Canberra Rugby League - Canberra Rugby League
Gjeldende sesong eller konkurranse: Canberra Rugby League i 2021 | |
Sport | Rugbyliga |
---|---|
Tidligere kjent som | Gruppe 8 (1932–66, 1971–80) Gruppe 8/9 (1967–70) Gruppe 19 (1974–79) CDRL (1980–81) ACTRL (1981–02) |
Innledende sesong | 1998 |
Antall lag | 9 |
Land | Australia |
De fleste titler | Queanbeyan United Blues (26 titler) |
Kringkastingspartner | BarTV Sports |
The Canberra Region Rugby League konkurransen er mer kjent som Canberra Raiders Cup , som dekker Australian Capital Territory og rundt New South Wales byene Queanbeyan , Goulburn og Yass . Konkurransen kjøres i regi av Country Rugby League, og spillere er kvalifisert for valg i Canberra Division i CRL Tier 1 Divisjonsmesterskap. Distriktskonkurransen i Canberra har konkurranser under 19 år, reserve og førsteklasse.
Historie
Etter etableringen av Rugby League i Sydney i 1909, tok spillet seg sakte sørover og nådde Canberra -distriktet på slutten av 1910 -tallet. I løpet av disse årene og inn på 1920- og 30 -tallet var Challenge Cup fotball den mest populære konkurranseformen, og en cup ble donert som en premie for et spill mellom 2 lag. Vinnerlaget måtte da forsvare cupen mot alle utfordrere. De mest bemerkelsesverdige utfordringscupene i Canberra -regionen på den tiden var Massey og Carr Cups som begynte i henholdsvis 1930 og 1933.
Den første organiserte round robin -konkurransen ble kjørt i 1928 av Federal Capital Territory og District Rugby League. Vinnerne av åpningskonkurransen var Acton Rovers, og de neste fire årene ble det fire forskjellige vinnere. Konkurransen pågikk til 1937 da interessen for League begynte å avta.
Group 8 Premiership begynte i 1932 og var sterk nok til å fortsette mens interessen for spillet avtok. Lag fra Canberra, Yass, Queanbeyan og Goulburn konkurrerte om tittelen premiere fram til 1941, da alle ligakonkurranser i regionen ble suspendert på grunn av krigen. Konkurransen ble gjenopptatt i 1946, med Massey og Carr Cups som bare varte den ene sesongen før de ble pensjonert, mens Premier League i gruppe 8 fortsatte sterkt og ble behørig støttet av ACT District Rugby League som drev en andre divisjonskonkurranse.
Noen av lagene som skulle konkurrere i denne perioden inkluderte Captains Flat, Crookwell, Braidwood, Goulburn Workers, Goulburn United, Queanbeyan og Yass i gruppe 8 -konkurransen mens det i ACTDRL Second Division -konkurransen var lag som Ainslie, Causeway, Eastlake, Hall , RAAF, RMC, South City og West City.
Det var gjennom andre divisjonskonkurransen at Molonglo Shield ble etablert, og ble først spilt for i 1964 med Harman/NAVY som tok ut den første tittelen over Canberra Rovers.
I 1967 ble Gruppe 8 med en del av Gruppe 9 for å danne Gruppe 8/9 eller Sone 2. Dette skyldtes en CRL -grensekonflikt i Riverina, og så Harden, Young og Wyangala Dam bli med i distriktskonkurransen. Sone 2 -formatet varte til 1970 da CRL returnerte grensene i Riverina til sine opprinnelige stillinger og gruppe 8 ble gjenopprettet.
I 1974 anerkjente CRL Molonglo Shield offisielt som sin egen konkurranse og ga det et gruppenummer, gruppe 19. Det var på dette tidspunktet at både gruppe 8 og gruppe 19 var sterke nok til å kjøre konkurranser i første og andre divisjon. Førstedivisjonsklubbene løp først, reserver og under 18 år mens andredivisjonssidene kjørte bare ett lag.
Gruppe 8 First Division besto hovedsakelig av lagene som spiller Canberra Raiders Cup i dag, med tillegg av Crookwell og Goulburn United. Gruppe 8 andre divisjon var først og fremst for byer fra hele Goulburn -distriktet, inkludert Taralga, Marulan, Bigga og Argyle. Braidwood stilte også en side i konkurransen.
Gruppe 19 First Division besto av lag fra rundt Canberra inkludert Kambah, South Woden, Belconnen United og North Canberra. Batemans Bay konkurrerte også i gruppe 19 til 1977. Andre divisjon var omtrent som George Tooke Shield er i dag, med lag fra Harman, Bungendore, Weston Creek og Captains Flat som alle konkurrerte om tittelen.
I 1980 skiftet gruppe 19 navn til ACTRL mens gruppe 8 i 1981 endret til CDRL. I 1982 fikk CDRL adgang til NSWRL som Canberra Raiders, så ACTRL overtok driften av seniorligaen i distriktet og kombinerte de to gruppene for å danne 3 nye konkurranser. Premier divisjonen spilte fortsatt for Molonglo Shield, mens andre divisjonskonkurransen ble delt inn i Nord og Sør etter beliggenhet i distriktet. I 1986 ble de to andre divisjonskonkurransene slått sammen for å danne Canberra Cup, som gikk frem til 1998.
I mellomtiden så et trekk fra regionale byer etableringen av George Tooke Shield i 1995, som var rettet mot klubber som ønsket å spille først og under 18 -årene, men som ikke var konkurransedyktige nok for Molonglo Shield. I det første året konkurrerte 5 lag: East Canberra, Braidwood, Yass, Crookwell og Goulburn Exchange. Mens siden under 18 -årene av konkurransen bare varte i 2 år, har George Tooke Shield fortsatt å ekspandere, 9 klubber konkurrerer nå om tittelen.
I 1998, etter 35 år, ble Molonglo Shield pensjonert og Canberra Raiders Cup ble prisen klubbene i første klasse kjempet om i løpet av en sesong. Det er fortsatt slik i dag, og skjoldet har fortsatt sin plass i spillet, tildelt First Class Minor Premiers.
Klubber
Seniorklubber i 2021
Første divisjonsklubber
Klubb | Farger | By/forstad | Stat | Hjemmested | Est. | Første klasse sesonger | Første klasse premier | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Total | Senest | |||||||
Belconnen United Sharks | Canberra ( Bruce ) | Australian Capital Territory | NSWRL HQ Bruce | 2016 | 2016–19, 2021 – nåtid | 0 | - | |
Goulburn City Bulldogs | Goulburn | New South Wales | Workers Arena | 2020 | 2021 - nå | 0 | - | |
Gungahlin Bulls | Canberra ( Gungahlin ) | Australian Capital Territory | Gungahlin vedlagt ovalt | 1994 | 1994 - i dag | 2 | 2001 | |
Queanbeyan kenguruer | Queanbeyan ( Crestwood ) | New South Wales | Seears Workwear Oval | 1966 | 1969–19, 2021 – nåtid | 8 | 2013 | |
Queanbeyan United Blues | Queanbeyan ( Queanbeyan øst ) | New South Wales | Seiffert Oval | 1928 | 1932–33, 1935–39, 1947 – nåtid | 26 | 2019 | |
Tuggeranong Bushrangers | Canberra ( Greenway ) | Australian Capital Territory | Greenway Oval | 2003 | 2003–19, 2021 – nåtid | 0 | - | |
West Belconnen Warriors | Canberra ( Holt ) | Australian Capital Territory | Raiders Belconnen | 1975 | 1975–19, 2021 – nåtid | 11 | 2016 | |
Woden Valley Rams | Canberra ( Phillip ) | Australian Capital Territory | Phillip Oval | 1967 | 1971 - i dag | 3 | 2018 | |
Yass Magpies | Yass | New South Wales | Walker Park | 1919 | 1932–33, 1935–39, 1947–49, 1951–85, 1988–89, 1991–94, 2001–12, 2016–19, 2021 – nåtid | 6 | 2006 |
Steder |
---|
|
Andre divisjonsklubber
Klubb | Farger | By/forstad | Stat | Hjemmested | Est. | Second Division Seasons | Premier League i andre divisjon | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Total | Senest | |||||||
Binalong brahmaner | Binalong | New South Wales | Binalong rekreasjonsplass | 1955 | 2000–05, 2007, 2010–11, 2013–14, 2017–19, 2021 – i dag | 3 | 2014 | |
