Arkansas Highway 18 - Arkansas Highway 18
Riksvei 18 | ||||
---|---|---|---|---|
Ruteinformasjon | ||||
Vedlikeholdt av ArDOT | ||||
Lengde | 150,36 km | |||
Eksisterte | 1. april 1926 – nåtid | |||
Store kryss | ||||
Vestkant | AR 69 , Jacksonport | |||
Østkanten | Mississippi River , Tennessee State Line | |||
plassering | ||||
Fylker | Jackson , Poinsett , Craighead , Mississippi | |||
Motorveisystem | ||||
|
Motorvei 18 ( AR 18 og Hwy. 18 ) er en øst-vest stats motorvei på 150,36 km i Nordøst-Arkansas .
Rutebeskrivelse
AR 18 begynner på AR 69 nær Jacksonport . Kort samtidighet begynner med AR 17 og US 67 (Future I-57 ) i Newport , og Arkansas Highway 18S fører til Newport Municipal Airport når AR 18 fortsetter østover. Ruten går østover til AR 37 i Grubbs før den svinger nordover ved Uno til AR 226 i kontanter . AR 18 blir med AR 91 og blir King's Highway .
AR 18 / AR 91 løper sammen med US 63 inn i Jonesboro . AR 18 går og går som Highland Dr. , og møter US 49 / AR 1 . Etter Jonesboro møter AR 18 AR 158 og AR 135 i Lake City . De tre rutene fortsetter østover til Black Oak , når AR 18 svinger nordover. AR 18 går kort med AR 139 i Monette før du fortsetter østover. AR 18B er opprettet i Manila , og AR 18 møter AR 77 .
Ruten møter kortvarig AR 181 nær Dell før den svinger nordøstover til Blytheville . AR 18 møter AR 151 og US 61 i sentrum av Blytheville. Ruten fortsetter østover for å krysse Interstate 55 (avkjørsel 67) i en frontveiutveksling . AR 18 og AR 312 møtes kort sør for Blytheville Municipal Airport . Ruten fortsetter å avslutte ved Mississippi River ved Tennessee State Line.
Store kryss
Kilemarkører tilbakestilles i noen samtidige valutaer.
fylke | plassering | mi | km | Reisemål | Merknader |
---|---|---|---|---|---|
Jackson | | 0,000 | 0,000 | AR 69 - Newport , Newark | |
Diaz | 0,931 | 1.498 | AR 17 nord | Vestenden av AR 17 overlapper hverandre | |
AR 157 nord - Campbell Station | |||||
0,000 | 0,000 | AR 17 nord / CR 289 (Main Street) - Newport | Sørlig endestasjon av AR 17; østenden av AR 17 overlapping | ||
Newport - Diaz- linjen | AR 367 - Hoxie , Walnut Ridge , Newport | ||||
Future I-57 / US 67 - Jonesboro , Bald Knob , Little Rock | US 67 avkjørsel 85 | ||||
AR 267 sør (Commerce Boulevard) | |||||
Newport | AR 980 øst - Flyplass , Arkansas State University-Newport | ||||
| AR 18S vest - Newport flyplass , Arkansas State University-Newport | ||||
| AR 384 vest / CR 38 - Stegall | ||||
Grubbs | AR 37 nord - Tuckerman | Vestenden av AR 37 overlapper | |||
|
AR 37 sør til AR 14 |
Østenden av AR 37 overlapper | |||
Poinsett | Uno |
AR 214 øst til US 49 - Bayou DeView WMA |
|||
Craighead | Penger |
AR 226 til US 67 - Jonesboro |
|||
Trekant | 30.582 | 49,217 | AR 91 nord | Vestenden av AR 91-overlapping | |
Herman | AR 349 sør - Gibson | ||||
Jonesboro | I-555 nord / US 63 sør / AR 91 - Walnut Ridge , Hoxie , Hardy | Østenden av AR 91-overlapping; vestenden av I-555 / US 63 overlapping; AR 18 vest følger avkjørsel 49 | |||
