High Sheriff of Suffolk - High Sheriff of Suffolk
Dette er en liste over Sheriffs og High Sheriffs of Suffolk .
The Sheriff er den eldste sekulære kontor under kronen og er oppnevnt årlig (i mars) av Kongen. Lensmannen var opprinnelig den viktigste politimesteren i fylket og ledet Assises og andre viktige fylkesmøter. Det meste av ansvaret knyttet til stillingen er overført andre steder eller er nå nedlagt, slik at funksjonene nå stort sett er seremonielle. Det var en eneste lensmann som betjente de to fylkene Norfolk og Suffolk til 1576.
April 1974, i henhold til bestemmelsene i Local Government Act 1972 , ble tittelen Sheriff of Suffolk omtalt som High Sheriff of Suffolk.
Lensmann
Før 1600-tallet
- 1066: Norman
- Roger Bigod (1. periode)
- Robert Malet
- Roger Bigod (andre periode)
- Før 1576 - Se høy sheriff i Norfolk og Suffolk
- 1576: Robert Ashfield, fra Stowlangtoft
- 1577: John Heigham fra Barrow og Bury St Edmunds
- 1578: Sir William Spring , fra Lavenham , Kt.
- 1579: Sir Robert Jermyn , fra Rushbrook , Kt.
- 1580: Sir Philip Parker, fra Erwarton , Kt.
- 1581: Sir Thomas Barnardiston, fra Kedington , Kt.
- 1582: Sir Nicholas Bacon fra Redgrave
- 1583: Sir William Drury fra Hawstead Place , Kt.
- 1584: Sir Charles Framlingham fra Crow's Hall, Debenham
- 1585: John Gurdon fra Assington
- 1586: George Colt fra Cavendish
- 1587: William Clopton, fra Kentwell Hall
- 1588: Francis Jermy, fra Brightwell
- 1589: Philip Tilney, fra Shelley
- 1590: Sir William Waldegrave, fra Smallbridge Hall , Bures , Kt.
- 1591: Thomas Rous, fra Henham Hall
- 1592: Nicholas Garneys, fra Kenton
- 1593: Sir Lionel Tollemache fra Helmingham
- 1594: Robert Ford, fra Butley
- 1595: Thomas Crofts, fra Saxham
- 1596: Sir William Spring , fra Pakenham , Kt.
- 1597: Thomas Eden fra Sudbury
- 1598: Sir Anthony Wingfield fra Letheringham , Kt.
- 1599: Henry Warner fra Mildenhall
17. århundre
- 1600: Anthony Felton, fra Playford
- 1601: Edward Bacon fra Shrubland Hall
- 1602: Sir Edmund Withipol, fra Ipswich
- 1603: Thomas Estotevile, fra Dalham
- 1604: Sir Nicholas Bacon, fra Redgrave
- 1605: Edmund Bokenham, fra Great Thornham
- 1606: Sir Thomas Playters , fra Sotterley Hall
- 1607: Anthony Penning, fra Ipswich
- 1608: John Wentworth, fra Somerleyton
- 1609: Sir Lionel Tollemache fra Helmingham (1. periode)
- 1610: Sir Thomas Wingfield, fra Letheringham
- Sir George Le Hunt, fra Bredfield
- 1611: Thomas Tilney, fra Shelley
- 1612: Sir Calthrop Parker fra Arwerton
- 1613: Sir Martin Estotevile, fra Dalham
- 1614: Sir Robert Brooke , fra Yoxford
- 1615: Sir Robert Barker fra Trimley
- 1616: Thomas Clench av Holbrooke
- 1617: Sir Lionel Tollemache, 1. baronett av Helmingham (andre periode)
- 1618: Sir Edward Lewknor fra Denham
- 1619: Sir John Wentworth fra Somerleyton
- 1620: Sir Henry North, fra Wickham Brook
- 1621: Sir William Spring of Pakenham
- 1622: William Whettle, fra Ampton
- 1623: Robert Brooke, fra Nacton
- 1624: Sir Nathaniel Barnardiston fra Kedington
- 1625: Geoffrey Pitman, fra Woodbridge
- 1626: Samuel Aylmer, fra Claydon
- 1627: Sir John Prescot, fra Hoxne
- 1628: Maurice Barrow, fra Barningham
- 1629: Brampton Gurdon fra Assington
- 1630: Sir Henry Bokenham fra Great Thornham
- 1631: John Acton, fra Bramford
- 1632: Sir Robert Crane, første baronett av Chilton
- 1633: Sir William Soame, fra Thurlow
- 1634: Sir Edmund Bacon, andre baronett av Redgrave
- 1635: Sir John Barker, 1. baronett av Trimley
