2011 KHL Junior Draft - 2011 KHL Junior Draft
2011 KHL Junior Draft | |
---|---|
Generell informasjon | |
Dato (er) | 28. mai 2011 |
plassering | Moskva, Russland |
Oversikt | |
Liga | KHL |
Første valg |
Anton Slepyshev Valgt av: Metallurg Novokuznetsk |
Den 2011 KHL Junior Draft var den tredje oppføring utkast holdt av Kontinental Hockey League (KHL), som finner sted 28. mai 2011 i Mytishchi Arena . Ishockeyspillere fra hele verden i alderen 17 til 21 år ble valgt. Spillere som var kvalifisert til å delta i utkastet, måtte ikke ha en aktiv kontrakt med et KHL-, MHL- eller VHL- team. Totalt 371 spillere deltok i utkastet, 171 av disse spilte i Russland, 100 i Europa og 100 i Nord-Amerika.
Topp muligheter
Rangering | Nordamerikanske skatere | Europeiske skatere | Russiske skatere |
---|---|---|---|
1 | Ryan Nugent-Hopkins ( C ) | Gabriel Landeskog ( LW ) | Mikhail Grigorenko ( C ) |
2 | Jonathan Huberdeau ( C ) | Joel Armia ( RW ) | Anton Slepyshev ( LW ) |
3 | Nathan Beaulieu ( D ) | Calle Järnkrok ( C ) | Aleksandr Timiryov ( RW ) |
4 | Sean Couturier ( C ) | Sven Bärtschi ( LW ) | Bogdan Yakimov ( C ) |
5 | Ryan Murphy ( D ) | Jonas Brodin ( D ) | Vadim Khlopotov ( C ) |
6 | Dougie Hamilton ( D ) | Oscar Klefbom ( D ) | Vyacheslav Osnovin ( C ) |
7 | Ryan Strome ( C ) | Miikka Salomäki ( C ) | Arseni Khatsey ( C ) |
8 | Duncan Siemens ( D ) | Markus Granlund ( C ) | Valeri Vasiliev ( D ) |
9 | Charlie Coyle ( RW ) | Rickard Rakell ( RW ) | Pavel Makarenko ( D ) |
10 | Mark McNeill ( C ) | Patrick Cehlin ( RW ) | Timur Schyngareyev ( RW ) |
Rangering | Nordamerikanske keepere | Europeiske keepere | Russiske keepere |
---|---|---|---|
1 | John Gibson | Christopher Gibson | Andrei Vasilevski |
2 | Louis Domingue | Samu Perhonen | Igor Ustynski |
3 | Jordan Binnington | Matěj Machovský | Ivan Nalimov |
Merknader:
- 1. KHL anser europeiske spillere som å være europeisk-fødte spillere som ikke er født i Russland, uavhengig av deres nåværende lag.
