2002–03 Scottish League Cup - 2002–03 Scottish League Cup
Land | Skottland |
---|---|
Champions | Rangers |
Andre plass | Celtic |
← 2001–02
2003–04 →
|
Det 2002-03 Scottish League Cup var den 57. oppsetningen av Skottlands nest mest prestisjefylte fotball knockout konkurranse, også kjent for sponsing grunner som CIS Insurance Cup.
Konkurransen ble vunnet av Rangers , som beseiret Celtic 2–1 i finalen .
Første runde
Hjemmelag | Poeng | Bortelag |
---|---|---|
Stirling Albion | ( p ) 3 - 3 | Stenhousemuir |
Clyde | 0–1 | Ross County |
Cowdenbeath | 3–2 | Montrose |
Falkirk | 2–0 | Peterhead |
Inverness Caledonian Thistle | 2–0 | Dumbarton |
Raith Rovers | 2–3 | Alloa Athletic |
Airdrie United | 1–0 | Elgin City |
Albion Rovers | 0–1 | Hamilton Academical |
Berwick Rangers | 4–2 | Arbroath |
Gretna | 1–2 | East Fife |
Morton | 2–3 | St Mirren |
Dronning av syden | 2–0 | Forfar Athletic |
Queen's Park | 1–0 | East Stirlingshire |
Stranraer | 6–1 | Brechin City |
Andre runde
Hjemmelag | Poeng | Bortelag |
---|---|---|
Dundee | 3–1 | Dronning av syden |
Stirling Albion | 2–3 | I hjertet av Midlothian |
Alloa Athletic | 0–2 | Dvalemodus |
Ayr United | 0–2 | Falkirk |
Berwick Rangers | 0–3 | Partick Thistle |
Cowdenbeath | 1–2 | Dunfermline Athletic |
Dundee United | 4–1 | Queen's Park |
East Fife | 0–2 | Motherwell |
Inverness Caledonian Thistle | 3–1 | St Mirren |
Kilmarnock | 0 - 0 ( p ) | Airdrie United |
Ross County | 3–0 | Hamilton Academical |
Stranraer | 1–3 | St. Johnstone |
Tredje runde
Dunfermline Athletic | 2–0 | Falkirk |
---|---|---|
Crawford 2 ' , 79 ' | Rapportere |
Partick Thistle | 1–0 | Dundee |
---|---|---|
Hardie 83 ' | Rapportere |
Celtic | 4–2 | Inverness Caledonian Thistle |
---|---|---|
Maloney 4 ' Hartson 20 ' , 61 ' Thompson 44 ' |
Rapportere |
Ritchie 10 ' Wyness 72 ' |
I hjertet av Midlothian | 3–0 | Ross County |
---|---|---|
Pressley 56 ' ( p ) Valois 59 ' Simmons 85 ' |
Rapportere |
Dvalemodus | 2–3 | Rangers |
---|---|---|
Murray 6 ' O'Connor 72 ' |
Rapportere |
Townsley 22 ' ( og ) Caniggia 25 ' Løvenkrands 78 ' |
Easter Road , Edinburgh
Dommer: Hugh Dallas
Airdrie United | 1–2 | Dundee United |
---|---|---|
Vella 90 ' | Rapportere | Thompson 61 ' , 68 ' |
St. Johnstone | 0–1 | Livingston |
---|---|---|
Rapportere | Dadi 60 ' |
Aberdeen | 3–1 | Motherwell |
---|---|---|
Mike 23 ' Deloumeaux 24 ' Michie 42 ' |
Rapportere | Adams 41 ' |
Kvartfinale
Celtic | 1–1 ( aet ) (5–4 penn. ) |
Partick Thistle |
---|---|---|
Lambert 42 ' | Rapportere | Brenner 50 ' |
Dunfermline Athletic | 0–1 | Rangers |
---|---|---|
Rapportere | Caniggia 79 ' |
Aberdeen | 0–1 | I hjertet av Midlothian |
---|---|---|
Rapportere | McKenna 66 ' |
Livingston | 0–2 | Dundee United |
---|---|---|
Rapportere | Lilley 38 ' , 73 ' ( pen. ) |
Semifinaler
I hjertet av Midlothian | 0–1 | Rangers |
---|---|---|
Rapportere | De Boer 27 ' |
Celtic | 3–0 | Dundee United |
---|---|---|
Baldé 52 ' , 90 ' Larsson 80 ' |
Rapportere |
Endelig
Celtic | 1–2 | Rangers |
---|---|---|
Larsson 57 ' | Rapportere |
Caniggia 23 ' Løvenkrands 35 ' |