IIHF verdensmesterskap U18 2010 - 2010 IIHF World U18 Championships
Turneringsdetaljer | |
---|---|
Vertslandet | Hviterussland |
Datoer | 13. – 23. April 2010 |
Lag | 10 |
Sted (er) | 2 (i 2 vertsbyer) |
Endelige posisjoner | |
Mester | USA (5. tittel) |
2. plass | Sverige |
Tredje plass | Finland |
Fjerde plass | Russland |
Turneringsstatistikk | |
Kampene spilt | 30 |
Mål scoret | 207 (6,9 per kamp) |
Resultatleder (r) |
Teemu Pulkkinen (10 mål, 5 assist) |
← 2009
2011 →
|
De 2010 IIHF VM U18-VM var den 12. utgaven av IIHF verden U18-EM . Turneringen ble arrangert i Minsk og Babruysk , Hviterussland , mellom 13. april og 23. april 2010. Turneringsspill ble spilt på Minsk Sports Palace i Minsk og Babruysk Arena i Babruysk. USA vant gullmedaljen for andre år på rad med en 3–1-seier over Sverige i mesterskapsspillet. Gullmedaljen var den femte for USA siden turneringen startet i 1999; Sverige matchet sin beste prestasjon noensinne med en sølvmedalje.
Toppdivisjon
Innledende runde
1. plass: Team kvalifiserer seg til semifinaler | |
2. – 3. plass: Lag kvalifiserer til kvartfinale | |
4. – 5. plass: Lag spiller i nedrykksrunde |
Gruppe A
Team | Fastlege | W | OTW | OTL | L | GF | GA | Diff | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sverige | 4 | 4 | 0 | 0 | 0 | 26 | 8 | 18 | 12 |
forente stater | 4 | 3 | 0 | 0 | 1 | 19 | 6 | 1. 3 | 9 |
Sveits | 4 | 2 | 0 | 0 | 2 | 9 | 18 | −9 | 6 |
Canada | 4 | 1 | 0 | 0 | 3 | 16 | 16 | 0 | 3 |
Hviterussland | 4 | 0 | 0 | 0 | 4 | 6 | 28 | −22 | 0 |
Inventar
Gruppe A-spillene fant sted i Bobruisk , Hviterussland , mellom 13. april og 18. april.
Alle tider lokale.
13. april 15:00 |
Canada |
1–3 (0–2, 1–0, 0–1) |
Sveits |
Bobruisk Arena Oppmøte: 2100 |
Spillreferanse | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Calvin Pickard | Keepere | Lukas Meili |
Dommere: Antti Boman Viktor Gashilov |
|||||||||||
| ||||||||||||||
4 min | Straffer | 6 min | ||||||||||||
34 | Skudd | 33 |
13. april 19:00 |
Sverige |
4–2 (0–1, 1–1, 3–0) |
forente stater |
Bobruisk Arena Oppmøte: 4100 |
Spillreferanse | ||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Johan Gustafsson | Keepere | Jack Campbell |
Dommere: Martin Frano Sami Partanen |
|||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||
16 min | Straffer | 12 min | ||||||||||||||||||
31 | Skudd | 28 |
14. april 15:30 |
Sveits |
1–5 (1–1, 0–2, 0–2) |
forente stater |
Bobruisk Arena Oppmøte: 2700 |
Spillreferanse | ||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dennis Saikkonen | Keepere | Jack Campbell |
Dommere: Josef Kubus Eduards Odins |
|||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||
8 min | Straffer | 18 min | ||||||||||||||||||
23 | Skudd | 29 |
14. april 19:00 |
Sverige |
7–0 (0–0, 5–0, 2–0) |
Hviterussland |
Bobruisk Arena Oppmøte: 6200 |
Spillreferanse | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jonas Gunnarsson | Keepere | Yan Shelepnev |
Dommere: Antti Boman Viktor Gashilov |
||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
16 min | Straffer | 26 min | |||||||||||||||||||||
46 | Skudd | 8 |
15. april 19:00 |
Hviterussland |
3–11 (1–4, 2–2, 0–5) |
Canada |
Bobruisk Arena Oppmøte: 7000 |
Spillreferanse | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sergei Stepanov Yan Shelepnev |
Keepere |
Calvin Pickard Kent Simpson |
Dommere: Martin Frano Jozef Kubus |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
16 min | Straffer | 45 min | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
26 | Skudd | 42 |
16. april 15:30 |
Sveits |
2–10 (0–2, 1–4, 1–4) |
Sverige |
Bobruisk Arena Oppmøte: 2000 |
Spillreferanse | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Lukas Meili , Dennis Saikkonen | Keepere | Johan Gustafsson |
Dommere: Martin Frano Eduards Odins |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 min | Straffer | 12 min | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
