Liste over amerikanske representanter fra Wisconsin - List of United States representatives from Wisconsin
Følgende er en alfabetisk liste over medlemmer av USAs representanthus fra delstaten Wisconsin . For kronologiske tabeller over medlemmer av begge husene i USAs kongress fra staten (gjennom i dag), se USAs kongressdelegasjoner fra Wisconsin .
Nåværende medlemmer
Oppdatert 3. januar 2021.
- 1. distrikt : Bryan Steil (R) (siden 2019)
- 2. distrikt : Mark Pocan (D) (siden 2013)
- 3. distrikt : Ron Kind (D) (siden 1997)
- 4. distrikt : Gwen Moore (D) (siden 2005)
- 5. distrikt : Scott L. Fitzgerald (R) (siden 2021)
- 6. distrikt : Glenn Grothman (R) (siden 2015)
- 7. distrikt : Tom Tiffany (R) (siden 2020)
- 8. distrikt : Mike Gallagher (R) (siden 2017)
Liste over medlemmer og delegater
Medlem/delegat | År | Parti | Distrikt | Valghistorie |
---|---|---|---|---|
Henry Cullen Adams | 4. mars 1903 - 9. juli 1906 |
Republikansk | 2. |
Valgt i 1902 . Døde. |
Thomas Ryum Amlie | 13. oktober 1931 - 3. mars 1933 |
Republikansk | 1. |
Valgt for å fullføre Coopers periode . Mistet renominasjon til Blanchard. |
3. januar 1935 - 3. januar 1939 |
Progressiv |
Valgt i 1934 . Pensjonert for å stille opp for USAs senator . |
||
Les Aspin | 3. januar 1971 - 20. januar 1993 |
Demokratisk | 1. |
Valgt i 1970 . Trakk seg for å bli USAs forsvarsminister . |
David Atwood | 23. februar 1870 - 3. mars 1871 |
Republikansk | 2. |
Valgt for å fullføre Hopkins periode . Pensjonert. |
Clinton Babbitt | 4. mars 1891 - 3. mars 1893 |
Demokratisk | 1. |
Valgt i 1890 . Mistet gjenvalg til Cooper. |
Joseph W. Babcock | 4. mars 1893 - 3. mars 1907 |
Republikansk | 3. |
Valgt i 1892 . Mistet gjenvalg til Murphy. |
Alvin Baldus | 3. januar 1975 - 3. januar 1981 |
Demokratisk | 3. |
Valgt i 1974 . Mistet gjenvalg til Gunderson. |
Tammy Baldwin | 3. januar 1999 - 3. januar 2013 |
Demokratisk | 2. |
Valgt i 1998 . Pensjonert for å stille opp for USAs senator . |
J. Allen Barber | 4. mars 1871 - 3. mars 1875 |
Republikansk | 3. |
Valgt i 1870 . Pensjonert. |
Peter W. Barca | 4. mai 1993 - 3. januar 1995 |
Demokratisk | 1. |
Valgt for å fullføre Aspins periode . Mistet gjenvalg til Neumann. |
Lyman E. Barnes | 4. mars 1893 - 3. mars 1895 |
Demokratisk | 8. |
Valgt i 1892 . Mistet gjenvalg til Mindre. |
Samuel S. Barney | 4. mars 1895 - 3. mars 1903 |
Republikansk | 5. |
Valgt i 1894 . Pensjonert. |
Tom Barrett | 3. januar 1993 - 3. januar 2003 |
Demokratisk | 5. |
Valgt i 1992 . Pensjonert for å stille som guvernør . |
Charles Barwig | 4. mars 1889 - 3. mars 1895 |
Demokratisk | 2. |
Valgt i 1888 . Mistet gjenvalg til Sauerhering. |
Joseph D. Beck | 4. mars 1921 - 3. mars 1929 |
Republikansk | 7. |
Valgt i 1920 . Pensjonert for å stille som guvernør . |
Victor L. Berger | 4. mars 1911 - 3. mars 1913 |
Sosialist | 5. |
Valgt i 1910 . Mistet gjenvalg til Stafford. |
4. mars 1923 - 3. mars 1929 |
Valgt i 1922 . Mistet gjenvalg til Stafford. |
|||
Andrew Biemiller | 3. januar 1945 - 3. januar 1947 |
Demokratisk | 5. |
Valgt i 1944 . Mistet gjenvalg til Kersten. |
3. januar 1949 - 3. januar 1951 |
Valgt i 1948 . Mistet gjenvalg til Kersten. |
|||
Charles Billinghurst | 4. mars 1855 - 3. mars 1857 |
Motstand | 3. |
Valgt i 1854 . Byttet parti. |
4. mars 1857 - 3. mars 1859 |
Republikansk |
Gjenvalgt i 1856 som republikaner. Mistet gjenvalg til Larrabee. |
||
George W. Blanchard | 4. mars 1933 - 3. januar 1935 |
Republikansk | 1. |
Valgt i 1932 . Renominert, men trakk seg før valget. |
Gerald J. Boileau | 4. mars 1931 - 3. mars 1933 |
Republikansk | 8. |
Valgt i 1930 . Redistriktet til det 7. distriktet . |
4. mars 1933 - 3. januar 1935 |
