2020 Copa Libertadores - 2020 Copa Libertadores
Copa CONMEBOL Libertadores 2020 | |
---|---|
Turneringsdetaljer | |
Datoer | 21. januar 2020 - 30. januar 2021 |
Lag | 47 (fra 10 foreninger) |
Endelige stillinger | |
Champions | Palmeiras (andre tittel) |
Andre plass | Santos |
Turneringsstatistikk | |
Kampene spilt | 155 |
Mål scoret | 405 (2,61 per kamp) |
Toppscorer (r) |
Fidel Martínez (8 mål) |
Beste spiller (e) | Marinho |
The 2020 Copa CONMEBOL Libertadores var den 61. utgaven av CONMEBOL Libertadores (også referert til som Copa Libertadores ), Sør-Amerika fremste klubbfotball turnering organisert av CONMEBOL .
Oktober 2019 kunngjorde CONMEBOL at finalen skulle spilles på Maracanã i Rio de Janeiro , Brasil 21. november 2020. Den brasilianske klubben Palmeiras beseiret den andre brasilianske klubben Santos med 1–0 i finalen for å vinne sin andre turneringstittel . Som vinnere, Palmeiras kvalifisert for 2020 FIFA Club World Cup i Qatar , og fortjent retten til å spille mot vinnerne av 2020 Copa Sudamericana i 2021 Recopa Sudamericana . De kvalifiserte seg også automatisk til gruppespillet Copa Libertadores i 2021 . Flamengo var de forsvarende mesterne, men ble eliminert av Racing i åttendedelsfinalen.
I mars 2018 sa Liga MX -presidenten, Enrique Bonilla, at Liga MX og Major League Soccer (MLS) var åpne for å starte samtaler for å få meksikanske lag tilbake og MLS -lag fra Canada og USA for å bli med hvis de kunne bli enige om vilkår. med CONMEBOL -tjenestemenn. Lag fra Mexico hadde trukket seg fra Copa Libertadores siden 2017, men kan komme tilbake i fremtiden hvis spørsmålet om tidsplankonflikter kunne løses.
Mai 2019 kunngjorde CONMEBOL at klubber må passere visse kvalifikasjonskrav for å konkurrere i Copa Libertadores og Copa Sudamericana i 2020. Et av de opprinnelige kravene var at lag må være i toppdivisjonen i medlemsforeningen, men dette ble fjernet etter at mange foreninger uttalte at de ikke hadde tilpasset regelverket for kvalifiseringskonkurransene for 2020 Copa Libertadores og Copa Sudamericana.
Turneringen ble suspendert etter gruppespillets kampdag 2 på grunn av COVID-19-pandemien , og ble gjenopptatt 15. september 2020 og endte med finalen 30. januar 2021.
Lag
Følgende 47 lag fra de 10 CONMEBOL medlemsforeningene kvalifiserte seg til turneringen:
- Copa Libertadores -mestere
- Copa Sudamericana -mestere
- Brasil: 7 køyer
- Argentina: 6 køyer
- Alle andre foreninger: 4 køyer hver
Starttrinnet ble bestemt som følger:
- Gruppespill: 28 lag
- Copa Libertadores -mestere
- Copa Sudamericana -mestere
- Lag som kvalifiserte seg til køyer 1–5 fra Argentina og Brasil
- Lag som kvalifiserte seg til køyer 1–2 fra alle andre foreninger
- Andre etappe: 13 lag
- Lag som kvalifiserte seg til køyer 6–7 fra Brasil
- Lag som kvalifiserte seg til køye 6 fra Argentina
- Lag som kvalifiserte seg til køyer 3–4 fra Chile og Colombia
- Lag som kvalifiserte seg til køye 3 fra alle andre foreninger
- Første etappe: 6 lag
- Lag som kvalifiserte seg til køye 4 fra Bolivia, Ecuador, Paraguay, Peru, Uruguay og Venezuela
assosiasjon | Team (køye) | Inngangsfase | Kvalifiseringsmetode |
---|---|---|---|
Argentina (6 køyer) |
Racing (Argentina 1) | Gruppespill | 2018–19 Superliga Argentina -mestere |
Defensa y Justicia (Argentina 2) | 2018–19 Superliga Argentina-løpere | ||
River Plate (Argentina 3) | 2018–19 Copa Argentina -mestere | ||
Tigre (Argentina 4) | 2019 Copa de la Superliga -mestere | ||
Boca Juniors (Argentina 5) | 2018–19 Superliga Argentina 3. plass | ||
Atlético Tucumán (Argentina 6) | Andre etappe | 2018–19 Superliga Argentina 5. plass | |
Bolivia (4 køyer) |
Bolívar (Bolivia 1) | Gruppespill | 2019 Apertura -mestere |
