1998–99 IIHF Continental Cup - 1998–99 IIHF Continental Cup
The Continental Cup 1998-1999 var den andre utgaven av IIHF Continental Cup . Sesongen startet 18. september 1998, og var ferdig 29. desember 1998.
Turneringen ble vunnet av HC Ambrì-Piotta , som vant den endelige gruppen.
innhold
Innledende runde
Gruppe A
Lag nr. 1 | Score | Lag nr. 2 |
---|---|---|
Frisk Tigers | 25: 1 | Chiefs Leuven |
Lyon HC | 5: 2 | Esbjerg IK |
Frisk Tigers | 5: 0 | Esbjerg IK |
Lyon HC | 15: 1 | Chiefs Leuven |
Esbjerg IK | 18: 0 | Chiefs Leuven |
Lyon HC | 4: 4 | Frisk Tigers |
Gruppe A-rangering
Rang | Team | Poeng | DIF |
1 | Frisk Tigers | 5 | 29 |
---|---|---|---|
2 | Lyon HC | 5 | 17 |
3 | Esbjerg IK | 2 | |
4 | Chiefs Leuven | 0 |
Gruppe B
Lag nr. 1 | Score | Lag nr. 2 |
---|---|---|
HK Dukla Trenčín | 9: 1 | SC Energija |
CH Jaca | 6: 1 | CG Puigcerdà |
HK Dukla Trenčín | 26: 1 | CG Puigcerdà |
CH Jaca | 3: 2 | SC Energija |
SC Energija | 5: 0 | CG Puigcerdà |
CH Jaca | 01:20 | HK Dukla Trenčín |
Gruppe B-rangering
Rang | Team | Poeng |
1 | HK Dukla Trenčín | 6 |
---|---|---|
2 | CH Jaca | 4 |
3 | SC Energija | 2 |
4 | CG Puigcerdà | 0 |
Gruppe C
( Novi Sad , Jugoslavia )
Lag nr. 1 | Score | Lag nr. 2 |
---|---|---|
HC Berkut-Kiev | 9: 1 | Tartu Välk 494 |
HK Vojvodina | 3: 0 | KHK Crvena zvezda |
KHK Crvena zvezda | 0: 9 | HC Berkut-Kiev |
HK Vojvodina | 2: 6 | Tartu Välk 494 |
KHK Crvena zvezda | 3: 9 | Tartu Välk 494 |
HK Vojvodina | 4: 9 | HC Berkut-Kiev |
Gruppens plassering
Rang | Team | Poeng |
1 | HC Berkut-Kiev | 6 |
---|---|---|
2 | Tartu Välk 494 | 4 |
3 | HK Vojvodina | 2 |
4 | KHK Crvena zvezda | 0 |
Gruppe D
Lag nr. 1 | Score | Lag nr. 2 |
---|---|---|
Podhale Nowy Targ | 6: 2 | Alba Volán Székesfehérvár |
Alba Volán Székesfehérvár | 6: 3 | HK Sportina Bled |
Podhale Nowy Targ | 11: 0 | HK Sportina Bled |
Gruppedeling
Rang | Team | Poeng |
1 | Podhale Nowy Targ | 4 |
---|---|---|
2 | Alba Volán Székesfehérvár | 2 |
3 | HK Sportina Bled | 0 |
Gruppe E
Lag nr. 1 | Score | Lag nr. 2 |
---|---|---|
Akademika Sofia | 2: 1 | KHL Mladost |
HC Steaua București | 13: 1 | Istanbul Paten SK |
Istanbul Paten SK | 4: 3 | KHL Mladost |
HC Steaua București | 9: 0 | Akademika Sofia |
Istanbul Paten SK | 5: 3 | Akademika Sofia |
HC Steaua București | 15: 0 | KHL Mladost |
Gruppeplassering
Rang | Team | Poeng |
1 | HC Steaua București | 6 |
---|---|---|
2 | Istanbul Paten SK | 4 |
3 | Akademika Sofia | 2 |
4 | KHL Mladost | 0 |
Gruppe F
( Miercurea Ciuc , Romania )
Lag nr. 1 | Score | Lag nr. 2 |
---|---|---|
HC Slavia Sofia | 5: 1 | Maccabi Amos Lod |
SC Miercurea Ciuc | 32: 0 | Ankara Büyükşehir |
HC Slavia Sofia | 8: 1 | Ankara Büyükşehir |
SC Miercurea Ciuc | 8: 1 | Maccabi Amos Lod |
