Liste over mennesker fra Columbia University i politikk, militær og jus - List of Columbia University people in politics, military and law
Dette er en delvis sortert liste over bemerkelsesverdige personer som har hatt tilknytning til Columbia University .
Denne delelisten inkluderer ikke alle de mange Columbia -alumni som har fungert som sjefer for utenlandske regjeringer, i det amerikanske presidentkabinettet , USAs utøvende regjeringsgren, forbundsdomstolene , eller som amerikanske senatorer , amerikanske kongresspersoner, guvernører, diplomater , ordførere (eller andre bemerkelsesverdige lokale tjenestemenn), eller som fremtredende medlemmer av advokatyrket eller militæret.
Presidenter
- Dwight D. Eisenhower (president for Columbia University 1948–1953) - 34. president i USA (1953–1961)
- Barack Obama (BA 1983) - 44. president i USA (2009–2017), amerikansk senator fra Illinois (2005–2008)
- Franklin Delano Roosevelt (lov 1904–1907; posthum JD, klasse 1907) - 32. president i USA (1933–1945)
- Theodore Roosevelt (lov 1880–1881; posthum JD, klasse 1882) - 26. president i USA (1901–1909)
Kabinettssekretærer
- Madeleine Albright - (Ph.D. 1976, LL.D. (hons.) 1995) Presidential Medal of Freedom (2012); 64. USAs utenriksminister under president Bill Clinton (1997–2001), den første kvinnelige utenriksministeren
- Michael Armacost - (Ph.D.) Fungerende USAs utenriksminister (1989); USAs ambassadør i Japan (1989–1993); USAs ambassadør på Filippinene (1982–1984)
- Antony Blinken (JD 1988) - USAs nestleder nasjonale sikkerhetsrådgiver (2013–2015); 71. USAs utenriksminister (2021–)
- Harold Brown - (BA, MA, Ph.D.) 14. amerikanske forsvarsminister i Carter -administrasjonen; Sekretær for luftvåpenet ; tidligere president, Caltech
- Elaine Chao - (doktorgradsstudie) 24. amerikanske arbeidsminister (2001–2009); Visesekretær i arbeidslivet ; tidligere direktør, Peace Corps
- Bainbridge Colby - (JD 1891) 43. USAs utenriksminister ; grunnlegger, 1912 Progressive Party
- Jacob M. Dickinson - (lov, deltok) 44. amerikanske krigsminister (1909–1911)
- Hamilton Fish - (BA 1827) 26. amerikanske utenriksminister (1869–1877)
- Charles Forbes - første direktør (sekretær) for US Veterans 'Bureau (forgjenger for United States Department of Veterans Affairs ) (1921–1923)
- James Rudolph Garfield - (JD 1888) 23. amerikanske innenriksminister (1907–09), USAs siviltjenestekommisjon (1902–1903)
- George Graham - (BA 1790) USAs krigsminister i midlertidig (1816–1817) under presidentene James Madison og James Monroe
- John Graham - (BA 1790) Fungerende USAs utenriksminister (1817)
- Alexander Haig - (CBS 1955) 59. USAs utenriksminister i Ronald Reagans administrasjon
- Alexander Hamilton - (1774 matrikulert, studier avbrutt av revolusjonskrigen ) USAs første finansminister (1789–1795); medforfatter av The Federalist Papers
- James Alexander Hamilton - (BA) Fungerende USAs utenriksminister for president Andrew Jackson
- Charles Evans Hughes - (JD 1884) 44. USAs utenriksminister (1921–1925), assosiert og sjefsjef i USAs høyesterett
- John Jay - (BA 1764) Fungerende USAs utenriksminister (1789–90); Sjette president for den kontinentale kongressen (1778–1779); USAs andre utenriksminister (1784–89); Fungerende USAs utenriksminister (1789); medforfatter av The Federalist Papers
- Jeh Johnson - (JD) USAs sekretær for innenlandssikkerhet (2013–2017)
- Robert R. Livingston - (BA 1765) USAs første utenriksminister (1781–1783)
- Franklin MacVeagh - (JD 1864) 45. USAs finansminister (1909–13)
- F. David Mathews - (Ph.D. 1975) 11. sekretær for USAs departement for helse, utdanning og velferd under Gerald Ford (1975–1977); President, University of Alabama
- Rogers Morton - (VP&S, deltok) Spesialrådgiver for president Gerald Ford (med kabinettets rang); 39. USAs innenriksminister (1971–1975); 22. amerikanske handelssekretær (1975–1976); formann for den republikanske nasjonale komiteen
- Jim Nicholson - (MA) USAs femte sekretær for veteransaker (2005–2007) under George W. Bush
- David Pekoske - (MIA) Fungerende USAs sekretær for innenrikssikkerhet (2021)
- Frances Perkins - (MA) USAs fjerde arbeidsminister (1933–1945), første kvinnelige regjeringsmedlem; United States Civil Service Commission (1946–1953)
- Frank Polk - (LL.B. 1897) Fungerende USAs utenriksminister (1920); Under statssekretær (1919–1920); ledet American Commission to Negotiate Peace (1919)
- Maurice H. Stans - (1928–30) 19. amerikanske handelsminister (1969–72); Direktør, kontor for ledelse og budsjett (statsråd) (1958–1961)
- Walter Stoessel - (kandidatstudie) Fungerende USAs utenriksminister ; 7. USAs visestatssekretær (11. februar 1982 - 22. september 1982)
- Oscar S. Straus - (BA 1871, JD1873) tredje USAs handelsminister og Arbeiderpartiet (1906-1909), den første jødiske Presidential Cabinet Secretary
- William H. Woodin - (BA 1890) 51. USAs finansminister under Franklin Roosevelt ; ledet administrasjonens erklæring og håndhevelse av en "helligdag" og å ta USA av internasjonal gullstandard
Generaladvokater
- William Pelham Barr - (BA 1971, MA 1973) 77. og 85. USAs riksadvokat ; (1991–1993; 2019 – nåtid); 24. viseadvokat i USA (1990–1991)
- Eric Holder - (BA 1973, JD 1976) 82. USAs riksadvokat (2009–2015); første afroamerikanske riksadvokat; tidligere fungerende statsadvokat i USA i Clinton Administration (2001); 28. USAs viseadvokat (1997–2001)
- Joseph McKenna - (før han tok plass i USAs høyesterett , studerte ved Columbia Law mens AG) 42. riksadvokat i USA (1897–1898)
- Michael Mukasey - (BA 1963) 81. USAs riksadvokat (2007–2009), tidligere amerikansk distriktsdommer og sjefsdommer
- Harlan Fiske Stone - (LL.B. 1898) 52. USAs riksadvokat (1924–1925); Medarbeider og sjefsjef for USAs høyesterett
- Harold R. Tyler, Jr. - (JD 1949) 14. USAs stedfortredende statsadvokat (2. rangeringstjenestemann i det amerikanske justisdepartementet) (1975–1977)
- Lawrence Edward Walsh - (AB 1932, LL.B. 1935) fjerde USAs viseadvokat (1957–1960)
Offiserer på kabinettnivå
- Madeleine Albright - (Sertifikat i russisk språk, MA, Ph.D.) USAs ambassadør i De forente nasjoner (kabinettrang) (1997–2001); Presidentens frihetsmedalje
- Erskine Bowles - (MBA) tidligere stabssjef i Det hvite hus (kabinettets rang); Administrator for Small Business Administration (statsråd); co-chair, president Barack Obama 's National Commission on Fiscal Responsibility and Reform med Alan K. Simpson
- Arthur Frank Burns- (BA 1925, MA 1925, Ph.D. 1934) Østerrikskfødt amerikansk økonom; Leder , Council of Economic Advisers (Cabinet rank) (1953–56)
- Alan Greenspan (studerte for en doktorgrad i økonomi) - tidligere styreleder , Council of Economic Advisers (1974–1977); Presidentens frihetsmedalje
- Alexander Haig - (MBA 1955) to ganger stabssjef i Det hvite hus (kabinettets rang) under presidentene Richard Nixon og Gerald Ford
- Avril Haines - 7. direktør for nasjonal etterretning , forsker og visedirektør for Columbia World Projects
- Fred Hochberg - (MBA) Administrator for Small Business Administration (statsråd) (2009–)
- Leon Keyserling - (AB 1928) Formann (1950–1953), fungerende formann (1949), Council of Economic Advisers under president Harry S. Truman ; hjalp til med å utarbeide større New Deal -lovgivning, inkludert National Industrial Recovery Act , Social Security Act og National Labor Relations Act
- Jeane Kirkpatrick - (Ph.D. 1968, statsvitenskap) USAs ambassadør i De forente nasjoner under Reagan (1981–1985); Presidentens frihetsmedalje
- James F. Leonard - (1963–64) USAs ambassadør i De forente nasjoner (1977–1979)
- Arthur M. Okun - (BA, Ph.D.) Formann (1968–69), medlem (1964–69), Council of Economic Advisers
- William K. Reilly - (MS 1971) 7th Administrator, United States Environmental Protection Agency (EPA) (Cabinet rank) (1989–93)
- Theodore Roosevelt- (lov) 25. visepresident i USA
- Raymond J. Saulnier - (Ph.D. 1938) Formann (1956–1961), medlem (1955–1956), Council of Economic Advisers
- Daniel D Tompkins- (BA 1795) 6. visepresident i USA
- Russell E. Train - (JD 1948) 2. administrator, United States Environmental Protection Agency (EPA) (1973–77); Formann, nystiftet presidentråd for miljøkvalitet (1970–73); Under sekretær, USAs innenriksdepartement (1967–1970); Presidentens frihetsmedalje
- Murray Weidenbaum - (MA) Formann, president Ronald Reagans første råd for økonomiske rådgivere
Direktører for sentral etterretning
- George Tenet - (MIA) 18. direktør for sentral etterretning , Central Intelligence Agency (1997–2004) (kabinettrangering: 1995–2001); Presidential Medal of Freedom (2004)
- William Colby - (LL.B. 1947) 10. direktør for Central Intelligence , Central Intelligence Agency under presidentene Richard Nixon og Gerald Ford
- William Joseph Donovan - (BA 1905, JD 1908) Medal of Honor ; kjent som far til Central Intelligence Agency ; grunnlegger og første direktør for Office of Strategic Services (OSS) (dannet under andre verdenskrig), forgjengeren til CIA
Rådgiver i Det hvite hus
- Lanny A. Breuer (BA 1980, JD 1985) - Spesialrådgiver i Det hvite hus (1997–99); Leder, kriminell avdeling, justisdepartementet (2009–)
- Harry McPherson (1949–1950) - White House Counsel & Special Counsel under president Lyndon Johnson (1963–69)
- Bernard Nussbaum (BA) - rådgiver i Det hvite hus under president Bill Clinton
- David B. Rivkin (JD) - Juridisk rådgiver for White House Counsel av daværende president Reagan ; Visedirektør, White House Office of Policy Development (OPD)
- Samuel I. Rosenman (JD 1919) - første rådgiver i Det hvite hus (1943–46)
- Charles FC Ruff (JD 1963) - rådgiver i Det hvite hus under Bill Clinton ; i Watergate -skandalen , spesialadvokat som etterforsket president Richard Nixon ; representerte Anita Hill (mot Clarence Thomas ) og Bill Clinton (impeachment)
- Bernard M. Shanley (BA) - spesialrådgiver, Det hvite hus (1953–55); Visestabssjef i Det hvite hus (1955–57)
- Robert Delahunty (BA) - nestleder, White House Office of Homeland Security (2002–03)
- Joel Klein (BA) - nestleder i Det hvite hus under president Bill Clinton
- Donald B. Verrilli, Jr. (JD) - nestleder i Det hvite hus under president Barack Obama
Andre presidentrådgivere
- Jared Bernstein (Ph.D. 1994) - medlem av Council of Economic Advisers (2021 -)
- Pat Buchanan (MA journalistikk) - kommunikasjonsdirektør i Det hvite hus (1985 - 1987); laget uttrykket " Silent Majority "; taleskriver for president Nixon og visepresident Spiro Agnew; seniorrådgiver, tre amerikanske presidenter, Richard Nixon , Gerald Ford og Ronald Reagan
- Zbigniew Brzezinski - 10. nasjonale sikkerhetsrådgiver , professor ved Columbia University (1960-72)
- Arthur F. Burns (BA 1925, doktorgrad 1934) - 10. styreformann, Federal Reserve System under presidentene Nixon, Ford og Carter (1970–1978)
- Richard Clarida - nestleder i Federal Reserve , professor i økonomi og internasjonale saker ved Columbia University (1988 -)
- James E. Connor (BA 1961), kabinettssekretær i Det hvite hus og stabssekretær for president Gerald Ford
- Jonathan W. Daniels (mislyktes, CLS ) - Pressesekretær i Det hvite hus under presidentene Franklin D. Roosevelt og Harry S. Truman
- Stephen J. Flanagan (BA 1973) - senior direktør for Sentral- og Øst -Europa i National Security Council (1997–99)
- Stephen Friedman (JD 1962) - direktør, United States National Economic Council (2002–05); Styreleder , USAs utenriks etterretningsråd (2005–09)
- Alan Greenspan (studerte for en doktorgrad i økonomi)-13. og nest lengst fungerende styreleder, United States Federal Reserve System under tre presidenter (1987–06)
