2012–13 VHL-sesong - 2012–13 VHL season
2012–13 VHL-sesong | |
---|---|
League | Russisk Major League |
Sport | Ishockey |
Varighet | 9. september 2012 - 30. april 2013 |
Antall lag | 27 |
Vanlig sesong | |
Play-offs | |
Bratina Cup | |
Champions | Toros Neftekamsk |
Runners-up | Saryarka Karaganda |
Det 2012-13 VHL sesongen var den tredje sesongen av den russiske Major League . Det startet 9. september 2012 og ble avsluttet april 2013.
innhold
Team- og KHL-tilknytning endres
Team endres
- Donbass Donetsk forlot ligaen etter sin første sesong som begynte i KHL .
- Buran Voronezh og THK Tver fra lavere nivå Russian Hockey League kom med.
- Ligaen ble utvidet med ytterligere to ikke-russiske lag, hviterussiske Yunost Minsk og Kazakhstani Saryarka Karaganda .
- En ny franchise Kuban Krasnodar ble opprettet.
- HC VMF flyttet fra St. Petersburg til Kondopoga , Karelia .
Tilknytning endres
VHL-team | nytt tilknyttet selskap | gammel tilknyttet |
---|---|---|
Kuban Krasnodar | Vityaz Tsjekhov | Ingen |
HC Ryazan | Sibir Novosibirsk | Vityaz Tsjekhov |
Zauralie Kurgan | Avangard Omsk | Sibir Novosibirsk |
THK Tver | CSKA Moskva | Ingen |
Ariada-Akpars Volzhsk | Metallurg Novokuznetsk | Ingen |
Ermak Angarsk | Ingen | Metallurg Novokuznetsk |
Yunost Minsk | Dinamo Minsk | Ingen |
Vanlig sesong
Fra og med denne sesongen forlot VHL sin forrige konferansestruktur. Alle lag spilte sine vanlige sesonger i et runde robin- format med to kamper (hjemme og borte) mot hvert lag i ligaen.
Liga stilling
Kilde: vhl.khl.ru
Poeng tildeles som følger:
- 3 poeng for en seier i regulering ("W")
- 2 poeng for en seier på overtid ("OTW") eller straffesparkkonkurranse ("SOW")
- 1 Poeng for tap i straffesparkkonkurranse ("SOL") eller overtid ("OTL")
- 0 poeng for et tap i regulering ("L")
Team | GP | W | OTW | PURKE | SOL | OTL | L | GF-GA | pts | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Saryarka Karaganda | 52 | 33 | 1 | 6 | 2 | 0 | 10 | 150-89 | 115 |
2 | Rubin Tyumen | 52 | 31 | 2 | 4 | 4 | 3 | 8 | 162-105 | 112 |
3 | Toros Neftekamsk | 52 | 27 | 3 | 6 | 3 | 1 | 12 | 152-105 | 103 |
4 | Neftyanik Almetyevsk | 52 | 24 | 2 | 6 | 6 | 1 | 1. 3 | 156-115 | 95 |
5 | Yuzhny Ural Orsk | 52 | 29 | 2 | 0 | 3 | 0 | 18 | 136-104 | 94 |
6 | Sputnik Nizhny Tagil | 52 | 25 | 2 | 5 | 1 | 4 | 15 | 173-135 | 94 |
7 | Buran Voronezh | 52 | 25 | 0 | 5 | 3 | 0 | 19 | 160-139 | 88 |
8 | Ermak Angarsk | 52 | 24 | 2 | 4 | 3 | 1 | 18 | 132-142 | 88 |
9 | HC Lada Togliatti | 52 | 24 | 0 | 5 | 4 | 2 | 17 | 149-130 | 88 |
10 | Lokomotiv Yaroslavl | 52 | 22 | 3 | 6 | 2 | 2 | 17 | 123-118 | 88 |
11 | Dynamo Balashikha | 52 | 23 | 1 | 5 | 2 | 2 | 19 | 158-160 | 85 |