7. | Redistriktet fra det 8. distriktet og gjenvalgt i 1932 . Byttet parti. |
||
3. januar 1935 - 3. januar 1939 |
Progressiv |
Gjenvalgt i 1934 som en progressiv. Mistet gjenvalg til Murray. |
||
Stephen Bolles | 3. januar 1939 - 8. juli 1941 |
Republikansk | 1. |
Valgt i 1938 . Døde. |
Gabriel Bouck | 4. mars 1877 - 3. mars 1881 |
Demokratisk | 6. |
Valgt i 1876 . Mistet gjenvalg til Guenther. |
Edward S. Bragg | 4. mars 1877 - 3. mars 1883 |
Demokratisk | 5. |
Valgt i 1876 . Omdistriktet til 2. distrikt og mistet renominering til Sumner. |
4. mars 1885 - 3. mars 1887 |
2. |
Valgt i 1884 . Mistet renominasjon til Arthur Delaney . |
||
George H. Brickner | 4. mars 1889 - 3. mars 1895 |
Demokratisk | 5. |
Valgt i 1888 . Pensjonert. |
John C. Brophy | 3. januar 1947 - 3. januar 1949 |
Republikansk | 4. |
Valgt i 1946 . Tapte gjenvalg til Zablocki. |
James S. Brown | 4. mars 1863 - 3. mars 1865 |
Demokratisk | 1. |
Valgt i 1862 . Renominert, men trakk seg fra gjenvalg. |
Webster E. Brown | 4. mars 1901 - 3. mars 1903 |
Republikansk | 9. |
Valgt i 1900 . Redistriktet til 10. distrikt . |
4. mars 1903 - 3. mars 1907 |
10. | Redistriktet fra det 9. distriktet og gjenvalgt i 1902 . Pensjonert. |
||
Edward E. Browne | 4. mars 1913 - 3. mars 1931 |
Republikansk | 8. |
Valgt i 1912 . Mistet renominering til Boileau. |
Samuel D. Burchard | 4. mars 1875 - 3. mars 1877 |
Demokratisk | 5. |
Valgt i 1874 . Mistet renominering til Bragg. |
Michael E. Burke | 4. mars 1911 - 3. mars 1913 |
Demokratisk | 6. |
Valgt i 1910 . Omdistrikt til 2. distrikt . |
4. mars 1913 - 3. mars 1917 |
2. | Redistriktet fra det sjette distriktet og gjenvalgt i 1912 . Mistet gjenvalg til Voigt. |
||
Allen R. Bushnell | 4. mars 1891 - 3. mars 1893 |
Demokratisk | 3. |
Valgt i 1890 . Pensjonert. |
John W. Byrnes | 3. januar 1945 - 3. januar 1973 |
Republikansk | 8. |
Valgt i 1944 . Pensjonert. |
Raymond Joseph Cannon | 4. mars 1933 - 3. januar 1939 |
Demokratisk | 4. |
Valgt i 1932 . Mistet renominering til Wasielewski og tapte gjenvalg som uavhengig . |
William J. Cary | 4. mars 1907 - 3. mars 1919 |
Republikansk | 4. |
Valgt i 1906 . Mistet renominering til JC Kleczka. |
Lucien B. Caswell | 4. mars 1875 - 3. mars 1883 |
Republikansk | 2. |
Valgt i 1874 . Mistet renominasjon. |
4. mars 1885 - 3. mars 1891 |
Republikansk | 1. |
Valgt i 1884 . Mistet renominasjon. |
|
George W. Cate | 4. mars 1875 - 3. mars 1877 |
Demokratisk | 8. |
Valgt i 1874 . Mistet gjenvalg til Pound. |
Charles B. Clark | 4. mars 1887 - 3. mars 1891 |
Republikansk | 6. |
Valgt i 1886 . Mistet gjenvalg til Miller. |
David G. Classon | 4. mars 1917 - 3. mars 1923 |
Republikansk | 9. |
Valgt i 1916 . Pensjonert. |
Amasa Cobb | 4. mars 1863 - 3. mars 1871 |
Republikansk | 3. |
Valgt i 1862 . Pensjonert. |
Frank P. Coburn | 4. mars 1891 - 3. mars 1893 |
Demokratisk | 7. |
Valgt i 1890 . Mistet gjenvalg til Shaw. |
Orasmus Cole | 4. mars 1849 - 3. mars 1851 |
Whig | 2. |
Valgt i 1848 . Mistet gjenvalg til Eastman. |
Samuel A. Cook | 4. mars 1895 - 3. mars 1897 |
Republikansk | 6. |
Valgt i 1894 . Pensjonert for å stille opp for USAs senator . |
Henry A. Cooper | 4. mars 1893 - 3. mars 1919 |
Republikansk | 1. |
Valgt i 1892 . Mistet renominering til Randall og tapte gjenvalg som uavhengig . |
4. mars 1921 - 1. mars 1931 |
Valgt i 1920 . Gjenvalgt, men døde før neste periode begynte. |
|||
Robert John Cornell | 3. januar 1975 - 3. januar 1979 |
Demokratisk | 8. |
Valgt i 1974 . Mistet gjenvalg til Roth. |
Herman B. Dahle | 4. mars 1899 - 3. mars 1903 |
Republikansk | 2. |
Valgt i 1898 . Mistet renominering til Adams. |
Mason Cook Darling | 9. juni 1848 - 3. mars 1849 |
Demokratisk | 2. |