- Alexander Haig (MBA 1955) - nestleder nasjonal sikkerhetsrådgiver (1973–75); Visestabssjef for hæren , den nest høyest rangerte offiseren i hæren (1973)
- Fred Hochberg (MBA)-styreleder, Export-Import Bank of the United States (2009–)
- Benjamin Huberman (BA 1959) - fungerende vitenskapsrådgiver for presidenten i 1981 og fungerende direktør for Office of Science and Technology Policy
- Carl Kaysen (doktorgradsstudie, 1940–46) - nestleder nasjonal sikkerhetsrådgiver (1961–63)
- Michael E. Leiter (BA 1991) - Direktør for United States National Counterterrorism Center (2007–2011)
- Harold F. Linder (BA, Ph.D.)-Formann, Export-Import Bank of the United States (1961–1968), assisterende statssekretær for økonomiske og forretningsmessige saker (1952–53)
- William McChesney Martin (grad. Studie i økonomi 1931–37)-9. og lengst sittende styreleder, United States Federal Reserve System under fem presidenter (1951–70); Formann, Export-Import Bank of the United States (1946–1949)
- Kathleen McGinty (JD 1988) - Leder av Council on Environmental Quality (1995–1998); grunnlegger, White House Office on Environmental Policy
- William Eldridge Odom - (MS 1962, Ph.D. 1970) tidligere direktør for National Security Agency (NSA) under president Ronald Reagan
- Frank Press (MA 1946, Ph.D. 1949) - Vitenskapsrådgiver for president Jimmy Carter og direktør, White House Office of Science and Technology Policy (1976–1980)
- Isadore I. Rabi (Ph.D.) - Vitenskapsrådgiver for president Eisenhower og direktør, White House Office of Science and Technology Policy (1956–1957)
- Brent Scowcroft (MA, Ph.D.) - 9. og 17. USAs nasjonale sikkerhetsrådgiver (1975–77; 1989–93); Formann , USAs utenriks etterretningsråd (2001–05); Nestleder nasjonal sikkerhetsrådgiver (1970–75)
- George Stephanopoulos (BA, salutatorian , 1982) - opprinnelig de facto pressesekretær i Det hvite hus , senere seniorrådgiver for president Bill Clinton
- Harold E. Varmus (MD) -en av tre medformenn, President's Council of Advisors on Science and Technology (2009–)
- Samuel V. Wilson (deltok) - tidligere direktør for Defense Intelligence Agency ; laget begrepet "motinsurgering"
- Kenneth J. Arrow (MA, Ph.D.) - Richard Nixon 's Council of Economic Advisers
- Daniel Fried (MIA 1977) - spesialutsending til Guantanamo (2009–); Spesiell assistent for presidenten og medlemmet, USAs nasjonale sikkerhetsråd (2001–2005)
- Toby Gati (MA 1970, MIA 1972) - Spesialassistent for presidenten og medlemmet, USAs nasjonale sikkerhetsråd (1993)
- MRC Greenwood (postdoktorstudie) - assisterende direktør for vitenskap, White House Office of Science and Technology Policy under Clinton -administrasjonen
- Matt Latimer (MS) - Spesialassistent for presidenten for taleskriving under administrasjonen av president George W. Bush
- Kenneth Lieberthal (MA, Ph.D. 1972) - Spesialassistent for presidenten og seniordirektøren, USAs nasjonale sikkerhetsråd under Clinton -administrasjonen
- Michel Oksenberg (MA 1963, Ph.D. 1969) - medlem, USAs nasjonale sikkerhetsråd ; tett involvert i normalisering av forholdet mellom USA og Kina som ble utført under administrasjonen av president Jimmy Carter
- Paul Seabury (Ph.D.) - Den amerikanske presidentens råd for utenriks etterretning ; 1964 Bancroft -prisen
- Gary Sick (Ph.D. 1973) - USAs nasjonale sikkerhetsråd under presidentene Ford, Carter og Reagan; hovedassistent for Det hvite hus i saker om Persiabukta (1976–1981) (inkludert iransk revolusjon og gislekrisen)
- Robert Suettinger - (MA) President Bill Clintons nasjonale etterretningsoffiser for Øst -Asia ved National Intelligence Council (1997–1998)
- Paul Weinstein (MA) - Spesialassistent for presidenten og stabssjefen, White House Domestic Policy Council under Clinton -administrasjonen
- Marina von Neumann Whitman (MA 1959, Ph.D. 1962) - medlem, Richard Nixon 's Council of Economic Advisers (1973-1974)
- Mark Barnes (LL.M. 1991) - medlem, National Health Care Reform Task Force under president Bill Clinton
- Jared Bernstein (MA, Ph.D. 1994) - medlem, presidentens arbeidsgruppe for bilindustrien ; Administrerende direktør, arbeidsgruppene for arbeidsfamilier i Det hvite hus ; Sjeføkonom og økonomisk politisk rådgiver for visepresident Joseph Biden i administrasjonen av president Barack Obama (2009–11)
- Ursula Burns (MS 1981)-nestleder, Obama-administrasjonens eksportråd (2010–)
- Mark Gallogly (MBA 1986) - Barack Obama er president Economic Recovery Advisory Board
- Ulysses S. Grant, Jr. (LL.B. 1876) - personlig sekretær, president Ulysses S. Grant
- Ken Khachigian (JD 1969) - taleskriver for president Richard Nixon , hovedtaleforfatter for president Ronald Reagan
- Charles Edward Merriam (MA 1897, Ph.D., statsvitenskap, 1900) - rådgiver for flere presidenter, inkludert Franklin D. Roosevelt
- Raymond Moley (Ph.D. 1918) - Presidential Medal of Freedom (1970); seniorrådgiver, Franklin D. Roosevelt ; en ledende New Dealer ; ledende medlem av første Brain Trust ; rekrutterte sine medlemmer fra Columbia -fakultetet; ble senere skarp kritiker av New Deal
- Dick Morris (BA 1967) - Politisk sjefrådgiver for president Bill Clinton i hans første periode; første bruk av begrepet triangulering
- Lynn Forester de Rothschild (JD 1980) - USAs energisekretærråd under president Bill Clinton
- Ben Stein (BA 1966) - taleskriver og advokat for president Richard Nixon og senere for president Gerald Ford
- Steven Simon (BA 1974) - senionr -direktør for Midtøsten og Nord -Afrika i National Security Council (1997–99)
- Rexford Tugwell (Ph.D.) - en del av Franklin D. Roosevelts første " Brain Trust ", og var en av de viktigste intellektuelle bidragsyterne til hans New Deal
- Michael Waldman (BA 1982) - direktør for taleskriving for president Clinton (1995–99), medlem av presidentkommisjonen for Høyesterett i USA
- Harry Dexter White (deltok i 1922) - senior finansminister i Franklin D. Roosevelt , hjalp til med å grunnlegge Verdensbanken og Det internasjonale pengefondet (IMF); påstås på Venona -listen å være sovjetisk spion
- Tim Wu - spesialassistent for presidenten for teknologi og konkurransepolitikk, professor ved Columbia University (2006 -)
Kommissærer og byråsjefer, medlemmer av underkabinettet
- Sharon Block (BA 1987) - Fungerende administrator for Office of Information and Regulatory Affairs (2021–), medlem av National Labor Relations Board (2012–13)
- Amit Bose (BA 1994) - Fungerende administrator for Federal Railroad Administration
- Lee Cissna (MIA 1990) - direktør for United States Citizenship and Immigration Services (2017–19)
- Julie Chung (MIA 1996) - Fungerende assisterende statssekretær for vestlige halvkule saker (2021–), USAs ambassadør i Sri Lanka og Maldivene nominerte
- Alan D. Cohn (BA 1993) - Assisterende sekretær for strategi, planer, analyse og risiko, US Department of Homeland Security
- John Collier (BA 1906) - USAs kommissær for indiske saker (1933–1945), implementerte reform av føderal indisk politikk
- Monica Crowley (Ph.D.) - Assisterende sekretær for offentlige anliggender ved det amerikanske finansdepartementet (2019–21)
- William O. Douglas (LL.B. 1925) - tredje styreleder, United States Securities and Exchange Commission (1936–39)
- Nathan Feinsinger (jus, doktorgrad) -tidligere styreleder, United States Lage Stabilization Board
- Joseph F. Finnegan (BA 1928) - fjerde direktør, Federal Mediation and Conciliation Service (1955–1961)
- Thibaut de Saint Phalle (BA 1939) - direktør for Export - Import Bank of the United States (1977–1981)
- William Dudley Foulke (BA 1869, LL.B. 1871) - kommissær, USAs tjenestekommisjon
- Tom Frieden (MD, MPH) - direktør, Centers for Disease Control and Prevention (CDC) (2009–2017); Administrator, Register for giftige stoffer og sykdommeregister (2009–2017)
- Charles Frankel (BA 1937) - Assisterende statssekretær for utdannings- og kultursaker (1965–67)
- Robert A. Frosch (BA, MA, Ph.D.) - Femte administrator, National Aeronautics and Space Administration (NASA) (1977–81), assisterende sekretær for marinen (forskning og utvikling)
- Harvey Goldschmid (BA 1965) - kommissær (2002–05), og tidligere generaladvokat, spesialrådgiver for styreleder, United States Securities and Exchange Commission
- Julius Genachowski (BA 1985) - Formann, United States Federal Communications Commission (FCC) (2009–13)
- Henry Clay Hall (LL.B. 1883) - to ganger styreleder (1917–1918, 1924), kommissær (1914–1928), Interstate Commerce Commission
- Robert O. Harris (BA 1951) - to ganger styreleder i National Mediation Board (1979–80, 1982–83)
- Kenneth Handelman (BA 1985) - Fungerende assisterende forsvarsminister for globale strategiske anliggender (2010–11), fungerende assisterende forsvarsminister for internasjonale sikkerhetsspørsmål (2020)
- John D. Hawke, Jr. (JD 1960) - USAs kontrollør for valutaen (1998–2004); Under finansminister for innenriks finans (1995–1998)
- Joseph Hendrie (Ph.D. 1957) - tidligere styreleder, US Nuclear Regulatory Commission
- Edward Hidalgo (JD 1936) - Luftforsvarets sekretær (1979–1981); Assisterende sekretær for marinen (arbeidskraft og reserver) (1977–1979)
- John H. Hilldring (deltok 1914-1916) -Assisterende statssekretær for okkuperte områder (1946–47)
- Colin Kahl (Ph.D. 2000) - Under forsvarsminister for politikk (2021–), nasjonal sikkerhetsrådgiver for visepresidenten (2014–17)
- Robert Karem (BA 2000) - Fungerende under forsvarsminister for politikk (2017) Assisterende forsvarsminister for internasjonale sikkerhetsspørsmål (2017–2018)
- Lina Khan - Formann (2021–), Federal Trade Commission ; professor ved Columbia Law School
- William Kovacic (JD 1978) - Formann (2008–2009), kommissær (2006–2009), Federal Trade Commission
- Craig E. Leen (JD 2000) - direktør, Office of Federal Contract Compliance Programs, US Department of Labor (2018–21)
- Michael E. Leiter (BA 1991) - Direktør, United States National Counterterrorism Center (NCTC), under fangst av Osama bin Laden (2007–)
- Irving Lewis "Scooter" Libby (JD 1975) - stabssjef, visepresident Dick Cheney (2001–05); dømt for hindring i rettferdighet for sin rolle i Plame -affære (2007)
- Nancy McEldowney (MIA 1986) - Nasjonal sikkerhetsrådgiver for visepresidenten (2021–)
- Allan I. Mendelowitz (BA 1966) - Formann i Federal Housing Finance Board (2000–01)
- Charles EF Millard (JD 1985) - direktør, USA Pension Benefit Guaranty Corporation (2007–09)
- John Bassett Moore - USAs assisterende statssekretær (1898), professor i Columbia (1891–1924)
- Richard M. Moose (MA 1954) - Assisterende statssekretær for afrikanske anliggender (1977–81), under statssekretær for ledelse (1992–96)
- Geoff Morrell (MS 1992) - Pressesekretær for det amerikanske forsvarsdepartementet (2007–11)
- Michael Mundaca (BA 1986) - Assisterende sekretær for skattepolitikk i det amerikanske finansdepartementet (2010–11)
- Brian Murphy (MA 2006) - Fungerende under sekretær for innenlands sikkerhet for intelligens og analyse (2018–20)
- Annette Nazareth (JD 1981) - Kommissær, United States Securities and Exchange Commission (2005–08)
- Myrna Pérez (JD 2003) - nominert, kommissær, valghjelpskommisjon (2011–)
- Robert Pitofsky (LL.B. 1954) - Formann (1995–2001), kommissær (1978–81), Federal Trade Commission
- Donald A. Quarles (doktorgradsstudier) - Luftforsvarets sekretær ; Viseforsvarsminister (2. rangerte tjenestemann i forsvarsdepartementet )
- Thomasina V. Rogers (JD 1976) - Formann (2009–; 1999–02), kommissær (2009–; 03–09; 1998–03) US Occupational Safety and Health Review Commission ; første kvinne utpekt som leder; eneste afroamerikaner som tjenestegjorde i kommisjonen.
