Roing ved Sommer-OL 1952 - Dobbeltsculler for menn - Rowing at the 1952 Summer Olympics – Men's double sculls
Dobbeltsculler for menn på Games of the XV Olympiad
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sted | Meilahti | ||||||||||||
Dato | 20. – 23. Juli | ||||||||||||
Konkurrenter | 32 fra 16 nasjoner | ||||||||||||
Medaljere | |||||||||||||
| |||||||||||||
Roing ved Sommer-OL 1952 | |
---|---|
Enkelt sculls | menn |
Dobbelt sculls | menn |
Coxless par | menn |
Coxed par | menn |
Coxless fire | menn |
Coxed fire | menn |
Åtte | menn |
De dobbeltsculler, menn, konkurranse på Sommer-OL 1952 fant sted på Meilahti , Finland . Arrangementet ble holdt fra 20. juli til 23. juli.
Varmes opp
De to første roerne gikk direkte til semifinalen. De andre må konkurrere i repechage om gjenværende plasser i semifinalen.
Varme 1
Rang | Idrettsutøverens navn | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Jacques Maillet Achille Giovannoni |
Frankrike (FRA) | 7.00.1 | SF |
2 |
Waldemar Beck Gerhard Füssmann |
Tyskland (GER) | 7: 04.3 | SF |
3 |
Robert George Jos Van Stichel |
Belgia (BEL) | 7: 13.2 | |
4 |
Ebbe Parsner Åge Larsen |
Danmark (DEN) | 7: 27.3 |
Varm opp 2
Rang | Idrettsutøverens navn | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Heorhiy Zhylin Ihor Yemchuk |
Sovjetunionen (URS) | 7: 02.5 | SF |
2 |
Miguel Seijas Juan Rodríguez |
Uruguay (URU) | 7: 06.9 | SF |
3 |
Peter Stebler Émile Knecht |
Sveits (SUI) | 7: 09.3 | |
4 |
Keijo Koivumäki Eero Koivumäki |
Finland (FIN) | 7: 19.5 |
Varme 3
Rang | Idrettsutøverens navn | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Silvio Bergamini Lodovico Sommaruga |
Italia (ITA) | 7: 01.3 | SF |
2 |
Pat Costello Walter Hoover |
USA (USA) | 7: 01,9 | SF |
3 |
John MacMillan Peter Brandt |
Storbritannia (GBR) | 7: 07.4 | |
4 |
Bob Williams Derek Riley |
Canada (CAN) | 7: 19.3 |
Varme 4
Rang | Idrettsutøverens navn | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Tranquilo Cappozzo Eduardo Guerrero |
Argentina (ARG) | 7: 04.4 | SF |
2 |
Antonín Malinkovič Jiří Vykoukal |
Tsjekkoslovakia (TCH) | 7: 11.6 | SF |
3 |
John Rogers Murray Riley |
Australia (AUS) | 7: 16.7 | |
4 |
Tore Johansson Curt Brunnqvist |
Sverige (SWE) | 8: 31.3 |
Første repechage
Vinneren i hvert heat kvalifiserte seg til semifinalen.
Varme 1
Rang | Idrettsutøverens navn | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Robert George Jos Van Stichel |
Belgia (BEL) | 7: 03.2 | SF |
2 |
Peter Stebler Émile Knecht |
Sveits (SUI) | 7: 05.8 | |
3 |
Tore Johansson Curt Brunnqvist |
Sverige (SWE) | 7: 11.4 | |
4 |
Bob Williams Derek Riley |
Canada (CAN) | 7: 15.5 |
Varm opp 2
Rang | Idrettsutøverens navn | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
John Rogers Murray Riley |
Australia (AUS) | 7: 03.0 | SF |
2 |
John MacMillan Peter Brandt |
Storbritannia (GBR) | 7: 04.4 | |
3 |
Ebbe Parsner Åge Larsen |
Danmark (DEN) | 7: 09.3 | |
4 |
Keijo Koivumäki Eero Koivumäki |
Finland (FIN) | 7: 12.0 |
Semifinaler
Vinnerne i hvert heat kvalifiserte seg til finalen, mens de andre må konkurrere i andre repechage om de gjenværende plassene i finalen.
Semifinale 1
Rang | Idrettsutøverens navn | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Antonín Malinkovič Jiří Vykoukal |
Tsjekkoslovakia (TCH) | 7: 23.5 | F |
2 |
Pat Costello Walter Hoover |
USA (USA) | 7: 24.3 | |
3 |
Heorhiy Zhylin Ihor Yemchuk |
Sovjetunionen (URS) | 7: 26.5 | |
4 |
Jacques Maillet Achille Giovannoni |
Frankrike (FRA) | 7: 29.5 |
Semifinale 2
Rang | Idrettsutøverens navn | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Tranquilo Cappozzo Eduardo Guerrero |
Argentina (ARG) | 7: 23.1 | F |
2 |
Waldemar Beck Gerhard Füssmann |
Tyskland (GER) | 7: 36.3 | |
3 |
Silvio Bergamini Lodovico Sommaruga |
Italia (ITA) | 7: 36,7 | |
4 |
Miguel Seijas Juan Rodríguez |
Uruguay (URU) | 8: 04.0 |
Andre repechage
Vinnerne i hvert heat kvalifiserte seg til finalen.
Varme 1
Rang | Idrettsutøverens navn | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Miguel Seijas Juan Rodríguez |
Uruguay (URU) | 7: 01,7 | F |
2 |
Pat Costello Walter Hoover |
USA (USA) | 7: 03.6 | |
3 |
John Rogers Murray Riley |
Australia (AUS) | 7: 13.1 |
Varm opp 2
Rang | Idrettsutøverens navn | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Jacques Maillet Achille Giovannoni |
Frankrike (FRA) | 7: 06.3 | F |
2 |
Waldemar Beck Gerhard Füssmann |
Tyskland (GER) | 7: 08.2 | |
3 |
Robert George Jos Van Stichel |
Belgia (BEL) | 7: 25.8 |
Varme 3
Rang | Idrettsutøverens navn | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Heorhiy Zhylin Ihor Yemchuk |
Sovjetunionen (URS) | 7: 07.5 | F |
2 |
Silvio Bergamini Lodovico Sommaruga |
Italia (ITA) | 7: 16.0 |
Endelig
Rang | Idrettsutøverens navn | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
Tranquilo Cappozzo Eduardo Guerrero |
Argentina (ARG) | 7: 23.1 | ||
Heorhiy Zhylin Ihor Yemchuk |
Sovjetunionen (URS) | 7: 07.5 | ||
Miguel Seijas Juan Rodríguez |
Uruguay (URU) | 7: 01,7 | ||
4 |
Jacques Maillet Achille Giovannoni |
Frankrike (FRA) | 7: 06.3 | |
5 |
Antonín Malinkovič Jiří Vykoukal |
Tsjekkoslovakia (TCH) | 7: 23.5 |