Jorge Wilstermann (Bolivia 2) | 2019 Clausura -mestere | ||
The Strongest (Bolivia 3) | Andre etappe | 2019 Primera División samlet tabell beste lag som ennå ikke er kvalifisert | |
San José (Bolivia 4) | Første etappe | 2019 Primera División samlet tabell 2. beste lag som ennå ikke er kvalifisert | |
Brasil (7 + 1 køyer) |
Flamengo (Brasil 1, tittelinnehavere) | Gruppespill | 2019 Libertadores og 2019 Campeonato Brasileiro Série A vinnere |
Athletico Paranaense (Brasil 2) | Mestere i Copa do Brasil 2019 | ||
Santos (Brasil 3) | 2019 Campeonato Brasileiro Série En andreplass | ||
Palmeiras (Brasil 4) | 2019 Campeonato Brasileiro Série En 3. plass | ||
Grêmio (Brasil 5) | 2019 Campeonato Brasileiro Série En 4. plass | ||
São Paulo (Brasil 6) | 2019 Campeonato Brasileiro Série En sjetteplass | ||
Internasjonalt (Brasil 7) | Andre etappe | 2019 Campeonato Brasileiro Série En 7. plass | |
Corinthians (Brasil 8) | 2019 Campeonato Brasileiro Série En 8. plass | ||
Chile (4 soveplasser) |
Universidad Católica (Chile 1) | Gruppespill | 2019 Primera División -mestere |
Colo-Colo (Chile 2) | Andreplass i Primera División 2019 | ||
Palestino (Chile 3) | Andre etappe | 2019 Primera División 3. plass | |
Universidad de Chile (Chile 4) | 2019 Copa Chile løpere opp | ||
Colombia (4 soveplasser) |
Junior (Colombia 1) | Gruppespill | 2019 Apertura -mestere |
América de Cali (Colombia 2) | 2019 Finalización vinnere | ||
Deportes Tolima (Colombia 3) | Andre etappe | 2019 Primera Et samlet beste lag som ennå ikke er kvalifisert | |
Independiente Medellín (Colombia 4) | 2019 Copa Colombia -mestere | ||
Ecuador (4 + 1 køyer) |
Independiente del Valle (Ecuador 1, Copa Sudamericana) | Gruppespill | 2019 Copa Sudamericana -mestere |
Delfín (Ecuador 2) | Serie A -mestere i 2019 | ||
LDU Quito (Ecuador 3) | Runner-up i Serie A 2019 | ||
Macará (Ecuador 4) | Andre etappe | 2019 Serie A klassifiseringstabell beste lag som ennå ikke er kvalifisert | |
Barcelona (Ecuador 5) | Første etappe | 2019 Serie A -klassifiseringstabell 2. beste laget som ennå ikke er kvalifisert | |
Paraguay (4 køyer) |
Olimpia (Paraguay 1) | Gruppespill | 2019 Apertura og 2019 Clausura mestere |
Libertad (Paraguay 2) | 2019 Primera División samlet tabell beste lag som ennå ikke er kvalifisert | ||
Cerro Porteño (Paraguay 3) | Andre etappe | 2019 Primera División samlet tabell 2. beste lag som ennå ikke er kvalifisert | |
Guaraní (Paraguay 4) | Første etappe | 2019 Primera División samlet tabell 3. beste lag som ennå ikke er kvalifisert | |
Peru (4 køyer) |
Binacional (Peru 1) | Gruppespill | 2019 Liga 1 vinnere |
Alianza Lima (Peru 2) | Andreplass i Liga 1 i 2019 | ||
Sporting Cristal (Peru 3) | Andre etappe | 2019 Liga 1 3. plass | |
Universitario (Peru 4) | Første etappe | 2019 Liga 1 samlet tabell beste lag som ennå ikke er kvalifisert | |
Uruguay (4 køyer) |
Nacional (Uruguay 1) | Gruppespill | 2019 Primera División -mestere |
Peñarol (Uruguay 2) | Andreplass i Primera División 2019 | ||
Cerro Largo (Uruguay 3) | Andre etappe | 2019 Primera División samlet tabell beste lag som ennå ikke er kvalifisert | |
Progreso (Uruguay 4) | Første etappe | 2019 Primera División samlet tabell 2. beste lag som ennå ikke er kvalifisert | |
Venezuela (4 køyer) |
Caracas (Venezuela 1) | Gruppespill | 2019 Primera División -mestere |
Estudiantes de Mérida (Venezuela 2) | Andreplass i Primera División 2019 | ||
Deportivo Táchira (Venezuela 3) | Andre etappe | 2019 Primera División samlet tabell beste lag som ennå ikke er kvalifisert | |
Carabobo (Venezuela 4) | Første etappe | 2019 Primera División samlet tabell 2. beste lag som ennå ikke er kvalifisert |
Rute
Tidsplanen for konkurransen var som følger.
