Romania ved sommer -OL 2000 - Romania at the 2000 Summer Olympics
Romania ved sommer -OL 2000 | |
---|---|
IOC -kode | ROU (ROM brukt på disse spillene) |
INGEN C | Rumensk olympisk og sportskomité |
Nettsted |
www |
i Sydney | |
Konkurrenter | 145 (71 menn og 74 kvinner) i 16 idretter |
Flaggbærer | Elisabeta Oleniuc-Lipă |
Medaljer rangert som 11. plass |
|
Sommer -OL -opptredener ( oversikt ) | |
Romania konkurrerte ved sommer -OL 2000 i Sydney , Australia . 145 konkurrenter, 71 menn og 74 kvinner, deltok på 116 arrangementer i 16 idretter. På lekene var det en del kontroverser da gymnast Andreea Răducan ble fratatt sin individuelle gullmedalje etter å ha testet positivt for et sentralstimulerende middel. Răducan hadde tatt kald medisin som inneholdt pseudoefedrin gitt av en teamlege.
Medaljere
Disse kampene var Romania beste utstilling, både i antall gullmedaljer og totalt medaljer som ble vunnet på ikke- boikottede kamper.
Friidrett
- Menn
- Spor- og veihendelser
Atlet | Begivenhet | Varme | Kvartfinale | Semifinale | Endelig | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Resultat | Rang | Resultat | Rang | Resultat | Rang | Resultat | Rang | ||
Florin Ionescu | 3000 m brattløype | 8: 37,44 | 27 | Gikk ikke videre | |||||
Costică Bălan | 20 km gange | Ikke tilgjengelig | 1:23:42 | 18 |
- Feltarrangementer
Atlet | Begivenhet | Kvalifikasjon | Endelig | ||
---|---|---|---|---|---|
Avstand | Posisjon | Avstand | Posisjon | ||
Bogdan Ţărus | Lengdehopp | 8.00 | 12 q | 8.00 | 9 |
Ionuţ Pungă | Trippelhopp | 16,72 | 14 | Gikk ikke videre | |
Gheorghe Guşet | Kulestøt | 18.56 | 30 | Gikk ikke videre | |
Costel Grasu | Diskokast | NM | - | Gikk ikke videre |
- Kvinner
- Spor- og veihendelser
Atlet | Begivenhet | Varme | Kvartfinale | Semifinale | Endelig | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Resultat | Rang | Resultat | Rang | Resultat | Rang | Resultat | Rang | ||
Otilia Silvia Ruicu | 400 m | 52,65 | 27 Sp | 52,28 | 22 | Gikk ikke videre | |||
Elena Iagăr | 800 m | 2: 07.56 | 30 | Gikk ikke videre | |||||
Elena Iagăr | 1500 m | 4: 11,35 | 21 | Ikke tilgjengelig | 4: 14,75 | 23 | Gikk ikke videre | ||
Gabriela Szabo | 4: 08.33 | 3 Sp | Ikke tilgjengelig | 4: 07.38 | 11 | 4: 05.27 | |||
Violeta Szekely | 4: 10,18 | 11 | Ikke tilgjengelig | 4: 06,60 | 7 Sp | 4: 05.15 | |||
Gabriela Szabo | 5000 m | 15: 08.36 | 2 Sp | Ikke tilgjengelig | 14: 40,79 ELLER | ||||
Ionela Tirlea | 400 meter hekk | 56,40 | 16 q | Ikke tilgjengelig | 54,70 | 5 q | 54,35 | 6 | |
Anuța Cătună | Maraton | Ikke tilgjengelig | DNF | ||||||
Alina Gherasim | Ikke tilgjengelig | 2:36:16 | 29 | ||||||
Lidia Şimon | Ikke tilgjengelig | 2:23:22 | |||||||
