Roing ved Sommer-OL 1972 - Coxless menns menn - Rowing at the 1972 Summer Olympics – Men's coxless four
Menns coxless fire på Games of the XX Olympiad
| |
---|---|
Luftfoto av lokalet i Oberschleißheim
| |
Sted | Oberschleißheim Regatta Course |
Dato | 27. august - 2. september |
Konkurrenter | 80; (20 lag) fra 20 nasjoner |
Vinnetid | 6: 24,27 |
Medaljere | |
Roing ved sommer-OL 1972 | |
---|---|
Enkelt sculls | menn |
Dobbelt sculls | menn |
Coxless par | menn |
Coxed par | menn |
Coxless fire | menn |
Coxed fire | menn |
Åtte | menn |
De menns firer uten styrmann konkurranse på Sommer-OL 1972 i München fant sted fra 27 august til 2 september på Olympic Reggatta Course i Oberschleißheim.
Resultater
Varmes opp
Vinneren av hvert heat (grønt) kvalifiserer seg til semifinalerunden, resten går til repechage.
Varme 1
Rang | Roer | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 |
Emeric Tuşa Adalbert Agh Mihai Naumencu Francisc Papp |
Romania | 6: 49.11 |
2 |
Ole Nafstad Tom Amundsen Kjell Sverre Johansen Svein Erik Nilsen |
Norge | 6: 53,27 |
3 |
Ian Gordon Karel Jonker Gregory Rokosh Donald Curphey |
Canada | 7: 02.34 |
4 |
Marko Mandič Jože Berc Jure Potočnik Miloš Janša |
Jugoslavia | 7: 05.00 |
5 |
Kim Ki-tae Ham Il-nyon Kim Un-son Hong Song-su |
Nord-Korea | 7: 10.57 |
Varm opp 2
Rang | Roer | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 |
Dick Tonks Dudley Storey Ross Collinge Noel Mills |
New Zealand | 6: 47,27 |
2 |
Hans-Jörg Bendiner Walter Steiner Thomas Macher Kurt Baumann |
Sveits | 6: 55,81 |
3 |
Oscar de Andrés José Manuel Bugia Luciano Wilk Tomás Forray |
Argentina | 6: 59,72 |
4 |
Csaba Czakó András Kormos József Csermely Antal Melis |
Ungarn | 7: 02.98 |
5 |
José Luis Morales Arturo Figueroa Arcadio Padilla Juan López |
Mexico | 7: 20.00 |
Varme 3
Rang | Roer | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 |
Frank Forberger Dieter Grahn Frank Rühle Dieter Schubert |
Øst-Tyskland | 6: 43,87 |
2 |
Fred Smallbone Lenny Robertson Jim Clark Bill Mason |
Storbritannia | 6: 45.30 |
3 |
Joachim Ehrig Peter Funnekötter Franz Held Wolfgang Plottke |
Vest-Tyskland | 6: 47,53 |
4 |
Primo Baran Angelo Rossetto Pier Angelo Conti Abramo Albini |
Italia | 6: 53,85 |
5 |
Patrick Sellier Roger Rouver Gérard Chenuet Yves Fraisse |
Frankrike | 6: 56,58 |
Varme 4
Rang | Roer | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 |
Anatoliy Tkachuk Igor Kashurov Aleksandr Motin Vitaly Sapronov |
Sovjetunionen | 6: 42,40 |
2 |
Willy Poulsen Peter Fich Christiansen Egon Pedersen Rolf Andersen |
Danmark | 6: 47,60 |
3 |
Biser Boyadzhiev Borislav Vasilev Nikolay Kolev Metodi Khalvadzhiski |
Bulgaria | 6: 47.99 |
4 |
Charles Hewitt William Miller Richard Dreissigacker James Moroney |
forente stater | 6: 57.05 |
5 |
Eralio Cabrera Troadio Delgado Ramón Luperón Angel Serra |
Cuba | 7: 07.61 |
Repechage
To topp fullførere i hvert heat kvalifiserer seg til semifinalerunden.
