Roing ved sommer-OL 1980 - coxless herrepar for menn - Rowing at the 1980 Summer Olympics – Men's coxless pair
Par uten menn på lekene til XXII-olympiaden
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
spillested | Krylatskoye sportskompleks kanopadling og roingbasseng | ||||||||||||
Dato | 20–27 juli | ||||||||||||
Konkurrenter | 30 fra 15 nasjoner | ||||||||||||
vinnerne | |||||||||||||
| |||||||||||||
Roing ved sommer-OL 1980 | ||
---|---|---|
Enkeltsculler | menn | kvinner |
Doble skaller | menn | kvinner |
Koksfritt par | menn | kvinner |
Coxed par | menn | |
Firedoblede hodeskaller | menn | kvinner |
Coxless fire | menn | |
Coxed fire | menn | kvinner |
Åtte | menn | kvinner |
De menns toer uten styrmann roing konkurranse på Sommer-OL 1980 fant sted på Krylatskoye Sports Complex Kano og Rowing Basin , Moskva , Sovjetunionen . Arrangementet ble holdt 20. til 27. juli.
innhold
varmer
De tre raskeste lagene i hvert heat avanserte til semifinale. De resterende lagene må konkurrere i repechage for de resterende plassene i semifinalen.
Heat One
Rang | Idrettsutøvere navn | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 |
Bernd Landvoigt Jörg Landvoigt |
Øst-Tyskland (DDR) | 7: 19,05 |
2 |
Constantin Postoiu Valer Toma |
Romania (ROU) | 7: 30.90 |
3 |
Wilfried Auerbach Thomas Linemayr |
Østerrike (AUT) | 7: 39.48 |
4 |
Michael Jessen Erik Christiansen |
Danmark (DEN) | 7: 43.04 |
5 |
Nikolaos Ioannidis Georgios Kourkoumbas |
Hellas (GRE) | 7: 58.37 |
Varme to
Rang | Idrettsutøvere navn | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 |
Yuriy Pimenov Nikolay Pimenov |
Sovjetunionen (URS) | 7: 25,09 |
2 |
Charles Wiggin Malcolm Carmichael |
Storbritannia (GBR) | 7: 30,57 |
3 |
Miroslav Vraštil Miroslav Knapek |
Tsjekkoslovakia (TCH) | 7: 34.83 |
4 |
José Pardas Luis Miguel Oliver |
Spania (ESP) | 7: 46,00 |
5 |
Robert Lang John Bolt |
Australia (AUS) | 7: 50.05 |
Varme tre
Rang | Idrettsutøvere navn | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 |
Franco Valtorta Antonio Baldacci |
Italia (ITA) | 7: 28,77 |
2 |
Jean-Claude Roussel Dominique Lecointe |
Frankrike (FRA) | 7: 33,20 |
3 |
Pat Gannon Willie Ryan |
Irland (IRL) | 7: 35.10 |
4 |
Anders Larson Anders Wilgotson |
Sverige (SWE) | 7: 44.16 |
5 |
Edgar Nanne Alberik de Suremain |
Guatemala (GUA) | 8: 06,53 |
repechage
De tre raskeste lagene i repechagen gikk videre til semifinale.
Rang | Idrettsutøvere navn | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 |
Michael Jessen Erik Christiansen |
Danmark (DEN) | 7: 08,21 |
2 |
Anders Larson Anders Wilgotson |
Sverige (SWE) | 7: 09,51 |
3 |
Robert Lang John Bolt |
Australia (AUS) | 7: 13.24 |
4 |
José Pardas Luis Miguel Oliver |
Spania (ESP) | 7: 18.45 |
5 |
Nikolaos Ioannidis Georgios Kourkoumbas |
Hellas (GRE) | 7: 24,93 |
6 |
Edgar Nanne Alberik de Suremain |
Guatemala (GUA) | 7: 34,09 |
Semifinaler
De tre raskeste lagene i hver semifinale avanserte til finalen.
Semifinal One
Rang | Idrettsutøvere navn | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 |
Bernd Landvoigt Jörg Landvoigt |
Øst-Tyskland (DDR) | 6: 40.54 |
2 |
Charles Wiggin Malcolm Carmichael |
Storbritannia (GBR) | 6: 51.47 |
3 |
Anders Larson Anders Wilgotson |
Sverige (SWE) | 6: 54,12 |
4 |
Franco Valtorta Antonio Baldacci |
Italia (ITA) | 7: 00,79 |
5 |
Pat Gannon Willie Ryan |
Irland (IRL) | 7: 02,11 |
6 |
Wilfried Auerbach Thomas Linemayr |
Østerrike (AUT) | 7: 04,48 |
Semifinale to
Rang | Idrettsutøvere navn | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 |
Yuriy Pimenov Nikolay Pimenov |
Sovjetunionen (URS) | 6: 52,11 |
2 |
Constantin Postoiu Valer Toma |
Romania (ROU) | 6: 52,70 |
3 |
Miroslav Vraštil Miroslav Knapek |
Tsjekkoslovakia (TCH) | 6: 56.70 |
4 |
Michael Jessen Erik Christiansen |
Danmark (DEN) | 6: 56.90 |
5 |
Jean-Claude Roussel Dominique Lecointe |
Frankrike (FRA) | 7: 10.26 |
6 |
Robert Lang John Bolt |
Australia (AUS) | 7: 11.76 |
finaler
Finaler A
Rang | Idrettsutøvere navn | Land | Tid |
---|---|---|---|
Bernd Landvoigt Jörg Landvoigt |
Øst-Tyskland (DDR) | 6: 48.01 | |
Yuriy Pimenov Nikolay Pimenov |
Sovjetunionen (URS) | 6: 50.50 | |
Charles Wiggin Malcolm Carmichael |
Storbritannia (GBR) | 6: 51.47 | |
4 |
Constantin Postoiu Valer Toma |
Romania (ROU) | 6: 53,49 |
5 |
Miroslav Vraštil Miroslav Knapek |
Tsjekkoslovakia (TCH) | 7: 01,54 |
6 |
Anders Larson Anders Wilgotson |
Sverige (SWE) | 7: 02,52 |
Dette er fortsatt den eneste olympiske finalen der to tvillingspill endte på pallen.
Finale B
Rang | Idrettsutøvere navn | Land | Tid |
---|---|---|---|
7 |
Pat Gannon Willie Ryan |
Irland (IRL) | 6: 54.60 |
8 |
Jean-Claude Roussel Dominique Lecointe |
Frankrike (FRA) | 6: 55.22 |
9 |
Wilfried Auerbach Thomas Linemayr |
Østerrike (AUT) | 6: 58.96 |
10 |
Robert Lang John Bolt |
Australia (AUS) | 6: 59,13 |
11 |
Franco Valtorta Antonio Baldacci |
Italia (ITA) | 7: 00,71 |
- |
Michael Jessen Erik Christiansen |
Danmark (DEN) | np |
referanser
kilder
- IT Novikov (red.). Den offisielle rapporten om lekene til XXII Olympiad Moskva 1980 bind tre (PDF) (PDF). s. 106. Arkivert fra originalen (PDF) 27. september 2007.