Roing ved sommer-OL 1948 - dobbeltsculler for menn - Rowing at the 1948 Summer Olympics – Men's double sculls
Menn dobbeltsculler på Games of the XIV Olympiad
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dato | 5.–9 august | ||||||||||||
Konkurrenter | 24 fra 12 nasjoner | ||||||||||||
vinnerne | |||||||||||||
| |||||||||||||
Roing ved sommer-OL 1948 | |
---|---|
Enkeltsculler | menn |
Doble skaller | menn |
Koksfritt par | menn |
Coxed par | menn |
Coxless fire | menn |
Coxed fire | menn |
Åtte | menn |
De dobbeltsculler, menn, konkurranse på Sommer-OL 1948 i London fant sted er på Henley kongelige Regatta Course på Henley-on-Thames .
innhold
Rute
Dato | Rund |
---|---|
5. august 1948 | varmer |
6. august 1948 | repechage |
7. august 1948 | semifinale |
9. august 1948 | Endelig |
resultater
varmer
Første båt av hver varme kvalifisert til semifinale, resten går til gjenkjenning.
Varme 1
Rang | roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Jacques Maillet Christian Guilbert |
Frankrike | 6: 47,8 | Q |
2 |
Dickie Burnell Bert Bushnell |
Storbritannia | 6: 56,9 | |
3 |
Mario Ustolin Francesco Dapiran |
Italia | 6: 59.2 |
Varme 2
Rang | roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Ebbe Parsner Aage Larsen |
Danmark | 6: 50,1 | Q |
2 |
Maurice Gueissaz Maurice Matthey |
Sveits | 6: 58,7 | |
3 |
Gabriel Beaudry Fred Graves |
Canada | 7: 09,3 |
Varme 3
Rang | roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Ben Piessens Willy Collet |
Belgia | 6: 50.9 | Q |
2 |
Tom Neumeier Henk van der Meer |
Nederland | 6: 56,1 | |
3 |
Juan Rodríguez William Jones |
Uruguay | 7: 14,0 |
Varme 4
Rang | roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Joe Angyal Arthur Gallagher |
forente stater | 7: 01,3 | Q |
2 |
Ángel Malvicino Teodoro Nölting |
Argentina | 7: 08,0 | |
3 |
Sándor Ormándi József Simó |
Ungarn | 7: 12.1 |
repechage
Første båt av hvert heat kvalifiserte seg til semifinale.
Varme 1
Rang | roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Dickie Burnell Bert Bushnell |
Storbritannia | ? | Q |
2 |
Tom Neumeier Henk van der Meer |
Nederland | 7: 00,2 | |
3 |
Ángel Malvicino Teodoro Nölting |
Argentina | 7: 07.1 |
Varme 2
Rang | roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Mario Ustolin Francesco Dapiran |
Italia | 6: 53,9 | Q |
2 |
Maurice Gueissaz Maurice Matthey |
Sveits | 7: 00,2 | |
3 |
Sándor Ormándi József Simó |
Ungarn | 7: 09,3 |
Varme 3
Rang | roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Juan Rodríguez William Jones |
Uruguay | 7: 02,1 | Q |
2 |
Gabriel Beaudry Fred Graves |
Canada | 7: 08,7 |
semifinale
Første båt av hvert heat kvalifiserte seg til finalen.
Varme 1
Rang | roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Dickie Burnell Bert Bushnell |
Storbritannia | 7: 55.7 | Q |
2 |
Joe Angyal Arthur Gallagher |
forente stater | 8: 07,3 | |
3 |
Ben Piessens Willy Collet |
Belgia | 8: 17,2 |
Varme 2
Rang | roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Ebbe Parsner Aage Larsen |
Danmark | 7: 48.3 | Q |
2 |
Mario Ustolin Francesco Dapiran |
Italia | 7: 58,2 |
Varme 3
Rang | roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Juan Rodríguez William Jones |
Uruguay | 8: 02,2 | Q |
2 |
Jacques Maillet Christian Guilbert |
Frankrike | 8: 33,2 |
Endelig
Rang | roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
Dickie Burnell Bert Bushnell |
Storbritannia | 6: 51.3 | ||
Ebbe Parsner Aage Larsen |
Danmark | 6: 55.3 | ||
Juan Rodríguez William Jones |
Uruguay | 7: 12.4 |