Norica Câmpean | 20 km gange | Ikke tilgjengelig | 1:31:50 | 6 | |||||
Ana Maria Groza | Ikke tilgjengelig | 1:33:38 | 1. 3 |
- Feltarrangementer
Atlet | Begivenhet | Kvalifikasjon | Endelig | ||
---|---|---|---|---|---|
Avstand | Posisjon | Avstand | Posisjon | ||
Oana Pantelimon | Høydehopp | 1,94 | 12 Sp | 1,99 | |
Monica Iagăr | 1,94 | 10 Sp | 1,93 | 9 | |
Cristina Elena Nicolau | Trippelhopp | 14.14 | 10 q | 14.17 | 6 |
Nicoleta Grasu | Diskokast | 58,57 | 19 | Gikk ikke videre | |
Ana Mirela Ţermure | Spydkast | 56,31 | 22 | Gikk ikke videre | |
Felicia Ţilea-Moldovan | 58,75 | 15 | Gikk ikke videre |
- Kombinerte arrangementer - Heptathlon
Atlet | Begivenhet | 100H | HJ | SP | 200 m | LJ | JT | 800 m | Endelig | Rang |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Viorica Tigau | Resultat | 13.39 | 1,72 | 11.53 | 24,80 | 6.01 | 43,48 | 2: 19,65 | 5893 | 18 |
Poeng | 1066 | 879 | 630 | 905 | 853 | 732 | 828 |
Boksing
- Menn
Atlet | Begivenhet | 32 -runde | 16 -delsfinale | Kvartfinale | Semifinaler | Endelig | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Rang | ||||
Marian Velicu | Lett flyvekt |
Ballioğlu ( TUR ) W 20–8 |
Romero ( CUB ) L RSC |
Gikk ikke videre | |||||
Bogdan Dobrescu | Fluvekt |
Yang X ( CHN ) W 12–3 |
Mantilla ( CUB ) L RSC |
Gikk ikke videre | |||||
George Olteanu | Bantamvekt |
Mikaelyan ( GRE ) W 7–2 |
Morales ( MEX ) W RSC |
Vinson ( USA ) L 19–26 |
Gikk ikke videre | ||||
Ovidiu Bobîrnat | Fjærvekt |
Sattarkhanov ( KAZ ) L 5–14 |
Gikk ikke videre | ||||||
Gheorghe Lungu | Lett |
Tebebu ( ETH ) W 15–3 |
Bejarano ( MEX ) L 11–14 |
Gikk ikke videre | |||||
Dorel Simion | Weltervekt |
Tsie ( LES ) W RSC |
Guerra ( CUB ) W 11–7 |
Küchler ( GER ) W 26–14 |
Saitov ( RUS ) L 10–19 |
Gikk ikke videre | |||
Marian Simion | Lett mellomvekt |
Di Corcia ( ITA ) W 19–8 |
Zertuche ( MEX ) W RSC |
Esther ( FRA ) W RSC |
Thongburan ( THA ) W 26–16 |
Ibraimov ( KAZ ) L 23–25 |
|||
Oleksandr Zubrihin | Mellomvekt |
Kinzi ( ALG ) W 19–8 |
Kumar ( IND ) W 12–3 |
Gutiérrez ( CUB ) L KO |
Gikk ikke videre | ||||
Claudio Rîşco | Lett tungvekt |
Mihaylov ( UZB ) L 6–15 |
Gikk ikke videre | ||||||
Constantin Onofrei | Super tungvekt | HA DET |
Peter ( NGR ) L 14–17 |
Gikk ikke videre |
Kanopadling
Sprint
- Menn
Atlet | Begivenhet | Varmer | Semifinaler | Endelig | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | ||
Florin Huidu | C-1500 m | 1: 53.076 | 4 QS | 1: 53.277 | 4 | Gikk ikke videre | |
C-1 1000m | 3: 56,770 | 5 QS | 4: 03.910 | 5 | Gikk ikke videre | ||
Florin Popescu Mitică Pricop |
C-2500 m | 1: 41,904 | 1 QF | HA DET | 1: 54.260 | ||
C-2 1000 m | 3: 37.340 | 1 QF | HA DET | 3: 37,355 | |||
Geza Magyar | K-1500 m | 1: 42,733 | 3 QS | 1: 41,482 | 4 | Gikk ikke videre | |
