EuroBasket 1999 - EuroBasket 1999
Turneringsdetaljer | |
---|---|
Vertslandet | Frankrike |
Datoer | 21. juni - 3. juli |
Lag | 16 |
Sted (er) | 7 (i 7 vertsbyer) |
Endelige stillinger | |
Champions | Italia (andre tittel) |
Andre plass | Spania |
Tredje plass | FR Jugoslavia |
Fjerde plass | Frankrike |
Turneringsstatistikk | |
Spill spilt | 54 |
MVP | Gregor Fučka |
Toppscorer |
Alberto Herreros (19,2 poeng per kamp ) |
Offesiell nettside | |
EuroBasket 1999 (arkiv) | |
Den 1999 FIBA EM , ofte kalt FIBA Eurobasket 1999 , var den 31 FIBA Eurobasket regional basketball mesterskapet holdt av FIBA Europe , som også fungerte som Europa kvalifiseringskamp for 2000 OL-turnering , noe som gir en køye til toppen fem (eller seks, avhengig av Jugoslavia når et av de fem beste plassene) lagene i den endelige stillingen. Det ble arrangert i Frankrike mellom 21. juni og 3. juli 1999. Seksten landslag deltok på arrangementet i regi av FIBA Europe , sportens regionale styringsorgan. Byene Antibes , Clermont-Ferrand , Dijon , Le Mans , Paris , Pau og Toulouse var vertskap for turneringen. Italia vant sin andre FIBA -europeiske tittel ved å beseire Spania med en score på 64–56 i finalen. Italias Gregor Fučka ble kåret til turneringens MVP .
Spillesteder
plassering | Bilde | By | Arena | Kapasitet | Status | Rund |
---|---|---|---|---|---|---|
Antibes | Jean Bunoz Sports Hall | 5.051 | Åpnet i 1991 | Gruppe C | ||
Clermont-Ferrand | Clermont-Ferrand Sports Hall | 7000 | Gruppe B | |||
Dijon | Palais des Sports de Dijon | 4628 | Åpnet i 1977 | Gruppe D | ||
Le Mans | Antarès | 6 003 | Åpnet i 1995 | Gruppe F (andre runde) | ||
Paris | Palais Omnisports de Paris-Bercy | 13.200 | Åpnet i 1984 | Mesterskap og klassifiseringsrunder | ||
Pau | Palais des Sports de Pau | 7.707 | Åpnet i 1991 | Gruppe E (andre runde) | ||
Toulouse | Palais des Sports de Toulouse | 5000 | Åpnet i 1983 | Gruppe A og en kamp fra gruppe B |
Kvalifikasjon
Av de seksten lagene som deltok i EuroBasket 1999, tjente bare to direkte køyer: Frankrike som verter og mesterne fra EuroBasket 1997 , Jugoslavia . De andre fjorten lagene tjente køyene sine via en kvalifiseringsturnering.
Gruppe A | Gruppe B | Gruppe C | Gruppe D |
---|---|---|---|
Format
- Lagene ble delt inn i fire grupper på fire lag hver hvor de spilte en runde. De tre beste lagene fra hver gruppe går videre til andre etappe.
- I den andre fasen ble to grupper på seks lag dannet og spilte en runde. Resultatene mellom lag som møtte under den innledende runden blir overført. De fire beste lagene fra hver gruppe i andre etappe går videre til knockout -kvartfinalen for å konkurrere om mesterskapet. Vinnerne i semifinalen konkurrerer om EM, mens taperne fra semifinalen spiller en trøstespill om tredjeplassen.
- Taperne i kvartfinalen konkurrerer i en egen brakett om å definere 5. til 8. plass i den endelige stillingen.
Bindende kriterier
Slips ble brutt gjennom følgende kriterier, med det første alternativet som ble brukt først, helt ned til det siste alternativet:
- Head to head resultater
- Kurvforskjell mellom lagene som er like
- Målgjennomsnitt for de to lagene for alle lag i gruppen
Tropper
Ved starten av turneringen hadde alle de 16 deltakende landene 12 spillere på sin liste.
Innledende runde
Kvalifisert til andre runde |
- Tidene nedenfor er i sentraleuropeisk sommertid ( UTC+2 ).