Boomanulla Raiders | Canberra ( Narrabundah ) | Australian Capital Territory | Boomanulla Oval | 1979 | 1979–83, 1989–16, 2019, 2021 – nåtid | 1 | 1991 | |
Boorowa Rovers | Boorowa | New South Wales | Boorowa Showground | 2005 | 2005–06, 2010–19, 2021 – nåtid | 0 | - | |
Bungendore Tigers | Bungendore | New South Wales | Mick Sherd Oval | 1952 | 1952, 1955–70, 1977–81, 1988 – nåtid | 8 | 2015 | |
Burrangong Bears | Ung | New South Wales | Cranfield Oval | 1990 | 2020 – nåtid | 0 | - | |
Cootamundra Bulldogs | Cootamundra | New South Wales | Les Boyd Oval | 1922 | 2021 - nå | 0 | - | |
Crookwell Green Devils | Crookwell | New South Wales | Crookwell Memorial Oval | 1925 | 1994–19, 2021 – nåtid | 4 | 2018 | |
Harden Hawks | Harden | New South Wales | McLean Oval | 1920 | 2009–19, 2021 – nåtid | 2 | 2017 | |
North Canberra Bears | Canberra ( Kaleen ) | Australian Capital Territory | Kaleen vedlagt ovalt | 1971 | 1982, 1984–88, 2016–19, 2021 – nåtid | 3 | 2019 | |
University of Canberra Stars | Canberra ( Holt ) | Australian Capital Territory | Raiders Belconnen | 2010 | 2013, 2017–19, 2021 – nåtid | 0 | - |
Steder |
---|
|
Tidligere klubber i første divisjon
Klubb | Farger | By | Stat | Est. | Første klasse sesonger | Første klasse premier | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Total | Siste | ||||||
Batemans Bay Tigers | Batemans Bay | New South Wales | 1960 | 1974–77 | 0 | - | |
Belconnen United Panthers | Canberra | Australian Capital Territory | 1971 | 1974–84, 1986 | 6 | 1981 | |
Belconnen United Sharks | Canberra | Australian Capital Territory | 1986 | 1987–93 | 0 | - | |
Belconnen United Scholars | Canberra | Australian Capital Territory | 1998 | 2005–15 | 1 | 2012 | |
Binalong | Binalong | New South Wales | 1955 | 1955 | 0 | - | |
Bombala | Bombala | New South Wales | 1932 | 1948 | 0 | - | |
Braidwood Bears | Braidwood | New South Wales | 1947 | 1947–48, 1955–58, 1961–64 | 0 | - | |
Burrinjuck | Crookwell | New South Wales | 1954 | 1955 | 0 | - | |
Canberra by | Canberra | Australian Capital Territory | 1996 | 1996 | 0 | - | |
Canberra Raiders U20s | Canberra | Australian Capital Territory | 1982 | 2020 | 1 | 2020 | |
Canberra United | Canberra | Australian Capital Territory | 1932 | 1932–33, 1935–39, 1947–51, 1953, 1955–59 | 2 | 1947 | |
Canberra Workmen | Canberra | Australian Capital Territory | 1959 | 1959–70 | 0 | - | |
Canberra Tigers | Canberra | Australian Capital Territory | 1971 | 1971–83 | 2 | 1976 | |
Kapteiner Flat Redmen | Captains Flat | New South Wales | 1947 | 1947–61, 1974–75 | 4 | 1957 | |
Cooma hingster | Cooma | New South Wales | 1971 | 1997–00 | 0 | - | |
Crookwell Green Devils | Crookwell | New South Wales | 1925 | 1953, 1955–61, 1965, 1970–93 | 1 | 1955 | |
Øst Canberra | Canberra | Australian Capital Territory | 1971 | 1971–75, 1978–81, 1989 | 0 | - | |
East Canberra Tigers | Canberra | Australian Capital Territory | 1990 | 1990–91 | 0 | - | |
Goulburn City | Goulburn | New South Wales | 1987 | 1987 | 0 | - | |
Goulburn Gladiators | Goulburn | New South Wales | 1991 | 1991–95 | 0 | - | |
Goulburn Stockmen | Goulburn | New South Wales | 1995 | 1996–05 | 0 | - | |
Goulburn United Roosters | Goulburn | New South Wales | 1932 | 1932–33, 1935–39, 1947–53, 1955–86 | 6 | 1977 | |
Goulburn Workers Bulldogs | Goulburn | New South Wales | 1958 | 1958–84, 2008–19 | 8 | 2009 | |
Grabben Gullen | Grabben Gullen | New South Wales | 1927 | 1963–64 | 0 | - | |
Gunning Roos | Gunning | New South Wales | 1958 | 1958–60 | 0 | - | |
Gungahlin galoppere | Canberra | Australian Capital Territory | 1978 | 1978–81, 1988–92 | 1 | 1980 | |
Harden-Murrumburrah | Harden | New South Wales | 1958 | 1967–70 | 0 | - | |
Jerrabomberra Diggers | Queanbeyan | New South Wales | 1952 | 1991–92 | 0 | - | |
Lakes United Sharks | Canberra | Australian Capital Territory | 1974 | 1974–79, 1983–84 | 0 | - | |
Nord -Canberra | Canberra | Australian Capital Territory | 1949 | 1949–52 | 0 | - | |
North City | Canberra | Australian Capital Territory | 1929 | 1954 | 0 | - | |
North Canberra Bears | Canberra | Australian Capital Territory | 1971 | 1974–81 | 1 | 1974 | |
Sør -Canberra | Canberra | Australian Capital Territory | 1971 | 1974–76 | 0 | - | |
South Woden Saints | Canberra | Australian Capital Territory | 1971 | 1974–75 | 0 | - | |
Tuggeranong-Sør-Woden | Canberra | Australian Capital Territory | 1980 | 1980 | 0 | - | |
Tuggeranong United Buffaloes | Canberra | Australian Capital Territory | 1975 | 1976–79, 1981–02 | 0 | - | |
Valley Dragons | Canberra | Australian Capital Territory | 1990 | 1994–98, 2002 | 0 | - | |
Weston Creek | Canberra | Australian Capital Territory | 1976 | 1978–81 | 0 | - | |
West Canberra | Canberra | Australian Capital Territory | 1971 | 1974 | 0 | - | |
Wyangala Dam | Wyangala | New South Wales | 1967 | 1967 | 0 | - | |
Unge Cherrypickers | Ung | New South Wales | 1939 | 1967–70 | 1 | 1968 |
Storfinale i første klasse
Årstid | Premiere | Poeng | Andre plass | Dommer | Sted | Dato | Rapportere |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gruppe 8 Premier League | |||||||
1932 | Queanbeyan United Blues | 13 - 0 | Canberra United | B. Fry |
Queanbeyan Showground Queanbeyan |
11. september 1932 | CT |
1933 | Goulburn United Roosters | 7 - 2 | Canberra United | League Park Goulburn |
20. august 1933 | CT | |
1935 | Canberra United* | 3 - 3 | Goulburn United Roosters (2)* | J. Murphy |
Queanbeyan Showground Queanbeyan |
6. oktober 1935 | CT |
1936 | Queanbeyan United Blues (2) | 19 - 9 | Goulburn United Roosters | L. Deane | League Park Goulburn |
4. oktober 1936 | CT |
1937 | Queanbeyan United Blues (3) | 29 - 7 | Goulburn United Roosters | A. Spankie |
Queanbeyan Showground Queanbeyan |
3. oktober 1937 | CT |
1938 | Queanbeyan United Blues (4) | 16 - 3 | Goulburn United Roosters | League Park Goulburn |
25. september 1938 | CT | |
1939 | Yass Magpies | 14 - 11 | Canberra United | Victoria Park Yass |
17. september 1939 | CT | |
1947 | Canberra United (2) | 13 - 2 | Queanbeyan United Blues | T. Knight |
Queanbeyan Showground Queanbeyan |
7. september 1947 | CT |
1948 | Yass Magpies (2) | 13 - 9 | Queanbeyan United Blues | T. Knight | League Park Goulburn |
5. september 1948 | CT |
1949 | Goulburn United Roosters (3) | 11 - 3 | Queanbeyan United Blues | L. Lees |
Queanbeyan Showground Queanbeyan |
18. september 1949 | CT |
1950 | Kapteiner Flat Redmen | 9 - 5 | Goulburn United Roosters | R. Nicholls |
Queanbeyan Showground Queanbeyan |
24. september 1950 | CT |
1951 | Queanbeyan United Blues (5) | 15 - 10 | Goulburn United Roosters | A. Nicholls |
Queanbeyan Showground Queanbeyan |
30. september 1951 | CT |
1952 | Captains Flat Redmen (2) | 9 - 2 | Yass Magpies | A. Nicholls |
Queanbeyan Showground Queanbeyan |
10. august 1952 | YTC |
1953 | Captains Flat Redmen (3) | 17 - 4 | Queanbeyan United Blues | R. Nicholls |
Queanbeyan Showground Queanbeyan |
6. september 1953 | CT |
1954 | Yass Magpies (3) | 7 - 0 | North City | A. Nicholls | Victoria Park Yass |
26. september 1954 | YTC |
1955 | Crookwell Green's | 18 - 13 | Goulburn United Roosters | R. Nicholls | Crookwell Memorial Oval | 4. september 1955 | CT |
