Brighton, Hove & District Football League - Brighton, Hove & District Football League
stiftet | 1903 |
---|---|
foldet | 2015 |
Land | England |
Nivå på pyramide | Nivåene 12–14 |
Feeder til | Sussex County League Division Three |
Huskekopp (er) | Brighton College Cup President's Cup A.W. Bridle Knock-Out Trophy John Whittington Jubilee Cup Gentry Bowl Coronation Cup Supplerende trofé |
Siste mestere | Hair Razors (2013–14) |
nettsted | bhdfl |
The Brighton, Hove og District Football League var en fotball konkurranse som involverer lagene i og rundt Brighton , Hove og Worthing , i England. Ligaen ble opprettet i 1903 og nådde ti divisjoner i størrelse innen 1967. Men med antall klubber som sakte avtok og ligaen reduserte til bare to divisjoner mellom 2011 og 2013, begynte en fusjon med Worthing & District League i 2014, opprinnelig med en kombinert Premier Division. Fusjonen ble fullført i 2015 med etableringen av Brighton, Worthing & District League .
Før ligaens oppløsning, kunne vinnere av Premier Division søke om opprykk til Sussex County League .
Champions
Årstid | Avdeling en | Divisjon to | Divisjon tre | Divisjon fire | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1922-1923 | Allen West | Brighton & Hove Ramblers | Patcham | Hove Athletic | ||||||
1923-1924 | Brighton Railway Athletic | Robins 'Athletic | Hove KFUM | Kingston Athletic | ||||||
1924-1925 | 19. feltbrigade RA | Southdown Athletic | Kingston Athletic | George Street Old Boys 'Association | ||||||
1925-1926 | Robins 'Athletic | Yale Athletic | St. Mark's Old Boys | Hove Seaside Villas | ||||||
1926-1927 | Haywards Heath | Gas Company Athletic | Shoreham St Mary's | |||||||
1927-1928 | Hove St. Andrews | Yale Athletic | Lewes Road Old Boys | Hove White Rovers | ||||||
Årstid | Avdeling en | Divisjon to | Avdeling tre A | Avdeling tre B | Divisjon fire | |||||
1928-1929 | Bexhill II | Lewes Road Old Boys | Brighton Celtic | Hove St. Leonards | BB Old Boys 'Association | |||||
Årstid | Avdeling en | Divisjon to | Divisjon tre | Divisjon fire | ||||||
1929-1930 | Lewes Road Old Boys | Shoreham St Mary's | BB Old Boys 'Association | Hove III | ||||||
1930-1931 | Brighton Tramways | Allen West | Hove III | |||||||
1931-1932 | Brighton Mental Hospital | Hove III | Halvmåne atletisk | |||||||
1932-1933 | Eastbourne Comrades | Norton Athletic | Vernon Athletic II | |||||||
1933-1934 | Brighton Mental Hospital | Steyning | Moulscombe | |||||||
1934-1935 | Belgravia Dairies Sports | Piddinghoe | Brighton Boys 'Club (Old Boys) | |||||||
1935-1936 | Brighton Mental Hospital | Moulscombe | Hove White Rovers | |||||||
1936-1937 | Belgravia Dairies Sports | Lewes II | Aldrington Ramblers | |||||||
1937-1938 | Brighton Mental Hospital | Hove White Rovers | Queens Park | |||||||
1938-1939 | Belgravia Dairies Sports | Steyning | Brighton Insurance | |||||||
1945-1946 | Portslade St. Andrews | |||||||||
1946-1947 | ||||||||||
1947-1948 | Lancing | Vernon Athletic | Nilton Athletic | Whitehawk & Manor Farm Old Boys | ||||||
1948-1949 | Brighton Old Grammarians | West Hove | Lancing II | NALGO | ||||||
Årstid | Seniordivisjon | Mellomdivisjon | Junior Division One | Juniordivisjon to | Juniordivisjon tre | Junior divisjon fire | ||||
1949-1950 | Skyways | Whitehawk & Manor Farm Old Boys | Shoreham United | St Luke's Old Boys | Vale Rovers | |||||
