2021 WST Pro Series - 2021 WST Pro Series
Turneringsinformasjon | |
---|---|
Datoer | 18. januar - 21. mars 2021 |
Sted | Marshall Arena |
By | Milton Keynes |
Land | England |
Organisasjon (er) | WPBSA |
Format | Rangering hendelse |
Totalt premiefond | 420 500 kroner |
Vinnerandel | 20 000 pund |
Høyeste pause | Gary Wilson ( ENG ) ( 147 ) |
Endelig | |
Champion | Mark Williams ( WAL ) |
Andreplass | Ali Carter ( ENG ) |
Poeng | Round-Robin |
Den 2021 WST Pro Series var en profesjonell ranking snooker turnering, som finner sted fra 18 januar til 21 mars 2021 på Marshall Arena i Milton Keynes , England. Arrangementet inneholdt 128 spillere, og spilles over tre etapper med rund-robin grupper på åtte spillere, med Final Group-vinneren som turneringsmester.
Syv ganger verdensmester , Stephen Hendry , skulle komme tilbake til den profesjonelle snookerturen, etter å ha trukket seg tilbake i 2012. Imidlertid trakk han seg før turneringen begynte.
Gary Wilson gjorde sin tredje maksimale pause i karrieren i den andre rammen av sin gruppe G -kamp med Liam Highfield .
Mark Williams vant det første arrangementet, vant den 23. rangeringen i karrieren på sin 46 -årsdag, og ble den tredje eldste rangerende eventvinneren bak walisiske landsmenn Doug Mountjoy som var 46 i 1989 og Ray Reardon som var 50 i 1982.
Turneringsformat
Det var 128 spillere som deltok i arrangementet. I turneringens første etappe ble spillerne delt inn i 16 grupper av hver åtte spillere, hvor de to beste spillerne i hver gruppe gikk videre til den andre gruppespillet. Turneringen ble gjennomført 8. januar 2021.
Den andre gruppespillet besto av fire grupper, også av hver åtte spillere, hvor de to beste spillerne i hver gruppe gikk videre til den siste gruppen.
Vinneren av den siste gruppen ble kronet som turneringsmester.
Alle kampene ble spilt som best av tre rammer, og spillerne ble rangert etter følgende kriterier:
- Kampene vunnet (poeng scoret)
- Rammeforskjell
- Head-to-head match (s)
- Høyeste pause
Premiefond
Fordelingen av premiepengene for turneringen er vist nedenfor.
|
|
|
- Totalt turnering : £ 420 500
Første gruppetrinn
Den første gruppespillet besto av 16 grupper, som hver inneholdt åtte spillere, hvor de to beste i hver gruppe gikk videre til den andre gruppespillet.
18. januar | Gruppe M |
19. januar | Gruppe B |
20. januar | Gruppe G |
21. januar | Gruppe C |
22. januar | Gruppe K |
23. januar | Gruppe A |
24. januar | Gruppe L |
25. januar | Gruppe N |
9. mars | Gruppe J |
10. mars | Gruppe H |
11. mars | Gruppe F |
12. mars | Gruppe D |
13. mars | Gruppe P |
14. mars | Gruppe E |
15. mars | Gruppe I |
16. mars | Gruppe O |
Gruppe A
Gruppe A ble spilt 23. januar 2021. Shaun Murphy og Louis Heathcote kvalifiserte seg til andre gruppespill.
Fyrstikker
|
|
|
Bord
Pos. | Spiller | P | W | L | FW | FL | FD | Poeng |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Shaun Murphy ( ENG ) | 7 | 7 | 0 | 14 | 5 | +9 | 21 |
2 | Louis Heathcote ( ENG ) | 7 | 5 | 2 | 12 | 7 | +5 | 15 |
3 | Alan McManus ( SCO ) | 7 | 5 | 2 | 11 | 6 | +5 | 15 |
4 | Xu Si ( CHN ) | 7 | 4 | 3 | 10 | 7 | +3 | 12 |
5 | Michael Holt ( ENG ) | 7 | 3 | 4 | 8 | 10 | −2 | 9 |
6 | Brian Ochoiski ( FRA ) | 7 | 2 | 5 | 6 | 11 | −5 | 6 |
7 | Ken Doherty ( IRL ) | 7 | 2 | 5 | 6 | 11 | −5 | 6 |
8 | Fraser Patrick ( SCO ) | 7 | 0 | 7 | 4 | 14 | −10 | 0 |
Gruppe B
Gruppe B ble spilt 19. januar 2021. Kyren Wilson og Sunny Akani kvalifiserte seg til trinn to.