16 | Skudd | 43 |
16. april 19:00 |
forente stater |
5–0 (3–0, 1–0, 1–0) |
Canada |
Bobruisk Arena Oppmøte: 4500 |
Spillreferanse | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jack Campbell | Keepere | Calvin Pickard |
Dommere: Antti Boman Sami Partanen |
||||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 min | Straffer | 16 min | |||||||||||||||
38 | Skudd | 30 |
17. april 19:00 |
Hviterussland |
2–3 (0–2, 1–0, 1–1) |
Sveits |
Bobruisk Arena Oppmøte: 6500 |
Spillreferanse | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Yan Shelepnev | Keepere | Lukas Meili |
Dommere: Viktor Gashilov Jozef Kubus |
||||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 min | Straffer | 24 min | |||||||||||||||
27 | Skudd | 30 |
18. april 15:30 |
Canada |
4–5 (0–2, 0–2, 4–1) |
Sverige |
Bobruisk Arena Oppmøte: 3500 |
Spillreferanse | |||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kent Simpson Calvin Pickard |
Keepere | Jonas Gunnarsson |
Dommere: Martin Frano Eduards Odins |
||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||
32 min | Straffer | 18 min | |||||||||||||||||||||||||||
19 | Skudd | 30 |
18. april 19:00 |
forente stater |
7–1 (2–0, 3–1, 2–0) |
Hviterussland |
Bobruisk Arena Oppmøte: 7000 |
Spillreferanse | ||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Andy Iles | Keepere | Anton Ahres |
Dommere: Antti Boman Sami Partanen |
|||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||
12 min | Straffer | 35 min | ||||||||||||||||||||||||
46 | Skudd | 18 |
Gruppe B
Team | Fastlege | W | OTW | OTL | L | GF | GA | Diff | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Finland | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 21 | 11 | 10 | 11 |
Russland | 4 | 3 | 0 | 0 | 1 | 20 | 7 | 1. 3 | 9 |
Tsjekkisk Republikk | 4 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1. 3 | 15 | −2 | 7 |
Slovakia | 4 | 1 | 0 | 0 | 3 | 10 | 15 | −5 | 3 |
Latvia | 4 | 0 | 0 | 0 | 4 | 9 | 25 | −16 | 0 |
Inventar
Gruppe B-spillene fant sted i Minsk , Hviterussland , mellom 13. april og 18. april.
Alle tider lokale.
13. april 15:00 |
Finland |
7–2 (2–1, 4–1, 1–0) |
Latvia |
Minsk Palace- oppmøte: 450 |
Spillreferanse | |||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jonathan Iilahti | Keepere | Kristers Gudļevskis |
Dommere: Maxim Sidorenko Pat Smith |
||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||
30 min | Straffer | 20 min | |||||||||||||||||||||||||||
35 | Skudd | 29 |
13. april 19:00 |
Tsjekkisk Republikk |
1–4 (0–1, 1–1, 0–2) |
Russland |
Minsk Palace- oppmøte: 2300 |
Spillreferanse | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Libor Kašík | Keepere | Sergei Kostenko |
Dommere: Stephan Bauer Pehr Claesson |
||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 min | Straffer | 16 min | |||||||||||||||
15 | Skudd | 40 |
14. april 15:30 |
Latvia |
0–9 (0–2, 0–4, 0–3) |
Russland |
Minsk Palace- oppmøte: 2000 |
Spillreferanse | |||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Vadims Miščuks Kristers Gudļevskis |
Keepere | Andrei Vasilevski |
Dommere: Scott Bokal Richard Schuetz |
||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||
10 min | Straffer | 12 min | |||||||||||||||||||||||||||
18 | Skudd | 50 |
14. april 19:00 |
Tsjekkisk Republikk |
4–3 (1–0, 2–0, 1–3) |
Slovakia |
Minsk Palace- oppmøte: 2600 |
Spillreferanse | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Libor Kašík | Keepere | Dominik Riečický |
Dommere: Maxim Sidorenko Pat Smith |
||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 min | Straffer | 10 min | |||||||||||||||||||||
24 | Skudd | 22 |
15. april 19:00 |
Slovakia |
2–5 (0–1, 2–1, 0–3) |
Finland |
Minsk Palace- oppmøte: 2500 |
Spillreferanse | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dominik Riečický | Keepere | Jonathan Iilahti |