- David Rothkopf (BA 1977) - Fungerende under handelssekretær for internasjonal handel (1995–96)
- Louis M. Rousselot (BA 1923) - Assisterende forsvarsminister for helsepersonell (1970–71)
- William E. Simkin (doktorgradsstudier)-femte direktør, Federal Mediation and Conciliation Service , lengst sittende direktør (1961–1969)
- Mozelle Thompson (BA 1976, JD 1981) - Kommissær, Federal Trade Commission (1997–2004)
- Harold Varmus (MD) - direktør, National Cancer Institute (2010–) - direktør, National Institutes of Health (1993–99); Nobelprisvinner
- Mary Jo White (JD 1974), styreleder (2013–), kommissær (2013–) - United States Securities and Exchange Commission
- Karan K. Bhatia (JD 1993) - Stedfortreder USAs handelsrepresentant (2. rangeringstjenestemann i USAs kontor for handelsrepresentant) (2005–)
- Frank Blake (JD 1976) - Visesekretær i USAs energisekretær (2. rangeringstjenestemann i det amerikanske energidepartementet)
- Reuben Clark (LL.B. 1906) - Under statssekretær (fra 1919 til 1972, 2. rangeringsoffiser i det amerikanske utenriksdepartementet )
- Carol A. DiBattiste (LL.M. 1986) - tidligere USAs sekretær for luftvåpenet (2. høyeste sivile tjenestemann i det amerikanske luftvåpendepartementet ) (1999–2001)
- Eric Hargan (JD) - Fungerende visesekretær, USAs departement for helse og menneskelige tjenester under president George W. Bush
- John C. Inglis (MS Mech. Eng. 1977) - tidligere visedirektør, National Security Agency (2006–2014)
- Robert Joseph (Ph.D. 1978) - Under statssekretær for våpenkontroll og internasjonal sikkerhet (2005–2007)
- Madeleine Kunin (MA) - USAs visedepartement for utdanning (2. rangeringsoffiser i det amerikanske utdanningsdepartementet ) (1993–1997)
- James T. O'Connell (BA 1928) - USAs viseminister for arbeid (1957–1962)
- Randal Quarles (BA 1981) - Under sekretær for statskassen for innenriks finans (2005–2006), nestleder i Federal Reserve (2017–)
- Karthik Ramanathan (BA 1994) - Assisterende sekretær for finansministeren for finansmarkeder (2008–2010)
- Steven Reich (BA 1983) - assisterende viseadvokat (2011–2013)
- Philippe Reines (BA 2000) - assisterende assisterende sekretær for strategisk kommunikasjon i USAs utenriksdepartement
- James J. Reynolds (BA 1928) - USAs viseminister for arbeid (1967–1969)
- George Lockhart Rives (BA 1868, LL.B.1873) - USAs assisterende statssekretær (1853–1913, 2. rangeringsoffiser i det amerikanske utenriksdepartementet ) (1887–89)
- Franklin Delano Roosevelt (lov 1904–1907; posthum JD, klasse 1907) - USAs assisterende marinesekretær (fra 1861 til 1954, nest høyeste sivile kontor i Department of the Navy - rapporterte til USAs marinesekretær som frem til 1947 var medlem av presidentens kabinett)
- Theodore Roosevelt (lov 1880–1881; posthum JD, klasse 1882) - USAs assisterende marinesekretær
- James P. Rubin (BA 1982, MA 1984)-Sjefsordfører for utenriksdepartementet , betraktet som sekretær Albrights høyre hånd i Clinton-administrasjonen ; USAs assisterende statssekretær for offentlige anliggender (1997–2000)
- William Cary Sanger (LL.B. 1878) - USAs assisterende krigssekretær (1901–03)
- Andrew J. Shapiro (JD 1994) -Assisterende statssekretær for politisk-militære saker (2009–2013)
- William H. Shaw (BA 1930) - Assisterende handelssekretær for økonomiske saker (1966–68)
- Justin Shubow (BA 1999) - styreleder (2021) og medlem (2018–21) i United States Commission of Fine Arts
- Eve Slater (MD 1971) - USAs assisterende sekretær for helse og menneskelige tjenester (2002–2003)
- Joan E. Spero (MA 1968, Ph.D. 1973) - Under statssekretær for økonomisk vekst, energi og miljø (1993–97)
- John J. Sullivan (JD 1985) - USAs viseminister for handel (2008–2009), USAs visestatssekretær (2017–19)
- Gardiner L. Tucker (BA 1947) - Assisterende sekretær for systemanalyse (1970–73), assisterende generalsekretær i NATO for forsvarsstøtte (1973–76)
- J. Mayhew Wainwright (BA 1884, JD 1886) - USAs assisterende krigssekretær (2. rangeringsoffiser i det amerikanske krigsdepartementet til 1940) (1921–23)
- Ronald Weich (BA 1980) - USAs assisterende riksadvokat for Office of Legislative Affairs
- Felix Wormser (BS 1916) - Assisterende innenrikssekretær for mineraleressurser (1954–57)
- Arturo Valenzuela (Ph.D. 1971) - assisterende statssekretær for vestlige halvkule saker (2009–11)
- Tracy Voorhees (JD 1915) - Under sekretær for USAs hær (2. rangeringsoffiser i den amerikanske hæren ) (1949–50)
- Dov Zakheim - (BA 1970) - Under forsvarssekretær (kontrollør) (2001–04), undertegnet manifestet Rebuilding America's Defenses (2000) av Project for the New American Century
Advokater generelt
- Lloyd Wheaton Bowers (JD) - USAs advokatgeneral (1909–1910)
- Charles Fried (JD) - USAs advokat (1985–1989); Fungerende generaladvokat; Viseadvokat
- Daniel M. Friedman (AB, JD) - Fungerende advokat i USA (1977); Første viseadvokat
- Stanley Foreman Reed (JD) - USAs advokat (1935–1938)
- Donald Verrilli Jr. (JD) - USAs advokat (2011–); USAs viseadvokat generaladvokat ; Viseadvokat til presidenten
- R. Kent Greenawalt (JD) - stedfortreder for USAs advokat (1971–1972)
Høyesteretts dommere
- Samuel Blatchford - assisterende dommer i Høyesterett i USA
- Benjamin Cardozo - assisterende dommer i Høyesterett i USA
- William O. Douglas - advokatfullmektig i Høyesterett i USA; styreleder i United States Securities and Exchange Commission (SEC); professor i jus, lovskoler i Columbia og Yale
- Ruth Bader Ginsburg - assisterende dommer i Høyesterett i USA; dommer, DC Circuit Court; professor ved Columbia Law School
- Neil Gorsuch - assisterende dommer i Høyesterett i USA; dommer, USAs lagmannsrett for den tiende kretsen
- Charles Evans Hughes - assosiert og sjefsjef i USAs høyesterett; USAs utenriksminister ; Guvernør i New York ; Republikansk kandidat til USAs president i 1916 (mot Wilson og Roosevelt)
- John Jay - første sjefsdommer i USAs høyesterett ; Guvernør i New York
- Joseph McKenna - assisterende dommer i Høyesterett i USA
- Stanley Forman Reed - assisterende dommer i Høyesterett i USA; Riksadvokat i USA
- Harlan Fiske Stone - assosiert og sjefsjef for USAs høyesterett; USAs riksadvokat ; professor og dekan, Columbia Law School
Amerikanske og ikke-amerikanske dommere
- Sheila Abdus-Salaam- (JD 1977) første afroamerikanske kvinnelige dommer som tjenestegjorde i lagmannsretten i New York
- George Moe - (LL.M.) Chief Justice , Høyesterett i Belize (1982–85); Justice, Eastern Caribbean Supreme Court (1985–1991)
- Susan Denham - (LL.M.) 11. sjefsjef (2011–), førsteamanuensis (1992–2011), høyesterett i Irland , første kvinnelige sjefsjef; lengst sittende rettsmedlem
- Hironobu Takesaki - (LL.M. 1971) 17. sjefsjef ved Høyesterett i Japan (den høyeste domstolen i landet Japan) (2008–)
- Umu Hawa Tejan-Jalloh- ( LL.M .) Chief Justice (2008–), Associate Justice (2002–2008), Høyesterett i Sierra Leone
- Joaquim Barbosa - (besøksstipendiat, CLS, 1999, 2000) Chief Justice of Brazil (2012–); bare svart høyesterettsdommer i forbundsdomstolen i Brasil
- Karin Maria Bruzelius - (LL.M. 1969) Justice, Supreme Court of Sweden (den høyeste domstolen i Sverige) (1997–); Svenske Under Secretary of State (den første kvinnen til å holde en slik posisjon) (1989-1997), svenske vise Under Secretary of State (1979-1983)
- Lawrence Collins, Baron Collins fra Mapesbury - (LL.M.) tidligere dommer ved Høyesterett i Storbritannia (2009–2011); Lord of Appeal in Ordinary (2009); Lord Appeal Justice (2007–09); Rettskomité for Privy Council (se Privy Council ) (februar 2007–); dommer, høyesterett i England og Wales (2000)
- Jaime Fuster - (LL.M. 1966) førsteamanuensis , Høyesterett i Puerto Rico (øyas høyeste domstol) (1992–2007)
- Marvic Mario Victor F. Leonen - (LL.M.) Associate Justice, Høyesterett i Filippinene (landets høyeste domstol) (2012–)
- Liana Fiol Matta - (LL.M., SJD) andre kvinne i Puerto Ricas historie som tjenestegjorde som advokatfullmektig, høyesterett i Puerto Rico (fra 2011)
- John T. McDonough - (LL.B. 1861) utnevnt av president Theodore Roosevelt til advokatfullmektig, Filippinens høyesterett (landets høyeste domstol)
- Francis M. Ssekandi - (LL.M.) tidligere dommer, Høyesterett i Uganda (den høyeste domstolen i landet Uganda ); Dommer, World Bank Administrative Tribunal (2007–)
- Richard Whitehead Young - (LL.B. 1884) utnevnt av president William McKinley til advokatfullmektig , Filippinens høyesterett ; også en amerikansk hærs brigadegeneral
- Shi Jiuyong - (LL.M. 1951) tidligere president, FNs internasjonale domstol (2003–2010); tidligere formann, International Law Commission
- Xue Hanqin - (LL.M. 1983, JSD 1995) Dommer, FNs internasjonale domstol (2010–); Kinesisk diplomat og folkerettsekspert
- John Patrick Hartigan - (AM 1913, LL.B.1913) Dommer ved USAs lagmannsrett for første krets og dommer ved USAs tingrett for District of Rhode Island
- Charles Evans Hughes - Dommer, Permanent Court of International Justice i Haag , Nederland (1928–1930)
- Philip Jessup - (Ph.D.) Dommer, International Court of Justice (1961–1970), navnebror til Philip C. Jessup Cup
- VK Wellington Koo - (BA, Ph.D.) Dommer, Internasjonal domstol (1957–1967), tidligere president i Republikken Kina , premier i Republikken Kina og kinesisk ambassadør i USA
- Sean Murphy (JD 1985), nominert, FNs internasjonale lovkommisjon (2011–)
- Rolando Acosta- (BA, JD) Første dominikansk-amerikanske valgte dommer i USA; tjener for tiden i Appellate Division 1st Department (New York og Bronx Counties)
- Willard Bartlett - (BA) Chief Judge, New York Court of Appeals (den høyeste domstolen i delstaten NY) (1914–1916)
- Egbert Benson - (1765) Overdommer, US Court of Appeals for Second Circuit ; 1. riksadvokat i staten New York ; Chief Justice , høyesterett i New York
- Samuel Blatchford - (1837) Chief Judge, USAs lagmannsrett for den andre kretsen ; dommer, USAs tingrett for det sørlige distriktet i New York
- José A. Cabranes - (1961) USAs lagmannsrett for den andre kretsen ; Første puertoricansk , amerikanske tingretter , amerikanske tingrett for District of Connecticut
- Edgar M. Cullen - (BA 1860) Hoveddommer, lagmannsretten i New York (1904–1913)
- Paul S. Diamond - (BA 1974) dommer, USAs tingrett for Eastern District of Pennsylvania ; nominert til USAs lagmannsrett for den tredje kretsen
- John J. "Jack" Farley, III - (MBA 1966) tidligere dommer, USAs lagmannsrett for veteraner
- Neil Gorsuch - (BA) dommer, USAs lagmannsrett for den tiende kretsen (2006–)
- Joseph A. Greenaway, Jr. - (BA 1978) dommer, USAs lagmannsrett for den tredje kretsen (2010–); USAs tingrett for District of New Jersey (1996–10)
- Murray Gurfein - føderal dommer, Pentagon Papers -saken ; US Court of Appeals for Second Circuit ; dommer, USAs tingrett for det sørlige distriktet i New York
- Eric Holder - (BA 1973, JD 1976) dommer, Superior Court of District of Columbia , USAs advokat for District of Columbia , viseadvokat i USA
- Denis Reagan Hurley - (MBA) dommer, USAs tingrett for Eastern District of New York
- Samuel Jones - (1790) Femte kansler i New York ; ex officio -medlem , lagmannsretten i New York
- Robert Katzmann - (AB 1973) dommer, USAs lagmannsrett for den andre kretsen
- Robert Livingston (1746–1813) - Første kansler i New York , administrerte embetsed til president George Washington , forhandlet frem Louisiana -kjøpet
- Constance Baker Motley- (LL.B. 1946) Første afroamerikanske føderale dommer i kvinnen, USAs tingrett for det sørlige distriktet i New York ; New York State senator; Manhattan Borough President
- Michael Mukasey - (BA 1963) Chief Judge (2000–06), dommer (1987–2000), USAs tingrett for Southern District of New York
- Deborah Poritz - (doktorgradsstudie) Chief Justice , New Jersey Supreme Court (1996–06); Riksadvokat i New Jersey (1994–96); første kvinne som tjenestegjorde i hver stilling
- Richard Roberts - (JD 1978) dommer, USAs tingrett for District of Columbia
- William Francis Smith - (BA) dommer, USAs lagmannsrett for tredje krets og USAs tingrett for District of New Jersey ; USAs advokat for District of New Jersey
- Eric T. Washington - (JD 1979) Chief Judge, District of Columbia Court of Appeals , den høyeste ankedomstolen for District of Columbia
- Lawrence Aloysius Whipple - (BA 1933) Overdommer (1974–1978), dommer (1967–1983), USAs tingrett for District of New Jersey
- Augustus B. Woodward - (BA 1793) første Chief Justice , Michigan Territory ; utnevnt av president Thomas Jefferson ; med guvernøren og to assisterende dommere hadde all lovgivende makt i territoriet fra 1805 til 1824; grunnla University of Michigan
Senatorer
- Alva B. Adams (1899), USAs senator fra Colorado (1923–24, 1933–41)
- Johnson N. Camden Jr. , senator fra Kentucky (1914–15)
- DeWitt Clinton - USAs senator fra New York
- Clifford P. Case (1928), senator (1955–79) fra New Jersey
- LeBaron B. Colt (1870), senator fra Rhode Island (1913–1924)
- Paul Douglas - (MA 1915, doktorgrad 1921) USAs senator fra Illinois (1949–1967)
- Hamilton Fish - amerikansk senator fra New York
- Slade Gorton (1953), senator fra Washington (1981–1987, 1989–2001)
- Frank Porter Graham - (grad. Grad?, 1916) USAs senator fra North Carolina (1949–51)
- Mike Gravel - (BS 1956) Demokratisk senator fra Alaska (1969–1981), kandidat til presidentvalget i 2008 og 2020 i USA
- Judd Gregg - (BA 1969) republikansk senator fra New Hampshire (1993–2011)
- Frederick Hale (1896–97), senator fra Maine (1917–1941)
- Lister Hill (venstre 1915), senator (1938–69) fra Alabama
- Jacob Javits - (School of General Studies) Presidentmedalje for frihet ; Republikansk senator fra New York (1957–1981); Medlem av det amerikanske representanthuset; New York statsadvokat
- John Kean (1875), senator fra New Jersey (1899–1911)
- Richard C. Hunter (1911), senator fra Nebraska (1934–35)
- William Langer - USAs senator fra North Dakota , riksadvokat i North Dakota
