Storbritannia ved sommer -OL 1908 - Great Britain at the 1908 Summer Olympics
Storbritannia ved sommer -OL 1908 | |
---|---|
IOC -kode | GBR |
INGEN C | British Olympic Association |
i London | |
Konkurrenter | 676 i 24 idretter |
Flaggbærer | Kynaston Studd |
Medaljer rangert som 1 |
|
Sommer -OL -opptredener ( oversikt ) | |
Andre relaterte opptredener | |
1906 Intercalated Games |
Storbritannia , representert ved British Olympic Association (BOA), konkurrerte som vertsnasjon ved sommer -OL 1908 i London . The British Olympic Association var den nasjonale olympiske komiteen ansvarlig for å organisere Storbritannia representasjon. På den tiden konkurrerte britiske idrettsutøvere under lagnavnet "United Kingdom". Det britiske laget omfattet 676 konkurrenter.
Det var landets fjerde opptreden, som ikke har gått glipp av noen av de olympiske sommerleker . Landet endte på OL -tabellen på førsteplass for første og eneste gang i sin historie. Fieldhockey for menn 31. oktober er siste gang at Storbritannia feide medaljepallen ved et OL i 2021.
Medaljere
Resultater etter arrangement
Bueskyting
I bueskytingskonkurransen dominerte det britiske laget de to arrangementene (en for menn, en for kvinner) som var populære i deres land, og vant både mesterskap og andreplasser samt en tredjeplass, og tapte bare en enkelt bronsemedalje til USA . Britiske kvinner var de eneste som konkurrerte i kvinnenes event. Storbritannia hadde 41 bueskyttere til stede, 25 kvinner og 16 menn; de totalt 42 bidrag over alle tre arrangementer.
Broren og søsteren William og Lottie Dod tok gull- og sølvmedaljer, Queenie Newall tok kvinnegullet for å bli den eldste kvinnelige gullmedaljevinner i OL -historien (en rekord hun har gjennom sommer -OL 2004 ), og den eneste irske kvinnen som var tilstede i 1908 Games vant bronsemedaljen for kvinner.
Britene klarte seg ikke så godt i kontinentalt stil, dominert av det franske laget, med den eneste briten som tok 12. plassen. Robert Backhouse skjøt imidlertid et poeng i en vennlig demonstrasjon som ville ha plassert ham på andreplass hvis han hadde vært i faktisk konkurranse.
Friidrett
Det britiske laget var det nest mest suksessrike laget i friidrett. Med 7 førsteplasser samlet de mindre enn halve mesterskapene som det amerikanske laget gjorde på 16, men fortsatt doblet nesten alle andre lag til sammen (4 gullmedaljer).
Løping
Begivenhet | Plass | Atlet | Varmer | Semifinaler | Endelig |
---|---|---|---|---|---|
100 meter menn | semi- finalist |
Patrick Roche | 11,4 sekunder 1., heat 17 |
Ukjent 3., semifinale 1 |
Gikk ikke videre |
John W. Morton | 11,2 sekunder 1., heat 9 |
Ukjent 3., semifinale 2 |
|||
James P. Stark | 11,8 sekunder 1., heat 16 |
Ukjent 3., semifinale 4 |
|||
Robert Duncan | 11,4 sekunder 1., heat 7 |
Ukjent 4., semifinale 3 |
|||
John George | 11,6 sekunder 1., heat 2 |
Ukjent 4., semifinale 4 |
|||
Varmer | M. Chapman | 11,3 sekunder 2., heat 10 |
Gikk ikke videre | ||
Henry Pankhurst | 11,5 sekunder 2., heat 12 |
||||
Denis Murray | Ukjent 3., heat 4 |
||||
Harold Watson | Ukjent 3., heat 14 |
||||
William Murray | Ukjent fjerde, heat 8 |
||||
- | Henry Harmer | Ble ikke ferdig -, varme 5 |
|||
200 meter menn | 4. | George Hawkins | 22,8 sekunder 1., heat 15 |
22,6 sekunder 1., semifinale 4 |
22,9 sekunder |
semi- finalist |
Lionel Reed | 23,2 sekunder 1., heat 13 |
Ukjent 2., semifinale 3 |
Gikk ikke videre | |
Patrick Roche | 22,8 sekunder 1., heat 3 |
Ukjent 2., semifinale 4 |
|||
John George | 23,4 sekunder 1., heat 1 |
Ukjent 3., semifinale 3 |
|||
Samuel Hurdsfield | 23,6 sekunder 1., heat 9 |
Ukjent 4., semifinale 3 |
|||
Varmer | Robert Duncan | Ukjent 2., heat 5 |
Gikk ikke videre | ||
John W. Morton | Ukjent 2., heat 12 |
||||
Henry Pankhurst | Ukjent 3., heat 10 |
||||
James P. Stark | Ukjent 3., heat 11 |
||||
400 meter menn | 1. | Wyndham Halswelle | 49,4 sekunder 1., heat 15 |
48,4 sekunder ( OR ) 1., semifinale 2 |
50,0 sekunder (walkover) |
semi- finalist |
Charles Davies | 50,4 sekunder 1., heat 12 |
Ukjent 2., semifinale 1 |
Gikk ikke videre | |
Edwin Montague | 50,2 sekunder 1., heat 1 |
Ukjent 2., semifinale 2 |
|||
George Nicol | 50,8 sekunder 1., heat 5 |
Ukjent 3., semifinale 2 |
|||
Edward Ryle | Walkover 1., heat 3 |
Ukjent 3., semifinale 3 |
|||
GW Young | 52,4 sekunder 1., heat 16 |
Ukjent 4., semifinale 1 |
|||
Varmer | Christopher Maude Chavasse | Ukjent 2., heat 8 |
Gikk ikke videre | ||
Arthur Astley | Ukjent 2., heat 9 |
||||
Alan Patterson | Ukjent 2., heat 11 |
||||
Robert Robb | Ukjent 2., heat 13 |
||||
Noel Godfrey Chavasse | Ukjent 3., heat 7 |
||||
800 meter menn | 5. | Theodore Just | Ingen holdt | 1: 57.8 1., semifinale 6 |
1: 56,4 |
7-8 | Ivo Fairbairn-Crawford | 1: 57.8 1., semifinale 8 |
Ble ikke ferdig | ||
semi- finalist |
George Butterfield | Ukjent 2., semifinale 1 |
Gikk ikke videre | ||
James Lintott | Ukjent 2., semifinale 2 |
||||
John Lee | Ukjent 2., semifinale 3 |
||||
Arthur Astley | Ukjent 2., semifinale 5 |
||||
George Morphy | Ukjent 3., semifinale 3 |
||||
Harold Holding | Ukjent 3., semifinale 7 |
||||
- | Frederick Ashford | Ble ikke ferdig -, semifinale 1 |
|||
LJ Manogue | Ble ikke ferdig -, semifinale 4 |
||||
1500 meter menn | 2. | Harold A. Wilson | Ingen holdt | Ukjent 1., semifinale 7 |
4: 03.6 |
3. | Norman Hallows | 4: 03.4 ( OR ) 1., semifinale 3 |
4: 04,0 | ||
5. | Ivo Fairbairn-Crawford | Ukjent 1., semifinale 8 |
4: 07.6 | ||
6. | Joe Deakin | 4: 13.6 1., semifinale 6 |
4: 07,9 | ||
7-8 | Ernest Loney | 4: 08.4 1., semifinale 4 |
Ble ikke ferdig | ||
semi- finalist |
George Butterfield | Ukjent 3., semifinale 2 |
Gikk ikke videre | ||
John McGough | Ukjent 3., semifinale 4 |
||||
Francis Knott | Ukjent 4., semifinale 1 |
||||
John Lee | Ukjent 4., semifinale 2 |
||||
Joseph Smith | Ukjent 5., semifinale 1 |
||||
110 meter hekk, herrer | semi- finalist |
Eric Hussey | 16,8 sekunder 1., heat 11 |
Ukjent 2., semifinale 1 |
Gikk ikke videre |
William Knyvett | Walkover 1., heat 7 |
Ukjent 2., semifinale 2 |
|||
Alfred Healey | 15,8 sekunder 1., heat 1 |
Ukjent 2., semifinale 3 |
|||
Cecil Kinahan | 16,8 sekunder 1., heat 12 |
Ukjent 2., semifinale 4 |
|||
Laurence Kiely | Walkover 1., heat 4 |
Ukjent 3., semifinale 3 |
|||
Wallis Walters | 17,8 sekunder 1., heat 6 |
Ukjent 3., semifinale 1 |
|||
Oswald Groenings | 16,4 sekunder 1., heat 3 |
Ukjent 4., semifinale 1 |
|||
Tim Ahearne | Walkover 1., heat 9 |
Ukjent 4., semifinale 3 |
|||
Varmer | Arthur Halligan | Ukjent 2., heat 2 |
Gikk ikke videre | ||
Kenneth Powell | Ukjent 2., heat 5 |
||||
Edward leder | Ukjent 2., heat 13 |
||||
400 meter hekk, herrer | 3. | Jimmy Tremeer | Walkover 1., varme 10 |