1956 | Yass Magpies (4) | 8 - 3 | Kapteiner Flat Redmen | A. Nicholls |
Queanbeyan Showground Queanbeyan |
9. september 1956 | CT |
1957 | Captains Flat Redmen (4) | 27 - 8 | Queanbeyan United Blues | J. Jewell |
Manuka Oval Canberra |
8. september 1957 | CT |
1958 | Goulburn Workers Bulldogs | 9 - 5 | Kapteiner Flat Redmen | J. Jewell | League Park Goulburn |
12. oktober 1958 | |
1959 | Yass Magpies (5) | 13 - 3 | Crookwell Green's | J. Jewell |
Queanbeyan Showground Queanbeyan |
20. september 1959 | CT |
1960 | Goulburn Workers Bulldogs (2) | 20 - 5 | Yass Magpies | B. Ison |
Queanbeyan Showground Queanbeyan |
25. september 1960 | CT |
1961 | Goulburn Workers Bulldogs (3) | 16 - 4 | Yass Magpies | T. Reynolds |
Queanbeyan Showground Queanbeyan |
3. september 1961 | CT |
1962 | Goulburn United Roosters (4) | 18 - 11 | Goulburn Workers Bulldogs | B. Chapman | League Park Goulburn |
9. september 1962 | |
1963 | Goulburn United Roosters (5) | 17 - 2 | Canberra Workmen | M. Whitby | League Park Goulburn |
29. september 1963 | CT |
1964 | Goulburn Workers Bulldogs (4) | 10 - 3 | Queanbeyan United Blues | A. Hutton |
Queanbeyan Showground Queanbeyan |
6. september 1964 | CT |
1965 | Queanbeyan United Blues (6) | 17 - 7 | Goulburn Workers Bulldogs | B. Ison | League Park Goulburn |
3. oktober 1965 | CT |
1966 | Queanbeyan United Blues (7) | 14 - 0 | Goulburn Workers Bulldogs | K. Lyons |
Manuka Oval Canberra |
2. oktober 1966 | CT |
Gruppe 8/9 Premiership | |||||||
1967 | Queanbeyan United Blues (8) | 14 - 6 | Goulburn United Roosters | B. Chapman |
Seiffert Oval Queanbeyan |
24. september 1967 | CT |
1968 | Unge Cherrypickers | 9 - 8 | Queanbeyan United Blues | K. Lyons |
Seiffert Oval Queanbeyan |
22. september 1968 | CT |
1969 | Queanbeyan kenguruer | 8 - 2 | Queanbeyan United Blues | B. Chapman |
Seiffert Oval Queanbeyan |
14. september 1969 | CT |
1970 | Queanbeyan kenguruer (2) | 12 - 0 | Queanbeyan United Blues | B. Chapman |
Seiffert Oval Queanbeyan |
27. september 1970 | CT |
Gruppe 8 Premier League | |||||||
1971 | Queanbeyan kenguruer (3) | 16 - 8 | Queanbeyan United Blues | B. Chapman |
Seiffert Oval Queanbeyan |
12. september 1971 | CT |
1972 | Goulburn Workers Bulldogs (5) | 12 - 10 | Queanbeyan kenguruer | B. Chapman |
Seiffert Oval Queanbeyan |
24. september 1972 | CT |
1973 | Canberra Tigers | 17 - 8 | Queanbeyan United Blues | B. Chapman |
Seiffert Oval Queanbeyan |
16. september 1973 | CT |
1974 | Queanbeyan United Blues (9) | 16 - 15 | Canberra Tigers | N. Bissett |
Seiffert Oval Queanbeyan |
22. september 1974 | CT |
1975 | Queanbeyan United Blues (10) | 18 - 17 | Goulburn United Roosters | N. Bissett |
Seiffert Oval Queanbeyan |
31. august 1975 | CT |
1976 | Canberra Tigers (2) | 12 - 11 | Queanbeyan United Blues | N. Bissett |
Seiffert Oval Queanbeyan |
19. september 1976 | CT |
1977 | Goulburn United Roosters (6) | 34 - 16 | Queanbeyan United Blues | N. Bissett |
Seiffert Oval Queanbeyan |
21. august 1977 | CT |
1978 | Queanbeyan United Blues (11) | 16 - 14 | Queanbeyan kenguruer | N. Bissett |
Seiffert Oval Queanbeyan |
24. september 1978 | CT |
1979 | Queanbeyan United Blues (12) | 11 - 4 | Queanbeyan kenguruer | N. Bissett |
Seiffert Oval Queanbeyan |
16. september 1979 | CT |
Gruppe 19 Premiership | |||||||
1974 | North Canberra Bears | 12 - 9 | Batemans Bay Tigers | B. Foran |
Manuka Oval Canberra |
8. september 1974 | CT |
1975 | Belconnen United Panthers | 17 - 11 | South Woden Saints | N. Bissett |
Manuka Oval Canberra |
14. september 1975 | CT |
1976 | Belconnen United Panthers (2) | 22 - 5 | West Belconnen Warriors | N. Bissett | Northbourne Oval Canberra |
29. august 1976 | CT |
1977 | Belconnen United Panthers (3) | 24 - 14 | West Belconnen Warriors | B. Foran |
Manuka Oval Canberra |
4. september 1977 | CT |
1978 | Belconnen United Panthers (4) | 22 - 13 | Lakes United Sharks | N. Bissett | Northbourne Oval Canberra |
3. september 1978 | CT |
1979 | Belconnen United Panthers (5) | 20 - 18 | Canberra Gallopers | K. Pickard | Northbourne Oval Canberra |
23. september 1979 | CT |
ACTRL Premiership | |||||||
1980 | Canberra Gallopers | 30 - 16 | Øst Canberra | K. Pickard |
Seiffert Oval Queanbeyan |
28. september 1980 | CT |
1981 | Belconnen United Panthers (6) | 13 - 2 | Yass Magpies | K. Pickard | Northbourne Oval Canberra |
6. september 1981 | CT |
CDRL Premiership | |||||||
1980 | Queanbeyan United Blues (13) | 17 - 0 | North Canberra Bears | N. Bissett |
Seiffert Oval Queanbeyan |
28. september 1980 | CT |
1981 | Queanbeyan United Blues (14) | 20 - 8 | Queanbeyan kenguruer | N. Bissett |
Seiffert Oval Queanbeyan |
13. september 1981 | CT |
Molonglo Shield | |||||||
1982 | Goulburn Workers Bulldogs (6) | 14 - 5 | Goulburn United Roosters | J. Mahoney | Workers Arena Goulburn |
19. september 1982 | CT |
1983 | Queanbeyan kenguruer (4) | 16 - 10 | Queanbeyan United Blues | G. Jones |
Seiffert Oval Queanbeyan |
18. september 1983 | CT |
1984 | Goulburn Workers Bulldogs (7) | 10 - 8 | Queanbeyan kenguruer | B. Lloyd | Northbourne Oval Canberra |
16. september 1984 | CT |
1985 | Queanbeyan kenguruer (5) | 11 - 0 | West Belconnen Warriors | G. Jones | Northbourne Oval Canberra |
8. september 1985 | CT |
1986 | West Belconnen Warriors | 17 - 0 | Woden Valley Rams | J. Mahoney | Northbourne Oval Canberra |
7. september 1986 | CT |
1987 | Queanbeyan United Blues (15) | 6 - 4 | Queanbeyan kenguruer | J. Mahoney | Northbourne Oval Canberra |
30. august 1987 | CT |
1988 | Woden Valley Rams | 23 - 18 | West Belconnen Warriors | J. Mahoney | Northbourne Oval Canberra |
28. august 1988 | CT |
1989 | West Belconnen Warriors (2) | 26 - 4 | Woden Valley Rams | J. Mahoney | Northbourne Oval Canberra |
17. september 1989 | CT |
1990 | West Belconnen Warriors (3) | 21 - 13 | Woden Valley Rams | J. Mahoney |
Seiffert Oval Queanbeyan |
15. september 1990 | CT |
1991 | West Belconnen Warriors (4) | 14 - 4 | Woden Valley Rams | J. Mahoney |
Seiffert Oval Queanbeyan |
14. september 1991 | CT |
1992 | Queanbeyan United Blues (16) | 9 - 6 | West Belconnen Warriors | J. Mahoney |
Seiffert Oval Queanbeyan |
13. september 1992 | CT |
1993 | West Belconnen Warriors (5) | 30 - 20 | Queanbeyan United Blues | A. Thompson |
Seiffert Oval Queanbeyan |
12. september 1993 | CT |
1994 | Queanbeyan United Blues (17) | 17 - 16 | West Belconnen Warriors | R. Terry |
Seiffert Oval Queanbeyan |
4. september 1994 | CT |
1995 | West Belconnen Warriors (6) | 26 - 14 | Queanbeyan United Blues | R. Terry |
Seiffert Oval Queanbeyan |
10. september 1995 | CT |
1996 | Woden Valley Rams (2) | 14 - 10 | West Belconnen Warriors | M. Harradine |
Seiffert Oval Queanbeyan |
10. september 1996 | |
1997 | West Belconnen Warriors (7) | 26 - 8 | Goulburn Stockmen | J. Elliott |
Seiffert Oval Queanbeyan |
16. september 1997 | |
Canberra Raiders Cup | |||||||
1998 | West Belconnen Warriors (8) | 44 - 10 | Queanbeyan United Blues | M. Harradine | 13. september 1998 | ||
1999 | Gungahlin Bulls | 42 - 28 | Queanbeyan United Blues | M. Harradine |
Seiffert Oval Queanbeyan |
12. september 1999 | |
2000 | Queanbeyan United Blues (18) | 44 - 12 | Gungahlin Bulls | C. Wilson |