- Frank Lautenberg - (B.Sc. 1949) Demokratisk senator fra New Jersey (1982–2001; 2003–2013), styreleder og administrerende direktør i Automatic Data Processing, Inc. (ADP)
- Luke Lea (1903), senator fra Tennessee (1911–17)
- Thomas E. Martin (LL.M. 1928), senator (1955–61) fra Iowa
- Jack Miller (1946), senator fra Iowa (1961–1973)
- Gouverneur Morris - (BA 1768, MA 1771) USAs senator fra New York, forfatter av store deler av USAs grunnlov
- Dwight Morrow (1898?), Senator fra New Jersey (1930–31)
- Wayne Morse (SJD 1932), senator fra Oregon (1945–69)
- Karl Earl Mundt - (MA 1927) USAs senator (1948–1973) og kongressmedlem (1939–1948) fra South Dakota
- Barack Obama - (BA 1983) USAs senator fra Illinois (2005–2008)
- Joseph C. O'Mahoney - (BA) USAs senator fra Wyoming (1934–53; 1954–61)
- Frank C. Partridge (1864), senator fra Vermont (1930–31)
- Claiborne Pell - (MA 1946) USAs senator fra Rhode Island (1961–1997), sponsor av Pell Grant
- John Patton Jr. (1877), senator fra Michigan (1894–95)
- John Slidell - (BA 1810) USAs senator fra Louisiana (1853–61)
- Howard Alexander Smith (1908), senator fra New Jersey (1944–59)
- Richard Stone (1954), senator fra Florida (1975–80)
- Arthur Vivian Watkins , senator fra Utah (1947–59)
- George P. Wetmore (1869), senator fra Rhode Island (1895–1907; 1908–13)
- Harrison A. Williams (1948), senator (1959–82) fra New Jersey
Representanter
- Bella Abzug - kongresskvinne fra New York (1971–77) og leder for kvinnebevegelsen
- John J. Adams - kongressmedlem fra New York (1883–85; 1885–87)
- Homer D. Angell - (1903), kongressmedlem fra Oregon (1939–1955)
- Martin C. Ansorge - (1906), kongressmedlem fra New York (1921–23)
- Edward Basset - (1886), kongressmedlem fra New York (1903–1905), grunnlegger, moderne byplanlegging , utviklet " motorvei ", " parkway " -konsepter, laget begrepet " motorvei "
- Perry Belmont - (1876), kongressmedlem fra New York (1880–88)
- Egbert Benson - (BA 1765), tjenestegjorde i den første og andre USAs kongress
- Fred Biermann - (BA 1905), kongressmedlem fra Iowa (1933–1939)
- Loring Black - kongressmedlem fra New York (1923–35)
- Robert William Bonynge - (LL.B. 1885), kongressmedlem fra Colorado (1904–1909)
- William Samuel Booze - (MD 1882), kongressmedlem fra Maryland (1897–1899)
- Frank T. Bow - kongressmedlem fra Ohio (1951–72)
- Lloyd Bryce - kongressmedlem fra New York (1887–1889)
- Eric Cantor - (MS 1989), majoritetsleder i 27. hus , kongressmedlem fra Virginia (2001 - i dag)
- John F. Carew - (BA 1893, LL.M. 1896), kongressmedlem fra New York (1913–1929)
- Clifford P. Case - (1928), kongressmedlem (1945–53) og senator (1955–79) fra New Jersey
- Emanuel Celler - (1912), kongressmedlem fra New York (1923–1973)
- Shirley Chisholm - (M.Ed. Teacher's College), første afroamerikanske kvinne valgt til kongress; representerte Brooklyn , New York på kongressen i syv valgperioder; den første afroamerikaneren og den første kvinnen som kom med et seriøst bud på presidentskapet i USA
- Alexander Gilmore Cochran - kongressmedlem fra Pennsylvania (1875–77)
- Frederic René Coudert, Jr. - (BA 1918; JD 1922), kongressmedlem fra New York (1947–1959)
- Robert Crosser - (overført), kongressmedlem fra Ohio (1913–1919, 1923–1955)
- Robert Daniel, Jr. - (MBA) kongressmedlem fra Virginia (1972–1983)
- Colgate Darden - (1923), kongressmedlem fra Virginia (1933–37, 1939–41); Guvernør i Virginia (1942–46); kansler, College of William and Mary (1946–47); president, University of Virginia (1947–59); navnebror, Darden Graduate School of Business Administration
- Frederick Morgan Davenport - (1905) kongressmedlem fra New York (1925–1933)
- Rosa DeLauro - (MA) kongressmedlem fra Connecticut (1991–)
- Millicent Fenwick - (BA), fireårig kongresskvinne fra New Jersey (1975–1983)
- Hamilton Fish II - (1873), kongressmedlem fra New York (1909–11)
- Ashbel P. Fitch - kongressmedlem fra New York (1887–1893)
- Frank T. Fitzgerald - (1876), kongressmedlem fra New York (1889)
- De Witt C. Flanagan - (ca. 1892), representerte New Jerseys fjerde kongressdistrikt fra 1902 til 1903 .; bygget og drevet Cape Cod Canal
- Wallace T. Foote, Jr. - kongressmedlem fra New York (1895–1899)
- George E. Foss - (deltok), kongressmedlem fra Illinois (1895–1913; 1915–1919)
- Samuel Fowler representert uspesifisert, - New Jersey 's fjerde kongressdistrikt som USAs representant 1889-1893. Bygget og drevet Cape Cod Canal
- Jaime Fuster - (LL.M. 1966), representant fra Puerto Ricos store distrikt (1985–1992)
- Ralph A. Gamble - (1912), kongressmedlem fra New York (1937–45; 1945–53; 1953–57)
- Fred Benjamin Gernerd - (1924), kongressmedlem fra Pennsylvania (1921–23)
- Judd Gregg - (BA 1969), kongressmedlem fra New Hampshire (1981–89)
- Percy W. Griffiths - (MA 1930), kongressmedlem fra Ohio (1943–1949)
- James R. Grover, Jr. - (1949), kongressmedlem fra New York (1963–75)
- Ralph W. Gwinn - (LL.M. 1908), kongressmedlem fra New York (1945–1959)
- Seymour Halpern - (1932–1934), kongressmedlem fra New York (1953–1973)
- George Sydney Hawkins - (BA), kongressmedlem fra Florida (1857–1861)
- Ken Hechler - (MA, Ph.D.), kongressmedlem fra West Virginia (1959–1977); Utenriksminister i West Virginia (1985–2001)
- Thomas Hedge - (LL.B. 1869), kongressmedlem fra Iowa (1899–1907)
- Lewis Henry - (LL.B. 1911), kongressmedlem fra New York (1922–1923)
- Abram Stevens Hewitt - (1842), kongressmedlem fra New York (1875–1879, 1881–1887); Ordfører i New York; "Far til New York City Subway System"
- Lister Hill - (venstre 1915), kongressmedlem (1923–38) og senator (1938–69) fra Alabama
- Hal Holmes - (BA 1927), kongressmedlem fra Washington (1943–1959)
- Ogden Hoffman - (BA 1927), kongressmedlem fra New York (1837–1841)
- Theodore Gaillard Hunt - (LL.B.), kongressmedlem fra Louisiana (1853–1855)
- Andy Ireland - (gradstudier), kongressmedlem fra Florida (1981–1993)
- Jacob Javits - (School of General Studies), presidentmedalje for frihet ; Republikansk senator fra New York (1957–1981); medlem, USAs representanthus; New York statsadvokat
- Hamilton C. Jones - (JD 1907) kongressmedlem fra North Carolina (1947–1953)
- John Kean - (1875), senator og kongressmedlem fra New Jersey (1899–1911)
- Martin John Kennedy - (1909), kongressmedlem fra New York (1930–1945)
- Cyrus King - (BA 1794) kongressmedlem fra Massachusetts (1813–1817)
- Peter H. Kostmayer - (BA 1971) kongressmedlem fra Pennsylvania (1977–1993)
- Theodore R. Kupferman - kongressmedlem fra New York (1966–69)
- James J. Lanzetta - (1917), kongressmedlem fra New York (1933–1935, 1937–1939)
- George P. Lawrence - kongressmedlem fra Massachusetts (1898–1913)
- John J. Lentz - (1883), kongressmedlem fra Ohio (1897–1901)
- Montague Lessler - (1889), kongressmedlem fra New York (1902–03)
- Sander M. Levin - (MA 1954, internasjonale relasjoner), kongressmedlem fra Michigan (1983–)
- Marcus C. Lisle - kongressmedlem fra Kentucky (1893–1894)
- Dan Maffei - kongressmedlem fra New York (2009–2011)
- Thomas F. Magner - (BA 1882), kongressmedlem fra New York (1889–1895)
- Thomas E. Martin - (LL.M. 1928), senator (1955–61), kongressmedlem (1939–55) fra Iowa
- Washington J. McCormick - (1910), kongressmedlem fra Montana (1921–23)
- John McKeon - (1828), kongressmedlem fra New York (1835–1837, 1841–1843)
- Roy H. McVicker - (1950), kongressmedlem fra Colorado (1965–67)
- Schuyler Merritt - (1876), kongressmedlem fra Connecticut (1917–31; 1933–37)
- Chester Earl Merrow - (1937), kongressmedlem fra New Hampshire (1943–1963)
- Brad Miller - (1979), kongressmedlem fra North Carolina (2005–2013)
- Arthur W. Mitchell - (deltok), afroamerikansk kongressmedlem fra Illinois (1935–1943)
- EA Mitchell - kongressmedlem fra Indiana (1947–1949)
- James W. Mott - (BA 1909), kongressmedlem fra Oregon (1933–1945)
- Jerrold Nadler - (BA), kongressmedlem fra New York (1992–)
- Beto O'Rourke - (BA), kongressmedlem fra Texas (2013–2019)
- David A. Ogden - (BA), kongressmedlem fra New York (1817–1819)
- Maureen Ogden - (MA 1963), syv periodemedlem i New Jersey generalforsamling .
- J. Van Vechten Olcott - (1877), kongressmedlem fra New York (1905–1911)
- George F. O'Shaunessy - (1889), kongressmedlem fra Rhode Island (1911–1919)
- William Claiborne Owens - (1872), kongressmedlem fra Kentucky (1895–97)
- James Parker - (1793), kongressmedlem fra New Jersey (1833–1837)
- Richard W. Parker - (1869), kongressmedlem fra New Jersey (1895–1903; 1903–11; 1914–19; 1921–23)
- Thomas G. Patten - (1880–82), kongressmedlem fra New York (1911–1917)
- Herbert Pell - kongressmedlem fra New York (1919–1921)
- William Walter Phelps - (1863), kongressmedlem fra New Jersey (1873–75; 1883–89)
- Philip J. Philbin - (1929), kongressmedlem fra Massachusetts (1943–1976)
- Otis G. Pike - (1948), kongressmedlem fra New York (1961–79)
- Adam Clayton Powell, Jr. - (MA 1932), kongressmedlem fra New York (1945–1971), en av 100 største afroamerikanere
- Henry Jarvis Raymond - (LL.B. 1871), kongressmedlem fra New York (1865–67); Løytnantguvernør i New York (1854–1856); grunnlegger av The New York Times
- Edward Everett Robbins - (1884), kongressmedlem fra Pennsylvania (1897–1899; 1917–1919)
- Henry H. Ross - (1808), kongressmedlem fra New York (1825–1827)
- James I. Roosevelt - (1815), kongressmedlem fra New York (1841–1843)
- William Fitts Ryan - (1949), kongressmedlem fra New York (1961–72)
- James Scheuer - (1948), kongressmedlem fra New York (1965–93)
- Townsend Scudder - (1888), kongressmedlem fra New York (1899–1901; 1903–1905)
- John F. Seiberling - (1949), kongressmedlem fra Ohio (1971–87)
- Eugene Siler - (deltok), kongressmedlem fra Kentucky (1955–1963, 1963–1965)
- Stephen J. Solarz - (MA 1967) kongressmedlem fra New York (1975–1993)
- Edward J. Stack - (MA 1938), kongressmedlem fra Florida (1979–1981)
- Francis Lynde Stetson - (1869), kongressmedlem fra New York (i den 28. amerikanske kongressen)
- Percy Hamilton Stewart - (1893), kongressmedlem fra New Jersey (1931–33)
- William Sulzer - kongressmedlem fra New York
- Jessie Sumner - (studerte ved Law School), kongresskvinne fra Illinois (1939–1947)
- James W. Symington - (1954), kongressmedlem fra Missouri (1969–77)
- Charles Phelps Taft - (1864), kongressmedlem fra Ohio (1895–97); redaktør for Cincinnati Times-Star ; eier, Chicago Cubs (1914–16)
- Benjamin I. Taylor - (1899), kongressmedlem fra New York (1913–15)
- John A. Thayer - kongressmedlem fra Massachusetts (1911–13)
- Norton Strange Townshend - (MD 1840), kongressmedlem fra Ohio (1851–1853)
- Daniel C. Verplanck - (BA 1788), kongressmedlem fra New York (1803–1809)
- Gulian Crommelin Verplanck - (BA 1801), kongressmedlem fra New York (1825–1833)
- Peter Dumont Vroom - (BA), kongressmedlem fra New Jersey (1839–41), USAs utsending til Preussen (1853–57)
- J. Mayhew Wainwright - (1886), kongressmedlem fra New York (1923–1931)
- William C. Wallace - (1876), kongressmedlem fra New York (1889–1891)
- Charles Weltner - (1950), kongressmedlem fra Georgia (1963–67), John F. Kennedy Profile in Courage Award
- William H. Wiley - (1868), kongressmedlem fra New Jersey (1903–1907, 1909 1911)
- Harrison A. Williams - (1948), kongressmedlem (1953–57) og senator (1959–82) fra New Jersey
- Francis H. Wilson - (1875), kongressmedlem fra New York (1895–1897)
- Stewart Lyndon Woodford - (BA 1854), kongressmedlem fra New York, løytnantguvernør i New York (1867–1868)
- Herbert Zelenko - (1928), kongressmedlem fra New York (1955–63)
Guvernører
- Victor Attah - (MA) guvernør i staten Akwa Ibom i Nigeria (1999–2007)
- Willie Blount - guvernør i Tennessee (1809–1815)
- Steve Bullock - (JD) guvernør i Montana (2013–2021)
- Doyle E. Carlton - (LL.B. 1912) guvernør i Florida
- DeWitt Clinton - (1786) to ganger guvernør i New York (1817–22; 1825–28), USAs senator , ordfører i New York City , hovedforkjemper for Erie Canal
- Lawrence William Cramer - (MA) andre sivile guvernør på De amerikanske jomfruøyene (1935–1940)
- Arthur G. Crane - (Ph.D. 1920) fungerende guvernør i Wyoming (1949–1951)
- Colgate Darden - guvernør i Virginia , president ved University of Virginia , kansler ved College of William and Mary , demokratisk kongressmedlem fra Virginia, navnebror til Darden Graduate School of Business Administration
- Gray Davis - (lov) guvernør i California (1999–2003), løytnantguvernør i California (1995–1999), California State Controller (1987–1995)
- Howard Dean- (GS, Pre-med) tidligere guvernør i Vermont ; Formann for Den demokratiske nasjonale komiteen
- Thomas E. Dewey - (lov 1925) guvernør i New York (1943–1955); New York aktor og distriktsadvokat i New York; Republikansk kandidat til USAs president i 1944 (mot Roosevelt) og i 1948 (mot Truman)
- Hamilton Fish - (1827) guvernør i New York, amerikansk senator
- Horace F. Graham (JD), 56. guvernør i Vermont (1917–1919)
- Judd Gregg - (BA 1969) guvernør i New Hampshire (1989–93), republikansk amerikansk senator fra New Hampshire (1993–2012), amerikansk kongressmedlem (1981–81)
- Wilford Bacon Hoggatt - guvernør i Alaska (territorial)
- Charles Evans Hughes - (lov 1884) guvernør i New York
- John Jay - guvernør i New York
- Thomas Kean - guvernør i New Jersey (1982–1990), president for Drew University , styreleder i 9/11 Commission
- Stephen W. Kearney - militær guvernør i California (territorial)
- John W. King - guvernør på Rhode Island og jurist
- Madeleine M. Kunin - guvernør i Vermont , visedepartement for utdannelse i Clinton -administrasjonen, USAs ambassadør i Sveits, USAs ambassadør i Liechtenstein
- Ruby Laffoon - guvernør i Kentucky
- William Langer - 17. og 21. guvernør i North Dakota , amerikansk senator , riksadvokat i Nord -Dakota
- William Beach Lawrence - fungerende guvernør på Rhode Island , løytnantguvernør på Rhode Island
- Oren E. Long - tiende territorialguvernør i Hawaii (1951–1053)
- James L. McConaughy - guvernør i Connecticut , president ved Wesleyan University , Knox College
- James McGreevey - (BA 1978) guvernør i New Jersey (2002–2004).