1: 00.6 1., semifinale 4 |
57,0 sekunder |
4. | Leslie Burton | 1: 00.4 1., heat 12 |
Ukjent 1., semifinale 3 |
58,0 sekunder | |
semi- finalist |
Frederick Harmer | Walkover 1., heat 4 |
Ukjent 2., semifinale 3 |
Gikk ikke videre | |
Wyatt Gould | Walkover 1., heat 8 |
Ukjent 3., semifinale 3 |
|||
Oswald Groenings | Walkover 1., heat 7 |
Ble ikke ferdig -, semifinale 2 |
|||
G. Burton | Walkover 1., varme 5 |
Ble ikke ferdig -, semifinale 4 |
|||
Varmer | John Densham | Ukjent 2., heat 2 |
Gikk ikke videre | ||
3200 meter brattløype for menn | 1. | Arthur Russell (idrettsutøver) | Ingen holdt | 10: 56.2 1., semifinale 1 |
10: 47,8 |
2. | Arthur Robertson | 11: 10.0 1., semifinale 4 |
10: 48,4 | ||
4. | Guy Holdaway | Ukjent 1., semifinale 5 |
11: 26,0 | ||
5. | Harry Sewell | Ukjent 1., semifinale 6 |
Ukjent | ||
semi- finalist |
Joseph Kinchin | Ukjent 2., semifinale 5 |
Gikk ikke videre | ||
- | Frank Buckley | Ble ikke ferdig -, semifinale 2 |
|||
Joseph engelsk | Ble ikke ferdig -, semifinale 2 |
||||
Henry Barker | Ble ikke ferdig -, semifinale 3 |
||||
Billy Grantham | Ble ikke ferdig -, semifinale 6 |
||||
Thomas Downing | Diskvalifisert -, semifinale 1 |
||||
Richard Yorke | Diskvalifisert -, semifinale 4 |
||||
Medley stafett for menn | semi- finalist |
George Hawkins Henry Pankhurst Edwin Montague Theodore Just |
Ingen holdt | Ukjent 2., semifinale 3 |
Gikk ikke videre |
Lagløp for 3 mil herrer | 1. | Joe Deakin | Ingen holdt | 15: 05.6 2 poeng, lag = 6 |
14: 39,6 1 poeng, lag = 6 |
Arthur Robertson | 15: 05.6 3 poeng, lag = 6 |
14: 41,0 2 poeng, lag = 6 |
|||
William Coales | 15: 05.6 1 poeng, lag = 6 |
14: 41,6 3 poeng, lag = 6 |
|||
Ingen steder | Harold A. Wilson | 15: 05.6 Ingen poengsum, lag = 6 |
14: 57.0 Ingen poengsum, lag = 6 |
||
Norman Hallows | Fullførte ikke Ingen poengsum, lag = 6 |
15: 08.0 Ingen poengsum, lag = 6 |
|||
5 miles for menn | 1. | Emil Voigt | Ingen holdt | 26: 13.4 1., semifinale 2 |
25: 11.2 |
2. | Edward Owen | 26: 12.2 1., semifinale 6 |
25: 24,0 | ||
5. | Arthur Robertson | 25: 50.2 1., semifinale 5 |
26: 13,0 | ||
10-12 | James Murphy | 25: 59.2 1., semifinale 4 |
Ble ikke ferdig | ||
semi- finalist |
Samuel Stevenson | Ukjent 3., semifinale 5 |
Gikk ikke videre | ||
- | William Coales | Ble ikke ferdig -, semifinale 1 |
|||
Joe Deakin | Ble ikke ferdig -, semifinale 4 |
||||
Maraton for menn | 12. | William Clarke | Ingen holdt | 3: 16: 08.6 | |
13. | Ernest Barnes | 3: 17: 30.8 | |||
15. | Fred Lord | 3: 19: 08.8 | |||
17. | James Beale | 3:20: 14,0 | |||
- | Fred Appleby | Ble ikke ferdig | |||
Henry Barrett | Ble ikke ferdig | ||||
Alexander Duncan | Ble ikke ferdig | ||||
Thomas Jack | Ble ikke ferdig | ||||
Jack Price | Ble ikke ferdig | ||||
Frederick Thompson | Ble ikke ferdig | ||||
Albert Wyatt | Ble ikke ferdig | ||||
Samuel Stevenson | Startet ikke | ||||
3500 meter gåtur for menn | 1. | George Larner | Ingen holdt | 15: 32.0 1., semifinale 1 |
14: 55,0 |
2. | Ernest Webb | 15: 17.2 1., semifinale 2 |
15: 07.4 | ||
8. | Ralph Harrison | 16: 04.4 2., semifinale 3 |
Diskvalifisert | ||
9. | William J. Palmer | 16: 33.0 3., semifinale 1 |
Diskvalifisert | ||
10. | Ernest Larner | 16: 10.0 4., semifinale 3 |
Gikk ikke videre | ||
11. | John Butler | 16: 17.0 5., semifinale 3 |
|||
13. | Sydney Sarel | 17: 06.0 5., semifinale 1 |
|||
- | Bill Brown | Diskvalifisert -, semifinale 1 |
|||
Richard Quinn | Diskvalifisert -, semifinale 2 |
||||
John J. Reid | Diskvalifisert -, semifinale 2 |
||||
10 mils tur for menn | 1. | George Larner | Ingen holdt | 1: 18: 19.0 1., semifinale 2 |
1: 15: 57,4 |
2. | Ernest Webb | 1: 20: 18.8 1., semifinale 1 |
1: 17: 31,0 | ||
3. | Edward Spencer | 1: 21: 25.4 2., semifinale 1 |
1: 21: 20.2 | ||
4. | Frank Carter | 1: 21: 25.4 2., semifinale 1 |
1: 21: 20.2 | ||
5. | Ernest Larner | 1: 21: 25.4 2., semifinale 1 |
1: 24: 26.2 | ||
6. | William J. Palmer | 1: 19: 04.0 4., semifinale 2 |
Ukjent | ||
7. | Ralph Harrison | 1: 18: 21.2 2., semifinale 2 |
Startet ikke | ||
9. | Gadwin Withers | 1: 19: 22.4 5., semifinale 2 |
Gikk ikke videre | ||
10. | Sydney Schofield | 1: 21: 07.4 6., semifinale 2 |
|||
12. | Thomas Hammond | 1: 23: 44,0 6., semifinale 1 |
|||
- | John Butler | Ble ikke ferdig -, semifinale 2 |
|||
Alfred Yeoumans | Diskvalifisert -, semifinale 1 |
||||
Hopping
Begivenhet | Plass | Atlet | Høyde/ avstand |
---|---|---|---|
Høydehopp for menn | 2. | Med Leahy | 1,88 meter |
7. | Patrick Leahy | 1,78 meter | |
10. | Edward leder | 1,77 meter | |
George Wilson | 1,77 meter | ||
20. | Alfred Bellerby | 1,59 meter | |
Langhopp for menn | 8. | Tim Ahearne | 6,72 meter |
9. | Denis Murray | 6,71 meter | |
11. | Charles Williams | 6,65 meter | |
16. | Alfred Bellerby | 6,44 meter | |
17. | Wilfred Bleaden | 6,43 meter | |
18. | William Watt | 6,42 meter | |
21-32 | Lionel Cornish | Ukjent | |
Trippelhopp for menn | 1. | Tim Ahearne | 14,92 meter |
11. | Cyril Dugmore | 13,31 meter | |
12. | Michael Dineen | 13,23 meter | |
18-20 | George Mayberry | Ukjent | |
Stående høydehopp for menn | 8. | Walter Henderson | 1,42 meter |
17. | Lancelot Stafford | 1,32 meter | |
19-23 | Alfred Flaxman | Ukjent | |
Stående lengdehopp for menn | 8-25 | Tim Ahearne | Ukjent |
Wilfred Bleaden | Ukjent | ||
Lionel Cornish | Ukjent | ||
Walter Henderson | Ukjent | ||
Frederick Kitching | Ukjent | ||
Lancelot Stafford | Ukjent | ||
Kaster
Begivenhet | Plass | Atlet | Avstand |
---|---|---|---|
Kulekutt for menn | 2. | Denis Horgan | 13,62 meter |
5. | Edward Barrett | 12,89 meter | |
9-25 | John Barrett | Ukjent | |
Henry Leeke | Ukjent | ||
Tom Nicolson | Ukjent | ||
Diskoskast for menn | 12-42 | Edward Barrett | Ukjent |
Michael Collins | Ukjent | ||
Alfred Flaxman | Ukjent | ||
Walter Henderson | Ukjent | ||
Henry Leeke | Ukjent | ||
Ernest May | Ukjent | ||
John Murray | Ukjent | ||
Hammerkast for menn | 4. | Tom Nicolson | 48,09 meter |
9. | Alan Fyffe | 37,35 meter | |
10-19 | Henry Leeke | Ukjent | |
Robert Lindsay-Watson | Ukjent | ||
Ernest May | Ukjent | ||
John Murray | Ukjent | ||
Spydkast for menn | 8-16 | Henry Leeke | Ukjent |
Ernest May | Ukjent | ||
Jimmy Tremeer | Ukjent | ||
Menns greske diskos | 11-23 | John Barrett | Ukjent |
Alfred Flaxman | Ukjent | ||
Walter Henderson | Ukjent | ||
Henry Leeke | Ukjent | ||
Ernest May | Ukjent | ||
Spyd for menn i fristil | 10-33 | Edward Barrett | Ukjent |
Alfred Flaxman | Ukjent | ||
Walter Henderson | Ukjent | ||
Henry Leeke | Ukjent | ||
Ernest May | Ukjent | ||
Boksing
Storbritannia dominerte boksekonkurransene og tok 14 av de 15 medaljene inkludert alle 5 gullmedaljene .