Margaret Donoghoe Oval Queanbeyan |
10. september 2000 | |
2001 | Gungahlin Bulls (2) | 18 - 4 | Queanbeyan United Blues | C. Wilson |
Seiffert Oval Queanbeyan |
26. august 2001 | |
2002 | Queanbeyan United Blues (19) | 34 - 20 | West Belconnen Warriors | C. Wilson |
Seiffert Oval Queanbeyan |
15. september 2002 | |
2003 | Queanbeyan United Blues (20) | 30 - 28 | West Belconnen Warriors | R. Cranston |
Seiffert Oval Queanbeyan |
31. august 2003 | |
2004 | West Belconnen Warriors (9) | 38 - 10 | Queanbeyan United Blues | R. Cranston |
Seiffert Oval Queanbeyan |
29. august 2004 | |
2005 | Queanbeyan United Blues (21) | 38 - 34 | West Belconnen Warriors | M. Laverty |
Seiffert Oval Queanbeyan |
28. august 2005 | RLW |
2006 | Yass Magpies (6) | 44 - 18 | Queanbeyan United Blues | M. Laverty |
Seiffert Oval Queanbeyan |
3. september 2006 | RLW |
2007 | West Belconnen Warriors (10) | 24 - 10 | Tuggeranong Bushrangers | M. Laverty |
Seiffert Oval Queanbeyan |
9. september 2007 | RLW |
2008 | Queanbeyan United Blues (22) | 46 - 18 | Gungahlin Bulls | R. Cranston |
Seiffert Oval Queanbeyan |
28. september 2008 | RLW |
2009 | Goulburn Workers Bulldogs (8) | 29 - 24 | West Belconnen Warriors | R. Cranston |
Seiffert Oval Queanbeyan |
27. september 2009 | RLW |
2010 | Queanbeyan kenguruer (6) | 41 - 16 | Belconnen United Scholars | R. Cranston |
Seiffert Oval Queanbeyan |
19. september 2010 | RLW |
2011 | Queanbeyan kenguruer (7) | 20 - 16 | Queanbeyan United Blues | R. Cranston |
Seiffert Oval Queanbeyan |
11. september 2011 | RLW |
2012 | Belconnen United Scholars | 38 - 26 | Queanbeyan kenguruer | R. Cranston |
Seiffert Oval Queanbeyan |
23. september 2012 | CR |
2013 | Queanbeyan kenguruer (8) | 21 - 20 | Queanbeyan United Blues | H. Fallah |
Seiffert Oval Queanbeyan |
1. september 2013 | QA QA |
2014 | Queanbeyan United Blues (23) | 24 - 20 | Goulburn Workers Bulldogs | M. Jones |
Seiffert Oval Queanbeyan |
7. september 2014 | Fastlege |
2015 | Queanbeyan United Blues (24) | 24 - 14 | Goulburn Workers Bulldogs | M. Jones |
Seiffert Oval Queanbeyan |
6. september 2015 | QA |
2016 | West Belconnen Warriors (11) | 26 - 24 | Queanbeyan kenguruer | J. West |
Seiffert Oval Queanbeyan |
11. september 2016 | CR YT |
2017 | Queanbeyan United Blues (25) | 13 - 6 | Queanbeyan kenguruer | O. Levido |
Seiffert Oval Queanbeyan |
3. september 2017 | QA YT |
2018 | Woden Valley Rams (3) | 31 - 30 | Tuggeranong Bushrangers | O. Levido |
Seiffert Oval Queanbeyan |
2. september 2018 | SMH YT |
2019 | Queanbeyan United Blues (26) | 34 - 14 | Goulburn Workers Bulldogs | A. Wheeler |
Seiffert Oval Queanbeyan |
8. september 2019 | AR YT |
CRRL Cup | |||||||
2020 | Canberra Raiders U20s | 66 - 10 | Gungahlin Bulls | A. Nattergal |
Seiffert Oval Queanbeyan |
27. september 2020 | |
Canberra Raiders Cup |
- * = Felles premiere
Lagprestasjoner
Reservefinaler i reserveklasse
Årstid | Premiere | Poeng | Andre plass | Dommer | Sted | Dato |
---|---|---|---|---|---|---|
Gruppe 8 Reservekarakter | ||||||
1948 | Queanbeyan United Blues | 8 - 4 | Goulburn United Roosters | A. Corcoran | Northbourne Oval | 25. juli 1948 |
1950 | Braidwood Bears | 7 - 6 | Bungendore Tigers | Peck | Braidwood Showground | 13. august 1950 |
1953 | Grabben Gullen | 10 - 9 | Yass Magpies | V. Ryan | 20. september 1953 | |
1954 | Yass Magpies | 11 - 2 | Burrinjuck | V. Ryan | Victoria Park Yass |
6. september 1954 |
1955 | Crookwell Green's | 19 - 14 | Goulburn United Roosters | Crookwell Memorial Oval | 4. september 1955 | |
1956 | Kapteiner Flat Redmen | 11 - 3 | Goulburn United Roosters | Queanbeyan Showground | 2. september 1956 | |
1957 | Nordlige forsteder | 19 - 0 | Kapteiner Flat Redmen | A. Nicholls | Narrabundah Oval | 21. juli 1957 |
1958 | Goulburn United Roosters | 13 - 9 | Yass Magpies | H. Eisler | League Park Goulburn |
12. oktober 1958 |
1959 | Kapteiner Flat Redmen | 20 - 9 | Yass Magpies | Queanbeyan Showground | 20. september 1959 | |
1960 | Yass Magpies (2) | 32 - 0 | Kapteiner Flat Redmen | T. Reynolds | Queanbeyan Showground | 25. september 1960 |
1961 | Goulburn United Roosters (2) | 12 - 0 | Queanbeyan United Blues | Queanbeyan Showground | 3. september 1961 | |
1962 | Goulburn Workers Bulldogs | 11 - 2 | Goulburn United Roosters | League Park | 9. september 1962 | |
1963 | Goulburn Workers Bulldogs (2) | 10 - 8 | Bungendore Tigers | T. Reynolds | League Park | 29. september 1963 |
1964 | Queanbeyan United Blues (2) | 27 - 0 | Goulburn United Roosters | B. Chapman | Queanbeyan Showground | 6. september 1964 |
1965 | Goulburn Workers Bulldogs (3) | 9 - 2 | Queanbeyan United Blues | B. Chapman | League Park | 3. oktober 1965 |
1966 | Queanbeyan United Blues (3) | 26 - 2 | Goulburn Workers Bulldogs | B. Chapman | Manuka Oval | 2. oktober 1966 |
Gruppe 8/9 Reservekarakter | ||||||
1967 | Queanbeyan United Blues (4) | 22 - 14 | Goulburn Workers Bulldogs | K. Lyons | Seiffert Oval | 24. september 1967 |
1968 | Queanbeyan United Blues (5) | 18 - 5 | Goulburn Workers Bulldogs | Seiffert Oval | 22. september 1968 | |
1969 | Queanbeyan kenguruer | 6 - 0 | Yass Magpies | B. Cranston | Seiffert Oval | 14. september 1969 |
1970 | Queanbeyan United Blues (6) | 12 - 0 | Queanbeyan kenguruer | Seiffert Oval | 27. september 1970 | |
Gruppe 8 Reservekarakter | ||||||
1971 | Queanbeyan kenguruer (2) | 10 - 5 | Queanbeyan United Blues | Seiffert Oval | 12. september 1971 | |
1972 | Queanbeyan United Blues (7) | 28 - 7 | Canberra Tigers | L. Petherbridge | Seiffert Oval | 24. september 1972 |
1973 | Goulburn United Roosters (3) | 24 - 17 | Queanbeyan United Blues | Seiffert Oval | 16. september 1973 | |
1974 | Queanbeyan United Blues (8) | 34 - 2 | Øst Canberra | Seiffert Oval | 22. september 1974 | |
1975 | Woden Valley Rams | 19 - 9 | Queanbeyan United Blues | Seiffert Oval | 31. august 1975 | |
1976 | Queanbeyan United Blues (9) | 9 - 8 | Woden Valley Rams | Seiffert Oval | 19. september 1976 | |
1977 | Queanbeyan United Blues (10) | 13 - 2 | Canberra Tigers | Seiffert Oval | 27. august 1977 | |
1978 | Goulburn United Roosters (4) | 21 - 12 | Queanbeyan United Blues | Seiffert Oval | 24. september 1978 | |
1979 | Queanbeyan United Blues (11) | 20 - 16 | Goulburn Workers Bulldogs | N. Wardle | Seiffert Oval | 16. september 1979 |
Gruppe 19 Reservekarakter | ||||||
1974 | South Woden Saints | 16 - 10 | North Canberra Bears | Manuka Oval | 8. september 1974 | |
1975 | South Woden Saints (2) | 18 - 13 | Lakes United Sharks | Manuka Oval | 14. september 1975 | |
1976 | Lakes United Sharks | 22 - 7 | Belconnen United Panthers | Northbourne Oval | 29. august 1976 | |
1977 | Lakes United Sharks (2) | 8 - 7 | Weston Creek | Manuka Oval | 4. september 1977 | |
1978 | Belconnen United Panthers | 12 - 8 | Lakes United Sharks | Northbourne Oval | 3. september 1978 | |
1979 | Canberra Gallopers | 22 - 3 | South Woden Saints | Northbourne Oval | 23. september 1979 | |
ACTRL Reservekarakter | ||||||
1980 | Belconnen United Panthers (2) | 36 - 4 | Lakes United Sharks | E. Regent | Seiffert Oval | 28. september 1980 |