Marian Băban | K-1 1000 m | 3: 45,127 | 5 QS | 3: 47.215 | 7 | Gikk ikke videre | |
Vasile Curuzan Romică Şerban |
K-2500 m | 1: 33,184 | 4 QS | 1: 32.975 | 6 | Gikk ikke videre | |
Vasile Curuzan Sorin Petcu Romică Şerban Marian Sîrbu |
K-4 1000 m | 3: 05.341 | 5 QS | 3: 05.101 | 6 | Gikk ikke videre |
- Kvinner
Atlet | Begivenhet | Varmer | Semifinaler | Endelig | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | ||
Sanda Toma | K-1500 m | 1: 54.738 | 4 QS | 1: 56.310 | 5 | Gikk ikke videre | |
Raluca Ioniţǎ Mariana Limbău |
K-2500 m | 1: 43.204 | 4 QS | HA DET | 1: 59.264 | 4 | |
Raluca Ioniţǎ Mariana Limbău Elena Radu Sanda Toma |
K-4500 m | 1: 35,935 | 3 QF | HA DET | 1: 37,010 |
Qualification Legend: ' R = Qualify to repasage; QS = Kvalifisering til semifinale; QF = Kvalifiserer direkte til finalen
Dykking
- Menn
Atlet | Begivenhet | Preliminaries | Semifinaler | Endelig | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Poeng | Rang | Poeng | Rang | Poeng | Rang | ||
Gabriel Chereches | 3 m springbrett | 318,27 | 35 | Gikk ikke videre | |||
10 m plattform | 320,61 | 30 | Gikk ikke videre |
- Kvinner
Atlet | Begivenhet | Preliminaries | Semifinaler | Endelig | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Poeng | Rang | Poeng | Rang | Poeng | Rang | ||
Clara Elena Ciocan | 3 m springbrett | 265,29 | 21 | Gikk ikke videre | |||
Anişoara Oprea | 221,82 | 36 | Gikk ikke videre |
Gjerde
Fem fektere, tre menn og to kvinner, representerte Romania i 2000.
- Menn
Atlet | Begivenhet | Runde med 64 | 32 -runde | 16 -delsfinale | Kvartfinale | Semifinale | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Motstanden Score |
Motstanden Score |
Motstanden Score |
Motstanden Score |
Motstanden Score |
Motstanden Score |
Rang | ||
Mihai Covaliu | Menns sabel | Ha det |
Jaskot ( POL ) W 15–12 |
Lapkes ( BLR ) W 15–11 |
Tuoya ( FRA ) W 15–12 |
Kothny ( GER ) W 15–12 |
Gourdain ( FRA ) W 15–12 |
|
Victor Gaureanu | Ha det |
Tarantino ( ITA ) W 15–10 |
Pilett ( FRA ) W 15–10 |
Gourdain ( FRA ) L 14–15 |
Gikk ikke videre | |||
Florin Lupeică |
Maya ( CUB ) W 15–10 |
Köves ( HUN ) L 14–15 |
Gikk ikke videre | |||||
Mihai Covaliu Victor Gaureanu Florin Lupeică |
Herrelag sabel | Ikke tilgjengelig |
Polen (POL) W 45-20 |
Russland (RUS) L 28-45 |
Tyskland (GER) L 27-45 |
4 |
- Kvinner
Atlet | Begivenhet | Runde med 64 | 32 -runde | 16 -delsfinale | Kvartfinale | Semifinale | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Motstanden Score |
Motstanden Score |
Motstanden Score |
Motstanden Score |
Motstanden Score |
Motstanden Score |
Rang | ||
Laura Cârlescu-Badea | Kvinners folie | Ha det |
Dussu ( CUB ) W 15–6 |
Jie ( CHN ) W 15–7 |
