2012 FIVB Volleyball World Grand Prix - 2012 FIVB Volleyball World Grand Prix
Turneringsdetaljer | |
---|---|
Vertsnasjon | Kina (finale) |
Datoer | 8. juni - 1. juli |
Lag | 16 |
Sted (er) | 1 (i 1 vertsby) |
Champions | USA (5. tittel) |
Andre plass | Brasil |
Tredje plass | Tyrkia |
Fjerde plass | Thailand |
Turneringspriser | |
MVP | Megan Hodge ( USA ) |
Offesiell nettside | |
fivb.com | |
Den 2012 FIVB World Grand Prix var en kvinners volleyball-turnering spilles av 16 land som starter 8. juni 2012. Finalen ble holdt på Beilun Sport og Arts Center i Ningbo , Kina .
Konkurrerende nasjoner
Kvalifiseringsprosess
Konkurranse | Dato | Sted | Ledige stillinger | Utdannet |
---|---|---|---|---|
Vert i siste runde | - | - | 1 | Kina |
2011 Pan-American Cup | 1. – 9. Juli 2011 | Ciudad Juarez , Mexico | 2 (Sør -Amerika) [1] |
Brasil Argentina |
4 (NORCECA) [1] |
Den dominikanske republikk USA Cuba Puerto Rico |
|||
2011 asiatisk mesterskap | 15. – 23. September 2011 | Taipei , kinesisk Taipei | 3 [2] |
Japan Sør -Korea Thailand |
EM i 2011 | 24. september - 2. oktober 2011 |
Serbia Italia |
5 |
Serbia Tyskland Tyrkia Italia Polen |
Play-Off | 5. oktober 2011 | Oran , Algerie | 1 [3] | kinesisk Taipei |
Total | 16 |
- [1] De to beste søramerikanske lagene og de fire beste NORCECA-lagene ved Pan-American Cup 2011 kvalifiserte seg.
- [2] Ettersom Kina allerede kvalifiserte seg som vert for finalerunden, kvalifiserte de neste tre beste lagene ved det asiatiske mesterskapet i 2011 .
- [3] Det beste afrikanske laget og det nest beste asiatiske laget ved det asiatiske mesterskapet i 2011 hadde et sluttspill for å bestemme finaleplassen.
Sluttspill
- Sted: Palais des Sports , Oran , Algerie
Lag 1 | Agg. | Lag 2 | 1. etappe | 2. etappe |
---|---|---|---|---|
Algerie | 1–1 | kinesisk Taipei | 0–3 | 3–0 |
Dato | Tid | Poeng | Sett 1 | Sett 2 | Sett 3 | Sett 4 | Sett 5 | Total | Rapportere | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
27. apr | 14:06 | Algerie | 0–3 | kinesisk Taipei | 19–25 | 24–26 | 20–25 | 63–76 | P2 P3 | ||
28. apr | 14.00 | Algerie | 3–0 | kinesisk Taipei | 25–23 | 25–23 | 25–19 | 75–65 | P2 P3 |
Kinesiske Taipei vinner med totalt poeng på de to beinene 141–138
Tropper
Bassengstående prosedyre
1. Matchpoeng
2. Antall kamper vunnet
3. Setter forhold
4. Poengforhold
Kamp vunnet 3–0 eller 3–1: 3 kamppoeng for vinneren, 0 kamppoeng for taperen
Kampen vunnet 3–2: 2 kamppoeng for vinneren, 1 kamppoeng for taperen
Kalender
Selv om FIVB ikke offentliggjorde eller bekreftet bassengplanen før i april 2012, la nesten alle kontinentale divisjoner ut bassengplanen i desember 2011. Den opprinnelige listen ble utgitt 19. desember 2011; tre dager senere, 22. desember, ble en ny liste utgitt for publikum, med 4 mindre endringer som involverte Brasiliens , Den dominikanske republiks og Tysklands basseng. I april 2012 bekreftet FIVB offisielt bassengplanen som ble utgitt 22. desember 2011.