1981 | Canberra Tigers | 19 - 8 | Yass Magpies | Northbourne Oval | 6. september 1981 | |
CDRL Reservekarakter | ||||||
1980 | Queanbeyan United Blues (12) | 25 - 15 | Queanbeyan kenguruer | J. Ellis | Seiffert Oval | 28. september 1980 |
1981 | West Belconnen | 17 - 5 | Queanbeyan United Blues | Seiffert Oval | 13. september 1981 | |
Molonglo Shield Reserve Grade | ||||||
1982 | West Belconnen (2) | 10 - 9 | Goulburn Workers Bulldogs | P. Frazer | Workers Arena | 19. september 1982 |
1983 | Crookwell Green Devils | 14 - 6 | Queanbeyan United Blues | J. Mahoney | Seiffert Oval | 18. september 1983 |
1984 | Queanbeyan kenguruer (3) | 22 - 11 | West Belconnen | I. Quinton | Northbourne Oval | 16. september 1984 |
1985 | Woden Valley Rams (2) | 16 - 4 | Queanbeyan kenguruer | J. Mahoney | Northbourne Oval | 8. september 1985 |
1986 | Queanbeyan United Blues (13) | 31 - 6 | Woden Valley Rams | D. Gnister | Northbourne Oval | 7. september 1986 |
1987 | Queanbeyan United Blues (14) | 20 - 6 | Queanbeyan kenguruer | G. Eade | Northbourne Oval | 30. august 1987 |
1988 | Queanbeyan kenguruer (4) | 22 - 10 | Woden Valley Rams | N. Maher | Northbourne Oval | 28. august 1988 |
1989 | Queanbeyan kenguruer (5) | 21 - 10 | Queanbeyan United Blues | G. Henderson | Northbourne Oval | 17. september 1989 |
1990 | Queanbeyan kenguruer (6) | 6 - 2 | West Belconnen Warriors | N. Maher | Seiffert Oval | 15. september 1990 |
1991 | Queanbeyan United Blues (15) | 14 - 8 | Queanbeyan kenguruer | W. Lukk | Seiffert Oval | 14. september 1991 |
1992 | Goulburn Gladiators | 13 - 0 | Queanbeyan kenguruer | W. Lukk | Seiffert Oval | 13. september 1992 |
1993 | Woden Valley Rams (3) | 22 - 12 | West Belconnen Warriors | P. John | Seiffert Oval | 12. september 1993 |
1994 | West Belconnen Warriors (3) | 20 - 16 | Ginninderra Bulls | R. Cranston | Seiffert Oval | 4. september 1994 |
1995 | West Belconnen Warriors (4) | 22 - 10 | Queanbeyan United Blues | J. Elliott | Seiffert Oval | 17. september 1995 |
1996 | Tuggeranong United Buffaloes | 16 - 12 | West Belconnen Warriors | J. Elliott | Seiffert Oval | 10. september 1996 |
1997 | Tuggeranong United Buffaloes (2) | 14 - 0 | Queanbeyan kenguruer | B. Cummins |
Seiffert Oval Queanbeyan |
16. september 1997 |
Canberra Raiders Cup Reserve Grade | ||||||
1998 | Goulburn Stockmen (2) | 18 - 16 | West Belconnen Warriors | B. Cummins | 13. september 1998 | |
1999 | West Belconnen Warriors (5) | 40 - 8 | Woden Valley Rams | R. Gallacher | Seiffert Oval | 12. september 1999 |
2000 | Queanbeyan United Blues (16) | 24 - 12 | West Belconnen Warriors | R. Gallacher |
Margaret Donoghoe Oval Queanbeyan |
10. september 2000 |
2001 | Queanbeyan United Blues (17) | 6 - 4 | West Belconnen Warriors | B. Cummins |
Seiffert Oval Queanbeyan |
26. august 2001 |
2002 | Queanbeyan kenguruer (7) | 34 - 20 | West Belconnen Warriors | R. Cranston | Seiffert Oval | 15. september 2002 |
2003 | Queanbeyan United Blues (18) | 46 - 10 | Tuggeranong Bushrangers | M. Laverty | Seiffert Oval | 31. august 2003 |
2004 | Queanbeyan United Blues (19) | 32 - 12 | Queanbeyan kenguruer | M. Harradine | Seiffert Oval | 29. august 2004 |
2005 | West Belconnen Warriors (6) | 26 - 20 | Queanbeyan United Blues | N. Hill | Seiffert Oval | 28. august 2005 |
2006 | West Belconnen Warriors (7) | 34 - 12 | Queanbeyan United Blues | N. Hill | Seiffert Oval | 3. september 2006 |
2007 | West Belconnen Warriors (8) | 34 - 10 | Tuggeranong Bushrangers | P. Henderson | Seiffert Oval | 9. september 2007 |
2008 | West Belconnen Warriors (9) | 30 - 14 | Tuggeranong Bushrangers | R. Moore | Seiffert Oval | 28. september 2008 |
2009 | West Belconnen Warriors (10) | 36 - 10 | Goulburn Workers Bulldogs | T. Flynn | Seiffert Oval | 27. september 2009 |
2010 | West Belconnen Warriors (11) | 24 - 16 | Queanbeyan United Blues | T. Flynn | Seiffert Oval | 19. september 2010 |
2011 | Woden Valley Rams (4) | 18 - 12 | Yass Magpies | T. Flynn | Seiffert Oval | 11. september 2011 |
2012 | Queanbeyan United Blues (20) | 26 - 22 | Goulburn Workers Bulldogs | H. Fallah | Seiffert Oval | 23. september 2012 |
2013 | Queanbeyan kenguruer (8) | 20 - 10 | Queanbeyan United Blues | J. West | Seiffert Oval | 1. september 2013 |
2014 | Queanbeyan United Blues (21) | 22 - 14 | West Belconnen Warriors | J. West | Seiffert Oval | 7. september 2014 |
2015 | Tuggeranong Bushrangers | 20 - 16 | Queanbeyan United Blues | J. West | Seiffert Oval | 6. september 2015 |
2016 | Queanbeyan United Blues (22) | 34 - 16 | Tuggeranong Bushrangers | O. Levido | Seiffert Oval | 11. september 2016 |
2017 | West Belconnen Warriors (12) | 18 - 16 | Queanbeyan United Blues | A. Williams | Seiffert Oval | 3. september 2017 |
2018 | West Belconnen Warriors (13) | 24 - 16 | Queanbeyan United Blues | A. Williams | Seiffert Oval | 2. september 2018 |
2019 | West Belconnen Warriors (14) | 20 - 16 | Queanbeyan kenguruer | A. Nattergal | Seiffert Oval | 8. september 2019 |
CRRL Cup Reserve Grade | ||||||
2020 | Woden Valley Rams (5) | 22 - 4 | University of Canberra Stars | A. Wheeler |
Seiffert Oval Queanbeyan |
27. september 2020 |
Canberra Raiders Cup Reserve Grade |
Lagprestasjoner
Under finalen under 18/19 -årene
Årstid | Premiere | Poeng | Andre plass | Dommer | Sted | Dato |
---|---|---|---|---|---|---|
Gruppe 8 Junior klasse | ||||||
1957 | Kapteiner Flat Redmen | 32 - 8 | Goulburn United Roosters | J. McKie | Manuka Oval | 8. september 1957 |
1958 | Queanbeyan United Blues | 11 - 10 | Goulburn Workers Bulldogs | B. Ison | League Park Goulburn |
12. oktober 1958 |
1959 | Goulburn Workers Bulldogs | 7 - 0 | Kapteiner Flat Redmen | Gunning Showground | 27. september 1959 | |
1960 | Goulburn United Roosters | 10 - 5 | Queanbeyan United Blues | J. McKie | Queanbeyan Showground | 25. september 1960 |
1961 | Goulburn United Roosters (2) | 8 - 7 | Goulburn Workers Bulldogs | Queanbeyan Showground | ||
1962 | Goulburn Workers Bulldogs (2) | 15 - 4 | Goulburn United Roosters | League Park | 9. september 1962 | |
1963 | Goulburn Workers Bulldogs (3) | 14 - 3 | Goulburn United Roosters | B. Chapman | League Park | 29. september 1963 |
1964 | Canberra Workmen | 11 - 8 | Goulburn United Roosters | L. Boyton | Queanbeyan Showground | 6. september 1964 |
1965 | Goulburn United Roosters (3) | 15 - 5 | Canberra Workmen | League Park | 3. oktober 1965 | |
1966 | Goulburn United Roosters (4) | 17 - 6 | Queanbeyan United Blues | C. Keane | Manuka Oval | 2. oktober 1966 |
Gruppe 8/9 Junior klasse | ||||||
1967 | Goulburn United Roosters (5) | 17 - 8 | Unge Cherrypickers | Seiffert Oval | 24. september 1967 | |
1968 | Unge Cherrypickers | 7 - 2 | Yass Magpies | Seiffert Oval | 22. september 1968 | |
1969 | Unge Cherrypickers (2) | 18 - 10 | Goulburn United Roosters | D. Tarbuck | Seiffert Oval | 14. september 1969 |
1970 | Unge Cherrypickers (3) | 11 - 0 | Queanbeyan United Blues | Seiffert Oval | 27. september 1970 | |
Gruppe 8 Under 19 -årene | ||||||
1971 | Goulburn United Roosters (6) | 6 - 5 | Canberra Tigers | Seiffert Oval | 12. september 1971 | |
1972 | Queanbeyan United Blues (2) | 17 - 14 | Øst Canberra | N. Bissett | Seiffert Oval | 24. september 1972 |