- 1636: Sir John Rous fra Henham
- 1637: Sir Philip Parker , fra Erwarton
- 1638: Sir Anthony Wingfield, Baronet av Letheringham
- Edward Duke , av Benhall
- 1639: John Clench, fra Creeting
- 1640: Sir Symonds D'Ewes , fra Stowlangtoft
- 1641: Sir William Spring, 1. baronett , fra Pakenham
- 1642: Sir William Castleton , Bt of Bury
- 1643: Maurice Barrow, fra Barningham,
- 1644: John Colton, fra Earl Soham
- 1645: Sir Arthur Jenney, fra Knodishall
- 1646: Thomas Bloss, fra Belstead
- 1647: Thomas Kerridge, fra Shelley
- 1648: Robert Wright, fra Wangford
- 1649: Sir Wiseman Bokenham, fra Thornham
- 1650: Sir William Hervey, fra Hengrave
- 1651: Edward Clarke, fra East Bergholt
- 1652: Sir Robert Coke fra Huntingfield (død 1653)
- 1652: Edward Wennieve, fra Brettenham
- 1653: Robert Cordell fra Long Melford
- 1654: Sir John Barker, Baronet av Trimley
- 1655: Martin Salter, fra Battisford
- 1656: James Calthorpe , fra Ampton
- 1657: Thomas Baker, fra Fressingfield
- 1658: John Wyard, fra Brundish
- 1659: John Wyard, fra Brundish
- 1660: Sir John Castleton, andre baronett av Bury
- 1661: Renold Williams, fra Stoke
- 1662: Joseph Brand fra Edwardstone
- 1663: Francis Theobald, fra Barking
- 1664: John Bence, fra Ringsfield
- 12. november 1665: Sir Edmund Bacon, 4. baronett , av Redgrave
- 7. november 1666: Sir Samuel Barnardiston, 1. baronett , i Brightwell
- 6. november 1667: Sir Edmund Sorrell
- 24. november 1667: Geoffrey Howland, fra Covehithe
- 6. november 1668: John Clerke
- 25. november 1668: Samuel Blackaby, fra Stowmarket
- 11. november 1669: Sir Robert Dycer, 1. baronett , fra Ipswich
- 4. november 1670: John Clarke , fra Bury St Edmunds
- 9. november 1671: John Risby, fra Thorp Morieux
- 11. november 1672: William Gibs
- 1672: William Soame
- 12. november 1673: Francis Sherwin
- 17. november 1673: William Sherington, London
- 5. november 1674: Joseph Warner, fra Sudbury
- 1674: Sir William Spring, andre baronett , fra Pakenham
- 15. november 1675: Joseph Warner, fra Sudbury
- 10. november 1676: John Acton, fra Bramford
- 22. november 1676: Robert Greene, fra Wilby
- 26. november 1676: George Sterling, fra Charsfield
- 6. januar 1676/7: William Gibbs, fra Stoke
- 17. januar 1676/7: Henry Edgar, fra Eye
- 15. november 1677: Samuel Kerrudge
- 17. november 1677: Sir Willoughby D'Ewes, 2. baronett
- 14. november 1678: Sir John Rous, 2. baronett
- 13. november 1679: Sir Robert Brooke, fra Yoxford
- 1681: Sir William Davenly fra Newton
- 1682: Thomas Waldegrave fra Smallbridge erstattet av John Scrivener fra Tannington
- 1683: Thomas Waldegrave fra Smallbridge
- 1684: Jacob Garrett fra Creeting St. Mary
- 1685: Sir John Cordell, Bt of Melford erstattet av Sir Robert Davers
- 1686: Jeoffery Nightingale
- 1687: Sir John Castleton, 3. baronett av Bury St Edmunds
- 1688: John Clerke fra Bury
- 1689: Edmund Sheppard fra Campsey Ash
- 1690: Sir Dudley Cullum, 3. baronett av Hardwick House , Hawstead
- 1691: Sir Joseph Brand fra Edwardstone
- 1692: George Goodday, fra Fornham
- 1693: John Hammond
- 1694: William Cooke, fra Linstead
- 1695: Daniel Browning
- 1696: Sir Thomas Spring, 3. baronett , fra Pakenham
- 1697: John Pack, fra Stoke Ash
- 1698: John Cornwallis, fra Wingfield
- 1699: Thomas Aldrich, fra Hessett
18. århundre
- 1700: Samuel Warner fra Parham
- 1701: Henry Cooper fra Yoxford
- 1702: John Scrivener fra Sibton
- 1703: Sir Richard Allin, 1. baronett av Somerleyton, Bt.
