Roing ved Sommer-OL 1936 - Coxless menns menn - Rowing at the 1936 Summer Olympics – Men's coxless four
Kvinner uten coxless på Games of the XI Olympiad
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dato | 12.– 14. august | ||||||||||||
Konkurrenter | 36 fra 9 nasjoner | ||||||||||||
Medaljere | |||||||||||||
| |||||||||||||
Roing ved Sommer-OL 1936 | |
---|---|
Enkelt sculls | menn |
Dobbelt sculls | menn |
Coxless par | menn |
Coxed par | menn |
Coxless fire | menn |
Coxed fire | menn |
Åtte | menn |
De menns firer uten styrmann konkurranse på Sommer-OL 1936 i Berlin fant sted på Grünau på Langer See .
Rute
Dato | Rund |
---|---|
12. august 1936 | Varmes opp |
13. august 1936 | Semifinale |
14. august 1936 | Endelig |
Resultater
Varmes opp
Første båt av hvert heat kvalifisert til finalen, resten går til semifinalen.
Varme 1
Rang | Roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Rudolf Eckstein Anton Rom Martin Karl Wilhelm Menne |
Tyskland | 6: 22,5 | Q |
2 |
Rudolf Höpfler Camillo Winkler Wilhelm Pichler Hans Binder |
Østerrike | 6: 32.1 | |
3 |
Knud Olsen Keld Karise Bjørner Drøger Emil Boje Jensen |
Danmark | 6: 36,8 | |
4 |
Ferenc Dobos Frigyes Pabsz Tibor Vadai Gyula Halmay |
Ungarn | 6: 40,7 | |
5 |
James Thomson Eugene Fruehauf George Hague Alfred Sapecky |
forente stater | 6: 41.4 |
Varm opp 2
Rang | Roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Hermann Betschart Hans Homberger Alex Homberger Karl Schmid |
Sveits | 6: 27.2 | Q |
2 |
Martin Bristow Alan Barrett Peter Jackson John Sturrock |
Storbritannia | 6: 30.8 | |
3 |
Antonio Ghiardello Luigi Luscardo Aldo Pellizzoni Francesco Pittaluga |
Italia | 6: 34,5 | |
4 |
Mak Schoorl Flip Regout Hotse Bartlema Simon de Wit |
Nederland | 6: 46,0 |
Semifinale
De to første kvalifiserer til finalen.
Varme 1
Rang | Roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Rudolf Höpfler Camillo Winkler Wilhelm Pichler Hans Binder |
Østerrike | 7: 23.4 | Q |
2 |
Knud Olsen Keld Karise Bjørner Drøger Emil Boje Jensen |
Danmark | 7: 27.6 | Q |
3 |
James Thomson Eugene Fruehauf George Hague Alfred Sapecky |
forente stater | 7: 31.5 |
Varm opp 2
Rang | Roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Martin Bristow Alan Barrett Peter Jackson John Sturrock |
Storbritannia | 7: 27.4 | Q |
2 |
Antonio Ghiardello Luigi Luscardo Aldo Pellizzoni Francesco Pittaluga |
Italia | 7: 33.9 | Q |
3 |
Ferenc Dobos Frigyes Pabsz Tibor Vadai Gyula Halmay |
Ungarn | 7: 57,0 |
Endelig
Rang | Roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
Rudolf Eckstein Anton Rom Martin Karl Wilhelm Menne |
Tyskland | 7: 01,8 | ||
Martin Bristow Alan Barrett Peter Jackson John Sturrock |
Storbritannia | 7: 06.5 | ||
Hermann Betschart Hans Homberger Alex Homberger Karl Schmid |
Sveits | 7: 10.6 | ||
4 |
Antonio Ghiardello Luigi Luscardo Aldo Pellizzoni Francesco Pittaluga |
Italia | 7: 12.4 | |
5 |
Rudolf Höpfler Camillo Winkler Wilhelm Pichler Hans Binder |
Østerrike | 7: 20.5 | |
6 |
Knud Olsen Keld Karise Bjørner Drøger Emil Boje Jensen |
Danmark | 7: 26.3 |