Mars 2020 kunngjorde CONMEBOL at turneringen vil bli midlertidig suspendert etter kampdag 2 på grunn av COVID-19-pandemien , med kamper på kampdag 3, opprinnelig planlagt 17. til 19. mars 2020, utsatt til et senere tidspunkt som ennå ikke er bekreftet. 18. mars 2020 kunngjorde CONMEBOL at turneringen ville bli suspendert til 5. mai 2020. 17. april 2020 kunngjorde CONMEBOL at turneringen ville bli suspendert på ubestemt tid, og det var ikke satt noen dato for gjenopptakelsen. Juli 2020 kunngjorde CONMEBOL den nye timeplanen for resten av konkurransen.
Scene | Tegn dato | Første etappe | Andre etappe |
---|---|---|---|
Første etappe | 17. desember 2019 | 21. – 22. Januar 2020 | 28. – 29. Januar 2020 |
Andre etappe | 4-6 februar 2020 | 11–13 februar 2020 | |
Tredje trinn | 18. – 20. Februar 2020 | 25–27 februar 2020 | |
Gruppespill | |||
16 -delsfinale | 23. oktober 2020 (opprinnelig 13. mai 2020) |
24. – 26. November og 2. desember 2020 (opprinnelig 21. – 23. Juli 2020) |
1–3 og 9. desember 2020 (opprinnelig 28. – 30. Juli 2020) |
Kvartfinale | 8–10 og 16. desember 2020 (opprinnelig 18. – 20. August 2020) |
15. – 17. Og 23. desember 2020 (opprinnelig 25. – 27. August 2020) |
|
Semifinaler | 5.– 7. januar 2021 (opprinnelig 22. – 24. September 2020) |
12. - 14. januar 2021 (opprinnelig 29. september - 1. oktober 2020) |
|
Endelig | 30. januar 2021 (opprinnelig 21. november 2020) i Maracanã , Rio de Janeiro |
Tegner
Trekningen av kvalifiseringsetappene og gruppespillet ble avholdt 17. desember 2019, 20:30 PYST ( UTC − 3 ), på CONMEBOL Convention Center i Luque , Paraguay .
Lag ble seedet av CONMEBOL -rangeringen av Copa Libertadores fra 15. desember 2019 (vist i parentes), med tanke på følgende tre faktorer:
- Ytelse de siste 10 årene, tatt i betraktning Copa Libertadores resultater i perioden 2010–2019
- Historisk koeffisient, tatt i betraktning Copa Libertadores -resultater i perioden 1960–2009
- Lokal turneringsmester, med bonuspoeng tildelt innenlandske ligamestere de siste 10 årene
For den første etappen ble de seks lagene trukket inn i tre bånd (E1 - E3), med lagene fra Pot 1 som var vert for den andre etappen.
Gryte 1 | Gryte 2 |
---|---|
- Merknader
-
^ BOL Identiteten til laget Bolivia 4 var ikke kjent på trekningstidspunktet, og ble seedet i Pot 2.
For den andre etappen ble de 16 lagene trukket inn i åtte uavgjort (C1 - C8), med lagene fra Pot 1 som var vert for den andre etappen. Lag fra samme forening kunne ikke trekkes inn i samme uavgjort, unntatt de tre vinnerne av den første etappen, som ble tildelt Pot 2 og hvis identitet ikke var kjent på tidspunktet for trekningen, og som kunne trekkes inn i samme uavgjort med et annet lag fra samme forening.
Gryte 1 | Gryte 2 |
---|---|
- Merknader
For den tredje etappen ble de åtte vinnerne av den andre etappen tildelt uten trekning i de følgende fire båndene (G1 - G4), med laget i hvert uavgjort med den høyere CONMEBOL -rangeringen som var vert for den andre etappen. Ettersom identiteten deres ikke var kjent på trekningen, kunne de trekkes i samme slips med et annet lag fra samme forening.
