Australian Children's Television Foundation - Australian Children's Television Foundation
Forkortelse | ACTF |
---|---|
Formasjon | 1982 |
Lovlig status | Australsk ideelt, offentlig selskap begrenset av garanti |
Hensikt | Støtte utvikling og produksjon av og distribuere australsk barneskjerminnhold av høy kvalitet |
Hovedkvarter | Fitzroy, Victoria |
plassering | |
Nettsted | www |
Den australske barne-tv Foundation (ACTF) er en nasjonal non-profit barnas medieproduksjon og politikk hub.
ACTF bidrar til å utvikle barne -TV -politikk; distribuerer og betaler for australske barne -tv -serier; støtter nye barnemedier; og utvikler skjermressurser for utdanningssektoren.
Det australske utdanningsrådet etablerte ACTF etter anbefalinger til myndighetene i samveldet, staten og territoriet. Det støttes av og mottar finansiering fra Commonwealth -regjeringen og regjeringene i de fleste stater og territorier.
ACTF gir finansiering og støtte til uavhengige australske produsenter og forfattere av barneprogrammer.
Historie
Den grunnleggende direktøren for Australian Children's Television Foundation Dr Patricia Edgar AM var drivkraften bak etableringen av Australian Children's Television Foundation. Som leder av Australian Broadcasting Tribunals barneprogramkomité i 5 år med å håndheve barneprogramstandarder og barnedramakvoten, argumenterte Edgar for kvalitetsprogrammer uten at et ikke-for-profit produksjonsselskap hadde laget eksemplariske programmer. Argumentene hennes fanget oppmerksomheten til den viktorianske ministeren for kunst (og utdanningstjenester) Norman Lacy som inviterte henne til å jobbe med ham. Lacy var en beundrer av Edgars ideer for å forbedre kvaliteten på TV -produksjon for barn. De ble enige om å slå seg sammen for å fremme forslaget om etablering av en organisasjon for å nå sine felles mål. Lacy brukte deretter sitt ministermedlemskap i Australian Education Council og Australian Arts Ministers 'Conference for å starte etableringen av Australian Children's Television Foundation . Han utnevnte Edgar til kunstdepartementets ansatte for å styre prosjektet, ga kontorlokaler og etableringsfinansiering, og vant støtte fra NSWs utdanningsminister Paul Landa som han var leder av de tidlige styremøtemøtene med. [1]
I begynnelsen av 1981 talte Lacy til Senatets faste komité for utdanning og kunst og argumenterte for den strategiske og nasjonale betydningen av et samveldes forpliktelse til tilbakevendende finansiering til den nye stiftelsen. [2] Senatets faste komitérapport Children and Television Revisited anbefalte etablering av en uavhengig barne -TV -produksjonsenhet, som var drivkraften for grunnleggelsen av ACTF, som skulle finansieres av den australske regjeringen med bidrag fra statlige og territorielle myndigheter .
Norman Lacy sin politiske forkjempelse og praktiske støtte kombinert med Patricia Edgars intellektuelle kapasitet og lobbyferdigheter vant til slutt gjennom og Australian Children's Television Foundation ble født med finansieringsstøtte fra Commonwealth -regjeringen samlet av alle statlige regjeringer unntatt Queensland. Deretter pensjonerte Patricia Edgar , den grunnleggende administrerende direktøren for stiftelsen, og Jenny Buckland ble utnevnt til administrerende direktør i juli 2002.
Store produksjoner som ACTF var involvert i mellom 2002 og 2008 inkluderte Holly's Heroes (med Ann Darouzet og Jenni Tosi), Mortified (med Enjoy Entertainment), Double Trouble (med CAAMA) og to serier av Lockie Leonard (med Goalpost Pictures). Mortified vant flere nasjonale og internasjonale priser enn noe annet barneprogram i FFC -historien.
Alle disse seriene ble bestilt av kommersielle kringkastere, som et resultat av kvotene. ABC bestilte bare veldig små mengder barnedrama i løpet av disse årene, og de fleste showene, bortsett fra egenproduksjoner som Playschool og Behind The News (som ble aksed for en tid), ble importert.
I 2006 markerte ACTF offentlig muligheten ved overgangen til digital -tv for å tilby en mye bedre medietjeneste for australske barn. Den ba om etablering av en dedikert digital offentlig kanal for barn. Den opprinnelige visjonen var for en særegen, omfattende, barne public service -kanal som hovedsakelig var australsk og tilgjengelig for hver familie som kunne motta digital gratis -til -TV. Til syvende og sist slo ACTF seg sammen med ABC for å forkjempe denne ideen, som mottok støtte fra Howard -regjeringen under valgkampen i 2007.
Rudd-regjeringen ga ABC-finansiering som gjorde at den etablerte barns destinasjoner på ABC2 (for førskolebarn) og ABC3 (for barn i skolealder) i 2009.
ABC3 tiltrukket nye aktører og originale programmeringsideer. Nye programmer bestilt av ABC og støttet av ACTF fra 2009 inkluderer My Place 1 & 2, tre serier av Dance Academy, flere serier av Nowhere Boys, tre serier av Bushwhacked, Worst Year of My Life, Again, Ready For This og Little Lunsj.