1973 | Goulburn United Roosters (7) | 11 - 8 | Queanbeyan United Blues | Seiffert Oval | 16. september 1973 | |
Gruppe 8 under 18 år | ||||||
1974 | Queanbeyan United Blues (3) | 19 - 9 | Yass Magpies | Seiffert Oval | 22. september 1974 | |
1975 | Yass Magpies | 20 - 15 | Queanbeyan United Blues | Seiffert Oval | 31. august 1975 | |
1976 | Goulburn United Roosters (8) | 20 - 14 | Queanbeyan United Blues | Seiffert Oval | 19. september 1976 | |
1977 | Queanbeyan United Blues (4) | 13 - 12 | Goulburn Workers Bulldogs | Seiffert Oval | 21. august 1977 | |
1978 | Queanbeyan United Blues (5) | 16 - 7 | Crookwell Green Devils | Seiffert Oval | 24. september 1978 | |
1979 | West Belconnen | 22 - 15 | Yass Magpies | D. Corey | Seiffert Oval | 16. september 1979 |
Gruppe 19 under 18 år | ||||||
1975 | Lakes United Sharks | 5 - 3 | Belconnen United Panthers | Manuka Oval | 14. september 1975 | |
1976 | Lakes United Sharks (2) | 26 - 2 | Batemans Bay Tigers | Northbourne Oval | 29. august 1976 | |
1977 | Lakes United Sharks (3) | 26 - 3 | North Canberra Bears | Manuka Oval | 4. september 1977 | |
1979 | Belconnen United Panthers | 24 - 5 | Canberra Gallopers | Northbourne Oval | 23. september 1979 | |
ACTRL Under 18 -årene | ||||||
1980 | Canberra Tigers | 22 - 7 | Canberra Gallopers | C. Lov | Northbourne Oval | 27. september 1980 |
1981 | Canberra Tigers (2) | 25 - 6 | Yass Magpies | Northbourne Oval | 6. september 1981 | |
CDRL Under 18 -årene | ||||||
1980 | Goulburn United Roosters (9) | 14 - 12 | West Belconnen | B. Jolly | Northbourne Oval | 27. september 1980 |
1981 | West Belconnen (2) | 32 - 0 | Goulburn United Roosters | Seiffert Oval | 13. september 1981 | |
Molonglo Shield Under 18's | ||||||
1982 | Valleys United | 28 - 13 | West Belconnen | G. Jones | Workers Arena | 19. september 1982 |
1983 | West Belconnen (3) | 6 - 2 | Goulburn United Roosters | M. Gnister | Seiffert Oval | 18. september 1983 |
1984 | Belconnen United Panthers (2) | 16 - 12 | Queanbeyan kenguruer | J. Press | Northbourne Oval | 16. september 1984 |
1985 | Woden Valley Rams | 11 - 8 | Queanbeyan kenguruer | M. Gnister | Northbourne Oval | 8. september 1985 |
Molonglo Shield Under 19's | ||||||
1986 | Belconnen United Panthers (3) | 12 - 0 | Queanbeyan United Blues | P. Stuart | Northbourne Oval | 7. september 1986 |
1987 | West Belconnen (4) | 18 - 0 | Woden Valley Rams | B. Keeley | Northbourne Oval | 30. august 1987 |
1988 | Belconnen United Sharks | 13 - 0 | Queanbeyan United Blues | G. Eade | Northbourne Oval | 28. august 1988 |
1989 | West Belconnen (5) | 32 - 10 | Queanbeyan kenguruer | G. Jones | Northbourne Oval | 17. september 1989 |
1990 | Belconnen United Sharks (2) | 18 - 6 | Queanbeyan kenguruer | G. Henderson | Seiffert Oval | 15. september 1990 |
1991 | Belconnen United Sharks (3) | 26 - 4 | West Belconnen Warriors | J. Elliott | Seiffert Oval | 14. september 1991 |
1992 | West Belconnen Warriors (6) | 16 - 4 | Yass Magpies | S. Hart | Seiffert Oval | 13. september 1992 |
1993 | West Belconnen Warriors (7) | 21 - 8 | Goulburn Gladiators | B. Cummins | Seiffert Oval | 12. september 1993 |
1994 | Ginninderra Bulls | 16 - 8 | Woden Valley Rams | M. Harradine | Seiffert Oval | 4. september 1994 |
1995 | Valley Dragons | 16 - 12 | West Belconnen Warriors | M. Harradine | Seiffert Oval | 17. september 1995 |
1996 | Queanbeyan United Blues (6) | 26 - 16 | Tuggeranong United Buffaloes | C. Wilson | Seiffert Oval | 10. september 1996 |
1997 | Tuggeranong United Buffaloes (2) | 16 - 6 | West Belconnen Warriors | M. Harradine |
Seiffert Oval Queanbeyan |
16. september 1997 |
Canberra Raiders Cup under 19 -årene | ||||||
1998 | Tuggeranong United Buffaloes (3) | 26 - 6 | Queanbeyan kenguruer | B. Cobb | 13. september 1998 | |
1999 | Queanbeyan kenguruer | 36 - 8 | Tuggeranong United Buffaloes | C. Wilson | Seiffert Oval | 12. september 1999 |
2000 | Queanbeyan United Blues (7) | 12 - 2 | West Belconnen Warriors | C. Bonanno |
Margaret Donoghoe Oval Queanbeyan |
10. september 2000 |
2001 | West Belconnen Warriors (8) | 22 - 10 | Queanbeyan United Blues | M. Laverty |
Seiffert Oval Queanbeyan |
26. august 2001 |
Canberra Raiders Cup under 18 år | ||||||
2002 | Goulburn Stockmen | 21 - 20 | Queanbeyan United Blues | D. Feenan | Seiffert Oval | 15. september 2002 |
2003 | Goulburn Stockmen (2) | 44 - 12 | Gungahlin Bulls | R. Moore | Seiffert Oval | 31. august 2003 |
2004 | Tuggeranong Bushrangers | 32 - 12 | Gungahlin Bulls | S. Johnson | Seiffert Oval | 29. august 2004 |
2005 | Queanbeyan United Blues (8) | 26 - 20 | Yass Magpies | R. Moore | Seiffert Oval | 28. august 2005 |
2006 | Tuggeranong Bushrangers (2) | 34 - 12 | West Belconnen Warriors | P. Henderson | Seiffert Oval | 3. september 2006 |
2007 | Queanbeyan United Blues (9) | 34 - 16 | Tuggeranong Bushrangers | T. Flynn | Seiffert Oval | 9. september 2007 |
2008 | Gungahlin Bulls (2) | 18 - 8 | Queanbeyan United Blues | J. Tennent | Seiffert Oval | 28. september 2008 |
2009 | Goulburn Workers Bulldogs (4) | 26 - 24 | Gungahlin Bulls | P. Flynn | Seiffert Oval | 27. september 2009 |
2010 | Tuggeranong Bushrangers (3) | 26 - 12 | Belconnen United Scholars | A. Williams | Seiffert Oval | 19. september 2010 |
Canberra Raiders Cup under 18 -tallets divisjon 1 | ||||||
2011 | Tuggeranong Bushrangers (4) | 8 - 4 | Belconnen United Scholars | J. West | Seiffert Oval | 11. september 2011 |
2012 | Belconnen United Scholars | 26 - 20 | Tuggeranong Bushrangers | M. Jones | Seiffert Oval | 23. september 2012 |
2013 | Goulburn Workers Bulldogs (5) | 36 - 20 | Woden Valley Rams | J. Gould | Seiffert Oval | 1. september 2013 |
2014 | Tuggeranong Bushrangers (5) | 30 - 4 | Belconnen United Scholars | L. Wild | Seiffert Oval | 7. september 2014 |
2015 | Woden Valley Rams (2) | 24 - 14 | West Belconnen Warriors | O. Levido | Seiffert Oval | 6. september 2015 |
Canberra Raiders Cup under 18 år | ||||||
2016 | Tuggeranong Bushrangers (6) | 16 - 12 | West Belconnen Warriors | B. Savona | Seiffert Oval | 11. september 2016 |
2017 | Woden Valley Rams (3) | 18 - 16 | Goulburn Workers Bulldogs | A. Nattergal | Seiffert Oval | 3. september 2017 |
2018 | Queanbeyan United Blues (10) | 28 - 18 | Goulburn Workers Bulldogs | B. Seppala | Seiffert Oval | 2. september 2018 |
Canberra Raiders Cup under 19 -tallets divisjon 1 | ||||||
2019 | Queanbeyan United Blues (11) | 26 - 10 | Goulburn Workers Bulldogs | E. Fernance | Seiffert Oval | 8. september 2019 |
Canberra Raiders Cup under 19 -årene |
Lagprestasjoner
Ladies League Tag Grand Finals
Årstid | Premiere | Poeng | Andre plass | Dommer | Sted | Dato |
---|---|---|---|---|---|---|
Canberra Raiders Cup Ladies League Tag | ||||||
2016 | Belconnen United Sharks | 20 - 4 | Tuggeranong Bushrangers | S. Cameron | Seiffert Oval | 11. september 2016 |
2017 | West Belconnen Warriors | 14 - 8 | Goulburn Workers Bulldogs | J. Bolton | Seiffert Oval | 3. september 2017 |
2018 | West Belconnen Warriors (2) | 10 - 4 | Goulburn Workers Bulldogs | A. Richardson | Seiffert Oval | 2. september 2018 |
