Valget i Wisconsin delstatsforsamling 2020 - 2020 Wisconsin State Assembly election
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Alle 99 seter i Wisconsin State Assembly 50 seter som trengs for et flertall | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Resultater:
Demokratisk hold
Demokratisk gevinst
Republikansk hold
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Valg i Wisconsin |
---|
Valget i Wisconsin State Assembly i 2020 ble avholdt tirsdag 3. november 2020. Alle 99 seter i Wisconsin State Assembly var på valg. 13 sittende forsamlingsmedlemmer har arkivert papirer som erklærer at de ikke vil stille til gjenvalg, inkludert to som annonserte tidlige ledige stillinger. Rett før dette valget ble 63 forsamlingsseter inneholdt av republikanerne, 34 seter ble holdt av demokrater og to seter var ledige (begge seter ble forlatt av demokrater).
Spådommer
Kilde | Rangering | Per |
---|---|---|
Cooks politiske rapport | Sannsynligvis R. | 21. oktober 2020 |
Sammendrag
Seter | Parti (majoritet caucus skyggelegging)
|
Total | ||
---|---|---|---|---|
Demokratisk | Republikansk | |||
Siste valg (2018) | 36 | 63 | 99 | |
Totalt etter forrige valg (2018) | 36 | 63 | 99 | |
Totalt før dette valget | 34 | 63 | 97 | |
På valg | 36 | 63 | 99 | |
av hvilke: | Sittende pensjonist | 5 | 6 | 11 |
Fraflyttet | 2 | - | 2 | |
Uopposisjonert | 6 | 12 | 18 | |
Dette valget | 38 | 61 | 99 | |
Endring fra forrige valg | 2 | 2 | ||
Totalt etter dette valget | 38 | 61 | 99 | |
Endring totalt | 2 | 2 |
Lukk løp
Seter der seiersmarginen var under 10%:
- State Assembly District 73, 0,42%
- State Assembly District 13, 1,46% (gevinst)
- State Assembly District 74, 2,96%
- State Assembly District 24, 2,96%
- State Assembly District 23, 3,24% (gevinst)
- State Assembly District 82, 3,74%
- State Assembly District 51, 4,1%
- State Assembly District 88, 4,68%
- State Assembly District 4, 5,98%
- State Assembly District 94, 7,27%
- State Assembly District 54, 8,5%
- State Assembly District 14, 8,04%
- State Assembly District 21, 9,32%
- State Assembly district 15, 9,6%
- State Assembly District 45, 9,7%
- State Assembly District 55, 9,78%
Kandidater
Distrikt | Sittende | Dette løpet | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Medlem | Parti | Først valgt | Status | Kandidater | Resultater | ||
1 | Joel kjøkken | Republikansk | 2014 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
2 | Shae Sortwell | Republikansk | 2018 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
3 | Ron Tusler | Republikansk | 2016 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
4 | David Steffen | Republikansk | 2014 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
5 | Jim Steineke | Republikansk | 2010 | Løping | Jim Steineke (republikaner) | Sittende gjenvalgt | |
6 | Gary Tauchen | Republikansk | 2006 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
7 | Daniel Riemer | Demokratisk | 2012 | Løping | Daniel Riemer (demokratisk) | Sittende gjenvalgt | |
8 | JoCasta Zamarripa | Demokratisk | 2010 | Løper ikke | Sittende pensjonert Nytt medlem valgt demokratisk hold |
||
9 | Marisabel Cabrera | Demokratisk | 2018 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
10 | David Bowen | Demokratisk | 2014 | Løping | David Bowen (demokratisk) | Sittende gjenvalgt | |
11 | Jason Fields | Demokratisk | 2016 | Løper ikke | Sittende pensjonert Nytt medlem valgt demokratisk hold |
||
12 | LaKeshia Myers | Demokratisk | 2018 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
1. 3 | Rob Hutton | Republikansk | 2012 | Løping | Sittende tapte Nytt medlem valgt demokratisk gevinst |
||
14 | Robyn Vining | Demokratisk | 2018 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
15 | Joe Sanfelippo | Republikansk | 2012 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
16 | Kalan Haywood | Demokratisk | 2018 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
17 | David Crowley | Demokratisk | 2017 | Ledig | Sittende trakk seg etter å ha blitt valgt til Milwaukee County Executive Nytt medlem valgt til demokratisk hold |
||
18 | Evan Goyke | Demokratisk | 2012 | Løping | Evan Goyke (demokratisk) | Sittende gjenvalgt | |
