Sjakk -VM 2005 - Chess World Cup 2005
2005 | |
Turneringsinformasjon | |
---|---|
Sport | Sjakk |
plassering | Khanty-Mansiysk |
Datoer | 27. november 2005–17. Desember 2005 |
Administrator (er) | FIDE |
Turneringsformat (er) |
Enkelt elimineringsturnering |
Vert (er) | Sjakkforbundet i Russland |
Endelige stillinger | |
Champion | Levon Aronian |
Andreplass | Ruslan Ponomariov |
Den Chess World Cup 2005 fungerte som en kvalifiseringsturnering for FIDE World Chess Championship 2007 . Den ble arrangert som en 128-spillersturnering fra 27. november til 17. desember 2005 i Khanty-Mansiysk , Russland.
De ti beste i mål kvalifiserte seg til kandidatkampene i verdensmesterskapet i sjakk 2007. En av dem ( Étienne Bacrot ) hadde allerede kvalifisert seg til kandidatkampene via rating, og frigjorde plassen for den ellevte spilleren ved verdensmesterskapet ( Vladimir Malakhov ).
VM ble vunnet av den armenske stormesteren Levon Aronian .
Bakgrunn
VM 2005 var en del av syklusen for verdensmesterskapet i sjakk 2007 . De ti beste som kvalifiserte seg kvalifiserte seg til 2007 Candidates -turneringen . Imidlertid hadde Étienne Bacrot på tredjeplass allerede kvalifisert seg til kandidatene etter rangering , så ellevteplasserte Vladimir Malakhov kvalifiserte seg også.
Tre av spillerne ved verdensmesterskapet, Levon Aronian , Alexander Grischuk og Boris Gelfand , var suksessrike i kandidatene og kvalifiserte seg til VM-turneringen, som ble arrangert som et åttespillers dobbelt-robin-arrangement, med Gelfand som endte på tredjeplass.
De fire beste avslutterne av FIDE verdensmesterskap i sjakk 2005 ( Veselin Topalov , Viswanathan Anand , Peter Svidler og Alexander Morozevich ) ble allerede invitert til verdensmesterskapet i 2007 og dermed fritatt fra verdensmesterskapet.
Spilleforhold
Turneringen var i stil med FIDE-verdensmesterskapet i sjakk mellom 1998 og 2004: hver runde besto av en to-kampskamp, etterfulgt av uavgjortpauser ved raskere tidskontroller om nødvendig. I runder 1–3 ble tapende spillere eliminert. I runder gikk imidlertid 4-6 beseirede spillere videre til neste runde for å bestemme stillingen til de 16 beste spillerne.
Tidskontrollen for vanlige kamper var 90 minutter for de første 40 trekkene og 15 minutter for resten av kampen, med 30 sekunder lagt til etter hvert trekk. Slipsbrudd besto av to hurtighetssjakkspill (25 minutter hver + 10 sekunder per trekk); etterfulgt av to blitz -spill om nødvendig (5 minutter + 10 sekunder per trekk); etterfulgt av en enkelt Armageddon sjakk om nødvendig (hvit har 6 minutter og må vinne, svart har 5 minutter og trenger bare å trekke).
Kvalifikasjon
Følgende spillere kvalifiserte seg til VM:
- Tre av de fire semifinalistene i FIDE World Chess Championship 2004 ( Rustam Kasimdzhanov , Michael Adams og Teimour Radjabov ); den fjerde semifinalisten, Veselin Topalov , var den regjerende verdensmesteren i FIDE og hadde allerede en plass i det neste mesterskapet.
- Verdensmester for kvinner 2004 ( Antoaneta Stefanova ).
- Juniormester i junior 2004 ( Pendyala Harikrishna ).
- 22 spillere med den høyeste Elo -karakteren . Den gjennomsnittlige karakteren fra juli 2004 og januar 2005 ble brukt.
- 90 spillere kvalifiserte seg fra kontinentale og sonemesterskap:
- 46 spillere fra Europa,
- 19 spillere fra Amerika,
- 19 spillere fra Asia og Oseania,
- 6 spillere fra Afrika.