Dommere: Pehr Claesson Richard Schuetz |
||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 min | Straffer | 6 min | |||||||||||||||||||||
19 | Skudd | 35 |
16. april 15:30 |
Latvia |
4–5 (0–1, 1–2, 3–2) |
Tsjekkisk Republikk |
Minsk Palace- oppmøte: 2500 |
Spillreferanse | |||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kristers Gudļevskis | Keepere | Roman Will |
Dommere: Stephan Bauer Richard Schuetz |
||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||
20 min | Straffer | 12 min | |||||||||||||||||||||||||||
25 | Skudd | 26 |
17. april 19:00 |
Russland |
4–5 (1–1, 0–2, 3–2) |
Finland |
Minsk Palace- oppmøte: 3000 |
Spillreferanse | |||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sergei Kostenko Andrei Vasilevski |
Keepere | Jonathan Iilahti |
Dommere: Maxim Sidorenko Pat Smith |
||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||
14 min | Straffer | 14 min | |||||||||||||||||||||||||||
37 | Skudd | 23 |
17. april 19:00 |
Slovakia |
4–3 (1–0, 2–2, 1–1) |
Latvia |
Minsk Palace- oppmøte: 3100 |
Spillreferanse | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dominik Riečický | Keepere | Kristers Gudļevskis |
Dommere: Scott Bokal Pehr Claesson |
||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
22 min | Straffer | 12 min | |||||||||||||||||||||
39 | Skudd | 34 |
18. april 15:30 |
Russland |
3–1 (3–1, 0–0, 0–0) |
Slovakia |
Minsk Palace- oppmøte: 3100 |
Spillreferanse | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sergei Kostenko | Keepere | Dominik Riečický |
Dommere: Stephan Bauer Richard Schuetz |
|||||||||||
| ||||||||||||||
8 min | Straffer | 14 min | ||||||||||||
32 | Skudd | 20 |
18. april 19:00 |
Finland |
4 - 3 GWS (0–1, 1–2, 2–0, 0–0, 1–0) |
Tsjekkisk Republikk |
Minsk Palace- oppmøte: 3000 |
Spillreferanse | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jonathan Iilahti | Keepere | Libor Kašík |
Dommere: Scott Bokal Pehr Claesson |
||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 min | Straffer | 10 min | |||||||||||||||||||||
36 | Skudd | 26 |
Nedrykksrunde
Teamet kvalifiserte seg til IIHF verdensmesterskap U18 | |
Teamet rykket ned til 2011 IIHF U18 verdensmesterskap divisjon I |
Team | Fastlege | W | OTW | OTL | L | GF | GA | Diff | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Canada | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 20 | 6 | 14 | 9 |
Slovakia | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 11 | 8 | 3 | 6 |
Latvia | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 9 | 1. 3 | −4 | 2 |
Hviterussland | 3 | 0 | 0 | 1 | 2 | 8 | 21 | −13 | 1 |
Resultater
Merk: Følgende kamper fra den innledende runden går videre til nedrykksrunden:
- 15. april 2010: Canada 11–3 Hviterussland
- 17. april 2010: Slovakia 4–3 Latvia
20. april 19:00 |
Slovakia |
5–1 (1–0, 2–1, 2–0) |
Hviterussland |
Bobruisk Arena Oppmøte: 6000 |
Spillreferanse | ||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dominik Riečický | Keepere | Yan Shelepnev Anton Ahres |
Dommere: Stephan Bauer Scott Bokal |
|||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||
8 min | Straffer | 8 min | ||||||||||||||||||
30 | Skudd | 23 |
21. april 19:00 |
Canada |
5–1 (2–0, 1–1, 2–0) |
Latvia |
Bobruisk Arena Oppmøte: 3200 |
Spillreferanse | ||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Calvin Pickard | Keepere | Kristers Gudļevskis |
Dommere: Antti Boman Sami Partanen |
|||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||
14 min | Straffer | 30 min | ||||||||||||||||||
39 | Skudd | 16 |
22. april 15:30 |
Canada |
4–2 (4–0, 0–1, 0–1) |
Slovakia |
Bobruisk Arena Oppmøte: 2000 |
Spillreferanse | ||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Calvin Pickard | Keepere | Dominik Riečický |
Dommere: Pehr Claesson Viktor Gashilov |
|||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||