19 | Jonathan Brostoff | Demokratisk | 2014 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
20 | Christine Sinicki | Demokratisk | 1998 | Løping | Christine Sinicki (demokratisk) | Sittende gjenvalgt | |
21 | Jessie Rodriguez | Republikansk | 2013 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
22 | Janel Brandtjen | Republikansk | 2014 | Løping | Janel Brandtjen (republikaner) | Sittende gjenvalgt | |
23 | Jim Ott | Republikansk | 2007 | Løping | Sittende tapte Nytt medlem valgt demokratisk gevinst |
||
24 | Dan Knodl | Republikansk | 2008 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
25 | Paul Tittl | Republikansk | 2012 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
26 | Terry Katsma | Republikansk | 2014 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
27 | Tyler Vorpagel | Republikansk | 2014 | Løping | Tyler Vorpagel (republikaner) | Sittende gjenvalgt | |
28 | Gae Magnafici | Republikansk | 2018 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
29 | Rob Stafsholt | Republikansk | 2016 | Løper ikke | Sittende trakk seg for å stille til valg i Senatet i Wisconsin Nytt medlem valgt som republikansk hold |
||
30 | Shannon Zimmerman | Republikansk | 2016 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
31 | Amy Loudenbeck | Republikansk | 2010 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
32 | Tyler August | Republikansk | 2010 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
33 | Cody Horlacher | Republikansk | 2014 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
34 | Rob Swearingen | Republikansk | 2012 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
35 | Mary Felzkowski | Republikansk | 2012 | Løper ikke | Sittende trakk seg for å stille til valg i Senatet i Wisconsin Nytt medlem valgt som republikansk hold |
||
36 | Jeffrey Mursau | Republikansk | 2004 | Løping | Jeffrey Mursau (republikaner) | Sittende gjenvalgt | |
37 | John Jagler | Republikansk | 2012 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
38 | Barbara Dittrich | Republikansk | 2018 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
39 | Mark Born | Republikansk | 2012 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
40 | Kevin David Petersen | Republikansk | 2006 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
41 | Joan Ballweg | Republikansk | 2004 | Løper ikke | Sittende trakk seg for å stille til valg i Senatet i Wisconsin Nytt medlem valgt som republikansk hold |
||
42 | Jon Plumer | Republikansk | 2018 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
43 | Don Vruwink | Demokratisk | 2016 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
44 | Debra Kolste | Demokratisk | 2012 | Løper ikke | Sittende pensjonert Nytt medlem valgt demokratisk hold |
||
45 | Mark Spreitzer | Demokratisk | 2014 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
46 | Gary Hebl | Demokratisk | 2004 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
47 | Jimmy P. Anderson | Demokratisk | 2016 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
48 | Melissa Agard | Demokratisk | 2012 | Løper ikke | Sittende pensjonerte seg for å stille til valg i Senatet i Wisconsin Nytt medlem valgt til demokratisk hold |
||
49 | Travis Tranel | Republikansk | 2010 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
50 | Tony Kurtz | Republikansk | 2018 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
51 | Todd Novak | Republikansk | 2014 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
52 | Jeremy Thiesfeldt | Republikansk | 2010 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
53 | Michael Schraa | Republikansk | 2012 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
54 | Gordon Hintz | Demokratisk | 2006 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
55 | Mike Rohrkaste | Republikansk | 2014 | Løper ikke | Sittende pensjonert Nytt medlem valgt til republikansk hold |
||
56 | Dave Murphy | Republikansk | 2012 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
57 | Amanda fast | Demokratisk | 2014 | Løper ikke | Sittende trakk seg for å stille til valg for USAs representant Nytt medlem valgt demokratisk hold |
||
