Sundance Film Festival 2017 - 2017 Sundance Film Festival
plassering | Park City , Salt Lake City og Sundance Resort i Utah |
---|---|
Arrangert av | Sundance Institute |
Festivaldato | 19. januar til 29. januar 2017 |
Språk | Engelsk |
Nettsted | sundance |
Den 2017 Sundance Film Festival fant sted fra 19. januar til januar 29, 2017. Den første besetningen av konkurranse filmer ble kunngjort den 30 november 2016.
Utmerkelser
Følgende priser ble delt ut:
- Grand Jury Prize: Dramatic - I Don't Feel at Home in This World Anymore av Macon Blair
- Publikumspris: Dramatisk - Crown Heights av Matt Ruskin
- Regipris: Dramatisk - Eliza Hittman for Beach Rats
- Waldo Salt Screenwriting Award - David Branson Smith og Matt Spicer for Ingrid Goes West
- US Dramatic Special Jury Award for Breakthrough Performance - Chanté Adams for Roxanne Roxanne
- US Dramatic Special Jury Award for Breakthrough Director - Maggie Betts for Novitiate
- US Dramatic Special Jury Award for Cinematography - Daniel Landin for The Yellow Birds
- Grand Jury Prize: Documentary - Dina av Dan Sickles og Antonio Santini
- Regipris: Dokumentar - Peter Nicks for The Force
- US Documentary Orwell Award - Icarus av Bryan Fogel
- US Documentary Special Jury Award for Editing - Kim Roberts og Emiliano Battista for uro
- US Documentary Special Jury Award for Storytelling - Yance Ford for Strong Island
- US Documentary Special Jury Award for Inspirational Filmmaking - Amanda Lipitz for Step
- World Cinema Grand Jury Prize: Dramatic - The Nile Hilton Incident av Tarik Saleh
- World Cinema Directing Award: Dramatic - Francis Lee for God's Own Country
- World Cinema Dramatic Special Jury Award for Screenwriting - Kirsten Tan for Pop Aye
- Verden Cinema Dramatic Special Jury Award for Cinematic Visions - Geng juni for gratis og enkelt
- World Cinema Dramatic Special Jury Award for Cinematography - Manuel Dacosse for Axolotl Overkill
- World Cinema Jury Prize: Documentary - Last Men in Aleppo av Feras Fayyad
- World Cinema Directing Award: Documentary - Pascale Lamche for Winnie
- World Cinema Documentary Special Jury Award for Masterful Storytelling - Catherine Bainbridge og Alfonso Maiorana for Rumble: The Indians Who Rocked the World
- World Cinema Documentary Special Jury Award for Best Cinematography - Rodrigo Trejo Villanueva for Machines
- World Cinema Documentary Special Jury Award for Editing - Ramona S. Diaz for Motherland
- Publikumspris: Dokumentar - Chasing Coral av Jeff Orlowski
- World Cinema Audience Award: Dramatic - I Dream in Another Language av Ernesto Contreras
- World Cinema Audience Award: Documentary - Joshua: Teenager vs. Superpower av Joe Piscatella
- Best of NEXT Audience Award - Gook av Justin Chon
- Alfred P. Sloan-prisen - Marjorie Prime av Michael Almereyda
Filmer
US Dramatic Competition
- Band Aid av Zoe Lister-Jones
- Beach Rats av Eliza Hittman
- Brigsby Bear av Dave McCary
- Burning Sands av Gerard McMurray
- Crown Heights av Matt Ruskin
- Golden Exits av Alex Ross Perry
- Helten av Brett Haley
- Jeg føler meg ikke hjemme i denne verdenen av Macon Blair
- Ingrid Goes West av Matt Spicer
- Fasttelefon av Gillian Robespierre
- Novitiate av Maggie Betts
- Patti Cake $ av Geremy Jasper
- Roxanne Roxanne av Michael Larnell
- To the Bone av Marti Noxon
- Walking Out av Alex & Andrew Smith
- The Yellow Birds av Alexandre Moors
US Documentary Competition