- 1704: Richard Phillips fra Ipswich og Edwardstone
- 1705: Thomas Kerridge fra Shelley
- 1706: Leicester Martin fra Christchurch, Ipswich
- 1707: Thomas Macro fra Bury
- 1708: Richard Norton fra Ixworth Abbey
- 1709: John Sheppard fra Campsey Ash
- 1710: Stephen Bacon
- 1711: Thomas Bloss, fra Burstall
- 1712: Francis Coleman fra Hacheston erstattet av John Smith fra Houlton
- 1713: John Ewer fra Chediston erstattet av John Moore fra Kentwell
- 1714: John Sheppard fra Campsey Ash
- 1715: Jonathan Myles
- 1716: Joseph Chaplin fra Bergholt
- 1717: John Inwood
- 1718: Edward Clarke fra Bergholt
- 1719: Nicholas Jacob
- 1720: Bartholomew Young fra Bradfield
- 1721: John Pitt fra Great Bealings
- 1722: Sir Jasper Cullum, 4. baronett i Hardwick House
- 1723: John Boggas fra Great Finborough
- 1724: Gregory Coppinger
- 1725: Hustings Wilkinson
- 1726: Thomas Driver av Earl Stonham
- 1727: Robert Goodrich
- 1728: Sir John Playters, 5. baronett i Sotterley Hall
- 1729: Tobias Bloss av Belstead
- 1730: Sir Thomas Allin, andre baronett av Somerleyton
- 1731: Nathaniel Acton, fra Hemingston
- 1732: George Dashwood
- 1733: Alexander Bence, fra Thorington
- 1734: John Eldred
- 1735: John Reynolds
- 1736: John Corrance fra Rougham
- 1737: Reginald Rabett fra Bramfield
- 1737: John Cooper fra Shimsfield
- 1738: Sir William Barker, fra Ipswich, Bt.
- 1739: William Acton fra Bramford Hall
- 1740: Edmund Jenney fra Bredfield House
- 1741: Samuel Lucas fra Chelmondiston
- 1742: Baron Prettyman of Bacton
- 1743: Sir John Barker, 6. baronett av Sproughton
- 1744: Robert Leman fra Wickham Market
- 1745: Charles Scrivener av Sibton
- 1746: Philips Colman fra Ipswich
- 1747: Robert Edgar fra Ipswich
- 1748: Lamb Barry, fra Syleham
- 1749: Thomas White, fra Tattingstone
- 1750: Richard Oneby, fra Lowdham
- 1751: George Goodday, fra Fornham
- 1752: William Naunton, fra Letheringham
- 1753: Robert Sparrow, fra Brandiston
- 1754: William Jennens (eller William Jennings), fra Acton
- 1755: Cooke Freeston, fra Mettingham
- 1756: John Canham, fra Milden
- 1757: Henry Moore, fra Kentwell Hall Melford
- 1758: Robert May, fra Sutton
- 1759: Sir John Rous, femte baronett av Henham
- 1760: Thomas Thorowgoodof Kersey
- 1761: Thomas Moseley av Ousden
- 1762: Shadrach Brice of Clare
- 1763: Ezekiel Sparke fra Walsham-le-Willows