Uke 1 8–10 juni 2012 |
|||
---|---|---|---|
Gruppe A: Macau , Kina |
Gruppe B: Santo Domingo , Den dominikanske republikk |
Gruppe C: Busan , Sør -Korea |
Gruppe D: Łódź , Polen |
Uke 2 15–17 juni 2012 |
|||
Gruppe E: São Bernardo do Campo , Brasil |
Gruppe F: Komaki , Japan |
Gruppe G: Foshan , Kina |
Gruppe H: Beograd , Serbia |
Uke 3 22–24 juni 2012 |
|||
Gruppe I: Osaka , Japan |
Gruppe J: Bangkok , Thailand |
Gruppe K: Luohe , Kina |
Gruppe L: Taipei , Taiwan |
Uke 4 Siste runde |
|||
Ningbo | |||
Kina |
Innledende runde
Rangering
Kina (finalevert) og de fem beste lagene i den innledende runden går videre til siste runde.
Poeng | Fyrstikker | Poeng | Settene | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rang | Team | W | L | W | L | Forhold | W | L | Forhold | |
1 | forente stater | 27 | 9 | 0 | 720 | 525 | 1.371 | 27 | 2 | 13.500 |
2 | Kina | 23 | 8 | 1 | 766 | 622 | 1.232 | 24 | 8 | 3.000 |
3 | Tyrkia | 21 | 7 | 2 | 808 | 738 | 1.095 | 23 | 12 | 1.917 |
4 | Thailand | 20 | 7 | 2 | 709 | 633 | 1.120 | 22 | 10 | 2.200 |
5 | Brasil | 19 | 8 | 1 | 873 | 774 | 1.128 | 25 | 14 | 1.786 |
6 | Cuba | 19 | 6 | 3 | 809 | 747 | 1.083 | 23 | 1. 3 | 1.769 |
7 | Tyskland | 18 | 6 | 3 | 709 | 621 | 1.142 | 20 | 11 | 1.818 |
8 | Polen | 16 | 5 | 4 | 789 | 740 | 1.066 | 20 | 15 | 1.333 |
9 | Japan | 1. 3 | 4 | 5 | 721 | 720 | 1.001 | 17 | 16 | 1.063 |
10 | Italia | 1. 3 | 4 | 5 | 773 | 772 | 1.001 | 16 | 19 | 0,842 |
11 | Serbia | 11 | 3 | 6 | 720 | 750 | 0,960 | 15 | 19 | 0,789 |
12 | den dominikanske republikk | 7 | 2 | 7 | 617 | 725 | 0,851 | 9 | 22 | 0,409 |
1. 3 | Puerto Rico | 5 | 2 | 7 | 608 | 751 | 0,810 | 8 | 24 | 0,333 |
14 | Sør-Korea | 4 | 1 | 8 | 673 | 798 | 0,843 | 8 | 25 | 0,320 |
15 | Argentina | 0 | 0 | 9 | 584 | 759 | 0,769 | 4 | 27 | 0,148 |
16 | kinesisk Taipei | 0 | 0 | 9 | 542 | 746 | 0,727 | 3 | 27 | 0,111 |
Alle tider er lokale for vertsbyen.
Første runde
Basseng A
- Sted: Macau Forum , Macau , Kina
Dato | Tid | Poeng | Sett 1 | Sett 2 | Sett 3 | Sett 4 | Sett 5 | Total | Rapportere | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8. juni | 17:20 | Argentina | 0–3 | Thailand | 18–25 | 9–25 | 22–25 | 49–75 | P2 P3 | ||
8. juni | 20:50 | Kina | 3–0 | Puerto Rico | 25–15 | 25–19 | 25–16 | 75–50 | P2 P3 | ||
9. juni | 14:50 | Puerto Rico | 0–3 | Thailand | 21–25 | 20–25 | 22–25 | 63–75 | P2 P3 | ||
9. juni | 17:20 | Argentina | 1–3 | Kina | 25–23 | 18–25 | 22–25 | 18–25 | 83–98 | P2 P3 | |
10. jun | 12:50 | Argentina | 1–3 | Puerto Rico | 20–25 | 16–25 | 25–16 | 17–25 | 78–91 | P2 P3 | |
10. jun | 15:20 | Kina | 3–1 | Thailand | 18–25 | 25–20 | 25–18 | 25–19 | 93–82 | P2 P3 |
Basseng B