Maccabi Amos Lod | 5: 0 | Ankara Büyükşehir |
SC Miercurea Ciuc | 12: 2 | HC Slavia Sofia |
Gruppens stilling
Rang | Team | Poeng |
1 | SC Miercurea Ciuc | 6 |
---|---|---|
2 | HC Slavia Sofia | 4 |
3 | Maccabi Amos Lod | 2 |
4 | Ankara Büyükşehir | 0 |
Første gruppetrinn
Gruppe G
( Amiens , Frankrike)
Lag nr. 1 | Score | Lag nr. 2 |
---|---|---|
Storhamar Dragons | 6: 4 | Agio Huys Tigers Nijmegen |
Gothiques d'Amiens | 4: 2 | Frisk Tigers |
Storhamar Dragons | 3: 2 | Frisk Tigers |
Gothiques d'Amiens | 6: 1 | Agio Huys Tigers Nijmegen |
Frisk Tigers | 7: 2 | Agio Huys Tigers Nijmegen |
Gothiques d'Amiens | 3: 4 | Storhamar Dragons |
Gruppe G-stilling
Rang | Team | Poeng |
1 | Storhamar Dragons | 6 |
---|---|---|
2 | Gothiques d'Amiens | 4 |
3 | Frisk Tigers | 2 |
4 | Agio Huys Tigers Nijmegen | 0 |
Gruppe H
Lag nr. 1 | Score | Lag nr. 2 |
---|---|---|
HK Dukla Trenčín | 6: 0 | HK Liepājas Metalurgs |
ŠKP Poprad | 4: 2 | Herning Blue Fox |
HK Dukla Trenčín | 5: 2 | Herning Blue Fox |
ŠKP Poprad | 5: 2 | HK Liepājas Metalurgs |
Herning Blue Fox | 4: 1 | HK Liepājas Metalurgs |
ŠKP Poprad | 1: 5 | HK Dukla Trenčín |
Gruppe H-stilling
Rang | Team | Poeng |
1 | HK Dukla Trenčín | 6 |
---|---|---|
2 | ŠKP Poprad | 4 |
3 | Herning Blue Fox | 2 |
4 | HK Liepājas Metalurgs | 0 |
Gruppe J
( Novopolotsk , Hviterussland )
Lag nr. 1 | Score | Lag nr. 2 |
---|---|---|
Sokil Kiev | 8: 1 | Narva Kreenholm |
Polymir Novopolotsk | 6: 2 | HC Berkut-Kiev |
Sokil Kiev | 6: 0 | HC Berkut-Kiev |
Polymir Novopolotsk | 14: 1 | Narva Kreenholm |
HC Berkut-Kiev | 11: 2 | Narva Kreenholm |
Polymir Novopolotsk | 5: 3 | Sokil Kiev |
Gruppe J-stilling
Rang | Team | Poeng |
1 | Polymir Novopolotsk | 6 |
---|---|---|
2 | Sokil Kiev | 4 |
3 | HC Berkut-Kiev | 2 |
4 | Narva Kreenholm | 0 |
Gruppe K
( Cardiff , Storbritannia )
Lag nr. 1 | Score | Lag nr. 2 |
---|---|---|
Podhale Nowy Targ | 5: 0 | Dunaferr SE |
Cardiff Devils | 2: 3 | HDD Olimpija Ljubljana |
HDD Olimpija Ljubljana | 5: 2 | Podhale Nowy Targ |
Cardiff Devils | 2: 4 | Dunaferr SE |
HDD Olimpija Ljubljana | 2: 2 | Dunaferr SE |
Cardiff Devils | 5: 3 | Podhale Nowy Targ |
Gruppeklassing
Rang | Team | Poeng |
1 | HDD Olimpija Ljubljana | 5 |
---|---|---|
2 | Dunaferr SE | 3 |
3 | Cardiff Devils | 2 |
4 | Podhale Nowy Targ | 2 |
Gruppe L
( Oświęcim , Polen)
Lag nr. 1 | Score | Lag nr. 2 |
---|---|---|
KHL Medveščak | 5: 3 | HC Steaua București |
KS Unia Oświęcim | 6: 1 | SC Miercurea Ciuc |
SC Miercurea Ciuc | 6: 5 | KHL Medveščak |
KS Unia Oświęcim | 6: 1 | HC Steaua București |
HC Steaua București | 9: 2 | SC Miercurea Ciuc |
KS Unia Oświęcim | 11: 0 | KHL Medveščak |
Gruppens rangering
Rang | Team | Poeng |