vekt klasse |
Plass | Bokser | Round of 16 |
kvart finalen |
semi- finalen |
Endelig |
---|---|---|---|---|---|---|
Bantamvekt Opp til 116 kilo |
1. | A. Henry Thomas | Ikke holdt | Beseiret McGurk 2-0-avgjørelse |
Ha det | Beseiret Condon 2-0-avgjørelse |
2. | John Condon | Beseiret Mazior KO, 3. runde |
Beseiret Webb 2-0-avgjørelse |
Tapte for Thomas 2-0-avgjørelse |
||
3. | William Webb | Beseiret Perry 2-1-avgjørelse |
Tapte for Condon 2-0-avgjørelse |
Gikk ikke videre | ||
4. | Frank McGurk | Tapte for Thomas 2-0-avgjørelse |
Gikk ikke videre | |||
Henry Perry | Tapte på Webb 2-1-avgjørelsen |
|||||
Fjærvekt Opp til 126 kilo |
1. | Richard Gunn | Ikke holdt | Beseiret Poillot KO, 2. runde |
Beseiret Ringer 2-0-avgjørelse |
Beseiret Morris 2-0-avgjørelse |
2. | Charles Morris | Beseiret Adams 2-0-avgjørelse |
Beseiret Roddin 2-0-avgjørelse |
Tapte for Gunn 2-0-avgjørelse |
||
3. | Hugh Roddin | Beseiret Lloyd 2-0-avgjørelse |
Tapte for Morris 2-0-avgjørelse |
Gikk ikke videre | ||
4. | Thomas Ringer | Beseiret Constant 2-0-avgjørelse |
Tapte for Gunn 2-0-avgjørelse |
|||
5. | Edward Adams | Tapte for Morris 2-0-avgjørelse |
Gikk ikke videre | |||
John Lloyd | Tapte for Roddin 2-0-avgjørelse |
|||||
Lett opptil 140 kilo |
1. | Frederick Grace | Beseiret Fearman 2-0-avgjørelse |
Beseiret Wells 2-0-avgjørelse |
Ha det | Beseiret Spiller 2-0-avgjørelse |
2. | Frederick Spiller | Beseiret avgift 2-0-avgjørelse |
Beseiret Jessup KO, 2. runde |
Beseiret Johnson 2-0-avgjørelse |
Tapte for Grace 2-0-avgjørelse |
|
3. | Harry Johnson | Beseiret Hansen 2-0-avgjørelse |
Beseiret Holmes 2-1-avgjørelse |
Tapte for Spiller 2-0-avgjørelse |
Gikk ikke videre | |
4. | Harold Holmes | Beseiret André Bouvier KO, 2. runde |
Tapte for Johnson 2-1-avgjørelse |
Gikk ikke videre | ||
George Jessup | Beseiret Osborne KO, 1. runde |
Tapte mot Spiller KO, 2. runde |
||||
Matt Wells | Beseiret Holberg 4. runde avgjørelse |
Tapte for Grace 2-0-avgjørelse |
||||
7. | Edward Fearman | Tapte for Grace 2-0-avgjørelse |
Gikk ikke videre | |||
Patrick Fee | Tapte for Spiller 2-0-avgjørelse |
|||||
Frank Osborne | Tapte mot Jessup KO, 1. runde |
|||||
Mellomvekt Opp til 158 kilo |
1. | Johnny Douglas | Beseiret Doudelle KO, 1. runde |
Ha det | Beseiret Warnes KO, 2. runde |
Beseiret Baker 2-0-avgjørelse |
3. | William Philo | Beseiret Murdoch 2-1-avgjørelse |
Ha det | Tapte mot Baker KO, 1. runde |
Gikk ikke videre | |
4. | Ruben Warnes | Beseiret Morard KO, 2. runde |
Ha det | Tapte mot Douglas KO, 2. runde |
||
5. | William Childs | Beseiret Aspa KO, 2. runde |
Tapte mot Baker 2-0 |
Gikk ikke videre | ||
6. | William Dees | Tapte mot Baker KO, 2. runde |
Gikk ikke videre | |||
Arthur Murdoch | Tapte for Philo 2-1-avgjørelsen |
|||||
Tungvekt Ingen grense |
1. | Albert Oldman | Ikke holdt | Beseiret Myrams KO, 1. runde |
Ha det | Beseiret Evans KO, 1. runde |
2. | Sydney Evans | Beseiret Ireton KO, 1. runde |
Beseiret Frederick Parks 2-1-avgjørelse |
Tapte mot Oldman KO, 1. runde |
||
3. | Frederick Parks | Beseiret Brewer 2-0-avgjørelse |
Tapte på Evans 2-1-avgjørelse |
Gikk ikke videre | ||
4. | Harold Brewer | Tapte for Frederick Parks 2-0-avgjørelse |
Gikk ikke videre | |||
Albert Ireton | Tapte mot Evans KO, 1. runde |
|||||
Ian Myrams | Tapte mot Oldman KO, 1. runde |
|||||
Motstandsfull nasjon | Vinner | Tap | Prosent |
---|---|---|---|
Australasia | 1 | 3 | .250 |
Frankrike | 7 | 0 | 1.000 |
Danmark | 2 | 0 | 1.000 |
Totalt internasjonalt | 10 | 3 | .769 |
Storbritannia | 24 | 24 | .500 |
Total | 34 | 27 | .557 |
Sykling
Storbritannia vant 5 av en mulig syv gullmedaljer i sykkelkonkurransene, og tapte bare herrenes tandem mot Frankrike og herrenes sprint ved å overskride tidsgrensen (selv om en fransk syklist også endte først i dette arrangementet).
Begivenhet | Plass | Syklist | Varmer | Semifinaler | Endelig |
---|---|---|---|---|---|
660 meter menn | 1. | Victor Johnson | 56,2 sekunder 1., heat 4 |
59,2 sekunder 1., semifinale 1 |
51,2 sekunder |
4. | Daniel Flynn | 55,0 sekunder 1., heat 13 |
54,8 sekunder 1., semifinale 3 |
Ukjent | |
semi- finalist |
Clarence Kingsbury | 57,4 sekunder 1., heat 3 |
Ukjent 2., semifinale 2 |
Gikk ikke videre | |
William Bailey | 50,8 sekunder 1., heat 2 |
Ukjent 3., semifinale 2 |
|||
Benjamin Jones | 59,0 sekunder 1., heat 1 |
Ukjent 3., semifinale 4 |
|||
Ernest Payne | 57,2 sekunder 1., heat 12 |
Ukjent 4., semifinale 3 |
|||
Varmer | George Summers | Ukjent 2., heat 6 |
Gikk ikke videre | ||
WF Magee | Ukjent 2., heat 11 |
||||
Albert Denny | Ukjent 2., heat 16 |
||||
JL Lavery | Ukjent 3., heat 7 |
||||
George Anderson | Ukjent 4., heat 14 |
||||
5000 meter menn | 1. | Benjamin Jones | Ingen holdt | 9: 08.8 1., semifinale 5 |
8: 36,2 |
5. | Clarence Kingsbury | 8: 53.0 1., semifinale 6 |
Ukjent | ||
semi- finalist |
Daniel Flynn | Ukjent 2., semifinale 1 |
Gikk ikke videre | ||
WF Magee | Ukjent 2., semifinale 4 |
||||
CV Clark | Ukjent 2., semifinale 7 |
||||
JL Lavery | Ukjent 4-9, semifinale 5 |
||||
Albert Calvert | Ukjent 5-6, semifinale 6 |
||||
- | William Bailey | Ble ikke ferdig -, semifinale 1 |
|||
Ernest Payne | Ble ikke ferdig -, semifinale 2 |
||||
20 kilometer herrer | 1. | Clarence Kingsbury | Ingen holdt | 32: 33.8 1., semifinale 2 |
34: 13,6 |
2. | Benjamin Jones | 32: 39.0 1., semifinale 4 |
Ukjent | ||
5-9 | Albert Denny | 33: 40.6 1., semifinale 6 |
Ukjent | ||
Leon Meredith | 33: 21.0 1., semifinale 1 |
Ukjent | |||
semi- finalist |
Charlie Brooks | 32: 34.0 2., semifinale 2 |
Gikk ikke videre | ||
DC Robertson | 34: 53.8 2., semifinale 5 |
||||
Herbert Bouffler | Ukjent 4., semifinale 3 |
||||
- | Daniel Flynn | Ble ikke ferdig -, semifinale 1 |
|||
Frederick Hamlin | Ble ikke ferdig -, semifinale 3 |
||||
W. Lavere | Ble ikke ferdig -, semifinale 4 |
||||
100 kilometer menn | 1. | Charles Bartlett | Ingen holdt | Ukjent 2., semifinale 2 |
2: 41: 48,6 |
2. | Charles Denny |
Ukjent 7-9, semifinale 2 |
Ukjent | ||
4. | William Pett | Ukjent 6., semifinale 2 |
Ukjent | ||
7. | DC Robertson | Ukjent 6., semifinale 1 |
Ukjent | ||
8. | Sydney Bailey | Ukjent 3., semifinale 1 |
Ukjent | ||
9-17 | JH Bishop | Ukjent 5., semifinale 1 |
Ble ikke ferdig | ||
Leon Meredith | 2: 43: 15.4 1., semifinale 2 |
Ble ikke ferdig | |||