1950-1951 | Skyways | West Hove | Broad | Vale Rovers | Portslade Gas Works | |||||
1951-1952 | Whitehawk & Manor Farm Old Boys | Shoreham II | Peacehaven | Spartan Athletic | Patcham | |||||
1952-1953 | West Hove | East Grinstead II | Whitehawk II | Brighton Old Grammarians II | Pavilion Athletic | Brighton & Hove Banks | ||||
Årstid | Seniordivisjon | Mellomdivisjon en | Mellomdivisjon to | Junior Division One | Juniordivisjon to | Juniordivisjon tre | ||||
1953-1954 | Uckfield | Whitehawk II | Ringmer | Hove County Old Boys Association | Seaford II | Underwood Sports | ||||
Årstid | Seniordivisjon | Mellomdivisjon en | Mellomdivisjon to | Mellomdivisjon tre | Junior Division One | Juniordivisjon to | Juniordivisjon tre | |||
1954-1955 | Eastbourne United II | Shoreham United | Hove County Old Boys Association | Falmer | Brighton & Hove Banks | Brighton Phoenix | Woodingdean | |||
1955-1956 | Eastbourne United II | Newhaven II | Regal Athletic | Hove White Rovers III | Rottingdean | Woodingdean | Alliance Sports Club | |||
1956-1957 | Eastbourne United II | Regal Athletic | Kemp Town | Woodingdean | Lewes St Mary's | Alliance Sports Club | Worthing Old Grammarians II | |||
Årstid | Avdeling en | Divisjon to | Divisjon tre | Divisjon fire | Divisjon Fem | Divisjon seks | Divisjon syv | Divisjon åtte | Divisjon ni | Divisjon ti |
1957-1958 | West Hove | Whitehawk III | East Side Rovers | West Hove II | Alliance Sports Club | West Hove III | Falmer II | |||
1958-1959 | Whitehawk II | Lewes II | West Hove II | Alliance Sports Club | St Wilfrids Old Boys | East Side Rovers II | Woodingdean II | |||
1959-1960 | Eastbourne United II | Gamle Varndeanians II | Gamle flyvere | St Wilfrids Old Boys | Marine Athletic | Brighton Insurance | Gutter Brigade Old Boys | |||
1960-1961 | Whitehawk II | Gamle flyvere | East Side Rovers | Allen West | Shoreham United II | Gutter Brigade Old Boys | Brighton Boys Club Old Boys | Mile Oak | ||
1961-1962 | Lewes II | Shoreham United | Lewes St Mary's | Bishops | Gutter Brigade Old Boys | Brighton Boys Club Old Boys | Queens Park Rovers | Underwood Sports | ||
1962-1963 | League forlatt på grunn av dårlig vær i løpet av januar og februar 1963 | |||||||||
1963-1964 | Whitehawk II | Peacehaven | Bexhill Town Athletic II | Lewes KFUM | Ringmer II | Brighton Boys Club Old Boys II | Hove County Old Boys Association II | BISON II | ||
1964-1965 | Lewes II | Hove County Old Boys Association | Lewes KFUM | Lewes III | Brighton Boys Club Old Boys | Queens Park Rovers | Nedre Bevendean Old Boys | Jaycee Sports | East Moulsecoomb | |
1965-1966 | Southwick II | Hassocks | Hurstpierpoint | Mile Oak | Southwick III | Nedre Bevendean Old Boys | East Moulsecoomb | Marmion Center (KFUM) | Nedre Bevendean Old Boys II | |
1966-1967 | Southwick II | Newhaven-OL | Brighton Boys 'Club Old Boys | Nedre Bevendean Old Boys | Mayfield | Marmion Center | Whitehawk Boys 'Club | Hollingdean Park Rangers | Saltdean United | |
1967-1968 | Southwick II | Verdens ende | Nedre Bevendean Old Boys | Mayfield | Patcham Athletic II | Hassocks II | Hollingdean Park Rangers | East Moulsecoomb II | Buxted II | Brighton Boys 'Club II |