Valg etter runde
Runde en
Runde 2
Rang | Spiller | Posisjon | Nasjonalitet | KHL team | Tegnet fra |
---|---|---|---|---|---|
25 | Alex Galchenyuk | F | forente stater | Atlant Moskva oblast | Sarnia Sting (OHL) |
26 | Marek Tvrdoň | F | Slovakia | HC Lev Poprad | Vancouver Giants (WHL) |
27 | Mark Skutar | D | Russland | Metallurg Novokuznetsk | HC Spartak Moskva |
28 | Zemgus Girgensons | F | Latvia | CSKA Moskva | Dubuque Fighting Saints ( USHL ) |
29 | Ilya Lyubushkin | D | Russland | Metallurg Novokuznetsk | |
30 | Maxim Subbotin | F | Russland | Avtomobilist Jekaterinburg | |
31 | Vadim Kholopotov | C | Russland | Lokomotiv Yaroslavl | Loko (MHL) |
32 | Bogdan Yakimov | C | Russland | Neftekhimik Nizhnekamsk | Neftekhimik Nizhnekamsk |
33 | Adam Almqvist | D | Sverige | CSKA Moskva | HV 71 |
34 | Stanislav Gareyev | D | Russland | Salavat Yulaev Ufa | Salavat Yulaev Ufa |
35 | Igor Safaraleyev | F | Russland | Torpedo Nizhny Novgorod | Gazovik Tyumen |
36 | Miikka Salomäki | F | Finland | Dinamo Minsk | Kärpät |
37 | Tomáš Mikúš | F | Slovakia | Spartak Moskva | HK 36 Skalica |
38 | Dmitri Sinitsyn | D | Russland | Barys Astana | Stjerner Dallas U18 |
39 | Teodors Bļugers | F | Latvia | Dinamo Riga | Shattuck St. Mary's (Midget) |
40 | Valeri Vassiliev | F | Russland | Spartak Moskva | Spartak Moskva |
41 | Filip Forsberg | F | Sverige | HC Sibir | Leksands IF |
42 | Joachim Nermark | C | Sverige | Salavat Yulaev Ufa | Linköpings HC |
43 | Calle Järnkrok | C | Sverige | Severstal Cherepovets | Brynäs IF |
44 | Mark Soliankin-Pasternak | D | Russland | Atlant Moskva oblast | |
45 | Miro Aaltonen | C | Finland | Atlant Moskva oblast | |
46 | Vassili Demtchenko | G | Russland | Traktor Chelyabinsk | Traktor Chelyabinsk |
47 | Alexei Filippov | EN | Russland | Traktor Chelyabinsk | Traktor Chelyabinsk |
Runde 3
Rang | Spiller | Posisjon | Nasjonalitet | KHL team | Tegnet fra |
---|---|---|---|---|---|
48 | Damir Galin | D | Russland | Metallurg Magnitogorsk | Barer (MHL) |
49 | Pavel Koledov | D | Russland | Metallurg Magnitogorsk | Sibirskie Snaypery (MHL) |
50 | Evgeni Erchov | D | Russland | Metallurg Magnitogorsk | Gazovik Tyumen 94 |
51 | Christopher Gibson | G | Finland | Ak Bars Kazan | Chicoutimi Saguenéens (QMJHL) |
52 | Kirill Voronin | C | Russland | Lokomotiv Yaroslavl | Loko |
53 | Jonathan Johansson | F | Sverige | Salavat Yulaev Ufa | Brampton bataljon |
54 | Adam Pettersson | F | Sverige | Avangard Omsk | Skellefteå AIK |
55 | Ivan Petrakov | F | Russland | HC Lev Poprad | Vityaz Tsjekhov |
56 | Anton Ivaniuzhenkov | F | Russland | HC Lev Poprad | Vityaz Tsjekhov |
57 | Nikita Chpakov | F | Russland | HC Lev Poprad | Molot Prikamie Perm |
58 | Damir Zhafiarov | F | Russland | Metallurg Novokuznetsk | HK Rys |
59 | Pavel Khomtchenko | G | Russland | Lokomotiv Iaroslavl | Lokomotiv Iaroslavl |
60 | Mathew Dumba | D | Canada | Vityaz Tsjekhov | Red Deer Rebels |