2019 | West Belconnen Warriors (3) | 8 - 6 | Goulburn Workers Bulldogs | G. Miles | Seiffert Oval | 8. september 2019 |
CRRL Cup Ladies League Tag | ||||||
2020 | Queanbeyan United Blues | 18 - 14 | Gungahlin Bulls | G. Miles |
Seiffert Oval Queanbeyan |
27. september 2020 |
Canberra Raiders Cup Ladies League Tag |
Lagprestasjoner
Storfinale i andre divisjon
Årstid | Premiere | Poeng | Andre plass | Dommer | Sted | Dato |
---|---|---|---|---|---|---|
Federal Capital Territory og District Rugby League | ||||||
1927 | Hall | 11 - 2 | Duntroon | Duntroon | 24. september 1927 | |
1928 | Acton Rovers | 7 - 3 | Russell Hill | I. Lott | Manuka Oval | 1. september 1928 |
1929 | Sørbyen | 13 - 2 | Hall | |||
1930 | West City | 6 - 5 | Hall | |||
1931 | North City | 7 - 0 | Sørbyen | |||
1932 | West City (2) | 11 - 0 | North City | |||
1933 | Sør -byen (2) | 7 - 5 | Hall | Manuka Oval | 2. september 1933 | |
1934 | Sør -byen (3) | 9 - 8 | Molonglo | Stevens | 1. september 1934 | |
1935 | Sørbyen (4) | 8 - 7 | Molonglo | |||
1936 | Queanbeyan United Blues | 6 - 0 | Canberra by | J. Baker | Northbourne Oval | 19. september 1936 |
ACT District Rugby League | ||||||
1946 | North City (2) | 15 - 5 | West City | Queanbeyan Showground | 22. september 1946 | |
1947 | North City (3) | 6 - 3 | Causeway Rovers | 6. september 1947 | ||
1948 | North City (4) | 15 - 10 | Causeway Rovers | Northbourne Oval | 28. august 1948 | |
1949 | North City (5) | 8 - 0 | Causeway Rovers | |||
1950 | North City (6) | 10 - 9 | Causeway Rovers | |||
1951 | Causeway Rovers | 10 - 9 | North City | |||
1952 | Kapteiner Flat Redmen | 11 - 10 | Causeway Rovers | Northbourne Oval | 21. september 1952 | |
1953 | North City | 21 - 2 | Causeway Rovers | 30. august 1953 | ||
1964 | Harman/Navy | 20 - 15 | Causeway Rovers | |||
1965 | Royal Australian Air Force | 11 - 3 | Kapteiner Flat Redmen | |||
1966 | Bungendore Tigers | 9 - 7 | Braidwood Bears | |||
1967 | Queanbeyan kenguruer | 11 - 9 | Bungendore Tigers | 27. august 1967 | ||
1968 | Captains Flat Redmen (2) | 4 - 3 | Bungendore Tigers | Northbourne Oval | 25. august 1968 | |
1969 | Woden Valley Rams | 30 - 4 | ANU-Harman | Seiffert Oval | 23. august 1969 | |
1970 | Captains Flat Redmen (3) | 12 - 7 | Woden Valley Rams | Seiffert Oval | 30. august 1970 | |
1971 | Captains Flat Redmen (4) | 25 - 8 | St Christophers Saints | Northbourne Oval | 5. september 1971 | |
1972 | North Canberra Bears | 39 - 16 | Kapteiner Flat Redmen | B. Chapman | Manuka Oval | 10. september 1972 |
1973 | West Canberra | 25 - 6 | Belconnen United Panthers | Manuka Oval | 9. september 1973 | |
1974 | Bungendore Tigers (2) | 5 - 3 | Australian National University | A. Laird | Manuka Oval | 8. september 1974 |
1975 | Harman sjømenn | 13 - 4 | West Canberra | Manuka Oval | 14. september 1975 | |
1976 | Canberra kameler | 12 - 7 | Harman sjømenn | Northbourne Oval | 29. august 1976 | |
Gruppe 19 Andre divisjon | ||||||
1977 | Canberra Kameler (2) | 7 - 5 | Kapteiner Flat Redmen | Manuka Oval | 4. september 1977 | |
1978 | Captains Flat Redmen (5) | 16 - 3 | Canberra kameler | Northbourne Oval | 3. september 1978 | |
1979 | Captains Flat Redmen (6) | 21 - 7 | Australian National University | J. Ellis | Northbourne Oval | 23. september 1979 |
ACT Rugby League Second Division | ||||||
1980 | Canberra kameler (3) | 15 - 10 | Kapteiner Flat Redmen | N. Wardle | Northbourne Oval | 27. september 1980 |
1981 | Captains Flat Redmen (7) | 15 - 5 | Canberra kameler | J. Ellis | Northbourne Oval | 6. september 1981 |
1982 | Lakes United Sharks | 18 - 5 | North Canberra Bears | R. Cambridge | Workers Arena | 19. september 1982 |
1983 | Weston Creek | 18 - 6 | Harman sjømenn | R. Lloyd | Seiffert Oval | 18. september 1983 |
1984 | Harman Sailors (2) | 28 - 8 | North Canberra Bears | D. Gnister | Northbourne Oval | 16. september 1984 |
1985 | Ambassador Camels (4) | 38 - 6 | North Canberra Bears | D. Gnister | Northbourne Oval | 8. september 1985 |
Canberra Cup | ||||||
1986 | Yass Magpies | 13 - 6 | Ambassadør Kameler | A. Thompson | Northbourne Oval | 21. september 1986 |
1987 | Gunning Roos | 10 - 6 | Valley Statesmen | G. Jones | Northbourne Oval | 30. august 1987 |
1988 | Valley Statesmen | 7 - 2 | Queanbeyan RSL Diggers | G. Jones | Northbourne Oval | 28. august 1988 |
1989 | Queanbeyan RSL Diggers | 35 - 2 | Canberra Giants | N. Maher | Northbourne Oval | 17. september 1989 |
1990 | Yass Magpies (2) | 26 - 18 | Bungendore Tigers | G. Jones | Seiffert Oval | 15. september 1990 |
1991 | Bogong Warriors | 34 - 16 | Valley Dragons | A. Thompson | Seiffert Oval | 14. september 1991 |
1992 | Valley Dragons | 24 - 20 | Valley Statesmen | A. Thompson | Seiffert Oval | 13. september 1992 |
1993 | Jerrabomberra Diggers (2) | 28 - 8 | Bogong Warriors | R. Cranston | Seiffert Oval | 12. september 1993 |
Canberra Cup gull | ||||||
1994 | Crookwell Green Devils | 20 - 12 | Jerrabomberra Diggers | J. Elliott | Northbourne Oval | 27. august 1994 |
Canberra Cup Blue | ||||||
1994 | East Canberra United | 15 - 8 | Canberra gladiatorer | B. Cummins | Northbourne Oval | 27. august 1994 |
Canberra Cup | ||||||
1995 | Seiler Pirates | 6 - 4 | Bungendore Tigers | B. Cummins | Seiffert Oval | 2. september 1995 |
1996 | Harman Sailors (3) | 14 - 12 | Seiler Pirates | R. Gallacher | ||
1997 | Valley Statesmen (2) | 20 - 16 | South Tuggeranong Knights | B. Cobb | Boomanulla Oval | |
1998 | Bungendore Tigers (3) | 30 - 6 | Goulburn Stockmen | G. Pfeiffer | ||
George Tooke Shield | ||||||
1995 | Yass Magpies (3) | 15 - 4 | Jerrabomberra Diggers | R. Cranston | Seiffert Oval | 2. september 1995 |
1996 | Goulburn Exchange Rabbitohs | 16 - 6 | Crookwell Green Devils | R. Cranston | ||
1997 | Yass Magpies (4) | 32 - 12 | Seiler Pirates | G. Pfeiffer | ||
1998 | Yass Magpies (5) | 30 - 8 | South Tuggeranong Knights | B. Bolton | ||
1999 | Bungendore Tigers (4) | 17 - 16 | Crookwell Green Devils | B. Bolton | Seiffert Oval | 12. september 1999 |
2000 | South Tuggeranong Knights | 20 - 12 | Goulburn Exchange Rabbitohs | I. Freeman | ||
2001 | Bungendore Tigers (5) | 26 - 14 | South Tuggeranong Knights | R. Gallacher |
Seiffert Oval Queanbeyan |
|
2002 | Cooma hingster | 18 - 16 | Crookwell Green Devils | R. Gallacher | Seiffert Oval | 15. september 2002 |
2003 | Cooma hingster | 16 - 14 | Binalong brahmaner | D. Feenan | Seiffert Oval | 31. august 2003 |
2004 | Universitetsstudenter | 28 - 8 | Boomanulla Raiders | D. Feenan | Seiffert Oval | 29. august 2004 |
2005 | Crookwell Green Devils (2) | 34 - 22 | Tuggeranong Bushrangers | S. Johnson | Seiffert Oval | 28. august 2005 |
2006 | Crookwell Green Devils (3) | 14 - 8 | Bungendore Tigers | R. Moore | Seiffert Oval | 3. september 2006 |
2007 | Tuggeranong Bushrangers | 17 - 14 | Bungendore Tigers | R. Moore | Seiffert Oval | 9. september 2007 |
2008 | Bungendore Tigers (6) | 23 - 14 | Sørvestlige brahmaner | M. Dagwell | Seiffert Oval | 28. september 2008 |
2009 | Harden Hawks | 17 - 14 | Bungendore Tigers | J. Tennent | Seiffert Oval | 27. september 2009 |
2010 | Binalong brahmaner | 25 - 12 | Harden Hawks | J. West | Seiffert Oval | 19. september 2010 |