Historien til australsk barne -tv og ACTF er uløselig knyttet til, med ACTF som spiller en sentral rolle i å støtte særpreget australske programmer, og tar til orde for støttemekanismene som kreves for å produsere disse programmene. ACTF har hatt et enestående fokus på å oppnå kvalitetsresultater for barnepublikum, og dets engasjement i alle stadier av utvikling, produksjon og distribusjon av barne -tv siden 1982 har muliggjort en skifer med varige barne -TV -serier som generasjoner av australske barn vokser opp med.
ACTF styreleder og styre
ACTF fortsetter å motta finansiering fra Samveldet og alle stater og territorier (Queensland er nå inkludert). Hver stats- og territorieregjering har rett til å nominere et medlem av styret, og Commonwealth -regjeringen kan nominere tre medlemmer. Disse ACTF -styremedlemmene kan velge opptil tre uavhengige styremedlemmer. Det er en lang og fremtredende liste over personer som har sittet i styret i løpet av den 35 år lange historien, men det mest ekstraordinære bidraget av alt er Janet Holmes à Court . Janet begynte i styret som representant for Vest-Australia i 1983. Hun ble valgt til styreleder i 1990 og har blitt gjenvalgt hvert år siden. Hun er nå et uavhengig valgt medlem av styret.
ACTFs hovedkvarter ligger på Smith Street i forstaden Melbourne i Fitzroy .
Utmerkelser
ÅR | PRODUKSJON | PRODUKSJONSSELSKAP | TILDELE | PLASSERING | KATEGORI |
---|---|---|---|---|---|
2017 | Little Lunch: The Specials | Gristmill | AACTA Awards | Australia | Beste TV -serie for barn |
2017 | Lille J og Big Cuz | Old Dog Pictures / Ned Lander Media | ATOM Awards | Australia | Beste TV for barn |
2017 | Boxwars | Bogan Entertainment Solutions | MIPCOM Junior International Pitching Competition | Frankrike | Beste tonehøyde |
2017 | Little Lunch (Special): Marerittet før eksamen | Gristmill | Japan -prisen | Japan | Primærserie: Primær (6–12) |
2017 | Little Lunch (Special): The Halloween Horror Story | Gristmill | Chicago internasjonale barnefilmfestival | USA | Profesjonell jury: Førstepremie - Beste TV -produksjon i live -action |
2017 | Little Lunch (Special): Marerittet før eksamen | Gristmill | USAs internasjonale film- og videofestival | USA | Festivalens beste - underholdning |
2017 | Little Lunch (Special): Marerittet før eksamen | Gristmill | USAs internasjonale film- og videofestival | USA | Gullkamera - Barneunderholdning |
2017 | Little Lunch (Special): Marerittet før eksamen | Forfatter: Robyn Butler | ADG Award | Australia | Esben Storm: Beste regi i en barne -TV eller SVOD -drama |
2017 | Little Lunch (Special): Marerittet før eksamen | Gristmill | TV Week Logie | Australia | Mest fremragende barneprogram |
2017 | Little Lunch App: En lærerguide | ACTF/Essential Media | Kidscreen Award | USA | Beste e -bok |
2016 | Bushwhacked! - Serie 3 | Myntbilder | Chicago International Television Awards | USA | Sølvplakk: Beste barneserie |
2016 | Bushwhacked! - Serie 3 | ACTF | Worldfest Houston Remi Awards | USA | Gold Remi - Barnas publikum |
2016 | Liten lunsj | Gristmill | Chicago internasjonale barnefilmfestival | USA | Barnas jurypris |
2016 | Liten lunsj | Gristmill | Worldfest Houston Remi Awards | USA | Silver Remi - Barnas publikum |
2016 | Liten lunsj | Gristmill | Chicago International Television Awards | USA | Fortjenstbevis: Barneserie |
2016 | Liten lunsj -app | ACTF | SPA Awards | Australia | Interaktiv produksjon |
2016 | Little Lunch App: En lærerguide | ACTF | ATOM Awards | Australia | Beste pedagogiske e -bok |
2016 | Ingen steder Gutter | Matchbox Pictures | Internasjonale Emmy Awards | Frankrike | Beste barneserie |
2016 | Nowhere Boys - Serie 2 | Matchbox Pictures | Kidscreen Awards | USA | Beste ikke-animerte eller blandede serier |
2016 | Nowhere Boys - Serie 2 | Matchbox Pictures | Internasjonale Emmy Awards | USA | Barn: Serier |
2016 | Klar for dette | Blackfella Films/Werner Film Productions | AWGIE Awards | Australia | Barnekategori: C -klassifisering |
2016 | Klar for dette | Blackfella Films/Werner Film Productions | Logie Awards | Australia | Mest fremragende barneprogram |