Gruppe A
Team | Pld | W | L | PF | PA | PD | Poeng |
---|---|---|---|---|---|---|---|
FR Jugoslavia | 3 | 3 | 0 | 227 | 181 | +46 | 6 |
Frankrike | 3 | 2 | 1 | 200 | 196 | +4 | 5 |
Israel | 3 | 1 | 2 | 191 | 220 | −29 | 4 |
Nord -Makedonia | 3 | 0 | 3 | 197 | 218 | −21 | 3 |
21. juni
18:00 |
Israel | 61– 81 | FR Jugoslavia |
Poengberegning ved halv: 23- 38 , 38- 43 | ||
Poeng : Sheffer 18 Rebs : Sheffer 5 Asts : Henefeld 4 |
Pts: Tomašević 24 Rebs: Tomašević 12 Asts: 4 Players 3 |
21. juni
20:45 |
Makedonia | 67- 71 | Frankrike |
Poengberegning ved halv: 40- 42 , 27- 29 | ||
Poeng : Naumoski 27 Rebs : Bocevski , Naumoski 4 Asts : Naumoski 5 |
Poeng: Abdul-Wahad 24 Rebs: Bilba 9 Asts: Sonko 4 |
Palais des sports de Toulouse, Toulouse
Dommerne: Romualdas Brazauskas (LTU), Peter Klingbiel (GER) |
22. juni
18:30 |
FR Jugoslavia | 83 –68 | Makedonia |
Med halvparten: 51 –40, 32 –28 | ||
Poeng : Bodiroga 19 Rebs : Bodiroga 6 Asts : Lukovski 7 |
Poeng: Stefanov 23 Rebs: Bocevski , Stanković 4 Asts: Kurtović , Stefanov 3 |
Palais des sports de Toulouse, Toulouse
Dommer: Peter Klingbiel (GER), György Varadi (HUN) |
22. juni
20:45 |
Frankrike | 77 –66 | Israel |
Scorer til det halve: 37 –34, 40 –32 | ||
Poeng : Abdul-Wahad 19 Rebs : Abdul-Wahad 8 Asts : Abdul-Wahad 3 |
Poeng: Steinhauer 19 Rebs: Steinhauer 7 Asts: Goodes 7 |
Palais des sports de Toulouse, Toulouse
Dommer: Philippe Leemann (SUI), Romualdas Brazauskas (LTU) |
23. juni
18:30 |
Makedonia | 62- 64 | Israel |
Poengberegning ved halv: 37 -29, 25- 35 | ||
Poeng : Stefanov 14 Rebs : Bocevski 12 Asts : Stefanov 8 |
Poeng : Henefeld 21 Rebs: Henefeld 8 Asts: Kattash 5 |
Palais des sports de Toulouse, Toulouse
Dommerne: Romualdas Brazauskas (LTU), György Varadi (HUN) |
23. juni
20:45 |
FR Jugoslavia | 63 –52 | Frankrike |
Poengberegning av halv: 27- 33 , 36 -19 | ||
Poeng : Bodiroga 16 Rebs : Tomašević 9 Asts : Divac , Obradović 3 |
Poeng: Abdul-Wahad 13 Rebs: Bilba 7 Asts: Sciarra 3 |
Palais des sports de Toulouse, Toulouse
Dommer: Philippe Leemann (SUI), Nikolaos Pitsilkas (GRE) |
Gruppe B
Team | Pld | W | L | PF | PA | PD | Poeng | Slips |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Russland | 3 | 2 | 1 | 210 | 191 | +19 | 5 | 1–1, +18 |
Spania | 3 | 2 | 1 | 231 | 229 | +2 | 5 | 1–1, −7 |
Slovenia | 3 | 2 | 1 | 204 | 209 | −5 | 5 | 1–1, −11 |
Ungarn | 3 | 0 | 3 | 213 | 229 | −16 | 3 |
21. juni
18:00 |
Slovenia | 47- 68 | Russland |
Poengberegning ved halv: 22- 30 , 25- 38 | ||
Pts : Smodiš 19 Rebs : Smodiš 7 ASTS : Daneu 4 |
Poeng: Panov 14 Rebs: Panov 9 Asts: Kudelin 5 |
Clermont-Ferrand Sports Hall , Clermont-Ferrand
Oppmøte: 3000 dommere: Danko Radić (CRO), Recep Ankaralı (TUR) |
21. juni
20:45 |
Ungarn | 75- 84 | Spania |
Poengberegning av halv: 36 -27, 39- 57 | ||
Poeng : Gulyás 23 Rebs : Gulyás 4 Asts : Boros 5 |
Poeng: Herreros 25 Rebs: Reyes 14 Asts: Corrales 4 |
Palais des sports de Toulouse , Toulouse
Oppmøte: 3200 dommere: Carl Jungebrand (FIN), Bruno Gasperin (FRA) |
22. juni
18:30 |
