Idol (polsk TV-serie) - Idol (Polish TV series)
Idol Polen | |
---|---|
Laget av | Polsat |
Medvirkende | Maciej Rock Kuba Wojewódzki Elżbieta Zapendowska |
Opprinnelsesland | Polen |
Antall sesonger | 5 |
Utgivelse | |
Opprinnelig nettverk | Polsat |
Original utgivelse | 2002 - 2005, 2017 - |
Eksterne linker | |
nettsted |
Finalister (med eliminasjonsdatoer) | |
---|---|
Sesong 1 | (2002) |
Alicja Janosz | Vinner |
Ewelina Flinta | 30. juni 2. plass |
Szymon Wydra | 30. juni 3. plass |
Gosia Stępień | 23. juni |
Tomasz Makowiecki | 22. juni |
Paweł Nowak | 16. juni |
Patrycja Wódz | 15. juni |
Anna Dąbrowska | 9. juni |
Jakub Rutnicki | 8. juni |
Mike Zawitkowski | 8. juni |
Sesong 2 | (2002-03) |
Krzysztof Zalewski | Vinner |
Mariusz Totoszko | 16. februar 2. plass |
Bartek Hom | 16. februar 3. plass |
Marta Smuk | 19. januar / 9. februar |
Gosia Kunc | 2. februar |
Hanna Stach | trakk seg |
Agnieszka Szewczyk | 26. januar |
Damian Aleksander | 12. januar |
Bartosz Król | 15. desember |
Magda Rejtczak | 8. desember |
Sesong 3 | (2003-04) |
Monika Brodka | Vinner |
Kuba Kęsy | 4. januar 2. plass |
Paweł Kowalczyk | 21. desember |
Michał Karpacki | 14. desember |
Adam Kozłowski | 7. desember |
Przemek Pakulak | 30. november |
Małgorzata Karpiuk | 23. november |
Kalina Kasprzak | 16. november |
Piotr Brodziński | 9. november |
Michał Gęsikowski | 2. november |
Sesong 4 | (2005) |
Maciej Silski | Vinner |
Sławomir Uniatowski | 26. juni 2. plass |
Bartosz Szymoniak | 26. juni 3. plass |
Dominika Kasprzycka | 4. juni |
Piotr Lato | 28. mai |
Dominika Pawłowska | 21. mai |
Nina Cieślińska | 14. mai |
Magdalena Diaków | 7. mai |
Sławomir Pec | 30. april |
Karolina Szarubka | 23. april |
Idol er et TV- show på det polske TV-nettverket Polsat , basert på det populære britiske showet Pop Idol . Showet er en konkurranse for å avgjøre den beste unge sangeren i Polen. Det er vert av Maciej Rock.
I showet får folk først audition, men etter hvert blir utøverne innsnevret til 10 finalister, hvor hver deltager utfører live. Det er fire dommere (eller fem) som gir kritikk av hver konkurrents prestasjoner.
Seerne har to timer etter sendingen av showet til å stemme via telefon og SMS for sin favorittkonkurrent. På nattens resultatepisode blir deltakeren med færrest stemmer sendt hjem.
Vinnerne av Idol var Alicja Janosz i sesong en, Krzysztof Zalewski i sesong to, Monika Brodka i sesong tre og Maciek Silski i sesong fire.
Etter en periode på 12 år kom showet tilbake for sin 5. sesong i 2017. Vinneren er Mariusz Dyba.