Fyrstikker
|
|
|
Bord
Pos. | Spiller | P | W | L | FW | FL | FD | Poeng |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kyren Wilson ( ENG ) | 7 | 5 | 2 | 12 | 5 | +7 | 15 |
2 | Sunny Akani ( THA ) | 7 | 5 | 2 | 10 | 5 | +5 | 15 |
3 | Pang Junxu ( CHN ) | 7 | 5 | 2 | 11 | 6 | +5 | 15 |
4 | Li Hang ( CHN ) | 7 | 4 | 3 | 10 | 9 | +1 | 12 |
5 | Yuan Sijun ( CHN ) | 7 | 4 | 3 | 9 | 8 | +1 | 12 |
6 | Kacper Filipiak ( POL ) | 7 | 3 | 4 | 8 | 10 | −2 | 9 |
7 | Fan Zhengyi ( CHN ) | 7 | 2 | 5 | 6 | 11 | −5 | 6 |
8 | Dean Young ( SCO ) | 7 | 0 | 7 | 2 | 14 | −12 | 0 |
Aaron Hill skulle opprinnelig delta i gruppe B, men han trakk seg og ble erstattet av Dean Young .
Gruppe C
Gruppe C ble spilt 21. januar 2021. Stuart Bingham og Sam Craigie kvalifiserte seg til andre gruppespill.
Fyrstikker
|
|
|
Bord
Pos. | Spiller | P | W | L | FW | FL | FD | Poeng |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Stuart Bingham ( ENG ) | 7 | 7 | 0 | 14 | 0 | +14 | 21 |
2 | Sam Craigie ( ENG ) | 7 | 5 | 2 | 10 | 5 | +5 | 15 |
3 | Jamie Clarke ( WAL ) | 7 | 4 | 3 | 9 | 8 | +1 | 12 |
4 | Chris Wakelin ( ENG ) | 7 | 4 | 3 | 10 | 9 | +1 | 12 |
5 | Scott Donaldson ( SCO ) | 7 | 3 | 4 | 7 | 9 | −2 | 9 |
6 | Ashley Carty ( ENG ) | 7 | 3 | 4 | 7 | 10 | -3 | 9 |
7 | Billy Joe Castle ( ENG ) | 7 | 2 | 5 | 6 | 11 | −5 | 6 |
8 | Jamie Curtis-Barrett ( ENG ) | 7 | 0 | 7 | 3 | 14 | −11 | 0 |
Gruppe D
Gruppe D ble spilt 12. mars 2021. Barry Hawkins og Ricky Walden kvalifiserte seg til andre gruppespill.
Fyrstikker
|
|
|
Bord
Pos. | Spiller | P | W | L | FW | FL | FD | Poeng |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Barry Hawkins ( ENG ) | 7 | 6 | 1 | 12 | 5 | +7 | 18 |
2 | Ricky Walden ( ENG ) | 7 | 6 | 1 | 1. 3 | 6 | +7 | 18 |
3 | Jimmy Robertson ( ENG ) | 7 | 4 | 3 | 10 | 6 | +4 | 12 |
4 | Alexander Ursenbacher ( SUI ) | 7 | 3 | 4 | 8 | 9 | −1 | 9 |
5 | Gerard Greene ( NIR ) | 7 | 3 | 4 | 9 | 10 | −1 | 9 |
6 | Duane Jones ( WAL ) | 7 | 2 | 5 | 7 | 10 | -3 | 6 |
7 | Farakh Ajaib ( PAK ) | 7 | 2 | 5 | 6 | 12 | −6 | 6 |
8 | Paul Davison ( ENG ) | 7 | 2 | 5 | 5 | 12 | −7 | 6 |
Gruppe E
Gruppe E ble spilt 14. mars 2021. Mark Selby og Stuart Carrington kvalifiserte seg til andre gruppespill.