Russland | 73 –72 | Ungarn |
Poengberegning av halv: 35 -30, 38- 42 | ||
Pts : Kudelin 21 Rebs : Kisurin 7 ASTS : Kudelin 4 |
Poeng: Dávid , Gulyás 17 Rebs: Gulyás 11 Asts: Kálmán 5 |
Clermont-Ferrand Sports Hall, Clermont-Ferrand
Oppmøte: 3500 Dommere: Stefano Cazzaro (ITA), Bruno Gasperin (FRA) |
22. juni
20:45 |
Spania | 75- 85 | Slovenia |
Poengberegning av halv: 43- 50 , 32- 35 | ||
Poeng : Herreros 29 Rebs : de Miguel 7 Asts : Corrales 3 |
Poeng : Smodiš 27 Rebs: Smodiš 8 Asts: Bečirovič 6 |
Clermont-Ferrand Sports Hall, Clermont-Ferrand
Oppmøte: 3500 Dommere: Carl Jungebrand (FIN), Recep Ankaralı (TUR) |
23. juni
18:30 |
Ungarn | 66- 72 | Slovenia |
Poengberegning ved halv: 33- 40 , 33 -32 | ||
Pts : Sitku 21 Rebs : 3 Spillere 6 ASTS : Kálmán 8 |
Poeng : Milič 17 Rebs: Nesterovič 7 Asts: Daneu , Zdovc 6 |
Clermont-Ferrand Sports Hall, Clermont-Ferrand
Oppmøte: 4300 dommere: Carl Jungebrand (FIN), Danko Radić (CRO) |
23. juni
20:45 |
Russland | 69- 72 | Spania |
Poengberegning ved halv: 30- 39 , 39 -33 | ||
Poeng : Petrenko 19 Rebs : Nosov 18 Asts : Kudelin , Panov 4 |
Poeng: Herreros 20 Rebs: de la Fuente 6 Asts: Rodríguez 5 |
Clermont-Ferrand Sports Hall, Clermont-Ferrand
Dommer: Stefano Cazzaro (ITA), Bruno Gasperin (FRA) |
Gruppe C
Team | Pld | W | L | PF | PA | PD | Poeng | Slips |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tyrkia | 3 | 2 | 1 | 188 | 179 | +9 | 5 | 1–1, +4 |
Italia | 3 | 2 | 1 | 196 | 190 | +6 | 5 | 1–1, +1 |
Kroatia | 3 | 2 | 1 | 198 | 197 | +1 | 5 | 1–1, −5 |
Bosnia og Herzegovina | 3 | 0 | 3 | 170 | 186 | −16 | 3 |
21. juni
18:00 |
Bosnia og Herzegovina | 42- 57 | Tyrkia |
Poengberegning av halv: 21- 24 , 21- 33 | ||
Pts : Leric 11 Rebs : Alihodžić 7 ASTS : Marković 3 |
Poeng: Türkoğlu 14 Rebs: Beşok 15 Asts: Tunçeri 10 |
Jean Bunoz Sports Hall , Antibes
Oppmøte: 3500 Dommerne: Miguel Angel Betancor (ESP), Ivan Zachara (CZE) |
21. juni
20:45 |
Kroatia | 70 -68 | Italia |
Poengberegning av halv: 29- 48 , 41 -20 | ||
Poeng : Kukoč 16 Rebs : Kukoč 8 Asts : Kukoč, Mulaomerović 4 |
Poeng : Galanda 15 Rebs: Fučka 5 Asts: Myers 5 |
Jean Bunoz Sports Hall, Antibes
Oppmøte: 3800 dommere: Reuven Virovnik (ISR), Petr Sudek (SVK) |
22. juni
18:30 |
Tyrkia | 70 -63 | Kroatia |
Poengberegning av halv: 27- 34 , 43 -29 | ||
Poeng : Türkoğlu 18 Rebs : Beşok 13 Asts : Tunçeri 5 |
Pts: Mršić 18 Rebs: Mršić 6 Asts: Mulaomerović 6 |
Jean Bunoz Sports Hall, Antibes
Oppmøte: 3000 dommere: Petr Sudek (SVK), Miguel Angel Betancor (ESP) |
22. juni
20:45 |
Italia | 64 –59 | Bosnia og Herzegovina |
Poengberegning ved halv: 36 -30, 28- 29 | ||
Pts : Myers 22 Rebs : Marconato 8 Asts : Galanda , Meneghin 3 |
Poeng: Marković 22 Rebs: Alihodžić 7 Asts: Firić , Marković 5 |
Jean Bunoz Sports Hall, Antibes
Oppmøte: 3800 dommere: Reuven Virovnik (ISR), Igor Lebedev (RUS) |
23. juni
18:30 |
Bosnia og Herzegovina | 59- 65 | Kroatia |
Poengberegning ved halv: 32- 37 , 27- 28 | ||
Pts : Firic 23 Rebs : Mujezinović 10 ASTS : Marković , Mirković 3 |
Poeng : Mršić 14 Rebs: Kukoč 13 Asts: Kukoč 7 |