2016 | Klar for dette | Blackfella Films/Werner Film Productions | Worldfest Houston Remi Awards | USA | Bronse Remi - Barnas publikum |
2015 | Bushwhacked! - Serie 2 | Myntbilder | Worldfest Houston Remi Awards | USA | Beste TV -serie - Familie/barn |
2015 | Dance Academy - serie 3 | Werner Film Productions | Kidscreen Awards | USA | Beste ikke-animerte eller blandede serier |
2015 | Nowhere Boys - Serie 1 | Matchbox Pictures | Kidscreen Awards | USA | Beste nye serien |
2015 | Nowhere Boys - Serie 2 | Matchbox Pictures | Banff World Media Festival Rockie Awards | Canada | Ungdomsfiksjon |
2015 | Nowhere Boys - Serie 2 | Matchbox Pictures | Logie Awards | Australia | Beste barneserie |
2015 | Nowhere Boys: The 5th Boy | Matchbox Pictures | Kidscreen: iKids Awards | USA | Beste nettsted: 6 og oppover |
2015 | The Flamin 'Thongs - Episode 2:' Ingen liker et smart hus ' | MWP - RDB Thongs | Worldfest Houston Remi Awards | USA | Gull Remi: Beste TV -animasjon |
2014 | Bushwhacked! - Serie 2, episode 1: 'Whale Shark' | Myntbilder | Asian Television Awards | Singapore | Beste barneprogram |
2014 | Bushwhacked! - Serie 2, episode 2: 'Sea Eagle' | Myntbilder | Wildscreen Panda Awards | Storbritannia | Høy ros: Children's Choice Awards |
2014 | Dance Academy - serie 3 | Werner Film Productions | Kidscreen Awards | USA | Beste ledsagernettsted |
2014 | Håndballhelter | Karbonmedier | Queensland Reconciliation Awards | Australia | Høy ros: Forretninger |
2014 | Hoopla Doopla! - Episode 9: 'Snow Business' | Forfatter: Kym Goldsworthy | AWGIE Awards | Australia | Barne -TV: 'P' |
2014 | Hoopla Doopla! - Episode 6: 'Hikke' | Innholdsbyrået | Asian Television Awards | Singapore | Høy ros: Beste førskoleprogram |
2014 | MY: 24 App | Viktige medier og underholdning | eLearning Awards | Australia | Beste fellesskapsressurs |
2014 | Nowhere Boys - Serie 1, episode 3 | Forfatter: Craig Irvin | AWGIE Awards | Australia | Barne -TV: 'C' |
2014 | Nowhere Boys - Serie 1 | Matchbox Pictures | Logie Awards | Australia | Mest fremragende barnedrama |
2014 | Nowhere Boys - Serie 1 | Matchbox Pictures | Prix Jeunesse International | Tyskland | Internasjonal ungdomsjury |
2014 | Nowhere Boys - Serie 1 | Matchbox Pictures | SPA Awards | Australia | Barne -TV -produksjon |
2014 | Nowhere Boys - Serie 1 | Matchbox Pictures | Cynopsis Kids! Magination Awards | USA | Hederlig omtale: Online interaktiv opplevelse |
2014 | Nowhere Boys - Serie 1 | Matchbox Pictures | Cynopsis Kids! Magination Awards | USA | Ærlig omtale: Tweens 9–14 Series/Special |
2014 | Nowhere Boys - Serie 2 | Matchbox Pictures | ATOM Awards | Australia | Beste TV for barn |
2014 | Papirfly | Regissør: Robert Connoly | Cine`festOZ Filmpris | Australia | Filmpris |
2014 | The Flamin 'Thongs - Episode 1 & 20:' The Boy Who Cried Blowfly 'og' A Fright At The Opera ' | MWP - RDB Thongs | AACTA Awards | Australia | Beste TV -serie for barn |
2014 | The Flamin 'Thongs - Episode 2:' Ingen liker et smart hus ' | MWP - RDB Thongs | Asian Television Awards | Singapore | Beste 2D -animerte program |
2013 | Bushwhacked! - Serie 1 | Myntbilder | Chicago internasjonale barnefilmfestival | USA | Barnas serie |
2013 | Dance Academy - serie 2 | Werner Film Productions | Kidscreen Awards | USA | Beste ledsagernettsted |
2013 | Dance Academy - serie 2 | Werner Film Productions | Chicago internasjonale barnefilmfestival | USA | Gullplakett: Barneserie |
2013 | Dukes of Broxstonia - serie 3 | Sticky Pictures | SPAA Awards | Australia | Beste barne -TV -produksjon |
2013 | Loppebitt! | Moody Street Kids | APRA/AGSC Awards | Australia | Beste musikk for barne -TV |
2013 | You're Skitting Me - Serie 1 | Jigsaw Entertainment | Chicago internasjonale barnefilmfestival | USA | Fortjenestesertifikat: Sketch Comedy Series |
2012 | Dance Academy - serie 2 | Werner Film Productions | Asian Television Awards | Asia | Høy ros: Beste barneprogram |
2012 | Danser ned under | Wild Fury | ATOM Awards | Australia | Beste barnefaktuelle TV -program |