Fyrstikker
|
|
|
Bord
Pos. | Spiller | P | W | L | FW | FL | FD | Poeng |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mark Selby ( ENG ) | 7 | 6 | 1 | 12 | 4 | +8 | 18 |
2 | Stuart Carrington ( ENG ) | 7 | 5 | 2 | 11 | 5 | +6 | 15 |
3 | Soheil Vahedi ( IRN ) | 7 | 5 | 2 | 11 | 7 | +4 | 15 |
4 | Matthew Selt ( ENG ) | 7 | 4 | 3 | 11 | 7 | +4 | 12 |
5 | Eden Sharav ( ISR ) | 7 | 2 | 5 | 6 | 10 | −4 | 6 |
6 | Lukas Kleckers ( GER ) | 7 | 2 | 5 | 7 | 11 | −4 | 6 |
7 | Joe O'Connor ( ENG ) | 7 | 2 | 5 | 4 | 10 | −6 | 6 |
8 | Daniel Womersley ( ENG ) | 7 | 2 | 5 | 4 | 12 | −8 | 6 |
Gruppe F
Gruppe F ble spilt 11. mars 2021. Ben Woollaston og Fergal O'Brien kvalifiserte seg til andre gruppespill.
Fyrstikker
|
|
|
Bord
Pos. | Spiller | P | W | L | FW | FL | FD | Poeng |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ben Woollaston ( ENG ) | 7 | 5 | 2 | 12 | 5 | +7 | 15 |
2 | Fergal O'Brien ( IRL ) | 7 | 5 | 2 | 12 | 7 | +5 | 15 |
3 | Noppon Saengkham ( THA ) | 7 | 4 | 3 | 10 | 8 | +2 | 12 |
4 | Igor Figueiredo ( BRA ) | 7 | 4 | 3 | 9 | 8 | +1 | 12 |
5 | Riley Parsons ( ENG ) | 7 | 4 | 3 | 9 | 9 | 0 | 12 |
6 | Jordan Brown ( NIR ) | 7 | 3 | 4 | 8 | 8 | 0 | 9 |
7 | David Grace ( ENG ) | 7 | 2 | 5 | 5 | 12 | −7 | 6 |
8 | Robbie McGuigan ( NIR ) | 7 | 1 | 6 | 4 | 12 | −8 | 3 |
Mark Allen skulle opprinnelig delta i gruppe F, men han trakk seg og ble erstattet av Robbie McGuigan .
Gruppe G
Gruppe G ble spilt 20. januar 2021. Lu Ning og Martin O'Donnell kvalifiserte seg til andre gruppespill.
Fyrstikker
|
|
|
Bord
Pos. | Spiller | P | W | L | FW | FL | FD | Poeng |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Martin O'Donnell ( ENG ) | 7 | 5 | 2 | 11 | 5 | +6 | 15 |
2 | Lu Ning ( CHN ) | 7 | 5 | 2 | 11 | 6 | +5 | 15 |
3 | Jamie O'Neill ( ENG ) | 7 | 4 | 3 | 10 | 7 | +3 | 12 |
4 | Liam Highfield ( ENG ) | 7 | 4 | 3 | 8 | 8 | 0 | 12 |
5 | Gary Wilson ( ENG ) | 7 | 4 | 3 | 10 | 10 | 0 | 12 |
6 | John Astley ( ENG ) | 7 | 3 | 4 | 6 | 9 | -3 | 9 |
7 | Zhao Jianbo ( CHN ) | 7 | 2 | 5 | 7 | 11 | −4 | 6 |
8 | Rory McLeod ( JAM ) | 7 | 1 | 6 | 6 | 1. 3 | −7 | 3 |
Stephen Hendry skulle opprinnelig delta i gruppe G, men han trakk seg og ble erstattet av John Astley .
Gruppe H
Gruppe H ble spilt 10. mars 2021. Ali Carter og Mark Davis kvalifiserte seg til den andre gruppespillet.