- Robert B. Meyner - guvernør i New Jersey
- Wayne Mixson - (deltok) 39. guvernør i Florida , 12. løytnantguvernør i Florida
- Alejandro Murat Hinojosa - (LL.M.) guvernør i Oaxaca
- Evelyn Murphy - (MA) 67. løytnantguvernør i Massachusetts ; første kvinne i statshistorien som hadde et konstitusjonelt verv (1987–1991)
- George Pataki - (lov 1970) guvernør i New York (1995–2006)
- David Paterson - (BA 1977) første afroamerikanske guvernør i New York; tidligere løytnantguvernør i New York
- John Dyneley Prince - (MA 1898) fungerende guvernør i New Jersey da guvernør Woodrow Wilson var ute av staten
- Franklin Delano Roosevelt - guvernør i New York
- Theodore Roosevelt - guvernør i New York
- Charles Wilbert Snow - (MA 1910) guvernør i Connecticut (1946–1947)
- William Sulzer - guvernør i New York, amerikansk kongressmedlem (1895–1912)
- Guy J. Swope - ( SIPA ) fungerende guvernør i Puerto Rico
- Daniel D. Tompkins - (1795) guvernør i New York; Sjette visepresident i USA
- Rexford Tugwell - (Ph.D.) tjente som den siste utnevnte amerikanske guvernøren i Puerto Rico (1941–1946)
- Peter Vroom - (1808) guvernør i New Jersey (1829–32; 1833–36)
- George P. Wetmore - (LL.B. 1869) guvernør på Rhode Island
- Horace White - guvernør i New York, løytnantguvernør i New York , tillitsmann ved Cornell University
Amerikanske diplomater
- G. Norman Anderson- (BA) USAs ambassadør i Sudan (1986-1989)
- Michael Armacost - (Ph.D.) USAs ambassadør i Japan (1989–1993); USAs ambassadør på Filippinene (1982–1984)
- Robert L. Barry - (MA 1962) USAs ambassadør i Indonesia (1992–1995); også USAs ambassadør i Bulgaria
- Vincent Martin Battle - (MA 1967, Ph.D. 1974) USAs ambassadør i Libanon (2001–2004)
- Richard E. Benedick - (BA) tidligere diplomat; USAs forhandler, Montreal Protocol
- Avis Bohlen - (MA 1965) diplomat, USAs ambassadør i Bulgaria (1996–99)
- Arthur Frank Burns - (BA, MA, Ph.D.) USAs ambassadør i Vest -Tyskland (1981–1985)
- Raymond Burghardt- (BA) direktør (1999-2001), og styreleder (2006-2016) for American Institute i Taiwan og USAs ambassadør i Vietnam (2002-2004)
- Patricia A. Butenis - (MA) USAs ambassadør i Sri Lanka (2009–); USAs ambassadør på Maldivene (2009–); USAs ambassadør i Bangladesh
- Reuben Clark - (JD) USAs ambassadør i Mexico (1930–1933)
- William Clark, Jr. - (MA) USAs ambassadør i India (1989–1992)
- Richard T. Davies- (BA) USAs ambassadør i Polen (1973-1978)
- Jonathan Dean - (BA) USAs representant for forhandlinger om gjensidige og balanserte styrkereduksjoner fra 1979 til 1981
- Christopher Dell - (BA 1978) USAs ambassadør , Republikken Kosovo (2009–); USAs ambassadør i Angola (2001–04); USAs ambassadør i Zimbabwe (2004–07)
- William Joseph Donovan - (BA 1905, JD) USAs ambassadør i Thailand (1953–1954)
- Millicent Fenwick - (BA) USAs ambassadør i FNs organer for mat og landbruk (1983–1987)
- Daniel Fried - (MA) USAs spesialutsending, Guantanamo , rang som ambassadør (2009–); topp amerikanske diplomat i Europa (2005–09); USAs ambassadør i Polen (1997–00)
- David M. Friedman- (BA) USAs ambassadør i Israel (2017-2021)
- Daniel Lewis Foote- (BA) USAs ambassadør i Zambia (2017-2020)
- James W. Gerard - (BA 1890) USAs ambassadør i Tyskland (1913–1917)
- Henry F. Grady - (Ph.D. 1984) første amerikanske ambassadør i India (1947–1948); samtidig USAs ambassadør i Nepal (1948); USAs ambassadør i Hellas (1948–1950); USAs ambassadør i Iran (1950–1951)
- Gordon Gray III - (MA 1982) USAs ambassadør i Tunisia (september 2009 - 2012)
- Howard Gutman - (BA 1977) USAs ambassadør i Belgia (2009–2013)
- Suzanne K. Hale - (BA) tidligere USAs ambassadør i Mikronesias fødererte stater (2004–2007)
- Martin J. Hillenbrand - (MA 1938, Ph.D. 1948) USAs ambassadør i Forbundsrepublikken Tyskland (1972–1976); USAs ambassadør i Ungarn (1967–1969)
- John L. Hirsch- (BA) USAs ambassadør i Sierra Leone (1995-1998)
- Eric M. Javits- (BA) ambassadør og fast amerikansk representant for konferansen om nedrustning i Genève (2001-2003); USAs faste representant for Organisasjonen for forbud mot kjemiske våpen (2003-2009)
- Robert G. Joseph - (Ph.D. 1978) tidligere USAs spesialutsending for atomspredning (rang som ambassadør); også under statssekretær for våpenkontroll
- Ismail Khalidi - (Ph.D. 1955) politimester i politisk og sikkerhetsrådsavdeling for FN
- Madeleine M. Kunin - (CSJ) USAs ambassadør i Sveits (1996–1999), USAs ambassadør i Liechtenstein (1996–1999)
- Denis Lamb- (BS) USAs ambassadør i Organisasjonen for økonomisk samarbeid og utvikling (1987-1990)
- Luis J. Lauredo- (BA) USAs ambassadør i Organisasjonen av amerikanske stater (2001-2003)
- James R. Lilley - USAs ambassadør i Kina på Tiananmen -plassen (1989–91); USAs ambassadør i Korea (1986–89); Direktør, American Institute i Taiwan (1981–84)
- Harold F. Linder - (BA) USAs ambassadør i Canada (1968–1969); President, Export-Import Bank of the United States (1961–1968)
- William H. Luers - (MA) USAs ambassadør i Venezuela (1978–82) og USAs ambassadør i Tsjekkoslovakia (1983–86)
- David E. Mark - (BA, LL.M.) USAs ambassadør i Burundi (1974–77); karriere Minister, USAs utenrikstjeneste , Tyskland, Moskva; hjalp georgiere med å skrive grunnloven
- Jack Matlock - (MA 1952) USAs ambassadør i Sovjetunionen (1987–1991); USAs ambassadør i Tsjekkoslovakia (1981–1983)
- Brett H. McGurk (JD 1999), nominert, USAs ambassadør i Irak (2012); Spesiell presidentutsending for den globale koalisjonen for å bekjempe den islamske staten Irak og Levanten (2015-2018)
- Mark C. Minton- (BA) USAs ambassadør i Mongolia (2006-2009)
- Hector Morales- (BA) USAs ambassadør i Organisasjonen av amerikanske stater (2008-2009)
- Jim Nicholson - (MA) USAs ambassadør ved Den hellige stol (2001–2005)
- B. Lynn Pascoe - (MA) USAs ambassadør i Indonesia (2004–07) og Malaysia (1999–01); Under-generalsekretær i FN for politiske saker (2007–)
- Robert E. Patterson - (MA, M.Phil) USAs ambassadør i Turkmenistan under president Barack Obama (2011–)
- Mark Pekala - (MIA 1983, M.Phil. 1988) USAs ambassadør i Latvia under president Barack Obama (2012–)
- John Dyneley Prince - (MA 1898) USAs ambassadør i Danmark (1921–1926); USAs ambassadør i Jugoslavia (1926–1937)
- Michael A. Raynor - (MA) tidligere USAs ambassadør i Benin (2012–2015) og kandidat til å bli USAs ambassadør i Etiopia
- Mitchell Reiss - (JD) USAs spesialutsending for Nord -Irland (rang som ambassadør) (gikk av i 2007); tidligere sjefforhandler for USA i Korea Development Institute
- Julissa Reynoso (JD 2001), USAs ambassadør i Uruguay (2012–)
- William E. Schaufele, Jr. - (MA 1950) USAs ambassadør i Upper Volta (1969–71); USAs representant, FNs sikkerhetsråd (rang som ambassadør) (1971–75); USAs ambassadør i Polen (1978–80)
- Eugene Schuyler - (LL.M. 1863), første amerikanske diplomat som besøkte Sentral -Asia , første amerikanske minister til Romania og Serbia , også USAs minister til Hellas
- Elliott P. Skinner - (MA 1952, Ph. 1955) antropolog; USAs ambassadør i Republikken Upper Volta (1966–1969)
- Sichan Siv - (MA) diplomat og tidligere amerikansk representant for FNs økonomiske og sosiale råd (rang som ambassadør) (2001–06)
- Monteagle Stearns- (BA) USAs ambassadør til Elfenbenskysten (1976-1979); USAs ambassadør i Hellas (1981-1985)
- Laurence A. Steinhardt - (BA, MA, LL.B. 1915) USAs ambassadør i Sovjetunionen (1939–1941); USAs ambassadør i Tyrkia (1942–1945); USAs ambassadør i Tsjekkoslovakia (1945–1948); USAs ambassadør i Sverige (1933–1937); USAs ambassadør i Peru (1937–1939); USAs ambassadør i Canada (1948–1950)
- Walter Stoessel - (doktorgrad) USAs ambassadør i Polen (1968–72); USAs ambassadør i Sovjetunionen (1974–76); USAs ambassadør i Vest -Tyskland (1976–80)
- Oscar S. Straus - (BA 1871, LL.B. 1873) tre ganger USAs ambassadør i det osmanske riket (1887–1889, 1898–1899, 1910–1912)
- James Daniel Theberge - (BA 1952) USAs ambassadør i Nicaragua (1975–1977); USAs ambassadør i Chile (1982–1985)
- Harry K. Thomas, Jr. - (doktorgrad) Generaldirektør, USAs utenrikstjeneste (2007–2009); USAs ambassadør på Filippinene (2010–); USAs ambassadør i Bangladesh (2003–2005)
- Alexander Vershbow - (MA 1976) USAs ambassadør i Sør -Korea (2005–2008); USAs ambassadør i Den russiske føderasjon (2001–2005); USAs ambassadør i NATO (1998–2001)
- Ross Wilson (ambassadør) - (MA 1979) USAs ambassadør i Tyrkia (2005–2008); USAs ambassadør i Republikken Aserbajdsjan (2000–2003)
- Donald Yamamoto - (BA, doktorgrad) USAs ambassadør i Etiopia (2006–09); USAs ambassadør i Djibouti (2000–03); USAs ambassadør Eritrea annonse midlertidig (1997–98)
- J. Owen Zurhellen Jr.- (BA) USAs første ambassadør i Surinam (1976-1978)
Ikke-amerikanske advokater general
- Salahuddin Ahmad - (LL.M. 1970) Riksadvokat i Bangladesh (2008–2009)
- Obed Asamoah - (MA), lengst sittende utenriksminister og riksadvokat i Ghana under president Jerry Rawlings (1981–1997)
- Jerome Choquette - (CBS) Canadas riksadvokat , også kanadisk justisminister (1970–1975), utdanningsminister (1975), finansminister (1970)
- Włodzimierz Cimoszewicz - ( Fulbright -forsker, forskning, 1980 til 1981) statsadvokatgeneral og justisminister i Republikken Polen (1993–95)
- Mark MacGuigan - (LL.M., JSD) Attorney General of Canada , også Canadas justisminister (1982–1984); Kanadisk utenriksminister (1980–1982)
- Githu Muigai - (LL.M. 1986) nåværende riksadvokat i Kenya (august 2011–)
- Mikhail Saakashvili - (LL.M. 1994) tidligere justisminister i Georgia
- Abdul Satar Sirat - (BA) tidligere justisminister i Afghanistan
Ministre fra USA, diplomater og fremtredende politiske skikkelser
- Madina Abilqasymova - (MIA 2003) arbeids- og sosialminister for befolkningen i Kasakhstan (2018–2019)
- Emin Amrullayev - (MPA 2012) Kunnskapsminister i Republikken Aserbajdsjan (2020–)
- Ashraf Ghani Ahmadzai - (MA, Ph.D.) tidligere president i Afghanistan (2014–2021)
- BR Ambedkar - (MA 1915, Ph.D. 1928, LL.D. 1952) leder for utkastskomiteen for indisk grunnlov; hedret med Bharat Ratna
- Hans Blix - (student og forsker) Svensk diplomat, første eksekutivformann, FNs kontroll-, verifiserings- og inspeksjonskommisjon (2000–03); Generaldirektør, International Atomic Energy Agency (1981–97); Utenriksminister (Sverige) (1976–78)
- Laurens Jan Brinkhorst - (MA) nederlandsk visestatsminister (2005–06); Nederlandsk økonomiminister (2003–06); Nederlandsk viseminister for utenrikssaker (1973–77)
- Chough Pyung-ok- (Ph.D. 1925) Sør-koreansk politiker, uavhengighetsaktivist