2012 | Loppebitt! Episode 52: 'Hjemmesannheter' | Forfatter: Ray Boseley | AWGIE Awards | Australia | Beste animasjonsmanus |
2012 | Tilhørende språk: Wadu Matyidi | ACTF | ATOM Awards | Australia | Beste urfolksressurs |
2012 | Tilhørende språk: Wadu Matyidi | ACTF | ATOM Awards | Australia | Beste ressurs for grunnskoleutdanning |
2012 | My Place - Serie 2 | Matchbox Pictures | ATOM Awards | Australia | Beste TV -program for barnefiksjon |
2012 | My Place - Serie 2 | Matchbox Pictures | Kidscreen Awards | USA | Beste ikke-animerte eller blandede serier |
2011 | Dance Academy - serie 1 | Werner Film Productions | Kidscreen Awards | USA | Beste ledsagernettsted |
2011 | Dance Academy - serie 1 | Werner Film Productions | Logie Awards | Australia | Mest fremragende barneprogram |
2011 | Dance Academy - serie 1 | Werner Film Productions | New York Festival | USA | Verdensmedalje i bronse: Barne-/ungdomsprogram |
2011 | Dance Academy - serie 1 | Werner Film Productions | Chicago International Film Festival: Hugo Television Awards | USA | Gullplakett: Beste barneserie |
2011 | Horace In Slow Motion - Serie 1 | Boombada | Beste shorts -konkurranse | USA | Best of Show: Barn/familieprogrammering |
2011 | Lockie Leonard - Serie 2 | Goalpoast Bilder | AIMIA Awards | Australia | Beste kryssplattform |
2011 | My Place - Serie 1 | Matchbox Pictures | Kidscreen Awards | USA | Beste ikke-animerte eller blandede serier |
2011 | My Place - Serie 2 | Matchbox Pictures | Asian Television Awards | Asia | Beste barneprogram |
2011 | My Place - Series 2, Episode 1: '1878: Henry' | Matchbox Pictures | Asian Television Awards | Asia | Beste barneprogram |
2011 | My Place - Series 2, Episode 2: '1868: Minna' | Forfatter: Nicholas Parsons | AWGIE Awards | Australia | Barne -TV: C Klassifisering |
2010 | My Place - Serie 1 | Matchbox Pictures | AFI Awards | Australia | Beste barnedrama |
2010 | My Place - Serie 1 | Matchbox Pictures | ATOM Awards | Australia | Beste barneproduksjon |
2010 | My Place - Serie 1 | Matchbox Pictures | Logie Awards | Australia | Mest fremragende barneprogram |
2008 | Lockie Leonard - Serie 1 | Goalpoast Bilder | ATOM Awards | Australia | Beste TV -program for barnefiksjon |
2008 | Lockie Leonard - Serie 1 | Goalpoast Bilder | ATOM Awards | Australia | Beste ressurs for videregående opplæring |
2008 | Lockie Leonard - Serie 1 | Goalpoast Bilder | Logie Awards | Australia | Mest fremragende barneprogram |
2008 | Mortified: Episode 1,6,16 og 19: 'Taylors DNA', 'The Talk', 'DJ Taylor' og 'The Wedding' | ACTF/Enjoy Entertainment | Kairo internasjonale filmfestival | Egypt | Barnas voldgiftskomité: Beste TV -program |
2008 | Forskrekket | ACTF/Enjoy Entertainment | Prix Jeunesse Festival | Tyskland | Temapris: Kjønn |
2008 | Forskrekket | ACTF/Enjoy Entertainment | Kairo internasjonale filmfestival | Egypt | Bronse: Beste TV -program |
2007 | Double Trouble: Episode 7: 'Lost in the Desert' | Forfatter: Danielle MacLean | AWGIE Awards | Australia | Beste klassifikasjonsskript for barn C |
2007 | Jeg har en rakett | Mike Young Productions/SLR Productions | Internasjonale Emmy Awards | USA | Nye tilnærminger - Barne på dagtid |
2007 | Lockie Leonard - Serie 1 | Goalpoast Bilder | AFI Awards | Australia | Beste barne -tv -drama |
2007 | Lockie Leonard - Serie 1 | Goalpoast Bilder | Chicago International Film Festival: Hugo Television Awards | USA | Sølv: Voksenjurypris |
2007 | Forskrekket | Skuespiller: Marny Kennedy | Golden Chest Awards | Bulgaria | Beste barns rolle |
2007 | Forskrekket | ACTF/Enjoy Entertainment | Golden Chest Awards | Bulgaria | Bronse: Spesialpris for barneserier |
2007 | Forskrekket | ACTF/Enjoy Entertainment | New York Festival | USA | Grand Award: Beste ungdomsprogram |
2007 | Forskrekket | ACTF/Enjoy Entertainment | New York Festival | USA | Gullmedalje: Internasjonal programmering og promotering av ungdom: 7–12 år |
2007 | Forskrekket | ACTF/Enjoy Entertainment | Drama Awards i Seoul | Korea | Beste ungdomsdrama |
2007 | Forskrekket | ACTF/Enjoy Entertainment | USAs internasjonale film- og videofestival | USA | Gold Camera Award |