Fyrstikker
|
|
|
Bord
Pos. | Spiller | P | W | L | FW | FL | FD | Poeng |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ali Carter ( ENG ) | 7 | 6 | 1 | 12 | 3 | +9 | 18 |
2 | Mark Davis ( ENG ) | 7 | 5 | 2 | 10 | 4 | +6 | 15 |
3 | Simon Lichtenberg ( GER ) | 7 | 5 | 2 | 10 | 6 | +4 | 15 |
4 | Chang Bingyu ( CHN ) | 7 | 4 | 3 | 9 | 9 | 0 | 12 |
5 | Tian Pengfei ( CHN ) | 7 | 3 | 4 | 8 | 9 | −1 | 9 |
6 | Dylan Emery ( WAL ) | 7 | 3 | 4 | 8 | 11 | -3 | 9 |
7 | Kuldesh Johal ( ENG ) | 7 | 2 | 5 | 6 | 10 | −4 | 6 |
8 | Hamim Hussain ( ENG ) | 7 | 0 | 7 | 3 | 14 | −11 | 0 |
Yan Bingtao og Amine Amiri skulle opprinnelig delta i gruppe H, men de trakk seg og ble erstattet av henholdsvis Hamim Hussain og Dylan Emery .
Gruppe I
Gruppe I ble spilt 15. mars 2021. Ben Hancorn og Lyu Haotian kvalifiserte seg til andre gruppespill.
Fyrstikker
|
|
|
- Merk : Ronnie O'Sullivan var forankret i en ramme for å komme sent til kampen hans med Mark Joyce , så den ble etter 0–1 før kampen til og med startet. O'Sullivan vant de neste to bildene på 14 minutter for å vinne 2–1.
Bord
Pos. | Spiller | P | W | L | FW | FL | FD | Poeng |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ben Hancorn ( ENG ) | 7 | 6 | 1 | 1. 3 | 5 | +8 | 18 |
2 | Lyu Haotian ( CHN ) | 7 | 6 | 1 | 12 | 4 | +8 | 18 |
3 | David Lilley ( ENG ) | 7 | 3 | 4 | 9 | 9 | 0 | 9 |
4 | Tom Ford ( ENG ) | 7 | 3 | 4 | 9 | 10 | −1 | 9 |
5 | Mark Joyce ( ENG ) | 7 | 3 | 4 | 7 | 8 | −2 | 9 |
6 | Chen Zifan ( CHN ) | 7 | 3 | 4 | 7 | 11 | −4 | 9 |
7 | Jamie Wilson ( ENG ) | 7 | 2 | 5 | 6 | 10 | −4 | 6 |
8 | Ronnie O'Sullivan ( ENG ) | 7 | 2 | 5 | 6 | 11 | −5 | 6 |
Gruppe J
Gruppe J ble spilt 9. mars 2021. Oliver Lines og James Cahill kvalifiserte seg til andre gruppespill.
Fyrstikker
|
|
|
Bord
Pos. | Spiller | P | W | L | FW | FL | FD | Poeng |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Oliver Lines ( ENG ) | 7 | 6 | 1 | 12 | 4 | +8 | 18 |
2 | James Cahill ( ENG ) | 7 | 6 | 1 | 12 | 7 | +5 | 18 |
3 | Ian Burns ( ENG ) | 7 | 4 | 3 | 10 | 7 | +3 | 12 |
4 | David Gilbert ( ENG ) | 7 | 4 | 3 | 10 | 8 | +2 | 12 |
5 | Elliot Slessor ( ENG ) | 7 | 4 | 3 | 9 | 9 | 0 | 12 |
6 | Peter Lines ( ENG ) | 7 | 2 | 5 | 7 | 11 | −4 | 6 |
7 | Martin Gould ( ENG ) | 7 | 1 | 6 | 5 | 12 | −7 | 3 |
8 | Iulian Boiko ( UKR ) | 7 | 1 | 6 | 5 | 12 | −7 | 3 |
Gruppe K
Gruppe K ble spilt 22. januar 2021. Zhao Xintong og Dominic Dale kvalifiserte seg til andre gruppespill.
