Roing ved sommer -OL 2000 - dobbeltsculler for menn - Rowing at the 2000 Summer Olympics – Men's double sculls
Dobbeltsculler for menn på OL i XXVII
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sted | Sydney International Regatta Center | ||||||||||||
Dato | 17. – 23. September | ||||||||||||
Konkurrenter | 32 fra 16 nasjoner | ||||||||||||
Vinnetid | 6: 16,33 | ||||||||||||
Medaljere | |||||||||||||
| |||||||||||||
Roing ved sommer -OL 2000 | ||
---|---|---|
Enkeltruller | menn | kvinner |
Coxless par | menn | kvinner |
Dobbel sculls | menn | kvinner |
Lwt dobbeltsculler | menn | kvinner |
Coxless fire | menn | |
Firemannsrom | menn | kvinner |
Åtte | menn | kvinner |
Lwt coxless fire | menn | |
De dobbeltsculler, menn, konkurranse på Sommer-OL 2000 i Sydney , Australia fant sted er i Sydney International Regatta Centre .
Konkurranseformat
Denne roingen er en dobbel scull hendelse, noe som betyr at hver båt drives av et par roere. "Scull" -delen betyr at hver roer bruker to årer, en på hver side av båten; dette står i kontrast til feieroning der hver roer har en åre og rader på bare den ene siden. Konkurransen består av flere runder. Det ble avholdt finaler for å bestemme plasseringen av hver båt; disse finalene ble gitt bokstaver med de som var nærmere begynnelsen av alfabetet, noe som betyr en bedre rangering. Semifinaler ble navngitt basert på hvilken finale de matet, med hver semifinale som hadde to mulige finaler.
Med 16 båter i heat kvalifiserer de beste båtene direkte til semifinalen. Alle andre båter går videre til repechage-runden, som gir en ny sjanse til å kvalifisere seg til semifinalen. Mislykkede båter fra repechagen må gå til siste C, som bestemmer de fire siste plassene, fra 13–16. De tre beste båtene i hver av de to semifinalene kvalifiserer til finale A, som bestemmer plassene 1–6 (inkludert medaljene). Mislykkede båter fra semifinalen A/B går videre til finale B, som bestemmer plassene 7–12.
Rute
Alle tider er australsk tid ( UTC+10 )
Dato | Tid | Rund |
---|---|---|
Søndag, 17. september 2000 | 11:00 | Varmer |
Tirsdag 19. september 2000 | 10:40 | Repechages |
Torsdag 21. september 2000 | 09:30 | Semifinaler |
Fredag, 22. september 2000 | 11:00 | Final B |
Fredag, 22. september 2000 | 11:40 | Final C |
Lørdag 23. september 2000 | 10:10 | Endelig |
Resultater
Varmer
Vinneren av hvert heat gikk videre til semifinalen, resten går til repechagen.
Varme 1
Rang | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Tibor Pető Ákos Haller |
Ungarn | 6: 28,33 | Sp |
2 |
Adam Korol Marek Kolbowicz |
Polen | 6: 31,91 | R |
3 |
Frédéric Kowal Adrien Hardy |
Frankrike | 6: 32,69 | R |
4 |
Todd Hallett Dominic Seiterle |
Canada | 6: 35,41 | R |
5 |
Ivan Jukić Tihomir Jarnjević |
Kroatia | 6: 39,69 | R |
6 |
Mauricio Monteserín Jaime Ríos |
Spania | 6: 42,69 | R |
Varme 2
Rang | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Luka Špik Iztok Čop |
Slovenia | 6: 24,92 | Sp |
2 |
Giovanni Calabrese Nicola Sartori |
Italia | 6: 33,11 | R |
3 |
Henry Nuzum Mike Ferry |
forente stater | 6: 37,81 | R |
4 |
Leonid Gulov Andrei Šilin |
Estland | 6: 41,74 | R |
5 |
Bertil Samuelson Bo Kaliszan |
Danmark | 6: 58,88 | R |
Varme 3
Rang | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Olaf Tufte Fredrik Bekken |
Norge | 6: 25,63 | Sp |
2 |
Sebastian Mayer Stefan Roehnert |
Tyskland | 6: 34,66 | R |
3 |
Kostyantyn Zaytsev Kostyantyn Pronenko |
Ukraina | 6: 38,06 | R |
4 |
Yoennis Hernández Yosbel Martínez |
Cuba | 6: 40,27 | R |
5 |
Hua Lingjun Liang Hongming |
Kina | 6: 50,94 | R |
Repechage
De tre første kvalifiserer seg til semifinale A/B, resten til siste C.