2006 | Hollys helter | Tosi Westside/The Gibson Group | New Zealand Screen Awards | NZ | Beste barneprogram |
2006 | Forskrekket | ACTF/Enjoy Entertainment | AFI Awards | Australia | Beste TV -serie for barn |
2006 | Forskrekket | Skuespiller: Marny Kennedy | AFI Awards | Australia | Ung skuespillerpris |
2006 | Forskrekket | ACTF/Enjoy Entertainment | ATOM Awards | Australia | Beste TV -serie for barn |
2006 | Forskrekket | ACTF/Enjoy Entertainment | Chicago International Film Festival: Hugo Television Awards | USA | Barnas TV med live action |
2006 | Forskrekket | ACTF/Enjoy Entertainment | Chris Awards | USA | Bronseplakett: 6 av 7 poeng |
2006 | Noah & Saskia | ACTF | New York Festival | Australia | Silver World Medal |
2005 | Hollys helter | Tosi Westside/The Gibson Group | AFI Awards | Australia | Beste barnedrama |
2005 | Hollys helter | Tosi Westside/The Gibson Group | Qantas Television Awards | NZ | Beste barn/ungdomsprogram |
2005 | Hollys helter | Tosi Westside/The Gibson Group | Chris Awards | USA | Bronseplakett: 6 av 7 poeng |
2005 | Hollys helter | Tosi Westside/The Gibson Group | USAs internasjonale film- og videofestival | USA | Silver Screen Award |
2005 | Noah & Saskia | ACTF | ATOM Awards | Australia | Beste TV -serie for barn |
2005 | Noah & Saskia | ACTF | USAs internasjonale film- og videofestival | USA | Gold Camera Award |
2005 | Noah & Saskia CD-ROM | ACTF | ATOM Awards | Australia | Beste ressurs for videregående opplæring |
2004 | Legacy of the Silver Shadow - Episode 1: 'Tomorrow, The World' | ACTF | Chicago International Film Festival: Hugo Television Awards | USA | Fortjenstbevis |
2004 | Noah & Saskia | ACTF | Chris Awards | USA | Ærlig omtale: 5 av 7 poeng |
2004 | Noah & Saskia - Episode 9: 'Extra Spicy' | Forfatter: Sam Caroll | AWGIE Awards | Australia | Beste barne -tv -drama (C -klassifisering) |
2003 | Kahootz | ACTF | Axiem Awards | USA | Sølv - Interaktiv: Barnekategori |
2003 | Kahootz | ACTF | Axiem Awards | USA | Sølv - Interaktiv: Utdanningskategori |
2003 | Legacy of the Silver Shadow | ACTF | Chris Awards | USA | Ærlig omtale: 5 av 7 poeng |
2003 | Verste beste venner | CoxKnight Productions | Chris Awards | USA | Chris -statuetten - 7 av 7 poeng |
2003 | Yolngu Boy | Yolngu Boy | Festival Cannes - Junior Les Mureaux | Frankrike | Publikumspris |
2002 | Round The Twist - Series 4, Episode 1: 'Welcome Back' | ACTF | Logie Awards | Australia | Mest fremragende barneprogram |
2001 | Double Trouble - Episode 9: 'Two Dollars' | CAAMA | Queensland og Northern Territory Awards for kinematografi | Australia | Bronse: Tele -funksjoner, TV -drama og miniserier |
2001 | Round The Twist - Series 4, Episode 12: 'Skunk Man' | ACTF | Logie Awards | Australia | Mest fremragende barneprogram |
2001 | Round The Twist - Serie 4 | ACTF | AWGIE Awards | Australia | Barneskjerm og radio |
2001 | Yolngu Boy | Skuespiller: John Sebastian Pilakui | AFI Awards | Australia | Beste unge skuespillerpris |
2001 | Yolngu Boy | Yolngu Boy | Zanzibar internasjonale filmfestival (ZIFF) | Afrika | People's Choice Award |
2000 | Crash Zone - Serie 1, episode 1: 'Dream Team' | ACTF | Chris Awards | USA | Ærlig omtale: 5 av 7 poeng |
2000 | Kahootz | ACTF | ATOM Awards | Australia | Beste ressurs for grunnskolen: Multimedia |
2000 | Ta av! - Serie 2: Jeg tror ... Utdanningsressurs | ACTF | ATOM Awards | Australia | Ressurs for grunnskoleutdanning |
2000 | Round The Twist | ACTF | World Media Festival | Tyskland | Nettstedsdesign-Ideell organisasjonsnettsted: Intermedia-Globe Silver |
2000 | Round The Twist - Series 3, Episode 10: 'Tears of Innocence' | ACTF | New York Festival | USA | Grand Jury Prize for Best Show-Youth 7-12 |
2000 | Round The Twist - Series 3, Episode 10: 'Tears of Innocence' | ACTF | New York Festival | USA | Gull-verdensmedalje: Ungdomskategori 7-12 |
2000 | Round The Twist - Series 3, Episode 10: 'Tears of Innocence' | ACTF | Chris Awards | USA | Ærlig omtale: 5 av 7 poeng |