Fyrstikker
|
|
|
Bord
Pos. | Spiller | P | W | L | FW | FL | FD | Poeng |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zhao Xintong ( CHN ) | 7 | 5 | 2 | 12 | 5 | +7 | 15 |
2 | Dominic Dale ( WAL ) | 7 | 4 | 3 | 10 | 8 | +2 | 12 |
3 | Andy Hicks ( ENG ) | 7 | 4 | 3 | 10 | 8 | +2 | 12 |
4 | Si Jiahui ( CHN ) | 7 | 3 | 4 | 8 | 8 | 0 | 9 |
5 | Lee Walker ( WAL ) | 7 | 3 | 4 | 8 | 10 | −2 | 9 |
6 | Peter Devlin ( ENG ) | 7 | 3 | 4 | 7 | 9 | −2 | 9 |
7 | Anthony McGill ( SCO ) | 7 | 3 | 4 | 7 | 10 | -3 | 9 |
8 | Mark King ( ENG ) | 7 | 3 | 4 | 6 | 10 | −4 | 9 |
Gruppe L
Gruppe L ble spilt 24. januar 2021. Luo Honghao og Zhou Yuelong kvalifiserte seg til andre gruppespill.
Fyrstikker
|
|
|
Bord
Pos. | Spiller | P | W | L | FW | FL | FD | Poeng |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Luo Honghao ( CHN ) | 7 | 6 | 1 | 12 | 5 | +7 | 18 |
2 | Zhou Yuelong ( CHN ) | 7 | 5 | 2 | 10 | 5 | +5 | 15 |
3 | Ashley Hugill ( ENG ) | 7 | 3 | 4 | 8 | 8 | 0 | 9 |
4 | Mitchell Mann ( ENG ) | 7 | 3 | 4 | 9 | 9 | 0 | 9 |
5 | Leo Fernandez ( IRL ) | 7 | 3 | 4 | 8 | 10 | −2 | 9 |
6 | Anthony Hamilton ( ENG ) | 7 | 3 | 4 | 7 | 10 | -3 | 9 |
7 | Lei Peifan ( CHN ) | 7 | 3 | 4 | 7 | 10 | -3 | 9 |
8 | Thepchaiya Un-Nooh ( THA ) | 7 | 2 | 5 | 6 | 10 | −4 | 6 |
Gruppe M
Gruppe M ble spilt 18. januar 2021. Joe Perry og Xiao Guodong kvalifiserte seg til andre gruppespill.
Fyrstikker
|
|
|
Bord
Pos. | Spiller | P | W | L | FW | FL | FD | Poeng |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Joe Perry ( ENG ) | 7 | 6 | 1 | 1. 3 | 6 | +7 | 18 |
2 | Xiao Guodong ( CHN ) | 7 | 5 | 2 | 12 | 4 | +8 | 15 |
3 | Matthew Stevens ( WAL ) | 7 | 4 | 3 | 10 | 6 | +4 | 12 |
4 | Daniel Wells ( WAL ) | 7 | 4 | 3 | 9 | 8 | +1 | 12 |
5 | Jak Jones ( WAL ) | 7 | 3 | 4 | 8 | 9 | −1 | 9 |
6 | Rod Lawler ( ENG ) | 7 | 3 | 4 | 7 | 9 | −2 | 9 |
7 | Allan Taylor ( ENG ) | 7 | 3 | 4 | 6 | 9 | -3 | 9 |
8 | Haydon Pinhey ( ENG ) | 7 | 0 | 7 | 0 | 14 | −14 | 0 |
Gruppe N
Gruppe N ble spilt 25. januar 2021. Jack Lisowski og Luca Brecel kvalifiserte seg til andre gruppespill.