- Nikiforos Diamandouros - (MA, M. Phil., Ph.D.) Ombudsmann i Den europeiske union (2003–); Nasjonal ombudsmann i Hellas (1998–2003)
- Sir Albert Edward Patrick Duffy - britisk politiker; President, NATO -forsamlingen på 1980 -tallet; Marineminister på 1970 -tallet
- Mark Eyskens - (MA 1957) Belgias statsminister (1981); Belgisk utenriksminister (1989—1992); Belgias finansminister (1985—1988, 1980—1981)
- Boutros Boutros-Ghali- ( Fulbright Research Scholar , 1954–1955) FNs generalsekretær (1992–1997); Egypts utenriksminister (1977–1991); Egypts viseminister for utenrikssaker
- Philip Gunawardena- (doktorgradsarbeid) nasjonalhelt i Sri Lanka ; to ganger statsråd i regjeringen i Sri Lanka
- Johan Jørgen Holst - (BA 1960) instrumental i Oslo Accord ; Utenriksminister i Norge (1993–94); to ganger forsvarsminister i Norge (1986–89, 1990–93)
- Eyo Ita - nigeriansk politiker; en av de fremtredende grunnleggerne av Nigeria
- Michael O'Leary - visestatsminister i Irland ; Irsk arbeidsminister , energiminister
- Carlos P. Romulo - (MA 1921) President for FNs generalforsamling (1949–1950); tjente åtte filippinske presidenter fra Manuel L. Quezon til Ferdinand Marcos som kabinettmedlem og som landets representant for USA eller for FN
- David Sainsbury, Baron Sainsbury fra Turville - (MBA) britisk politiker; Life peer (1997–); House of Lords ( Ap ) (fra 2013); Vitenskapsminister (1998–2006)
- Alexander Vershbow - (MA 1976 og Certificate of the Russian Institute) Visegeneralsekretær i NATO (2012–); Spesialassistent for presidenten og seniordirektøren, US National Security Council (1994–1997)
- Alexander Nikolaevich Yakovlev - nummer 2 i Mikhail Gorbatsjov -administrasjonen; også sovjetisk ambassadør i Canada (1973–1983)
- Olubanke King Akerele - (MA) Liberias utenriksminister (statssekretær) i kabinettet til Ellen Johnson Sirleaf (2007–2010)
- Gonzalo Aróstegui - (BA) nøkkelarkitekt, Cubas uavhengighetsbevegelse; Kubansk minister (ambassadør) til Tyskland og USA (den tidligere, 1912–15)
- Reuben Baetz - kanadisk politiker, fire ganger statsråd i regjeringene til Bill Davis og Frank Miller
- Deniz Baykal - tyrkisk politiker; Tyrkisk utenriksminister (1995–1996)
- Mohamed Benaissa - Marokkos utenriksminister (1999–2007); Kulturminister i Marokko (1985–1992); Marokkansk ambassadør i USA (1993–1999)
- Karin Maria Bruzelius - (LL.M. 1969) Svensk statssekretær (1989–97) (første kvinner til å inneha stillingen), svensk visestatsminister (1979–83)
- Vincent Burke - (MA, Ph.D.) utdanningssekretær i Newfoundland i regjeringen til Sir Richard Squires (1927–1935); også medlem av Canadas senat
- Alfonso López Caballero - (MA) Colombias innenriksminister (1998); Colombias landbruksminister (1991–93); hadde flere ambassadører
- Roberto de Oliveira Campos - (forskerstudie) Brasilianske planleggingsminister for regjeringen i Castelo Branco (1964–67); Brasiliansk ambassadør i USA og Storbritannia
- Simón Alberto Consalvi - (MA) Venezuelansk politiker, to ganger Venezuelas utenriksminister (1977–1979, 1985–1988); Innenriks- og justisminister i Venezuela (1988–1989); Sekretær i presidentskapet (1988); hadde flere ambassadører
- Ernest Eastman - Liberias utenriksminister (1983–1986); Statsminister for presidentspørsmål
- Ingrid Eide - (1957–1960) i Brattelis andre kabinett , utnevnt til statssekretær i det norske kirke- og utdanningsdepartementet (1973–76); FNs tjenestemann
- Bassel Fleihan - (Ph.D., Economics, 1990) libanesisk lovgiver; Økonomi- og handelsminister (2000–2003)
- Ibrahim Agboola Gambari , utenriksminister i Nigeria og FNs generalsekretær for politiske anliggender
- Bernardo J. Gastélum - (doktorgradsstudier i medisin) Meksikansk lege, politiker; Meksikansk utdanningssekretær (1923)
- Dore Gold- (BA 1975, MA 1976, Ph.D. 1984) USA-født israelsk diplomat, Israels ambassadør i FN (1997–1999)
- Emre Gönensay - (MA) tyrkisk politiker; Tyrkias utenriksminister i 1996
- Ronald Green- (pre-doktorgradsstudier) Dominikansk politiker; Utdannings-, idretts- og ungdomsminister (1995–2000)
- Joseph Rudolph Grimes - (MA) andre liberiske utenriksminister (1960–1971) (lengste tjenestetid i Liberias historie)
- Kasım Gülek - (doktorgrad, økonomi) tyrkisk statsmann; Tyrkisk minister for offentlige arbeider, kommunikasjonsminister, transportminister og visestatsminister
- Toomas Hendrik Ilves (BA 1975) tidligere Estlands president
- Radu Irimescu - (ingeniørgrad 1920) rumensk krigsminister ; Luftforsvarets minister
- Saeb N. Jaroudi - (Ph.D.) tidligere minister for nasjonal økonomi, industri og turisme i Libanon
- Ugnė Karvelis - (student i økonomi og historie, 1957 til 1958) Permanent litauisk ambassadør i UNESCO (1993–1997)
- Georgina Kessel - (Ph.D.) meksikansk økonom; Meksikansk energisekretær i kabinettet til Felipe Calderón (2006–)
- Emilio Lozoya - (MBA) Meksikansk økonom og politiker, meksikansk energisekretær under president Carlos Salinas de Gortari (1993–1994)
- Gunnar Lund - (MA 1972) Minister i det svenske kabinettet (2002–2004); Svensk ambassadør i Frankrike (2007–); Svensk ambassadør i USA (2004–2007)
- Carlos Tello Macias - (MA, økonomi, 1959) Meksikansk økonom, akademiker; tidligere budsjett- og planeringssekretær i kabinettet til José López Portillo ; tidligere meksikansk ambassadør på Cuba , Portugal og Russland
- Ahmed El Maghrabi - (MBA) boligminister i Egypt (2005–2010); tidligere turistminister
- Jiang Menglin - (Ph.D.) kinesisk pedagog, skribent, politiker; Kunnskapsdepartementet (Kina) (1928–1930)
- Claude Morin - (MSW) Kanadisk minister for mellomstatlige saker i kabinettet til René Lévesque (1976–1982)
- Ken Ofori-Atta (BA 1984) 17. ghanesiske minister for finans og økonomisk planlegging (2017–)
- Geoffrey Onyeama (BA 1977) Nigerias utenriksminister (2015–)
- Michael Oren - (BA 1977, MA 1978) Israels ambassadør i USA (2009–)
- James Peterson - (Master of Laws) pensjonert kanadisk politiker; tidligere minister for internasjonal handel
- Mario Laserna Pinzón - (BA 1948) Columbian ambassadør i Frankrike (1976–1979) og Østerrike (1987–1990); grunnlegger, Universidad de los Andes
- Kyllikki Pohjala - (BS 1927) Finlands sosialminister (1963)
- Eduardo Verano de la Rosa - (MBA 1981) Colombias miljøvernminister (1997–1998)
- KLShrimali - India parlamentariker og utdanningslærer; Utdanningsminister i Union Council of Ministers (1955–1963)
- Mikheil Saakashvili - (LL.M. 1994) justisminister , Republikken Georgia (2000–2001)
- Abdul Satar Sirat - (grunnkurs i jus) Afghanistans justisminister (1969–1973)
- Hong Soon-young -pensjonert sørkoreansk diplomat; Utenriksminister i Sør -Korea (1998–00); Samlingsminister i Sør -Korea (2001–02); hadde flere ambassadører
- Lorrin A. Thurston - (LL.B.) Kingdom of Hawaii Ministry of Interior (1887–1890)
- Héctor Timerman - (MA 1981) Argentinsk utenriksminister (2010–); Argentinsk ambassadør i USA (2007–2010)
- Sheila Tlou - (MA) Botswana -spesialist i HIV/AIDS, kvinners helse; Botswana helseminister (2004–2008)
- Andrés Velasco - (Ph.D.) finansminister i Chile (2006–2010), under hele presidentperioden for Michelle Bachelet
- Shirley Williams, baronesse Williams fra Crosby - (doktorgrad) britisk politiker og akademiker; Statssekretær for utdanning (1976–1979), generaldirektør (1976–1979), statssekretær for priser og forbrukerbeskyttelse (1974–1976); skygge innenrikssekretær (1971–1973)
- Nugroho Wisnumurti - (JD 1973) ambassadør/fast representant for Republikken Indonesia i De forente nasjoner (1992–1997); Indonesias faste representant for FN og andre organisasjoner i Genève (2000–2004)
- Salomé Zourabichvili - (doktorgradsstudier for MA) georgisk politiker; Utenriksminister i Georgia (2004–2005)
Soldater
- William Joseph Donovan (Wild Bill) - (LL.B.) Første verdenskrig, helt fra andre verdenskrig; eneste person som mottar Medal of Honor , Distinguished Service Cross , Distinguished Service Medal (3) og National Security Medal ; også mottaker av Silver Star , Purple Heart (2), og IRC 's Freedom Award
- Daniel R. Edwards - (CSJ) Medal of Honor , soldat som tjenestegjorde i den amerikanske hæren under første verdenskrig
- Theodore Roosevelt - Æresmedalje , tildelt postuum til oberst Roosevelt (i 2001) for tapperhet vist under to ladninger oppover Kettle Hill og San Juan Hill 1. juli 1898 under den spansk -amerikanske krigen ; TR organiserte det første amerikanske frivillige kavaleriregimentet , kalt Rough Riders av nyhetsreporter
- Franklin Van Valkenburgh - æresmedalje , tildelt postuum; den siste kapteinen på USS Arizona (BB-39) under andre verdenskrig
- John C. Acton - pensjonert USAs kystvaktens kontreadmiral ; Direktør, Operasjonskoordinering, DHS ; fungerte som direktør, DHS Presidential Transition Team
- Shlomo Arel - (MBA) pensjonert generalmajor i IDF ; den syvende kommandanten, israelske marinen ; medlem, Likud -partiet
- Samuel Auchmuty- (1775) Britisk generalløytnant , lojalist under amerikansk revolusjonskrig , øverstkommanderende, Irland (1882); medlem, Privy Council of Ireland
- Sidney Bryan Berry - (utdannelse, 1951–1953) pensjonert generalløytnant i USAs hær ; tidligere forstander for West Point (1974–1977)
- Reid K. Beveridge - pensjonert nasjonalvakt i USAs brigadegeneral ; kommandør, 261. signalkommando
- Roger A. Brady- (EMBA 1994) tidligere fire-stjerners general i USAs luftvåpen ; sist fungerte som den 33. kommandanten, amerikanske luftstyrker i Europa
- Kevin P. Chilton- (1977) pensjonerte fire-stjerners general i US Air Force ; ingeniør ; tidligere sjef, US Strategic Command (2007–11); tidligere NASA -astronaut
- Ralph Clem - (MA 1972; Ph.D. 1976) dekorerte generalmajor i USAF (pensjonert); Russisk spesialist; geograf og forfatter
- Henry Eugene Davies - generalmajor , Union Army , amerikansk borgerkrig
- Ira C. Eaker- (studerte jus) fire-stjerners general, United States Army Air Forces under andre verdenskrig; arkitekt, strategisk bombemakt; Kongressens gullmedalje
- Robert J. Elder, Jr. - (EMBA 1997) tidligere generalløytnant , US Air Force ; Kommandør, 8. luftvåpen
- Hamilton Fish II - (BA) sersjant, Rough Riders i spansk -amerikansk krig ; første amerikaner drept i slaget ved Las Guasimas
- Francis "Gabby" Gabreski - (BA 1949) topp amerikanske jageras i Europa under andre verdenskrig og et jetjager ess i Korea
- Ulysses S. Grant III - (deltok til 1898, overført til West Point) generalmajor , USAs hær
- Francis H. Griswold - var generalløytnant i USAs flyvåpen ; kommandant, National War College og visekommandør, Strategic Air Command