- Casting JonBenet av Kitty Green
- Chasing Coral av Jeff Orlowski
- City of Ghosts av Matthew Heineman
- Dina av Dan Sickles og Antonio Santini
- Dolores av Peter Bratt
- The Force av Pete Nicks
- ICARUS av Bryan Fogel
- The New Radical av Adam Bhala Lough
- Ingen snakker: Trials of the Free Press (opprinnelig tittelen NOBODY SPEAK: Hulk Hogan, Gawker and Trials of a Free Press, men tittelen ble endret etter publisering av Sundance-katalogen og før verdenspremieren på filmen) av Brian Knappenberger
- Quest av Jonathan Olshefski
- TRINN av Amanda Lipitz
- Strong Island av Yance Ford
- Trophy av Shaul Schwarz og Christina Clusiau
- Uro av Jennifer Brea
- Water & Power: A California Heist av Marina Zenovich
- Hvem er gatene? av Sabaah Folayan & Damon Davis
Premiere
- Beatriz på middag av Miguel Arteta
- Before I Fall av Ry Russo-Young
- The Big Sick av Michael Showalter
- Call Me by Your Name av Luca Guadagnino
- Columbus av Kogonada
- Dayveon av Amman Abbasi
- Oppdagelsen av Charlie McDowell
- Fun Mom Dinner av Alethea Jones
- Kom deg ut av Jordan Peele
- En spøkelseshistorie av David Lowery
- Tok av Justin Chon
- The Incredible Jessica James av Jim Strouse
- The Last Word av Mark Pellington
- Sitron av Janicza Bravo
- Manifest av Julian Rosefeldt
- Marjorie Prime av Michael Almereyda
- Menashe av Joshua Z Weinstein
- Mudbound av Dee Rees
- Nyhet av Drake Doremus
- Person to Person av Dustin Guy Defa
- The Polka King av Maya Forbes
- Rebel in the Rye av Danny Strong
- Minne fra Mark Palansky
- Fullblods av Cory Finley
- The Vanishing of Sidney Hall (opprinnelig tittelen "Sidney Hall"; endret før teatralsk utgivelse) av Shawn Christensen
- Hvor er Kyra? av Andrew Dosunmu
- Wilson av Craig Johnson
- Wind River av Taylor Sheridan
World Cinema Dramatic Competition
- Axolotl Overkill av Helene Hegemann
- Berlins syndrom av Cate Shortland
- Carpinteros av José María Cabral
- Ikke svelg hjertet mitt, Alligator Girl! av Felipe Bragança
- Familieliv av Alicia Scherson & Cristián Jiménez
- Gratis og enkelt av Geng Jun
- My Happy Family av Nana Ekvtimishvili & Simon Gross
- Guds eget land av Francis Lee
- The Nile Hilton Incident av Tarik Saleh
- Pop Aye av Kirsten Tan
- Jeg drømmer på et annet språk av Ernesto Contreras
- Såret av John Trengove
World Cinema Documentary Competition
- The Good Postman av Tonislav Hristov
- In Loco Parentis av Neasa Ní Chianáin & David Rane
- It's Not Yet Dark av Frankie Fenton
- Joshua: Teenager vs. Superpower av Joe Piscatella
- Last Men in Aleppo av Feras Fayyad
- Maskiner av Rahul Jain
- Moderland av Ramona Diaz
- Plastic China av Jiu-liang Wang
- RUMBLE: Indianerne som rocket verden av Catherine Bainbridge
- Tokyo Idols av Kyoko Miyake
- WINNIE av Pascale Lamche
- The Workers Cup av Adam Sobel
New Frontier
- 18 svarte jenter / gutter i alderen 1-18 som har kommet til singulariteten og er dermed åndelige maskiner: $ X i en utgave på $ 97 Quadrillion av Terence Nance
- Lurte du på hvem som skjøt pistolen? av Travis Wilkerson
- Verden uten slutt (ingen rapporterte hendelser) av Jem Cohen
- NeuroSpeculative AfroFeminism av Carmen Aguilar y Wedge , Ashley Baccus-Clark , Ece Tankal og Nitzan Bartov
Juryer
Jurymedlemmer for hvert program på festivalen, inkludert Alfred P. Sloan Jury, ble kunngjort 11. januar 2017.
|
|
|
Referanser
Eksterne linker
Media relatert til Sundance Film Festival 2017 på Wikimedia Commons