Fyrstikker
|
|
|
Bord
Pos. | Spiller | P | W | L | FW | FL | FD | Poeng |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jack Lisowski ( ENG ) | 7 | 5 | 2 | 11 | 7 | +4 | 15 |
2 | Luca Brecel ( BEL ) | 7 | 5 | 2 | 12 | 8 | +4 | 15 |
3 | Andrew Higginson ( ENG ) | 7 | 5 | 2 | 11 | 7 | +4 | 15 |
4 | Jackson Page ( WAL ) | 7 | 4 | 3 | 11 | 9 | +2 | 12 |
5 | Zak Surety ( ENG ) | 7 | 4 | 3 | 10 | 8 | +2 | 12 |
6 | Michael White ( WAL ) | 7 | 3 | 4 | 10 | 9 | +1 | 9 |
7 | Brandon Sargeant ( ENG ) | 7 | 2 | 5 | 7 | 11 | −4 | 6 |
8 | Graeme Dott ( SCO ) | 7 | 0 | 7 | 1 | 14 | −13 | 0 |
Gruppe O
Gruppe O ble spilt 16. mars 2021. Judd Trump og Ryan Day kvalifiserte seg til andre gruppespill.
Fyrstikker
|
|
|
Bord
Pos. | Spiller | P | W | L | FW | FL | FD | Poeng |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Judd Trump ( ENG ) | 7 | 6 | 1 | 12 | 4 | +8 | 18 |
2 | Ryan Day ( WAL ) | 7 | 5 | 2 | 11 | 4 | +7 | 15 |
3 | Jamie Jones ( WAL ) | 7 | 5 | 2 | 10 | 7 | +3 | 15 |
4 | Jimmy White ( ENG ) | 7 | 4 | 3 | 11 | 10 | +1 | 12 |
5 | Steven Hallworth ( ENG ) | 7 | 4 | 3 | 9 | 9 | 0 | 12 |
6 | Hossein Vafaei ( IRN ) | 7 | 2 | 5 | 8 | 10 | −2 | 6 |
7 | Barry Pinches ( ENG ) | 7 | 2 | 5 | 5 | 11 | −6 | 6 |
8 | Sean Maddocks ( ENG ) | 7 | 0 | 7 | 3 | 14 | −11 | 0 |
Gruppe P
Gruppe P ble spilt 13. mars 2021. Mark Williams og Robert Milkins kvalifiserte seg til andre gruppespill.
Fyrstikker
|
|
|
Bord
Pos. | Spiller | P | W | L | FW | FL | FD | Poeng |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mark Williams ( WAL ) | 7 | 6 | 1 | 12 | 2 | +10 | 18 |
2 | Robert Milkins ( ENG ) | 7 | 6 | 1 | 12 | 3 | +9 | 18 |
3 | Nigel Bond ( ENG ) | 7 | 4 | 3 | 9 | 7 | +2 | 12 |
4 | Robbie Williams ( ENG ) | 7 | 4 | 3 | 9 | 8 | +1 | 12 |
5 | Oliver Brown ( ENG ) | 7 | 4 | 3 | 8 | 8 | 0 | 12 |
6 | Gao Yang ( CHN ) | 7 | 2 | 5 | 5 | 12 | −7 | 6 |
7 | Alex Clenshaw ( ENG ) | 7 | 1 | 6 | 5 | 12 | −7 | 3 |
8 | Florian Nüßle ( AUT ) | 7 | 1 | 6 | 4 | 12 | −8 | 3 |
Kurt Maflin og Alex Borg skulle opprinnelig delta i gruppe P, men de trakk seg og ble erstattet av henholdsvis Alex Clenshaw og Florian Nüßle .
Andre gruppetrinn
Den andre gruppespillet besto av fire grupper, som hver inneholdt åtte spillere, hvor de to beste i hver gruppe gikk videre til den siste gruppen.
17. mars | Gruppe 1 |
18. mars | Gruppe 2 |
19. mars | Gruppe 3 |
20. mars | Gruppe 4 |
Gruppe 1
Gruppe 1 ble spilt 17. mars 2021. Ali Carter og Mark Williams kvalifiserte seg til den siste gruppespillet.