1968-1969 | Peacehaven | Nedre Bevendean Old Boys | Buxted | Southwick III | Peacehaven II | Nedre Bevendean Old Boys II | High Hurstwood | Brighton Boys 'Club II | Ditchling II | Whitehawk Boys 'Club II |
1969-1970 | Nedre Bevendean Old Boys | Patcham Athletic | Hanover Athletic | Queens Park Athletic | Nedre Bevendean Old Boys II | High Hurstwood | Brighton Boys 'Club II | Lewes St Mary's II | Whitehawk Boys 'Club II | Iford II |
1970-1971 | Moulsecoomb Rovers | Portslade Athletic | Sussex University | East Moulsecoomb | Marmion Center | Iford | Lewes St Mary's II | Alliance II | Nedre Bevendean Old Boys III | Brighton Ramblers |
1971-1972 | Hassocks | Sussex University | Portslade | Marmion Center | Iford | Brighton Insurance | Brighton Ramblers | SERPO | Whitehawk Boys 'Club | Kingstonians |
Årstid | Premier | En | To | Tre | fire | Fem | Seks | sju | Åtte | Ni |
1972-1973 | Moulsecoomb Rovers | Portslade | Mile Oak | Brighton Ramblers | Hollingbury | Portslade II | Whitehawk Boys 'Club | Mile Oak II | Kingstonians | Sayers Common |
1973-1974 | Gamle Varndeanians | Mile Oak | Brighton Ramblers | Saltdean United | Hanover Athletic II | Whitehawk III | Mile Oak II | Brighton Ramblers II | Brighton Insurance II | 67 'Senter |
1974-1975 | Hanover Athletic | Brighton Ramblers | Saltdean United | Hanover Athletic II | Atlanta Royals | Kingstonians | Brighton Ramblers II | St. Francis Hospital II | Estudiantes | British Radio Corporation |
1975-1976 | Brighton Ramblers | Sussex-politiet | Patcham Athletic II | AFC Royals | Brighton Ramblers II | Sayers Common | Brighton elektrisitet | Mile Oak III | Grove Celtic | Kingstonians II |
1976-1977 | Franklands Village | Hurstpierpoint | AFC Royals | Øvre Beeding | East Moulsecoomb | Hurstpierpoint II | Newick Nomads | Marmion Center II | MD Sports | |
1977-1978 | Brighton Ramblers | AFC Royals | East Moulsecoomb | SERPO | Newick Nomads | Merlin | British Radio Corporation | TMB Celtic | Poynings II | |
1978-1979 | Franklands Village | Hassocks II | Hove Tudor | MD Sports | Brighton Rangers | Juridisk og generell forsikring (Hove) | Poynings II | AFC Falcons | ||
1979-1980 | Rottingdean | Hove Tudor | MD Sports | Ditchling | AFC Falcons | Brighton Rangers II | Saltdean United II | Stanmer Park Rowdies | ||
1980-1981 | Mile Oak | Patcham (1903) II | Øvre Beeding | 67 'Senter | Goldstone | Stanmer Park Rowdies | Westdene Wombats | Segas II | ||
1981-1982 | Rottingdean | Seaford Town | 67 'Senter | Waggon Rangers | Westdene Wombats | Mile Oak III | Seaford Town II | Hove Venture | ||
1982-1983 | AFC Falcons | Portslade | Stanmer Park Rowdies | Brighton elektrisitet | Hove Venture | Swan Valley Casuals | Buckingham Wanderers | Westdene United II | ||
1983-1984 | AFC Falcons | Stanmer Park Rowdies | Brighton Rangers | Saltdean United II | Grenadier | Buckingham Wanderers | Sørmusikk | Jaycee Sports | ||
1984-1985 | AFC Falcons | Brighton Rangers | Woodmancote | Grenadier | STC Brighton | Hove Royal British Legion | Brighton Electricity II | Saltdean United III | ||
1985-1986 | AFC Falcons | Brighton elektrisitet | Burgess Hill Athletic | Sørmusikk | Gamle Paleedyans | SV Snekkerarbeid | Brighton Insurance II | Ericsson | ||
1986-1987 | Portslade | University of Sussex | Westdene II | Preston Dynamos (Rottingdean) II | AFC Falcons II | Brighton Electricity II | Crown & Anchor | |||
