Lett menn, fire og fire stevner for menn under OL
Herre lettvektsløs, coxless fire
på OL i XXVIII
|
Konkurrenter |
52 fra 13 nasjoner |
|
|
Lettvekt for menn, coxless four, var et arrangement i roing ved sommer -OL 2004 i Athen , Hellas. Laget fra Danmark vant arrangementet. Fire menn var i hver båt. Roing -arrangementene ble holdt på Schinias olympiske ro- og kanosenter .
Medaljere
Varmer - 15. august
-
SF betegner kvalifisering til semifinale
-
R angir kvalifisering til repechage
Varme 1
Rang
|
Land
|
Idrettsutøvere
|
Tid
|
Merknader
|
1 |
Canada
|
Iain Brambell , Jonathan Mandick , Gavin Hassett , Jon Beare
|
5: 51,18 |
SF
|
2 |
Nederland
|
Gerard van der Linden , Ivo Snijders , Karel Dormans , Joeri de Groot
|
5: 52,52 |
SF
|
3 |
Østerrike
|
Juliusz Madecki , Sebastian Sageder , Bernd Wakolbinger , Wolfgang Sigl
|
5: 54,07 |
SF
|
4 |
Serbia og Montenegro
|
Veljko Urošević , Nenad Babović , Goran Nedeljković , Miloš Tomić
|
5: 56,12 |
R
|
5 |
Spania
|
Mario Arranz , Jesús González , Carlos Loriente , Alberto Domínguez
|
6: 11.70 |
R
|
Varme 2
Rang
|
Land
|
Idrettsutøvere
|
Tid
|
Merknader
|
1 |
Danmark
|
Thor Kristensen , Thomas Ebert , Stephan Mølvig , Eskild Ebbesen
|
5: 50,72 |
SF
|
2 |
Italia
|
Lorenzo Bertini , Catello Amarante , Salvatore Amitrano , Bruno Mascarenhas
|
5: 52,17 |
SF
|
3 |
Tyskland
|
Martin Müller-Falcke , Axel Schuster , Stefan Locher , Andreas Bech
|
5: 52,68 |
SF
|
4 |
Storbritannia
|
Mike Hennessy , Tim Male , Nick English , Mark Hunter
|
6: 05.57 |
R
|
Varme 3
Rang
|
Land
|
Idrettsutøvere
|
Tid
|
Merknader
|
1 |
Australia
|
Glen Loftus , Anthony Edwards , Ben Cureton , Simon Burgess
|
5: 50,24 |
SF
|
2 |
Irland
|
Richard Archibald , Eugene Coakley , Niall O'Toole , Paul Griffin
|
5: 52,54 |
SF
|
3 |
forente stater
|
Pat Todd , Matt Smith , Paul Teti , Steve Warner
|
5: 54,68 |
SF
|
4 |
Russland
|
Sergej Burkeev , Valery Sarychev , Aleksandr Savin , Aleksandr Zyuzin
|
5: 55,67 |
R
|
Repechage - 17. august
-
Russland : Sergej Burkeev , Valerij Saritchev , Aleksandr Savkin , Aleksandr Zyuzin , 5: 52.87 -> Semifinal A/B
-
Serbia og Montenegro : Veljko Urošević , Nenad Babović , Goran Nedeljković , Miloš Tomić , 5: 54.27 -> Semifinal A/B
-
Spania : Mario Arranz Puente , Jesus Gonzalez Alvarez , Carlos Loriente Perez , Alberto Dominguez Lorenzo , 5: 56.15 -> Semifinal A/B
-
Storbritannia : Mike Hennessy , Tim Male , Nick English , Mark Hunter , 5: 58,80
Semifinaler - 19. august
Semifinale A.
-
Italia : Lorenzo Bertini , Catello Amarante , Salvatore Amitrano , Bruno Mascarenhas , 5: 55.02 -> Final A
-
Australia : Glen Loftus , Anthony Edwards , Ben Cureton , Simon Burgess , 5: 55.22 -> Final A
-
Canada : Iain Brambell , Jonathan Mandick , Gavin Hassett , Jon Beare , 5: 57.44 -> Final A
-
Østerrike : Juliusz Madecki , Sebastian Sageder , Bernd Wakolbinger , Wolfgang Sigl , 5: 58.73 -> Final B
-
Serbia og Montenegro : Veljko Urošević , Nenad Babović , Goran Nedeljković , Miloš Tomić , 6: 00.07 -> Final B
-
USA : Pat Todd , Matt Smith , Paul Teti , Steve Warner , 6: 01.84 -> Final B
Semifinale B
-
Danmark : Thor Kristensen , Thomas Ebert , Stephan Mølvig , Eskild Ebbesen , 5: 55.85 -> Final A
-
Nederland : Gerard van der Linden , Ivo Snijders , Karel Dormans , Joeri de Groot , 5: 57.47 -> Final A
-
Irland : Richard Archibald , Eugene Coakley , Niall O'Toole , Paul Griffin , 5: 58.89 -> Final A
-
Russland : Sergej Burkeev , Valerij Saritchev , Aleksandr Savkin , Aleksandr Zyuzin , 5: 59,75 -> Final B
-
Tyskland : Martin Mueller -Fackle , Axel Schuster , Stefan Locher , Andreas Bech , 6: 03.08 -> Final B
-
Spania : Mario Arranz Puente , Jesus Gonzalez Alvarez , Carlos Loriente Perez , Alberto Dominguez Lorenzo , 6: 07.01 -> Final B
Finaler
Final A - 22. august
-
Danmark : Thor Kristensen , Thomas Ebert , Stephan Mølvig , Eskild Ebbesen , 5: 56.85
-
Australia : Glen Loftus , Anthony Edwards , Ben Cureton , Simon Burgess , 5: 57,43
-
Italia : Lorenzo Bertini , Catello Amarante , Salvatore Amitrano , Bruno Mascarenhas , 5: 58.87
-
Nederland : Gerard van der Linden , Ivo Snijders , Karel Dormans , Joeri de Groot , 5: 58,94
-
Canada : Iain Brambell , Jonathan Mandick , Gavin Hassett , Jon Beare , 6: 07.04
-
Irland : Richard Archibald , Eugene Coakley , Niall O'Toole , Paul Griffin , 6: 09.33
Final B - 21. august
-
Serbia og Montenegro : Veljko Urošević , Nenad Babović , Goran Nedeljković , Miloš Tomić , 6: 19.00
-
Russland : Sergej Burkeev , Valerij Saritchev , Aleksandr Savkin , Aleksandr Zyuzin , 6: 20.64
-
USA : Pat Todd , Matt Smith , Paul Teti , Steve Warner , 6: 22.24
-
Østerrike : Juliusz Madecki , Sebastian Sageder , Bernd Wakolbinger , Wolfgang Sigl , 6: 22.85
-
Tyskland : Martin Mueller-Fackle , Axel Schuster , Stefan Locher , Andreas Bech , 6: 23.28
-
Spania : Mario Arranz Puente , Jesus Gonzalez Alvarez , Carlos Loriente Perez , Alberto Dominguez Lorenzo , 6: 26.15
Referanser
Eksterne linker