Bianchedi ( ITA ) W 15–4 |
Vezzali ( ITA ) L 8–15 |
Trillini ( ITA ) L 9–15 |
4 |
Reka Zsofia Lazăr-Szabo | Ha det |
Mahoney ( CAN ) W 15–10 |
Marsh ( USA ) W 15–7 |
Vezzali ( ITA ) L 8–9 |
Gikk ikke videre |
Gymnastikk
Menns kunstneriske
- Team
Atlet | Begivenhet | Kvalifikasjon | Endelig | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Apparater | Total | Rang | Apparater | Total | Rang | ||||||||||||
F | PH | R | V | PB | HB | F | PH | R | V | PB | HB | ||||||
Marian Dragulescu | Team | 9.700 Sp | 9.500 | 9.575 | 9,637 | 9,625 | 9.312 | 57,349 | 7 Sp | 9.387 | 9.387 | 9.537 | 9,737 | 9.587 | 9.550 | 57.186 | Ikke tilgjengelig |
Sjeldne Orzata | 9.337 | 9.500 | 9,637 | 9,637 | 9.162 | 9.287 | 56.560 | 19 Sp | 9.237 | 9.425 | 9.575 | 9,637 | 8.962 | 9.650 | 56.486 | ||
Florentin Pescaru | 8,850 | 9.562 | 9.237 | 9.587 | 9.375 | 9.212 | 55,823 | 33 | 9.550 | 9.450 | 9.575 | 9.600 | 9.050 | 8,687 | 55.786 | ||
Ioan Suciu | 9.437 | 9,712 | 9.425 | 9.350 | 9.612 | 9.237 | 56.773 | 15 Sp | 9.212 | 9,637 | 9.537 | 9,737 | 9.587 | 9.550 | 56.836 | ||
Marius Urzică | Ikke tilgjengelig | 9,812 | Ikke tilgjengelig | 9.662 | 9.575 | 29.049 | 82 | Ikke tilgjengelig | 9.787 | Ikke tilgjengelig | 9,712 | 8,787 | 28.286 | ||||
Total | 37.324 | 38,586 | 37.874 | 38.211 | 38.274 | 37.411 | 227.480 | 6 Sp | 37.386 | 38.299 | 37.836 | 38.661 | 37,999 | 37.362 | 227.543 | 6 |
- Individuelle hendelser
Atlet | Begivenhet | Apparater | Total | Rang | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
F | PH | R | V | PB | HB | ||||
Marian Dragulescu | Over alt | 9,637 | 9.300 | 9.562 | 9.562 | 9.487 | 9.550 | 57.098 | 1. 3 |
Sjeldne Orzata | 9.312 | 9.612 | 9,637 | 9.662 | 9.462 | 9,700 | 57.385 | 11 | |
Ioan Suciu | 8,712 | 9,725 | 9.325 | 9.212 | 9.400 | 9.412 | 55.786 | 28 | |
Marian Dragulescu | Gulv | 9,712 | Ikke tilgjengelig | 9,712 | 6 | ||||
Marius Urzica | Pommel hest | Ikke tilgjengelig | 9.862 | Ikke tilgjengelig | 9.862 | ||||
Parallelle barer | Ikke tilgjengelig | 8.887 | Ikke tilgjengelig | 8.887 | 8 |
Kvinners kunstneriske
- Team
Atlet | Begivenhet | Kvalifikasjon | Endelig | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Apparater | Total | Rang | Apparater | Total | Rang | ||||||||
V | UB | BB | F | V | UB | BB | F | ||||||
Simona Amanar | Team | 9.743 Sp | 9.562 | 9,675 | 9.737 Sp | 38.717 | 2 Sp | 9,712 | 9.550 | 9,837 | 9.762 | 38.861 | Ikke tilgjengelig |
Loredana Boboc | 9.250 | 9.550 | 9,675 | 9.337 | 37.812 | 17 | 9.400 | 9.475 | 9.600 | 9,700 | 38.175 | ||
Andreea Isarescu | 9.193 | 9,625 | Ikke tilgjengelig | 18.818 | 86 | 9.575 | 9.687 | Ikke tilgjengelig | 9.600 | 28.862 | |||
Maria Olaru | 9,625 | 9.225 | 9.787 Sp | 9.575 | 38.212 | 10 Sp | 9.581 | 9.525 | 9.787 | 9.687 | 38.580 | ||