Valgt på kort sikt . Pensjonert. |
James H. Davidson | 4. mars 1897 - 3. mars 1903 |
Republikansk | 6. |
Valgt i 1896 . Redistriktet til det 8. distriktet . |
4. mars 1903 - 3. mars 1913 |
8. | Redistriktet fra det sjette distriktet og gjenvalgt i 1902 . Tapte gjenvalg til Browne. |
||
4. mars 1917 - 6. august 1918 |
6. |
Valgt i 1916 . Døde. |
||
Glenn Robert Davis | 22. april 1947 - 3. januar 1957 |
Republikansk | 2. | { Valgt for å fullføre Henrys periode . Pensjonert for å stille opp for USAs senator . |
3. januar 1965 - 31. desember 1974 |
9. |
Valgt i 1964 . Mistet renominering til Kasten og trakk seg tidlig. |
||
Peter V. Deuster | 4. mars 1879 - 3. mars 1885 | Demokratisk | 4. |
Valgt i 1878 . Mistet gjenvalg til Van Schaick. |
LaVern R. Dilweg | 3. januar 1943 - 3. januar 1945 |
Demokratisk | 8. |
Valgt i 1942 . Mistet gjenvalg til Byrnes. |
James D. Doty | 14. januar 1839 - 3. mars 1841 |
Demokratisk | Territorium |
Valgt i 1838 . Pensjonert. |
4. mars 1849 - 3. mars 1851 |
3. |
Valgt i 1848 . Byttet parti. |
||
4. mars 1851 - 3. mars 1853 |
Uavhengig demokrat |
Gjenvalgt i 1850 som uavhengig demokrat. Pensjonert. |
||
Sean Duffy | 3. januar 2011 - 23. september 2019 |
Republikansk | 7. |
Valgt i 2010 . Sagt opp på grunn av familiehelseproblemer. |
Charles Durkee | 4. mars 1849 - 3. mars 1853 |
Gratis jordfest | 1. |
Valgt i 1848 . Pensjonert. |
Ben C. Eastman | 4. mars 1851 - 3. mars 1855 |
Demokratisk | 2. |
Valgt i 1850 . Pensjonert. |
Charles A. Eldredge | 4. mars 1863 - 3. mars 1873 |
Demokratisk | 4. |
Valgt i 1862 . Omdistrikt til 5. distrikt . |
4. mars 1873 - 3. mars 1875 |
5. | Redistriktet fra det fjerde distriktet og gjenvalgt i 1872 . Mistet renominering til Burchard. |
||
John J. Esch | 4. mars 1899 - 3. mars 1921 |
Republikansk | 7. |
Valgt i 1898 . Mistet renominasjon til Beck. |
Scott L. Fitzgerald | 3. januar 2021 - nå |
Republikansk | 5. |
Valgt i 2020 . Sittende |
Gerald T. Flynn | 3. januar 1959 - 3. januar 1961 |
Demokratisk | 1. |
Valgt i 1958 . Mistet gjenvalg til Schadeberg. |
James A. Frear | 4. mars 1913 - 3. mars 1933 |
Republikansk | 10. |
Valgt i 1912 . Redistriktet til det 9. distriktet . |
4. mars 1933 - 3. januar 1935 |
9. | Redistriktet fra 10. distrikt og gjenvalgt i 1932 . Pensjonert. |
||
Harold Vernon Froehlich | 3. januar 1973 - 3. januar 1975 |
Republikansk | 8. |
Valgt i 1972 . Mistet gjenvalg til Cornell. |
Mike Gallagher | 3. januar 2017 - nå |
Republikansk | 8. |
Valgt i 2016 . Sittende. |
Bernard J. Gehrmann | 3. januar 1935 - 3. januar 1943 |
Progressiv | 10. |
Valgt i 1934 . Mistet gjenvalg til O'Konski. |
Mark Green | 3. januar 1999 - 3. januar 2007 |
Republikansk | 8. |
Valgt i 1998 . Pensjonert for å stille som guvernør . |
Michael Griffin | 5. november 1894 - 3. mars 1899 |
Republikansk | 7. |
Valgt for å fullføre Shaws periode . Pensjonert. |
Harry W. Griswold | 3. januar 1939 - 4. juli 1939 |
Republikansk | 3. |
Valgt i 1938 . Døde. |
Glenn Grothman | 3. januar 2015 - nå |
Republikansk | 6. |
Valgt i 2014 . Sittende. |
Richard W. Guenther | 4. mars 1881 - 3. mars 1887 |
Republikansk | 6. |
Valgt i 1880 . Omdistrikt til 2. distrikt . |
4. mars 1887 - 3. mars 1889 |
2. | Redistriktet fra det sjette distriktet og gjenvalgt i 1886 . Pensjonert. |
||
Steve Gunderson | 3. januar 1981 - 3. januar 1997 |
Republikansk | 3. |
Valgt i 1980 . Pensjonert. |
Luther Hanchett | 4. mars 1861 - 24. november 1862 |
Republikansk | 2. |
Valgt i 1860 . Døde. |
Nils P. Haugen | 4. mars 1887 - 3. mars 1893 |
Republikansk | 8. |
Valgt i 1886 . Redistriktet til 10. distrikt . |
4. mars 1893 - 3. mars 1895 |
10. | Redistriktet fra det 8. distriktet og gjenvalgt i 1892 . Pensjonert for å stille som guvernør . |