- 8 nominerte til FIDE -presidenten.
- 3 nominerte til den lokale organisasjonskomiteen.
Deltakere
Alle spillere er stormestere med mindre annet er angitt.
- Vassily Ivanchuk ( UKR ) , 2748
- Étienne Bacrot ( FRA ) , 2725
- Levon Aronian ( ARM ) , 2724
- Alexander Grischuk ( RUS ) , 2720
- Boris Gelfand ( ISR ) , 2717
- Alexei Shirov ( ESP ) , 2710
- Vladimir Akopian ( ARM ) , 2707
- Teimour Radjabov ( AZE ) , 2704
- Ruslan Ponomariov ( UKR ) , 2704
- Sergei Tiviakov ( NED ) , 2699
- Ivan Sokolov ( NED ) , 2696
- Alexey Dreev ( RUS ) , 2694
- Gata Kamsky ( USA ) , 2690
- Viorel Bologan ( MDA ) , 2682
- Joël Lautier ( FRA ) , 2679
- Lazaro Bruzon ( CUB ) , 2677
- Evgeny Bareev ( RUS ) , 2675
- Shakhriyar Mamedyarov ( AZE ) , 2674
- Francisco Vallejo Pons ( ESP ) , 2674
- Ilia Smirin ( ISR ) , 2673
- Pentala Harikrishna ( IND ) , 2673
- Vladimir Malakhov ( RUS ) , 2670
- Konstantin Sakaev ( RUS ) , 2668
- Andrei Volokitin ( UKR ) , 2666
- Alexander Moiseenko ( UKR ) , 2663
- Krishnan Sasikiran ( IND ) , 2663
- Pavel Eljanov ( UKR ) , 2663
- Hikaru Nakamura ( USA ) , 2662
- Vadim Zvjaginsev ( RUS ) , 2659
- Sergey Karjakin ( UKR ) , 2658
- Artyom Timofeev ( RUS ) , 2658
- Zurab Azmaiparashvili ( GEO ) , 2658
- Michał Krasenkow ( POL ) , 2655
- Emil Sutovsky ( ISR ) , 2654
- Alexander Areshchenko ( UKR ) , 2653
- Alexander Khalifman ( RUS ) , 2653
- Vadim Milov ( SUI ) , 2652
- Mikhail Gurevich ( TUR ) , 2652
- Sergei Rublevsky ( RUS ) , 2652
- Loek van Wely ( NED ) , 2648
- Ye Jiangchuan ( CHN ) , 2648
- Zviad Izoria ( GEO ) , 2646
- David Navara ( CZE ) , 2646
- Giovanni Vescovi ( BRA ) , 2646
- Karen Asrian ( ARM ) , 2645
- Dmitry Jakovenko ( RUS ) , 2644
- Evgeniy Najer ( RUS ) , 2641
- Arkadij Naiditsch ( GER ) , 2641
- Alexander Onischuk ( USA ) , 2640
- Julio Granda ( PER ) , 2637
- Zahar Efimenko ( UKR ) , 2637
- Pavel Smirnov ( RUS ) , 2637
- Sergei Movsesian ( SVK ) , 2635
- Mikhail Kobalia ( RUS ) , 2634
- Evgenij Miroshnichenko ( UKR ) , 2634
- Alexander Motylev ( RUS ) , 2632
- Evgeny Alekseev ( RUS ) , 2632
- Alexander G. Beliavsky ( SLO ) , 2631
- Vasilios Kotronias ( GRE ) , 2626
- Ruben Felgaer ( ARG ) , 2624
- Andrei Istrățescu ( ROU ) , 2622
- Gilberto Milos ( BRA ) , 2620
- Robert Kempinski ( POL ) , 2619
- Ivan Cheparinov ( BUL ) , 2618
- Alexei Fedorov ( BLR ) , 2616
- Rafael A. Vaganian ( ARM ) , 2614
- Darmen Sadvakasov ( KAZ ) , 2612
- Ľubomír Ftáčnik ( SVK ) , 2612
- Gregory S. Kaidanov ( USA ) , 2608
- Ni Hua ( CHN ) , 2603
- Baadur Jobava ( GEO ) , 2601