Harry Mussen |
Ukjent 7-14, semifinale 1 |
Ble ikke ferdig | |||
semi- finalist |
John Norman | Ukjent 7-14, semifinale 1 |
Gikk ikke videre | ||
- | R. Jolly | Ble ikke ferdig -, semifinale 2 |
|||
David Middag | Ble ikke ferdig -, semifinale 2 |
||||
Sprint for menn | Finalist | Victor Johnson | 1: 33,8 1., heat 1 |
1: 27.4 1., semifinale 1 |
Tidsgrensen er overskredet |
Benjamin Jones | 1: 35.0 1., heat 12 |
1: 40.8 1., semifinale 3 |
Tidsgrensen er overskredet | ||
Clarence Kingsbury | 1: 27.4 1., heat 15 |
1: 35.6 1., semifinale 4 |
Tidsgrensen er overskredet | ||
semi- finalist |
Daniel Flynn | 1: 30.2 1., heat 4 |
Ukjent 2-4, semifinale 2 |
Gikk ikke videre | |
Ernest Payne | 1: 32.0 1., heat 5 |
Ukjent 2-4, semifinale 2 |
|||
JL Lavery | 1: 41.0 1., heat 14 |
Ukjent 3., semifinale 3 |
|||
Varmer | George Summers | Ukjent 2., heat 13 |
Gikk ikke videre | ||
John Matthews | Ukjent 3., heat 2 |
||||
William Bailey | Ukjent 3., heat 7 |
||||
Herbert Crowther | Ukjent 3., heat 8 |
||||
- | WF Magee | Tidsgrense overskredet -, varme 6 |
|||
Tandem for menn | 2. | Frederick Hamlin Thomas H. Johnson |
3: 14.8 1., heat 2 |
2: 42,2 1., semifinale 1 |
Ukjent |
3. | Charlie Brooks Walter Isaacs |
2: 42,2 1., heat 1 |
Ukjent 2., semifinale 1 |
Ukjent | |
semi- finalist |
John Matthews Leon Meredith |
2: 43,2 1., heat 7 |
Ukjent 2., semifinale 2 |
Gikk ikke videre | |
John Barnard Arthur Rushen |
Ukjent 2., heat 4 |
Ukjent 3., semifinale 2 |
|||
Varmer | R. Jolly John Norman |
Ukjent 2., heat 6 |
Gikk ikke videre | ||
C. McKaig E. C. Piercy |
Ukjent 3., heat 3 |
||||
Lagjakt for herrer | 1. | Benjamin Jones Clarence Kingsbury Leon Meredith Ernest Payne |
Walkover 1., varme 1 |
2: 19.6 1., semifinale 1 |
2: 18.6 |
Dykking
Begivenhet | Plass | Dykker | Foreløpige grupper |
semi- finalen |
Endelig |
---|---|---|---|---|---|
10 meter plattform for menn | 8. | Harold Goodworth | 76,00 poeng 2., gruppe 1 |
59,48 poeng 4., semifinale 2 |
Gikk ikke videre |
12. | George Cane | 73,10 poeng 3., gruppe 4 |
Gikk ikke videre | ||
14. | James Aldous | 68,00 poeng 5., gruppe 1 |
|||
16. | William Hoare | 65,20 poeng 3., gruppe 2 |
|||
19. | William Webb | 57,70 poeng fjerde, gruppe 3 |
|||
21. | Frank Collings | 56,50 poeng 5., gruppe 3 |
|||
23. | Thomas Harrington | 53,15 poeng sjette, gruppe 5 |
|||
3 meter springbrett for menn | 6. | Harold Clarke | 78,60 poeng 2., gruppe 2 |
81,10 poeng 4., semifinale 2 |
Gikk ikke videre |
7. | Herbert Pott | 82,50 poeng 1., gruppe 4 |
79,60 poeng 3., semifinale 1 |
||
10. | Frank Errington | 70,83 poeng 2., gruppe 3 |
72,60 poeng 5., semifinale 1 |
||
12. | Harold Smyrk | 78.30 poeng 3., gruppe 5 |
Gikk ikke videre | ||
14. | Harry Crank | 70.30 poeng 4., gruppe 1 |
|||
16. | William Hoare | 67,80 poeng 5., gruppe 3 |
|||
17. | Anthony Beckett | 67,50 poeng 5., gruppe 1 |
|||
18. | William Bull | 66,00 poeng 3., gruppe 4 |
|||
20. | Thomas Cross | 64,50 poeng fjerde, gruppe 5 |
|||
23. | Anthony Taylor | 58,80 poeng 3., gruppe 2 |
|||
Gjerde
Storbritannia tok andreplassen i herrelagetepékonkurransen, med Montgomerie som også gjorde det til en treveis sluttspill om andre, tredje og fjerde plass i den individuelle hendelsen til tross for å ha blitt nesten eliminert i både andre runde og semifinalen. Hans nederste plassering i den sluttspillet ga Frankrike en oversikt over medaljene. Britene var mindre suksessrike i sabel, uten at fektere tok seg til finalen i den individuelle konkurransen og laget ble eliminert i første runde.
Begivenhet | Plass | Gjerde | Første runde |
Andre runde |
semi- finalen |
Endelig |
---|---|---|---|---|---|---|
Menns épée | 4. | Robert Montgomerie | 6-1 (1. i I) | 2-2 (2. i 4) | 3-4 (4. i 1) | 6-3 |
5. | Cecil Haig | 2-2 (3. i K) | 2-1 (1. i 8) | 4-3 (2. i 1) | 2-5 | |
8. | Martin Holt | 3-4 (andre i D) | 3-1 (1. i 4) | 4-3 (2. i 2) | 2-6 | |
Andre runde |
Leaf Daniell | 5-1 (1. i G) | 3-2 (tredje i 5) | Gikk ikke videre | ||
Sydney Martineau | 3-2 (2. i F) | 2-2 (3. i 7) | ||||
Edgar Amphlett | 4-1 (1. i J) | 1-3 (femte i 2) | ||||
Henry Davids | 2-2 (2. i M) | 1-4 (femte i 3) | ||||
Første runde |
John Blake | 2-4 (fjerde i C) | Gikk ikke videre | |||
Percival Davson | 3-4 (fjerde i E) | |||||
Ralph Chalmers | 3-3 (fjerde i H) | |||||
Edgar Seligman | 2-4 (fjerde i L) | |||||
Luke Fildes | 2-6 (7. i A) | |||||
Menns sabel | semi- finalist |
C. Barry Notley | 3-2 (2. i L) | 2-2 (2. i 1) | 2-5 (7. i 1) | Gikk ikke videre |
Andre runde |
William Marsh | 3-1 (1. i D) | 2-2 (tredje i 3) | Gikk ikke videre | ||
Robert Badman | 2-3 (tredje i G) | 1-3 (4. i 2) | ||||
Første runde |
Arthur Murray | 2-2 (fjerde i B) | Gikk ikke videre | |||
Charles Wilson | 2-3 (fjerde i H) | |||||
Alfred Keene | 2-3 (fjerde i I) | |||||
Edward Brookfield | 3-4 (fjerde i J) | |||||
Douglas Godfree | 0-5 (sjette i C) | |||||
Lockhart Leith | 0-5 (sjette i K) | |||||
Alfred Chalke | 1-5 (7. i M) | |||||
Begivenhet | Plass | Gjerde | Spill-i kamp |
Første runde |
semi- finalen |
Endelig | Repechage | Sølvmedalje kamp |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Herrelaget épée | 2. | Leaf Daniell (alle) Cecil Haig (1., sf, r, sm) Martin Holt (s, 1., sf, r) Robert Montgomerie (alle) Edgar Seligman (1.) Edgar Amphlett (sm) |
Beseiret Nederland 9-7 Avansert til første runde |
Beseiret Tyskland 13-5 Avansert til semifinale |
Tapte mot Frankrike 12-5 Henvist til repechage |
Gikk ikke videre | Beseiret Danmark 9-8 Avansert til sølvmedalje kamp |
Beseiret Belgia 9-5 Vant sølvmedalje |
Herrelag sabel | 6. |
H. Evan James William Marsh Arthur Murray Charles Wilson |
Ikke holdt | Tapte mot Italia 11-5 Ut 6. plass |
Gikk ikke videre | Ikke nedrykket | ||
Kunstløp
Begivenhet | Plass | Skater | Poeng |
---|---|---|---|
Herresingler | 4. | Keiller Greig | 310,9 |
5. | Albert March | 232,0 | |
- | Herbert Yglesias | Ble ikke ferdig | |
Spesialfigurer for menn | 2. | Arthur Cumming | 32.8 |
3. | Geoffrey Hall-Say | 20.8 | |
Singel for damer | 1. | Madge Syers | 252,5 |
3. | Dorothy Greenhough-Smith | 192,1 | |
5. | Gwendolyn Lycett | 164,0 | |
Parskøyter | 2. |
Phyllis Johnson James H. Johnson |
10.3 |
3. |
Madge Syers Edgar Syers |
9.6 | |
Fotball
Englands nasjonale amatørfotballag representerte Storbritannia i fotballkonkurransen.