22 min | Straffer | 22 min | ||||||||||||||||||
42 | Skudd | 19 |
22. april 19:00 |
Hviterussland |
4–5 GWS (1–1, 1–2, 2–1, 0–0, 0–1) |
Latvia |
Bobruisk Arena Oppmøte: 6000 |
Spillreferanse | |||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Anton Ahres | Keepere | Kristers Gudļevskis |
Dommere: Martin Frano Richard Schuetz |
||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||
12 min | Straffer | 14 min | |||||||||||||||||||||||||||
37 | Skudd | 30 |
Siste runde
Kvartfinale | Semifinaler | Endelig | ||||||||||||
B1 | Finland | 0 | ||||||||||||
A2 | forente stater | 6 | A2 | forente stater | 5 | |||||||||
B3 | Tsjekkisk Republikk | 0 | A2 | forente stater | 3 | |||||||||
A1 | Sverige | 1 | ||||||||||||
A1 | Sverige | 3 | ||||||||||||
B2 | Russland | 4 | B2 | Russland | 1 | |||||||||
A3 | Sveits | 3 | Tredje plass | |||||||||||
B1 | Finland | 5 | ||||||||||||
B2 | Russland | 1 |
Kvartfinale
20. april 2010 15.30 |
forente stater |
6–0 (2–0, 3–0, 1–0) |
Tsjekkisk Republikk |
Minsk Palace- oppmøte: 3000 |
Spillreferanse | ||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jack Campbell | Keepere | Libor Kašík , Roman Will |
Dommere: Viktor Gashilov Jozef Kubus |
|||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||
18 min | Straffer | 18 min | ||||||||||||||||||
36 | Skudd | 11 |
20. april 2010 19:00 |
Russland |
4–3 (2–0, 1–0, 1–3) |
Sveits |
Minsk Palace- oppmøte: 3200 |
Spillreferanse | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Andrei Vasilevski | Keepere | Lukas Meili |
Dommere: Maxim Sidorenko Pat Smith |
||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 min | Straffer | 8 min | |||||||||||||||||||||
33 | Skudd | 29 |
Semifinaler
21. april 2010 15.30 |
Finland |
0–5 (0–1, 0–2, 0–2) |
forente stater |
Minsk Palace- oppmøte: 1200 |
Spillreferanse | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jonathan Iilahti | Keepere | Jack Campbell |
Dommere: Maxim Sidorenko Pat Smith |
||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 min | Straffer | 10 min | |||||||||||||||
14 | Skudd | 27 |
21. april 2010 19:00 |
Sverige |
3–1 (1–1, 0–0, 2–0) |
Russland |
Minsk Palace- oppmøte: 3150 |
Spillreferanse | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Johan Gustafsson | Keepere | Andrei Vasilevski |
Dommere: Jozef Kubus Eduards Odins |
|||||||||||
| ||||||||||||||
22 min | Straffer | 22 min | ||||||||||||
35 | Skudd | 21 |
Femteplasssspill
22. april 2010 19:00 |
Tsjekkisk Republikk |
5–6 (0–1, 4–4, 1–1) |
Sveits |
Minsk Palace- oppmøte: 2200 |
Spillreferanse | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Roman Will Libor Kašík |
Keepere | Lukas Meili |
Dommere: Scott Bokal Eduards Odins |
||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||
18 min | Straffer | 4 min | |||||||||||||||||||||||||||||||||
35 | Skudd | 36 |
Bronsemedaljespill
23. april 2010 15:00 |
Finland |
5–1 (0–0, 1–0, 4–1) |
Russland |
Minsk Palace- oppmøte: 2220 |
Spillreferanse | ||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jonathan Iilahti | Keepere | Andrei Vasilevski |
Dommere: Pehr Claesson Martin Frano |
|||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||
87 min | Straffer | 95 min | ||||||||||||||||||
27 | Skudd | 19 |
Gullmedaljekamp
23. april 2010 19:00 |
forente stater |
3–1 (1–0, 2–0, 0–1) |
Sverige |
Minsk Palace- oppmøte: 12820 |
Spillreferanse | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jack Campbell | Keepere | Johan Gustafsson |
Dommere: Stephan Bauer Sami Partanen |
|||||||||||
| ||||||||||||||
29 min | Straffer | 8 min | ||||||||||||
33 | Skudd | 34 |
Turneringspriser
- Beste spillere valgt av direktoratet
- Beste keeper: Jack Campbell USA
- Beste spiss: Teemu Pulkkinen Finland
- Beste forsvarer: Adam Larsson Sverige
Resultatledere
Listen viser de beste løperne sortert etter poeng, deretter mål.
