Britain's Got Talent (serie 13) - Britain's Got Talent (series 13)
Storbritannias Got Talent | |
---|---|
Serie 13 | |
Presentert av |
Anthony McPartlin ( ITV ) Declan Donnelly ( ITV ) Stephen Mulhern ( ITV2 ) |
Dommere |
Simon Cowell Amanda Holden Alesha Dixon David Walliams |
Vinner | Colin Thackery |
Andreplasser | X (Marc Spelmann) Ben Hart |
Utgivelse | |
Opprinnelig nettverk |
ITV ITV2 ( BGMT ) |
Opprinnelig utgivelse | 6. april - 2. juni 2019 |
Seriekronologi | |
Den trettende serien av det britiske talentkonkurranseprogrammets Britain's Got Talent ble sendt på ITV , fra 6. april til 2. juni 2019. Denne serien ble den første som så Anthony McPartlins retur til sine TV -plikter, og var vertskap sammen med Declan Donnelly (i fellesskap dannet vertskap) duo kjent som Ant & Dec ), etter hans fravær året før for å delta på rehabilitering før starten av den forrige seriens live -episoder . Ved siden av McPartlins retur, så konkurransen for i år den eldste deltakeren som vant Britain's Got Talent , og overraskelsen tilbake til en utøver som deltok i et foregående års konkurranse, og opererte under et alias til deres siste opptreden.
Den trettende serien ble vunnet av den 89 år gamle sangeren Colin Thackery , med mentalisten Marc Spelmann (under scenenavnet "X") som endte på andreplass og tryllekunstneren Ben Hart på tredjeplassen. Under sendingen var serien i gjennomsnitt 8,32 millioner seere.
Serieoversikt
Dommernes auditions fant sted mellom januar og februar 2019, i London og Manchester . Under filmingen av London auditions, arrangementet var kick-startet med et spesiell ytelse fra Susan Boyle for å markere sitt tiende år som sanger siden hun først gjorde sin opptreden på Storbritannias Got Talent ' s tredje serien . En av de mest bemerkelsesverdige auditioneerne for årets konkurranse var David Watson - en deltaker som hadde auditionert i ti år for en plass på programmet uten å lykkes. Hans siste forsøk førte til at verten for Britain's Got More Talent , Stephen Mulhern , utløste en Golden Buzzer for ham. Denne handlingen førte til spekulasjoner i media om dette hadde blitt offisielt tillatt, men det ble senere avslørt å ha blitt tillatt på grunn av at det ikke falt under konkurransereglene, ettersom Mulhern ikke hadde noen offisiell godtgjørelse for å gi en Golden Buzzer -handling .
Denne serien inneholdt to bemerkelsesverdige hendelser under sendingen. Den første som fant sted var tvungen tilbaketrekking av en handling - ekstreme magikere Brotherhood - som hadde sikret seg en plass i semifinalen. Til tross for at Brotherhoods suksess i auditionene ga dem en plass i den femte og siste semifinalen, ble det bekymret for helse og sikkerhet om den farlige karakteren av deres opptreden, noe som førte til at gruppen av tryllekunstnere trakk sitt engasjement på forespørsel fra produksjonspersonalet og kringkasteren, og stedet deres ble tilbudt en annen handling som var eliminert under auditions. Den andre var overraskelsesoppdagelsen om at en deltaker som hadde operert under anonymitet, i virkeligheten var en tidligere semifinalist fra en konkurranse fra forrige år som hadde meldt seg på igjen i konkurransen for dette året for å understreke verdiene håp og utholdenhet.
