2009 Individuelt Speedway Junior Europamesterskap 2009 - 2009 Individual Speedway Junior European Championship
2009 Individuelt Speedway Junior Europamesterskap | |||
Tidligere: | 2008 | Neste: | 2010 |
Den 2009 European Individuell Speedway Junior Championship vil være den 12. UEM Individuell Speedway Junior EM sesong. Finalen finner sted 11. juli 2009 i Tarnów , Polen ; det blir fjerde finale i Polen, men første gang i Tarnów. Europamester som forsvarer er Artur Mroczka fra Polen som vant finalen i 2008 i Stralsund , Tyskland .
Kalender
Løpformat | ||||
Port | A (inne) |
B |
C |
D (utenfor) |
---|---|---|---|---|
Varme nr | Ryttere som starter nr | |||
1 | 1 | 2 | 3 | 4 |
2 | 5 | 7 | 6 | 8 |
3 | 10 | 11 | 9 | 12 |
4 | 15 | 14 | 16 | 1. 3 |
5 | 1. 3 | 1 | 5 | 9 |
6 | 14 | 10 | 2 | 6 |
7 | 11 | 15 | 7 | 3 |
8 | 4 | 8 | 12 | 16 |
9 | 6 | 16 | 1 | 11 |
10 | 12 | 5 | 15 | 2 |
11 | 8 | 9 | 3 | 14 |
12 | 1. 3 | 4 | 10 | 7 |
1. 3 | 7 | 12 | 14 | 1 |
14 | 2 | 1. 3 | 8 | 11 |
15 | 16 | 3 | 10 | 5 |
16 | 9 | 6 | 4 | 15 |
17 | 1 | 8 | 15 | 10 |
18 | 9 | 2 | 7 | 16 |
19 | 3 | 12 | 1. 3 | 6 |
20 | 5 | 14 | 11 | 4 |
Dag | Sted | Vinner | |
---|---|---|---|
Kvalifiseringsrunde | |||
4. april | Teterow | René Deddens | resultat |
Semifinaler | |||
1. mai | Debrecen | Martin Vaculík | resultat |
16. mai | Hallstavik | Linus Sundström | resultat |
13. juni | Lendava | Artem Laguta | resultat |
Endelig | |||
11. juli | Tarnów | Przemysław Pawlicki | resultat |
Innenlandske kvalifikasjoner
Polen
Den endelige of Domestic kvalifisering til Individuell Junior EM ( polsk : Final krajowych eliminacji gjøre Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów ) ble kansellert. Hovedkommisjonen for Speedway Sport (en del av Polish Motor Union ) nominerte syv ryttere og en reserve:
- Przemysław Pawlicki ( Leszno )
- Sławomir Musielak (Leszno)
- Dawid Lampart ( Rzeszów )
- Patryk Dudek ( Zielona Góra )
- Maciej Janowski ( Wrocław )
- Kacper Gomólski ( Gniezno )
- Damian Sperz ( Gdańsk )
- Reserve: Marcel Kajzer (Gniezno)
Kvalifiseringsrunde
Teterow
- Kvalifiseringsrunde
- 4. april 2009 (15:15)
- Teterow , Arena am Kellerholz
- Dommer: Susanne Huttinger
- Kvalifiser: 4 + 2R til SF1 og 4 + 2R til SF3
- Endring:
- (10) Daniel Gappmaier → Kajzer
- (11) Attila Lorincz → Ingen
- (12) Maxime Mazeau → Ingen
Pos. | Rytter | Poeng | Detaljer |
---|---|---|---|
1 | (2) René Deddens | 14 | (3,3,3,3,2) |
2 | (7) Sławomir Musielak | 1. 3 | (3,3,3,3,1) |
3 | (5) Erik Pudel | 1. 3 | (2,3,2,3,3) |
4 | (16) Damian Sperz | 12 | (1,3,3,2,3) |
5 | (15) Michal Dudek | 11 | (3,2,1,3,2) |
6 | (10) Marcel Kajzer | 10 | (3,2,2,0,3) |
7 | (3) Sebastian Eckerle | 8 | (2,1,1,1,3) |
8 | (14) Lukas Simon | 8 | (2,1,2,2,1) |
9 | (9) Kiril Tcukanov | 7+3 | (X, 2,3,2,0) |
10 | (4) Stanislav Ogorodnyk | 7+2 | (1,2,1,1,2) |
11 | (1) Aljosa Remith | 4+3 | (F, 0,2,1,1) |
12 | (8) Theo di Palma | 4+2 | (1,1,0,2,0) |
1. 3 | (13) Jeffrey Woortmann | 4+1 | (0,1,0,1,2) |
14 | (6) Wim Kennis | 2 | (0,0,1,0,1) |
Semifinaler
Debrecen
|
Hallstavik
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lendava
|
Endelig
- Finalen
- 11. juli 2009 (19:15 UTC+2)