Spiller | Fastlege | G | EN | Pts | +/− | PIM |
---|---|---|---|---|---|---|
Teemu Pulkkinen | 6 | 10 | 5 | 15 | −2 | 10 |
Johan Larsson | 5 | 6 | 8 | 14 | +8 | 0 |
Mikael Granlund | 6 | 4 | 9 | 1. 3 | 0 | 4 |
Ludvig Rensfeldt | 6 | 6 | 6 | 12 | +7 | 4 |
Evgeny Kuznetsov | 7 | 5 | 7 | 12 | +8 | 6 |
Adam Clendening | 7 | 3 | 7 | 10 | +9 | 4 |
Nick Shore | 7 | 3 | 7 | 10 | +7 | 0 |
Rocco Grimaldi | 7 | 2 | 8 | 10 | +6 | 6 |
Jordan Weal | 6 | 3 | 6 | 9 | +8 | 30 |
Sergei Barbashev | 7 | 2 | 6 | 8 | +5 | 6 |
Joonas Donskoi | 6 | 1 | 7 | 8 | −1 | 0 |
GP = Spill spilt; G = mål; A = Assists; Poeng = Poeng; +/− = Pluss / minus ; PIM = Straffer på få minutter; POS = Posisjonskilde
: IIHF.com
Ledende målvakter
Bare de fem beste målvaktene, basert på lagringsprosent, som har spilt 40% av lagets minutter er inkludert i denne listen.
Spiller | TOI | SA | GA | GAA | Sv% | SÅ |
---|---|---|---|---|---|---|
Jack Campbell | 359: 39 | 143 | 5 | 0,83 | 96,50 | 3 |
Johan Gustafsson | 238: 10 | 98 | 8 | 2.02 | 91,84 | 0 |
Andrei Vasilevskiy | 272: 03 | 116 | 12 | 2.65 | 89,66 | 1 |
Dominik Riecicky | 359: 38 | 190 | 20 | 3.34 | 89,47 | 0 |
Calvin Pickard | 313: 50 | 141 | 15 | 2.87 | 89,36 | 0 |
TOI = Time On Ice (minutter: sekunder); SA = skudd mot; GA = Mål mot; GAA = Mål mot gjennomsnitt; Sv% = Spar prosent; SO = Shutouts
Kilde: IIHF.com
Endelig plassering
Rk. | Team |
---|---|
forente stater | |
Sverige | |
Finland | |
4 | Russland |
5 | Sveits |
6 | Tsjekkisk Republikk |
7 | Canada |
8 | Slovakia |
9 | Latvia |
10 | Hviterussland |
Hviterussland og Latvia ble rykket ned til divisjon I for IIHF verdensmesterskapet i U18 .
Divisjon I
Gruppe A ble spilt i Herning , Danmark , mellom 12. april og 18. april 2010. Gruppe B ble spilt i Krynica-Zdrój , Polen , mellom 11. april og 17. april 2010.
Gruppe A
Team | Fastlege | W | OTW | OTL | L | GF | GA | DIF | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Norge * | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 33 | 15 | 18 | 12 |
Danmark | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 34 | 14 | 20 | 12 |
Japan | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 27 | 25 | 2 | 9 |
Frankrike | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 21 | 21 | 0 | 9 |
Sør-Korea | 5 | 0 | 1 | 0 | 4 | 18 | 45 | −27 | 2 |
Østerrike | 5 | 0 | 0 | 1 | 4 | 12 | 25 | −13 | 1 |
Norge ble opprykket til toppdivisjonen for IIHF verdensmesterskapet i U18 . Østerrike rykket ned til Divisjon II for IIHF verdensmesterskap U18 .