- Vinner av andre etappe C1 vs. Andre etappevinner C8
- Andre etappevinner C2 vs. Andre etappevinner C7
- Andre etappevinner C3 vs. Andre etappevinner C6
- Andre etappevinner C4 vs. Andre etappevinner C5
For gruppespillet ble de 32 lagene trukket inn i åtte grupper (gruppe A – H) på fire som inneholdt et lag fra hver av de fire pottene. Lag fra samme forening kunne ikke trekkes inn i samme gruppe, unntatt de fire vinnerne i tredje etappe, som ble tildelt Pot 4 og hvis identitet ikke var kjent på trekningstidspunktet, og som kunne trekkes inn i samme gruppe med et annet lag fra samme forening.
Gryte 1 | Gryte 2 | Gryte 3 | Gryte 4 |
---|---|---|---|
- Merknader
-
^ TH De forsvarende Copa Libertadores -mesterne ble automatisk seedet i pott 1 og tildelt gruppe A.
-
^ CS De forsvarende Copa Sudamericana -mesterne ble automatisk seedet i Pot 2.
-
^ BOL Identiteten til laget Bolivia 2 var ikke kjent på trekningstidspunktet, og ble seedet i Pot 4.
Trekningen for åttendedelsfinalen ble avholdt 23. oktober 2020, 12:00 PYT ( UTC − 3 ). For åttendedelsfinalen ble de 16 lagene trukket inn i åtte bånd (A – H) mellom en gruppeseier (pott 1) og en gruppetoppturner (pott 2), med gruppevinnerne som var vert for den andre etappen. Lag fra samme forening eller samme gruppe kan trekkes inn i samme slips (forskrift artikkel 2.2.3.2).
Kvalifiseringsfaser
I kvalifiseringsfasen ble hvert uavgjort spilt på hjemmebane og borte tobeinte . Hvis den ble samlet, ble bortemålsregelen brukt. Hvis det fortsatt var uavgjort, ble det ikke spilt ekstra tid , og straffesparkkonkurranse ble brukt for å bestemme vinneren (forskrift artikkel 2.4.3).
Kvalifiseringsstadiene var strukturert som følger:
- Første etappe (6 lag): De tre vinnerne av den første etappen gikk videre til den andre etappen for å slutte seg til de 13 lagene som ble gitt farvel til den andre etappen.
- Andre etappe (16 lag): De åtte vinnerne av andre etappe gikk videre til den tredje etappen.
- Tredje etappe (8 lag): De fire vinnerne av tredje etappe gikk videre til gruppespillet for å bli med de 28 direkte deltakerne. De to beste lagene som ble eliminert i den tredje etappen gikk inn på Copa Sudamericana andre etappe .
Første etappe
Lag 1 | Agg. | Lag 2 | 1. etappe | 2. etappe |
---|---|---|---|---|
San José | 0–5 | Guaraní | 0–1 | 0–4 |
Carabobo | 1–2 | Universitario | 1–1 | 0–1 |
Progreso | 1–5 | Barcelona | 0–2 | 1–3 |
Andre etappe
Lag 1 | Agg. | Lag 2 | 1. etappe | 2. etappe |
---|---|---|---|---|
Universitario | 1–2 | Cerro Porteño | 1–1 | 0–1 |
Cerro Largo | 2–6 | Palestino | 1–1 | 1–5 |
Independiente Medellín | 4–2 | Deportivo Táchira | 4–0 | 0–2 |
Macará | 0–2 | Deporterer Tolima | 0–1 | 0–1 |
Universidad de Chile | 0–2 | Internasjonalt | 0–0 | 0–2 |
Den sterkeste | 2–2 (5–6 p ) | Atlético Tucumán | 2–0 | 0–2 |
Guaraní | 2–2 ( a ) | Korinterne | 1–0 | 1–2 |
Barcelona | 5–2 | Sportslig Cristal | 4–0 | 1–2 |
Tredje trinn
Lag 1 | Agg. | Lag 2 | 1. etappe | 2. etappe |
---|---|---|---|---|
Barcelona | 5–0 | Cerro Porteño | 1–0 | 4–0 |
Palestino | 1–3 | Guaraní | 0–1 | 1–2 |
Independiente Medellín | 1–1 (4–2 s ) | Atlético Tucumán | 1–0 | 0–1 |
Deporterer Tolima | 0–1 | Internasjonalt | 0–0 | 0–1 |
Copa Sudamericana kvalifisering
De to beste lagene som ble eliminert i den tredje etappen gikk inn på Copa Sudamericana andre etappe . Bare kamper i tredje etappe ble vurdert for rangeringen av lag.