2000 | Round The Twist - Series 3, Episode 3: 'Whirling Derfish' | Forfatter/regissør: Ray Boseley | Banff World Media Festival Rockie Awards | Canada | Barneprogramkategori |
2000 | Round The Twist - Series 3, Episode 3: 'Whirling Derfish' | ACTF | New York Festival | USA | Grand Jury Prize for Best Show-Youth 7-12 |
2000 | Round The Twist - Series 3, Episode 3: 'Whirling Derfish' | ACTF | New York Festival | USA | Gull-verdensmedalje: Ungdomskategori 7-12 |
2000 | Round The Twist - Series 3, Episode 3: 'Whirling Derfish' | ACTF | Chris Awards | USA | Ærlig omtale: 5 av 7 poeng |
2000 | Yolngu Boy | Yolngu Boy | Giffoni filmfestival | Italia | Bronse Gryphon -prisen: 'Free To Fly' |
2000 | Yolngu Boy | Produksjon: Brad Shield | Australian Cinematographers Society Awards | Australia | Sølv: kinematografi |
1999 | Crash Zone - Series 1, Episodes 1 & 12: 'The Dream Team' og 'The Shadow' | ACTF | Golden Chest Awards | Bulgaria | Barnas jurypris |
1999 | Crash Zone - Series 1, Episodes 1 & 12: 'The Dream Team' og 'The Shadow' | ACTF | Golden Chest Awards | Bulgaria | Spesialpris: Drama for barn og ungdom |
1999 | Li'l Elvis Jones og Truckstoppers | ACTF/Viskatoons/France Animasjon | Itheme Awards | Frankrike | Beste animasjonssending på kabel- og satellitt -TV |
1998 | Li'l Elvis Jones and the Truckstoppers: Episode 1: 'Caught in a Trap' | ACTF/Viskatoons/France Animasjon | Chiarra D'Assisi TV -pris for barn | Italia | Beste internasjonale barneprogram |
1998 | Li'l Elvis Jones and the Truckstoppers: Episode 1: 'Caught in a Trap' | ACTF/Viskatoons/France Animasjon | USAs internasjonale film- og videofestival | USA | Bronse: Barneprogramkategori |
1998 | Li'l Elvis Jones and the Truckstoppers: Episode 1: 'Caught in a Trap' | ACTF/Viskatoons/France Animasjon | USAs internasjonale film- og videofestival | USA | Sertifikat for kreativ fortreffelighet |
1997 | Første dag | ACTF | National Educational Media Network Awards | USA | Silver Apple Award |
1997 | Ta av! - Serie 2: 'Lift Off! til brannsikkerhet ' | ACTF | Video Fuego | Spania | Hederlig omtale |
1996 | Første dag | ACTF | ATOM Awards | Australia | Spesialpris: Hearthealth Award for Human Development |
1996 | Første dag | ACTF | Chris Awards | USA | Sosiale spørsmål - Dokumentarkategori |
1996 | Ta av! - Serie 2 | ACTF | Kairo internasjonale filmfestival for barn | Egypt | Det gylne Kairo |
1996 | Ta av! - Serie 2: 'Lift Off! til brannsikkerhet ' | ACTF | Chris Awards | USA | Hederlig omtale: Utdanning og instruksjon: Sikkerhetskategori |
1995 | Ta av! - Serie 2, episode 19: 'Heroes' | ACTF | Japan -prisen | Japan | Hoso Bunka Foundation Award for Excellence in Pre-School Programming |
1995 | Ta av! - Serie 2 | ACTF | New York Festival | USA | Bronse: Ungdomsprogrammering: 7-12 år |
1995 | Sky Trackers | ACTF | ATOM Awards | Australia | Beste barne -TV -serie |
1994 | Round The Twist - Series 2, Episode 12: 'Little Black Balls' | ACTF | ATOM Awards | Australia | Barne -TV -prisen |
1994 | Round The Twist - Series 2, Episode 3: 'Little Squirt' | ACTF | ATOM Awards | Australia | Primærstudentdommerpanelpris |
1994 | Round The Twist - Series 2, Episode 3: 'Little Squirt' | ACTF | Prix Jeunesse International | Tyskland | Fiksjon: 7-12 år |
1994 | Sky Trackers | Skuespiller: Zbych Trofimiuk | AFI Awards | Australia | Beste unge skuespillerpris |
1994 | Sky Trackers | ACTF | Kairo internasjonale filmfestival | Egypt | Golden Cairo for TV -programmer |
1994 | Sky Trackers - Episode 1: 'Skating The Dish' | ACTF | AFI Awards | Australia | Beste barnedrama |
1993 | Ta av! - Serie 1 | ACTF | TV World Marketing Awards | Internasjonal | Beste markedsføring av en uavhengig |
1993 | Round The Twist - Series 2, Episode 3: 'Little Squirt' | ACTF | AFI Awards | Australia | Beste barnedrama |
1993 | Round The Twist - Series 2, Episode 5: 'Nails' | Forfattere: Paul Jennings & Esben Storm | AWGIE Awards | Australia | Barnas tilpasning til fjernsyn |
1992 | Ta av! - Serie 1, episode 15: 'Something Tells Me' | ACTF | AFI Awards | Australia | Beste barne -tv -drama |