- 1764: Sir John Blois, 5. baronett av Yoxford
- 1765: George Golding fra Thorington
- 1766: Gabriel Trusson av Kelsall
- 1767: William Chapman , fra Loudham Hall
- 1768: Osborn Fuller av Carlton
- 1769: Hutchinson Mure fra Great Saxham
- 1770: Eleazor Davy fra Ubbeston
- 1771: John Freston Scrivener fra Sibton
- 1772: Nathaniel Acton fra Bramford
- 1773: Thomas Maynard fra Wrentham
- 1774: Edmund Tyrell fra Gipping
- 1775: Richard Moore fra Kentwell Hall
- 1776: John Frere fra Bacton
- 1777: Robert Sparrow fra Worlingham Hall
- 1778: Reginald Rabett fra Bramfield
- 1779: John Sheppard fra Campsey Ash
- 1780: Samuel Rush fra Benhall
- 1781: Sir Charles Kent, 1. baronett av Fornham
- 1782: William Middleton fra Crowfield
- 1783: Robert Trotman fra Ipswich
- 1784: John Wennieve fra Brettenham
- 1785: Sir Thomas Gooch, 4. baronett av Benacre
- 1786: James Sewell fra Strutton
- 1787: John Meadows Theobald av Henley
- 1788: Sir Thomas Charles Bunbury , fra Barton, Bt.
- 1789: Nathaniel Lee Acton, fra Livermere
- 1790: Miles Barne fra Sotterley Hall
- 1791: Sir William Rowley , fra Stoke
- 1792: Alexander Adair, fra Flixton
- 1793: George Doughty, fra Leiston
- 1794: Charles Purvis, fra Darsham
- 1795: Jacob Whitbread, fra Loudham
- 1796: John Clayton, fra Sibton
- 1797: Chaloner Arcedeckne fra Glemham
- 1798: John Sheppard, fra Campsey Ash
- 1799: George Rush, fra Benhall
1800 -tallet
- 5. februar 1800: William Beaumarits Rush, fra Raydon
- 11. februar 1801: Charles Streynsham Collinson, fra Sproughton
- 3. februar 1802: Thomas Cocksedge, fra Bury St Edmunds
- 3. februar 1803: Sir Harry Parker, 6. baronett , fra Melford Hall
- 23. april 1804: Sir Robert Pocklington, fra Chelsworth
- 6. februar 1805: George Nassau , fra Trimley St Martin
- 1. februar 1806: Michael William le Heup, fra Bury St Edmunds
- 4. februar 1807: Thomas Mills, fra Saxham Hall
- 3. februar 1808: John Vernon, fra Nacton
- 6. februar 1809: John Dresser, fra Blyford
- 31. januar 1810: Joshua Grigby, fra Drinkstone
- 8. februar 1811: Roger Pettiward, fra Great Finborough
- 24. januar 1812: Richard Moore, fra Kentwell Hall , Long Melford
- 10. februar 1813: Harry Spencer Waddington, fra Cavenham
- 4. februar 1814: Edward Hollond, fra Benhall
- 13. februar 1815: Charles Tyrell , fra Gipping
- 1816: Sir Charles Blois, fra Yoxford, Bt.