- Alexander Haig, Jr.- (MBA 1955) var en fire-stjerners general i USAs hær ; tjente som visestabssjef for den amerikanske hæren (den nest høyest rangerte offiser i hæren), og som den 7. øverste allierte kommandanten i Europa , som kommanderte alle amerikanske og NATO-styrker i Europa
- Alexander Hamilton - generalmajor under amerikansk revolusjonskrig ; medhjelper og fortrolig med general George Washington ; ledet tre bataljoner ved beleiringen av Yorktown ; Battle of White Plains , Battle of Trenton , Battle of Princeton , Battle of Monmouth
- Thomas F. Healy - (doktorgrad) var generalløytnant i den amerikanske hæren og tidligere kommandant for Army War College
- Hazel Johnson-Brown- (MA) I 1979 ble den første svarte kvinnelige general, United States Army ; også den første svarte sjefen, US Army Nurse Corps
- David Kay - (MS, Ph.D.) FNs sjefvåpeninspektør, leder for Iraq Survey Group
- Philip Kearny - (lov 1833), brigadegeneral , US Army ; kjent for sitt lederskap i den meksikansk -amerikanske krigen og borgerkrigen
- Stephen W. Kearney - USAs hær , brevet generalmajor ; erobrer av California i den meksikansk -amerikanske krigen ; militær guvernør i California (territorium)
- Béla Király - (Ph.D. 1962) ungarsk motstandskjemper under andre verdenskrig; generalmajor i den ungarske hæren samt en militærhistoriker, forfatter og politiker
- Alfred Thayer Mahan - (1858), president, US Naval War College , og forfatter av The Influence of Sea Power Upon History
- Mark Milley - (MA 1992) 20. leder av Joint Chiefs of Staff , 39. stabssjef for hæren
- Harold M. McClelland - (deltok) generalmajor i United States Air Force , betraktet som far til Air Force -kommunikasjon
- CD Moore - (MS 1981) generalmajor i USAs flyvåpen ; visedirektør, Joint Strike Fighter Program
- Otto L. Nelson, Jr. - (MA 1932) var en generalmajor i USAs hær under andre verdenskrig
- Yuval Neria - professor i medisinsk psykologi CUMC Medal of Valor (Israel)
- William Eldridge Odom - (MS 1962, Ph.D. 1970) pensjonert generalløytnant i den amerikanske hæren ; tidligere direktør for NSA under president Ronald Reagan
- John Watts de Peyster - (studerte jus ved lovskolen, MA), generalmajor under den amerikanske borgerkrigen ; forfatter på kunsten om krig, en av de første militære kritikerne
- Rudolph Douglas Raiford- (JD) dekorerte afroamerikansk kampoffiser fra andre verdenskrig som trente og ledet infanteribuffeldivisjonen i Italia
- Hyman G. Rickover - US Navy fire-stjerners admiral ; far, amerikansk atomubåtflåte, Enrico Fermi Award , Presidential Medal of Freedom , (2) Congressional Medal of Freedom
- Frederick F. Russell - (MD 1893), brigadegeneral ; US Army -lege som utviklet den første vellykkede tyfusvaksinen i 1909; Offentlig velferdsmedalje
- Henry Rutgers - (1766) Amerikansk revolusjonskrigshelt ; filantrop; primær tilhenger av Rutgers College, hans navnebror (som i 1924 ble Rutgers University )
- Brent Scowcroft - (MA 1953, Ph.D. internasjonale forbindelser 1967), generalløytnant , United States Air Force ; USAs nasjonale sikkerhetsrådgiver
- Anthony T. Shtogren - (MBA 1948) tidligere generalmajor i United States Air Force
- William S. Stone - (MA) generalmajor for det amerikanske luftvåpenet ; tredje forstander, US Air Force Academy ; luftfullmektig, USAs øverste allierte sjef Europa
- Albert Stubblebine - (MS) pensjonert generalmajor , US Army ; tidligere generalsjef, United States Army Intelligence and Security Command
- Robert Troup - oberstløytnant i amerikansk revolusjonskrig , medhjelper, general Horatio Gates ; deltok i overgivelse av general Burgoyne i slaget ved Saratoga
- John W. Vogt- (MA) firestjerners general; Lilla hjertet ; øverstkommanderende, amerikanske luftstyrker i Europa ; Kommandør, allierte luftstyrker Sentral -Europa
- Charles Wilkes - United States Navy admiral , kjent for sin 1838-1842 Pacific ekspedisjon samt hans rolle i Trent Affair under borgerkrigen
- Samuel V. Wilson - generalløytnant , den amerikanske hæren ; Direktør for Defense Intelligence Agency ; laget begrepet "motinsurgering"
- Richard Whitehead Young - (LL.B. 1884) brigadegeneral ; i den spansk -amerikanske krigen ledet Utah Light Artillery på Filippinene ; i første verdenskrig ledet en amerikansk artilleribrigade i Frankrike
Advokater
- Mark Barnes - (LL.M. 1991) talsmann, offentlig helsevernlovgivning på statlig og nasjonalt nivå; grunnla den første AIDS- lovklinikken
- David M. Becker , to ganger generaladvokat for SEC.
- Richard Ben-Veniste- (JD 1967), forbundsadvokat (1968–73); Sjef, Watergate Task Force, spesialadvokat (1973–75); medlem, 9/11 kommisjonen (2002–04)
- Moe Berg - (JD 1930) spion, Office of Strategic Services (OSS), snakket 12 språk; lettfanger, Brooklyn Robins (1923), Chicago White Sox (1926–30), Cleveland Indians (1931, 1934), Washington Senators (1932–34), Boston Red Sox (1935–39); ifølge Casey Stengel , "den merkeligste mannen som noen gang har spilt Major League Baseball"
- Preet Bharara - (JD 1993), USAs advokat for det sørlige distriktet i New York i administrasjonen av president Barack Obama (2009–)
- Felix Cohen - (1928) talsmann, indianerettigheter , grunnleggende formet føderal indianerlov og politikk
- Roy Cohn - (1947) konservativ advokat, ble berømt under etterforskninger av senator Joseph McCarthy mot påståtte kommunister i amerikanske myndigheter
- Robert Cover- (1968) borgerrettigheter og internasjonal forkjemper for vold ; professor ved Yale Law School
- Paul Drennan Cravath - (JD 1886) navnepartner, advokatfirmaet New York Cravath, Swaine & Moore
- William Nelson Cromwell - (JD 1878) grunnlegger, advokatfirmaet Sullivan & Cromwell i New York
- William Joseph Donovan (Wild Bill) - USAs advokat for Western District of New York
- William O. Douglas - tredje styreleder, United States Securities and Exchange Commission ; professor, Columbia Law School og Yale Law School
- Julius Genachowski (BA) - styreleder, USAs føderale kommunikasjonskommisjon (FCC) i Obama -administrasjonen , tidligere generaladvokat, FCC
- Harvey Goldschmid - kommissær, allmennråd, spesialrådgiver for styrelederen, United States Securities and Exchange Commission ; professor, Columbia Law
- Jack Greenberg - (BA 1945, LL.B. 1948) litigator i Brown v. Board of Education ; argumenterte for 40 sivile rettighetssaker for USAs høyesterett; professor, Columbia Law
- Slade Gorton - (JD 1953) medlem, 9/11 kommisjonen
- George Sydney Hawkins - (BA), USAs distriktsadvokat for Apalachicola District (1841–46); Advokatfullmektig, Høyesterett i Florida (1846–50)
- Arthur Garfield Hays - (1905) talsmann for borgerlige rettigheter ; allmennrådgiver, ACLU ; bemerkelsesverdige forsøk inkluderte Scopes Trial , rettssak mot Sacco og Vanzetti , Scottsboro -saken
- Joel I. Klein - (BA 1967) USAs assisterende riksadvokat under Bill Clinton ; vant US v. Microsoft ; Rådgiver for Bertelsmann
- William Kovacic - (JD 1978) styreleder (2008–), kommissær (2006–), USAs føderale handelskommisjon
- William Kunstler - (1948) borgerrettigheter og menneskerettighetsforkjemper ; direktør, American Civil Liberties Union (ACLU) (1964–1972); medgrunnlagt, Center for Constitutional Rights i 1969; selvskreven radikal advokat; forsvarte mange kontroversielle klienter, inkludert Chicago Seven , American Indian Movement ; en populær forfatter
- Benjamin M. Lawsky - (BA, JD) første superintendent, New York State Department of Financial Services (2011–); undersøkte Standard Chartered
- Howard Lesnick (AB 1952) Jefferson B. Fordham professor i jus, University of Pennsylvania Law School
- Harvey R. Miller - (JD 1959) New York Times kalte ham "den mest fremtredende konkursadvokaten i landet." (9. mars 2007)
- Leonard P. Moore - USAs advokat for Eastern District of New York (1953–1957)
- Annette Nazareth - kommisjonær, United States Securities and Exchange Commission
- Jim Nicholson - tidligere leder, Republican National Committee
- Marshall Perlin - (1942) talsmann for borgerlige rettigheter; forsvarte Julius og Ethel Rosenberg
- Robert Pitofsky - styreleder (1995–2001), kommissær (1978–81), USAs føderale handelskommisjon
- Frank Polk - navnepartner, advokatfirmaet Davis Polk & Wardwell i New York
- Simon H. Rifkind - navnepartner , advokatfirmaet New York i New York, Paul, Weiss, Rifkind, Wharton & Garrison
- Benito Romano - (JD 1976) første Puerto Rican som tjente som USAs advokat for det sørlige distriktet i New York (på midlertidig basis)
- James I. Roosevelt - (1815), USAs advokat for Southern District of New York (1860–1861)
- Charles Ruff - (JD 1963) USAs advokat for District of Columbia ; i Watergate -skandalen, fjerde og siste Watergate spesialadvokat
- Whitney North Seymour - (1923) president for ABA; Formann, advokatfirma i New York Simpson Thacher & Bartlett
- John W. Simpson - (1873) en av grunnleggerne, Simpson Thacher & Bartlett
- John William Sterling - (1893) grunnlegger, advokatfirmaet Shearman & Sterling i New York ; navnebror til Yales bibliotek og lovbygning
- Francis Lynde Stetson - (1869) tidlig leder, Davis Polk & Wardwell
- Thomas Thacher - (1873) en av grunnleggerne, Simpson, Thacher og Bartlett
- David G. Trager - (1959) USAs advokat for Eastern District of New York (1974–1978); dommer, USAs tingrett for Eastern District of New York (1993)
- Charles H. Tuttle - (BA 1899, LL.B. 1902) USAs advokat for det sørlige distriktet i New York (1927–30)
- Lawrence E. Walsh -uavhengig aktor for Iran-Contra Affair
- Charles Weltner - (1950) talsmann, rasemessig likestilling ; andre person som mottok John F. Kennedy Profile in Courage Award
- Edward Baldwin Whitney - USAs assisterende riksadvokat
- Mary Jo White - (JD 1974) første kvinnelige amerikanske advokat for Southern District of New York (1993–02); Fungerende amerikansk advokat for Eastern District of New York
- Stewart Lyndon Woodford - (BA 1854) USAs advokat for det sørlige distriktet i New York (1877–1883); Løytnantguvernør i New York (1867–1868); USAs ambassadør i Spania (1897–1898); brigadegeneral , borgerkrig
Bystyret
- Horace Carpentier - (BA) første ordfører i Oakland, California ; president i Overland Telegraph Company
- Jun Choi - (MPPA) ordfører i Edison, New Jersey (2006–2011)
- Jerome Choquette - (CBS) ordfører i Outremont , Montreal (Canada)
- DeWitt Clinton - ordfører i New York City
- May Cutler - (MA) kanadisk, første kvinnelige ordfører i Westmount, Quebec (1987–1991).
