2013–14 Ranji Trophy - 2013–14 Ranji Trophy
Datoer | 27. oktober 2013 - 2. februar 2014 |
---|---|
Administrator (er) | BCCI |
Cricket-format | Førsteklasses cricket |
Turneringsformat (er) | Round-robin og knockout |
Mestere | Karnataka |
Deltakere | 27 |
Kampene spilt | 115 |
De fleste løp | Kedar Jadhav (Maharashtra) (1223) |
De fleste wickets | Rishi Dhawan (Himachal Pradesh) (49) |
Offesiell nettside | www.bcci.tv |
Det 2013-14 Ranji Trophy var den 80. sesongen av Ranji Trophy . Den inkluderte den siste kampen i Sachin Tendulkars innenlandskarriere. Konkurransen ble vunnet av Karnataka , som beseiret Maharashtra i finalen.
Poengsystem
- Grunnleggende
- Vinn: 6 poeng
- Tap: 0 poeng
- Uavgjort: 1 poeng
- Forlatt: 1 poeng
- Bonus
- Vinn med en omgang eller 10 wickets: +1 poeng
- Første omgang leder uavgjort: +2 poeng
Gruppe A
Poengbord
Team | Pld | W | L | D | EN | WI | FI | Pts | Spørsmål |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Karnataka | 8 | 5 | 0 | 3 | 0 | 1 | 2 | 38 | 1.355 |
Punjab | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 2 | 1 | 30 | 1.156 |
Mumbai | 8 | 4 | 1 | 3 | 0 | 0 | 1 | 29 | 1.144 |
Gujarat | 8 | 2 | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 26 | 1.214 |
Delhi | 8 | 2 | 2 | 3 | 1 | 1 | 1 | 19 | 1.182 |
Odisha | 8 | 1 | 3 | 4 | 0 | 0 | 1 | 12 | 0,730 |
Vidarbha | 8 | 1 | 3 | 4 | 0 | 0 | 1 | 12 | 0,699 |
Haryana | 8 | 1 | 5 | 2 | 0 | 0 | 1 | 10 | 0,950 |
Jharkhand | 8 | 0 | 3 | 4 | 1 | 0 | 2 | 9 | 0,759 |
Inventar
6. – 9. desember
Resultatkort |
v
|
Odisha (H)
|
|
37/0 (14 overs)
Deepak Behera 19 * (41) |
- Odisha vant kastet og ble valgt til felt.
14. – 17. Desember
Resultatkort |
v
|
Karnataka (H)
|
|
33/0 (4,5 overs)
Lokesh Rahul 25 * (13) |
- Karnataka vant kastet og ble valgt til felt.
Gruppe B
Poengbord
Team | Pld | W | L | D | EN | WI | FI | Pts | Spørsmål |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jernbaner | 8 | 3 | 0 | 5 | 0 | 1 | 2 | 28 | 1.186 |
Uttar Pradesh | 8 | 2 | 1 | 5 | 0 | 1 | 3 | 24 | 1.130 |
Bengal | 8 | 2 | 0 | 5 | 1 | 0 | 3 | 24 | 1.037 |
Saurashtra | 8 | 2 | 1 | 5 | 0 | 1 | 2 | 22 | 1.333 |
Baroda | 8 | 3 | 4 | 0 | 1 | 1 | 0 | 20 | 0,985 |
Rajasthan | 8 | 2 | 2 | 4 | 0 | 0 | 2 | 20 | 0,947 |
Tamil Nadu | 8 | 1 | 1 | 6 | 0 | 0 | 3 | 18 | 1.144 |
Madhya Pradesh | 8 | 0 | 2 | 6 | 0 | 0 | 3 | 12 | 0,895 |
Tjenester | 8 | 0 | 4 | 4 | 0 | 0 | 1 | 6 | 0,619 |
Inventar
27. – 30. oktober
Resultatkort |
Bengal (H)
|
v
|
|
7. – 10. November
scorekort |
v
|
Jernbaner (H)
|
|
9/0 (18 overs)
Shivakant Shukla 6 * (57) |
- Jernbaner vant kastet og valgt til felt.
14. - 17. november
Resultatkort |
Saurashtra (H)
|
v
|
|
51/0 (23 overs)
Bhushan Chauhan 34 * (72) |
- Saurashtra vant kastet og valgte å slå.
28. november - 1. desember
Resultatkort |
Tamil Nadu (H)
|
v
|
|
- Saurasthra vant kastet og ble valgt til felt
14. – 17. Desember
Resultatkort |
Madhya Pradesh (H)
|
v
|
|
119/2 (34 overs)
Jalaj Saxena 56 * (91) |
- Saurashtra vant kastet og ble valgt til felt.
22. – 25. Desember
scorekort |
Tamil Nadu (H)
|
v
|
|
76/0 (28 overs)
Arun Karthik 37 * (70) |
- Tamil Nadu vant kastet og valgte å slå.
Gruppe C
Poengbord
Team | Pld | W | L | D | EN | WI | FI | Pts | Spørsmål |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Maharashtra | 8 | 4 | 0 | 4 | 0 | 1 | 3 | 35 | 1.684 |
Jammu og Kashmir | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 0 | 1 | 28 | 1.006 |
Goa | 8 | 4 | 1 | 3 | 0 | 1 | 0 | 28 | 1.005 |
Himachal Pradesh | 8 | 3 | 3 | 2 | 0 | 2 | 1 | 24 | 1.164 |
Kerala | 8 | 2 | 2 | 4 | 0 | 0 | 3 | 22 | 0,949 |
Hyderabad | 8 | 1 | 0 | 7 | 0 | 0 | 3 | 19 | 1.089 |
Andhra | 8 | 1 | 2 | 5 | 0 | 1 | 1 | 14 | 1.029 |
Assam | 8 | 1 | 4 | 3 | 0 | 1 | 2 | 14 | 0,805 |
Tripura | 8 | 0 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0,573 |
De to beste lagene går videre til utslagsfasen . og gå til gruppe A og B for 2014–15 Ranji Trophy
Inventar
27. – 30. oktober
Resultatkort |
Hyderabad (H)
|
v
|
|
51/0 (19 overs)
Srikar Bharat 30 * (61) |
- Andhra vant kastet og ble valgt til felt.