- 1817: Sir Robert Harland, andre baronett av Nacton
- 1818: Charles Berners fra Woolverstone Hall
- 1819: Andrew Arcedeckne fra Glevering Hall , Hacheston
- 1820: George Thomas, fra Woodbridge
- 1821: Philip Bennett, fra Rougham
- 1822: Ambrose Harbord Steward, fra Stoke
- 1823: Henry Usborne, av filialer
- 1824: John Fitzgerald fra Bredfield
- 1825: Sir Henry Edward Bunbury , fra Barton
- 1826: John Payne Elwes, fra Stoke av Clare
- 1827: John Francis Leathes, fra Herringfleet
- 1828: Hart Logan, fra Kentwell Hall
- 1829: John Ruggles Brice, fra Clare
- 1830: John Wilson Sheppard, fra Campsey Ash erstattet av Sir William Fowle Middleton, andre baronett i Shrubland Hall
- 1831: John Read, fra Primrose Hill, Holbrook
- 1832: Joseph Burch Smith, fra Stoke Hall, Ipswich
- 1833: Sir Thomas Gooch, 5. baronett , fra Benacre
- 1834: John Garden, fra Redisham
- 1835: Robert Sayer, fra Sibton Park
- 1836: Edward Bliss, fra Brandon
- 1837: Sir Hyde Parker, 8. baronett , fra Long Melford
- 1838: Thomas Hallifax den eldre, fra Chadacre Hall
- 1839: Arthur John Brooke, fra Horningsheath
- 1840: George St Vincent Wilson, fra Redgrave
- 1841: Sir Josias Rowley, Bt , fra Tendring Hall
- 1842: Edward Bridgman, fra Coney Weston
- 1843: William Long, fra Saxmundham
- 1844: Sir Philip Broke, andre baronett , fra Nacton
- 1845: Henry Wilson, fra Stowlangtoft
- 1846: Sir Robert Adair, Bt , fra Flixton
- 1847: Henry James Oakes , fra Nowton Court
- 1848: Charles Vanneck, 3. baron Huntingfield , fra Haveningham Hall
- 1849: Rt. Hon. John Henniker-Major, 4. baron Henniker , fra Thornham Hall, erstattet av Thomas James Ireland , fra Ousden Hall
- 1850: Sir Thomas Rokewode-Gage, 8. baronett , fra Hengrave Hall
- 1851: Frederick Barne , fra Sotterley Hall
- 1852: James Hamilton Lloyd-Anstruther, fra Hintlesham Hall
- 1853: Rt. Hon. John Henniker-Major, 4. baron Henniker , fra Thornham Hall
- 1854: Windsor Parker , fra Clopton Hall
- 1855: John Josselyn, fra St Edmund's Hill, Bury St Edmunds
- 1856: Andrew Arcedeckne , fra Glevering Hall , Hacheston
- 1857: John George Weller Poley, fra Boxted Hall
- 1858: Peter Robert Burrell , fra Stoke Park , Ipswich
- 1859: John George Sheppard , fra Campsey Ash
- 1860: Thomas Thornhill , fra Riddlesworth
- 1861: Edward Robert Starkie Bence, fra Kentwell Hall , Melford
- 1862: Sir John Blois, 8. baronett , fra Cockfield Hall , Yoxford
- 1863: John William Brooke, fra Sibton Park
- 1864: Sir George Broke-Middleton, 3. baronett , fra Nacton
- 1865: John Page Reade, fra Stutton
- 1866: William Gilstrap, fra Fornham St. Greneveve
- 1867: Robert John Pettiward, fra Great Finborough Hall
- 1868: Sir Charles James Fox Bunbury
- 1869: Frederick William Schreiber, fra Melton
- 1869: Erstattet av Francis Brooke , fra Ufford Place i februar 1869.
- 1870: Frederick William Thellusson, Lord Rendlesham , fra Rendlesham Hall
- 1871: Thomas Richard Mills, fra Great Saxham
- 1872: Henry Alexander Starkie Bence fra Thorington Hall
- 1873: Fuller Maitland Wilson, fra Stowlangtoft Hall
- 1874: Thomas Barbot Beale, fra Brettenham Park
- 1875: Sir Robert Affleck, 6. baronett i Dalham Hall
- 1876: Harry Spencer Waddington, fra Cavenham Hall
- 1877: George Holt Wilson, fra Redgrave Hall
- 1878: Sir Francis Robert Sherlock Lambert Gooch, fra Benacre, 8. baronett
- 1879: William Beeston Long, fra Hurt's Hall, Saxmundham
- 1880: George Henry Pocklington, fra Chelsworth
- 1881: Robert Emlyn Lofft, fra Troston Hall
- 1882: Edward Phillippe Mackenzie
- 1883: John George Weller-Poley, fra Boxted Hall
- 1884: Walter Thomas Brown, fra Brent Eleigh
- 1885: Sir Alfred Sherlock Gooch, 9. baronett i Benacre Hall
- 1886: Herbert Bulkley Praed, Ousden Hall
- 1887: William Edmund Bilde av Herringswell
- 1888: George Gery Milner-Gibson-Cullum fra Hardwick House , Hawstead
- 1889: John Paley (1839-1894) fra Ampton Hall
- 1890:
- 1891: Arthur Heywood fra Sudbourne Hall
- 1892: Frederick St. John Newdegate Barne fra Sotterley Hall, Beccles
- 1893: Ferdinand Eyre fra fjellet, Bury St. Edmund's
- 1894: William Naunton Waller of the Grove, Little Bealings
- 1895: Charles Hugh Berners fra Woolverstone Park, Ipswich
- 1896: Sir Savile Brinton Crossley fra Somerleyton Hall, Bart.