Pos | Tredje trinn tapere | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Poeng | Kvalifikasjon |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Atlético Tucumán | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 3 | Copa Sudamericana |
2 | Deporterer Tolima | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | −1 | 1 | |
3 | Palestino | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 3 | −2 | 0 | |
4 | Cerro Porteño | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 5 | −5 | 0 |
Regler for klassifisering: 1) Poeng; 2) Målforskjell; 3) Mål scoret; 4) Bortemål scoret; 5) CONMEBOL -rangering (forskrift artikkel 2.2.1.6).
Gruppespill
I gruppespillet ble hver gruppe spilt på hjemmebane og borte -robin- basis. Lagene ble rangert i henhold til følgende kriterier: 1. Poeng (3 poeng for seier, 1 poeng for uavgjort og 0 poeng for tap); 2. Målforskjell ; 3. Mål scoret; 4. Bortemål scoret; 5. CONMEBOL -rangering (forskrift artikkel 2.4.2).
Vinnerne og løperne i hver gruppe gikk videre til åttendedelsfinalen i de siste etappene . De tredjeplasserte lagene i hver gruppe gikk inn på Copa Sudamericana andre etappe .
Gruppe A
Pos | Team | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Poeng | Kvalifikasjon | FLA | IDV | JUN | BSC | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Flamengo | 6 | 5 | 0 | 1 | 14 | 8 | +6 | 15 | 16 -delsfinale | - | 4–0 | 3–1 | 3–0 | |
2 | Independiente del Valle | 6 | 4 | 0 | 2 | 14 | 8 | +6 | 12 | 5–0 | - | 3–0 | 2–0 | ||
3 | Junior | 6 | 2 | 0 | 4 | 8 | 12 | −4 | 6 | Copa Sudamericana | 1–2 | 4–1 | - | 0–2 | |
4 | Barcelona | 6 | 1 | 0 | 5 | 4 | 12 | −8 | 3 | 1–2 | 0–3 | 1–2 | - |
Gruppe B
Pos | Team | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Poeng | Kvalifikasjon | PAL | GUA | BOL | TIG | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Palmeiras | 6 | 5 | 1 | 0 | 17 | 2 | +15 | 16 | 16 -delsfinale | - | 3–1 | 5–0 | 5–0 | |
2 | Guaraní | 6 | 4 | 1 | 1 | 1. 3 | 7 | +6 | 1. 3 | 0–0 | - | 2–0 | 4–1 | ||
3 | Bolívar | 6 | 1 | 1 | 4 | 6 | 1. 3 | −7 | 4 | Copa Sudamericana | 1–2 | 2–3 | - | 2–0 | |
4 | Tigre | 6 | 0 | 1 | 5 | 3 | 17 | −14 | 1 | 0–2 | 1–3 | 1–1 | - |
Gruppe C
Pos | Team | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Poeng | Kvalifikasjon | WIL | LOKK | PENN | CCL | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jorge Wilstermann | 6 | 3 | 1 | 2 | 8 | 5 | +3 | 10 | 16 -delsfinale | - | 2–3 | 3–1 | 2–0 | |
2 | Athletico Paranaense | 6 | 3 | 1 | 2 | 8 | 6 | +2 | 10 | 0–0 | - | 1–0 | 2–0 | ||
3 | Peñarol | 6 | 3 | 0 | 3 | 9 | 8 | +1 | 9 | Copa Sudamericana | 1–0 | 3–2 | - | 3–0 | |
4 | Colo-Colo | 6 | 2 | 0 | 4 | 3 | 9 | −6 | 6 | 0–1 | 1–0 | 2–1 | - |
Gruppe D
Pos | Team | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Poeng | Kvalifikasjon | RIV | LDQ | SPA | BIN | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | elveplate | 6 | 4 | 1 | 1 | 21 | 6 | +15 | 1. 3 | 16 -delsfinale | - | 3–0 | 2–1 | 8–0 | |
2 | LDU Quito | 6 | 4 | 0 | 2 | 12 | 8 | +4 | 12 | 3–0 | - | 4–2 | 4–0 | ||
3 | São Paulo | 6 | 2 | 1 | 3 | 14 | 11 | +3 | 7 | Copa Sudamericana | 2–2 | 3–0 | - | 5–1 | |
4 | Binacional | 6 | 1 | 0 | 5 | 3 | 25 | −22 | 3 | 0–6 | 0–1 | 2–1 | - |
Gruppe E
Pos | Team | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Poeng | Kvalifikasjon | GRE | INT | UCA | AME | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Grêmio | 6 | 3 | 2 | 1 | 6 | 3 | +3 | 11 | 16 -delsfinale | - | 0–0 | 2–0 | 1–1 | |