Jean Bunoz Sports Hall, Antibes
Fremmøte: 3700 Dommere: Reuven Virovnik (ISR), Ivan Zachara (CZE) |
23. juni
20:45 |
Italia | 64 –61 | Tyrkia |
Poengberegning av halv: 33- 34 , 31 -27 | ||
Poeng : Myers 20 Rebs : Chiacig 6 Asts : Meneghin 4 |
Poeng : Türkcan 13 Rebs: Beşok , Türkcan 6 Asts: Tunçeri 6 |
Jean Bunoz Sports Hall, Antibes
Oppmøte: 4000 dommere: Miguel Angel Betancor (ESP), Petr Sudek (SVK) |
Gruppe D
Team | Pld | W | L | PF | PA | PD | Poeng | Slips |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tsjekkisk Republikk | 3 | 2 | 1 | 229 | 211 | +18 | 5 | 1–1, +7 |
Tyskland | 3 | 2 | 1 | 210 | 210 | 0 | 5 | 1–1, −1 |
Litauen | 3 | 2 | 1 | 228 | 216 | +12 | 5 | 1–1, −6 |
Hellas | 3 | 0 | 3 | 194 | 224 | −30 | 3 |
21. juni
18:00 |
Tsjekkisk Republikk | 78 –62 | Litauen |
Med halvparten: 43 –34, 35 –28 | ||
Pts : Barton 24 Rebs : Okáč 8 ASTS : Czudek 5 |
Pts: Štombergas 17 Rebs: Sabonis 7 ASTS: 3 Spillere 3 |
21. juni
20:45 |
Tyskland | 59 –58 | Hellas |
Poengberegning av halv: 26 -23, 33- 35 | ||
Poeng : Nowitzki 21 Rebs : Nowitzki 5 Asts : Rödl 3 |
Poeng: Sigalas 17 Rebs: 4 Players 5 Asts: Sigalas 4 |
Palais des Sports de Dijon, Dijon
Dommere: Iztok Rems (SLO), Marjan Stojovski (MKD) |
22. juni
18:30 |
Litauen | 84 –74 | Tyskland |
Med halvparten: 32–32, 52 –42 | ||
Pts : Štombergas 24 Rebs : Sabonis 11 ASTS : Maskoliūnas 8 |
Poeng: Nowitzki 16 Rebs: Femerling 6 Asts: Rödl 5 |
Palais des Sports de Dijon, Dijon
Dommere: Iztok Rems (SLO), Armand de Keyser (BEL) |
22. juni
20:45 |
Hellas | 72– 83 | Tsjekkisk Republikk |
Poengberegning ved halv: 33- 34 , 39- 49 | ||
Poeng : Papanikolaou 21 Rebs : Giannoulis 8 Asts : Boudouris , Sigalas 4 |
Poeng: Bartoň 26 Rebs: Bartoň 7 Asts: Welsch 4 |
Palais des Sports de Dijon, Dijon
Dommere: Pascal Dorizon (FRA), Milivoje Jovčić (YUG) |
23. juni
18:30 |
Tsjekkisk Republikk | 68- 77 | Tyskland |
Poengberegning ved halv: 33- 49 , 35 -28 | ||
Poeng : Bartoň 17 Rebs : 3 Players 5 Asts : Bartoň, Treml 2 |
Poeng: Nowitzki 23 Rebs: Okulaja 10 Asts: Bogojevič 5 |
Palais des Sports de Dijon, Dijon
Dommere: Pascal Dorizon (FRA), Marjan Stojovski (MKD) |
23. juni
20:45 |
Hellas | 64- 82 | Litauen |
Poengberegning av halv: 28- 44 , 36- 38 | ||
Poeng : Papanikolaou 21 Rebs : Kakiouzis 5 Asts : Boudouris 4 |
Pts: Karnišovas 20 Rebs: Sabonis 8 ASTS: Jasikevičius 7 |
Palais des Sports de Dijon, Dijon
Dommere: Iztok Rems (SLO), Armand de Keyser (BEL) |
Andre runde
Kvalifisert til kvartfinalen |
Gruppe E
Team | Pld | W | L | PF | PA | PD | Poeng | Slips |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
FR Jugoslavia | 6 | 5 | 1 | 443 | 386 | +57 | 11 | 1–0 |
Frankrike | 6 | 5 | 1 | 414 | 384 | +30 | 11 | 0–1 |
Russland | 6 | 4 | 2 | 441 | 409 | +32 | 10 | |
Spania | 6 | 3 | 3 | 439 | 454 | −15 | 9 | |
Israel | 6 | 2 | 4 | 416 | 467 | -51 | 8 | 1–0 |
Slovenia | 6 | 2 | 4 | 405 | 421 | −16 | 8 | 0–1 |
26. juni
16:15 |
Spania | 57- 74 | Frankrike |
Med halvparten: 32 -31, 25- 43 | ||
Poeng : Dueñas 15 Rebs : Dueñas 8 Asts : Corrales , Rodríguez 3 |
