Roing ved sommer -OL 1964 - dobbeltsculler for menn - Rowing at the 1964 Summer Olympics – Men's double sculls
Dobbeltsculler for menn på lekene i XVIII Olympiaden
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sted | Toda roingskurs | ||||||||||||
Dato | 12–15 oktober | ||||||||||||
Vinnetid | 7: 10,66 | ||||||||||||
Medaljere | |||||||||||||
| |||||||||||||
Roing ved sommer -OL 1964 | |
---|---|
Enkeltruller | menn |
Dobbel sculls | menn |
Coxless par | menn |
Coxed par | menn |
Coxless fire | menn |
Coxed fire | menn |
Åtte | menn |
Den doble hodeskaller Arrangementet var en roing hendelse utført som en del av 1964 Sommer-OL programmet.
Medaljere
Gull | Sølv | Bronse |
Oleg Tyurin Boris Dubrovskiy ( URS ) |
Seymour Cromwell Jim Storm ( USA ) |
Vladimír Andrs Pavel Hofmann ( TCH ) |
Resultater
Varmer
Toppmannskapet i hvert heat gikk videre til finalen, med alle andre sendt til repechages.
Varme 1 | |||
1. | Seymour Cromwell og Jim Storm ( USA ) | 6: 31,63 | QF |
2. | Helmut Lebert og Josef Steffes-Mies ( EUA ) | 6: 41,24 | QR |
3. | Melchior Bürgin og Martin Studach ( SUI ) | 6: 45,58 | QR |
4. | Arnold Cooke og Peter Webb ( GBR ) | 6: 49,83 | QR |
5. | Barclay Wade og Gary Pearce ( AUS ) | 7: 01.21 | QR |
Varme 2 | |||
1. | Oleg Tyurin og Boris Dubrovskiy ( URS ) | 6: 51,03 | QF |
2. | Max Alwin og Peter Bots ( NED ) | 7: 07.52 | QR |
3. | Susumi Hosoya og Yasushi Murase ( JPN ) | 7: 25,64 | QR |
4. | Roberto Friedrich og Fernando Scheffler ( MEX ) | 7: 34,34 | QR |
Varme 3 | |||
1. | Vladimír Andrs og Pavel Hofmann ( TCH ) | 6: 39,67 | QF |
2. | M. de Meulemeester og Gerard Higny ( BEL ) | 6: 45,69 | QR |
3. | René Duhamel og Bernard Monnereau ( FRA ) | 6: 48,70 | QR |
4. | Juan Carlos Gómez og José María Robledo ( ARG ) | 6: 58,08 | QR |
Repechages
Toppbehandleren i hver av de tre repechages ble med finalistene. Andre- og tredjeplassen konkurrerte i en trøstefinale om 7.-12. Plass. Den fjerdeplassen, i den eneste repechagen med så mange konkurrenter, ble eliminert.
Repechage 1 | |||
1. | Melchir Burgin og Martin Studach ( SUI ) | 6: 47,18 | QF |
2. | M. de Meulemeester og Gerard Higny ( BEL ) | 6: 49,28 | QC |
3. | Roberto Friedrich og Fernando Scheffler ( MEX ) | 7: 35,14 | QC |
Repechage 2 | |||
1. | Helmut Lebert og Josef Steffes-Mies ( EUA ) | 6: 39,92 | QF |
2. | Juan Gomez og Jose Robledo ( ARG ) | 7: 05.02 | QC |
3. | Hosoya Susumu og Murase Yasushi ( JPN ) | 7: 18,98 | QC |
Repechage 3 | |||
1. | René Duhamel og Bernard Monnereau ( FRA ) | 6: 49,38 | QF |
2. | Arnold Cooke og Peter Webb ( GBR ) | 6: 50,48 | QC |
3. | Max Alwin og Peter Bots ( NED ) | 6: 56,59 | QC |
4. | Barclay Wade og Gary Pearce ( AUS ) | 7: 07.12 | 13. |
Trøst endelig
Trøstefinalen bestemte plasser fra 7. til 12. plass.
7. | Arnold Cooke og Peter Webb ( GBR ) | 6: 44,39 |
8. | Max Alwin og Peter Bots ( NED ) | 6: 47,07 |
9. | M. de Meulemeester og Gerard Higny ( BEL ) | 6: 49,70 |
10. | Hosoya Susumu og Murase Yasushi ( JPN ) | 7: 15,22 |
11. | Roberto Friedrich og Fernando Scheffler ( MEX ) | 7: 27,47 |
12. | Juan Gomez og Jose Robledo ( ARG ) | Startet ikke |
Endelig
Oleg Tyurin og Boris Dubrovskiy ( URS ) | 7: 10,66 | |
Seymour Cromwell og Jim Storm ( USA ) | 7: 13,16 | |
Vladimír Andrs og Pavel Hofmann ( TCH ) | 7: 14,23 | |
4. | Melchior Burgin og Martin Studach ( SUI ) | 7: 24,97 |
5. | Helmut Lebert og Josef Steffes-Mies ( EUA ) | 7: 30.03 |
6. | René Duhamel og Bernard Monnereau ( FRA ) | 7: 41,80 |
Referanser
Kilder
- Tokyo organisasjonskomité (1964). The Games of the XVIII Olympiad: Tokyo 1964, vol. 2 .