||
Charles Hawks Jr. | 3. januar 1939 - 3. januar 1941 |
Republikansk | 2. |
Valgt i 1938 . Tapte gjenvalg til Sauthoff. |
George Cochrane Hazelton | 4. mars 1877 - 3. mars 1883 |
Republikansk | 3. |
Valgt i 1876 . Mistet renominasjon. |
Gerry Whiting Hazelton | 4. mars 1871 - 3. mars 1875 |
Republikansk | 2. |
Valgt i 1870 . Pensjonert. |
Charles W. Henney | 4. mars 1933 - 3. januar 1935 |
Demokratisk | 2. |
Valgt i 1932 . Tapte gjenvalg til Sauthoff. |
Robert K. Henry | 3. januar 1945 - 20. november 1946 |
Republikansk | 2. |
Valgt i 1944 . Gjenvalgt, men døde før neste periode begynte. |
Benjamin F. Hopkins | 4. mars 1867 - 1. januar 1870 |
Republikansk | 2. |
Valgt i 1866 . Døde. |
Thomas R. Hudd | 8. mars 1886 - 3. mars 1889 |
Demokratisk | 5. |
Valgt for å fullføre Rankins periode . Pensjonert. |
James F. Hughes | 4. mars 1933 - 3. januar 1935 |
Demokratisk | 8. |
Valgt i 1932 . Pensjonert. |
Merlin Hull | 4. mars 1929 - 3. mars 1931 |
Republikansk | 7. |
Valgt i 1928 . Mistet renominering til Withrow. |
3. januar 1935 - 3. januar 1947 |
Progressiv | 9. |
Valgt i 1934 . Byttet parti. |
|
3. januar 1947 - 17. mai 1953 |
Republikansk |
Gjenvalgt i 1946 som republikaner. Døde. |
||
Herman L. Humphrey | 4. mars 1877 - 3. mars 1883 |
Republikansk | 7. |
Valgt i 1876 . Mistet renominasjon. |
John J. Jenkins | 4. mars 1895 - 3. mars 1903 |
Republikansk | 10. |
Valgt i 1894 . Omdistrikt til 11. distrikt . |
4. mars 1903 - 3. mars 1909 |
11. | Redistriktet fra 10. distrikt og gjenvalgt i 1902 . Mistet renominasjon til Lenroot. |
||
Joshua L. Johns | 3. januar 1939 - 3. januar 1943 |
Republikansk | 8. |
Valgt i 1938 . Mistet gjenvalg til Dilweg. |
Jay W. Johnson | 3. januar 1997 - 3. januar 1999 |
Demokratisk | 8. |
Valgt i 1996 . Mistet gjenvalg til Green. |
Lester Johnson | 13. oktober 1953 - 3. januar 1965 |
Demokratisk | 9. |
Valgt for å fullføre Hulls periode . Pensjonert. |
Burr W. Jones | 4. mars 1883 - 3. mars 1885 |
Demokratisk | 3. |
Valgt i 1882 . Mistet gjenvalg til La Follette. |
George Wallace Jones | 26. januar 1837 - 3. mars 1837 |
Jacksonian | Territorium | Redistriktet fra Michigan Territory . Byttet parti. |
4. mars 1837 - 14. januar 1839 |
Demokratisk |
Gjenvalgt i 1836 som demokrat. Valget er ugyldig. |
||
Henry Dodge | 4. mars 1841 - 3. mars 1845 |
Demokratisk | Territorium |
Valgt i 1840 . Pensjonert for å bli guvernør i Wisconsin -territoriet . |
Morgan L. Martin | 4. mars 1845 - 3. mars 1847 |
Demokratisk | Territorium |
Valgt i 1844 . Mistet gjenvalg til Tweedy. |
John H. Tweedy | 4. mars 1847 - 28. mai 1848 |
Whig | Territorium |
Valgt i 1846 . Gikk av. |
Henry H. Sibley | 30. oktober 1848 - 3. mars 1849 |
Demokratisk | Territorium |
Valgt for å fullføre Tweedys periode . Redistrert til Minnesota Territory . |
Charles A. Kading | 4. mars 1927 - 3. mars 1933 |
Republikansk | 2. |
Valgt i 1926 . Mistet renominasjon til John B. Gay. |
Steve Kagen | 3. januar 2007 - 3. januar 2011 |
Demokratisk | 8. |
Valgt i 2006 . Mistet gjenvalg til Ribble. |
Bob Kasten | 3. januar 1975 - 3. januar 1979 |
Republikansk | 9. |
Valgt i 1974 . Pensjonert for å stille som guvernør . |
Robert Kastenmeier | 3. januar 1959 - 3. januar 1991 |
Demokratisk | 2. |
Valgt i 1958 . Mistet gjenvalg til Klug. |
Frank Bateman Keefe | 3. januar 1939 - 3. januar 1951 |
Republikansk | 6. |
Valgt i 1938 . Pensjonert. |
Charles J. Kersten | 3. januar 1947 - 3. januar 1949 |
Republikansk | 5. |
Valgt i 1946 . Mistet gjenvalg til Biemiller. |
3. januar 1951 - 3. januar 1955 |
Valgt i 1950 . Mistet gjenvalg til Reuss. |
|||
Alanson M. Kimball | 4. mars 1875 - 3. mars 1877 |
Republikansk | 6. |