Poeng : Rigaudeau 21 Rebs: Smith 5 Asts: Digbeu , Risacher 4 |
26. juni
18:30 |
Slovenia | 66- 71 | FR Jugoslavia |
Poengberegning av halv: 33 -29, 33- 42 | ||
Poeng : Zdovc 16 Rebs : Jurković 9 Asts : Daneu , Kraljević 3 |
Poeng: Obradović 17 Rebs: Tomašević 10 Asts: Bodiroga 8 |
Palais des Sports de Pau, Pau
Oppmøte: 7600 dommere: Carl Jungebrand (FIN), Peter Klingbiel (GER) |
26. juni
20:45 |
Russland | 93 –84 (OT) | Israel |
Halvpoeng: 41– 43 , 35 –33 Overtid : 17 –8 | ||
Poeng : Ruslan Avleev , Karasev 21 Rebs : Panov 10 Asts : Karasev 6 |
Poeng: Sheffer 26 Rebs: Sheffer 7 Asts: Shelef 5 |
Palais des Sports de Pau, Pau
Oppmøte: 7600 dommere: Danko Radić (CRO), Stefano Cazzaro (ITA) |
27. juni
16:15 |
FR Jugoslavia | 77 –63 | Spania |
Med halvparten: 38 –35, 39 –28 | ||
Poeng : Danilović 16 Rebs : Gurović 9 Asts : Divac 5 |
Poeng: Reyes 18 Rebs: Reyes 9 Asts: Herreros , Reyes 2 |
Palais des Sports de Pau, Pau
Dommere: Romualdas Brazauskas (LTU), Recep Ankaralı (TUR) |
27. juni
18:30 |
Israel | 67 –66 | Slovenia |
Poengberegning ved halv: 41 -28, 26- 38 | ||
Poeng : Goodes 16 Rebs : Henefeld , Kattash 5 Asts : Sheffer 5 |
Poeng: Zdovc 20 Rebs: Jurković 9 Asts: Jurković, Zdovc 4 |
Palais des Sports de Pau, Pau
Oppmøte: 7500 dommere: Philippe Leemann (SUI), Ivan Zachara (CZE) |
27. juni
22:30 |
Frankrike | 66 –62 | Russland |
Poengberegning av halv: 34 -27, 32- 35 | ||
Poeng : Abdul-Wahad 14 Rebs : Rigaudeau , Weis 6 Asts : Rigaudeau 2 |
Poeng : Kudelin 22 Rebs: Panov 10 Asts: Avleev 3 |
Palais des Sports de Pau, Pau
Oppmøte: 7500 dommere: Carl Jungebrand (FIN), Stefano Cazzaro (ITA) |
28. juni
14:45 |
Spania | 88 –74 | Israel |
Scorer til det halve: 36 –31, 52 –43 | ||
Poeng : Reyes 19 Rebs : Herreros , Reyes 7 Asts : de la Fuente 4 |
Poeng: Sheffer 17 Rebs: Steinhauer 5 Asts: Goodes 4 |
Palais des Sports de Pau, Pau
Dommerne: Danko Radić (CRO), Stefano Cazzaro (ITA) |
28. juni
18:30 |
Russland | 76 –68 | FR Jugoslavia |
Scorer til det halve: 36 –31, 40 –37 | ||
Poeng : Z. Pashutin 20 Rebs : 3 Players 4 Asts : E. Pashutin 10 |
Poeng: Bodiroga 14 Rebs: Gurović 5 Asts: Bodiroga 5 |
Palais des Sports de Pau, Pau
Dommerne: Philippe Leemann (SUI), Peter Klingbiel (GER) |
28. juni
20:45 |
Slovenia | 69- 74 | Frankrike |
Poengberegning ved halv: 38 -28, 31- 46 | ||
Poeng : Nesterovič 16 Rebs : Jurković , Nesterovič 9 Asts : 4 Players 2 |
Poeng : Rigaudeau , Risacher 12 Rebs: Abdul-Wahad 12 Asts: Rigaudeau 6 |
Palais des Sports de Pau, Pau
Oppmøte: 7600 dommere: Carl Jungebrand (FIN), Ivan Zachara (CZE) |
Gruppe F
Team | Pld | W | L | PF | PA | PD | Poeng | Slips |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Litauen | 6 | 5 | 1 | 467 | 401 | +66 | 11 | |
Italia | 6 | 4 | 2 | 427 | 385 | +42 | 10 | 1–0 |
Tyrkia | 6 | 4 | 2 | 377 | 371 | +6 | 10 | 0–1 |
Tyskland | 6 | 3 | 3 | 420 | 432 | −12 | 9 | 1–0 |
Kroatia | 6 | 3 | 3 | 444 | 454 | −10 | 9 | 0–1 |
Tsjekkisk Republikk | 6 | 2 | 4 | 434 | 470 | −36 | 8 |
26. juni
16:15 |