61 | Nikita Tryamkin | D | Russland | Avtomobilist Jekaterinburg | Avtomobilist Jekaterinburg |
62 | Andrei Yermakov | D | Russland | Spartak Moskva | Spartak Moskva |
63 | Nikolai Kordyukov | F | Russland | Traktor Chelyabinsk | Traktor Chelyabinsk |
64 | Georgi Bussarov | C | Russland | Torpedo Nizhny Novgorod | Dizel Penza |
65 | Petter Granberg | D | Sverige | Dinamo Minsk | Skellefteå AIK |
66 | Evgeni Krutikov | F | Russland | Spartak Moskva | Spartak Moskva |
67 | Alexander Nikulnikov | F | Russland | Barys Astana | |
68 | Alexander Ruuttu | F | Finland | Dinamo Riga | Jokerit |
69 | Yuri Kozlovski | D | Russland | Spartak Moskva | Spartak Moskva |
70 | Artem Antipov | F | Kasakhstan | HC Sibir | Junior Portland Pirates |
71 | Denis Mingaleyev | D | Russland | HC Yugra | Avtomobilist Jekaterinburg |
72 | Nikita Kramskoï | C | Russland | Severstal Cherepovets | CSKA Moskva |
73 | Dmitri Sidliarov | D | Russland | Atlant Moskva oblast | Kristall Elektrostal |
74 | Jonas Brodin | F | Sverige | SKA St. Petersburg | Färjestads BK |
Runde 4
Rang | Spiller | Posisjon | Nasjonalitet | KHL team | Tegnet fra |
---|---|---|---|---|---|
75 | Ruslan Ibatulin | D | Russland | Metallurg Magnitogorsk | Salavat Yulaev Ufa |
76 | Alexander Yakovlev | F | Russland | Metallurg Magnitogorsk | Khimik Voskresensk |
77 | Maxim Kulagin | D | Russland | Metallurg Magnitogorsk | Khimik Voskresensk |
78 | Damir Musin | D | Russland | Ak Bars Kazan | Ak Bars Kazan |
79 | Samuel Guerra | F | Sveits | Lokomotiv Yaroslavl | HC Davos |
80 | Rasmus Bengtsson | F | Sverige | Salavat Yulaïev Ufa | Rögle BK |
81 | Denis Vanin | D | Russland | Traktor Chelyabinsk | Traktor Chelyabinsk |
82 | Alexei Bereglazov | D | Russland | HC Lev Poprad | Metallurg Magnitogorsk |
83 | Vladlen Zakharov | D | Russland | HC Lev Poprad | Metallurg Magnitogorsk |
84 | Konstantin Chabunov | D | Russland | Metallurg Novokuznetsk | Spartak Moskva |
85 | Olli Määttä | F | Finland | SKA St. Petersburg | D Team Jyväskylä |
86 | Elias Lindholm | C | Sverige | SKA St. Petersburg | Brynäs IF |
87 | Roman Manukhov | F | Russland | Avtomobilist Jekaterinburg | Avtomobilist Jekaterinburg |
88 | Denis Kamayev | F | Russland | CSKA Moskva | Krasnaïa Armia (MHL) |
89 | Artem Chistiakov | D | Russland | Traktor Chelyabinsk | Traktor Chelyabinsk |
90 | Alexander Sorokhin | D | Russland | Torpedo Nizhny Novgorod | Ladia (MHL) |
91 | Joel Mustonen | C | Finland | Dinamo Minsk | Skellefteå AIK |
92 | Andrei Minkovitch | D | Russland | Neftekhimik Nizhnekamsk | Neftekhimik Nizhnekamsk |
93 | Evgeni Evseyev | F | Kasakhstan | Barys Astana | Kazzinc-Torpedo Ust-Kamenogorsk |
94 | Nikita Svintsitski | G | Russland | Torpedo Nizhny Novgorod | Ladia (MHL) |
95 | Sergei Alexeiev | F | Russland | Spartak Moskva | Krylia Sovetov |
96 | Mattias Bäckman | F | Sverige | Avangard Omsk | Linköpings HC |
97 | Nikita Voinov | F | Russland | HC Yugra | Traktor Tsjeljabinsk |
98 | Daniil Yunychev | D | Russland | HC Yugra | Salavat Yulaev Ufa |