Gruppe B
Team | Fastlege | W | OTW | OTL | L | GF | GA | DIF | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tyskland | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 51 | 2 | 49 | 15 |
Ungarn | 5 | 3 | 0 | 1 | 1 | 19 | 17 | 2 | 10 |
Polen | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 21 | 21 | 0 | 9 |
Kasakhstan | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 9 | 16 | −7 | 6 |
Storbritannia | 5 | 1 | 1 | 0 | 3 | 1. 3 | 24 | −11 | 5 |
Litauen | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 6 | 39 | −33 | 0 |
Tyskland ble opprykket til toppdivisjonen for IIHF verdensmesterskapet i U18 2011 . Litauen ble nedrykket til divisjon II for IIHF verdensmesterskapet i U18 .
Divisjon II
Gruppe A ble spilt i Narva , Estland , mellom 13. mars og 19. mars 2010. Gruppe B ble spilt i Kiev , Ukraina , mellom 22. mars og 28. mars 2010.
Gruppe A
Team | Fastlege | W | OTW | OTL | L | GF | GA | DIF | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Italia | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 55 | 3 | 52 | 15 |
Romania | 5 | 3 | 0 | 1 | 1 | 22 | 23 | −1 | 10 |
Kroatia | 5 | 1 | 3 | 0 | 1 | 20 | 16 | 4 | 9 |
Serbia | 5 | 1 | 0 | 1 | 3 | 11 | 19 | −8 | 4 |
Estland | 5 | 1 | 0 | 1 | 3 | 17 | 32 | −15 | 4 |
Island | 5 | 1 | 0 | 0 | 4 | 12 | 44 | −32 | 3 |
Italia ble opprykket til divisjon I for IIHF verdensmesterskap U18 . Island ble rykket ned til divisjon III for IIHF verdensmesterskap U18 .
Gruppe B
Team | Fastlege | W | OTW | OTL | L | GF | GA | DIF | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Slovenia | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 63 | 4 | 59 | 15 |
Ukraina | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 26 | 3 | 23 | 12 |
Spania | 5 | 2 | 1 | 0 | 2 | 17 | 22 | −5 | 8 |
Nederland | 5 | 2 | 0 | 1 | 2 | 14 | 27 | −13 | 7 |
Belgia | 5 | 0 | 1 | 0 | 4 | 7 | 41 | −34 | 2 |
Australia | 5 | 0 | 0 | 1 | 4 | 7 | 37 | −30 | 1 |
Slovenia ble opprykket til divisjon I for IIHF verdensmesterskapet i U18 . Australia rykker ned til divisjon III for IIHF verdensmesterskapet i U18 .
Divisjon III
Gruppe A ble spilt i Erzurum , Tyrkia , mellom 8. mars og 14. mars 2010. Gruppe B ble spilt i Monterrey , Mexico , mellom 14. mars og 20. mars 2010.
Gruppe A
Team | Fastlege | W | OTW | OTL | L | GF | GA | DIF | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kina | 4 | 4 | 0 | 0 | 0 | 53 | 11 | 42 | 12 |
Tyrkia | 4 | 2 | 1 | 0 | 1 | 33 | 1. 3 | 20 | 8 |
kinesisk Taipei | 4 | 2 | 0 | 0 | 2 | 30 | 18 | 12 | 6 |
Bulgaria | 4 | 1 | 0 | 1 | 2 | 24 | 22 | 2 | 4 |
Mongolia | 4 | 0 | 0 | 0 | 4 | 2 | 78 | −76 | 0 |
Kina ble forfremmet til divisjon II for IIHF verdensmesterskap U18 .
Gruppe B
Team | Fastlege | W | OTW | OTL | L | GF | GA | DIF | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
New Zealand | 4 | 4 | 0 | 0 | 0 | 26 | 16 | 10 | 12 |
Mexico | 4 | 3 | 0 | 0 | 1 | 15 | 11 | 4 | 9 |
Sør-Afrika | 4 | 1 | 1 | 0 | 2 | 15 | 14 | 1 | 5 |
Israel | 4 | 1 | 0 | 1 | 2 | 21 | 16 | 5 | 4 |
Irland | 4 | 0 | 0 | 0 | 4 | 6 | 26 | −20 | 0 |
New Zealand ble opprykket til divisjon II for IIHF verdensmesterskap U18 .
Se også
- 2010 IIHF World U18 Championship Division I
- 2010 IIHF World U18 Championship Division II
- 2010 IIHF World U18 Championship Division III
- 2010 verdensmesterskap i ishockey junior
- 2010 World U-17 Hockey Challenge