Roing ved Sommer -OL 2012 - Par uten kobber for kvinner - Rowing at the 2012 Summer Olympics – Women's coxless pair
Kvinneløst par for kvinner på Games of the XXX Olympiad
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sted | Eton Dorney | ||||||||||||
Dato | 28. juli - 1. august | ||||||||||||
Konkurrenter | 20 fra 10 nasjoner | ||||||||||||
Vinnetid | 7: 27,13 | ||||||||||||
Medaljere | |||||||||||||
| |||||||||||||
Roing ved sommer -OL 2012 | ||
---|---|---|
Enkeltruller | menn | kvinner |
Coxless par | menn | kvinner |
Dobbel sculls | menn | kvinner |
Lwt dobbel sculls | menn | kvinner |
Coxless fire | menn | |
Firemannsrom | menn | kvinner |
Åtte | menn | kvinner |
Lwt coxless fire | menn | |
The Women er toer uten styrmann konkurranse på 2012 Sommer-OL i London fant sted på Dorney Lake , som i forbindelse med den Games arena, offisielt kalt Eton Dorney.
Rute
Alle tider er britisk sommertid ( UTC+1 )
Dato | Tid | Rund |
---|---|---|
Lørdag 28. juli 2012 | 09:30 | Varmer |
Mandag 30. juli 2012 | 09:30 | Repechage |
Onsdag 1. august 2012 | 10:10 | Final B |
Onsdag 1. august 2012 | 11:50 | Endelig |
Resultater
Varmer
De to første av hvert heat kvalifiserer seg til finalen, resten går til repechagen.
Varme 1
Rang | Roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Helen Glover Heather Stanning |
Storbritannia | 6: 57,29 | Q, OB |
2 |
Sara Hendershot Sarah Zelenka |
forente stater | 6: 59,29 | Sp |
3 |
Georgeta Damian Viorica Susanu |
Romania | 7: 05.39 | R |
4 |
Kerstin Hartmann Marlene Sinnig |
Tyskland | 7: 10,28 | R |
5 |
Maria Laura Abalo Gabriela Best |
Argentina | 7: 12,17 | R |
Varme 2
Rang | Roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Kate Hornsey Sarah Tait |
Australia | 7: 01.60 | Sp |
2 |
Juliette Haigh Rebecca Scown |
New Zealand | 7: 06,93 | Sp |
3 |
Zhang Yage Gao Yulan |
Kina | 7: 13,38 | R |
4 |
Naydene Smith Lee-Ann Persse |
Sør-Afrika | 7: 14,31 | R |
5 |
Claudia Wurzel Sara Bertolasi |
Italia | 7: 21.44 | R |
Repechage
De to første kvalifiserer seg til finalen.
Rang | Roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Georgeta Damian Viorica Susanu |
Romania | 7: 08.42 | Sp |
2 |
Kerstin Hartmann Marlene Sinnig |
Tyskland | 7: 10,42 | Sp |
3 |
Zhang Yage Gao Yulan |
Kina | 7: 15,18 | |
4 |
Claudia Wurzel Sara Bertolasi |
Italia | 7: 18.14 | |
5 |
Naydene Smith Lee-Ann Persse |
Sør-Afrika | 7: 18,96 | |
6 |
Maria Laura Abalo Gabriela Best |
Argentina | 7: 20,94 |
Finaler
Merk: Sterk motvind
Final B
Rang | Roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Zhang Yage Gao Yulan |
Kina | 7: 55,18 | |
2 |
Naydene Smith Lee-Ann Persse |
Sør-Afrika | 7: 56,40 | |
3 |
Maria Laura Abalo Gabriela Best |
Argentina | 8: 03.53 | |
4 |
Claudia Wurzel Sara Bertolasi |
Italia | 8: 06.14 |
Final A
Rang | Roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
Helen Glover Heather Stanning |
Storbritannia | 7: 27,13 | ||
Kate Hornsey Sarah Tait |
Australia | 7: 29,86 | ||
Juliette Haigh Rebecca Scown |
New Zealand | 7: 30,19 | ||
4 |
Sara Hendershot Sarah Zelenka |
forente stater | 7: 30,39 | |
5 |
Georgeta Damian Viorica Susanu |
Romania | 7: 37,67 | |
6 |
Kerstin Hartmann Marlene Sinnig |
Tyskland | 7: 42,06 |