2 | Internasjonalt | 6 | 2 | 2 | 2 | 8 | 6 | +2 | 8 | 0–1 | - | 3–0 | 4–3 | ||
3 | Universidad Católica | 6 | 2 | 1 | 3 | 5 | 8 | -3 | 7 | Copa Sudamericana | 2–0 | 2–1 | - | 1–2 | |
4 | América de Cali | 6 | 1 | 3 | 2 | 6 | 8 | −2 | 6 | 0–2 | 0–0 | 1–1 | - |
Gruppe F
Pos | Team | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Poeng | Kvalifikasjon | NAC | RAC | ESM | ALI | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nacional | 6 | 5 | 0 | 1 | 9 | 3 | +6 | 15 | 16 -delsfinale | - | 1–2 | 1–0 | 2–0 | |
2 | Racing | 6 | 5 | 0 | 1 | 9 | 4 | +5 | 15 | 0–1 | - | 2–1 | 1–0 | ||
3 | Estudiantes de Mérida | 6 | 1 | 1 | 4 | 8 | 12 | −4 | 4 | Copa Sudamericana | 1–3 | 1–2 | - | 3–2 | |
4 | Alianza Lima | 6 | 0 | 1 | 5 | 4 | 11 | −7 | 1 | 0–1 | 0–2 | 2–2 | - |
Gruppe G
Pos | Team | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Poeng | Kvalifikasjon | SAN | DEL | DYJ | OLI | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Santos | 6 | 5 | 1 | 0 | 10 | 5 | +5 | 16 | 16 -delsfinale | - | 1–0 | 2–1 | 0–0 | |
2 | Delfín | 6 | 2 | 1 | 3 | 6 | 7 | −1 | 7 | 1–2 | - | 3–0 | 1–1 | ||
3 | Defensa y Justicia | 6 | 2 | 0 | 4 | 8 | 10 | −2 | 6 | Copa Sudamericana | 1–2 | 3–0 | - | 2–1 | |
4 | Olimpia | 6 | 1 | 2 | 3 | 6 | 8 | −2 | 5 | 2–3 | 0–1 | 2–1 | - |
Gruppe H
Pos | Team | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Poeng | Kvalifikasjon | BOC | LIB | BIL | DIM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Boca Juniors | 6 | 4 | 2 | 0 | 10 | 1 | +9 | 14 | 16 -delsfinale | - | 0–0 | 3–0 | 3–0 | |
2 | Libertad | 6 | 2 | 1 | 3 | 8 | 11 | -3 | 7 | 0–2 | - | 3–2 | 2–4 | ||
3 | Caracas | 6 | 2 | 1 | 3 | 8 | 12 | −4 | 7 | Copa Sudamericana | 1–1 | 2–1 | - | 0–2 | |
4 | Independiente Medellín | 6 | 2 | 0 | 4 | 9 | 11 | −2 | 6 | 0–1 | 1–2 | 2–3 | - |
Siste etapper
Fra åttendedelsfinalen spilte lagene en turnering med én eliminering med følgende regler:
- I åttendedelsfinalen, kvartfinalen og semifinalen ble hvert uavgjort spilt på hjemmebane og borte tobente , med det lag med høyere seedet som var vert for andre etappe (forskrift artikkel 2.2.3.2). Hvis den ble samlet, ble bortemålsregelen brukt. Hvis det fortsatt var uavgjort, ble det ikke spilt ekstra tid , og en straffesparkkonkurranse ble brukt for å bestemme vinnerne (forskrift artikkel 2.4.3).
- Finalen ble spilt som en enkelt kamp på et sted som var forhåndsvalgt av CONMEBOL, med det høyere seedede laget utpekt som "hjemmelaget" for administrative formål (forskrift artikkel 2.2.3.5). Hvis det var lik etter regulering, ville 30 minutter med ekstra tid bli spilt. Hvis det fortsatt er uavgjort etter ekstra tid, vil en straffesparkkonkurranse bli brukt for å bestemme vinnerne (forskrift artikkel 2.4.4).
Kvalifiserte lag
Vinnerne og løperne i hver av de åtte gruppene i gruppespillet gikk videre til åttendedelsfinalen.
Gruppe | Vinnere | Andre plass |
---|---|---|
EN | Flamengo | Independiente del Valle |
B | Palmeiras | Guaraní |
C | Jorge Wilstermann | Athletico Paranaense |
D | elveplate | LDU Quito |
E | Grêmio | Internasjonalt |
F | Nacional | Racing |
G | Santos | Delfín |
H | Boca Juniors | Libertad |
Såing
Fra åttendedelsfinalen ble lagene seedet i henhold til resultatene i gruppespillet, med gruppevinnerne (pott 1) seedet 1–8, og gruppetoppene (pott 2) seedet 9–16.