- 1897: Edward Walter Greene fra Nether Hall, Pakenham
- 1898: Thomas Henry Tacon fra Bed House, Eye
- 1899: Edwin James Johnstone fra Rougham Hall
Det 20. århundre
- 1900: Roger Kerrison, fra Tattingstone Place
- 1901: John Dupuis Cobbold av Holywell
- 1902: Henry Edmund Buxton, fra Fritton, Great Yarmouth
- 1903: Den ærede Stanhope Alfred Tollemache, fra Bentley og Northleigh, Ipswich
- 1904: Oberstløytnant Alfred George Lucas, fra Lowestoft
- 1905: Ralph Barrett Macnaghten Blois, 9. baronett i Cockfield Hall , Yoxford
- 1906: George Arthur Paley (1874-1941), fra Ampton Hall , Bury St. Edmunds (sønn av: JP., 1889)
- 1907: Duncan Parker, fra Clopton Hall, Rattlesden, nær Bury St. Edmunds
- 1908: Sir Henry Charles John Bunbury, Bt. fra The Woodlands, Mildenhall
- 1909: Almeric Paget fra Brandon Park
- 1910: Sir Frederick Edward Shafto Adair, Bt
- 1911: Sir Thomas Vere Sherlock Gooch, Bt
- 1912: Frederick Charles Ulick Vernon-Wentworth, CB of Black Heath, Friston, Saxmundham
- 1913: Arthur Maitland Wilson fra Stowlangtoft, nær Bury St. Edmunds
- 1914: William Evelyn Long fra Hurts Hall, Saxmundham
- 1915: George Espec John Manners fra Fornham Park, Bury St. Edmunds
- 1916: The Rt. Hon. Frederick Archibald Charles, 6. baron Rendlesham fra Rendlesham Hall
- 1917: Glencairn Stuart Ogilvie fra Sizewell Hall, nær Leiston
- 1918: Charles Pettiward fra Finborough Hall
- 1919: Francis Egbert Hollond fra Leiston Old Abbey, Leiston
- 1920: Sir Gerald Hemmington Ryan, Bt. fra Hintlesham Hall, Ipswich
- 1921: Kaptein Robert Leatham Barclay fra Higham, Bury St. Edmunds
- 1922: Sir George William Agnew, Bt i Rougham Hall
- 1923: Sir (Alfred) Collingwood Hughes, Bt. av The Lodge, East Bergholt
- 1924: Sir (Henry) Herbert Hambling, Bt. fra Rookery Park, Yoxford
- 1925: Oberst William Geoffrey Carwardine-Probert fra Bevills Hall. Bures St. Mary
- 1926: John Soame Austen fra Plumpton House, Whepstead, Bury St. Edmunds
- 1927: Sir Pierce Thomas Lacy, Bt. av Ampton Hall , Bury St. Edmunds
- 1928: Brigadegeneral Samuel Eyre Massy Lloyd fra Westwood House, Ipswich
- 1929: Brigadegeneral Archibald Fraser Home, i Cavenham Park, Mildenhall
- 1930: Lieut.-Kol. Harold Everard Hambro fra Coldham Hall, Stanningfield, Bury St. Edmunds
- 1931: Sir Arthur Churchman, Bt
- 1932: Kaptein The Hon. James St. Vincent Broke Saumarez fra Broke Hall, Nacton, Ipswich
- 1933: Algernon Henry Mackworth Praed, fra Ousden Hall, Newmarket
- 1934: John Murray Cobbold fra Glemham Hall , Wickham Market
- 1935: Sir Christopher Boyd William Magnay, Bt. , fra Saxham Hall , Bury St. Edmund's
- 1936: Sir Charles Henry Napier Bunbury, 11. baronett
- 1937: Edward Lambert Gosling fra Herringswell Manor, Mildenhall
- 1938: Stuart Paul fra Freston Lodge, Ipswich
- 1939: Lieut.-Kol. James William Royce Tomkin, fra Little Haugh Hall, Norton, Bury St. Edmunds
- 1940: Francis Lawrence Bland fra Rookwood, Copdock, Ipswich
- 1941: Harold Patrick Martin fra Nether Hall, Pakenham, Bury St. Edmunds
- 1942: Kaptein Frank Guy Clavering Fison fra Stutton Hall, Ipswich
- 1943: Lieut.-Kol. James Archibald Innes fra Horringer Manor, Bury St Edmunds
- 1944: Major Durham Simpson Matthews fra Lanwades Park, Moulton, Newmarket.