Begivenhet | Plass | Spillere | Første runde | Semifinaler | Endelig | Bronse kamp |
---|---|---|---|---|---|---|
Herrefotball | 1. |
Horace Bailey , Arthur Berry , Frederick Chapman (kaptein), Walter Corbett , Harold Hardman , Robert Hawkes , Kenneth Hunt , Herbert Smith , Harold Stapley , Clyde Purnell , Vivian Woodward |
Vant mot Sverige 12-1 |
Vant mot Nederland 4-0 |
Vann mot Danmark 2-0 |
Ikke nedrykket |
Gymnastikk
Turner | Begivenhet | Poeng | Rang |
---|---|---|---|
S. Walter Tysall | All-round menn | 312 | |
Samuel Hodgetts | 266 | 6 | |
Edward Potts | 252,5 | 9 | |
George Bailey | 246 | 12 | |
Franklin Dick | 233,5 | 16 | |
Arthur Hodges | 252,5 | 16 | |
William Watters | 225,5 | 23 | |
James Graham | 225 | 24 | |
Joseph Cook | 213 | 31 | |
G. Meade | 205 | 37 | |
Edgar Dyson | 195,5 | 42 | |
Sidney Domville | 193,75 | 45 | |
Robert Hanley | 193,5 | 46 | |
John Watters | 187,5 | 48 | |
William Fergus | 183,5 | 51 | |
Edmund Aspinall | 177 | 56 | |
CH Smith | 171,5 | 58 | |
Oliver Bauscher | 149,5 | 73 | |
AV Ford | 141,5 | 79 | |
Leonard Hanson | 121 | 85 |
Begivenhet | Plass | Turner | Poeng |
---|---|---|---|
Herrelag | 8. | Percy Baker , William Barrell , Robert Bonney , Henry Cattley , Mellor Clay , Edward Clough , James Cotterell , William Cowhig , GC Cullen, Frank Denby , Herbert Drury , W. Fitt, Harry Gill , Arthur Harley , Arthur Hawkins , William Hoare , JA Horridge, Henry Huskinson , JW Jones, E. Justice, NJ Keighley, Robert Laycock , Robert McGaw , J. McPhail, W. Manning, WG Merrifield, Charles Oldaker , G. Parrott, E. Parsons, Edward Richardson , Irven Robertshaw , George Ross , David Scott , JF Simpson, Walter Skeeles , Joshua Speight , Herbert Stell , CV Sederman , William Titt , Charles Vigurs , Enos Walton , H. Waterman, Edgar Watkins , John Whitaker , F. Whitehead | 196 |
Hockey
Storbritannia sendte fire lag, ett fra hver av hjemlandene . Skottland og England beseiret henholdsvis Tyskland og Frankrike i første runde før de møtte hverandre i semifinalen. Seirene deres sikret dem medaljer, mens Irland og Wales hadde blitt garantert medaljer ved å motta bys i første runde. England vant i semifinalen mot Skottland, mens Irland beseiret Wales i den andre semifinalen. De to tapende lagene mottok bronsemedaljer, mens England tok gullet ved å vinne finalen mot Irland, som mottok sølv.
Motstandsfull nasjon | Vinner | Tap | Prosent |
---|---|---|---|
Frankrike | 1 | 0 | 1.000 |
Tyskland | 1 | 0 | 1.000 |
Totalt internasjonalt | 2 | 0 | 1.000 |
Storbritannia | 3 | 3 | .500 |
Total | 5 | 3 | .625 |
Jeu de paume
I jeu de paume -konkurransen tok britiske spillere sølv- og bronsemedaljene.
Begivenhet | Plass | Spiller | Round of 16 |
kvart finalen |
semi- finalen |
Final/ bronse kamp |
---|---|---|---|---|---|---|
Jeu de paume | 2. | Eustace Miles | Beseiret Sands 6-3, 6-3, 6-3 |
Beseiret Noel 6-5, 6-1, 6-5 |
Beseiret Lytton 6-4, 6-1, 6-3 |
Tapte mot Gould 6-5, 6-4, 6-4 |
3. | Neville Bulwer-Lytton, 3. jarl av Lytton | Ha det | Beseiret Biedermann 6-5, 6-1, 6-2 |
Tapte mot Miles 6-4, 6-1, 6-3 |
Beseiret Side 6-2, 6-4, 6-4 |
|
4. | Arthur Page | Ha det | Beseiret Palmer 5-6, 6-4, 6-5, 6-1 |
Tapte mot Gould 6-1, 6-0, 6-0 |
Tapte mot Lytton 6-2, 6-4, 6-4 |
|
5. | Edwin Biedermann | Ha det | Tapte mot Lytton 6-5, 6-1, 6-2 |
Gikk ikke videre | ||
Evan Noel | Beseiret Tatham 6-2, 6-3, 6-3 |
Tapte mot Miles 6-5, 6-1, 6-5 |
||||
Arthur Palmer | Ha det | Tapte mot side 5-6, 6-4, 6-5, 6-1 |
||||
Vane Pennell | Beseiret Cazalet 6-1, 6-4, 6-1 |
Tapte mot Gould 6-3, 6-3, 6-2 |
||||
9. | William Cazalet | Tapte mot Pennell 6-1, 6-4, 6-1 |
Gikk ikke videre | |||
Charles Tatham | Tapte mot Noel 6-2, 6-3, 6-3 |
|||||
Motstandsfull nasjon | Vinner | Tap | Prosent |
---|---|---|---|
forente stater | 1 | 3 | .250 |
Totalt internasjonalt | 1 | 3 | .250 |
Storbritannia | 6 | 6 | .500 |
Total | 7 | 9 | .438 |
Lacrosse
Storbritannia tapte den eneste lacrosse -kampen som ble spilt i 1908 mot Canada , og tjente sølvmedalje.
Begivenhet | Plass | Spillere | Endelig |
---|---|---|---|
Lacrosse for menn | 2. |
Gustav Alexander , J. Alexander , L. Blockey , George Buckland , Eric Dutton , VG Gilbey , SN Hayes , Frank S. Johnson , Wilfrid Johnson , Edward Jones , Reginald Martin , Gerald Mason , GJ Mason , Johnson Parker-Smith , Hubert Ramsay , Charles Scott , H. Shorrocks , Norman Whitley |
Tapte mot Canada 14-10 |
Polo
Storbritannia var den eneste nasjonen som konkurrerte i polo i 1908, med to engelske lag og et irsk lag som konkurrerte.
Begivenhet | Plass | Spillere | Kamp 1 | Kamp 2 |
---|---|---|---|---|
Polo for menn | 1. |
Roehampton Charles Darley Miller , George Arthur Miller , Patteson Womersley Nickalls , Herbert Haydon Wilson |
Beseiret Hurlingham 3-1 |
Beseiret Irland 8-1 |
2. |
Hurlingham Club Walter Buckmaster , Frederick Freake , Walter Jones , John Wodehouse |
Tapte mot Roehampton 3-1 |
Ha det | |
Irland John Hardress Lloyd , John Paul McCann , Percy O'Reilly , Auston Rotherham |
Ha det | Tapte mot Roehampton 8-1 |
||
Rackets
Vertsnasjonen var den eneste som konkurrerte i racketer i 1908.
Begivenhet | Plass | Spiller | Round of 16 |
kvart finalen |
semi- finalen |
Endelig |
---|---|---|---|---|---|---|
Herresingler | 1. | Evan Noel | Beseiret Browning 3-1 |
Beseiret Pennell 3-0 |
Beseiret Astor 3-0 |
Beseiret Leaf Walkover |
2. | Henry Leaf | Ha det | Ha det | Beseiret Brougham 3-0 |
Tapte mot Noel Walkover |
|
3. | John Jacob Astor | Ha det | Ha det | Tapte mot Noel 3-0 |
Gikk ikke videre | |
Henry Brougham | Ha det | Ha det | Tapte mot Leaf 3-0 |
|||
5. | Vane Pennell | Ha det | Tapte mot Noel 3-0 |
Gikk ikke videre | ||
6. | Browning | Tapte mot Noel 3-1 |
Gikk ikke videre | |||
Herredouble | 1. | John Jacob Astor Vane Pennell |
Ingen holdt | Beseiret Leaf & Noel 4-2 |
Beseiret Browning & Bury 4-1 |
|
2. | Cecil Browning Edmund Bury |
Ha det | Tapte mot Astor & Pennell 4-1 |
|||
3. | Henry Leaf Evan Noel |
Tapte mot Astor & Pennell 4-2 |
Gikk ikke videre | |||
Roing
Begivenhet | Plass | Roere | Første runde |
kvart finalen |
semi- finalen |
Endelig |
---|---|---|---|---|---|---|
Singelsculler for menn | 1. | Harry Blackstaffe | Ha det | 10.3 1., kvartfinale 3 |
10,14 sekunder 1., semifinale 2 |
9.26 |
2. | Alexander McCulloch | Ha det | 10.8 1., kvartfinale 4 |
10,22 sekunder 1., semifinale 1 |
Ukjent | |
Menns coxless par | 1. |
John Fenning Gordon Thomson |
Ingen holdt | 9.46 1., semifinale 1 |
9.41 | |
2. |
George Fairbairn Philip Verdon |
11.5 1., semifinale 2 |
Ukjent | |||
Herre coxless fire | 1. |
Collier Cudmore , James Angus Gillan , Duncan Mackinnon , John Somers-Smith |
Ingen holdt | 8.34 1., semifinale 1 |
8,34 | |
2. |
Philip Filleul , Harold Barker , John Fenning, Gordon Thomson |
9.4 1., semifinale 2 |
Ukjent | |||
Åtte menn | 1. |
Albert Gladstone , Frederick Kelly , Banner Johnstone , Guy Nickalls , Charles Burnell , Ronald Sanderson , Raymond Etherington-Smith , Henry Bucknall , Gilchrist Maclagan |
Ingen holdt | 8.10 1., kvartfinale 2 |
8.12 1., semifinale 1 |
8,34 |
3. |
Frank Jerwood , Eric Powell , Oswald Carver , Edward Williams , Henry Goldsmith , Harold Kitching , John Burn , Douglas Stuart , Richard Boyle |
Ha det | Ukjent 2., semifinale 2 |
Gikk ikke videre | ||
Rugby
Storbritannia tapte den eneste rugbyunionskampen som ble spilt i 1908 mot Australasia og tjente sølvmedaljen. Den britiske representanten var Cornwall fylkeslag, som hadde vunnet fylkesmesterskapet i 1907.