Frø | Grp | Team | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Poeng | 16 -delsfinale |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | B | Palmeiras | 6 | 5 | 1 | 0 | 17 | 2 | +15 | 16 | Gryte 1 |
2 | G | Santos | 6 | 5 | 1 | 0 | 10 | 5 | +5 | 16 | |
3 | EN | Flamengo | 6 | 5 | 0 | 1 | 14 | 8 | +6 | 15 | |
4 | F | Nacional | 6 | 5 | 0 | 1 | 9 | 3 | +6 | 15 | |
5 | H | Boca Juniors | 6 | 4 | 2 | 0 | 10 | 1 | +9 | 14 | |
6 | D | elveplate | 6 | 4 | 1 | 1 | 21 | 6 | +15 | 1. 3 | |
7 | E | Grêmio | 6 | 3 | 2 | 1 | 6 | 3 | +3 | 11 | |
8 | C | Jorge Wilstermann | 6 | 3 | 1 | 2 | 8 | 5 | +3 | 10 | |
9 | F | Racing | 6 | 5 | 0 | 1 | 9 | 4 | +5 | 15 | Gryte 2 |
10 | B | Guaraní | 6 | 4 | 1 | 1 | 1. 3 | 7 | +6 | 1. 3 | |
11 | EN | Independiente del Valle | 6 | 4 | 0 | 2 | 14 | 8 | +6 | 12 | |
12 | D | LDU Quito | 6 | 4 | 0 | 2 | 12 | 8 | +4 | 12 | |
1. 3 | C | Athletico Paranaense | 6 | 3 | 1 | 2 | 8 | 6 | +2 | 10 | |
14 | E | Internasjonalt | 6 | 2 | 2 | 2 | 8 | 6 | +2 | 8 | |
15 | G | Delfín | 6 | 2 | 1 | 3 | 6 | 7 | −1 | 7 | |
16 | H | Libertad | 6 | 2 | 1 | 3 | 8 | 11 | -3 | 7 |
Regler for klassifisering: 1) Poeng; 2) Målforskjell; 3) Mål scoret; 4) Bortemål scoret; 5) CONMEBOL -rangering (forskrift artikkel 22.i).
Brakett
Braketten ble avgjort basert på ottendedelsfinalen, som ble avholdt 23. oktober 2020.
16 -delsfinale | Kvartfinale | Semifinaler | Final (30. januar 2021 - Rio de Janeiro ) | ||||||||||||||||||||||
1. 3 | Athletico Paranaense | 1 | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||
6 | elveplate | 1 | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||
6 | elveplate | 2 | 6 | 8 | |||||||||||||||||||||
4 | Nacional | 0 | 2 | 2 | |||||||||||||||||||||
11 | Independiente del Valle | 0 | 0 | 0 (2) | |||||||||||||||||||||
4 | Nasjonalt ( p ) | 0 | 0 | 0 (4) | |||||||||||||||||||||
6 | elveplate | 0 | 2 | 2 | |||||||||||||||||||||
1 | Palmeiras | 3 | 0 | 3 | |||||||||||||||||||||
16 | Libertad | 3 | 2 | 5 | |||||||||||||||||||||
8 | Jorge Wilstermann | 1 | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||
16 | Libertad | 1 | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||
1 | Palmeiras | 1 | 3 | 4 | |||||||||||||||||||||
15 | Delfín | 1 | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||
1 | Palmeiras | 3 | 5 | 8 | |||||||||||||||||||||
1 | Palmeiras | 1 | |||||||||||||||||||||||
2 | Santos | 0 | |||||||||||||||||||||||
9 | Racing ( p ) | 1 | 1 | 2 (5) | |||||||||||||||||||||
3 | Flamengo | 1 | 1 | 2 (3) | |||||||||||||||||||||
9 | Racing | 1 | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||
5 | Boca Juniors | 0 | 2 | 2 | |||||||||||||||||||||
14 | Internasjonalt | 0 | 1 | 1 (4) | |||||||||||||||||||||
5 | Boca Juniors ( s ) | 1 | 0 | 1 (5) | |||||||||||||||||||||
5 | Boca Juniors | 0 | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||
2 | Santos | 0 | 3 | 3 | |||||||||||||||||||||
10 | Guaraní | 0 | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||
7 | Grêmio | 2 | 2 | 4 | |||||||||||||||||||||
7 | Grêmio | 1 | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||
2 | Santos | 1 | 4 | 5 | |||||||||||||||||||||