- Murtas Kazhgaleyev ( KAZ ) , 2601
- Michael Roiz ( ISR ) , 2600
- Oleg Korneev ( RUS ) , 2599
- Zhang Zhong ( CHN ) , 2598
- Mark Paragua ( PHI ) , 2596
- Dmitry Bocharov ( RUS ) , 2592
- Bartłomiej Macieja ( POL ) , 2591
- Alexander Ivanov ( USA ) , 2589
- Valerij Popov ( RUS ) , 2588
- Pavel Kotsur ( KAZ ) , 2587
- Ehsan Ghaem Maghami ( IRI ) , 2586
- Rafael Leitão ( BRA ) , 2586
- Wang Yue ( CHN ) , 2585
- Utut Adianto ( INA ) , 2584
- Predrag Nikolić ( BIH ) , 2584
- Sergey Erenburg ( ISR ) , 2582
- Xu Jun ( CHN ) , 2582
- Artashes Minasian ( ARM ) , 2581
- Dao Thien Hai ( VIE ) , 2581
- Robert Markuš ( SCG ) , 2579
- Levan Pantsulaia ( GEO ) , 2578
- Ernesto Inarkiev ( RUS ) , 2577
- Alexander Stripunsky ( USA ) , 2576
- Hichem Hamdouchi ( MAR ) , 2574
- Farrukh Amonatov ( TJK ) , 2572
- Magnus Carlsen ( NOR ) , 2570
- Evgenij Agrest ( SWE ) , 2570
- Csaba Balogh ( HUN ) , 2567
- Yuri Shulman ( USA ) , 2565
- Surya Shekhar Ganguly ( IND ) , 2562
- Sergey Kudrin ( USA ) , 2551
- Alexei Iljushin ( RUS ) , 2546
- Yuriy Kuzubov ( UKR ) , 2541
- Sang Cao ( HUN ) , 2538
- Darcy Lima ( BRA ) , 2529
- Wang Hao ( CHN ) , 2519, uten tittel
- Yu Shaoteng ( CHN ) , 2516
- Walter Arencibia ( CUB ) , 2510
- Li Shilong ( CHN ) , 2510
- Nurlan Ibraev ( KAZ ) , 2508, IM
- Rodrigo Vasquez ( CHI ) , 2506
- Nikolai Kabanov ( RUS ) , 2506, IM
- Aleksei Pridorozhni ( RUS ) , 2506, IM
- Carlos Matamoros Franco ( ECU ) , 2501
- Zhao Jun ( CHN ) , 2500
- Pascal Charbonneau ( CAN ) , 2500, IM
- Antoaneta Stefanova ( BUL ) , 2491
- Slank Belkhodja ( TUN ) , 2490
- Ahmed Adly ( EGY ) , 2480
- Diego Flores ( ARG ) , 2479, IM
- Gary Lane ( AUS ) , 2445, IM
- Kirill Kuderinov ( KAZ ) , 2432, FM
- Watu Kobese ( RSA ) , 2400, IM
- Gastón Needleman ( ARG ) , 2381, ingen tittel
- Ali Frhat ( EGY ) , 2306, FM
- Stanley Chumfwa ( ZAM ) , 2303, uten tittel
- Aleksandr Sibriaev ( RUS ) , 2264, FM
Merk: 7. frø Akopian dukket ikke opp for sin første runde -kamp mot Lane og tapte på fortapt.
Siste stilling
- Levon Aronian ( Armenia )
- Ruslan Ponomariov ( Ukraina )
- Étienne Bacrot ( Frankrike )
- Alexander Grischuk ( Russland )
- Evgeny Bareev ( Russland )
- Boris Gelfand ( Israel )
- Sergei Rublevsky ( Russland )
- Mikhail Gurevich ( Tyrkia )
- Gata Kamsky ( USA )
- Magnus Carlsen ( Norge )
- Vladimir Malakhov ( Russland )
- Francisco Vallejo Pons ( Spania )
- Alexey Dreev ( Russland )
- Loek van Wely ( Nederland )
- Joël Lautier ( Frankrike )
- Konstantin Sakaev ( Russland )
De 11 beste kvalifiserte seg til kandidatsturneringen 2007 .