Claudia Presacan | Ikke tilgjengelig | 9.775 Sp | 8,925 | 18.700 | 88 | Ikke tilgjengelig | 9.450 | Ikke tilgjengelig | 9.450 | ||||
Andreea Raducan | 9.743 Sp | 9.562 | 9,675 | 9.737 Sp | 38.717 | 2 Sp | 9,712 | 9.550 | 9,837 | 9.762 | 38.861 | ||
Total | 38.343 | 38.287 | 38.912 | 38.449 | 153.991 | 2 Sp | 38.461 | 38.237 | 38,986 | 38.924 | 154.608 |
- Individuelle hendelser
Atlet | Begivenhet | Apparater | Total | Rang | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
V | UB | BB | F | ||||
Simona Amanar | Over alt | 9.656 | 9.512 | 9.662 | 9,812 | 38.642 | |
Maria Olaru | 9.656 | 9.600 | 9,700 | 9,625 | 38.581 | ||
Andreea Raducan | Diskvalifisert | ||||||
Simona Amanar | Hvelv | 9.537 | Ikke tilgjengelig | 9.537 | 6 | ||
Gulv | Ikke tilgjengelig | 9,712 | 9,712 | ||||
Maria Olaru | Balanse stråle | Ikke tilgjengelig | 9,700 | Ikke tilgjengelig | 9,700 | 6 | |
Claudia Presacan | Ikke tilgjengelig | 9,750 | Ikke tilgjengelig | 9,750 | 4 | ||
Andreea Raducan | Hvelv | 9.693 | Ikke tilgjengelig | 9.693 |
Håndball
- Aurelia Stoica
- Valeria Motogna-Beşe
- Cristina Vărzaru
- Cristina Dogaru-Cucuian
- Elena Napăr
- Gabriela Doina Tănaşe
- Lidia Drăgănescu
- Luminită Huţupan-Dinu
- Mihaela Ignat
- Nicoleta Alina Dobrin
- Ramona Farcău
- Steluţa Luca
- Talida Tolnai
- Victorina Bora
Gruppe A
Team | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Poeng |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sør-Korea | 4 | 4 | 0 | 0 | 131 | 100 | +31 | 8 |
Ungarn | 4 | 2 | 1 | 1 | 119 | 106 | +13 | 5 |
Frankrike | 4 | 2 | 0 | 2 | 90 | 93 | -3 | 4 |
Romania | 4 | 1 | 1 | 2 | 99 | 101 | -2 | 3 |
Angola | 4 | 0 | 0 | 4 | 98 | 137 | -39 | 0 |
19. september 2000 | |||
Romania | 25 - 34 | Sør-Korea | |
21. september 2000 | |||
Angola | 25 - 35 | Romania | |
23. september 2000 | |||
Romania | 21 - 21 | Ungarn | |
25. september 2000 | |||
Frankrike | 21 - 18 | Romania |
Kvartfinale
28. september 2000 | |||
Norge | 28 - 16 | Romania |
5.– 8. plass
30. september 2000 | |||
Østerrike | 29 - 23 | Romania |
7. plass
1. oktober 2000 | |||
Brasil | 33 - 38 | Romania |
Judo
- Menn
Atlet | Begivenhet | 32 -runde | 16 -delsfinale | Kvartfinale | Semifinaler | Repechage 1 | Repechage 2 | Repechage 3 | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Rang | ||
Claudiu Bastea | 73 kg menn |
Nakamura ( JPN ) L 0010–0110 |
Gikk ikke videre | |||||||
Adrian Croitoru | 90 kg menn |
Geraldino ( DOM ) W 0010-0001 |
Morozov ( RUS ) W 1001-0000 |
Huizinga ( NED ) L 0000-0001 |
Ikke tilgjengelig |
Olson ( USA ) L 0001-1000 |
Gikk ikke videre | |||
Radu Ivan | 100 kg menn |
Svirin ( BLR ) W 0100-0000 |
Jikurauli ( GEO ) L 0001-1001 |
Gikk ikke videre | ||||||
