Roing ved sommer -OL 2000 - Lette dobbeltsculler for menn - Rowing at the 2000 Summer Olympics – Men's lightweight double sculls
Lette dobbeltsculler for menn på OL i XXVII
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sted | Sydney International Regatta Center | ||||||||||||
Dato | 18–24 september | ||||||||||||
Konkurrenter | 38 fra 19 nasjoner | ||||||||||||
Vinnetid | 6: 21,75 | ||||||||||||
Medaljere | |||||||||||||
| |||||||||||||
Roing ved sommer -OL 2000 | ||
---|---|---|
Enkeltruller | menn | kvinner |
Coxless par | menn | kvinner |
Dobbel sculls | menn | kvinner |
Lwt dobbeltsculler | menn | kvinner |
Coxless fire | menn | |
Firemannsrom | menn | kvinner |
Åtte | menn | kvinner |
Lwt coxless fire | menn | |
De menns lett doble hodeskaller konkurranse på Sommer-OL 2000 i Sydney , Australia fant sted på Sydney International Regatta Centre .
Konkurranseformat
Denne roingen er en dobbel scull hendelse, noe som betyr at hver båt drives av et par roere. "Scull" -delen betyr at roeren bruker to årer, en på hver side av båten; dette står i kontrast til feieroning der hver roer har en åre og rader på bare den ene siden. Som en lett ro -konkurranse var roernes kroppsmasse begrenset til maksimalt 72,5 kilo hver og 70 kilo i gjennomsnitt.
Konkurransen besto av flere runder. Det ble avholdt finaler for å bestemme plasseringen av hver båt; disse finalene ble gitt bokstaver med de som var nærmere begynnelsen av alfabetet, noe som betyr en bedre rangering. Semifinaler ble navngitt basert på hvilken finale de matet, med hver semifinale som hadde to mulige finaler.
Med 19 båter i heat kvalifiserer de beste båtene direkte til semifinalen. Alle andre båter går videre til repechage-runden, som gir en ny sjanse til å kvalifisere seg til semifinalen. Mislykkede båter fra repechagen må gå videre til siste C, som bestemmer plassene 13–18. De tre beste båtene i hver av de to semifinalene kvalifiserer til finale A, som bestemmer plassene 1–6 (inkludert medaljene). Mislykkede båter fra semifinalen A/B går videre til finale B, som bestemmer plassene 7–12.
Rute
Alle tider er australsk tid ( UTC+10 )
Dato | Tid | Rund |
---|---|---|
Mandag 18. september 2000 | 09.00 | Varmer |
Onsdag 20. september 2000 | 09.00 | Repechages |
Fredag, 22. september 2000 | 08:50 | Semifinaler |
Lørdag 23. september 2000 | 11:20 | Final B |
Lørdag 23. september 2000 | 12:20 | Final C |
Søndag, 24. september 2000 | 08:50 | Endelig |
Resultater
Varmer
Vinneren av hvert heat gikk videre til semifinalen, resten går til repechagen.
Varme 1
Rang | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Tomasz Kucharski Robert Sycz |
Polen | 6: 34,28 | Sp |
2 |
Markus Gier Michael Gier |
Sveits | 6: 37,88 | R |
3 |
Ulf Lienhard Sebastián Massa |
Argentina | 6: 40,16 | R |
4 |
Steve Tucker Conal Groom |
forente stater | 6: 42,08 | R |
5 |
Josef Källström Anders Båtemyr |
Sverige | 6: 42,67 | R |
Varme 2
Rang | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Haimish Karrasch Bruce Hick |
Australia | 6: 33,48 | Sp |
2 |
Ingo Euler Bernhard Rühling |
Tyskland | 6: 40,53 | R |
3 |
Raúl León Osmani Martín |
Cuba | 6: 42,24 | R |
4 |
Sergey Dmitryaychev Dmitry Ovechko |
Russland | 6: 46,34 | R |
5 |
Zahid Ali Pirzada Hazrat Islam |
Pakistan | 7: 13,62 | R |
Varme 3
Rang | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Pascal Touron , Thibaud Chapelle |
Frankrike | 6: 32,73 | Sp |
2 |
Juan Zunzunegui Rubén Álvarez |
Spania | 6: 34,89 | R |
3 |
Maarten van der Linden Pepijn Aardewijn |
Nederland | 6: 38,62 | R |
4 |
Tom Kay Tom Middleton |
Storbritannia | 6: 41,74 | R |
5 |
Lo Sing Yan Lui Kam Chi |
Hong Kong | 7: 09,75 | R |
Varme 4
Rang | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Elia Luini , Leonardo Pettinari |
Italia | 6: 24,73 | Sp |
2 |
Hitoshi Hase Daisaku Takeda |
Japan | 6: 27.00 | R |
3 |
Vasileios Polymeros Panagiotis Miliotis |
Hellas | 6: 29,68 | R |
4 |
Rómulo Bouzas Gerardo Gómez |
Mexico | 6: 31,24 | R |
Repechage
De to første kvalifiserer seg til semifinale A/B, resten til siste C.
