Roing ved sommer-OL 1980 - dobbeltsculler for kvinner - Rowing at the 1980 Summer Olympics – Women's double sculls
Dobbeltsculler for kvinner på lekene til XXII-olympiaden
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
spillested | Krylatskoye Roing Canal | ||||||||||||
Dato | 21–26 juli | ||||||||||||
Konkurrenter | 14 fra 7 nasjoner | ||||||||||||
vinnerne | |||||||||||||
| |||||||||||||
Roing ved sommer-OL 1980 | ||
---|---|---|
Enkeltsculler | menn | kvinner |
Doble skaller | menn | kvinner |
Koksfritt par | menn | kvinner |
Coxed par | menn | |
Firedoblede hodeskaller | menn | kvinner |
Coxless fire | menn | |
Coxed fire | menn | kvinner |
Åtte | menn | kvinner |
De dobbeltsculler, kvinner, roing konkurranse på Sommer-OL 1980 fant sted på Krylatskoye Sports Complex Kano og Rowing Basin , Moskva , Sovjetunionen . Arrangementet ble avholdt 21. til 26. juli.
varmer
Vinneren av hver heat avansert til finale. De resterende lagene må konkurrere i repechage for de resterende plassene i finalen.
Heat One
Rang | Idrettsutøvere navn | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 |
Yelena Khloptseva Larisa Popova |
Sovjetunionen (URS) | 3: 25,51 |
2 |
Olga Homeghi Valeria Răcilă |
Romania (ROM) | 3: 27,70 |
3 |
Cornelia Linse Heidi Westphal |
Øst-Tyskland (DDR) | 3: 32,23 |
4 |
Svetla Otsetova Zdravka Yordanova |
Bulgaria (BUL) | 3: 37.86 |
Varme to
Rang | Idrettsutøvere navn | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 |
Hanna Jarkiewicz Janina Klucznik |
Polen (POL) | 3: 34.11 |
2 |
Sue Handscomb Astrid Ayling |
Storbritannia (GBR) | 3: 39.27 |
3 |
Ilona Bata Klára Langhoffer-Pétervári |
Ungarn (HUN) | 3: 44.33 |
repechage
Rang | Idrettsutøvere navn | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 |
Cornelia Linse Heidi Westphal |
Øst-Tyskland (DDR) | 3: 20,49 |
2 |
Svetla Otsetova Zdravka Yordanova |
Bulgaria (BUL) | 3: 21,36 |
3 |
Olga Homeghi Valeria Răcilă |
Romania (ROM) | 3: 21,74 |
4 |
Ilona Bata Klára Langhoffer |
Ungarn (HUN) | 3: 31.37 |
5 |
Sue Handscomb Astrid Ayling |
Storbritannia (GBR) | 3: 33,32 |
finaler
Rang | Idrettsutøvere navn | Land | Tid |
---|---|---|---|
Yelena Khloptseva Larisa Popova |
Sovjetunionen (URS) | 3: 16,27 | |
Cornelia Linse Heidi Westphal |
Øst-Tyskland (DDR) | 3: 17,63 | |
Olga Homeghi Valeria Răcilă |
Romania (ROM) | 3: 18,91 | |
4 |
Svetla Otsetova Zdravka Yordanova |
Bulgaria (BUL) | 3: 23.14 |
5 |
Hanna Jarkiewicz Janina Klucznik |
Polen (POL) | 3: 27,25 |
6 |
Ilona Bata Klára Langhoffer |
Ungarn (HUN) | 3: 35.70 |
referanser
kilder
- Fizkultura i sport (red.). Den offisielle rapporten om lekene til XXII Olympiad Moskva 1980 bind tre (PDF) . s. 116. Arkivert fra originalen (PDF) 27. september 2007.