Valgt i 1874 . Mistet gjenvalg til Bouck. |
Ron Kind | 3. januar 1997 - nå |
Demokratisk | 3. |
Valgt i 1996 . Sittende. |
Jerry Kleczka | 3. april 1984 - 3. januar 2005 |
Demokratisk | 4. |
Valgt for å fullføre Zablockis periode . Pensjonert. |
John C. Kleczka | 4. mars 1919 - 3. mars 1923 |
Republikansk | 4. |
Valgt i 1918 . Pensjonert. |
Scott L. Klug | 3. januar 1991 - 3. januar 1999 |
Republikansk | 2. |
Valgt i 1990 . Pensjonert. |
Thomas F. Konop | 4. mars 1911 - 3. mars 1917 |
Demokratisk | 9. |
Valgt i 1910 . Mistet gjenvalg til Classon. |
Arthur W. Kopp | 4. mars 1909 - 3. mars 1913 |
Republikansk | 3. |
Valgt i 1908 . Pensjonert. |
Gustav Küstermann | 4. mars 1907 - 3. mars 1911 |
Republikansk | 9. |
Valgt i 1906 . Mistet gjenvalg til Konop. |
Robert M. La Follette | 4. mars 1885 - 3. mars 1891 |
Republikansk | 3. |
Valgt i 1884 . Tapte gjenvalg til Bushnell. |
Melvin R. Laird | 3. januar 1953 - 21. januar 1969 |
Republikansk | 7. |
Valgt i 1952 . Trakk seg for å bli USAs forsvarsminister . |
Florian Lampert | 5. november 1918 - 18. juli 1930 |
Republikansk | 6. |
Valgt for å fullføre Davidsons periode . Døde. |
Charles H. Larrabee | 4. mars 1859 - 3. mars 1861 |
Demokratisk | 3. |
Valgt i 1858 . Mistet gjenvalg til AS Sloan. |
Irvine Lenroot | 4. mars 1909 - 17. april 1918 |
Republikansk | 11. |
Valgt i 1908 . Trakk seg da han ble valgt til senator i USA . |
Thomas Lynch | 4. mars 1891 - 3. mars 1895 |
Demokratisk | 9. |
Valgt i 1890 . Pensjonert. |
William Pitt Lynde | 5. juni 1848 - 3. mars 1849 |
Demokratisk | 1. |
Valgt på kort sikt . Mistet gjenvalg til Durkee. |
4. mars 1875 - 3. mars 1879 |
4. |
Valgt i 1874 . Pensjonert. |
||
John B. Macy | 4. mars 1853 - 3. mars 1855 |
Demokratisk | 3. |
Valgt i 1852 . Mistet gjenvalg til Billinghurst. |
Henry S. Magoon | 4. mars 1875 - 3. mars 1877 |
Republikansk | 3. |
Valgt i 1874 . Mistet renominering til GC Hazelton. |
Myron H. McCord | 4. mars 1889 - 3. mars 1891 |
Republikansk | 9. |
Valgt i 1888 . Mistet gjenvalg til Lynch. |
Alexander S. McDill | 4. mars 1873 - 3. mars 1875 |
Republikansk | 8. |
Valgt i 1872 . Mistet gjenvalg til Cate. |
Walter D. McIndoe | 26. januar 1863 - 3. mars 1863 |
Republikansk | 2. |
Valgt for å fullføre Hanchetts periode . Omdistrikt til sjette distrikt . |
4. mars 1863 - 3. mars 1867 |
6. | Redistriktet fra 2. distrikt og gjenvalgt i 1862 . Pensjonert. |
||
Howard J. McMurray | 3. januar 1943 - 3. januar 1945 |
Demokratisk | 5. |
Valgt i 1942 . Pensjonert for å stille til valg for den amerikanske senatoren . |
Lucas M. Miller | 4. mars 1891 - 3. mars 1893 |
Demokratisk | 6. |
Valgt i 1890 . Mistet renominering til O. Wells. |
Edward S. Mindre | 4. mars 1895 - 3. mars 1903 |
Republikansk | 8. |
Valgt i 1894 . Redistriktet til det 9. distriktet . |
4. mars 1903 - 3. mars 1907 |
9. | Redistriktet fra det 8. distriktet og gjenvalgt i 1902 . Mistet renominering til Küstermann. |
||
Alexander Mitchell | 4. mars 1871 - 3. mars 1873 |
Demokratisk | 1. |
Valgt i 1870 . Omdistrikt til fjerde distrikt . |
4. mars 1873 - 3. mars 1875 |
4. | Redistriktet fra det første distriktet og gjenvalgt i 1872 . Pensjonert. |
||
John L. Mitchell | 4. mars 1891 - 3. mars 1893 |
Demokratisk | 4. |
Valgt i 1890 . Gjenvalgt, men trakk seg da han ble valgt til senator i USA . |
James G. Monahan | 4. mars 1919 - 3. mars 1921 |
Republikansk | 3. |
Valgt i 1918 . Mistet renominasjon til J. Nelson. |
Jim Moody | 3. januar 1983 - 3. januar 1993 |
Demokratisk | 5. |
Valgt i 1982 . Pensjonert for å stille opp for USAs senator . |
Gwen Moore | 3. januar 2005 - i dag |
Demokratisk | 4. |
Valgt i 2004 . Sittende. |
Elmer A. Morse | 4. mars 1907 - 3. mars 1913 |