Resultater, runder 5–7
Kvartfinale | Semifinaler (best av 2) | Final (best av 2) | ||||||||||||
5 | Boris Gelfand | 2 | ||||||||||||
4 | Alexander Grischuk | 4 | ||||||||||||
4 | Alexander Grischuk | 1 | ||||||||||||
9 | Ruslan Ponomariov | 3 | ||||||||||||
17 | Evgeny Bareev | ½ | ||||||||||||
9 | Ruslan Ponomariov | 1½ | ||||||||||||
9 | Ruslan Ponomariov | 1 | ||||||||||||
3 | Levon Aronian | 3 | ||||||||||||
39 | Sergei Rublevsky | ½ | ||||||||||||
2 | Étienne Bacrot | 1½ | ||||||||||||
2 | Étienne Bacrot | ½ | ||||||||||||
3 | Levon Aronian | 1½ | ||||||||||||
3 | Levon Aronian | 1½ | ||||||||||||
38 | Mikhail Gurevich | ½ |
Taperne i runde 4-6 spilte ytterligere minikamper for å etablere plassene 3-16.
Plasseringskamper
- Runde 5
- For plassene 9–16
- (97) Magnus Carlsen 1½ – ½ Joël Lautier (15)
- (13) Gata Kamsky 1½ – ½ Konstantin Sakaev (23)
- (22) Vladimir Malakhov 1½ – ½ Alexey Dreev (12)
- (19) Francisco Vallejo Pons 2½ – 1½ Loek van Wely (40)
- Runde 6
- For plassene 5–8
- (39) Sergei Rublevsky 1½ – 2½ Evgeny Bareev (17)
- (38) Mikhail Gurevich 0–2 Boris Gelfand (5)
- For plassene 9–12
- (22) Vladimir Malakhov 2½ – 3½ Magnus Carlsen (97)
- (13) Gata Kamsky 3½ – 2½ Francisco Vallejo Pons (19)
- For plassene 13–16
- (15) Joël Lautier 2½ – 3½ Loek van Wely (40)
- (12) Alexey Dreev 1½ – ½ Konstantin Sakaev (23)
- Runde 7
- 3. plass kamp
- (2) Étienne Bacrot 2½ – 1½ Alexander Grischuk (4)
- Kamp på 5. plass
- (5) Boris Gelfand 1½ – 2½ Evgeny Bareev (17)
- Kamp på 7. plass
- (39) Sergei Rublevsky 1½ – ½ Mikhail Gurevich (38)
- Kamp på 9. plass
- (97) Magnus Carlsen 1–3 Gata Kamsky (13)
- 11. plass
- (22) Vladimir Malakhov 1½ – ½ Francisco Vallejo Pons (19)
- 13. plass
- (40) Loek van Wely 1½ – 2½ Alexey Dreev (12)
- 15. plass
- (15) Joël Lautier 3½ – 3½ Konstantin Sakaev (23)
Resultater, runder 1-4
Seksjon 1
Første runde | Andre runde | Tredje runde | Fjerde runde | ||||||||||||||||
1 | Vassily Ivanchuk | 1½ | |||||||||||||||||
128 | Aleksandr Sibriaev | ½ | |||||||||||||||||
1 | Vassily Ivanchuk | ½ | |||||||||||||||||
64 | Ivan Cheparinov | 1½ | |||||||||||||||||
64 | Ivan Cheparinov | 2½ | |||||||||||||||||
65 | Alexei Fedorov | 1½ | |||||||||||||||||
64 | Ivan Cheparinov | 1 | |||||||||||||||||
97 | Magnus Carlsen | 3 | |||||||||||||||||
32 | Zurab Azmaiparashvili | 1 | |||||||||||||||||
97 | Magnus Carlsen | 3 | |||||||||||||||||
97 | Magnus Carlsen | 1½ | |||||||||||||||||
96 | Farrukh Amonatov | ½ | |||||||||||||||||
33 | Michał Krasenkow | 1 | |||||||||||||||||
96 | Farrukh Amonatov | 3 | |||||||||||||||||
97 | Magnus Carlsen | 1½ | |||||||||||||||||
17 | Evgeny Bareev | 2½ | |||||||||||||||||