Fyrstikker
|
|
|
Bord
Pos. | Spiller | P | W | L | FW | FL | FD | Poeng |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ali Carter | 7 | 6 | 1 | 12 | 4 | +8 | 18 |
2 | Mark Williams | 7 | 5 | 2 | 12 | 6 | +6 | 15 |
3 | Martin O'Donnell | 7 | 5 | 2 | 11 | 6 | +5 | 15 |
4 | Solrik Akani | 7 | 5 | 2 | 12 | 8 | +4 | 15 |
5 | Lyu Haotian | 7 | 2 | 5 | 7 | 11 | −4 | 6 |
6 | Louis Heathcote | 7 | 2 | 5 | 7 | 12 | −5 | 6 |
7 | James Cahill | 7 | 2 | 5 | 5 | 11 | −6 | 6 |
8 | Ben Hancorn | 7 | 1 | 6 | 4 | 12 | −8 | 3 |
Gruppe 2
Gruppe 2 ble spilt 18. mars 2021. Kyren Wilson og Xiao Guodong kvalifiserte seg til den siste gruppespillet.
Fyrstikker
|
|
|
Bord
Pos. | Spiller | P | W | L | FW | FL | FD | Poeng |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kyren Wilson | 7 | 5 | 2 | 12 | 6 | +6 | 15 |
2 | Xiao Guodong | 7 | 5 | 2 | 12 | 6 | +6 | 15 |
3 | Ben Woollaston | 7 | 5 | 2 | 12 | 8 | +4 | 15 |
4 | Stuart Carrington | 7 | 4 | 3 | 11 | 8 | +3 | 12 |
5 | Robert Milkins | 7 | 3 | 4 | 10 | 12 | −2 | 9 |
6 | Shaun Murphy | 7 | 3 | 4 | 7 | 10 | -3 | 9 |
7 | Zhao Xintong | 7 | 2 | 5 | 7 | 12 | −5 | 6 |
8 | Lu Ning | 7 | 1 | 6 | 4 | 1. 3 | −9 | 3 |
Gruppe 3
Gruppe 3 ble spilt 19. mars 2021. Sam Craigie og Jack Lisowski kvalifiserte seg til den siste gruppespillet.
Fyrstikker
|
|
|
Bord
Pos. | Spiller | P | W | L | FW | FL | FD | Poeng |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sam Craigie | 7 | 5 | 2 | 11 | 5 | +6 | 15 |
2 | Jack Lisowski | 7 | 5 | 2 | 11 | 8 | +3 | 15 |
3 | Barry Hawkins | 7 | 5 | 2 | 11 | 8 | +3 | 15 |
4 | Luca Brecel | 7 | 4 | 3 | 9 | 7 | +2 | 12 |
5 | Mark Davis | 7 | 4 | 3 | 9 | 8 | +1 | 12 |
6 | Joe Perry | 7 | 2 | 5 | 7 | 11 | −4 | 6 |
7 | Luo Honghao | 7 | 2 | 5 | 7 | 11 | −4 | 6 |
8 | Fergal O'Brien | 7 | 1 | 6 | 5 | 12 | −7 | 3 |
Gruppe 4
Gruppe 4 ble spilt 20. mars 2021. Judd Trump og Stuart Bingham kvalifiserte seg til den siste gruppespillet.
Fyrstikker
|
|
|
Bord
Pos. | Spiller | P | W | L | FW | FL | FD | Poeng |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Judd Trump | 7 | 6 | 1 | 12 | 6 | +6 | 18 |
2 | Stuart Bingham | 7 | 5 | 2 | 11 | 5 | +6 | 15 |
3 | Ryan Day | 7 | 4 | 3 | 9 | 7 | +2 | 12 |
4 | Dominic Dale | 7 | 4 | 3 | 8 | 9 | −1 | 12 |
5 | Mark Selby | 7 | 3 | 4 | 8 | 8 | 0 | 9 |
6 | Zhou Yuelong | 7 | 3 | 4 | 9 | 10 | −1 | 9 |
7 | Ricky Walden | 7 | 2 | 5 | 8 | 12 | −4 | 6 |
8 | Oliver Lines | 7 | 1 | 6 | 5 | 1. 3 | −8 | 3 |
Siste gruppespill
Den siste gruppespillet besto også av åtte spillere, og fant sted 21. mars 2021, med gruppevinneren som turneringsmester. Mark Williams endte på toppen og vant tittelen, med Ali Carter som andreplass og Sam Craigie på tredjeplass.