Republikansk | 10. |
Valgt i 1906 . Mistet gjenvalg til Frear. |
James William Murphy | 4. mars 1907 - 3. mars 1909 |
Demokratisk | 3. |
Valgt i 1906 . Mistet gjenvalg til Kopp. |
Reid F. Murray | 3. januar 1939 - 29. april 1952 |
Republikansk | 7. |
Valgt i 1938 . Døde. |
Adolphus P. Nelson | 5. november 1918 - 3. mars 1923 |
Republikansk | 11. |
Valgt for å fullføre Lenroots periode . Mistet gjenvalg til Peavey. |
John M. Nelson | 4. september 1906 - 3. mars 1913 |
Republikansk | 2. |
Valgt for å fullføre Adams periode . Redistrert til 3. distrikt . |
4. mars 1913 - 3. mars 1919 |
3. | Redistriktet fra 2. distrikt og gjenvalgt i 1912 . Mistet renominering til Monahan. |
||
4. mars 1921 - 3. mars 1933 |
Valgt i 1920 . Mistet renominering til Withrow. |
|||
Mark Neumann | 3. januar 1995 - 3. januar 1999 |
Republikansk | 1. |
Valgt i 1994 . Pensjonert for å stille opp for USAs senator . |
Alvin O'Konski | 3. januar 1943 - 3. mars 1973 |
Republikansk | 10. |
Valgt i 1942 . Redistriktet til det 7. distriktet og tapte gjenvalg til Obey. |
Thomas O'Malley | 4. mars 1933 - 3. januar 1939 |
Demokratisk | 5. |
Valgt i 1932 . Mistet gjenvalg til Thill. |
Dave Obey | 1. april 1969 - 3. januar 2011 |
Demokratisk | 7. |
Valgt for å fullføre Lairds periode . Pensjonert. |
Theobald Otjen | 4. mars 1895 - 3. mars 1907 |
Republikansk | 4. |
Valgt i 1894 . Mistet renominering til Cary. |
Halbert E. Paine | 4. mars 1865 - 3. mars 1871 |
Republikansk | 1. |
Valgt i 1864 . Pensjonert. |
Hubert H. Peavey | 4. mars 1923 - 3. mars 1933 |
Republikansk | 11. |
Valgt i 1922 . Redistriktet til 10. distrikt . |
4. mars 1933 - 3. januar 1935 |
10. | Redistriktet fra det 11. distriktet og gjenvalgt i 1932 . Mistet gjenvalg til Gehrmann. |
||
Tom Petri | 3. april 1979 - 3. januar 2015 |
Republikansk | 6. |
Valgt for å fullføre Steigers periode . Pensjonert. |
Mark Pocan | 3. januar 2013 - i dag |
Demokratisk | 2. |
Valgt i 2012 . Sittende. |
John F. Potter | 4. mars 1857 - 3. mars 1863 |
Republikansk | 1. |
Valgt i 1856 . Mistet gjenvalg til J. Brown. |
Thaddeus C. Pund | 4. mars 1877 - 3. mars 1883 |
Republikansk | 8. |
Valgt i 1876 . Pensjonert. |
Hugh H. Price | 18. januar 1887 - 3. mars 1887 |
Republikansk | 8. |
Valgt for å fullføre sin fars periode . Pensjonert. |
William T. Price | 4. mars 1883 - 6. desember 1886 |
Republikansk | 8. |
Valgt i 1882 . Døde. |
John Abner Race | 3. januar 1965 - 3. januar 1967 |
Demokratisk | 6. |
Valgt i 1964 . Mistet gjenvalg til Steiger. |
Clifford E. Randall | 4. mars 1919 - 3. mars 1921 |
Republikansk | 1. |
Valgt i 1918 . Mistet renominering til Cooper. |
Joseph Rankin | 4. mars 1883 - 24. januar 1886 |
Demokratisk | 5. |
Valgt i 1882 . Døde. |
Michael K. Reilly | 4. mars 1913 - 3. mars 1917 |
Demokratisk | 6. |
Valgt i 1912 . Mistet gjenvalg til Davidson. |
4. november 1930 - 3. januar 1939 |
Valgt for å fullføre Lamperts periode . Mistet gjenvalg til Keefe. |
|||
Henry S. Reuss | 3. januar 1955 - 3. januar 1983 |
Demokratisk | 5. |
Valgt i 1954 . Pensjonert. |
Reid Ribble | 3. januar 2011 - 3. januar 2017 |
Republikansk | 8. |
Valgt i 2010 . Pensjonert. |
Toby Roth | 3. januar 1979 - 3. januar 1997 |
Republikansk | 8. |
Valgt i 1978 . Pensjonert. |
Jeremiah McLain Rusk | 4. mars 1871 - 3. mars 1873 |
Republikansk | 6. |
Valgt i 1870 . Redistriktet til det 7. distriktet . |
4. mars 1873 - 3. mars 1877 |
7. | Redistriktet fra det sjette distriktet og gjenvalgt i 1872 . Pensjonert. |
||
Paul Ryan | 3. januar 1999 - 3. januar 2019 |
Republikansk | 1. |
Valgt i 1998 . Pensjonert. |
Edward Sauerhering | 4. mars 1895 - 3. mars 1899 |
Republikansk | 2. |
Valgt i 1894 . Pensjonert. |