7. – 10. November
scorekort |
Assam (H)
|
v
|
|
20/1 (13 overs)
Sibsankar Roy 9 * (42) |
- Hyderabad vant kastet og ble valgt til felt.
14. – 16. november
Resultatkort |
Himachal Pradesh (H)
|
v
|
|
- Himachal Pradesh vant kastet og ble valgt til felt.
21. - 24. november
Resultatkort |
v
|
Himachal Pradesh (H)
|
|
- Himachal Pradesh vant kastet og ble valgt til felt.
28.-30. November
scorekort |
v
|
Himachal Pradesh (H)
|
|
- Himachal Pradesh vant kastet og ble valgt til felt.
28. november - 1. desember
Resultatkort |
Jammu og Kashmir (H)
|
v
|
|
- Kerela vant kastet og ble valgt til felt
6. – 9. desember
Resultatkort |
Assam (H)
|
v
|
|
50/0 (9,5 overs)
Swapnil Asnodkar 33 * (31) |
- Goa vant kastet og valgte å stille.
14. – 17. Desember
Resultatkort |
v
|
Goa (H)
|
|
11/0 (5 overs)
Akshath Reddy 10 * (12) |
- Hyderabad vant kastet og valgte å slå.
14. – 17. Desember
Resultatkort |
v
|
Jammu og Kashmir (H)
|
|
- Jammu & Kashmir vant kastet og ble valgt til felt.
22. – 25. Desember
scorekort |
v
|
Jammu og Kashmir (H)
|
|
- Jammu & Kashmir vant kastet og ble valgt til felt.
22. – 25. Desember
scorekort |
v
|
Maharashtra (H)
|
|
63/0 (13.1 overs)
Rohit Motwani 33 * (38) |
- Maharashtra vant kastet og ble valgt til felt.
22. – 25. Desember
scorekort |
Tripura (H)
|
v
|
|
104/0 (21.2 overs)
Srikar Bharat 64 * (70) |
- Andhra vant kastet og ble valgt til felt.
30. desember - 2. januar
Resultatkort |
Tripura (H)
|
v
|
|
- Jammu og Kashmir vant kastet og ble valgt til felt.
Knockout-etappe
Kvartfinale | Semifinaler | Endelig | ||||||||||||
A3 | Mumbai | 402 & 129 | ||||||||||||
C1 | Maharashtra | 280 & 252/2 | ||||||||||||
B3 | Bengal | 114 & 348 | ||||||||||||
C1 | Maharashtra | 455 & 8/0 | ||||||||||||
B3 | Bengal | 317 & 267 | ||||||||||||
B1 | Jernbaner | 314 & 222 | ||||||||||||
C1 | Maharashtra | 305 og 366 | ||||||||||||
A1 | Karnataka | 515 & 157/3 | ||||||||||||
A1 | Karnataka | 349 & 204 | ||||||||||||
B2 | Uttar Pradesh | 221 / 9d & 240 | ||||||||||||
A2 | Punjab | 270 | ||||||||||||
A1 | Karnataka (1. vertshus Lead) | 447/5 | ||||||||||||
A2 | Punjab | 304 & 296 | ||||||||||||
C2 | Jammu og Kashmir | 277 & 223 | ||||||||||||
Kvartfinale
Semifinaler
18. – 20. Januar
Målkort |
v
|
||
8/0 (2 overs)
Harshad Khadiwale 8 (7) |
- Maharashtra vant kastet og ble valgt til felt.
18. – 22. Januar
Resultatkort |
Punjab (H)
|
v
|
|
- Karnataka vant kastet og ble valgt til felt.
- Ingen spill på dag 1 og 5 og redusert spill på dag 4 på grunn av regn.
- Karnataka avanserte på førsteløpet.
Endelig
Statistikk
De fleste løp
Spiller | Team | Fyrstikker | Kjører | Ave. | HS | 100-tallet | 50-tallet |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Kedar Jadhav | Maharashtra | 11 | 1223 | 87,35 | 204 | 6 | 2 |
Lokesh Rahul | Karnataka | 10 | 1033 | 68,86 | 158 | 3 | 4 |
Harshad Khadiwale | Maharashtra | 11 | 1004 | 59.05 | 262 | 3 | 4 |
Saurabh Tiwary | Jharkhand | 7 | 854 | 65,69 | 238 | 1 | 6 |
Faiz Fazal | Vidarbha | 8 | 845 | 65.00 | 147 | 2 | 6 |
De fleste wickets
Spiller | Team | Fyrstikker | Wickets | Ave. | BBI | BBM | 5 / i | 10 / m |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rishi Dhawan | Himachal Pradesh | 8 | 49 | 20.30 | 5/29 | 10/87 | 6 | 1 |
Anureet Singh | Jernbaner | 8 | 44 | 17.56 | 5/52 | 9/160 | 5 | 0 |
Abhimanyu Mithun | Karnataka | 10 | 41 | 24.00 | 6/52 | 11/110 | 2 | 1 |
Ashok Dinda | Bengal | 9 | 40 | 25.97 | 7/82 | 10/157 | 2 | 1 |
Pankaj Singh | Rajasthan | 8 | 39 | 22.46 | 5/30 | 8/112 | 3 | 0 |