innhold
dommere
dommere | Seasons | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||||||||||
Elżbieta Zapendowska | ♦ | ♦ | ♦ | ♦ | ♦ | |||||||||
Janusz Panasewicz | ♦ | |||||||||||||
Ewa Farna | ♦ | |||||||||||||
Wojchiech Łuszczykiewicz | ♦ | |||||||||||||
Jacek Cygan | ♦ | ♦ | ♦ | ♦ | ||||||||||
Robert Leszczyński | ♦ | ♦ | ♦ | ♦ | ||||||||||
Kuba Wojewódzki | ♦ | ♦ | ♦ | |||||||||||
Marcin Prokop | ♦ | |||||||||||||
Maciej Maleńczuk | ♦ |
Sesong 1
temaer
8. juni: My Idol
9. juni: Diskotreff
15. juni: Rock
16. juni: Treff
22. juni: Musicals
23. juni: Ballads
30. juni: Grand Final
Finale eliminasjonsdiagram
Scene: | semi |
Wild Card |
finaler | ||||||||||||||||
Uke: | 05/01 | 05/07 | 05/10 | 05/14 | 05/17 | 05/21 | 05/24 | 05/28 | 05/31 | 06/08 | 06/09 | 06/15 | 06/16 | 06/22 | 06/23 | 06/30 | |||
Plass | Deltaker | Resultat | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Alicja Janosz | Adv | Btm 2 | Vinner | |||||||||||||||
2 | Ewelina Flinta | Adv | Btm 3 | Runner-Up | |||||||||||||||
3 | Szymon Wydra | Adv | Btm 3 | Elim | |||||||||||||||
4 | Gosia Stępień | Adv | Btm 3 | Btm 3 | Btm 2 | Btm 2 | Elim | ||||||||||||
5 | Tomasz Makowiecki | Adv | Btm 3 | Elim | |||||||||||||||
6 | Paweł Nowak | Elim | Adv | Elim | |||||||||||||||
7 | Patrycja Wódz | Elim | Adv | Btm 2 | Elim | ||||||||||||||
8 | Anna Dąbrowska | Adv | Wdrw | ||||||||||||||||
9 | Jakub Rutnicki | Adv | Elim | ||||||||||||||||
10 | Mike Zawitkowski | Adv |
Utførte ikke | Hunn | mann | Topp 48 | Wild Card | Topp 10 | Vinner |
Sikker | Nederste 3 | Nederste 2 | eliminert |
Sesong 2
temaer
8. desember: My Idol
15. desember: Rock, Reggae & Blues
12. januar: Disco & Soul
19. januar: Filmer
26. januar: Rock'N'Roll
2. februar: 20 og 30 år
9. februar: Topp 40 treff
16. februar: Grand Finale
Finale eliminasjonsdiagram
Scene: | Semifinaler | finaler | |||||||||||||||||||||||
uker: | 11/04 | 11/08 | 11/12 | 11/15 | 11/18 | 11/22 | 11/25 | 11/29 | 12/02 | 12/08 | 12/15 | 01/12 | 01/19 | 01/26 | 02/02 | 02/09 | 02/16 | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plass | Deltaker | Resultat | |||||||||||||||||||||||
1 | Krzysztof Zalewski | I | Btm2 | Vinner | |||||||||||||||||||||
2 | Mariusz Totoszko | I | Btm2 | Btm2 | Runner-up | ||||||||||||||||||||
3 | Bartek Hom | Elim | toalett | Elim | |||||||||||||||||||||
4 | Marta Smuk | I | Btm2 | Elim | Elim | ||||||||||||||||||||
5 | Gosia Kunc | I | Elim | ||||||||||||||||||||||
6 | Hanna Stach | I | Btm2 | Slutte | |||||||||||||||||||||
7 | Agnieszka Szewczyk | I | Btm2 | Elim | |||||||||||||||||||||
8 | Damian Aleksander | Elim | toalett | Elim | |||||||||||||||||||||
9 | Bartosz Król | I | Btm2 | Elim | |||||||||||||||||||||
10 | Magda Rejtczak | I | Elim |
- Fordi Hanna Stach trakk seg mellom det femte og sjette live-showet, ble hun erstattet av Marta Smuk.