1 | KS Unia Oświęcim | 6 |
---|---|---|
2 | HC Steaua București | 2 |
3 | KHL Medveščak | 2 |
4 | SC Miercurea Ciuc | 2 |
Gruppe M
Lag nr. 1 | Score | Lag nr. 2 |
---|---|---|
Kazzinc-Torpedo | 4: 4 | Sheffield Steelers |
Avangard Omsk | 2: 2 | Lada Togliatti |
Lada Togliatti | 6: 3 | Kazzinc-Torpedo |
Avangard Omsk | 5: 1 | Sheffield Steelers |
Lada Togliatti | 3: 1 | Sheffield Steelers |
Avangard Omsk | 2: 0 | Kazzinc-Torpedo |
Gruppe M-stilling
Rang | Team | Poeng | DIF |
1 | Avangard Omsk | 5 | 6 |
---|---|---|---|
2 | Lada Togliatti | 5 | 5 |
3 | Kazzinc-Torpedo | 1 | |
4 | Sheffield Steelers | 1 |
Düsseldorfer EG , HC Liberec , EHC Graz HC Ambrì-Piotta , Torpedo Yaroslavl , HK Neman Grodno : bye
Andre gruppe scenen
Gruppe N
( Düsseldorf , Tyskland )
Lag nr. 1 | Score | Lag nr. 2 |
---|---|---|
HK Dukla Trenčín | 2: 1 | Storhamar Dragons |
Düsseldorfer EG | 4: 4 | HC Liberec |
HK Dukla Trenčín | 6: 3 | HC Liberec |
Düsseldorfer EG | 7: 4 | Storhamar Dragons |
Storhamar Dragons | 6: 2 | HC Liberec |
Düsseldorfer EG | 3: 1 | HK Dukla Trenčín |
Gruppe N-stilling
Rang | Team | Poeng |
1 | Düsseldorfer EG | 5 |
---|---|---|
2 | HK Dukla Trenčín | 4 |
3 | Storhamar Dragons | 2 |
4 | HC Liberec | 1 |
Gruppe O
Lag nr. 1 | Score | Lag nr. 2 |
---|---|---|
HDD Olimpija Ljubljana | 5: 1 | KS Unia Oświęcim |
HC Ambrì-Piotta | 2: 0 | EHC Graz |
KS Unia Oświęcim | 5: 1 | EHC Graz |
HC Ambrì-Piotta | 6: 5 | HDD Olimpija Ljubljana |
HDD Olimpija Ljubljana | 5: 2 | EHC Graz |
HC Ambrì-Piotta | 3: 1 | KS Unia Oświęcim |
Gruppe O-stilling
Rang | Team | Poeng |
1 | HC Ambrì-Piotta | 6 |
---|---|---|
2 | HDD Olimpija Ljubljana | 4 |
3 | KS Unia Oświęcim | 2 |
4 | EHC Graz | 0 |
Gruppe P
( Yaroslavl , Russland)
Lag nr. 1 | Score | Lag nr. 2 |
---|---|---|
Avangard Omsk | 5: 2 | HK Neman Grodno |
Torpedo Yaroslavl | 10: 0 | Polymir Novopolotsk |
Avangard Omsk | 3: 2 | Polymir Novopolotsk |
Torpedo Yaroslavl | 3: 0 | HK Neman Grodno |
Polymir Novopolotsk | 1: 0 | HK Neman Grodno |
Torpedo Yaroslavl | 0: 4 | Avangard Omsk |
Gruppeplassering
Rang | Team | Poeng |
1 | Avangard Omsk | 6 |
---|---|---|
2 | Torpedo Yaroslavl | 4 |
3 | Polymir Novopolotsk | 2 |
4 | HK Neman Grodno | 0 |
HC Košice : bye
Endelig gruppespill
Lag nr. 1 | Score | Lag nr. 2 |
---|---|---|
HC Ambrì-Piotta | 6: 4 | Düsseldorfer EG |
HC Košice | 2: 3 | Avangard Omsk |
HC Ambrì-Piotta | 5: 3 | Avangard Omsk |
HC Košice | 5: 0 | Düsseldorfer EG |
Avangard Omsk | 4: 1 | Düsseldorfer EG |
HC Košice | 2: 1 | HC Ambrì-Piotta |
Endelig gruppe stilling
Rang | Team | Poeng | |
1 | HC Ambrì-Piotta | 4 | (GF: 6; GA: 5) |
---|---|---|---|
2 | HC Košice | 4 | (GF: 4; GA: 4) |
3 | Avangard Omsk | 4 | (GF: 6; GA: 7) |
4 | Düsseldorfer EG | 0 |