Harry Sauthoff | 3. januar 1935 - 3. januar 1939 |
Progressiv | 2. |
Valgt i 1934 . Mistet gjenvalg til Hawks. |
3. januar 1941 - 3. januar 1945 |
Valgt i 1940 . Mistet gjenvalg til Henry. |
|||
Philetus Sawyer | 4. mars 1865 - 3. mars 1873 |
Republikansk | 5. |
Valgt i 1864 . Omdistrikt til sjette distrikt . |
4. mars 1873 - 3. mars 1875 |
6. | Redistriktet fra 5. distrikt og gjenvalgt i 1872 . Pensjonert. |
||
Henry C. Schadeberg | 3. januar 1961 - 3. januar 1965 |
Republikansk | 1. |
Valgt i 1960 . Mistet gjenvalg til Stalbaum. |
3. januar 1967 - 3. januar 1971 |
Valgt i 1966 . Mistet gjenvalg til Aspin. |
|||
John C. Schafer | 4. mars 1923 - 3. mars 1933 |
Republikansk | 4. |
Valgt i 1922 . Mistet gjenvalg til Cannon. |
3. januar 1939 - 3. januar 1941 |
Valgt i 1938 . Mistet gjenvalg til Wasielewski. |
|||
George J. Schneider | 4. mars 1923 - 3. mars 1933 |
Republikansk | 9. |
Valgt i 1922 . Redistriktet til det 8. distriktet og tapte gjenvalg til Hughes. |
3. januar 1935 - 3. januar 1939 |
Progressiv | 8. |
Valgt i 1934 . Mistet gjenvalg til Johns. |
|
Jim Sensenbrenner | 3. januar 1979 - 3. januar 2003 |
Republikansk | 9. |
Valgt i 1978 . Omdistrikt til 5. distrikt . |
3. januar 2003 - 3. januar 2021 |
5. | Redistriktet fra det 9. distriktet og gjenvalgt i 2002 . Pensjonert. |
||
George B. Shaw | 4. mars 1893 - 27. august 1894 |
Republikansk | 7. |
Valgt i 1892 . Døde. |
A. Scott Sloan | 4. mars 1861 - 3. mars 1863 |
Republikansk | 3. |
Valgt i 1860 . Pensjonert. |
Ithamar Sloan | 4. mars 1863 - 3. mars 1867 |
Republikansk | 2. |
Valgt i 1862 . Pensjonert. |
Henry Smith | 4. mars 1887 - 3. mars 1889 |
Laborite | 4. |
Valgt i 1886 . Mistet gjenvalg til Van Schaick. |
Lawrence H. Smith | 29. august 1941 - 22. januar 1958 |
Republikansk | 1. |
Valgt for å fullføre Bolles periode . Døde. |
Peter J. Somers | 27. august 1893 - 3. mars 1895 |
Demokratisk | 4. |
Valgt for å fullføre Mitchells periode . Pensjonert. |
William H. Stafford | 4. mars 1903 - 3. mars 1911 |
Republikansk | 5. |
Valgt i 1902 . Mistet renominasjon. |
4. mars 1913 - 3. mars 1919 |
Valgt i 1912 . Mistet gjenvalg til Berger. |
|||
4. mars 1921 - 3. mars 1923 |
Valgt i 1920 . Mistet gjenvalg til Berger |
|||
4. mars 1929 - 3. mars 1933 |
Valgt i 1928 . Mistet renominering til Joseph A. Padway. |
|||
Lynn E. Stalbaum | 3. januar 1965 - 3. januar 1967 |
Demokratisk | 1. |
Valgt i 1964 . Mistet gjenvalg til Schadeberg. |
William A. Steiger | 3. januar 1967 - 4. desember 1978 |
Republikansk | 6. |
Valgt i 1966 . Gjenvalgt, men døde før neste periode begynte. |
Bryan Steil | 3. januar 2019 - nå |
Republikansk | 1. |
Valgt i 2018 . Sittende. |
Isaac Stephenson | 4. mars 1883 - 3. mars 1889 |
Republikansk | 9. |
Valgt i 1882 . Pensjonert. |
William H. Stevenson | 3. januar 1941 - 3. januar 1949 |
Republikansk | 3. |
Valgt i 1940 . Mistet renominering til Withrow. |
Alexander Stewart | 4. mars 1895 - 3. mars 1901 |
Republikansk | 9. |
Valgt i 1894 . Pensjonert. |
Daniel H. Sumner | 4. mars 1883 - 3. mars 1885 |
Demokratisk | 2. |
Valgt i 1882 . Pensjonert. |
Donald Edgar Tewes | 3. januar 1957 - 3. januar 1959 |
Republikansk | 2. |
Valgt i 1956 . Mistet gjenvalg til Kastenmeier. |
Lewis D. Thill | 3. januar 1939 - 3. januar 1943 |
Republikansk | 5. |
Valgt i 1938 . Mistet gjenvalg til McMurray. |
Ormsby B. Thomas | 4. mars 1885 - 3. mars 1891 |
Republikansk | 7. |
Valgt i 1884 . Tapte gjenvalg til Coburn. |
Vernon Wallace Thomson | 3. januar 1961 - 31. desember 1974 |
Republikansk | 3. |
Valgt i 1960 . Mistet gjenvalg til Baldus og trakk seg tidlig. |
William Van Pelt | 3. januar 1951 - 3. januar 1965 |
Republikansk | 6. |
Valgt i 1950 . Mistet gjenvalg til Race. |