Begivenhet | Plass | Spillere | Endelig |
---|---|---|---|
Rugbyforbund for menn | 2. |
Edward Jackett , JC Solomon , Bertram Solomon , Frederick Dean , JT Jose , Thomas Wedge , James Davey , Richard Jackett , EJ Jones , Arthur Wilson , Nicholas Tregurtha , A. Lawrey , CR Marshall , A. Wilcocks , John Trevaskis |
Tapte mot Australasia 32-3 |
Seiling
Storbritannia tok alle de seilende gullmedaljene, uten konkurranse i 7 -meterklassen (hvor bare en båt kom inn) og 12 -meterklassen (hvor begge båtene var britiske).
Klasse | Plass | Båt | Sjømenn |
---|---|---|---|
6 meter | 1. | Dormy | Gilbert Laws , Thomas McMeekin , Charles Crichton |
4. | Sibindi | Johan Leuchars , Wilfrid Leuchars , Frank Smith | |
7 meter | 1. | Heltinne |
Charles Rivett-Carnac , Richard Dixon , Norman Bingley , Frances Rivett-Carnac |
8 meter | 1. | Spindelvev |
Blair Cochrane , Arthur Wood , Henry Sutton , John Rhodes , Charles Campbell |
3. | Sorais |
Philip Hunloke , Alfred Hughes , Frederick Hughes , George Ratsey , William Ward |
|
12 meter | 1. | Hera |
TC Glen Coats (styrmann), JH Downes (kompis), JS Aspin , John Buchanan , JC Bunten , AD Downes , David Dunlop , John Mackenzie , Albert Martin , Gerald Tait |
2. | Mouchette |
C. MacIver (styrmann), JG Kenion (kompis), JM Adam , James Baxter , WP Davidson , JF Jellico , TAR Littledale , CR MacIver , C. Macleod Robertson , JFD Spence |
|
Skyting
Begivenhet | Plass | Skytespill | Poeng |
---|---|---|---|
1000 rifle, menns rifle for menn | 1. | Joshua Milner | 98 |
3. | Maurice Blood | 92 | |
4. | Richard Barnett | 92 | |
Ted Ranken | 92 | ||
6. | Thomas Caldwell | 91 | |
John Sellars | 91 | ||
16. | Thomas Fremantle | 87 | |
19. | Percy Whitehead | 86 | |
24. | John Hopton | 84 | |
28. | Alexander Rogers | 82 | |
300 meter gratis rifle for menn | 10. | Jesse Wallingford | 828 |
11. | Maurice Blood | 825 | |
20. | Arthur Jackson | 771 | |
26. | Robert Hawkins | 752 | |
40 | Henry Chaney | 671 | |
Riffel for herrelag | 6. |
Jesse Wallingford Harold Hawkins Charles Churcher Thomas Raddall James Bostock Robert Brown |
4355 |
Militærgevær for herrelag | 2. |
Harcourt Ommundsen Fleetwood Varley Arthur Fulton Philip Richardson William Padgett John Martin |
2497 |
Menns stasjonære mål småboret rifle | 1. | Arthur Carnell | 387 |
2. | Harold Humby | 386 | |
3. | George Barnes | 385 | |
4. | Maurice Matthews | 384 | |
5. | Edward Amoore | 383 | |
6. | William Pimm | 379 | |
7. | Archie Taylor | 376 | |
8. | Harold Hawkins | 374 | |
9. | Jack Warner | 373 | |
10. | Arthur Wilde | 370 | |
12. | James Milne | 368 | |
14. | William Milne | 363 | |
Småboret rifle for menn | 1. | John Fleming | 24 |
2. | Maurice Matthews | 24 | |
3. | William Marsden | 24 | |
4. | Edward Newitt | 24 | |
5. | Philip Plater | 22 | |
6. | William Pimm | 21 | |
7. | William Milne | 21 | |
9. | William Styles | 17 | |
10. | Arthur Wilde | 1. 3 | |
13. | James Milne | 12 | |
19. | Edward Amoore | 3 | |
Harold Hawkins | 3 | ||
Manns forsvinnende mål småboret rifle | 1. | William Styles | 45 |
2. | Harold Hawkins | 45 | |
3. | Edward Amoore | 45 | |
4. | William Milne | 45 | |
5. | James Milne | 45 | |
6. | Arthur Wilde | 45 | |
8. | Harold Humby | 45 | |
9. | John Fleming | 42 | |
Maurice Matthews | 42 | ||
Edward Newitt | 42 | ||
15. | William Pimm | 39 | |
Philip Plater | 39 | ||
Herrelag småboret rifle | 1. | Maurice Matthews Harold Humby William Pimm Edward Amoore |
771 |
Herreskyting for menn med ett skudd | 2. | Ted Ranken | 24 |
3. | Alexander Rogers | 24 | |
4. | Maurice Blood | 23 | |
5. | Albert Kempster | 22 | |
6. | James Cowan | 21 | |
William Russell Lane-Joynt | 21 | ||
9. | Joshua Millner | 20 | |
10. | Charles Nix | 19 | |
12. | William Ellicott | 16 | |
Menn med dobbeltskudd løpende hjort | 2. | Ted Ranken | 46 |
4. | Maurice Blood | 34 | |
5. | Albert Kempster | 34 | |
6. | William Ellicott | 33 | |
Alexander Rogers | 33 | ||
9. | John Bashford | 25 | |
10. | James Cowan | 24 | |
11. | Charles Nix | 22 | |
13. | William Russell Lane-Joynt | 20 | |
15. | Joshua Millner | 15 | |
Herrelag single-shot løpende hjort | 2. | Charles Nix William Russell Lane-Joynt William Ellicott Ted Ranken |
85 |
Individuell pistol for menn | 5. | Jesse Wallingford | 467 |
7. | William Ellicott | 458 | |
11. | Geoffrey Coles | 449 | |
13. | Henry Lynch-Staunton | 443 | |
14. | William Russell Lane-Joynt | 442 | |
16. | William Newton | 440 | |
23. | Charles Wirgman | 425 | |
28. | Peter Jones | 407 | |
31. | J. Nelson Le Fevre | 399 | |
39 | Henry Munday | 358 | |
42. | John Bashford | 329 | |
Herrelagspistol | 3. | Jesse Wallingford Geoffrey Coles Henry Lynch-Staunton William Ellicott |
1817 |
Individuell felleskyting for menn | 3. | Alexander Maunder | 57 |
5. | Charles Palmer | 55 | |
7. | Bob Hutton | 53 | |
10. | Frank Moore | 52 | |
11. | George Whitaker | 51 | |
12. | John Pike | 50 | |
17. | Harold Creasey | 46 | |
Peter Easte | 46 | ||
19. | Gerald Merlin | 45 | |
20. | William Morris | 44 | |
24. | John Butt | 26 | |
Lagskyting for herrelag | 1. | Peter Easte Alexander Maunder Frank Moore Charles Palmer John Pike John Postans |
407 |
3. | John Butt Harold Creasey Bob Hutton William Morris George Herbert Skinner George Whitaker |
372 | |
Svømming
Begivenhet | Plass | Svømmer | Varmer | Semifinaler | Endelig |
---|---|---|---|---|---|
100 meter fristil menn | semi- finalist |
George Dockrell | 1: 13.2 1., heat 8 |
1: 11.4 3., semifinale 2 |
Gikk ikke videre |
Addin Tyldesley | 1: 12.0 2., heat 2 |
Ukjent 5., semifinale 2 |
|||
Wilfred Edwards | 1: 05.8 1., heat 7 |
Ukjent 5-6, semifinale 1 |
|||
Paul Radmilovic | 1: 12.0 2., heat 6 |
Ukjent 5-6, semifinale 1 |
|||
Varmer | John Derbyshire | 1: 12.6 2., heat 4 |
Gikk ikke videre | ||
George Innocent | Ukjent 3., heat 5 |
||||
400 meter fristil, herrer | 1. | Henry Taylor | 5: 42,2 1., heat 6 |
5: 41.0 2., semifinale 1 |
5: 36,8 |
4. | William Foster | 5: 54,8 1., heat 2 |
5: 52.2 2., semifinale 2 |
Ukjent | |
semi- finalist |
Sydney Battersby | 5: 48.8 1., heat 1 |
Ukjent 3., semifinale 1 |
Gikk ikke videre | |
Paul Radmilovic | 6: 10.0 1., heat 5 |
Ukjent 3., semifinale 2 |
|||
Varmer | Sam Blatherwick | 6: 16.8 2., heat 4 |
Gikk ikke videre | ||
William Haynes | 6: 21.2 2., heat 7 |
||||
Arthur Sharp | 7: 00.4 2., heat 9 |
||||
1500 meter fristil menn | 1. | Henry Taylor | 23: 24.4 1., heat 6 |
22: 54.0 1., semifinale 1 |
22: 48,4 |
2. | Sydney Battersby | 23: 42,8 1., heat 4 |
23: 23.0 1., semifinale 2 |
22: 51,2 | |
semi- finalist |
William Foster | 24: 33.0 1., heat 7 |
Ukjent 3., semifinale 1 |
Gikk ikke videre | |
Lewis Moist | 26: 52.0 1., heat 3 |
Ukjent 4., semifinale 1 |
|||
John Jarvis | 25: 51,6 1., heat 5 |
Ble ikke ferdig -, semifinale 2 |
|||
Paul Radmilovic | 25: 02.4 1., heat 1 |
Startet ikke -, semifinale 2 |
|||
Varmer | Sam Blatherwick | 25: 15.4 2., heat 2 |
Gikk ikke videre | ||
Robert Hassell | 28: 14.8 3., heat 5 |
||||
100 meter rygg for menn | 3. | Herbert Haresnape | 1: 26.2 1., heat 4 |
1: 28.8 2., semifinale 2 |
1: 27,0 |
semi- finalist |
Jack Taylor | 1: 25,8 1., heat 6 |
Ukjent 3., semifinale 2 |
Gikk ikke videre | |
Sidney Parvin | 1: 35.2 1., heat 5 |
Ukjent 4., semifinale 1 |
|||
Colin Lewis | 1: 30.2 1., heat 3 |
Ukjent 4., semifinale 2 |
|||
Varmer | Frederick Unwin | 1: 30.0 2., heat 1 |
Gikk ikke videre | ||
Sidney Willis | 1: 34,4 2., heat 2 |
||||
Eric Seward | Ukjent 3., heat 7 |
||||
200 meter bryst for menn | 1. | Fred Holman | 3: 10.6 1., heat 1 |
3: 10.0 1., semifinale 1 |
3: 09.2 |
2. | William Robinson | 3: 13.0 1., heat 5 |
1: 11.8 1., semifinale 2 |
3: 12,8 | |
Varmer | Percy Courtman | 3: 18.4 2., heat 7 |
Gikk ikke videre | ||
Alf Davies | Ukjent 3., heat 3 |
||||
Sydney Gooday | Ukjent 3., heat 4 |
||||
Frederick Naylor | Ukjent 4-5, heat 2 |
||||
4 × 200 meter fristil, stafett for menn | 1. | William Foster Paul Radmilovic John Derbyshire Henry Taylor |
Ingen holdt | 10: 53.4 1., semifinale 2 |
10: 55,6 |
Tennis
Storbritannia tok alle de 6 gullmedaljene i tennis i konkurranser i 1908.
