Orange Warsaw Open - Orange Warsaw Open

fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Orange Warszawa Open
Turneringsinformasjon
plassering Warszawa
Polen
Sted Warszawianka Courts
Flate Leire / utendørs
Nettsted www.orangewarsawopen.pl
ATP-tur
Kategori ATP International Series
(2001–2008)
Tegne 32S / 32Q / 16D
Premiepenger € 450.000
WTA-tur
Kategori WTA Tier IV
(1998)
WTA Tier III
(1999–2004)
Tegne 32S / 32Q / 16D

The Orange Warsaw Åpne (tidligere Orange Prokom Open) var en årlig menns tennis turnering spilles i Polen som en del av ATP-touren . Turneringen ble spilt på leirbaner . Herreturneringen begynte i 2001, da San Marino Open flyttet til Sopot. Fram til 2007 ble turneringen arrangert i Sopot , før de flyttet til Warszawa i 2008.

Det var også en dameturnering på samme side. Den ble først organisert i 1992 som en konkurranse på lavere nivå. I 1998 ble turneringen en Tier IV-turnering på WTA Tour . Året etter flyttet den opp til nivå III. Dameturneringen brettet seg i 2004.

Tidligere finaler

Menns singler

plassering År Champion 2. plass Resultat
Warszawa 2008 Russland Nikolay Davydenko Spania Tommy Robredo 6–3, 6–3
Sopot 2007 Spania Tommy Robredo Argentina José Acasuso 7–5, 6–0
2006 Russland Nikolay Davydenko Tyskland Florian Mayer 7–6 (7–5) , 5–7, 6–4
2005 Frankrike Gaël Monfils Tyskland Florian Mayer 7–6 (8–6) , 4–6, 7–5
2004 Spania Rafael Nadal Argentina José Acasuso 6–3, 6–4
2003 Argentina Guillermo Coria Spania David Ferrer 7–5, 6–1
2002 Argentina José Acasuso Argentina Franco Squillari 2–6, 6–1, 6–3
2001 Spania Tommy Robredo Spania Albert Portas 1–6, 7–5, 7–6 (7–2)

Damesingler

plassering År Champion 2. plass Resultat
Sopot 2004 Italia Flavia Pennetta Tsjekkisk Republikk Klára Zakopalová 7–5, 3–6, 6–3
2003 Israel Anna Smashnova Tsjekkisk Republikk Klára Zakopalová 6–2, 6–0
2002 Russland Dinara Safina Slovakia Henrieta Nagyová 6–3, 4–0 ret.
2001 Spania Cristina Torrens Spania Gala León García 6–2, 6–2
2000 Tyskland Anke Huber Spania Gala León García 7–6, 6–3
1999 Spania Conchita Martínez Slovakia Karina Habšudová 6–1, 6–1
1998 Slovakia Henrieta Nagyová Tyskland Elena Wagner 6–3, 5–7, 6–1

Dobbel herre

plassering År Mester 2. plass Resultat
Warszawa 2008 Polen Mariusz Fyrstenberg Marcin Matkowski
Polen
Russland Nikolay Davydenko Yuri Schukin
Kasakhstan
6–0, 3–6, [10–4]
Sopot 2007 Polen Mariusz Fyrstenberg Marcin Matkowski
Polen
Argentina Martín García Sebastián Prieto
Argentina
6–1, 6–1
2006 Tsjekkisk Republikk František Čermák Leoš Friedl
Tsjekkisk Republikk
Argentina Martín García Sebastián Prieto
Argentina
6–3, 7–5
2005 Polen Mariusz Fyrstenberg Marcin Matkowski
Polen
Argentina Lucas Arnold Ker Sebastián Prieto
Argentina
7–6 (9–7) , 6–4
2004 Tsjekkisk Republikk František Čermák Leoš Friedl
Tsjekkisk Republikk
Argentina Martín García Sebastián Prieto
Argentina
2–6, 6–2, 6–3
2003 Polen Mariusz Fyrstenberg Marcin Matkowski
Polen
Tsjekkisk Republikk František Čermák Leoš Friedl
Tsjekkisk Republikk
6–4, 6–7 (7–9) , 6–3
2002 Tsjekkisk Republikk František Čermák Leoš Friedl
Tsjekkisk Republikk
Sør-Afrika Jeff Coetzee Nathan Healey
Australia
7–5, 7–5
2001 Australia Paul Hanley Nathan Healey
Australia
Georgia (land) Irakli Labadze Attila Sávolt
Ungarn
7–6 (12–10) , 6–2

Dobbeltrom for kvinner

plassering År Mester 2. plass Resultat
Sopot 2004 Spania Nuria Llagostera Vives Marta Marrero
Spania
Polen Klaudia Jans Alicja Rosolska
Polen
6–4, 6–3
2003 Ukraina Tatiana Perebiynis Silvija Talaja
Kroatia
Estland Maret Ani Libuše Průšová
Tsjekkisk Republikk
6–4, 6–2
2002 Russland Svetlana Kuznetsova Arantxa Sánchez Vicario
Spania
Russland Evgenia Kulikovskaya Ekaterina Sysoeva
Russland
6–2, 6–2
2001 Sør-Afrika Joannette Kruger Francesca Schiavone
Italia
Ukraina Yulia Beygelzimer Anastasia Rodionova
Russland
6–4, 6–0
2000 Spania Virginia Ruano Pascual Paola Suárez
Argentina
Sverige Åsa Carlsson Rita Grande
Italia
7–5, 6–1
1999 Argentina Laura Montalvo Paola Suárez
Argentina
Spania Gala León García María Sánchez Lorenzo
Spania
6–4, 6–3
1998 Tsjekkisk Republikk Květa Peschke Helena Vildová
Tsjekkisk Republikk
Sverige Åsa Carlsson Seda Noorlander
Nederland
6–3, 6–2

Se også

Eksterne linker