Repechage 1
Rang | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Adam Korol Marek Kolbowicz |
Polen | 6: 32.30 | A/B |
2 |
Henry Nuzum Mike Ferry |
forente stater | 6: 34,56 | A/B |
3 |
Yoennis Hernández Yosbel Martínez |
Cuba | 6: 35,76 | A/B |
4 |
Ivan Jukić Tihomir Jarnjević |
Kroatia | 6: 43,60 | C |
Repechage 2
Rang | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Giovanni Calabrese Nicola Sartori |
Italia | 6: 25,98 | A/B |
2 |
Bertil Samuelson Bo Kaliszan |
Danmark | 6: 30,87 | A/B |
3 |
Kostyantyn Zaytsev Kostyantyn Pronenko |
Ukraina | 6: 33,23 | A/B |
4 |
Todd Hallett Dominic Seiterle |
Canada | 6: 35.04 | C |
Repechage 3
Rang | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Sebastian Mayer Stefan Roehnert |
Tyskland | 6: 27,58 | A/B |
2 |
Frédéric Kowal Adrien Hardy |
Frankrike | 6: 31,28 | A/B |
3 |
Leonid Gulov Andrei Šilin |
Estland | 6: 35.09 | A/B |
4 |
Hua Lingjun Liang Hongming |
Kina | 6: 43,64 | C |
5 |
Mauricio Monteserín Jaime Ríos |
Spania | 6: 46,50 | C |
Semifinaler
De tre første plassene går videre til finale A, resten til finale B.
Semifinale 1
Rang | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Luka Špik Iztok Čop |
Slovenia | 6: 16,41 | EN |
2 |
Sebastian Mayer Stefan Roehnert |
Tyskland | 6: 20.40 | EN |
3 |
Tibor Pető Ákos Haller |
Ungarn | 6: 23,81 | EN |
4 |
Henry Nuzum Mike Ferry |
forente stater | 6: 28,49 | B |
5 |
Leonid Gulov Andrei Šilin |
Estland | 6: 38,75 | B |
6 |
Bertil Samuelson Bo Kaliszan |
Danmark | 6: 40,11 | B |
Semifinale 2
Rang | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Olaf Tufte Fredrik Bekken |
Norge | 6: 23.50 | EN |
2 |
Giovanni Calabrese Nicola Sartori |
Italia | 6: 24,99 | EN |
3 |
Adam Korol Marek Kolbowicz |
Polen | 6: 31,26 | EN |
4 |
Frédéric Kowal Adrien Hardy |
Frankrike | 6: 32.09 | B |
5 |
Kostyantyn Zaytsev Kostyantyn Pronenko |
Ukraina | 6: 36,92 | B |
6 |
Yoennis Hernández Yosbel Martínez |
Cuba | 6: 40,71 | B |
Finaler
Final C
Rang | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Todd Hallett Dominic Seiterle |
Canada | 6: 28,61 | |
2 |
Ivan Jukić Tihomir Jarnjević |
Kroatia | 6: 31,78 | |
3 |
Hua Lingjun Liang Hongming |
Kina | 6: 36,97 | |
4 |
Mauricio Monteserín Jaime Ríos |
Spania | 6: 40,17 |
Final B
Rang | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Frédéric Kowal Adrien Hardy |
Frankrike | 6: 20,72 | |
2 |
Henry Nuzum Mike Ferry |
forente stater | 6: 21,71 | |
3 |
Leonid Gulov Andrei Šilin |
Estland | 6: 22,78 | |
4 |
Bertil Samuelson Bo Kaliszan |
Danmark | 6: 23.20 | |
5 |
Kostyantyn Zaytsev Kostyantyn Pronenko |
Ukraina | 6: 36,92 | |
6 |
Yoennis Hernández Yosbel Martínez |
Cuba | 6: 40,71 |
Final A
Rang | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
Luka Špik Iztok Čop |
Slovenia | 6: 16,63 | ||
Olaf Tufte Fredrik Bekken |
Norge | 6: 17,98 | ||
Giovanni Calabrese Nicola Sartori |
Italia | 6: 20,49 | ||
4 |
Sebastian Mayer Stefan Roehnert |
Tyskland | 6: 23,58 | |
5 |
Tibor Pető Ákos Haller |
Ungarn | 6: 27.04 | |
6 |
Adam Korol Marek Kolbowicz |
Polen | 6: 32,11 |