Dato | Tid | Poeng | Sett 1 | Sett 2 | Sett 3 | Sett 4 | Sett 5 | Total | Rapportere | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8. juni | 17.00 | Tyskland | 1–3 | forente stater | 17–25 | 15–25 | 25–23 | 11–25 | 68–98 | P2 P3 | |
8. juni | 19:30 | den dominikanske republikk | 3–0 | kinesisk Taipei | 25–23 | 25–19 | 25–18 | 75–60 | P2 P3 | ||
9. juni | 17.00 | forente stater | 3–0 | kinesisk Taipei | 25–10 | 25–22 | 25–12 | 75–44 | P2 P3 | ||
9. juni | 19:30 | Tyskland | 3–0 | den dominikanske republikk | 25–16 | 25–18 | 25–19 | 75–53 | P2 P3 | ||
10. jun | 14:30 | kinesisk Taipei | 0–3 | Tyskland | 11–25 | 15–25 | 15–25 | 41–75 | P2 P3 | ||
10. jun | 17.00 | den dominikanske republikk | 0–3 | forente stater | 18–25 | 19–25 | 15–25 | 52–75 | P2 P3 |
Basseng C
- Sted: Sajik Indoor Gymnasium , Busan , Sør -Korea
Dato | Tid | Poeng | Sett 1 | Sett 2 | Sett 3 | Sett 4 | Sett 5 | Total | Rapportere | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8. juni | 14.00 | Japan | 0–3 | Tyrkia | 19–25 | 21–25 | 21–25 | 61–75 | P2 P3 | ||
8. juni | 16:30 | Sør-Korea | 2–3 | Cuba | 25–23 | 25–27 | 18–25 | 25–23 | 11–15 | 104–113 | P2 P3 |
9. juni | 14.00 | Sør-Korea | 1–3 | Tyrkia | 18–25 | 25–22 | 21–25 | 14–25 | 78–97 | P2 P3 | |
9. juni | 16:30 | Japan | 1–3 | Cuba | 20–25 | 25–20 | 18–25 | 20–25 | 83–95 | P2 P3 | |
10. jun | 14.00 | Sør-Korea | 1–3 | Japan | 19–25 | 25–23 | 19–25 | 22–25 | 85–98 | P2 P3 | |
10. jun | 16:30 | Cuba | 3–1 | Tyrkia | 25–20 | 21–25 | 25–17 | 25–20 | 96–82 | P2 P3 |
Basseng D
- Sted: Atlas Arena , Łódź , Polen
Dato | Tid | Poeng | Sett 1 | Sett 2 | Sett 3 | Sett 4 | Sett 5 | Total | Rapportere | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8. juni | 17:30 | Italia | 2–3 | Brasil | 25–18 | 22–25 | 21–25 | 25–20 | 6–15 | 99–103 | P2 P3 |
8. juni | 20.00 | Polen | 3–2 | Serbia | 24–26 | 25–22 | 20–25 | 25–16 | 15–10 | 109–99 | P2 P3 |
9. juni | 12:30 | Serbia | 2–3 | Brasil | 25–21 | 18–25 | 23–25 | 25–23 | 5–15 | 96–109 | P2 P3 |
9. juni | 15.00 | Polen | 1–3 | Italia | 22–25 | 25–23 | 20–25 | 29–31 | 96–104 | P2 P3 | |
10. jun | 17:30 | Italia | 0–3 | Serbia | 18–25 | 14–25 | 23–25 | 55–75 | P2 P3 | ||
10. jun | 20.00 | Polen | 2–3 | Brasil | 15–25 | 13–25 | 25–23 | 25–22 | 10–15 | 88–110 | P2 P3 |
Andre runde
Basseng E
Dato | Tid | Poeng | Sett 1 | Sett 2 | Sett 3 | Sett 4 | Sett 5 | Total | Rapportere | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
15. juni | 18:20 | Italia | 0–3 | forente stater | 25–27 | 20–25 | 17–25 | 62–77 | P2 P3 | ||
15. juni | 20:20 | Brasil | 3–1 | Tyskland | 18–25 | 25–14 | 25–18 | 26–24 | 94–81 | P2 P3 | |
16. juni | 18:20 | forente stater | 3–0 | Tyskland | 25–23 | 25–23 | 25–17 | 75–63 | P2 P3 | ||