16 | Lazaro Bruzon | 2½ | |||||||||||||||||
113 | Nikolai Kabanov | 1½ | |||||||||||||||||
16 | Lazaro Bruzon | 2½ | |||||||||||||||||
49 | Alexander Onischuk | 1½ | |||||||||||||||||
49 | Alexander Onischuk | 1½ | |||||||||||||||||
80 | Valerij Popov | ½ | |||||||||||||||||
16 | Lazaro Bruzon | 1½ | |||||||||||||||||
17 | Evgeny Bareev | 2½ | |||||||||||||||||
17 | Evgeny Bareev | 1½ | |||||||||||||||||
112 | Rodrigo Vasquez | ½ | |||||||||||||||||
17 | Evgeny Bareev | 1½ | |||||||||||||||||
48 | Arkadij Naiditsch | ½ | |||||||||||||||||
48 | Arkadij Naiditsch | 1½ | |||||||||||||||||
81 | Pavel Kotsur | ½ |
Avsnitt 2
Første runde | Andre runde | Tredje runde | Fjerde runde | ||||||||||||||||
2 | Étienne Bacrot | 2 | |||||||||||||||||
127 | Stanley Chumfwa | 0 | |||||||||||||||||
2 | Étienne Bacrot | 1½ | |||||||||||||||||
63 | Robert Kempinski | ½ | |||||||||||||||||
63 | Robert Kempinski | 3 | |||||||||||||||||
66 | Rafael A. Vaganian | 1 | |||||||||||||||||
2 | Étienne Bacrot | 3 | |||||||||||||||||
34 | Emil Sutovsky | 1 | |||||||||||||||||
31 | Artyom Timofeev | 2½ | |||||||||||||||||
98 | Evgenij Agrest | 1½ | |||||||||||||||||
31 | Artyom Timofeev | 1½ | |||||||||||||||||
34 | Emil Sutovsky | 2½ | |||||||||||||||||
34 | Emil Sutovsky | 2½ | |||||||||||||||||
95 | Hichem Hamdouchi | 1½ | |||||||||||||||||
2 | Étienne Bacrot | 2½ | |||||||||||||||||
15 | Joël Lautier | 1½ | |||||||||||||||||
15 | Joël Lautier | 3 | |||||||||||||||||
114 | Aleksei Pridorozhni | 1 | |||||||||||||||||
15 | Joël Lautier | 1½ | |||||||||||||||||
79 | Alexander Ivanov | ½ | |||||||||||||||||
50 | Julio Granda | ½ | |||||||||||||||||
79 | Alexander Ivanov | 1½ | |||||||||||||||||
15 | Joël Lautier | 3½ | |||||||||||||||||
47 | Evgeniy Najer | 2½ | |||||||||||||||||
18 | Shakhriyar Mamedyarov | 2½ | |||||||||||||||||
111 | Nurlan Ibraev | 1½ | |||||||||||||||||
18 | Shakhriyar Mamedyarov | 3 | |||||||||||||||||
47 | Evgeniy Najer | 4 | |||||||||||||||||
47 | Evgeniy Najer | 1½ | |||||||||||||||||
82 | Ehsan Ghaem Maghami | ½ |
Avsnitt 3
Første runde | Andre runde | Tredje runde | Fjerde runde | ||||||||||||||||
3 | Levon Aronian | 2 | |||||||||||||||||
126 | Ali Frhat | 0 | |||||||||||||||||
3 | Levon Aronian | 2 | |||||||||||||||||
67 | Darmen Sadvakasov | 0 | |||||||||||||||||
62 | Gilberto Milos | ½ | |||||||||||||||||
67 | Darmen Sadvakasov | 1½ | |||||||||||||||||
3 | Levon Aronian | 1½ | |||||||||||||||||
35 | Alexander Areshchenko | ½ | |||||||||||||||||
30 | Sergey Karjakin | 1½ | |||||||||||||||||
99 | Csaba Balogh | 2½ | |||||||||||||||||
99 | Csaba Balogh | ½ | |||||||||||||||||
