2018 FIVB Volleyball Women's Club World Championship - 2018 FIVB Volleyball Women's Club World Championship
2018 kvinneklubs verdensmesterskap | |
---|---|
Turneringsdetaljer | |
Vertsnasjon | Kina |
By | Shaoxing |
datoer | 4–9 desember |
lag | 8 (fra 3 konføderasjoner) |
Sted (er) | 1 (i 1 vertsby) |
Champions | Vakıfbank İstanbul (3. tittel) |
Runners-up | Minas Tênis Clube |
Tredje plass | Eczacıbaşı VitrA i Istanbul |
Fjerde plass | Praia Clube |
Turneringspriser | |
MVP | Zhu Ting |
Beste Setter | Macris Carneiro |
Beste OH |
Gabriela Guimarães Zhu Ting |
Beste MB |
Mayany de Souza Milena Rašić |
Beste OPP | Tijana Bošković |
Beste Libero | Gizem Örge |
Turneringsstatistikk | |
Kamper spilt | 20 |
Offesiell nettside | |
Shaoxing 2018 | |
Den 2018 FIVB Kvinners Club World Championship vil være den 12. turneringen. Det avholdes i Shaoxing , Kina 4. til 9. desember. Åtte lag skal konkurrere i turneringen, inkludert fire jokere.
innhold
Kvalifikasjon
Bassenger sammensetning
Basseng A | Basseng B |
---|---|
Vakıfbank İstanbul | Eczacıbaşı VitrA i Istanbul |
Minas Tênis Clube | Praia Clube |
Zhejiang WVC | Supreme Chonburi |
Volero Le Cannet | Altay VC |
squads
spillested
Alle runder |
---|
Shaoxing , Kina |
Shaoxing olympiske sportssenter |
Fremgangsmåte ved basseng
- Antall kamper vunnet
- Match poeng
- Stiller inn forhold
- Poengforhold
- Hvis uavgjort fortsetter i henhold til poengforholdet mellom to lag, gis prioritet til laget som vant den siste kampen mellom dem. Når uavgjort i poengforhold er mellom tre eller flere lag, vil en ny klassifisering av disse lagene i forhold til poeng 1, 2 og 3 bli tatt med bare hensyn til kampene der de var motstandere av hverandre.
Kamp vant 3–0 eller 3–1: 3 kamppoeng for vinneren, 0 kamppoeng for taperen
Match vant 3–2: 2 kamppoeng for vinneren, 1 kamppoeng for taperen
Innledende runde
- Alle klokkeslett er China Standard Time ( UTC + 08: 00 ).
Kvalifisert til semifinale | |
Kvalifisert for klassifiseringen 5. – 8 |
Basseng A
Fyrstikker | pts | Settene | Poeng | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rang | Team | W | L | W | L | Forhold | W | L | Forhold | |
1 | Vakıfbank İstanbul | 3 | 0 | 9 | 9 | 0 | MAX | 230 | 168 | 1,369 |
2 | Minas Tênis Clube | 2 | 1 | 5 | 6 | 6 | 1,000 | 265 | 243 | 1,091 |
3 | Zhejiang WVC | 1 | 2 | 2 | 4 | 8 | 0.500 | 211 | 278 | 0,759 |
4 | Volero Le Cannet | 0 | 3 | 2 | 4 | 9 | 0,444 | 260 | 277 | 0,939 |
Dato | Tid | Score | Sett 1 | Sett 2 | Sett 3 | Sett 4 | Sett 5 | Total | Rapportere | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4. des | 14:00 | Minas Tênis Clube | 3-2 | Volero Le Cannet | 17-25 | 25-20 | 25-16 | 17-25 | 16-14 | 100-100 | P2 |
4. des | 20:00 | Zhejiang WVC | 0-3 | Vakıfbank İstanbul | 20-25 | 13-25 | 13-25 | 46-75 | P2 | ||
5. des | 14:00 | Vakıfbank İstanbul | 3-0 | Volero Le Cannet | 25-21 | 25-15 | 25-17 | 75-53 | P2 | ||
5. des | 20:00 | Zhejiang WVC | 1-3 | Minas Tênis Clube | 11-25 | 25-21 | 10-25 | 17-25 | 63-96 | P2 | |
7. des | 17:00 | Vakıfbank İstanbul | 3-0 | Minas Tênis Clube | 25-23 | 30-28 | 25-18 | 80-69 | P2 | ||
7. des | 20:00 | Zhejiang WVC | 3-2 | Volero Le Cannet | 16-25 | 25-19 | 19-25 | 26-24 | 16-14 | 102-107 | P2 |
Basseng B
Fyrstikker | pts | Settene | Poeng | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rang | Team | W | L | W | L | Forhold | W | L | Forhold | |
1 | Eczacıbaşı VitrA i Istanbul | 3 | 0 | 9 | 9 | 1 | 9.000 | 250 | 159 | 1,572 |
2 | Praia Clube | 2 | 1 | 6 | 7 | 3 | 2,333 | 230 | 199 | 1,156 |
3 | Supreme Chonburi | 1 | 2 | 3 | 3 | 7 | 0,429 | 187 | 235 | 0,796 |
4 | Altay VC | 0 | 3 | 0 | 1 | 9 | 0,111 | 168 | 242 | 0,694 |
Dato | Tid | Score | Sett 1 | Sett 2 | Sett 3 | Sett 4 | Sett 5 | Total | Rapportere | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4. des | 10:00 | Supreme Chonburi | 0-3 | Praia Clube | 22-25 | 16-25 | 14-25 | 52-75 | P2 | ||
4. des | 17:00 | Eczacıbaşı VitrA i Istanbul | 3-0 | Altay VC | 25-10 | 25-11 | 25-15 | 75-36 | P2 | ||
5. des | 10:00 | Praia Clube | 3-0 | Altay VC | 25-14 | 25-16 | 25-17 | 75-47 | P2 | ||
5. des | 17:00 | Supreme Chonburi | 0-3 | Eczacıbaşı VitrA i Istanbul | 15-25 | 11-25 | 17-25 | 43-75 | P2 | ||
7. des | 10:00 | Supreme Chonburi | 3-1 | Altay VC | 25-23 | 25-20 | 17-25 | 25-17 | 92-85 | P2 | |
7. des | 14:00 | Praia Clube | 1-3 | Eczacıbaşı VitrA i Istanbul | 27-25 | 21-25 | 11-25 | 21-25 | 80-100 | P2 |
Klassifiseringsrunde
- Alle klokkeslett er China Standard Time ( UTC + 08: 00 ).