Av deltakerne som deltok, kom bare 40 inn i de fem live semifinalene-av disse aksjonene mottok danser Akshat Singh , band Chapter 13, kor Flakefleet Primary School, sanger Giorgia Borg og stand-up komiker Kojo Anim, hver en gylden summer under deres auditions - med åtte som dukker opp i hver og elleve av disse handlingene som gjør det til live -finalen; wildcard-handlingen som ble valgt av dommerne var danseduoen Libby & Charlie, etter at de tapte i en uavgjort dommerstemme i den siste semifinalerunden. Følgende nedenfor viser resultatene av hver deltakers samlede prestasjoner i denne serien:
- Vinner | Runner-up | Tredje plass | Finalist | Semifinalist
- Finalist for dommernes jokertegn | Golden Buzzer Audition
Deltager | Alder | Sjanger | Handling | Fra | Semifinale | Resultat |
---|---|---|---|---|---|---|
4 mg | 17-19 | Magi | Nærbilde tryllekunstnere | Suffolk | 2 | Finalist |
Akshat Singh | 1. 3 | Danse | Danser | Mumbai , India | 1 | Eliminert |
Angels Inc. | 23-28 | Magi | Illusjonister | Nederland | 3 | Eliminert |
Barbara Nice | 68 | Komedie | Stand up-komiker | Stor -Manchester | 5 | Eliminert |
Ben Hart | 28 | Magi | Tryllekunstner | London | 4 | Tredje plass |
Brian Gilligan | 32 | Sang | Sanger | Dublin , Irland | 1 | Eliminert |
Kapittel 13 | 14–15 | Sang / musikk | Bånd | London | 3 | Eliminert |
Colin Thackery | 89 | Sang | War Veteran Singer | Norwich , Norfolk | 3 | Vinner |
Dave & Finn | 42, 9 | Magi / dyr | Hundefører og mentalist | Buntingford, Hertfordshire | 1 | Finalist |
Duo A&J | 28, 26 | Akrobatikk | Aerialist Duo | Ukraina og Coventry | 4 | Eliminert |
Fantastiske søstre | 12-26 | Danse | Dansegruppe | Japan | 5 | Eliminert |
Faith Tucker | 18 | Sang | Opera sanger | Nottingham | 2 | Eliminert |
Flakefleet barneskole | 4-11 | Sang | Kor | Lancashire | 1 | Finalist |
Giorgia Borg | 10 | Sang | Sanger | Malta | 2 | Eliminert |
Gomonov Knife Show | 25, 36 | Fare | Knivkastende Duo | Hviterussland | 3 | Eliminert |
Gonzo | 33 | Musikk | Tamburinist | Japan | 5 | Eliminert |
Graeme Mathews | 34 | Komedie / magi | Tegneseriemagiker | Essex | 4 | Eliminert |
Jacob Jones | 27 | Sang | Sanger | Surrey | 5 | Eliminert |
Jimmy Tamley | 64 | Komedie | Ventriloquist | Devon | 4 | Eliminert |
John Archer | 58 | Komedie / magi | Tegneseriemagiker | Nord -Yorkshire | 3 | Eliminert |
Jonathan Goodwin | 39 | Fare | Escape Artist | Wales | 5 | Finalist |
Kerr James | 12 | Sang | Sanger | Glasgow | 4 | Eliminert |
Khronos Girls | 15-18 | Danse | Dansegruppe | London | 1 | Eliminert |
KNE | 22-35 | Danse | Dansegruppe | London | 3 | Eliminert |
Kojo Anim | 39 | Komedie | Stand up-komiker | London ( opprinnelig Ghana ) | 3 | Finalist |
Leanne Mya | 31 | Sang | Sanger | London | 5 | Eliminert |
Libby og Charlie | 11, 11 | Danse | Dance Duo | Manchester , Liverpool | 5 | Finalist |
Lil 'Ikoner | 7-18 | Danse | Dansegruppe | Port Talbot, West Glamorgan | 4 | Eliminert |
Mark McMullan | 23 | Sang | Sanger | Nord-Irland | 4 | Finalist |
Matt Stirling | 46 | Magi | Stunt -tryllekunstner | London | 2 | Eliminert |
Rob King | 28 | Sang | Musikkteater -sanger | Manchester | 3 | Eliminert |
Rosie og Adam | 21, 38 | Fare / dans | Ekstrem rulleskøyte Duo | Blackpool | 1 | Eliminert |
Siobhan Phillips | 42 | Komedie / musikk / sang | Komisk pianist og sanger | Wakefield, West Yorkshire | 2 | Finalist |
State of the Fart | 26 | Komedie / musikk / variasjon | Håndmusiker | Israel | 2 | Eliminert |
The Haunting | Ikke tilgjengelig | Magi | Skrekkmagiker | Ikke tilgjengelig | 1 | Eliminert |
" Dronningen " | 61 | Komedie | Dra komiker | Australia | 2 | Eliminert |
Tony Rudd | 58 | Komedie | Impresjonistisk | Bournemouth, Dorset | 1 | Eliminert |
Ursula Burns | 48 | Komedie / musikk / sang | Tegneserieharpist og sanger | Belfast | 4 | Eliminert |
Brødrene Vardanyan | 28, 30 | Fare | Håndbalanserende Duo | Armenia | 2 | Eliminert |
X (Marc Spelmann) | 47 | Magi | Mentalist | London | 5 | Runner-up |
- ^1 Alder betegnet for en deltaker (e), gjelder deres siste opptreden for denne serien.