35 | Alexander Areshchenko | 1½ | |||||||||||||||||
35 | Alexander Areshchenko | 2 | |||||||||||||||||
94 | Alexander Stripunsky | 0 | |||||||||||||||||
3 | Levon Aronian | 2½ | |||||||||||||||||
19 | Francisco Vallejo Pons | 1½ | |||||||||||||||||
14 | Viorel Bologan | 2 | |||||||||||||||||
115 | Carlos Matamoros Franco | 0 | |||||||||||||||||
14 | Viorel Bologan | 0 | |||||||||||||||||
51 | Zahar Efimenko | 2 | |||||||||||||||||
51 | Zahar Efimenko | 3 | |||||||||||||||||
78 | Bartłomiej Macieja | 1 | |||||||||||||||||
51 | Zahar Efimenko | 1 | |||||||||||||||||
19 | Francisco Vallejo Pons | 3 | |||||||||||||||||
19 | Francisco Vallejo Pons | 3 | |||||||||||||||||
110 | Li Shilong | 1 | |||||||||||||||||
19 | Francisco Vallejo Pons | 1½ | |||||||||||||||||
83 | Rafael Leitão | ½ | |||||||||||||||||
46 | Dmitry Jakovenko | 1½ | |||||||||||||||||
83 | Rafael Leitão | 2½ |
Avsnitt 4
Første runde | Andre runde | Tredje runde | Fjerde runde | ||||||||||||||||
4 | Alexander Grischuk | 2 | |||||||||||||||||
125 | Gastón Needleman | 0 | |||||||||||||||||
4 | Alexander Grischuk | 2 | |||||||||||||||||
61 | Andrei Istrățescu | 0 | |||||||||||||||||
61 | Andrei Istrățescu | 2½ | |||||||||||||||||
68 | Ľubomír Ftáčnik | 1½ | |||||||||||||||||
4 | Alexander Grischuk | 2½ | |||||||||||||||||
100 | Yuri Shulman | 1½ | |||||||||||||||||
29 | Vadim Zvjaginsev | 3½ | |||||||||||||||||
100 | Yuri Shulman | 3½ | |||||||||||||||||
100 | Yuri Shulman | 3½ | |||||||||||||||||
36 | Alexander Khalifman | 3½ | |||||||||||||||||
36 | Alexander Khalifman | 2½ | |||||||||||||||||
93 | Ernesto Inarkiev | 1½ | |||||||||||||||||
4 | Alexander Grischuk | 1½ | |||||||||||||||||
1. 3 | Gata Kamsky | ½ | |||||||||||||||||
1. 3 | Gata Kamsky | 1½ | |||||||||||||||||
116 | Zhao juni | ½ | |||||||||||||||||
1. 3 | Gata Kamsky | 3 | |||||||||||||||||
77 | Dmitry Bocharov | 1 | |||||||||||||||||
52 | Pavel Smirnov | ½ | |||||||||||||||||
77 | Dmitry Bocharov | 1½ | |||||||||||||||||
1. 3 | Gata Kamsky | 3½ | |||||||||||||||||
20 | Ilia Smirin | 2½ | |||||||||||||||||
20 | Ilia Smirin | 2½ | |||||||||||||||||
109 | Walter Arencibia | 1½ | |||||||||||||||||
20 | Ilia Smirin | 2½ | |||||||||||||||||
84 | Wang Yue | 1½ | |||||||||||||||||
45 | Karen Asrian | ½ | |||||||||||||||||
84 | Wang Yue | 1½ |
Avsnitt 5
Første runde | Andre runde | Tredje runde | Fjerde runde | ||||||||||||||||
5 | Boris Gelfand | 2 | |||||||||||||||||
124 | Watu Kobese | 0 | |||||||||||||||||
5 | Boris Gelfand | 2½ | |||||||||||||||||
60 | Ruben Felgaer | 1½ | |||||||||||||||||
60 | Ruben Felgaer | 1½ | |||||||||||||||||
69 | Gregory S. Kaidanov | ½ | |||||||||||||||||