Litauen | 74 -48 | Tyrkia |
Med halvparten: 35 –29, 39 –19 | ||
Pts : Karnišovas 19 Rebs : Karnišovas, Sabonis 10 ASTS : Sabonis, Zukauskas 4 |
Poeng : Sarıca 11 Rebs: Beşok 9 Asts: Beşok, Tunçeri 2 |
26. juni
18:30 |
Tsjekkisk Republikk | 64- 86 | Kroatia |
Poengberegning av halv: 29- 45 , 35- 41 | ||
Poeng : Novák 13 Rebs : Bartoň , Novák 5 Asts : Welsch 4 |
Poeng: Kukoč 20 Rebs: Ružić 8 Asts: Kukoč 8 |
Antarès, Le Mans -dommere
: Carl Jungebrand (FIN), Peter Klingbiel (GER) |
26. juni
20:45 |
Tyskland | 53- 74 | Italia |
Poengberegning ved halv: 25- 37 , 28- 37 | ||
Poeng : Tomic 13 Rebs : Arigbabu 6 Asts : Bogojevič 3 |
Poeng: Myers 16 Rebs: Fučka , Marconato 6 Asts: Meneghin 4 |
Antarès, Le Mans
-dommere: Miguel Angel Betancor (ESP), Igor Lebedev (RUS) |
27. juni
16:15 |
Kroatia | 75- 91 | Litauen |
Poengberegning av halv: 42- 50 , 33- 41 | ||
Poeng : Kukoč 12 Rebs : Kukoč 3 Asts : Kukoč 7 |
Pts: Štombergas 17 Rebs: Sabonis 9 ASTS: Štombergas 6 |
Antarès, Le Mans
Fremmøte: 6000 dommere: Pascal Dorizon (FRA), Petr Sudek (SVK) |
27. juni
18:30 |
Tyrkia | 63 –55 | Tyskland |
Med halvparten: 31 –29, 32 –26 | ||
Pts : besok 14 Rebs : Türkcan 10. ASTS : Türkcan 6 |
Poeng : Femerling 19 Rebs: Okulaja , Femerling 4 Asts: Bogojevič 8 |
Antarès, Le Mans
Fremmøte: 6000 dommere: Reuven Virovnik (ISR), Milivoje Jovčić (YUG) |
27. juni
22:30 |
Italia | 95 –68 | Tsjekkisk Republikk |
Poeng til halvparten: 45 –40, 50 –28 | ||
Poeng : Myers 22 Rebs : Marconato 4 Asts : Myers 7 |
Pts: Barton 14 Rebs: Bečka 8 ASTS: Barton 4 |
Antarès, Le Mans
Fremmøte: 6000 dommere: Iztok Rems (SLO), Armand de Keyser (BEL) |
28. juni
14:45 |
Tyskland | 102 –85 | Kroatia |
Poeng til halvparten: 50 –49, 52 –36 | ||
Poeng : Tomic 32 Rebs : Okulaja 9 Asts : Bogojevič 12 |
Poeng : Prkačin 15 Rebs: Ružić 4 Asts: Kukoč 8 |
Antarès, Le Mans
Fremmøte: 3000 dommere: Pascal Dorizon (FRA), Armand de Keyser (BEL) |
28. juni
18:30 |
Tsjekkisk Republikk | 73- 78 | Tyrkia |
Poengberegning ved halv: 37 -36, 36- 42 | ||
Poeng : Bartoň 20 Rebs : Bartoň 7 Asts : Czudek 4 |
Poeng : Türkcan 17 Rebs: Beşok 8 Asts: Sarıca , Tunçeri 4 |
Antarès, Le Mans
Fremmøte: 4000 dommere: Reuven Virovnik (ISR), Igor Lebedev (RUS) |
28. juni
20:45 |
Litauen | 74 –62 | Italia |
Med halvparten: 39 –35, 35 –27 | ||
Poeng : Sabonis 25 Rebs : Sabonis 13 Asts : Karnišovas , Maskoliūnas 6 |
Poeng: Meneghin 16 Rebs: Galanda 5 Asts: De Pol 5 |
Antarès, Le Mans
Fremmøte: 4000 dommere: Miguel Angel Betancor (ESP), Petr Sudek (SVK) |
Knockout -fase
Mesterskapsbrakett
Kvartfinale | Semifinaler | Endelig | ||||||||
1. juli - kl. 14.00 | ||||||||||
Russland | 79 | |||||||||
2. juli - 20:45 | ||||||||||
Italia | 102 | |||||||||
Italia | 71 | |||||||||
1. juli - 16:15 | ||||||||||
FR Jugoslavia | 62 | |||||||||
FR Jugoslavia | 78 | |||||||||
3. juli - 18:00 | ||||||||||
Tyskland | 68 | |||||||||
Italia | 64 | |||||||||
1. juli - 18:30 | ||||||||||
Spania | 56 | |||||||||
Frankrike | 66 | |||||||||
2. juli - 18:30 | ||||||||||
Tyrkia | 63 | |||||||||