- 1945: Kaptein Edward Halifax Weller-Poley fra Boxted Hall, Bury St. Edmunds.
- 1946: Major Sir John Stuart Agnew, Bt., Rougham, Bury St. Edmunds
- 1947: Oberst Sir Edward Courtenay Thomas Warner, Bt., The Hall, Brettenham
- 1948: Kaptein George Marcus Tomline Pretyman fra Orwell Park House, Ipswich.
- 1949: Peter Temple Chevallier fra Nedging Hall.
- 1950: Sir Robert Eric Sherlock Gooch, 11. Bt . fra Benacre Hall
- 1951: John Gibson Jarvie, Gedding Hall, Suffolk
- 1952: Thomas Maltby Bland fra Rookwood, Copdock, nær Ipswich.
- 1953: Generalløyt Sir (Robert) Harold Carrington fra Edwardstone House, Boxford
- 1954: Lieut.-Commander Alistair Philip Cobbold, RNVR i Belstead Brook, Ipswich
- 1955: Major Den ærede James Perrott Philipps fra Dalham Hall, Newmarket
- 1956: Oberst Brian Sherlock Gooch
- 1957: Harold Charles Drayton fra Plumton Hall, Whepstead, Bury St. Edmunds.
- 1958: Oberstløytnant John Edward Michael Bland fra Little Hall, Stutton, nær Ipswich.
- 1959: Theodore David Barclay fra Desnage Lodge, Higham, Bury St Edmunds
- 1960: David Stanley Pierson fra Abbey Oaks, Sproughton, Ipswich
- 1961: Ronald Arthur Vestey fra The Hall, Great Thurlow, Haverhill.
- 1962: Alfred Joseph Samson fra Northcliffe, Maybush Lane, Felixstowe.
- 1963: John Shuldham Schreiber fra Marlesford Hall, Woodbridge
- 1964: Oberstløytnant Sir George Arthur Falconer fra The Old Rectory, Whatfield, nær Ipswich.
- 1965: Major John Hallifax Weller-Poley fra Boxted Hall, Bury St. Edmunds.
- 1966: Kaptein Sir Peter McClintock Greenwell, Bt. fra Butley Abbey Farm, Woodbridge.
- 1967: Generalmajor Sir Victor Paley (1903-1976) fra The Chestnuts, Great Barton, Bury St. Edmunds (storesøstersønn av John P. [1889], fetter til George P. [1906]
- 1968: Charles Selwyn Pryor fra Great Lodge, Framlingham, Woodbridge
- 1969: Brigader James Robert Travers Aldous fra Hitcham House, Hitcham, Ipswich.
- 1970: Geoffrey Hamilton Paul fra Kirton Lodge, Kirton, nær Ipswich.
- 1971: Sir Joshua Francis Rowley, Bt., The Cottage, Stoke-by-Nayland.
- 1972: Sir John William Napier Bunbury, Bt.
- 1973: Alastair Ernest Henderson fra Tostock Place, Tostock, Bury St. Edmunds.
Høy sheriff
Det 20. århundre
- 1974: Hon. Peter Algernon Strutt fra Stutton Hall, Stutton, Ipswich.
- 1975: Richard Stephen Ryder fra Great Bradley Hall, Newmarket.
- 1976: Hon. Charles Brodrick Amyass Bernard av By the Crossways, Kelsale, Saxmundham.