1992 | Ta av! - Serie 1, episode 1: 'A Load of Old Rubbish' | ACTF | AFI Awards | Australia | Beste barne -tv -drama |
1992 | Ta av! - Serie 1 | ACTF | United Nations Association of Australia: Media Peace Awards | Australia | Barnekategori |
1991 | Flere vinnere: Episode 3: 'Boy Soldiers' | ACTF | ATOM Awards | Australia | Sterkt anbefalt: General Award - Narrative |
1991 | Flere vinnere: Episode 2: 'The Big Wish' | ACTF | ATOM Awards | Australia | Sterkt anbefalt: Barnas pris - Fortelling |
1991 | Round The Twist - Series 1, Episode 9: 'Lucky Lips' | ACTF | ATOM Awards | Australia | General Award - Fortelling |
1991 | Round The Twist - Series 1, Episode 8: 'Wunderpants' | ACTF | AFI Awards | Australia | Beste barne -tv -drama |
1991 | Round The Twist - Series 1, Episodes 9 & 12: 'Lucky Lips' og 'Without My Pants' | ACTF | ATOM Awards | Australia | Barnas pris - Fortelling |
1990 | Kaboodle - Serie 2 | ACTF | Australian Television Society Awards | Australia | Fortjenestesertifikat: Barnekategori |
1990 | Kaboodle - Serie 2, episode 1: 'The Great Hedge Race' | ACTF | ATOM Awards | Australia | Sterkt anbefalt: Barnas pris i animasjon |
1990 | Kaboodle - Serie 1, episode 1: 'The Great Detective' | Produksjon: Richard Chataway | Australian Cinematographers Society Awards | Australia | Gull: Kinematografi |
1990 | Kaboodle - Serie 2, episode 1: 'The Hedge and Mr. Snip' | ACTF | ATOM Awards | Australia | Sterkt anbefalt: Barnas pris i animasjon |
1990 | Flere vinnere: Episode 3: 'Boy Soldiers' | Forfatter: Cliff Green | AWGIE Awards | Australia | Barnas pris |
1990 | Flere vinnere: Episode 3: 'Boy Soldiers' | ACTF | Chicago International Festival of Children's Films | USA | Liv Ullmann fredspris |
1990 | Flere vinnere: Episode 2: 'The Big Wish' | ACTF | Chicago International Festival of Children's Films | USA | Enestående humor: Festivalpris |
1990 | Round The Twist - Serie 1 | Forfatter: Paul Jennings | AWGIE Awards | Australia | Barnas tilpasning til fjernsyn |
1990 | Round The Twist - Serie 1 | Produksjon: Jan Kenny | Australian Cinematographers Society Awards | Australia | Fortjenstbevis: Kinematografi |
1990 | Round The Twist - Series 1, Episode 8: 'Wunderpants' | ACTF | ATOM Awards | Australia | Sterkt anbefalt: Barnas pris - Fortelling |
1990 | Den største melodien på jorden | ACTF | Television Society Awards of Australia | Australia | Fortjenestesertifikat: Barneprogramkategori |
1990 | Touch The Sun: Episode 1: 'Captain Johnno' | ACTF | CCTV | Kina | Barne -TV -prisen |
1990 | Touch The Sun: Episode 1: 'Captain Johnno' | ACTF | Cinemagic Film Festival | Nord-Irland | Regional Guild of Film Writers |
1989 | Trykk på solen | ACTF | NSW Children's Week Awards | Australia | Film- og fjernsynspris |
1989 | Touch The Sun: Episode 1: 'Captain Johnno' | ACTF | Internasjonal festival for ungdom | Frankrike | Sterkt anbefalt: Grand Jury Prize |
1988 | Kaboodle - Serie 1 | ACTF | Australian Television Society Awards | Australia | Pris for fortreffelighet: Barnas |
1988 | Kaboodle - Serie 1 | ACTF | Banff World Media Festival Rockie Awards | Canada | Internasjonalt barnesortprogram |
1988 | Kaboodle - Serie 1, episode 1: 'Double Take' | ACTF | ATOM Awards | Australia | Beste fortelling i animasjon |
1988 | Trykk på solen | ACTF | Bicentennial Pater Awards | Australia | Australasisk barnedramaprogram |
1988 | Touch The Sun: Episode 1: 'Captain Johnno' | Produksjon: Roger Dowling | Australian Cinematographers Society Awards | Australia | Gull: Kinematografi |
1988 | Touch The Sun: Episode 1: 'Captain Johnno' | Skuespiller: Damien Walters | Australian Television Society Awards | Australia | Award for Excellence - Fremføring av en ung skuespiller |
1988 | Touch The Sun: Episode 1: 'Captain Johnno' | ACTF | Internasjonale Emmy Awards | USA | Barne- og ungdomskategori |
1988 | Touch The Sun: Episode 3: 'Devil's Hill' | ACTF | Chicago International Festival of Children's Films | USA | Live Action Feature Length Videobånd |
1988 | Touch The Sun: Episode 4: 'Peter & Pompey' | ACTF | Australian Television Society Awards | Australia | Pris for fortreffelighet - Barnedrama |