1987-1988 | AFC Falcons | Grenadier | Preston Dynamos (Rottingdean) | AFC Falcons II | Ericsson | Hurstpierpoint III | Crown & Anchor II | |||
1988-1989 | Weatherbeaters HI | Brighton Boys 'Brigade Old Boys | AFC Falcons (Bevendean) | American Express | Saltdean United III | Jaycee Sports | Sussex County Rangers II | |||
1989-1990 | AFC Falcons (Nedre Bevendean) | Duracell | Mile Oak II | Sussex County Rangers | Hartwells Athletic | Barclays Bank | Adur Athletic | |||
1990-1991 | AFC Falcons (Nedre Bevendean) | La Roma | Patcham (1903) | Hartwells Athletic | Grenadier II | American Express II | Kuk & flaske | Brighton Rangers II | ||
1991-1992 | AFC Falcons | Endsleigh Athletic | Brighton elektrisitet | Grenadier II | American Express II | The Hollingbury | Montpelier Villa | Brighton Post Office Youth | ||
1992-1993 | AFC Falcons | Patcham (1903) | AFC Bensleys | The Hollingbury | Nedre Bevendean | AFC Peacehaven | Stanmer Athletic II | Erib ETL | ||
1993-1994 | University of Sussex | Rutland | Internasjonale faktorer | Madison Tigers | Montpelier Villa | Hove Streamline United | Jaycee Sports | Seaford Town III | ||
1994-1995 | AFC Falcons | Barclays (Brighton) | Montpelier Villa | Downs Athletic | Jaycee Sports | Seaford Cinque Ports | Brighton Sports II | |||
1995-1996 | AFC Falcons | Montpelier Villa | Hannover | Hove Streamline United | Lion & Unicorn | Prima | Southern Rangers Old Boys II | |||
1996-1997 | Patcham (1903) | Bevendean Social | Brighton Sports | Prima | AFC St Georges | Sussex County Rangers III | ||||
1997-1998 | AFC Falcons | AJC Beaufort | Nedre Bevendean | AFC St Georges | Woods | Internasjonale faktorer II | ||||
1998-1999 | Midway (1948) | Juridisk og generell (Hove) | AFC St Georges | Autopaints (Brighton) | O'Donovans | Meridian Athletic | ||||
1999-1900 | Gamle Varndeanians | AFC St Georges | Whitehawk Veterans | Gamle Varndeanians II | Meridian Athletic | Ericsson II | ||||
2000-01 | Gamle Varndeanians | Harbour View | Meridian Athletic | Brighton elektrisitet | Ricardo | Ekte Brunswick | ||||
2001-02 | Royal Sovereign | Whitehawk veterinærer | South Central Wanderers | Nedre Bevendean reservater | Marquess of Exeter | Shoreham United | ||||
2002-03 | Gamle Varndeanians | Hannover | Brighton elektrisitet | FC Midlothians | Shoreham United | Master Fliser | ||||
2003-04 | Hannover | Portslade Athletic | Master Fliser | Brighton 1664 | AFC Stadium | |||||
2004-05 | Hannover | Master Fliser | Brighton 1664 | Blå hus | Rottingdean United Reserves | American Express-reserver | ||||
2005-06 | Rottingdean Village | Blå hus | Ovingdean | Brighton Rangers reservater | American Express-reserver | |||||
2006-07 | Hannover | Ekte Brunswick | Kongen av Kristus | Teamstats.net | Buckingham Arms | |||||
2007-08 | American Express | Kongen av Kristus | Brighton North End | Turgåere BHA | Crew Club Sports | |||||
2008-09 | Brighton elektrisitet | Turgåere BHA | Crew Club Sports | Peacehaven Good Companions | Orb360 | |||||
2009-10 | Montpelier Villa | Falmer Falcons | Orb360 | Montpelier View Reserves | ||||||
2010-11 | Montpelier Villa | Barberhøvler | Chailey | Midway | ||||||
2011-12 | Barberhøvler | British School of Motoring | ||||||||
2012-13 | Barberhøvler | TMG | ||||||||
2013-14 | Barberhøvler | South Coast City | Gutter Brigade Old Boys Reserves |