- Tarnów , Stadion Miejski (Lengde: 392 m)
- Dommer: Istvan Darago
- Jurypresident: B. Thomsen
- Fremmøte: 2000
Ryttere
# | Ryttere | Nasjonalitet | 2008 plass |
---|---|---|---|
9 | Maciej Janowski | Polen | 2 |
5 | Artem Laguta | Russland | 5 |
6 | Dennis Andersson | Sverige | 7 |
10 | Kim Nilsson | Sverige | 9 |
7 | Dawid Lampart | Polen | 11 |
14 | Michael Hádek | Tsjekkisk Republikk | 12 |
2 | Linus Sundström | Sverige | SF |
1 | Aleksander Čonda | Slovenia | SF |
11 | Michal Dudek | Tsjekkisk Republikk | SF |
3 | René Bach | Danmark | SF |
16 | Patryk Dudek | Polen | - |
8 | Jevgēņijs Karavackis | Latvia | - |
15 | Sławomir Musielak | Polen | - |
12 | Przemysław Pawlicki | Polen | - |
1. 3 | Anton Rosén | Sverige | - |
4 | Martin Vaculík | Slovakia | - |
17 | René Deddens | Tyskland | - |
18 | Kalle Katajisto | Finland | SF |
Varme detaljer
Plassering | Rytter | Total | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 1. 3 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | Poeng | Pos | 21 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
(12) Przemysław Pawlicki | 14 | 3 | 2 | 3 | 3 | 3 | 14 | 1 | |||||||||||||||||
(9) Maciej Janowski | 1. 3 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 1. 3 | 3 | 3 | ||||||||||||||||
(4) Martin Vaculík | 1. 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 1. 3 | 4 | 2 | ||||||||||||||||
4 | (5) Artem Laguta | 1. 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 3 | 1. 3 | 2 | 1 | |||||||||||||||
5 | (16) Patryk Dudek | 10 | 2 | 1 | 3 | 3 | 1 | 10 | 5 | ||||||||||||||||
6 | (15) Sławomir Musielak | 9 | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 9 | 6 | ||||||||||||||||
7 | (6) Dennis Andersson | 8 | X | 3 | 2 | 1 | 2 | 8 | 7 | ||||||||||||||||
8 | (2) Linus Sundström | 7 | 2 | 0 | 0 | 3 | 2 | 7 | 8 | ||||||||||||||||
9 | (7) Dawid Lampart | 7 | 2 | 2 | 1 | 2 | 0 | 7 | 9 | ||||||||||||||||
10 | (8) Jevgēņijs Karavackis | 6 | 1 | 0 | 0 | 2 | 3 | 6 | 10 | ||||||||||||||||
11 | (14) Michael Hádek | 5 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 5 | 11 | ||||||||||||||||
12 | (13) Kalle Katajisto | 5 | 1 | 0 | 2 | 1 | 1 | 5 | 12 | ||||||||||||||||
1. 3 | (1) Aleksander Čonda | 5 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 5 | 1. 3 | ||||||||||||||||
14 | (10) Kim Nilsson | 3 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 14 | ||||||||||||||||
15 | (3) René Bach | 2 | 0 | 1 | 1 | e | - | 2 | 15 | ||||||||||||||||
16 | (11) Michal Dudek | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 16 | ||||||||||||||||
17 | (17) René Deddens | 0 | 0 | 0 | 17 | ||||||||||||||||||||
(18) Kacper Gomólski | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||
Plassering | Rytter | Total | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 1. 3 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | Poeng | Pos | 21 |
m - eksklusjon ved overskridelse av to minutters tidsavgift • t - eksklusjon for berøring av båndene • x - annen eksklusjon • e - pensjonert eller mekanisk feil • f - falt • ns - ikke -starter • nc - ikke -klassifisere
port A - innsiden | port B | port C | port D - utenfor |