- 1977: David Rutherfurd Dickson fra Barrow Lodge, Bury St. Edmunds
- 1978: Oberstløytnant James Michael Heigham Royce Tomkin fra The Red House, Wissett, Halesworth.
- 1979: Air Commodore The Hon. Sir Peter Beckford Rutgers Vanneck fra White Lodge, Waldringfield, Woodbridge
- 1980: Oberstløytnant Richard Harlackenden Carwardine Probert fra Bevills, Bures.
- 1981: Kaptein Robin John Sheepshanks fra The Rookery, Eyke, Woodbridge.
- 1982: Roger Hewitt Paul fra Brundish Lodge, Woodbridge
- 1983: Major Walter John Blencowe Bridge of Broom Hall, Bradfield St. George, Bury St Edmunds.
- 1984: Nicholas Longe fra Grange Farm, Hasketon, Woodbridge.
- 1985: Kaptein Christopher Baldwin Hughes Wake-Walker, RN, fra East Bergholt Lodge, East Bergholt
- 1986: Henry Francis Arnold Engleheart fra The Priory, Stoke-by-Nayland.
- 1987: Hugh Ludlow Philbrick fra The Cottage, Great Bealings, Woodbridge.
- 1988: Robin James Upton fra Park Farm, Herringswell, Bury St. Edmunds.
- 1989: Rodney John Derek Blois fra Cockfield Hall , Yoxford nær Saxmundham
- 1990: George William Paul fra Wherstead, Ipswich
- 1991: Merelina Mary Phyllis MacRae fra Hatchery House, Little Mill Lane, Barrow, Bury St Edmunds
- 1992: William Le Grand Jacob fra Brook House, Cumberland Street, Woodbridge
- 1993: Major Carol James Hay Gurney.
- 1994: Brigadier Adam Brampton Douglas Gurdon, CBE i Burgh House, Woodbridge
- 1995: Sir Richard William Hyde Parker, Bt., Fra Melford Hall, Long Melford.
- 1996: John Kerr fra Blaxhall Hall, Little Glemham, Woodbridge
- 1997: Jonathan Martin Paul fra Freston, Ipswich
- 1998: Hon. Patrick Vavasseur Fisher fra Kilverstone Hall , Thetford, Norfolk.
- 1999: Oberst David Henry Charles Gordon Lennox, Saxham Hall , Great Saxham, Bury St Edmunds
det 21. århundre
- 2000: John Clement fra Tuddenham Hall
- 2001: David William Barclay, Desnage Lodge, Higham Bury St. Edmunds
- 2002: Robert Rous fra Dennington Hall .
- 2003: John Geoffrey Thurlow
- 2004: Clare FitzRoy, grevinne av Euston fra Euston Hall
- 2005: Major Philip Hope-Cobbold, fra Glenham Hall
- 2006: Sir Michael William Bunbury Bt. fra Naunton Hall, Rendlesham , Woodbridge .
- 2007: Luftmarskalk Sir Richard John Kemball fra Tostock , Bury St Edmunds .
- 2008: Diana Hunt fra Little Wenham
- 2009: James Kennedy Buckle of Semer
- 2010: Tessa Frances Innes fra Playford Ipswich
- 2011: Stephen Philip Miles fra Bury St Edmunds
- 2012: Andrew Norman-Butler fra Stoke av Nayland
- 2013: Sir Edward Bernard Greenwell Bt. DL fra Woodbridge
- 2014: Nicholas J Wingfield Digby fra Higham , Newmarket
- 2015: Judith Shallow fra Felsham Hall , Felsham , Bury St Edmunds
- 2016: William B Kendall fra Kelsale , Saxmundham
- 2017: Geoffrey Probert fra Bures
- 2018: George Moubray William Vestey DL fra Great Thurlow Hall , Haverhill
- 2019: Rosalind Thrale Eminson fra Levington , Ipswich
- 2020: Bridget Fiona McIntyre fra Thorndon , Eye
- 2021: George Edward Creasey fra Burgh , Woodbridge
- 2022: Major Anthony James Moxon Lowther-Pinkerton LVO MBE DL fra Sutton , Woodbridge
Se også
Høy sheriff i Norfolk og Suffolk