Repechage 1
Rang | Roer | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 |
Joachim Ehrig Peter Funnekötter Franz Held Wolfgang Plottke |
Vest-Tyskland | 6: 58.10 |
2 |
Willy Poulsen Peter Fich Christiansen Egon Pedersen Rolf Andersen |
Danmark | 7: 04.37 |
3 |
Csaba Czakó András Kormos József Csermely Antal Melis |
Ungarn | 7: 16.06 |
4 |
Kim Ki-Tae Ham Il-Nyon Kim Un-Son Hong Song-Su |
Nord-Korea | 7: 18.30 |
Repechage 2
Rang | Roer | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 |
Fred Smallbone Lenny Robertson Jim Clark Bill Mason |
Storbritannia | 7: 06.79 |
2 |
Eralio Cabrera Troadio Delgado Ramón Luperón Angel Serra |
Cuba | 7: 11,23 |
3 |
Oscar de Andrés José Manuel Bugia Luciano Wilk Tomás Forray |
Argentina | 7: 12,74 |
4 |
Marko Mandič Jože Berc Jure Potočnik Miloš Janša |
Jugoslavia | 7: 18.18 |
Repechage 3
Rang | Roer | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 |
Hans-Jörg Bendiner Walter Steiner Thomas Macher Kurt Baumann |
Sveits | 7: 03.31 |
2 |
Ian Gordon Karel Jonker Gregory Rokosh Donald Curphey |
Canada | 7: 06.90 |
3 |
Patrick Sellier Roger Rouver Gérard Chenuet Yves Fraisse |
Frankrike | 7: 09.33 |
4 |
Charles Hewitt William Miller Richard Dreissigacker James Moroney |
forente stater | 7: 13,95 |
Repechage 4
Rang | Roer | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 |
Primo Baran Angelo Rossetto Pier Angelo Conti Abramo Albini |
Italia | 7: 00.65 |
2 |
Biser Boyadzhiev Borislav Vasilev Nikolay Kolev Metodi Khalvadzhiski |
Bulgaria | 7: 02.69 |
3 |
Ole Nafstad Tom Amundsen Kjell Sverre Johansen Svein Erik Nilsen |
Norge | 7: 03.08 |
4 |
José Luis Morales Arturo Figueroa Arcadio Padilla Juan López |
Mexico | 7: 32,31 |
Semifinaler
Semifinal A / B
De tre første kvalifiserer seg til Final A, resten til Final B.
Semifinale 1
Rang | Roer | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 |
Dick Tonks Dudley Storey Ross Collinge Noel Mills |
New Zealand | 7: 03.99 |
2 |
Frank Forberger Dieter Grahn Frank Rühle Dieter Schubert |
Øst-Tyskland | 7: 06.88 |
3 |
Joachim Ehrig Peter Funnekötter Franz Held Wolfgang Plottke |
Vest-Tyskland | 7: 10,56 |
4 |
Ian Gordon Karel Jonker Gregory Rokosh Donald Curphey |
Canada | 7: 13,61 |
5 |
Primo Baran Angelo Rossetto Pier Angelo Conti Abramo Albini |
Italia | 7: 14.20 |
6 |
Eralio Cabrera Troadio Delgado Ramón Luperón Angel Serra |
Cuba | 7: 36.30 |
Semifinale 2
Rang | Roer | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 |
Emeric Tuşa Adalbert Agh Mihai Naumencu Francisc Papp |
Romania | 7: 12.50 |
2 |
Willy Poulsen Peter Fich Christiansen Egon Pedersen Rolf Andersen |
Danmark | 7: 16.01 |
3 |
Anatoliy Tkachuk Igor Kashurov Aleksandr Motin Vitaly Sapronov |
Sovjetunionen | 7: 16.59 |
4 |
Fred Smallbone Lenny Robertson Jim Clark Bill Mason |
Storbritannia | 7: 22,21 |
5 |
Hans-Jörg Bendiner Walter Steiner Thomas Macher Kurt Baumann |
Sveits | 7: 23,87 |
6 |
Biser Boyadzhiev Borislav Vasilev Nikolay Kolev Metodi Khalvadzhiski |
Bulgaria | 7: 24,93 |
Finaler
Final B
Rang | Roer | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 |
Fred Smallbone Lenny Robertson Jim Clark Bill Mason |
Storbritannia | 6: 52,89 |
2 |
Biser Boyadzhiev Borislav Vasilev Nikolay Kolev Metodi Khalvadzhiski |
Bulgaria | 6: 54,54 |
3 |
Ian Gordon Karel Jonker Gregory Rokosh Donald Curphey |
Canada | 6: 57,18 |
4 |
Primo Baran Angelo Rossetto Pier Angelo Conti Abramo Albini |
Italia | 6: 57,59 |
5 |
Hans-Jörg Bendiner Walter Steiner Thomas Macher Kurt Baumann |
Sveits | 6: 59,41 |
6 |
Eralio Cabrera Troadio Delgado Ramón Luperón Angel Serra |
Cuba | 7: 10,83 |
Final A
Rang | Roer | Land | Tid |
---|---|---|---|
Frank Forberger Dieter Grahn Frank Rühle Dieter Schubert |
Øst-Tyskland | 6: 24,27 | |
Dick Tonks Dudley Storey Ross Collinge Noel Mills |
New Zealand | 6: 25,64 | |
Joachim Ehrig Peter Funnekötter Franz Held Wolfgang Plottke |
Vest-Tyskland | 6: 28.41 | |
4 |
Anatoliy Tkachuk Igor Kashurov Aleksandr Motin Vitaly Sapronov |
Sovjetunionen | 6: 31,92 |
5 |
Emeric Tuşa Adalbert Agh Mihai Naumencu Francisc Papp |
Romania | 6: 35,60 |
6 |
Willy Poulsen Peter Fich Christiansen Egon Pedersen Rolf Andersen |
Danmark | 6: 37,28 |