Gabriel Munteanu | +100 kg for menn |
Jakl ( CZE ) L 0000-1011 |
Gikk ikke videre |
- Kvinner
Atlet | Begivenhet | 32 -runde | 16 -delsfinale | Kvartfinale | Semifinaler | Repechage 1 | Repechage 2 | Repechage 3 | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Rang | ||
Laura Moise | 48 kg kvinner |
Park SJ ( KOR ) W |
Savon ( CUB ) L |
Gikk ikke videre | ||||||
Ioana Maria Aluas | 52 kg kvinner |
Diaz ( VEN ) W |
Liu X ( CHN ) L |
Ikke tilgjengelig |
Devi ( IND ) W |
Souakri ( ALG ) W |
Kye ( PRK ) L |
5 | ||
Simona Richter | 78 kg kvinner | Ha det |
Cowen ( GBR ) W |
Luna ( CUB ) L |
Ikke tilgjengelig |
Tong ( USA ) W |
Lee Sy ( KOR ) W |
Rakels ( BEL ) W |
Moderne femkamp
Atlet | Begivenhet | Skyting (10 m luftpistol) |
Fekting (épée one touch) |
Svømming (200 m fristil) |
Ridning (sprangridning) |
Løping (3000 m) |
Totale poeng | Endelig rangering | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Poeng | Rang | MP -poeng | Resultater | Rang | MP poeng | Tid | Rang | MP poeng | Straffer | Rang | MP poeng | Tid | Rang | MP -poeng | ||||
Nicolae Papuc | Herre | 178 | 2 | 1156 | 12 | 1. 3 | 800 | 2: 10,86 | 16 | 1192 | DNF | - | 0 | 9: 53,89 | 18 | 1026 | 4174 | 21 |
Roing
- Menn
Atlet | Begivenhet | Varmer | Repechage | Semifinaler | Endelig | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | ||
Valeriu Andruanche Adrian Bucenschi Florin Corbeanu Valentin Robu |
Coxless fire | 6: 14.00 | 4 R | 6: 11,24 | 2 Sp | 6: 15,14 | 6 FB | 6: 06,73 | 10 |
Dorin Alupei Andrei Banica Vasile Mastacan Costel Mutescu Cornel Nemtoc Gheorghe Pirvan Dumitru Raducanu Viorel Talapan Florian Tudor |
Åtte | 5: 56,93 | 4 R | 5: 43,24 | 2 FA | Ikke tilgjengelig | 5: 43,89 | 6 |
- Kvinner
Atlet | Begivenhet | Varmer | Repechage | Semifinaler | Endelig | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | ||
Georgeta Damian Doina Ignat |
Coxless par | 7: 16,22 | 1 Sp | Ikke tilgjengelig | 7: 11.00 | ||||
Veronica Cogeanu-Cochela Elisabeta Oleniuc-Lipa |
Dobbel sculls | 7: 08.70 | 1 Sp | Ikke tilgjengelig | 7: 05.05 | 5 | |||
Angela Alupei Constanta Burcica |
Lette dobbeltsculler | 7: 16,65 | 1 Sp | Ikke tilgjengelig | 6: 59,85 | 1 FA | 7: 02,64 | ||
Aurica Barascu Elena Popa Crina Violeta Serediuc Doina Spircu |
Firemannsrom | 6: 52,01 | 5 R | 6: 50,34 | 4 FB | Ikke tilgjengelig | 6: 46,78 | 9 | |
Veronica Cochela Georgeta Damian Maria Dumitrache Liliana Gafencu Elena Georgescu Doina Ignat Elisabeta Lipa Ioana Olteanu Viorica Susanu |
Åtte | 6: 06,66 | 1 Sp | Ikke tilgjengelig | 6: 06.44 |
Skyting
- Menn
Atlet | Begivenhet | Kvalifikasjon | Endelig | ||
---|---|---|---|---|---|
Poeng | Rang | Total | Rang | ||
Sorin Babii | 10m luftpistol | 578 | 11 | Gikk ikke videre | |