Frankrike | 63 | |||||||||
1. juli - 20:45 | ||||||||||
Spania | 70 | Tredje plass | ||||||||
Spania | 74 | |||||||||
3. juli - 15:45 | ||||||||||
Litauen | 72 | |||||||||
FR Jugoslavia | 74 | |||||||||
Frankrike | 62 | |||||||||
Kvartfinale
1. juli
kl. 14.00 |
Russland | 79- 102 | Italia |
Poengberegning ved halv: 40- 49 , 39- 53 | ||
Poeng : Karasev 22 Rebs : Nosov 13 Asts : Karasev, Nosov 3 |
Pts: Myers 22 Rebs: Galanda 5 Asts: De Pol , Meneghin 5 |
Palais Omnisports de Paris-Bercy , Paris
Oppmøte: 8000 dommere: Carl Jungebrand (FIN), Pascal Dorizon (FRA) |
1. juli
16:15 |
FR Jugoslavia | 78 –68 | Tyskland |
Med halvparten: 38 –35, 40 –33 | ||
Pts : Šćepanović 17 Rebs : Tomašević 7 ASTS : Bodiroga 7 |
Poeng : Femerling 13 Rebs: Nowitzki 5 Asts: Bogojevič 6 |
Palais Omnisports de Paris-Bercy, Paris
Oppmøte: 12 000 dommere: Romualdas Brazauskas (LTU), Recep Ankaralı (TUR) |
1. juli
18:30 |
Frankrike | 66 –63 | Tyrkia |
Poengberegning ved halv: 31-31, 35 -32 | ||
Pts : Rigaudeau 18 Rebs : Bilba 8 ASTS : 3 Spillere 2 |
Poeng: Türkoğlu 17 Rebs: Beşok 8 Asts: Tunçeri 5 |
Palais Omnisports de Paris-Bercy, Paris
Oppmøte: 14 000 dommere: Reuven Virovnik (ISR), Iztok Rems (SLO) |
1. juli
22:30 |
Spania | 74 –72 | Litauen |
Poengberegning av halv: 34 -31, 40- 41 | ||
Poeng : Herreros 28 Rebs : 3 Players 5 Asts : Rodríguez 5 |
Poeng: Jasikevičius 22 Rebs: Žukauskas 6 Asts: Maskoliūnas 5 |
Palais Omnisports de Paris-Bercy, Paris
Oppmøte: 12 000 dommere: Stefano Cazzaro (ITA), Petr Sudek (SVK) |
Semifinaler
2. juli
18:30 |
Frankrike | 63- 70 | Spania |
Poengberegning ved halv: 29- 31 , 34- 39 | ||
Poeng : Bilba 11 Rebs : Bilba, Gadou 4 Asts : Rigaudeau 4 |
Poeng: Herreros 29 Rebs: Reyes 9 Asts: Rodríguez 6 |
Palais Omnisports de Paris-Bercy , Paris
Oppmøte: 14 000 dommere: Carl Jungebrand (FIN), Petr Sudek (SVK) |
2. juli
20:45 |
Italia | 71 –62 | FR Jugoslavia |
Poengberegning ved halv: 37 -23, 34- 39 | ||
Pts : fucka 17 Rebs : fucka, Galanda 5 ASTS : Abbio , Myers 4 |
Poeng: Bodiroga 17 Rebs: Bodiroga 13 Asts: 3 Players 2 |
Palais Omnisports de Paris-Bercy, Paris
Oppmøte: 13 000 dommere: Reuven Virovnik (ISR), Romualdas Brazauskas (LTU) |
Tredje plass
3. juli
15:45 |
Frankrike | 62- 74 | FR Jugoslavia |
Poengberegning av halv: 26- 33 , 36- 41 | ||
Pts : Rigaudeau 16 Rebs : Bilba , Weis 6 ASTS : 3 Spillere 2 |
Poeng: Divac 19 Rebs: Lončar 7 Asts: Bodiroga 5 |
Palais Omnisports de Paris-Bercy , Paris
Oppmøte: 14 000 dommere: Miguel Angel Betancor (ESP), Stefano Cazzaro (ITA) |
Endelig
3. juli
18:00 |
Spania | 56- 64 | Italia |
Poengberegning ved halv: 24- 32 , 32-32 | ||
Poeng : Corrales 15 Rebs : Dueñas 11 Asts : Corrales 6 |
Poeng: Myers 18 Rebs: Fučka 10 Asts: Basile , Fučka 2 |
Palais Omnisports de Paris-Bercy , Paris
Oppmøte: 14 000 dommere: Iztok Rems (SLO), Pascal Dorizon (FRA) |
5. til 8. plass
Klassifiseringsrunde | Femte plass | |||||
2. juli - kl. 14.00 | ||||||
Russland | 74 | |||||
3. juli - kl. 13.30 | ||||||
Tyskland | 70 | |||||
Russland | 72 | |||||
2. juli - 16:15 | ||||||