58 | Rick Gundrum | Republikansk | 2018 | Løping | Rick Gundrum (republikaner) | Sittende gjenvalgt | |
59 | Timothy Ramthun | Republikansk | 2018 | Løping | Timothy Ramthun (republikaner) | Sittende gjenvalgt | |
60 | Robert Brooks | Republikansk | 2011 | Løping | Robert Brooks (republikaner) | Sittende gjenvalgt | |
61 | Samantha Kerkman | Republikansk | 2000 | Løping | Samantha Kerkman (republikaner) | Sittende gjenvalgt | |
62 | Robert Wittke | Republikansk | 2018 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
63 | Robin Vos | Republikansk | 2004 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
64 | Tips McGuire | Demokratisk | 2019 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
65 | Tod Ohnstad | Demokratisk | 2012 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
66 | Greta Neubauer | Demokratisk | 2018 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
67 | Rob Summerfield | Republikansk | 2016 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
68 | Jesse James | Republikansk | 2018 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
69 | Bob Kulp | Republikansk | 2013 | Løper ikke | Sittende pensjonert Nytt medlem valgt til republikansk hold |
||
70 | Nancy VanderMeer | Republikansk | 2014 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
71 | Katrina Shankland | Demokratisk | 2012 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
72 | Scott Krug | Republikansk | 2010 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
73 | Nick Milroy | Demokratisk | 2008 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
74 | Beth Meyers | Demokratisk | 2014 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
75 | Romaine Quinn | Republikansk | 2014 | Løper ikke | Sittende pensjonert Nytt medlem valgt til republikansk hold |
||
76 | Chris Taylor | Demokratisk | 2011 | Ledig | Sittende trakk seg etter å ha blitt utnevnt til Dane County Circuit Court Nytt medlem valgt til demokratisk hold |
||
77 | Shelia Stubbs | Demokratisk | 2018 | Løping | Shelia Stubbs (demokratisk) | Sittende gjenvalgt | |
78 | Lisa Subeck | Demokratisk | 2014 | Løping | Lisa Subeck (demokratisk) | Sittende gjenvalgt | |
79 | Dianne Hesselbein | Demokratisk | 2012 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
80 | Sondy Pope-Roberts | Demokratisk | 2002 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
81 | Dave Considine | Demokratisk | 2014 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
82 | Ken Skowronski | Republikansk | 2013 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
83 | Chuck Wichgers | Republikansk | 2016 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
84 | Mike Kuglitsch | Republikansk | 2010 | Løping | Mike Kuglitsch (republikaner) | Sittende gjenvalgt | |
85 | Patrick Snyder | Republikansk | 2016 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
86 | John Spiros | Republikansk | 2012 | Løping | John Spiros (republikaner) | Sittende gjenvalgt | |
87 | James W. Edming | Republikansk | 2014 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
88 | John Macco | Republikansk | 2014 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
89 | John Nygren | Republikansk | 2006 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
90 | Staush Gruszynski | Demokratisk | 2018 | Løping | Sittende tapte primær Nytt medlem valgt demokratisk hold |
||
91 | Jodi Emerson | Demokratisk | 2018 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
92 | Treig Pronschinske | Republikansk | 2016 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
93 | Warren Petryk | Republikansk | 2010 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
94 | Steve Doyle | Demokratisk | 2011 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
95 | Jill Billings | Demokratisk | 2011 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
96 | Loren Oldenburg | Republikansk | 2018 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
97 | Scott Allen | Republikansk | 2014 | Løping | Sittende gjenvalgt | ||
98 | Adam Neylon | Republikansk | 2013 | Løping | Adam Neylon (republikaner) | Sittende gjenvalgt | |
99 | Cindi Duchow | Republikansk | 2015 | Løping | Cindi Duchow (republikaner) | Sittende gjenvalgt |