Hunn | mann | Sikker | To nederste | eliminert | trakk seg | Wildcard |
Sesong 3
temaer
2. november: Uforglemmelig
9. november: Rock
16. november: Millenium
23. november: Klubbkamp
30. november: Latino
7. desember: Filmer
14. desember: Flerspråkige
21. desember: Kjærlighet / julesanger
4. januar: Grand Finale
Finale eliminasjonsdiagram
Scene: | Semifinaler | finaler | |||||||||||||||||||
uker: | 10/09 | 10/13 | 10/16 | 10/20 | 10/23 | 11/02 | 11/09 | 11/16 | 11/23 | 11/30 | 12/07 | 12/14 | 12/21 | 01/04 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plass | Constestant | Resultat | |||||||||||||||||||
1 | Monika Brodka | 1 | Btm2 | Btm2 | Vinner | ||||||||||||||||
2 | Kuba Kęsy | 2 | Btm2 | Runner-up | |||||||||||||||||
3 | Paweł Kowalczyk | 1 | Btm2 | Elim | |||||||||||||||||
4 | Michał Karpacki | 2 | Btm2 | Btm2 | Elim | ||||||||||||||||
5 | Adam Kozłowski | 1 | Btm2 | Elim | |||||||||||||||||
6 | Przemek Pakulak | 1 | Btm2 | Elim | |||||||||||||||||
7 | Małgorzata Karpiuk | 1 | Elim | ||||||||||||||||||
8 | Kalina Kasprzak | 2 | Elim | ||||||||||||||||||
9 | Piotr Brodziński | 2 | Elim | ||||||||||||||||||
10 | Michał Gęsikowski | 2 | Elim |
Hunn | mann | Sikker | To nederste | eliminert |
Sesong 4
temaer
23. april: Greatest Treff
30. april: 70-tallet
7. mai: Kings of Music
14. mai: New Sounds
21. mai: Gammeldags
28. mai: Latino
4. juni: Idols vs. Jury
11. juni: Grand Finale
Finale eliminasjonsdiagram
Scene: | Semifinaler | finaler | |||||||||||||||||||
uker: | 03/26 | 03/30 | 04/09 | 04/13 | 04/16 | 04/23 | 04/30 | 05/07 | 05/14 | 05/21 | 05/28 | 06/04 | 06/11 | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plass | Constestant | Resultat | |||||||||||||||||||
1 | Maciej Silski | 1 | Btm2 | Vinner | |||||||||||||||||
2 | Sławomir Uniatowski | 1 | Btm2 | Runner-up | |||||||||||||||||
3 | Bartosz Szymoniak | 2 | Btm2 | Elim | |||||||||||||||||
4 | Dominika Kasprzycka | 1 | Btm2 | Elim | |||||||||||||||||
5 | Piotr Lato | 2 | Btm2 | Btm2 | Elim | ||||||||||||||||
6 | Dominika Pawłowska | 1 | Elim | ||||||||||||||||||
7 | Nina Cieślińska | 2 | Elim | ||||||||||||||||||
8 | Magdalena Diaków | 2 | Btm2 | Elim | |||||||||||||||||
9 | Sławomir Peca | 2 | Elim | ||||||||||||||||||
10 | Karolina Szarubka | 1 | Elim |
Hunn | mann | Sikker | To nederste | eliminert |
Sesong 5
temaer
12. april: My Idol
19. april: Kings of Music
26. april: Dance
3. mai: Love Songs
10. mai: Movies / Judges 'Choice
17. mai: Grand Finale
Finale eliminasjonsdiagram
Scene: | semi | finaler | |||||||
Uke: | 05/04 | 12/04 | 19/04 | 26/04 | 03/05 | 10/05 | 17/05 | ||
Plass | Deltaker | Resultat | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mariusz Dyba | Adv | Vinner | ||||||
2 | Karolina Artymowicz | Adv | Runner-up | ||||||
3 | Jakub Krystyan | Adv | Btm2 | 3. plass | |||||
4 | Angelika "Żelka" Zaworka | Adv | Btm2 | Elim | |||||
5 | Adam Kalinowski | Adv | Btm2 | Btm2 | Elim | ||||
6 | Patrycja Jewsenia | Adv | Btm2 | Elim | |||||
7 | Adrian Szupke | Adv | Elim | ||||||
8 | Maciej Mazur | Adv | Elim | ||||||
9 | Agata Karczewska | Elim | |||||||
10 | Jowita Łasecka | ||||||||
11 | Szymon Borkowski | ||||||||
12 | Julita Trautsolt |
Hunn | mann | Topp 12 | Topp 8 | Vinner |
Hunn | mann | Sikker | To nederste | eliminert |