16. juni | 20:20 | Brasil | 3–2 | Italia | 26–24 | 14–25 | 25–15 | 24–26 | 16–14 | 105–104 | P2 P3 |
17. juni | 13:20 | Brasil | 1–3 | forente stater | 25–20 | 18–25 | 18–25 | 23–25 | 84–95 | P2 P3 | |
17. juni | 15:20 | Tyskland | 3–0 | Italia | 30–28 | 25–13 | 26–24 | 81–65 | P2 P3 |
Basseng F
- Sted: Park Arena Komaki , Komaki , Japan
Dato | Tid | Poeng | Sett 1 | Sett 2 | Sett 3 | Sett 4 | Sett 5 | Total | Rapportere | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
15. juni | 15:20 | Thailand | 3–1 | Puerto Rico | 25–18 | 19–25 | 25–11 | 25–19 | 94–73 | P2 P3 | |
15. juni | 18:20 | Japan | 3–0 | den dominikanske republikk | 25–17 | 25–13 | 25–18 | 75–48 | P2 P3 | ||
16. juni | 15:20 | den dominikanske republikk | 0–3 | Thailand | 14–25 | 22–25 | 19–25 | 55–75 | P2 P3 | ||
16. juni | 18:20 | Japan | 3–0 | Puerto Rico | 25–20 | 25–18 | 25–16 | 75–54 | P2 P3 | ||
17. juni | 15.00 | den dominikanske republikk | 2–3 | Puerto Rico | 19–25 | 25–21 | 23–25 | 25–21 | 12–15 | 104–107 | P2 P3 |
17. juni | 18.00 | Japan | 2–3 | Thailand | 15–25 | 25–16 | 25–22 | 19–25 | 16–18 | 100–106 | P2 P3 |
Basseng G
- Sted: Lingnan Pearl Gymnasium , Foshan , Kina
Dato | Tid | Poeng | Sett 1 | Sett 2 | Sett 3 | Sett 4 | Sett 5 | Total | Rapportere | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
15. juni | 16.00 | Sør-Korea | 0–3 | Polen | 17–25 | 16–25 | 22–25 | 55–75 | P2 P3 | ||
15. juni | 19:30 | Kina | 3–0 | kinesisk Taipei | 25–13 | 25–17 | 25–19 | 75–49 | P2 P3 | ||
16. juni | 16.00 | kinesisk Taipei | 0–3 | Polen | 10–25 | 24–26 | 19–25 | 53–76 | P2 P3 | ||
16. juni | 19:30 | Kina | 3–0 | Sør-Korea | 25–22 | 25–16 | 25–18 | 75–56 | P2 P3 | ||
17. juni | 16.00 | kinesisk Taipei | 1–3 | Sør-Korea | 21–25 | 29–27 | 20–25 | 20–25 | 90–102 | P2 P3 | |
17. juni | 15:20 | Kina | 3–0 | Polen | 25–19 | 25–17 | 29–27 | 79–63 | P2 P3 |
Basseng H
- Sted: Hala Pionir , Beograd , Serbia
Dato | Tid | Poeng | Sett 1 | Sett 2 | Sett 3 | Sett 4 | Sett 5 | Total | Rapportere | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
15. juni | 17:20 | Serbia | 3–1 | Argentina | 25–23 | 23–25 | 25–22 | 25–17 | 98–87 | P2 P3 | |
15. juni | 20:05 | Cuba | 1–3 | Tyrkia | 16–25 | 25–20 | 20–25 | 20–25 | 81–95 | P2 P3 | |
16. juni | 17:20 | Cuba | 3–0 | Serbia | 25–14 | 25–15 | 25–17 | 75–46 | P2 P3 | ||
16. juni | 20:05 | Tyrkia | 3–1 | Argentina | 25–15 | 25–20 | 21–25 | 25–15 | 96–75 | P2 P3 | |
17. juni | 17:20 | Serbia | 1–3 | Tyrkia | 21–25 | 25–16 | 22–25 | 21–25 | 89–91 | P2 P3 | |
17. juni | 20:05 | Argentina | 0–3 | Cuba | 16–25 | 19–25 | 19–25 | 54–75 | P2 P3 |
Tredje runde
Basseng I
- Sted: Osaka Municipal Central Gymnasium , Osaka , Japan