Isaac W. Van Schaick | 4. mars 1885 - 3. mars 1887 |
Republikansk | 4. |
Valgt i 1884 . Pensjonert. |
4. mars 1889 - 3. mars 1891 |
Valgt i 1888 . Pensjonert for å stille som stats senator . |
|||
Tom Tiffany | 12. mai 2020 - nå |
Republikansk | 7. |
Valgt for å fullføre Duffys periode . Sittende. |
Edward Voigt | 4. mars 1917 - 3. mars 1927 |
Republikansk | 2. |
Valgt i 1916 . Pensjonert. |
Cadwallader C. Washburn | 4. mars 1855 - 3. mars 1861 |
Republikansk | 2. |
Valgt i 1854 . Pensjonert. |
4. mars 1867 - 3. mars 1871 |
6. |
Valgt i 1866 . Pensjonert. |
||
Thaddeus Wasielewski | 3. januar 1941 - 3. januar 1947 |
Demokratisk | 4. |
Valgt i 1940 . Mistet renominering til Edmund V. Bobrowicz og tapte gjenvalg som uavhengig . |
Charles H. Weisse | 4. mars 1903 - 3. mars 1911 |
Demokratisk | 6. |
Valgt i 1902 . Pensjonert. |
Daniel Wells Jr. | 4. mars 1853 - 3. mars 1857 |
Demokratisk | 1. |
Valgt i 1852 . Pensjonert. |
Owen A. Wells | 4. mars 1893 - 3. mars 1895 |
Demokratisk | 6. |
Valgt i 1892 . Mistet gjenvalg til Cook. |
Ezra Wheeler | 4. mars 1863 - 3. mars 1865 |
Demokratisk | 5. |
Valgt i 1862 . Pensjonert. |
Charles G. Williams | 4. mars 1873 - 3. mars 1883 |
Republikansk | 1. |
Valgt i 1872 . Mistet gjenvalg til Winans. |
John Winans | 4. mars 1883 - 3. mars 1885 |
Demokratisk | 1. |
Valgt i 1882 . Pensjonert for å stille som ordfører i Janesville . |
Gardner R. Withrow | 4. mars 1931 - 3. mars 1933 |
Republikansk | 7. |
Valgt i 1930 . Redistrert til 3. distrikt . |
4. mars 1933 - 3. januar 1935 |
3. | Redistriktet fra det 7. distriktet og gjenvalgt i 1932 . Byttet parti. |
||
3. januar 1935 - 3. januar 1939 |
Progressiv |
Gjenvalgt i 1934 som en progressiv. Mistet gjenvalg til Griswold. |
||
3. januar 1949 - 3. januar 1961 |
Republikansk |
Valgt i 1948 . Pensjonert. |
||
Gilbert M. Woodward | 4. mars 1883 - 3. mars 1885 |
Demokratisk | 7. |
Valgt i 1882 . Mistet gjenvalg til Thomas. |
Clement J. Zablocki | 3. januar 1949 - 3. desember 1983 |
Demokratisk | 4. |
Valgt i 1948 . Døde. |
Levende tidligere medlemmer
Fra oktober 2021 er det 17 nåværende tidligere medlemmer fra Wisconsin. Det siste medlemmet som døde var Jim Moody (tjenestegjorde 1983–1993) 22. mars 2019. Det siste medlemmet som døde var Jerry Kleczka (tjenestegjorde 1984–2005) 8. oktober 2017.
Medlem | Valgperiode | Fødselsdato (og alder) |
---|---|---|
Dave Obey | 1969–2011 | 3. oktober 1938 |
Harold Vernon Froehlich | 1973–1975 | 12. mai 1932 |
Bob Kasten | 1975–1979 | 19. juni 1942 |
Toby Roth | 1979–1997 | 10. oktober 1938 |
Jim Sensenbrenner | 1979–2021 | 14. juni 1943 |
Tom Petri | 1979–2015 | 28. mai 1940 |
Steve Gunderson | 1981–1997 | 10. mai 1951 |
Scott L. Klug | 1991–1999 | 16. januar 1953 |
Tom Barrett | 1993–2003 | 8. desember 1953 |
Peter W. Barca | 1993–1995 | 7. august 1955 |
Mark Neumann | 1995–1999 | 27. februar 1954 |
Mark A. Green | 1999–2007 | 1. juni 1960 |
Tammy Baldwin | 1999–2013 | 11. februar 1962 |
Paul Ryan | 1999–2019 | 29. januar 1970 |
Steve Kagen | 2007–2011 | 12. desember 1949 |
Reid Ribble | 2011–2017 | 5. april 1956 |
Sean Duffy | 2011–2019 | 3. oktober 1971 |
Superlative representanter
Lengst fungerende representanter
Representant | Først servert | Sist servert | Lengde på tjenesten |
---|---|---|---|
Jim Sensenbrenner | 3. januar 1979 | 3. januar 2021 | 42 år |
Dave Obey | 1. april 1969 | 3. januar 2011 | 41 år, 9 måneder, 3 dager |
Henry Allen Cooper | 4. mars 1893 4. mars 1921 |
3. mars 1919 1. mars 1931 |
35 år, 11 måneder, 26 dager |
Tom Petri | 3. april 1979 | 3. januar 2015 | 35 år, 9 måneder, 1 dag |
Clement J. Zablocki | 3. januar 1949 | 3. desember 1983 | 34 år, 11 måneder, 1 dag |