Begivenhet | Plass | Navn | Runde med 64 |
Runde med 32 |
Round of 16 |
kvart finalen |
semi- finalen |
Endelig |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Herresingler | 1. | Josiah Ritchie | Ha det | Beseiret Gauntlett | Beseiret Crawley | Beseiret Germot | Beseiret Eaves | Beseiret Froitzheim |
3. | Wilberforce Eaves | Beseiret Kinzl | Ha det | Beseiret Bissing | Beseiret Dixon | Tapte for Ritchie | Gikk ikke videre | |
5. | George Caridia | Ha det | Beseiret Kitson | Beseiret R. Powell | Tapte for Froitzheim | Gikk ikke videre | ||
Charles Dixon | Beseiret Rahe | Beseiret Lauber | Beseiret Hykš | Tapt for Eaves | ||||
9. | Walter Crawley | Ha det | Ha det | Tapte for Ritchie | Gikk ikke videre | |||
James Parke | Ha det | Beseiret Tóth | Tapte for Froitzheim | |||||
26. | Kenneth Powell | Tapte for Froitzheim | Gikk ikke videre | |||||
Singel for kvinner | 1. | Dorothea Chambers | Ingen holdt | Ha det | Beseiret Morton | Beseiret vinsj | Beseiret Boothby | |
2. | Penelope Boothby | Ha det | Ha det | Ha det | Tapte for kamre | |||
3. | Ruth Winch | Ha det | Ha det | Tapte for kamre | Gikk ikke videre | |||
4. | Agnes Morton | Beseiret Greene | Tapte for kamre | Gikk ikke videre | ||||
5. | Alice Greene | Tapte mot Morton | Gikk ikke videre | |||||
Herredouble | 1. |
George Hillyard Reginald Doherty |
Ingen holdt | Ha det | Ha det | Beseiret Crawley / K. Powell |
Beseiret Cazalet / Dixon |
Beseiret Ritchie / Parke |
2. | Josiah Ritchie James Parke |
Ha det | Beseiret Zsigmondy / Tóth |
Beseiret Piepes / Zborzil |
Ha det | Tapte mot Hillyard / Doherty |
||
3. |
Clement Cazalet Charles Dixon |
Ha det | Beseiret C. van Lennep / R. van Lennep |
Beseiret Gauntlett / Kitson |
Tapte mot Hillyard / Doherty |
Gikk ikke videre | ||
4. | Walter Crawley Kenneth Powell |
Ha det | Beseiret Foulkes / R. Powell |
Tapte mot Hillyard / Doherty |
Gikk ikke videre | |||
Begivenhet | Plass | Navn | Round of 16 |
kvart finalen |
semi- finalen |
Endelig |
---|---|---|---|---|---|---|
Innendørs singler for menn | 1. | Arthur Gore | Ha det | Ha det | Beseiret Ritchie | Beseiret Caridia |
2. | George Caridia | Ha det | Beseiret Setterwall | Beseiret Eaves | Tapte for Gore | |
3. | Josiah Ritchie | Ha det | Ha det | Tapte for Gore | Gikk ikke videre | |
4. | Wilberforce Eaves | Ha det | Beseiret Boström | Tapte for Caridia | ||
7. | Lionel Escombe | Tapte mot Setterwall | Gikk ikke videre | |||
Innendørs singler for kvinner | 1. | Gwendoline Eastlake-Smith | Ingen holdt | Beseiret Pinkney | Beseiret Wallenberg | Beseiret Greene |
2. | Alice Greene | Beseiret Boothby | Beseiret Adlerstråhle | Tapte for Eastlake-Smith | ||
5. | Penelope Boothby | Tapte for Greene | Gikk ikke videre | |||
Mildred Coles | Tapte for Wallenberg | |||||
Violet Pinkney | Tapte for Eastlake-Smith | |||||
Innendobbel herrer | 1. |
Herbert Barrett Arthur Gore |
Ingen holdt | Ha det | Beseiret Escombe / Ritchie |
Beseiret Caridia / Simond |
2. | George Caridia George Simond |
Beseiret Eaves / Hillyard |
Beseiret Boström / Setterwall |
Tapte mot Barrett / Gore |
||
4. | Lionel Escombe Josiah Ritchie |
Ha det | Tapte mot Barrett / Gore |
Gikk ikke videre | ||
5. | Wilberforce Eaves George Hillyard |
Tapte for Caridia / Simond |
Gikk ikke videre | |||
Motstandsfull nasjon | Vinner | Tap | Prosent |
---|---|---|---|
Østerrike | 2 | 0 | 1.000 |
Böhmen | 1 | 0 | 1.000 |
Canada | 2 | 0 | 1.000 |
Frankrike | 1 | 0 | 1.000 |
Tyskland | 3 | 3 | .500 |
Ungarn | 2 | 0 | 1.000 |
Nederland | 1 | 0 | 1.000 |
Sør-Afrika | 3 | 0 | 1.000 |
Sverige | 5 | 3 | .625 |
Totalt internasjonalt | 20 | 6 | .769 |
Storbritannia | 19 | 19 | .500 |
Total | 39 | 25 | .609 |
Tautrekking
Storbritannia sendte tre politilag for å konkurrere i tautrekking i 1908. De tok de tre medaljene, med Liverpool -politiet som eliminerte begge utenlandske deltakere (USA i den eneste kvartfinalekampen og Sverige i semifinalen). City of London -laget beseiret Metropolitan -politiet i den andre semifinalen, og fortsatte med å beseire Liverpool -troppen i finalen. Metropolitan -laget vant bronsemedaljen som standard da svenskene ikke dukket opp til bronsekampen.
Begivenhet | Plass | Idrettsutøvere | Kvartfinale | Semifinaler | Endelig |
---|---|---|---|---|---|
Tautrekking | 1. |
City of London Police Edward Barrett , H. Duke , Frederick W. Goodfellow , Frederick H. Humphreys , William Hirons , Albert Ireton , Frederick Merriman , Edwin A. Mills , John James Shepherd |
Ha det | Beseiret (GBR) Metropolitan Police "K" Division |
Beseiret (GBR) Liverpool -politiet |
2. |
Liverpools politi James M. Clarke , Thomas Butler , Charles Foden , William Greggan , Alexander Kidd , Daniel McDonald Lowey , Patrick Philbin , George Smith , Thomas Swindlehurst |
Beseiret USA |
Beseiret Sverige |
Tapte for (GBR) City of London Police |
|
3. |
Metropolitan Police "K" Division Walter Chaffe , Joseph Dowler , Ernest W. Ebbage , Thomas Homewood , Alexander Munro , William Slade , Walter B. Tammas , TJ Williams , James Woodget |
Ha det | Tapte for (GBR) City of London Police |
Gikk ikke videre | |
Vann motorsport
Storbritannia hadde en båtfinish i hvert av to løp i vannsports -konkurranser, og vant dermed to gullmedaljer midt i kuling . Ingen britisk båt endte i det tredje løpet, og overlot den siste gullmedaljen til Frankrike , som bare konkurrerte i åpen klasse.