2011 | Bungendore Tigers (7) | 28 - 22 | Binalong brahmaner | M. Forster | Seiffert Oval | 11. september 2011 |
2012 | Hall Hornets | 34 - 12 | Bungendore Tigers | T. Flynn | Raiders Belconnen | |
2013 | Binalong brahmaner (2) | 32 - 6 | Harden Hawks | M. Jones | Binalong rekreasjonsplass | 31. august 2013 |
2014 | Binalong brahmaner (3) | 30 - 4 | Harden Hawks | R. Moore | Binalong rekreasjonsplass | 30. august 2014 |
2015 | Bungendore Tigers (8) | 28 - 12 | Yass Magpies | H. Fallah | Mick Sherd Oval | 29. august 2015 |
2016 | North Canberra Bears (2) | 17 - 12 | Harden Hawks | H. Fallah | McLean Oval | 10. september 2016 |
2017 | Harden Hawks (2) | 24 - 20 | Crookwell Green Devils | T. Flynn | Crookwell Memorial Oval | 9. september 2017 |
2018 | Crookwell Green Devils (4) | 22 - 16 | North Canberra Bears | G. Widdowson | Crookwell Memorial Oval | 8. september 2018 |
2019 | North Canberra Bears (3) | 24 - 16 | Crookwell Green Devils | G. Widdowson | Jamison Oval | 14. september 2019 |
2020 | Gordon Highlanders | 24 - 10 | Bungendore Tigers | L. Barrow | Mick Sherd Oval | 26. september 2020 |
Lagprestasjoner
Andre divisjon under 18/19 -tallets store finaler
Årstid | Premiere | Poeng | Andre plass | Dommer | Sted | Dato |
---|---|---|---|---|---|---|
George Tooke Shield under 18 år | ||||||
1995 | East Canberra Tigers | 30 - 6 | Yass Magpies | B. Northey | Seiffert Oval | 2. september 1995 |
1996 | Goulburn Exchange Rabbitohs | 22 - 0 | Yass Magpies | M. Cutler | ||
Canberra Raiders Cup under 18 -tallets divisjon 2 | ||||||
2011 | Queanbeyan kenguruer | 32 - 26 | Queanbeyan United Blues | A. Williams | Seiffert Oval | 11. september 2011 |
2012 | Bungendore Tigers | 28 - 12 | Tuggeranong Bushrangers | J. West | Seiffert Oval | 23. september 2012 |
2013 | Gungahlin Bulls | 24 - 16 | Queanbeyan kenguruer | L. Barrow | Seiffert Oval | 1. september 2013 |
2014 | Tuggeranong Bushrangers | 30 - 6 | Gungahlin Bulls | J. Gould | Seiffert Oval | 7. september 2014 |
2015 | Gungahlin Bulls (2) | 20 - 14 | Tuggeranong Bushrangers | L. Barrow | Seiffert Oval | 6. september 2015 |
George Tooke Shield Youth League | ||||||
2016 | Tuggeranong Bushrangers (2) | 14 - 4 | Harden Hawks | J. Gould | McLean Oval | 10. september 2016 |
2017 | Harden Hawks | 36 - 0 | North Canberra Bears | L. Barrow | Crookwell Memorial Oval | 9. september 2017 |
2018 | Yass Magpies | 10 - 2 | Harden-Boorowa | J. Wharehinga | Crookwell Memorial Oval | 8. september 2018 |
Canberra Raiders Cup Under 19 -tallets divisjon 2 | ||||||
2019 | Tuggeranong Bushrangers (3) | 15 - 12 | North Canberra Bears | C. Davis | Jamison Oval | 14. september 2019 |
Lagprestasjoner
Second Division Ladies League Tag Grand Finals
Lagprestasjoner
Storfinale for kvinner
Årstid | Premiere | Poeng | Andre plass | Dommer | Sted | Dato |
---|---|---|---|---|---|---|
ACT Women's Rugby League | ||||||
1991 | East Canberra Tigers | 16 - 0 | Gungahlin galoppere | Seiffert Oval | 14. september 1991 | |
1992 | East Canberra Tigers (2) | 24 - 6 | Woden Valley Rams | R. Luke | Seiffert Oval | 13. september 1992 |
1993 | East Canberra Tigers (3) | 42 - 0 | West Belconnen Warriors | R. Luke | Seiffert Oval | 12. september 1993 |
1994 | Canberra Breakaways (4) | 14 - 8 | Valley Dragons | K. Hopkins | Seiffert Oval | 4. september 1994 |
1995 | Tuggeranong Castaways | 8 - 4 | Woden Valley Rams | B. Chapman | Seiffert Oval | 2. september 1995 |
1996 | R. Luke | Seiffert Oval | 10. september 1996 | |||
1997 | D. Hall |
Seiffert Oval Queanbeyan |
16. september 1997 | |||
1998 | Woden Weston Rams | 26 - 4 | Northside kvinner | C. Nattergal | 13. september 1998 | |
1999 | Gungahlin Bulls | D. Hall | Seiffert Oval | 12. september 1999 | ||
2000 | Gungahlin Bulls (2) | D. Hall |
Margaret Donoghoe Oval Queanbeyan |
10. september 2000 | ||
2001 | Gungahlin Bulls (3) | def | Queanbeyan kenguruer | K. Hopkins |
Seiffert Oval Queanbeyan |
26. august 2001 |
2002 | Gungahlin Bulls (4) | C. Nattergal | Seiffert Oval | 15. september 2002 | ||
2003 | B. Lane | Seiffert Oval | 31. august 2003 | |||
Katrina Fanning Shield | ||||||
2017 | Queanbeyan United Blues | 26 - 16 | Goulburn Stockmen | C. Nattergal | Seiffert Oval | 3. september 2017 |
2018 | Goulburn Stockmen | 20 - 8 | Yass Magpies | E. Fernance | Seiffert Oval | 2. september 2018 |
2019 | Yass Magpies | 18 - 8 | Valley Dragons | A. Blackman | GIO stadion | 7. september 2019 |
2020 | Bushpies | 22 - 12 | Queanbeyan United Blues | A. Blackman | Seiffert Oval | 27. september 2020 |
Lagprestasjoner
Vinnere av McIntyre -medaljer (årets første klasse)
Prisvinnere
År | Spiller | Klubb |
---|---|---|
1986 | Brett Coombs | West Belconnen Warriors |
1987 | Ian Baker | Queanbeyan kenguruer |
1988 | Clyde Chatfield | Yass Magpies |
1989 | Gary Kingham | West Belconnen Warriors |
1990 | Glenn Wood | East Canberra Tigers |
1991 | Tony Adam | West Belconnen Warriors |
Scott Griffiths | Belconnen United Sharks | |
1992 | Scott Griffiths | Queanbeyan United Blues |
1993 | Chris Cuthbertson | Queanbeyan United Blues |
1994 | Michael Mantelli | Queanbeyan kenguruer |
1995 | David Gray | Queanbeyan United Blues |
Craig Breen | West Belconnen Warriors | |
Troy Clear | ||
1996 | Brendan Norton | Woden Valley Rams |
1997 | Robert Daniel | Woden Valley Rams |
1998 | Dallas Yow Yeh | Queanbeyan United Blues |
1999 | Nick Stanton | Tuggeranong United Buffaloes |
Andrew Theuma | Cooma hingster | |
2000 | Nick Stanton | Tuggeranong United Buffaloes |
2001 | Nick Stanton | Gungahlin Bulls |
2002 | Adam Peters | West Belconnen Warriors |
2003 | Richie Allan | Gungahlin Bulls |
2004 | Michael Mondo | Tuggeranong Bushrangers |
2005 | Brenton Lawrence | Tuggeranong Bushrangers |
2006 | Tim Donovan | North Belconnen Scholars |
2007 | Ben Nicoll | Tuggeranong Bushrangers |
Luke Gray | West Belconnen Warriors | |
2008 | Michael Dodson | Goulburn Workers Bulldogs |
Brenton Lawrence | Woden Valley Rams | |
2009 | Liam Taylor | West Belconnen Warriors |
2010 | Mathew Gafa | Belconnen United Scholars |
2011 | Steve McLean | Queanbeyan United Blues |
2012 | Brent Crisp | Belconnen United Scholars |
Michael Dodson | Goulburn Workers Bulldogs | |
2013 | Daniel York | Goulburn Workers Bulldogs |
2014 | Jordan Macey | Queanbeyan kenguruer |
2015 | Jack Miller | Queanbeyan kenguruer |
2016 | Robert Roberts | West Belconnen Warriors |
2017 | Brent Crisp | Queanbeyan kenguruer |
2018 | Tom Warner | Yass Magpies |
Michael Gilmour | Woden Valley Rams | |
2019 | Mitchell Cornish | Goulburn Workers Bulldogs |
2020 | Mitchel Souter | Canberra Raiders U20s |
Jordan Williams | ||
Brayden Robertson | Woden Valley Rams | |
2021 | Joshua Ayers | West Belconnen Warriors |
Tre Holten-Williams | Gungahlin Bulls |
Flere vinnere
Spiller | Vant | År |
---|---|---|
Nick Stanton | 3 | 1999, 2000, 2001 |
Scott Griffiths | 2 | 1991, 1992 |
Brenton Lawrence | 2 | 2005, 2008 |
Michael Dodson | 2 | 2008, 2012 |
Brent Crisp | 2 | 2012, 2017 |
Årstider
- 2016 Canberra Rugby League
- 2017 Canberra Rugby League
- 2018 Canberra Rugby League
- 2019 Canberra Rugby League
- 2020 Canberra Rugby League
- 2021 Canberra Rugby League