Klassifisering 5. – 8 | 5. plass kamp | |||||
8. desember | ||||||
Zhejiang WVC | 2 | |||||
9. desember | ||||||
Altay VC | 3 | |||||
Altay VC | 3 | |||||
8. desember | ||||||
Volero Le Cannet | 0 | |||||
Supreme Chonburi | 1 | |||||
Volero Le Cannet | 3 | |||||
Kamp på 7. plass | ||||||
9. desember | ||||||
Zhejiang WVC | 3 | |||||
Supreme Chonburi | 1 |
Klassifisering 5. – 8
Dato | Tid | Score | Sett 1 | Sett 2 | Sett 3 | Sett 4 | Sett 5 | Total | Rapportere | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8. des | 10:00 | Zhejiang WVC | 2-3 | Altay VC | 14-25 | 25-18 | 23-25 | 25-23 | 9-15 | 96-106 | P2 |
8. des | 14:00 | Supreme Chonburi | 1-3 | Volero Le Cannet | 17-25 | 20-25 | 25-23 | 21-25 | 83-98 | P2 |
Kamp på 7. plass
Dato | Tid | Score | Sett 1 | Sett 2 | Sett 3 | Sett 4 | Sett 5 | Total | Rapportere | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9. des | 10:00 | Zhejiang WVC | 3-1 | Supreme Chonburi | 25-22 | 20-25 | 25-13 | 25-19 | 95-79 | P2 |
5. plass kamp
Dato | Tid | Score | Sett 1 | Sett 2 | Sett 3 | Sett 4 | Sett 5 | Total | Rapportere | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9. des | 14:00 | Altay VC | 3-0 | Volero Le Cannet | 26-24 | 25-14 | 25-13 | 76-51 | P2 |
Finalerunde
- Alle klokkeslett er China Standard Time ( UTC + 08: 00 ).
Semifinaler | Endelig | |||||
8. desember | ||||||
Eczacıbaşı VitrA | 2 | |||||
9. desember | ||||||
Minas Tênis Clube | 3 | |||||
Minas Tênis Clube | 0 | |||||
8. desember | ||||||
Vakıfbank İstanbul | 3 | |||||
Vakıfbank İstanbul | 3 | |||||
Praia Clube | 1 | |||||
3. plass kamp | ||||||
9. desember | ||||||
Eczacıbaşı VitrA | 3 | |||||
Praia Clube | 1 |
Semifinaler
Dato | Tid | Score | Sett 1 | Sett 2 | Sett 3 | Sett 4 | Sett 5 | Total | Rapportere | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8. des | 17:00 | Eczacıbaşı VitrA i Istanbul | 2-3 | Minas Tênis Clube | 25-22 | 24-26 | 13-25 | 25-23 | 12-15 | 99-111 | P2 |
8. des | 20:00 | Vakıfbank İstanbul | 3-1 | Praia Clube | 25-21 | 25-21 | 22-25 | 25-18 | 97-85 | P2 |
3. plass kamp
Dato | Tid | Score | Sett 1 | Sett 2 | Sett 3 | Sett 4 | Sett 5 | Total | Rapportere | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9. des | 17:00 | Eczacıbaşı VitrA i Istanbul | 3-0 | Praia Clube | 25-16 | 25-18 | 25-19 | 75-53 | P2 |
Endelig
Dato | Tid | Score | Sett 1 | Sett 2 | Sett 3 | Sett 4 | Sett 5 | Total | Rapportere | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9. des | 20:00 | Minas Tênis Clube | 0-3 | Vakıfbank İstanbul | 23-25 | 21-25 | 19-25 | 63-75 | P2 |
Endelig stilling
|
|
Awards
|
|