Washington Avenue | US 63 avkjørsel 47 | ||||
AR 226 vest (Wood Springs Road) / Strawfloor Road | US 63 avkjørsel 46 | ||||
0,000 | 0,000 | US 49 (Southwest Drive) / I-555 sør / US 63 - Memphis , Waldenburg , Brinkley , Craighead Forest Park | Østenden av I-555 / US 63 overlapping; AR 18 øst følger avkjørsel 45 | ||
Crowley's Ridge Pkwy. (South Main Street) - Forretningsdistrikt | Tidligere US 49B nord; vestenden av CRP-overlapping | ||||
AR 1B sør / Crowley's Ridge Pkwy. (Harrisburg Road) til US 63 |
Østenden av CRP-overlapping | ||||
South Caraway Road | Tidligere AR 173 | ||||
US 49 / AR 1 (Red Wolf Boulevard) | |||||
US 63B sør (East Nettleton Avenue) til I-555 / US 63 |
|||||
AR 351 sør (Industrial Drive) | |||||
AR 18S vest (Commerce Drive) til US 49 sør / I-555 / US 63 |
|||||
Lake City | AR 158 vest - Lunsford | ||||
AR 135 nord - Paragould | Vestenden av AR 135-overlapping | ||||
Svart eik | AR 135 sør - Caraway , Lepanto | Østenden av AR 135-overlapping | |||
Monette | AR 139 nord (Edmonds Street) | Vestenden av AR 139-overlapping | |||
AR 139 sør - Karve | Østenden av AR 139-overlapping | ||||
Mississippi | Leachville |
AR 119 nord til AR 77 - Leachville |
|||
Manila | AR 18B øst (Lake Street) - Manila Business District | ||||
35.096 | 56.482 | AR 77 nord - Leachville | Vestenden av AR 77 overlapping | ||
AR 77 sør - Athelstan | Østenden av AR 77 overlapp | ||||
AR 18B vest (Baltimore Street) - Manila Business District | |||||
| AR 181 sør - Victoria | ||||
Dell | AR 181 nord - Dell Business District | ||||
| AR 312 øst | ||||
| AR 239 nord - Half Moon | ||||
Blytheville | AR 151 nord - Gosnell | Vestenden av AR 151 overlapping | |||
53.160 | 85.553 |
US 61 (Division Street) til West Main Street / I-55 - Blytheville Business District |
|||
AR 239 sør (Ruddle Street) | |||||
55.730 | 89,689 | I-55 - St. Louis , Memphis | I-55 avkjørsel 67 | ||
AR 151 sør (South Promise Land Road) | Østenden av AR 151 overlapper | ||||
AR 980 - Flyplass | |||||
| AR 312 øst - nummer ni | ||||
| AR 137S nord - Armorel | ||||
Barfield | 62.249 | 100.180 | CR E234 | Avslutt statlig vedlikehold | |
1.000 mi = 1.609 km; 1.000 km = 0.621 mi
|
Historie
Highway 18 ble opprettet i løpet av 1926 Arkansas State Highway nummerering fra Diaz til Barfield som ligner på dagens justering. Betegnelsen ble flyttet til Nettleton Cut-Off Road i Jonesboro 9. mars 1955. Motorveien ble omdirigert mellom Leachville og Manilla 10. juli 1957, med Highway 18 som overtok den tidligere linjen til Highway 18 Spur . Den ble utvidet til Barfield Landing 24. april 1963 som en del av en større utvidelse av det statlige motorveisystemet. Den vestlige terminalen ble utvidet vest til Highway 69 i Jacksonport 23. november 1966.
Hjelpeveier
Se også
Referanser
Eksterne linker
Rutekart :
KML-fil ( rediger • hjelp )
|
Media relatert til Arkansas Highway 18 på Wikimedia Commons