Fyrstikker
|
|
|
Bord
Pos. | Spiller | P | W | L | FW | FL | FD | Poeng |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mark Williams | 7 | 6 | 1 | 1. 3 | 5 | +8 | 18 |
2 | Ali Carter | 7 | 5 | 2 | 12 | 5 | +7 | 15 |
3 | Sam Craigie | 7 | 5 | 2 | 11 | 6 | +5 | 15 |
4 | Judd Trump | 7 | 4 | 3 | 8 | 6 | +2 | 12 |
5 | Stuart Bingham | 7 | 4 | 3 | 8 | 8 | 0 | 12 |
6 | Xiao Guodong | 7 | 3 | 4 | 7 | 10 | -3 | 9 |
7 | Kyren Wilson | 7 | 1 | 6 | 5 | 1. 3 | −8 | 3 |
8 | Jack Lisowski | 7 | 0 | 7 | 3 | 14 | −11 | 0 |
Nøkkel: P = Matcher som spilles; W = Kampene vunnet; L = Tapte kamper ; FW = Rammer vunnet; FL = Rammer tapt; FD = Frame forskjell
Århundrebrudd
Det ble gjort totalt 146 århundre pauser under turneringen.
- 147 , 106 - Gary Wilson
- 143, 133, 105, 101, 100 - Zhao Xintong
- 143, 132, 128, 115, 112, 100 - Sam Craigie
- 143, 101, 100 - Jimmy Robertson
- 142, 140, 125, 116 - Mark Selby
- 142, 135, 109 - Joe Perry
- 142, 115, 102 - Robert Milkins
- 141, 135, 130, 129, 115, 103, 101, 100 - Ali Carter
- 141 - Ronnie O'Sullivan
- 140 - Rod Lawler
- 140 - Elliot Slessor
- 140 - Jimmy White
- 138 - Mitchell Mann
- 137, 135, 103 - Ben Woollaston
- 137, 134, 124, 117 - Stuart Bingham
- 137, 120 - Stuart Carrington
- 137, 110 - Lyu Haotian
- 136, 134, 111 - Zhou Yuelong
- 136, 115, 112 - Anthony McGill
- 136, 115 - Yuan Sijun
- 136 - Anthony Hamilton
- 135, 132, 129, 126, 113, 104, 101 - Kyren Wilson
- 135 - Joe O'Connor
- 134, 133, 117, 113 - Fergal O'Brien
- 134 - Paul Davison
- 133, 131, 105 - Lu Ning
- 133 - Ashley Hugill
- 132, 117, 108, 100 - Alexander Ursenbacher
- 132, 105 - Barry Hawkins
- 129 - Ricky Walden
- 128, 121, 118, 116, 116, 101, 100 - Judd Trump
- 127, 126, 123, 104 - Xiao Guodong
- 127 - Florian Nüßle
- 126 - Tian Pengfei
- 125, 107 - Jamie Jones
- 124, 116 - Martin O'Donnell
- 122 - Nigel Bond
- 122 - Jackson Page
- 121, 116, 107, 106, 104 - Shaun Murphy
- 121 - Chen Zifan
- 120, 102 - Luca Brecel
- 120 - Oliver Lines
- 119, 100 - Igor Figueiredo
- 113, 101 - Chris Wakelin
- 113 - Louis Heathcote
- 111 - Jak Jones
- 111 - Alan McManus
- 111 - Noppon Saengkham
- 110 Brian Ochoiski
- 108, 102, 101 - Mark Williams
- 107, 105 - Michael Holt
- 107, 101 - Zhao Jianbo
- 107 - Xu Si
- 106, 103, 102 - Jack Lisowski
- 106 Dylan Emery
- 105 - Jordan Brown
- 105 - Jamie Clarke
- 104, 102 - Allan Taylor
- 103 - Kacper Filipiak
- 102 - Mark Davis
- 102 - David Gilbert
- 102 - Steven Hallworth
- 101, 100 - Ryan Day
- 101 - Andrew Higginson
- 101 - Li Hang
- 100 - Simon Lichtenberg
- 100 - Riley Parsons