Dato | Tid | Poeng | Sett 1 | Sett 2 | Sett 3 | Sett 4 | Sett 5 | Total | Rapportere | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
22. juni | 15:20 | Sør-Korea | 1–3 | Tyrkia | 18–25 | 26–28 | 25–20 | 13–25 | 82–98 | P2 P3 | |
22. juni | 18:20 | Japan | 1–3 | Tyskland | 22–25 | 12–25 | 25–17 | 16–25 | 75–92 | P2 P3 | |
23. juni | 15:20 | Tyskland | 3–0 | Sør-Korea | 25–10 | 25–14 | 25–20 | 75–44 | P2 P3 | ||
23. juni | 18:20 | Japan | 1–3 | Tyrkia | 25–23 | 14–25 | 21–25 | 17–25 | 77–98 | P2 P3 | |
24. juni | 15.00 | Tyskland | 3–1 | Tyrkia | 24–26 | 25–17 | 25–18 | 25–15 | 99–76 | P2 P3 | |
24. juni | 18.00 | Japan | 3–0 | Sør-Korea | 25–22 | 25–20 | 27–25 | 77–67 | P2 P3 |
Basseng J
- Sted: Keelawes 1 Gymnasium, Thai-Japanese Stadium, Thai-Japanese Bangkok Youth Center , Dindaeng , Bangkok , Thailand
Dato | Tid | Poeng | Sett 1 | Sett 2 | Sett 3 | Sett 4 | Sett 5 | Total | Rapportere | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
22. juni | 13:50 | Serbia | 0–3 | forente stater | 19–25 | 23–25 | 18–25 | 60–75 | P2 P3 | ||
22. juni | 16:20 | Thailand | 3–0 | Argentina | 25–15 | 25–16 | 25–13 | 75–44 | P2 P3 | ||
23. juni | 13:50 | forente stater | 3–0 | Argentina | 25–23 | 25–17 | 25–12 | 75–52 | P2 P3 | ||
23. juni | 16:20 | Serbia | 1–3 | Thailand | 25–12 | 16–25 | 19–25 | 21–25 | 81–87 | P2 P3 | |
24. juni | 13:50 | Argentina | 0–3 | Serbia | 16–25 | 22–25 | 24–26 | 62–76 | P2 P3 | ||
24. juni | 16:20 | forente stater | 3–0 | Thailand | 25–16 | 25–17 | 25–7 | 75–40 | P2 P3 |
Basseng K
- Sted: Luohe Sports Center , Luohe , Kina
Dato | Tid | Poeng | Sett 1 | Sett 2 | Sett 3 | Sett 4 | Sett 5 | Total | Rapportere | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
22. juni | 16.00 | Kina | 3–1 | Puerto Rico | 25–16 | 25–27 | 25–11 | 25–13 | 100–67 | P2 P3 | |
22. juni | 19:30 | Cuba | 2–3 | Brasil | 31–29 | 18–25 | 19–25 | 26–24 | 8–15 | 102–118 | P2 P3 |
23. juni | 16.00 | Kina | 3–2 | Cuba | 22–25 | 25–16 | 25–22 | 23–25 | 15–9 | 110–97 | P2 P3 |
23. juni | 19:30 | Puerto Rico | 0–3 | Brasil | 17–25 | 12–25 | 19–25 | 48–75 | P2 P3 | ||
24. juni | 16.00 | Cuba | 3–0 | Puerto Rico | 25–17 | 25–17 | 25–21 | 75–55 | P2 P3 | ||
24. juni | 19:30 | Kina | 0–3 | Brasil | 20–25 | 22–25 | 19–25 | 61–75 | P2 P3 |
Basseng L
- Sted: Kaohsiung City , kinesiske Taipei
Dato | Tid | Poeng | Sett 1 | Sett 2 | Sett 3 | Sett 4 | Sett 5 | Total | Rapportere | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
22. juni | 16.00 | Italia | 3–1 | den dominikanske republikk | 25–20 | 25–17 | 25–27 | 25–21 | 100–85 | P2 P3 | |
22. juni | 19:30 | kinesisk Taipei | 1–3 | Polen | 16–25 | 25–22 | 20–25 | 21–25 | 82–97 | P2 P3 | |