5 | Boris Gelfand | 4 | |||||||||||||||||
92 | Levan Pantsulaia | 2 | |||||||||||||||||
28 | Hikaru Nakamura | 0 | |||||||||||||||||
101 | Surya Shekhar Ganguly | 2 | |||||||||||||||||
101 | Surya Shekhar Ganguly | 1½ | |||||||||||||||||
92 | Levan Pantsulaia | 2½ | |||||||||||||||||
37 | Vadim Milov | ½ | |||||||||||||||||
92 | Levan Pantsulaia | 1½ | |||||||||||||||||
5 | Boris Gelfand | 3½ | |||||||||||||||||
12 | Alexey Dreev | 2½ | |||||||||||||||||
12 | Alexey Dreev | 2 | |||||||||||||||||
117 | Pascal Charbonneau | 0 | |||||||||||||||||
12 | Alexey Dreev | 3½ | |||||||||||||||||
76 | Mark Paragua | 2½ | |||||||||||||||||
53 | Sergei Movsesian | ½ | |||||||||||||||||
76 | Mark Paragua | 1½ | |||||||||||||||||
12 | Alexey Dreev | 2½ | |||||||||||||||||
21 | Pendyala Harikrishna | 1½ | |||||||||||||||||
21 | Pendyala Harikrishna | 3 | |||||||||||||||||
108 | Yu Shaoteng | 1 | |||||||||||||||||
21 | Pendyala Harikrishna | 4 | |||||||||||||||||
44 | Giovanni Vescovi | 2 | |||||||||||||||||
44 | Giovanni Vescovi | 1½ | |||||||||||||||||
85 | Utut Adianto | ½ |
Avsnitt 6
Første runde | Andre runde | Tredje runde | Fjerde runde | ||||||||||||||||
6 | Alexei Shirov | 1½ | |||||||||||||||||
123 | Kirill Kuderinov | ½ | |||||||||||||||||
6 | Alexei Shirov | 2 | |||||||||||||||||
59 | Vasilios Kotronias | 0 | |||||||||||||||||
59 | Vasilios Kotronias | 1½ | |||||||||||||||||
70 | Ni Hua | ½ | |||||||||||||||||
6 | Alexei Shirov | ½ | |||||||||||||||||
38 | Mikhail Gurevich | 1½ | |||||||||||||||||
27 | Pavel Eljanov | 2½ | |||||||||||||||||
102 | Sergey Kudrin | 1½ | |||||||||||||||||
27 | Pavel Eljanov | 1½ | |||||||||||||||||
38 | Mikhail Gurevich | 2½ | |||||||||||||||||
38 | Mikhail Gurevich | 2½ | |||||||||||||||||
91 | Robert Markuš | 1½ | |||||||||||||||||
38 | Mikhail Gurevich | 2½ | |||||||||||||||||
22 | Vladimir Malakhov | 1½ | |||||||||||||||||
11 | Ivan Sokolov | 1½ | |||||||||||||||||
118 | Antoaneta Stefanova | ½ | |||||||||||||||||
11 | Ivan Sokolov | 2 | |||||||||||||||||
75 | Zhang Zhong | 0 | |||||||||||||||||
54 | Mikhail Kobalia | 1½ | |||||||||||||||||
75 | Zhang Zhong | 2½ | |||||||||||||||||
11 | Ivan Sokolov | ½ | |||||||||||||||||
22 | Vladimir Malakhov | 1½ | |||||||||||||||||
22 | Vladimir Malakhov | 1½ | |||||||||||||||||
107 | Wang Hao | ½ | |||||||||||||||||
22 | Vladimir Malakhov | 2 | |||||||||||||||||
86 | Predrag Nikolić | 0 | |||||||||||||||||
43 | David Navara | 3½ | |||||||||||||||||
86 | Predrag Nikolić | 3½ |
Avsnitt 7
Første runde | Andre runde | Tredje runde | Fjerde runde | ||||||||||||||||
7 | Vladimir Akopian | ||||||||||||||||||
122 | Gary Lane | uten | |||||||||||||||||
