Roing ved Sommer-OL 1952 - Coxless menns par - Rowing at the 1952 Summer Olympics – Men's coxless pair
Par uten menn for menn på Games of the XV Olympiad
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dato | 20. – 23. Juli | ||||||||||||
Konkurrenter | 32 fra 16 nasjoner | ||||||||||||
Medaljere | |||||||||||||
| |||||||||||||
Roing ved Sommer-OL 1952 | |
---|---|
Enkelt sculls | menn |
Dobbelt sculls | menn |
Coxless par | menn |
Coxed par | menn |
Coxless fire | menn |
Coxed fire | menn |
Åtte | menn |
De menns coxless parene konkurranse på Sommer-OL 1952 fant sted på Mei Bay , Helsinki , Finland.
Rute
Dato | Rund |
---|---|
20. juli 1952 | Varmes opp |
21. juli 1952 | Repechage |
21. juli 1952 | Semifinal |
22. juli 1952 | Semifinal repechage |
23. juli 1952 | Endelig |
Resultater
Varmes opp
Første båt av hvert heat kvalifisert til semifinalen, resten går til repechage.
Varme 1
Rang | Roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Kurt Schmid Hans Kalt |
Sveits | 7: 46.0 | Spørsmål |
2 |
David Callender Chris Davidge |
Storbritannia | 7: 47,0 | |
3 |
Michel Knuysen Bob Baetens |
Belgia | 7: 48,9 | |
4 |
Charlie Logg Tom Price |
forente stater | 7: 50,7 |
Varm opp 2
Rang | Roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Don Palmer Vic Middleton |
Australia | 8: 06.4 | Spørsmål |
2 |
Bent Jensen Palle Tillisch |
Danmark | 8: 13.3 | |
3 |
Bruno Gamba Antonio Saverio |
Italia | 9: 21.2 | |
3 |
Jan Świątkowski Stanisław Wieśniak |
Polen | DQ |
Varme 3
Rang | Roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Ben Binnendijk Carl Kuntze |
Nederland | 8: 00.4 | Spørsmål |
2 |
Alberto Madero Óscar Almirón |
Argentina | 8: 02.2 | |
3 |
Klaus Hahn Herbert Kesel |
Saar | 8: 09.5 | |
3 |
Mikhail Plaksin Vasily Bagretsov |
Sovjetunionen | 8: 12.3 |
Varme 4
Rang | Roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Bernt Torberntsson Evert Gunnarsson |
Sverige | 7: 54,5 | Spørsmål |
2 |
Jean-Pierre Souche René Guissart |
Frankrike | 7: 57,9 | |
3 |
Heinz Renneberg Heinz Eichholz |
Tyskland | 8: 03.3 | |
4 |
Bengt Ahlström Stig Winter |
Finland | 8: 06.7 |
Repechage
Første båt av hvert heat kvalifiserte seg til semifinalen.
Varme 1
Rang | Roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Michel Knuysen Bob Baetens |
Belgia | 7: 22.8 | Spørsmål |
2 |
Mikhail Plaksin Vasily Bagretsov |
Sovjetunionen | 7: 31.9 | |
3 |
Bruno Gamba Antonio Saverio |
Italia | 7: 43.4 | |
4 |
Bengt Ahlström Stig Winter |
Finland | 7: 47.9 |
Varm opp 2
Rang | Roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Charlie Logg Tom Price |
forente stater | 7: 28.4 | Spørsmål |
2 |
Jan Świątkowski Stanisław Wieśniak |
Polen | 7: 39,7 | |
3 |
Klaus Hahn Herbert Kesel |
Saar | DNF |
Semifinal
Første båt av hvert heat kvalifisert til finalen, resten går til repechage.
Varme 1
Rang | Roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Kurt Schmid Hans Kalt |
Sveits | 7: 37,7 | Spørsmål |
2 |
Don Palmer Vic Middleton |
Australia | 7: 46.8 | |
3 |
Jean-Pierre Souche René Guissart |
Frankrike | 7: 54,7 | |
4 |
Alberto Madero Óscar Almirón |
Argentina | 7: 59.8 |
Varm opp 2
Rang | Roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
David Callender Chris Davidge |
Storbritannia | 7: 45.6 | Spørsmål |
2 |
Ben Binnendijk Carl Kuntze |
Nederland | 7: 53.2 | |
3 |
Bernt Torberntsson Evert Gunnarsson |
Sverige | 8: 07.5 | |
4 |
Bent Jensen Palle Tillisch |
Danmark | 8: 15.7 |
Semifinal repechage
Første båt av hvert heat kvalifiserte seg til finalen.
Varme 1
Rang | Roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Charlie Logg Tom Price |
forente stater | 7: 36.2 | Spørsmål |
2 |
Bent Jensen Palle Tillisch |
Danmark | 7: 47.1 | |
3 |
Don Palmer Vic Middleton |
Australia | 7: 50,5 |
Varm opp 2
Rang | Roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Michel Knuysen Bob Baetens |
Belgia | 7: 35,0 | Spørsmål |
2 |
Alberto Madero Óscar Almirón |
Argentina | 7: 41.0 | |
3 |
Ben Binnendijk Carl Kuntze |
Nederland | 7: 44,7 |
Varme 3
Rang | Roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Jean-Pierre Souche René Guissart |
Frankrike | 7: 57.1 | Spørsmål |
2 |
Bernt Torberntsson Evert Gunnarsson |
Sverige | 7: 58,6 |
Endelig
Rang | Roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
Charlie Logg Tom Price |
forente stater | 8: 20.7 | ||
Michel Knuysen Bob Baetens |
Belgia | 8: 23.5 | ||
Kurt Schmid Hans Kalt |
Sveits | 8: 32,7 | ||
4 |
David Callender Chris Davidge |
Storbritannia | 8: 37.4 | |
5 |
Jean-Pierre Souche René Guissart |
Frankrike | 8: 48.8 |