1988 | Touch The Sun: Episode 4: 'Peter & Pompey' | Forfatter: John Misto | Australian Television Society Awards | Australia | Fortreffelighet i manusskriving-Engangsdrama eller miniserie |
1987 | Kaboodle - Serie 1, episode 10: 'The Fogbrook Thing' | Forfatter: Joshua Crooks | ATOM Awards | Australia | Beste fortelling i animasjon |
1987 | Kaboodle - Serie 1, episode 2: 'The Huge Adventures of Trevor a Cat' | ACTF | ATOM Awards | Australia | Beste animasjon - Tertiær student |
1986 | Vinnere | ACTF | Chicago International Festival of Children's Films | USA | Spesialpris for fremragende prestasjoner i utvikling av filmer av høy kvalitet for barnas publikum |
1986 | Vinnere: Episode 2: 'Just Friends' | ACTF | Chicago International Festival of Children's Films | USA | Barnas publikumsstemme: Mest populære video |
1986 | Vinnere: Episode 4: 'The Paper Boy' | ACTF | Chicago International Festival of Children's Films | USA | Hederlig omtale: Live Action |
1986 | Vinnere: Episode 5: 'The Other Facts of Life' | ACTF | Chicago International Festival of Children's Films | USA | Spesiell jurypris: Cinematic Impact |
1986 | Vinnere: Episode 6: 'Top Kid' | ACTF | ATOM Awards | Australia | General Award - Fortelling |
1986 | Vinnere: Episode 6: 'Top Kid' | ACTF | Chicago International Festival of Children's Films | USA | Spillefilm |
1986 | Vinnere: Episode 6: 'Top Kid' | ACTF | Penguin Awards | Australia | Beste barnedrama |
1986 | Vinnere: Episode 7: 'On Loan' | ACTF | ATOM Awards | Australia | Barnas pris - sosiale spørsmål |
1986 | Vinnere: Episode 7: 'On Loan' | ACTF | United Nations Association of Australia: Media Peace Awards | Australia | Sitering |
1986 | Vinnere: Episode 7: 'On Loan' | ACTF | ATOM Awards | Australia | Sterkt anbefalt: General Award - Social Issues |
1986 | Vinnere: Episode 7: 'On Loan' | Skuespiller: Quang Chinh Dinh | St Kilda Film Festival | Australia | Fortjenstbevis: Fungerende |
1985 | Vinnere: Episode 5: 'The Other Facts of Life' | ACTF | AWGIE Awards | Australia | Barnekategori - Originalverk |
1985 | Yolngu Boy | Komponist: Bernard Bories | Cannes Junior de Ille Maurice -festivalen | Frankrike | Beste musikk |
Produksjoner
Bemerkelsesverdige TV -serier utviklet eller assistert av ACTF inkluderer:
- Round the Twist
- Dance Academy
- Forskrekket
- The Genie From Down Under
- Li'l Elvis Jones og Truckstoppers
- Verste året i mitt liv igjen
- Lockie Leonard
- Dobbel trøbbel
- Mal.com
- Noah & Saskia
- Mitt sted
- Ta av
- Johnson og venner
- Spellbinder (etterfulgt av oppfølgerserien Spellbinder: Land of the Dragon Lord )
- Trykk på solen
- Vinnere
- Yolngu Boy
- Du skitter meg
- Crash Zone
- Bushwhacked! (etterfulgt av oppfølgerserien Bushwhacked! Bugs)
- Loppebitt!
- Hollys helter
- Kaboodle
- Verste beste venner
- Legacy of the Silver Shadow
- Sky Trackers
- InBESTigators
- Liten lunsj
- The Flamin 'Thongs
- Wakkaville
- WAC: Verdensmesterskap i dyr
- Top Enders
- Gaven
- The Dukes of Broxstonia
- Sett men ikke hørt
- Klar for dette
- Nowhere Boys (etterfulgt av filmen med samme navn )
- Little J & Big Cuz
- Hardball
- First Day (etterfulgt av TV -serien med samme navn )
- Escape from Jupiter (etterfulgt av oppfølgerserien Return to Jupiter )
- Danser ned under
- C/o The Bartons
- Ballong Barnyard
- Mustangs FC
- Wacky World Beaters
- Sanger om uskyld
- MIN: 24
- Desdemoda
- Black Knight White Witch
- Casa De Evil
- Itty Bitty Ditties
- Laser nebb mann
- Mega biter
- Monster kokk
- Mitt merkelige kjæledyr
- The Girl From Tomorrow (etterfulgt av oppfølgeren serien The Girl from Tomorrow Part II: Tomorrow's End )
- Horace i Slow Motion
- Jeg har en rakett
- Dalen mellom
- Den største melodien på jorden
- Hoopla Doopla
- Lah-Lahs eventyr
- Waabiny Time
- Animalia
- Australske regler
- Backyard Science (etterfulgt av oppfølgerserien WOW! Det er fantastisk)
- En feltguide for å være en 12 år gammel jente
- De morsomme
- Min bror Jack
- dødelig
- Dogstar
- Boxwars
- Håndballhelter
- Tilhørighetsspråk
- Papirfly
- Det store ønsket
- The Unlisted
- Kahootz