- Karl Dean - (BA 1978) sjette ordfører i Metropolitan Government i Nashville og Davidson County, Tennessee (2007–)
- Bill de Blasio - (MIA) ordfører i New York City (2014–)
- William Sanford Evans - (BA) ordfører i Winnipeg, MB (1909–1911); leder for Manitoba, Canadas styremøte i det konservative partiet (1933–1936)
- Sun Fo - (MA 1917) utnevnt til ordfører i Guangzhou (Kanton), Kina (1920–1922, 1923–1925)
- Eric Garcetti - (BA, MIA) 42. ordfører i Los Angeles (2013 - i dag), nominert til USAs ambassadør i India
- Susan Golding- (MA) toårig ordfører i San Diego, California (1992–2000)
- William Frederick Havemeyer - tjenestegjorde tre ganger som ordfører i New York City (1845–1846, 1848–1849 og 1873–1874)
- Claudia López Hernández - (MPA) 799. ordfører i Bogota , senator i Colombia
- Abram Stevens Hewitt - (1842) ordfører i New York City
- Frank S. Katzenbach - tidligere ordfører i Trenton, New Jersey
- George Latimer - (JD) ordfører i Saint Paul, Minnesota , statens hovedstad, fra 1976 til 1990
- Seth Low - Universitetspresident, ordfører i New York City , ordfører i Brooklyn
- Joseph McGoldrick (1922 og 1931) - NYC Comptroller og NY State Residential Rent Control Commissioner, advokat og professor
- Charles Meeker - (JD 1975) tidligere ordfører i Raleigh, North Carolina (2001–2009)
- Maureen Ogden - (MA 1963) Ordfører i Millburn, New Jersey (1979–1981); Varaordfører (1976–197)
- Henrique Capriles Radonski - (deltok) venezuelansk politiker; Ordfører i Baruta , Caracas kommune , Venezuela (2000–2008)
- Paul Schell - (JD) 50. ordfører i Seattle, Washington under det beryktede WTO -møtet i 1999 (1998–2002)
- Henri Simonet - belgisk politiker; Ordfører i Anderlecht , Belgia (1966–1984); Nestleder i Europakommisjonen (1973–1977)
- Edward J. Stack- (MA 1938) Bykommissær-ordfører Pompano Beach, Florida
- Thomas Benton Stoddard - første ordfører i La Crosse, Wisconsin , en advokat i New York, lovgiver i Wisconsin
- Annette Strauss - (MA) tidligere ordfører i Dallas, Texas ; andre kvinnelige ordfører og den andre jødiske ordføreren i Dallas
- Percy Sutton - (studerte jus) Manhattan bydelens president (1966–1977); lengste periode i den stillingen
- Hsu Tain-tsair- (deltok) taiwansk politiker, fungerte som den 15. ordføreren i Tainan City fra 2001 til 2010
- Raymond Tucker - (BA) ordfører i St. Louis , Missouri (1953–1965)
- Robert Anderson Van Wyck - (AB) første ordfører i New York City etter konsolideringen av de fem bydelene i New York City i 1898
Kommentatorer
- Amotz Asa-El- (MA History and Journalism) ledende kommentator om israelske, Midtøsten og jødiske saker
- Dan Abrams - (JD 1992) media legal commentator
- Paul Stuart Appelbaum - (BA) psykiater, kommentator og ekspert på juridiske og etiske spørsmål innen medisin og psykiatri
- Jedediah Bila - (MA) konservativ politisk kommentator, spaltist, kulturkritiker og forfatter
- Joyce Brothers - (Ph.D.) kjent som Dr. Joyce Brothers, rådsspaltist, kommentator og første mediepsykolog
- Pat Buchanan - (CSJ 1962) konservativ spaltist, kringkastingskommentator, forfatter
- Dalton Camp - (CSJ) Kanadisk journalist, politisk kommentator og strateg, sentral skikkelse i Red Toryism
- Leonard A. Cole - (MA, Ph.D.) kommentator og ekspert på bioterrorisme og terrormedisin
- Lennard J. Davis - (BA, MA, M.Phil., Ph.D.) kommentator på skjæringspunktet mellom kultur, medisin, funksjonshemming og bioteknologi
- Jim Dunnigan - (BA) betraktet som "The Dean of Modern Wargaming", grunnlegger av Simulations Publications, Inc. og den mest produktive brettet wargame -designeren i historien, i tillegg til å være en kjent militæranalytiker
- Lawrence Fertig - (MA) libertarian journalist, økonomisk kommentator
- Mario Gabelli - (CBS) finansiell kommentator
- Ralph Gleason - amerikansk jazz- og populærmusikkkritiker og kommentator
- Keli Goff - politisk kommentator og blogger
- Ellis Henican - (MA) kommentator, spaltist for Newsday og Fox News Channel
- Jim Hightower - liberal politisk kommentator, forfatter for The Progressive Populist
- Molly Ivins- (CSJ) selvskrevet "venstre-libertariansk" politisk kommentator, avisspaltist, humorist, bestselgende forfatter
- Hilton Kramer - amerikansk kunstkritiker og kulturkommentator
- Steve Liesman - (CSJ) senior økonomisk kommentator på NBC
- Edward Luck - (MIA, MA, M.Ph., Ph.D.) mediekommentator om våpenkontroll, forsvar, utenrikspolitikk og saker, samt FNs reform og fredsbevaring
- Kenneth McFarland - (MA) konservativ kommentator, foredragsholder , forfatter, forstander for Topeka, Kansas skolesystem under Brown v. Board of Education
- John McLaughlin - (Ph.D.) politisk kommentator, vert for The McLaughlin Group på PBS
- Shireen Mazari - (Ph.D.) kommentator om globale strategiske spørsmål som påvirker fred og sikkerhet; Pakistansk statsviter
- Julie Menin - (BA) TV -nyhetskommentator om politikk og lov
- Dick Morris - (BA 1967) politisk kommentator og forfatter
- Norman Podhoretz - (BA) Presidential Medal of Freedom ; redaktør for Commentary , grunnlegger av neokonservatisme knyttet til Project for the New American Century
- Alvin F. Poussaint - (BS 1956) kommentator om rase og amerikansk samfunn; velkjent psykiater; forfatter
- James Rubin - (BA 1982, MIA 1984) Sky News -kommentator og TV -journalist
- Ralph Schoenstein - (BA) tidligere kommentator på NPR 's All Things anses
- Laura Schlessinger - (Ph.D. 1974) nasjonalt syndikert radioprogram , The Dr. Laura Program ; konservativ kommentator
- Thomas Sowell - (MA) økonom, konservativ sosialkommentator, forfatter
- Ben Stein - (BA 1966) konservativ økonomisk og politisk kommentator, skribent, skuespiller, advokat
- George Stephanopoulos - (BA 1982) seniorrådgiver for Bill Clinton , TV -anker , mediejournalist og politisk kommentator
- Ilan Stavans - (Ph.D.) kommentator på amerikanske, latinamerikanske og jødiske kulturer
- Samuel A. Tannenbaum - (CSJ) tidlig kommentator på Shakespeare og hans samtidige
- Cenk Uygur - (JD) politisk kommentator, internett- og TV -personlighet og politisk aktivist
Kandidater
- Nicholas Murray Butler- (BA, MA, Ph.D.) visepresidentkandidat med president William Howard Taft i valget i 1912 (mot tidligere president Theodore Roosevelt og Woodrow Wilson )
- D. Leigh Colvin- (Lov) Forbudspartiets visepresidentkandidat (1920) (tapt)
- Thomas Dewey - (lov 1925) presidentkandidat ved valget i 1944 (mot Franklin D. Roosevelt ) og i 1948 (mot president Harry S. Truman ) i "Dewey Beats Truman" -valget
- Miguel Estrada - (BA 1983) nominert til USAs lagmannsrett for District of Columbia Circuit
- Matt Gonzalez- (BA 1987) Ralph Nader 2008 visepresidentkandidat, tidligere president San Francisco Board of Supervisors
- Judd Gregg - (BA 1969) republikansk senator fra New Hampshire (1993–); nominerte til USAs handelssekretær i den demokratiske administrasjonen til president Barack Obama ; senatoren trakk navnet sitt fra nominasjonen 12. februar 2009 (på grunn av økende ideologiske forskjeller med administrasjonen)
- William B. Hornblower - (BA 1875) nominert uten hell til USAs høyesterett av president Grover Cleveland i 1893
- Charles Evans Hughes - (lov 1884) presidentkandidat ved valget i 1916 (mot president Woodrow Wilson )
- Franklin Roosevelt- (lov) visepresidentkandidat med James M. Cox ved valget i 1920 (mot Warren Harding )
- Theodore Roosevelt - (lov) presidentkandidat ved valget i 1912 (mot president William Howard Taft og Woodrow Wilson ); dannet Progressive Party , kjent som Bull Moose Party
- Wayne Allan Root- (BA 1983-samme klasse som president Barack Obama ) journalist, visepresidentkandidat i 2008 for Libertarian Party
Spioner (eller påstått)
- Elizabeth Bentley - amerikansk spion for Sovjetunionen fra 1938 til 1945; i 1945 hoppet hun fra sovjetisk etterretning og ble en sentral informatør for USA
- Whittaker Chambers - innrømmet sovjetisk spion i Ware Group ; vitnet mot Alger Hiss
- Morris Cohen - dømt sovjetisk spion , gjenstand for Hugh Whitemores drama for scene og TV "Pack of Lies"; medvirkende til å videreformidle atombombehemmeligheter til Kreml på 1940 -tallet, og til slutt bosatte seg i Moskva hvor han i flere tiår hjalp til med å trene sovjetiske agenter mot Vesten
- William Malisoff - (Ph.D.) påstått sovjetisk spion , angivelig overført avansert teknologi til Sovjetunionen
- Hercules Mulligan - amerikansk revolusjonskrigsspion ; medlem av Sons of Liberty
- Isaiah Oggins - (BA) Sovjetisk spion ble til slutt drept av sine sovjetiske mestere; han var gjenstand for boken The Lost Spy: An American in Stalin's Service
- William Perl - påstått sovjetisk spion dømt for å lyve om vennskapet hans med henrettet spion Julius Rosenberg , ikke dømt for spionasje
- Victor Perlo - (BA 1931, MA 1933, matematikk) påstått sovjetisk spion involvert i Harold Ware spionring og Perlo -gruppe som vist i Venona -listen over mistenkte undergravere
- Juliet Stuart Poyntz - grunnlegger av kommunistpartiet USA påstått å ha spionert for den sovjetiske OGPU , forsvant på mystisk vis og antatt drept av hennes sovjetiske mestere
- William Remington - (MA 1940) påstått sovjetisk spion drept i fengsel; dømt for mened, ikke dømt for spionasje
- Nathaniel Weyl - (BS 1931) tilsto medlem av Ware -gruppen av kommunister som engasjerte seg i spionasje for USSR i Washington, DC; etter å ha forlatt partiet, ble han en konservativ og erklærte antikommunist
- Harry Dexter White - påstått sovjetisk spion som ledet opprettelsen av Verdensbanken og Det internasjonale pengefondet ; senere avslørt angivelig å ha blitt involvert med Silvermaster og Ware grupper av kommunistiske spioner mens han var en senior amerikanske finans tjenestemann i Franklin D. Roosevelt og Truman administrasjon
- Flora Wovschin - påståtte sovjetiske spioner som avslørt i Venona -prosjektet
Annen
- Prins Hussain Aga Khan - (MIA 2004) Eldste sønn av prins Karim Aga Khan IV
- Hong Yen Chang - (JD 1886), første kinesisk -amerikanske advokat i USA. Colombia Law School Center for Chinese Legal Studies er oppkalt etter ham.
- Lewis Stuyvesant Chanler - (LL.B. 1891) Løytnantguvernør i New York (1907–1908)
- Chelsea Clinton - (MA, 2010, University's Mailman School of Public Health )
- Henry Cruger - valgt til både Stortinget i Storbritannia (MP, 1774–1780, 1784–1790) og New York State Senate (1792–1796)
- Jesús Galíndez - (Ph.D.) spansk forfatter; i løpet av sin tid i Columbia, en foreleser og student før han angivelig ble kidnappet og antagelig drept av agenter til Rafael Trujillo
- Ian Kagedan- (M.Phil. 1978) Kanadier kjent for sitt arbeid med interreligiøse og inter-etniske forhold
- Caroline Kennedy - (JD 1988) co-chair, kandidat Barack Obama er visepresident Søk komiteen ; direktør, kommisjonen for presidentdebatter ; rådgiver, Harvard Institute of Politics ; en av grunnleggerne, Profiles in Courage Award ; advokat, forfatter
- John H. Langbein - (BA 1964), juridisk forsker og professor ved Yale Law School
- Meghan McCain - (BA), spaltist, forfatter og blogger
- Betsy McCaughey - (Ph.D.), 72. løytnantguvernør i New York (1995–1998)
- Dianne Morales (født 1967), ideell leder og politisk kandidat
- Robert Moses -leder for urban "fornyelse" fra midten av århundret som omformet New York
- Dillon S. Myer , direktør for War Relocation Authority under andre verdenskrig og kommissær for Bureau of Indian Affairs (MA 1926)
- Charles J. O'Byrne - (BA 1981, JD 1984) Sekretær for guvernøren i New York (2008)
- Ralph Perlman - (Master in business), statsbudsjettdirektør i Louisiana, 1967–1988
- Richard Ravitch - (BA 1955), 75. løytnantguvernør i New York (2009–)
- Robert Reischauer - (MIA, Ph.D.) direktør for Congressional Budget Office (CBO) fra 1989 til 1995
- Patricia Robinson - (MA 1957), økonom og førstedame i Trinidad og Tobago fra 1997–2003
- Angus B. Rothwell - (MA 1932), Superintendent of Public Instruction of Wisconsin
- Karenna Gore Schiff - (JD 2000) forfatter, journalist og advokat
- Pixley ka Isaka Seme - (BA) grunnlegger og president for African National Congress
- Pierre Sévigny - kanadisk soldat, forfatter, politiker og akademiker; mest kjent for sitt engasjement i Munsinger -saken
- Thomas Sowell - afroamerikansk økonom og forfatter
- Ray William Johnson - internett -kjendis; mange internettserier Equals Three (tok ikke eksamen)
Se også
- Columbia College ved Columbia University
- Columbia University School of General Studies
- Columbia Law School
- Columbia Business School
- Columbia University Graduate School of Journalism
- Columbia Graduate School of Architecture, Planning and Preservation
- Columbia University College of Physicians and Surgeons
- Columbia University Graduate School of Education (Teachers College)
- Fu Foundation School of Engineering and Applied Science
- Columbia Graduate School of Arts and Sciences
- Columbia University School of the Arts
- Skolen for internasjonale og offentlige anliggender
Referanser
Eksterne linker
- Nobelprisvinnere tilknyttet Columbia University
- Nobelprisvinnere i fysikk tilknyttet Columbia University
- Columbians Ahead of Their Time - liste over bemerkelsesverdige Columbians opprettet av Columbia University for deres 250 -årsjubileum.
- Etter Columbia "Notable Alumni & Former Students" utgitt av Columbia University Office of Admission