12 | Ariada-Akpars Volzhsk | 52 | 21 | 1 | 6 | 5 | 3 | 16 | 163-151 | 85 |
1. 3 | Molot-Prikamye Perm | 52 | 23 | 2 | 2 | 4 | 3 | 18 | 145-141 | 84 |
14 | Kazzinc-Torpedo | 52 | 22 | 3 | 3 | 5 | 1 | 18 | 147-123 | 84 |
15 | HC Sarov | 52 | 19 | 0 | 7 | 5 | 2 | 19 | 147-133 | 78 |
16 | Dizel Penza | 52 | 21 | 2 | 1 | 6 | 1 | 21 | 137-121 | 76 |
17 | HC Kuban | 52 | 18 | 2 | 7 | 4 | 0 | 21 | 126-116 | 76 |
18 | HC VMF | 52 | 18 | 2 | 3 | 6 | 2 | 21 | 142-154 | 72 |
19 | THK Tver | 52 | 16 | 1 | 5 | 3 | 3 | 24 | 147-180 | 66 |
20 | Chelmet Chelyabinsk | 52 | 17 | 3 | 2 | 1 | 3 | 26 | 129-141 | 65 |
21 | Kristall Saratov | 52 | 15 | 3 | 2 | 3 | 2 | 27 | 120-154 | 60 |
22 | Titan Klin | 52 | 15 | 1 | 1 | 4 | 2 | 29 | 117-159 | 55 |
23 | Yunost Minsk | 52 | 12 | 1 | 5 | 6 | 1 | 27 | 104-160 | 55 |
24 | Sokol Krasnoyarsk | 52 | 11 | 2 | 6 | 4 | 2 | 27 | 113-152 | 55 |
25 | Zauralie Kurgan | 52 | 11 | 3 | 3 | 7 | 2 | 26 | 120-163 | 54 |
26 | Izhstal Izhevsk | 52 | 11 | 1 | 3 | 7 | 2 | 28 | 100-163 | 50 |
27 | HC Ryazan | 52 | 9 | 1 | 2 | 7 | 1 | 32 | 112-196 | 41 |
Bratina Cup sluttspill
Første runde | Kvartfinale | Semifinaler | finaler | |||||||||||||||||
1 | Saryarka Karaganda | 3 | ||||||||||||||||||
16 | Dizel Penza | 0 | ||||||||||||||||||
1 | Saryarka Karaganda | 4 | ||||||||||||||||||
1. 3 | Molot-Prikamye Perm | 2 | ||||||||||||||||||
3 | Toros Neftekamsk | 3 | ||||||||||||||||||
14 | Kazzinc-Torpedo | 0 | ||||||||||||||||||
1 | Saryarka Karaganda | 4 | ||||||||||||||||||
12 | Ariada-Akpars Volzhsk | 1 | ||||||||||||||||||
5 | Yuzhny Ural Orsk | 1 | ||||||||||||||||||
12 | Ariada-Akpars Volzhsk | 3 | ||||||||||||||||||
3 | Toros Neftekamsk | 4 | ||||||||||||||||||
9 | Lada Togliatti | 1 | ||||||||||||||||||
7 | Buran Voronezh | 3 | ||||||||||||||||||
10 | Lokomotiv Yaroslavl | 2 | ||||||||||||||||||
3 | Toros Neftekamsk | 4 | ||||||||||||||||||
(Paringer blir sådd igjen etter første og andre runde.) | ||||||||||||||||||||
1 | Saryarka Karaganda | 3 | ||||||||||||||||||
2 | Rubin Tyumen | 3 | ||||||||||||||||||
15 | HC Sarov | 2 | ||||||||||||||||||
2 | Rubin Tyumen | 3 | ||||||||||||||||||
12 | Ariada-Akpars Volzhsk | 4 | ||||||||||||||||||
4 | Neftyanik Almetyevsk | 1 | ||||||||||||||||||
1. 3 | Molot-Prikamye Perm | 3 | ||||||||||||||||||
3 | Toros Neftekamsk | 4 | ||||||||||||||||||
7 | Buran Voronezh | 0 | ||||||||||||||||||
6 | Sputnik Nizhny Tagil | 3 | ||||||||||||||||||
11 | Dynamo Balashikha | 1 | ||||||||||||||||||
6 | Sputnik Nizhny Tagil | 3 | ||||||||||||||||||
7 | Buran Voronezh | 4 | ||||||||||||||||||
8 | Ermak Angarsk | 2 | ||||||||||||||||||
9 | Lada Togliatti | 3 |