Roing ved sommer -OL 2004 - dobbeltsculler for menn - Rowing at the 2004 Summer Olympics – Men's double sculls
Dobbeltsculler for menn på OL i XXVIII
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Konkurrenter | 28 fra 14 nasjoner | ||||||||||||
Medaljere | |||||||||||||
| |||||||||||||
Roing ved sommer -OL 2004 | ||
---|---|---|
Enkeltruller | menn | kvinner |
Coxless par | menn | kvinner |
Dobbel sculls | menn | kvinner |
Lwt dobbeltsculler | menn | kvinner |
Coxless fire | menn | |
Firemannsrom | menn | kvinner |
Åtte | menn | kvinner |
Lwt coxless fire | menn | |
Dette er resultatene av menns dobbeltsculler -konkurranse i roing ved sommer -OL 2004 . I en skalbåt har hver roer to årer, en på hver side av båten. Roing -arrangementene ble holdt på Schinias olympiske ro- og kanosenter .
Medaljere
Gull | Sølv | Bronse |
Adrien Hardy og Sébastien Vieilledent ( FRA ) |
Iztok Čop og Luka Špik ( SLO ) |
Rossano Galtarossa og Alessio Sartori ( ITA ) |
Varmer
Fjorten båter kjørte i tre heat 14. august. De tre beste båtene i hvert heat gikk videre til semifinalen, og de resterende båtene flyttet til repechagen.
- SF betegner kvalifisering til semifinale
- R angir kvalifisering til repechage
Varme 1
Rang | Idrettsnavn | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Sébastien Vieilledent Adrien Hardy |
Frankrike (FRA) | 6: 45,76 | SF |
2 |
Milan Doleček Ondřej Synek |
Tsjekkia (CZE) | 6: 50,67 | SF |
3 |
Brendan Long Peter Hardcastle |
Australia (AUS) | 6: 52,34 | SF |
4 |
René Bertram Christian Schreiber |
Tyskland (GER) | 6: 58,22 | R |
5 |
Yosbel Martínez Yoennis Hernández |
Cuba (CUB) | 7: 02,95 | R |
Varme 2
Rang | Idrettsnavn | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Rossano Galtarossa Alessio Sartori |
Italia (ITA) | 6: 40,82 | SF |
2 |
Matthew Wells Matt Langridge |
Storbritannia (GBR) | 6: 48,13 | SF |
3 |
Aquil Abdullah Henry Nuzum |
USA (USA) | 6: 52,34 | SF |
4 |
Michał Jeliński Adam Wojciechowski |
Polen (POL) | 7: 00.38 | R |
5 |
Ákos Haller Gábor Bencsik |
Ungarn (HUN) | 7: 05.20 | R |
Varme 3
Rang | Idrettsnavn | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Luka Špik Iztok Čop |
Slovenia (SLO) | 6: 45,26 | SF |
2 |
Nils-Torolv Simonsen Morten Adamsen |
Norge (NOR) | 6: 49,90 | SF |
3 |
Leonid Gulov Tõnu Endrekson |
Estland (EST) | 6: 58,80 | SF |
4 |
Kęstutis Keblys Einaras Šiaudvytis |
Litauen (LTU) | 7: 07.13 | R |
Repechage
De fem båtene som ikke kvalifiserte seg til semifinalen direkte fra heatene, kjørte i et enkelt repechage -løp 17. august. De tre beste båtene kvalifiserte seg til semifinalen.
- SF betegner kvalifisering til semifinale
Rang | Idrettsnavn | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Ákos Haller Gabor Bencsik |
Ungarn (HUN) | 6: 15.60 | SF |
2 |
Yosbel Martínez Yoennis Hernández |
Cuba (CUB) | 6: 16,38 | SF |
3 |
René Bertram Christian Schreiber |
Tyskland (GER) | 6: 16,94 | SF |
4 |
Michał Jeliński Adam Wojciechowski |
Polen (POL) | 6: 17.51 | |
5 |
Kęstutis Keblys Einaras Šiaudvytis |
Litauen (LTU) | 6: 24,56 |
Semifinaler
Tolv båter kjørte i to semifinaler 18. august.
- FA betegner kvalifisering til siste A
- FB betegner kvalifisering til siste B
Semifinale A.
Rang | Idrettsnavn | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Rossano Galtarossa Alessio Sartori |
Italia (ITA) | 6: 11,49 | FA |
2 |
Sébastien Vieilledent Adrien Hardy |
Frankrike (FRA) | 6: 12.40 | FA |
3 |
Aquil Abdullah Henry Nuzum |
USA (USA) | 6: 14,69 | FA |
4 |
Nils-Torolv Simonsen Morten Adamsen |
Norge (NOR) | 6: 14,69 | FA |
5 |
René Bertram Christian Schreiber |
Tyskland (GER) | 6: 20.70 | FB |
6 |
Brendan Long Peter Hardcastle |
Australia (AUS) | 6: 22,69 | FB |
Semifinale B
Rang | Idrettsnavn | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Luka Špik Iztok Čop |
Slovenia (SLO) | 6: 11,96 | FA |
2 |
Leonid Gulov Tõnu Endrekson |
Estland (EST) | 6: 12,80 | FA |
3 |
Milan Doleček Ondřej Synek |
Tsjekkia (CZE) | 6: 13,65 | FA |
4 |
Matthew Wells Matt Langridge |
Storbritannia (GBR) | 6: 13,71 | FB |
5 |
Ákos Haller Gabor Bencsik |
Ungarn (HUN) | 6: 23,81 | FB |
6 |
Yosbel Martínez Yoennis Hernández |
Cuba (CUB) | 6: 24,54 | FB |
Finaler
Final B ble kjørt 19. august og bestemte plasseringer 8-12 i arrangementet. Final A ble kjørt 21. august og bestemte medaljevinnerne.
Final A
Rang | Idrettsnavn | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
Sébastien Vieilledent Adrien Hardy |
Frankrike (FRA) | 6: 29.00 | ||
Luka Špik Iztok Čop |
Slovenia (SLO) | 6: 31,72 | ||
Rossano Galtarossa Alessio Sartori |
Italia (ITA) | 6: 32,93 | ||
4 |
Leonid Gulov Tõnu Endrekson |
Estland (EST) | 6: 35.30 | |
5 |
Milan Doleček Ondřej Synek |
Tsjekkia (CZE) | 6: 35,81 | |
6 |
Aquil Abdullah Henry Nuzum |
USA (USA) | 6: 36,86 | |
7 |
Nils-Torolv Simonsen Morten Adamsen |
Norge (NOR) | 6: 37,25 |
Final B
Rang | Idrettsnavn | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Matthew Wells Matt Langridge |
Storbritannia (GBR) | 6: 14.40 | |
2 |
René Bertram Christian Schreiber |
Tyskland (GER) | 6: 14,97 | |
3 |
Yosbel Martínez Yoennis Hernández |
Cuba (CUB) | 6: 15,37 | |
4 |
Ákos Haller Gabor Bencsik |
Ungarn (HUN) | 6: 15,39 | |
5 |
Brendan Long Peter Hardcastle |
Australia (AUS) | 6: 22,57 |