12 | LDU Quito | 1 | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||
2 | Santos ( a ) | 2 | 0 | 2 |
16 -delsfinale
Lag 1 | Agg. | Lag 2 | 1. etappe | 2. etappe |
---|---|---|---|---|
Guaraní | 0–4 | Grêmio | 0–2 | 0–2 |
Independiente del Valle | 0–0 (2–4 s ) | Nacional | 0–0 | 0–0 |
Delfín | 1–8 | Palmeiras | 1–3 | 0–5 |
Internasjonalt | 1–1 (4-5 p ) | Boca Juniors | 0–1 | 1–0 |
Racing | 2–2 (5–3 s ) | Flamengo | 1–1 | 1–1 |
Libertad | 5–1 | Jorge Wilstermann | 3–1 | 2–0 |
Athletico Paranaense | 1–2 | elveplate | 1–1 | 0–1 |
LDU Quito | 2–2 ( a ) | Santos | 1–2 | 1–0 |
Kvartfinale
Lag 1 | Agg. | Lag 2 | 1. etappe | 2. etappe |
---|---|---|---|---|
Grêmio | 2–5 | Santos | 1–1 | 1–4 |
elveplate | 8–2 | Nacional | 2–0 | 6–2 |
Libertad | 1–4 | Palmeiras | 1–1 | 0–3 |
Racing | 1–2 | Boca Juniors | 1–0 | 0–2 |
Semifinaler
Lag 1 | Agg. | Lag 2 | 1. etappe | 2. etappe |
---|---|---|---|---|
Boca Juniors | 0–3 | Santos | 0–0 | 0–3 |
elveplate | 2–3 | Palmeiras | 0–3 | 2–0 |
Endelig
Statistikk
Toppscorere
Rang | Spiller | Team | 1Q1 | 1Q2 | 2Q1 | 2Q2 | 3Q1 | 3Q2 | GS1 | GS2 | GS3 | GS4 | GS5 | GS6 | ⅛F1 | ⅛F2 | QF1 | QF2 | SF1 | SF2 | F | Total |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fidel Martínez | Barcelona | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 2 | 8 | |||||||||||||
2 | Rafael Santos Borré | elveplate | 1 | 1 | 1 | 3 | 1 | 7 | ||||||||||||||
3 | Eduardo Salvio | Boca Juniors | 2 | 2 | 1 | 1 | 6 | |||||||||||||||
4 | Luiz Adriano | Palmeiras | 1 | 3 | 1 | 5 | ||||||||||||||||
Julián Álvarez | elveplate | 1 | 1 | 2 | 1 | |||||||||||||||||
Kaio Jorge | Santos | 1 | 1 | 1 | 2 | |||||||||||||||||
Rony | Palmeiras | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | ||||||||||||||||
8 | Óscar Cardozo | Libertad | 1 | 1 | 2 | 4 | ||||||||||||||||
Bruno Henrique | Flamengo | 1 | 2 | 1 | ||||||||||||||||||
Marinho | Santos | 1 | 1 | 1 | 1 | |||||||||||||||||
Javier Reina | Independiente Medellín | 2 | 1 | 1 | ||||||||||||||||||
José Rivas | Estudiantes de Mérida | 1 | 1 | 2 | ||||||||||||||||||
Gabriel Torres | Independiente del Valle | 1 | 1 | 1 | 1 | |||||||||||||||||
Willian | Palmeiras | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | ||||||||||||||||
Fernando Zampedri | Universidad Católica | 1 | 1 | 2 |
Kilde: CONMEBOL.com
Turneringens lag
CONMEBOLs tekniske studiegruppe; konformert av Nery Pumpido , Gerardo Pelusso , Diego Gavilán , Faryd Mondragón , Francisco Maturana , Dorival Júnior , Daniel Bañales og César Sampaio , valgte følgende 11 spillere som turneringens lag. Alle spillerne tilhører et av de fire semifinalistlagene.
Posisjon | Spiller | Team |
---|---|---|
Keeper | Weverton | Palmeiras |
Forsvarere | Gonzalo Montiel | elveplate |
Lucas Veríssimo | Santos | |
Gustavo Gómez | Palmeiras | |
Matías Viña | Palmeiras | |
Midtbanespillere | Gabriel Menino | Palmeiras |
Enzo Pérez | elveplate | |
Yeferson Soteldo | Santos | |
Fremover | Marinho | Santos |
Rafael Santos Borré | elveplate | |
Carlos Tévez | Boca Juniors |
Se også
Referanser
Eksterne linker
- CONMEBOL Libertadores 2020 , CONMEBOL.com