Repechage 1
Rang | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Hitoshi Hase Daisaku Takeda |
Japan | 6: 33,81 | A/B |
2 |
Maarten van der Linden Pepijn Aardewijn |
Nederland | 6: 36,99 | A/B |
3 |
Josef Källström Anders Båtemyr |
Sverige | 6: 38,77 | C |
4 |
Sergey Dmitryaychev Dmitri Ovetchko |
Russland | 6: 44,53 | WD |
Repechage 2
Rang | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Juan Zunzunegui Rubén Álvarez |
Spania | 6: 39,20 | A/B |
2 |
Steve Tucker Conal Groom |
forente stater | 6: 39,72 | A/B |
3 |
Raúl León Osmani Martin |
Cuba | 6: 44,08 | WD |
Repechage 3
Rang | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Ingo Euler Bernhard Rühling |
Tyskland | 6: 36,26 | A/B |
2 |
Romu Bouzas Rodriguez Gerard Gomez Counahan |
Mexico | 6: 38.07 | A/B |
3 |
Ulf Lienhard Sebastian Rodrigo Massa |
Argentina | 6: 41,10 | C |
4 |
Syng Yan Lo Kam Chi Lui |
Hong Kong | 7: 05.05 | C |
Repechage 4
Rang | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Markus Gier Michael Gier |
Sveits | 6: 35,39 | A/B |
2 |
Vasileios Polymeros Panagiotis Miliotis |
Hellas | 6: 38,78 | A/B |
3 |
Tom Kay Tom Middleton |
Storbritannia | 6: 43,25 | C |
4 |
Zahid Ali Pirzada Hazrat Islam |
Pakistan | 7: 13,98 | C |
Semifinaler
De tre første plassene går videre til finale A, resten til finale B.
Semifinale 1
Rang | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Tomasz Kucharski Robert Sycz |
Polen | 6: 20.60 | EN |
2 |
Markus Gier Michael Gier |
Sveits | 6: 23.08 | EN |
3 |
Ingo Euler Bernhard Rühling |
Tyskland | 6: 24.55 | EN |
4 |
Haimish Karrasch Bruce Hick |
Australia | 6: 25,20 | B |
5 |
Steve Tucker Conal Groom |
forente stater | 6: 32,86 | B |
6 |
Maarten van der Linden Pepijn Aardewijn |
Nederland | 6: 43,80 | B |
Semifinale 2
Rang | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Pascal Touron , Thibaud Chapelle |
Frankrike | 6: 21,32 | EN |
2 |
Elia Luini , Leonardo Pettinari |
Italia | 6: 21,59 | EN |
3 |
Hitoshi Hase Daisaku Takeda |
Japan | 6: 23,37 | EN |
4 |
Vasileios Polymeros Panagiotis Miliotis |
Hellas | 6: 25,38 | B |
5 |
Romu Bouzas Rodriguez Gerard Gomez Counahan |
Mexico | 6: 33,62 | B |
6 |
Juan Zunzunegui Rubén Álvarez |
Spania | 6: 39,49 | B |
Finaler
Final C
Rang | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Ulf Lienhard Sebastian Rodrigo Massa |
Argentina | 6: 29,19 | |
2 |
Tom Kay Tom Middleton |
Storbritannia | 6: 32,67 | |
3 |
Josef Källström Anders Båtemyr |
Sverige | 6: 34,11 | |
4 |
Syng Yan Lo Kam Chi Lui |
Hong Kong | 6: 49,19 | |
5 |
Zahid Ali Pirzada Hazrat Islam |
Pakistan | 6: 52,12 |
Final B
Rang | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Haimish Karrasch Bruce Hick |
Australia | 6: 26,21 | |
2 |
Vasileios Polymeros Panagiotis Miliotis |
Hellas | 6: 27,79 | |
3 |
Juan Zunzunegui Rubén Álvarez |
Spania | 6: 31,49 | |
4 |
Romu Bouzas Rodriguez Gerard Gomez Counahan |
Mexico | 6: 31.70 | |
5 |
Steve Tucker Conal Groom |
forente stater | 6: 32,41 | |
6 |
Maarten van der Linden Pepijn Aardewijn |
Nederland | 6: 43,80 |
Final A
Rang | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
Tomasz Kucharski Robert Sycz |
Polen | 6: 21,75 | ||
Elia Luini , Leonardo Pettinari |
Italia | 6: 23,47 | ||
Pascal Touron , Thibaud Chapelle |
Frankrike | 6: 24,85 | ||
4 |
Ingo Euler Bernhard Rühling |
Tyskland | 6: 26,54 | |
5 |
Markus Gier Michael Gier |
Sveits | 6: 28,52 | |
6 |
Hitoshi Hase Daisaku Takeda |
Japan | 6: 29,74 |