23. juni | 16.00 | kinesisk Taipei | 0–3 | Italia | 10–25 | 13–25 | 17–25 | 40–75 | P2 P3 | ||
23. juni | 19:30 | Polen | 3–0 | den dominikanske republikk | 25–16 | 25–19 | 25–14 | 75–49 | P2 P3 | ||
24. juni | 16.00 | kinesisk Taipei | 1–3 | den dominikanske republikk | 18–25 | 25–21 | 18–25 | 22–25 | 83–96 | P2 P3 | |
24. juni | 19:30 | Italia | 3–2 | Polen | 23–25 | 20–25 | 26–24 | 25–22 | 15–13 | 109–110 | P2 P3 |
Siste runde
Endelig rangering
Rang | Team | Fyrstikker | Poeng | Settene | Poeng | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
W | L | W | L | Forhold | W | L | Forhold | |||
1 | forente stater | 5 | 0 | 14 | 15 | 4 | 3.750 | 443 | 396 | 1.119 |
2 | Brasil | 4 | 1 | 1. 3 | 14 | 5 | 2.800 | 446 | 362 | 1.232 |
3 | Tyrkia | 3 | 2 | 9 | 11 | 8 | 1.375 | 437 | 430 | 1.016 |
4 | Thailand | 2 | 3 | 5 | 8 | 11 | 0,727 | 431 | 456 | 0,945 |
5 | Kina | 1 | 4 | 4 | 7 | 12 | 0,583 | 437 | 450 | 0,971 |
6 | Cuba | 0 | 5 | 0 | 0 | 15 | 0,000 | 281 | 381 | 0,738 |
Bassengfinale
- Sted: Beilun Gymnasium , Ningbo , Kina
Dato | Tid | Poeng | Sett 1 | Sett 2 | Sett 3 | Sett 4 | Sett 5 | Total | Rapportere | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
27. juni | 13.00 | Brasil | 2–3 | forente stater | 19–25 | 20–25 | 25–20 | 25–13 | 13–15 | 102–98 | P2 P3 |
27. juni | 15:30 | Thailand | 1–3 | Tyrkia | 22–25 | 21–25 | 25–20 | 24–26 | 92–96 | P2 P3 | |
27. juni | 19:30 | Kina | 3–0 | Cuba | 25–22 | 25–22 | 25–17 | 75–61 | P2 P3 | ||
28. juni | 13.00 | forente stater | 3–1 | Thailand | 25–18 | 27–25 | 18–25 | 25–18 | 95–86 | P2 P3 | |
28. juni | 15:30 | Cuba | 0–3 | Tyrkia | 23–25 | 9–25 | 20–25 | 52–75 | P2 P3 | ||
28. juni | 19:30 | Kina | 1–3 | Brasil | 21–25 | 25–21 | 19–25 | 18–25 | 83–96 | P2 P3 | |
29. juni | 13.00 | Brasil | 3–0 | Cuba | 25–17 | 25–12 | 25–14 | 75–43 | P2 P3 | ||
29. juni | 15:30 | Tyrkia | 1–3 | forente stater | 18–25 | 23–25 | 25–21 | 20–25 | 86–96 | P2 P3 | |
29. juni | 19:30 | Kina | 2–3 | Thailand | 25–21 | 22–25 | 32–34 | 25–21 | 13–15 | 117–116 | P2 P3 |
30. juni | 13.00 | Brasil | 3–0 | Thailand | 25–20 | 25–23 | 25–14 | 75–57 | P2 P3 | ||
30. juni | 15:30 | Cuba | 0–3 | forente stater | 14–25 | 24–26 | 14–25 | 52–76 | P2 P3 | ||
30. juni | 19:30 | Kina | 1–3 | Tyrkia | 26–24 | 22–25 | 23–25 | 21–25 | 92–99 | P2 P3 | |
1. jul | 13.00 | Tyrkia | 1–3 | Brasil | 21–25 | 25–23 | 20–25 | 15–25 | 81–98 | P2 P3 | |
1. jul | 15:30 | Thailand | 3–0 | Cuba | 25–22 | 30–28 | 25–23 | 80–73 | P2 P3 | ||
1. jul | 19:30 | Kina | 0–3 | forente stater | 24–26 | 21–25 | 25–27 | 70–78 | P2 P3 |
- Alle tider er lokale for vertsbyen.
Endelig stilling
|
Hovedtrener : Hugh McCutcheon
|
Individuelle priser
|
|