99 | Sergei Kuptsov | D | Russland | Severstal Cherepovets | Salavat Yulaev Ufa |
100 | Alexander Delnov | G | Russland | Atlant Moskva oblast | |
101 | Nikolai Skladnitchenko | G | Russland | Barys Astana |
Runde 5
Rang | Spiller | Posisjon | Nasjonalitet | KHL team | Tegnet fra |
---|---|---|---|---|---|
102 | Dmitri Uvarov | D | Russland | OHK Dinamo | Spartak Moskva |
103 | Andrei Mironov | D | Russland | OHK Dinamo | OHK Dinamo |
104 | Ilya Khokhlov | D | Russland | Metallourg Magnitogorsk | OHK Dinamo |
105 | Nikita Lisov | F | Ukraina | CSKA Moskva | Krylia Sovetov |
106 | Ryan Murphy | F | Canada | Lokomotiv Yaroslavl | Kitchener Rangers |
107 | Filipp Panguelov-Yuldachev | D | Russland | Salavat Yulaev Ufa | Tolpar (MHL) |
108 | Pathrik Westerholm | C | Sverige | Avangard Omsk | Malmö Redhawks |
109 | Jakub Jeřábek | EN | Tsjekkisk Republikk | HC Lev Poprad | HC Plzeň 1929 |
110 | Evgeni Ivantchik | D | Russland | Vityaz Tsjekhov | Vityaz Tsjekhov |
111 | Ryan Strome | C | Canada | Amur Khabarovsk | Niagara IceDogs (OHL) |
112 | Mark McNeill | C | Canada | Vityaz Tsjekhov | Prins Albert Raiders |
113 | Denis Fedorov | C | Russland | Avtomobilist Jekaterinburg | Salavat Yulaev Ufa |
114 | Edouard Guimatov | D | Russland | Avtomobilist Jekaterinburg | Salavat Yulaïev Ufa |
115 | Dmitri Ogurstov | D | Russland | CSKA Moskva | CSKA Moskva |
116 | Stanislav Petrov | D | Russland | Traktor Chelyabinsk | Traktor Chelyabinsk |
117 | Pavel Khanov | G | Russland | Torpedo Nizhni Novgorod | Neftianik Almetievsk |
118 | Sondre Olden | C | Norge | Dinamo Minsk | MODO Hockey |
119 | Arseni Yerokhin | D | Russland | Neftekhimik Nizhnekamsk | Salavat Yulaev Ufa |
120 | Stefan Roman | D | Kasakhstan | Barys Astana | Kazzinc-Torpedo |
121 | Jarrod Rabey | F | forente stater | Dinamo Riga | Indiana Ice |
122 | Nikita Kvartalnov | G | Russland | Spartak Moskva | Almaz (MHL) |
123 | Anton Zhitnikov | C | Russland | Spartak Moskva | Kristall Elektrostal |
124 | Sebastian Collberg | F | Sverige | Avangard Omsk | Frölunda HC |
125 | Ilya Nikolayev | F | Russland | Ak Bars Kazan | Ak Bars Kazan |
126 | Daniel Pribyl | C | Tsjekkisk Republikk | Severstal Cherepovets | HC Sparta Praha |
127 | Ivan Ivanov | D | Russland | Vityaz Tsjekhov | Vityaz Tsjekhov |
Runde 6
Rang | Spiller | Posisjon | Nasjonalitet | KHL team | Tegnet fra |
---|---|---|---|---|---|
128 | Toms Andersons | D | Latvia | Dinamo Riga | SenSee |
129 | Kirill Maslov | F | Russland | OHK Dinamo | OHK Dinamo |
130 | Timur Chingareyev | RW | Russland | Metallurg Magnitogorsk | Stalnye Lissy (MHL) |
131 | Nikolai Vladimirov | F | Russland | Ak Bars Kazan | Ak Bars Kazan |
132 | Robbie Russo | D | forente stater | Lokomotiv Yaroslavl | USAs NTDP |
133 | Sean Couturier | EN | Canada | Salavat Yulaev Ufa | Drummondville Voltigeurs |
134 | Jyrki Jokipakka | D | Finland | Avangard Omsk | Ilves |
135 | Bestått | - | - | HC Lev Poprad | - |