50m pistol | 560 | 9 | Gikk ikke videre | ||
Iulica Cazan | 25m hurtigpistol | 583 | 11 | Gikk ikke videre | |
Iulian Raicea | 587 | 1 Sp | 684,6 | ||
10m luftpistol | 569 | 30 | Gikk ikke videre |
Svømming
- Menn
Atlet | Begivenhet | Varme | Semifinale | Endelig | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | ||
Dragoş Coman | 200 m fristil | 1: 50,20 | 17 | Gikk ikke videre | |||
400m fristil | 3: 48,77 NR | 7 Sp | Ikke tilgjengelig | 3: 47,38 NR | 5 | ||
1500 m fristil | 15: 12,64 NR | 9 | Gikk ikke videre | ||||
Răzvan Florea | 100m rygg | 56,35 NR | = 21 | Gikk ikke videre | |||
200m rygg | 1: 59,79 | 5 Sp | 1: 59,44 NR | 5 Sp | 1: 59,05 NR | 6 | |
Ioan Gherghel | 100 m sommerfugl | 54,13 | 21 | Gikk ikke videre | |||
200 m sommerfugl | 1: 59,48 | 17 | Gikk ikke videre | ||||
Cezar Bădiţă | 200m individuell medley | 2: 02.48 NR | 9 Sp | 2: 02.02 | 5 | Gikk ikke videre | |
400m individuell medley | 4: 17.11 NR | 4 Sp | Ikke tilgjengelig | 4: 20,91 | 7 | ||
Cezar Bădiţă Dragoş Coman Răzvan Florea Ioan Gherghel |
4x200m fristil stafett | 7: 24.06 | 9 | Gikk ikke videre |
- Kvinner
Atlet | Begivenhet | Varme | Semifinale | Endelig | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | ||
Camelia Potec | 200 m fristil | 2: 00.18 | 5 Sp | 1: 59,54 | 2 Sp | 1: 59,46 | 7 |
400m fristil | 4: 11,92 | 11 | Gikk ikke videre | ||||
Simona Păduraru | 4: 13,89 | 16 | Gikk ikke videre | ||||
Diana Mocanu | 100m rygg | 1: 01.18 NR | 2 Sp | 1: 00,70 NR | 1 Sp | 1: 00.21 ELLER | |
200m rygg | 2: 09.21 NR | 1 Sp | 2: 09,64 | 1 Sp | 2: 08.16 | ||
100 m sommerfugl | 59,72 NR | 12 Sp | 59,12 NR | 3 Sp | 59,43 | 8 | |
Beatrice Căslaru | 200 m bryst | 2: 27,59 | 6 Sp | Trakk seg | |||
200m individuell medley | 2: 13,72 | 2 Sp | 2: 13,31 | 1 Sp | 2: 12,57 | ||
Diana Mocanu | 2: 29,58 | 34 | Gikk ikke videre | ||||
Beatrice Căslaru | 400m individuell medley | 4: 41.04 | 4 Sp | Ikke tilgjengelig | 4: 37,18 | ||
Ioana Diaconescu Florina Herea Diana Mocanu Camelia Potec |
4x100m fristil stafett | 3: 48,78 | 12 | Gikk ikke videre | |||
Lorena Diaconescu Florina Herea Simona Păduraru Camelia Potec |
4x200m fristil stafett | 8: 05.24 | 3 Sp | Ikke tilgjengelig | 8: 01,63 | 4 | |
Ioana Diaconescu Florina Herea Simona Păduraru Raluca Udroiu |
4x100m medley stafett | 4: 23,56 | 18 | Gikk ikke videre |
Bordtennis
Atlet | Begivenhet | Gruppespill | 32 -runde | 16 -delsfinale | Kvartfinale | Semifinaler | Final / BM | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Rang | Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Rang | ||
Adrian Crișan | Herresingler |
Blaszczyk ( POL ) L 2-3 |
Gerada ( AUS ) W 3-0 |
2 | Gikk ikke videre | |||||
Otilia Badescu | Singel for kvinner |
