2009–10 MHL sesong - 2009–10 MHL season
Sesongen 2009–10 MHL var den første sesongen av Junior Hockey League , junior ishockeyligaen i Russland . Steel Foxes Magnitogorsk vant ligatittelen.
Vanlig sesong
Western Conference
R | GP | W | OTW | OTL | L | GF | GA | pts | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | MHK Krylya Sovetov Moskva | 66 | 33 | 8 | 4 | 21 | 228 | 163 | 119 |
2. | Loko Yaroslavl | 66 | 30 | 10 | 8 | 18 | 205 | 164 | 118 |
3. | SKA-1946 Saint Petersburg | 66 | 33 | 6 | 5 | 22 | 203 | 163 | 116 |
4. | CSKA Red Army | 66 | 31 | 9 | 3 | 23 | 287 | 220 | 114 |
5. | Sheriff Balashiha | 66 | 30 | 5 | 7 | 24 | 188 | 188 | 107 |
6. | MHK Dynamo Moskva | 66 | 29 | 5 | 6 | 26 | 224 | 215 | 103 |
7. | Almas Cherepovets | 66 | 28 | 5 | 9 | 24 | 238 | 239 | 103 |
8. | Russiske riddere | 66 | 29 | 3 | 8 | 26 | 237 | 242 | 101 |
9. | MHK Spartak Moskva | 66 | 28 | 4 | 3 | 31 | 243 | 243 | 95 |
10. | Chaika Nizhny Novogorod | 66 | 23 | 8 | 9 | 26 | 181 | 199 | 94 |
11. | Mystichi Atlanty | 66 | 19 | 6 | 6 | 35 | 209 | 259 | 75 |
12. | Khimik Voskresensk | 66 | 11 | 3 | 4 | 48 | 157 | 305 | 43 |
Eastern Conference
R | GP | W | OTW | OTL | L | GF | GA | pts | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Steel Foxes Magnitogorsk | 54 | 41 | 4 | 4 | 5 | 258 | 119 | 135 |
2. | Tolpar Ufa | 54 | 34 | 5 | 1 | 14 | 221 | 131 | 113 |
3. | Avto Jekaterinburg | 54 | 33 | 2 | 4 | 15 | 202 | 163 | 107 |
4. | Reaktor Nizhnekamsk | 54 | 28 | 3 | 4 | 19 | 192 | 189 | 94 |
5. | Barer Kazan | 54 | 21 | 9 | 3 | 21 | 150 | 144 | 84 |
6. | Omsk Hawks | 54 | 17 | 4 | 8 | 25 | 129 | 163 | 67 |
7. | Isbjørn Chelyabinsk | 54 | 17 | 5 | 1 | 31 | 124 | 166 | 62 |
8. | Kusneztsk Bears | 54 | 17 | 3 | 2 | 32 | 175 | 194 | 59 |
9. | Sibirske snikskyttere | 54 | 12 | 3 | 6 | 33 | 135 | 211 | 48 |
10. | Lada Togliatti | 54 | 11 | 1 | 6 | 36 | 125 | 231 | 41 |
sluttspillet
1/8 finale | Kvartfinale | Semifinaler | Endelig | ||||||||||||||||
E1 | Steel Foxes Magnitogorsk | 3 | |||||||||||||||||
W8 | Russiske riddere | 0 | |||||||||||||||||
E1 | Steel Foxes Magnitogorsk | 3 | |||||||||||||||||
E5 | Barer Kazan | 1 | |||||||||||||||||
W4 | CSKA Red Army | 2 | |||||||||||||||||
E5 | Barer Kazan | 3 | |||||||||||||||||
E1 | Steel Foxes Magnitogorsk | 3 | |||||||||||||||||
E7 | Isbjørn Chelyabinsk | 1 | |||||||||||||||||
E3 | Avto Jekaterinburg | 3 | |||||||||||||||||
W6 | MHK Dynamo Moskva | 0 | |||||||||||||||||
E3 | Avto Jekaterinburg | 1 | |||||||||||||||||
E7 | Isbjørn Chelyabinsk | 3 | |||||||||||||||||
W2 | Loko Yaroslavl | 1 | |||||||||||||||||
E7 | Isbjørn Chelyabinsk | 3 | |||||||||||||||||
E1 | Steel Foxes Magnitogorsk | 3 | |||||||||||||||||
E8 | Kuznetsk bjørner | 1 | |||||||||||||||||
E2 | Tolpar Ufa | 3 | |||||||||||||||||
W7 | Almas Cherepovets | 0 | |||||||||||||||||
E2 | Tolpar Ufa | 3 | |||||||||||||||||
E6 | Omsk Hawks | 0 | |||||||||||||||||
W3 | SKA 1946 St. Petersburg | 2 | |||||||||||||||||
E6 | Omsk Hawks | 3 | |||||||||||||||||
E2 | Tolpar Ufa | 2 | |||||||||||||||||
E8 | Kuznetsk bjørner | 3 | |||||||||||||||||
E4 | Reaktor Nizhnekamsk | 3 | |||||||||||||||||
W5 | Sheriff Balaschicha | 0 | |||||||||||||||||
E4 | Reaktor Nizhnekamsk | 1 | |||||||||||||||||
E8 | Kuznetsk bjørner | 3 | |||||||||||||||||
W1 | MHK Krylya Sovetov Moskva | 1 | |||||||||||||||||
E8 | Kuznetsk bjørner | 3 | |||||||||||||||||