122 | Gary Lane | ½ | |||||||||||||||||
71 | Baadur Jobava | 1½ | |||||||||||||||||
58 | Alexander G. Beliavsky | 1 | |||||||||||||||||
71 | Baadur Jobava | 3 | |||||||||||||||||
71 | Baadur Jobava | 1½ | |||||||||||||||||
39 | Sergei Rublevsky | 2½ | |||||||||||||||||
26 | Krishnan Sasikiran | 1½ | |||||||||||||||||
103 | Alexei Iljushin | ½ | |||||||||||||||||
26 | Krishnan Sasikiran | 2½ | |||||||||||||||||
39 | Sergei Rublevsky | 3½ | |||||||||||||||||
39 | Sergei Rublevsky | 1½ | |||||||||||||||||
90 | Dao Thien Hai | ½ | |||||||||||||||||
39 | Sergei Rublevsky | 1½ | |||||||||||||||||
23 | Konstantin Sakaev | ½ | |||||||||||||||||
10 | Sergei Tiviakov | 2 | |||||||||||||||||
119 | Slank Belkhodja | 0 | |||||||||||||||||
10 | Sergei Tiviakov | 4 | |||||||||||||||||
74 | Oleg Korneev | 3 | |||||||||||||||||
55 | Evgenij Miroshnichenko | 1½ | |||||||||||||||||
74 | Oleg Korneev | 2½ | |||||||||||||||||
10 | Sergei Tiviakov | 0 | |||||||||||||||||
23 | Konstantin Sakaev | 2 | |||||||||||||||||
23 | Konstantin Sakaev | 2 | |||||||||||||||||
106 | Darcy Lima | 0 | |||||||||||||||||
23 | Konstantin Sakaev | 2½ | |||||||||||||||||
87 | Sergey Erenburg | 1½ | |||||||||||||||||
42 | Zviad Izoria | 3 | |||||||||||||||||
87 | Sergey Erenburg | 4 |
Avsnitt 8
Første runde | Andre runde | Tredje runde | Fjerde runde | ||||||||||||||||
8 | Teimur Radjabov | 2 | |||||||||||||||||
121 | Diego Flores | 0 | |||||||||||||||||
8 | Teimur Radjabov | 2½ | |||||||||||||||||
72 | Murtas Kazhgaleyev | 1½ | |||||||||||||||||
57 | Evgeny Alekseev | ½ | |||||||||||||||||
72 | Murtas Kazhgaleyev | 1½ | |||||||||||||||||
8 | Teimur Radjabov | 1½ | |||||||||||||||||
40 | Loek van Wely | 2½ | |||||||||||||||||
25 | Alexander Moiseenko | 2 | |||||||||||||||||
104 | Yuriy Kuzubov | 0 | |||||||||||||||||
25 | Alexander Moiseenko | 3 | |||||||||||||||||
40 | Loek van Wely | 4 | |||||||||||||||||
40 | Loek van Wely | 2 | |||||||||||||||||
89 | Artashes Minasian | 0 | |||||||||||||||||
40 | Loek van Wely | 0 | |||||||||||||||||
9 | Ruslan Ponomariov | 2 | |||||||||||||||||
9 | Ruslan Ponomariov | 1½ | |||||||||||||||||
120 | Ahmed Adly | ½ | |||||||||||||||||
9 | Ruslan Ponomariov | 2½ | |||||||||||||||||
56 | Alexander Motylev | 1½ | |||||||||||||||||
56 | Alexander Motylev | 1½ | |||||||||||||||||
73 | Michael Roiz | ½ | |||||||||||||||||
9 | Ruslan Ponomariov | 2 | |||||||||||||||||
88 | Xu juni | 0 | |||||||||||||||||
24 | Andrei Volokitin | ½ | |||||||||||||||||
105 | Sang Cao | 1½ | |||||||||||||||||
105 | Sang Cao | ½ | |||||||||||||||||
88 | Xu juni | 1½ | |||||||||||||||||
41 | Ye Jiangchuan | ½ | |||||||||||||||||
88 | Xu juni | 1½ |