Fadeyeva ( RUS ) W 3-1 |
Silva ( BRA ) W 3-0 |
1 Sp |
Suk ( KOR ) L 2-3 |
Gikk ikke videre |
Tennis
Atlet | Begivenhet | Runde med 64 | 32 -runde | 16 -delsfinale | Kvartfinale | Semifinaler | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Motstanden Score |
Motstanden Score |
Motstanden Score |
Motstanden Score |
Motstanden Score |
Motstanden Score |
Rang | ||
Andrei Pavel | Herresingler |
Norman ( SVE ) L 7-6, 3-6, 8-10 |
Gikk ikke videre | |||||
Ruxandra Dragomir | Singel for kvinner |
Pratt ( AUS ) L 3-6, 3-6 |
Gikk ikke videre |
Vektløfting
Menn
Atlet | Begivenhet | Snatch | Clean & Jerk | Total | Rang | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 1 | 2 | 3 | ||||
Adrian Jigău | - 56 kg | 122,5 |
|
|
152,5 |
|
|
275,0 | 6 |
Valeriu Calancea | - 85 kg | 155,0 | 160,0 |
|
195,0 |
|
205,0 | 365,0 | 10 |
Florin Vlad | - 105 kg | 175,0 | 180,0 |
|
215,0 | 220,0 | 225,0 | 405,0 | 7 |
Marius Alecu | + 105 kg | 165,0 | 170,0 | 175,0 | 215,0 |
|
|
390,0 | 15 |
Bryting
- Freestyle
Atlet | Begivenhet | Elimineringsbasseng | Kvartfinale | Semifinale | Final / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Rang | Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Rang | ||
Nicolae Ghiță | 85 kg |
Khadem ( IRI ) L 3-5 |
Kapuvari ( HUN ) L 1-2 |
Aka-Akesse ( CIV ) W 10-0 |
3 | Gikk ikke videre |
- Gresk-romersk
Atlet | Begivenhet | Elimineringsbasseng | Kvartfinale | Semifinale | Final / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Rang | Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Rang | ||
Marian Sandu | 54 kg |
Kang ( PRK ) W 8-7 |
Shevtsov ( RUS ) L 8-11 |
Ikke tilgjengelig | 3 | Gikk ikke videre | |||
Constantin Borascu | 58 kg |
Yildiz ( GER ) L 4-6 |
Barguaoui ( TUN ) W 7-0 |
Nikonorov ( RUS ) L 3-7 |
3 | Gikk ikke videre | |||
Ender Memet | 69 kg |
Azcuy ( CUB ) L 3-4 |
Abdo ( AUS ) W 11-0 |
Ikke tilgjengelig | 2 | Gikk ikke videre | |||
Petru Sudureac | 97 kg |
Ljungberg ( SVE ) L 2-3 |
Mollov ( BUL ) W 6-1 |
Ikke tilgjengelig | 2 | Gikk ikke videre |
Se også
Merknader
- Wallechinsky, David (2004). The Complete Book of the Summer Olympics (Athen 2004 -utgaven) . Toronto, Canada. ISBN 1-894963-32-6 .
- Den internasjonale olympiske komité (2001). Resultatene . Hentet 12. november 2005.
- Sydney organisasjonskomité for de olympiske leker (2001). Offisiell rapport fra XXVII Olympiad bind 1: Forberedelse til lekene . Hentet 20. november 2005.
- Sydney organisasjonskomité for de olympiske leker (2001). Offisiell rapport fra XXVII Olympiad bind 2: Feiring av lekene . Hentet 20. november 2005.
- Sydney organisasjonskomité for de olympiske leker (2001). Resultatene . Hentet 20. november 2005.
- Internasjonale olympiske komités nettsted