Litauen | 103 | |||||
Tyrkia | 56 | |||||
Litauen | 80 | |||||
Syvende plass | ||||||
3. juli - kl. 11.15 | ||||||
Tyskland | 86 | |||||
Tyrkia | 67 |
2. juli
kl. 14.00 |
Russland | 74 -70 | Tyskland |
Poengberegning ved halv: 40 -24, 34- 46 | ||
Pts : Kudelin 19 Rebs : Avleev 9 ASTS : E. Pashutin 4 |
Poeng: Nowitzki 15 Rebs: Nowitzki 4 Asts: Bogojevič , Tomic 5 |
2. juli
18:00 |
Tyrkia | 56- 80 | Litauen |
Poengberegning av halv: 24- 38 , 32- 42 | ||
Poeng : Okur 14 Rebs : Okur 10 Asts : 4 Players 2 |
Pts: Praškevičius 16 Rebs: Karnišovas , Sabonis 7 Asts: Karnišovas 6 |
Palais omnisports de Paris-Bercy, Paris
Dommer: Miguel Angel Betancor (ESP), Pascal Dorizon (FRA) |
3. juli
11:15 |
Tyskland | 86 –67 | Tyrkia |
Med halvparten: 48 –36, 38 –31 | ||
Pts : Femerling 18 Rebs : Okulaja 7 ASTS : Bogojevič 5 |
Poeng: Türkoğlu 15 Rebs: Okur 11 Asts: Tunçeri 4 |
Palais omnisports de Paris-Bercy, Paris
Dommer: Armand de Keyser (BEL), Milivoje Jovčić (YUG) |
3. juli
13:30 |
Russland | 72- 103 | Litauen |
Poengberegning av halv: 33- 42 , 39- 61 | ||
Pts : Kudelin 23 Rebs : Nosov 7 ASTS : 3 Spillere 2 |
Poeng : Karnišovas 18 Rebs: Einikis , Masiulis 6 Asts: Marčiulionis 7 |
Palais omnisports de Paris-Bercy, Paris
Dommer: Peter Klingbiel (GER), Recep Ankaralı (TUR) |
Statistiske ledere
Individuelle turneringshøyder
Poeng
|
Rebounds
|
Hjelper
|
Stjeler
|
Minutter
|
Individuelle spillhøyder
Avdeling | Navn | Total | Motstander |
---|---|---|---|
Poeng | Dražan Tomić | 32 | Kroatia |
Rebounds | Vitaliy Nosov | 18 | Spania |
Hjelper | Vladimir Bogojević | 12 | Kroatia |
Stjeler | Sergei Panov | 7 | Slovenia |
Omsetning | Dirk Nowitzki | 8 | Tyrkia |
Team Tournament Highs
Offensiv PPG
|
Rebounds
|
Hjelper
|
Stjeler
|
Teamspillets høyder
Avdeling | Navn | Total | Motstander |
---|---|---|---|
Poeng | Litauen | 103 | Russland |
Rebounds | Russland | 45 | Israel |
Hjelper | Litauen | 32 | Russland |
Stjeler | Italia | 17 | Tsjekkisk Republikk |
Feltmålsprosent | Litauen | 70,0% (35/50) | Kroatia |
3-punkts feltmålsprosent | Frankrike | 69,2% (9/13) | Israel |
Frikastprosent |
Slovenia FR Jugoslavia |
100% (12/12) 100% (6/6) |
Spania Spania |
Omsetning | Tsjekkisk Republikk | 23 | Italia |
Utmerkelser
1999 FIBA EuroBasket Champions |
---|
Italia 2. tittel |
1999 FIBA EuroBasket MVP : Gregor Fučka ( Italia ) |
All-Tournament Team |
---|
Carlton Myers |
Andrea Meneghin |
Alberto Herreros |
Dejan Bodiroga |
Gregor Fučka ( MVP ) |
Siste stilling
Kvalifisert til sommer -OL 2000 | |
Kvalifisert til sommer -OL 2000 som nåværende verdensmester |
Rang | Team | Ta opp |
---|---|---|
Italia | 7–2 | |
Spania | 5–4 | |
FR Jugoslavia | 7–2 | |
4 | Frankrike | 6–3 |
5 | Litauen | 7–2 |
6 | Russland | 5–4 |
7 | Tyskland | 4–5 |
8 | Tyrkia | 4–5 |
9 | Israel | 2–4 |
10 | Slovenia | 2–4 |
11 | Kroatia | 3–3 |
12 | Tsjekkisk Republikk | 2–4 |
1. 3 | Makedonia | 0–3 |
14 | Ungarn | 0–3 |
15 | Bosnia og Herzegovina | 0–3 |
16 | Hellas | 0–3 |
Referanser
Eksterne linker
- 1999 EM for menn , FIBA.com.