Begivenhet | Plass | Båt | Sjømenn | Resultat |
---|---|---|---|---|
Klasse A - Åpen klasse | - | Wolseley-Siddely |
Hugh Grosvenor, 2. hertug av Westminster George Clowes Joseph Frederick Laycock (bare første løp) GH Atkinson (bare andre løp) |
Løp avlyst (første løp) Gikk på grunn (andre løp) |
Dylan |
Thomas Scott-Ellis, 8. baron Howard de Walden AG Fentiman |
Pensjonert, løp avlyst (første løp) Startet ikke (andre løp) |
||
Klasse B - Under 60 fot | 1. | Gyrinus |
Isaac Thomas Thornycroft Bernard Redwood John Field-Richards |
Ferdig |
- | kvikksølv |
John Marshall Gorham Fru Gorham |
Ble ikke ferdig | |
Klasse C - 6,5–8 meter | 1. | Gyrinus | Thomas Thornycroft Bernard Redwood |
Ferdig |
- | Sjø hund |
Warwick Wright Thomas Weston |
Ble ikke ferdig | |
Vannpolo
Begivenhet | Plass | Vannpoloister | Kvartfinale | Semifinaler | Endelig |
---|---|---|---|---|---|
Vannpolo for menn | 1. |
George Cornet , Charles Forsyth , George Nevinson , Paul Radmilovic , Charles Sydney Smith , Thomas Thould , George Wilkinson |
Ha det | Ha det | Beseiret Belgia 9-2 |
Bryting
Begivenhet | Plass | Bryter | Runde med 32 |
Round of 16 |
kvart finalen |
semi- finalen |
Endelig |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gresk-romersk lett | 9. | Edward Blount | Ha det | Tapte for Persson |
Gikk ikke videre | ||
George Faulkner | Ha det | Tapte for Møller |
|||||
Arthur Hawkins | Beseiret Carlsen |
Tapte for Radvány |
|||||
William Wood | Beseiret Halík |
Tapte for Maróthy |
|||||
17. | George Mackenzie | Tapte for Malmström |
Gikk ikke videre | ||||
Arthur Rose | Tapte for Maróthy |
||||||
William Ruff | Tapte for Radvány |
||||||
Andrew Whittingstall | Tapte for Møller |
||||||
Gresk-romersk mellomvekt | 9. | Edgar Bacon | Ha det | Tapte for Eriksen |
Gikk ikke videre | ||
Frederick Beck | Beseiret Challstorp |
Tapte for Andersson |
|||||
George Bradshaw | Ha det | Tapte for Mårtensson |
|||||
17. | Stanley Bacon | Tapte for Andersson |
Gikk ikke videre | ||||
Gresk-romersk lett tungvekt | 5. | Alfred Banbrook | Ha det | Beseiret Meesen |
Tapte for Jensen |
Gikk ikke videre | |
9. | Charles Brown | Ha det | Tapte for Dubois |
Gikk ikke videre | |||
Ernest Nixson | Ha det | Tapte for Saarela |
|||||
Walter West | Beseiret Šustera |
Tapte for Weckman |
|||||
17. | Harold Foskett | Tapte for Dubois |
Gikk ikke videre | ||||
Gresk-romersk super tungvekt | 5. | Edward Barrett | Ingen holdt | Tapte for Payr |
Gikk ikke videre | ||
Frederick Humphreys | Tapte for Petrov |
||||||
Begivenhet | Plass | Bryter | Round of 16 |
kvart finalen |
semi- finalen |
Endelig |
---|---|---|---|---|---|---|
Freestyle bantamvekt | 2. | William Press | Beseiret Whiterall |
Beseiret Sansom |
Beseiret Tomkins |
Tapte for Mehnert |
4. | Frederick Tomkins | Beseiret W. Cox |
Beseiret Saunders |
Tapte for å trykke |
Tapte for Côté |
|
5. | Frank Davis | Beseiret ridder |
Tapte for Côté |
Gikk ikke videre | ||
Burt Sansom | Beseiret Schwan |
Tapte for å trykke |
||||
George Saunders | Beseiret J. Cox |
Tapte for Tomkins | ||||
Harry Sprenger | Ha det | Tapte for Mehnert |
||||
9. | James Cox | Tapte for Saunders |
Gikk ikke videre | |||
William Cox | Tapte for Tomkins |
|||||
Frank Knight | Tapte mot Davis |
|||||
George Schwan | Tapte for Sansom |
|||||
Harold Whiterall | Tapte for å trykke |
|||||
Freestyle fjærvekt | 2. | James Slim | Ha det | Beseiret Peake |
Beseiret Tagg |
Tapte for Dole |
3. | William McKie | Ha det | Beseiret hvit |
Tapte for Dole |
Beseiret Tagg |
|
4. | William Tagg | Ha det | Beseiret Goddard |
Tapte for Slim |
Tapte for McKie |
|
5. | Arthur Goddard | Beseiret sofa |
Tapte for Tagg |
Gikk ikke videre | ||
Sidney Peake | Ha det | Tapte for Slim |
||||
James Webster | Beseiret Adams |
Tapte for Dole |
||||
James White | Beseiret Jones |
Tapte for McKie | ||||
9. | William Adams | Tapte for Webster |
Gikk ikke videre | |||
Percy Cockings | Tapte for Dole |
|||||
Richard Couch | Tapte for Goddard |
|||||
William Jones | Tapte mot White |
|||||
Freestyle lett | 1. | George de Relwyskow | Beseiret Henson |
Beseiret hyrde |
Beseiret Gingell |
Beseiret tre |
2. | William Wood | Beseiret Faulkner |
Beseiret Krug |
Beseiret G. McKenzie |
Tapte for Relwyskow |
|
3. | Albert Gingell | Ha det | Beseiret Baillie |
Tapte for Relwyskow |
Beseiret G. McKenzie |
|
4. | George McKenzie | Ha det | Beseiret J. McKenzie |
Tapte mot Wood |
Tapte for Gingell |
|
5. | Herbert Baillie | Ha det | Tapte for Gingell |
Gikk ikke videre | ||
James McKenzie | Ha det | Tapte mot G. McKenzie |
||||
William Shepherd | Ha det | Tapte for Relwyskow |
||||
9. | George Faulkner | Tapte mot Wood |
Gikk ikke videre | |||
William Henson | Tapte for Relwyskow |
|||||
Joseph Hoy | Tapte for Krug |
|||||
Freestyle mellomvekt | 1. | Stanley Bacon | Beseiret Chenery |
Beseiret Coleman |
Beseiret Beck |
Beseiret Relwyskow |
2. | George de Relwyskow | Beseiret Challstorp |
Beseiret E. Bacon |
Beseiret Andersson |
Tapte mot S. Bacon |
|
3. | Frederick Beck | Ha det | Beseiret Narganes |
Tapte mot S. Bacon |
Beseiret Andersson |
|
5. | Edgar Bacon | Beseiret Bradshaw |
Tapte for Relwyskow |
Gikk ikke videre | ||
Aubrey Coleman | Beseiret Wallis |
Tapte mot S. Bacon |
||||
9. | George Bradshaw | Tapte for E. Bacon |
Gikk ikke videre | |||
Horace Chenery | Tapte mot S. Bacon |
|||||
Arthur Wallis | Tapte for Coleman |
|||||
Freestyle tungvekt | 1. | George Con O'Kelly | Beseiret Talbott |
Beseiret Foskett |
Beseiret Barrett |
Beseiret Gundersen |
3. | Edward Barrett | Ha det | Beseiret Brown |
Tapte mot O'Kelly |
Beseiret Nixson |
|
4. | Ernest Nixson | Ha det | Beseiret Bruce |
Tapte for Gundersen |
Tapte for Barrett |
|
5. | Lawrence Bruce | Beseiret Banbrook |
Tapte for Nixson |
Gikk ikke videre | ||
Frederick Humphreys | Ha det | Tapte for Gundersen |
||||
Harold Foskett | Ha det | Tapte mot O'Kelly |
||||
Charles Brown | Ha det | Tapte for Barrett |
||||
9. | Alfred Banbrook | Tapte for Bruce |
Gikk ikke videre | |||
Walter West | Tapte for Gundersen |
|||||
Motstandsfull nasjon | Vinner | Tap | Prosent |
---|---|---|---|
Belgia | 1 | 2 | .333 |
Böhmen | 2 | 0 | 1.000 |
Canada | 0 | 2 | .000 |
Danmark | 1 | 4 | .200 |
Finland | 0 | 2 | .000 |
Ungarn | 0 | 5 | .000 |
Norge | 1 | 3 | .250 |
Russland | 0 | 1 | .000 |
Sverige | 4 | 5 | .444 |
forente stater | 3 | 7 | .300 |
Totalt internasjonalt | 12 | 31 | .279 |
Storbritannia | 38 | 38 | .500 |
Total | 50 | 69 | .420 |
Merknader
Referanser
Kilder
- Cook, Theodore Andrea (1908). Den fjerde olympiaden, som den offisielle rapporten: De olympiske leker i 1908 (PDF) . London: British Olympic Association. Arkivert fra originalen (PDF) 2007-09-27.
- De Wael, Herman (2001). "De beste olympierne i London 1908" . Herman's Full Olympians . Arkivert fra originalen 12. juli 2006 . Hentet 29. mai 2006 .
- Reyes, Macario (2001). "IV. Olympiad London 1908 Football Tournament" . Rek. Sport.Soccer Statistics Foundation . Hentet 2. mai 2006 .