- ^2 Disse handlingene ble opprinnelig auditionert under forskjellige navn, før de endret dem for deres semifinaleopptredener.
- ^3 Disse deltakerne krevde hver sin trener til å fungere som oversetter, på grunn av deres begrensede eller mangel på kunnskap om det engelske språket.
- ^4 Denne deltakeren klarte først ikke å nå semifinalen, men ble senere hentet tilbake etter at en annen semifinalist ble tvunget til å trekke seg etter råd fra produksjonspersonell og kringkasteren.
- ^5 Detaljer om både stedene og alderene til hvert medlem av The Haunting ble ikke avslørt i løpet av tiden de var på programmet.
- ^6 Denne deltakernes faktiske alder ble ikke offisielt offentliggjort som sådan i løpet av tiden de var på programmet.
- ^7 Marc Spelmanns identitet ble holdt hemmelig av produksjonspersonalet gjennom serien - alle detaljer som er oppført her gjelder hans avsløring i finalen.
Sammendrag i semifinalen
- Buzzed out | Dommers stemme | Vant offentlig avstemning
- Vant dommernes stemme | Mistet dommernes stemme | Eliminert
Semifinale 1 (27. mai)
Gjesteartister, resultater viser: Cast Of On Your Feet! & Gloria Estefan
Semifinale 2 (28. mai)
Gjesteartister, resultater viser: Cast of Six
Semifinale 3 (29. mai)
Gjesteutøvere, resultater viser: James Arthur og Freckled Sky
- ^8 På grunn av flertallet som stemte på Kojo Anim, ble Walliams 'stemmeintensjon ikke avslørt.
Semifinale 4 (30. mai)
Gjesteartister, resultater viser: BTS
Semifinale 5 (31. mai)
Gjesteartister, resultater viser: Jason Donovan , Sheridan Smith & Cast Of Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat
- ^9 Libby & Charlie ble senere sendt videre til finalen som dommernes jokertegn.
Final (2. juni)
Gjesteartister, resultater viser: Diversity & DVJ, og Susan Boyle & Michael Ball
- Vinner | Runner-up | 3. plass
Finalist | Rekkefølge | Ferdig |
---|---|---|
Dave & Finn | 1 | 5. |
Flakefleet barneskole | 2 | 6. |
Ben Hart | 3 | 3. |
Libby og Charlie | 4 | 10. |
4 mg | 5 | 11. |
Mark McMullan | 6 | 7. |
Jonathan Goodwin | 7 | 8. |
Siobhan Phillips | 8 | 9. |
X (Marc Spelmann) | 9 | 2. |
Kojo Anim | 10 | 4. |
Colin Thackery | 11 | 1. |
Vurderinger
Episode | Luftdato | Totalt antall seere (millioner) | ITV Ukentlig rangering |
---|---|---|---|
Auditions 1 | 6. april | 10,66 | 1 |
Auditions 2 | 13. april | 10,49 | 1 |
Auditions 3 | 20. april | 9.48 | 1 |
Auditions 4 | 27. april | 10.18 | 1 |
Auditions 5 | 4. mai | 9,94 | 1 |
Auditions 6 | 11. mai | 9.40 | 1 |
Auditions 7 | 18. mai | 8,79 | 1 |
Auditions 8 | 25. mai | 8,03 | 1 |
Semifinale 1 | 27. mai | 8,69 | 2 |
Semifinale 1 resultater | 6,68 | 12 | |
Semifinale 2 | 28. mai | 7,64 | 4 |
Semifinale 2 resultater | TBA | TBA | |
Semifinale 3 | 29. mai | 7,70 | 3 |
Semifinale 3 resultater | TBA | TBA | |
Semifinale 4 | 30. mai | 7.26 | 6 |
Semifinale 4 resultater | TBA | TBA | |
Semifinale 5 | 31. mai | 7.03 | 10 |
Semifinale 5 resultater | TBA | TBA | |
Endelig | 2. juni | 9,73 | 1 |