Roing ved sommer-OL 2012 - Lette dobbeltsculler for kvinner - Rowing at the 2012 Summer Olympics – Women's lightweight double sculls
Lette dobbeltsculler for kvinner på lekene til XXX-olympiaden
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
spillested | Eton Dorney | ||||||||||||
Dato | 29. juli - 4. august | ||||||||||||
Konkurrenter | 34 fra 17 nasjoner | ||||||||||||
Vinnertid | 7: 09,30 | ||||||||||||
vinnerne | |||||||||||||
| |||||||||||||
Roing ved sommer-OL 2012 | ||
---|---|---|
Enkeltsculler | menn | kvinner |
Koksfritt par | menn | kvinner |
Doble skaller | menn | kvinner |
Lvt dobbeltsculler | menn | kvinner |
Coxless fire | menn | |
Firedoblede hodeskaller | menn | kvinner |
Åtte | menn | kvinner |
Lwt coxless fire | menn | |
The Women er lett doble hodeskaller konkurranse på 2012 Sommer-OL i London fant sted er på Dorney Lake , som i forbindelse med den Games arena, offisielt kalt Eton Dorney.
Rute
Alle klokkeslett er britisk sommertid ( UTC + 1 )
Dato | Tid | Rund |
---|---|---|
Søndag 29. juli 2012 | 10:40 | varmer |
Tirsdag 31. juli 2012 | 10:10 | rekvalifisering |
Torsdag 2. august 2012 | 10:30 | Semifinaler |
Lørdag 4. august 2012 | 10:00 | Final C |
Lørdag 4. august 2012 | 10:40 | Final B |
Lørdag 4. august 2012 | 11:50 | Endelig |
resultater
varmer
De to første av hvert heat kvalifiserer seg til semifinale, resten går til repechage.
Varme 1
Rang | roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Sophie Hosking Katherine Copeland |
Storbritannia | 6: 56.96 | Q |
2 |
Anne Lolk Thomsen Juliane Rasmussen |
Danmark | 6: 59.94 | Q |
3 |
Louise Ayling Julia Edward |
New Zealand | 7: 02,78 | R |
4 |
Yaima Velázquez Yoslaine Domínguez |
Cuba | 7: 12.99 | R |
5 |
María Clara Rohner Milka Kraljev |
Argentina | 7: 33,37 | R |
6 |
Sara Mohamed Baraka Fatma Rashed |
Egypt | 7: 45.23 | R |
Varme 2
Rang | roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Christina Giazitzidou Alexandra Tsiavou |
Hellas | 7: 03,66 | Q |
2 |
Bronwen Watson Hannah Every-Hall |
Australia | 7: 05,30 | Q |
3 |
Kristin Hedstrøm Julie Nichols |
forente stater | 7: 08,46 | R |
4 |
Rianne Sigmond Maaike Head |
Nederland | 7: 10.49 | R |
5 |
Lindsay Jennerich Patricia Obee |
Canada | 7: 10.89 | R |
6 |
Luana de Assis Fabiana Beltrame |
Brasil | 7: 34,37 | R |
Varme 3
Rang | roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Xu Dongxiang Huang Wenyi |
Kina | 7: 15,57 | Q |
2 |
Lena Müller Anja Noske |
Tyskland | 7: 19,24 | Q |
3 |
Atsumi Fukumoto Akiko Iwamoto |
Japan | 7: 30.29 | R |
4 |
Kim Myeong-synd Kim Sol-ji |
Sør-Korea | 7: 31.98 | R |
5 |
Pham Thi Hai Pham Thi Thao |
Vietnam | 7: 40.06 | R |
repechage
De tre første kvalifiserer seg til semifinale.
Repechage 1
Rang | Rower | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Rianne Sigmond Maaike Head |
Nederland | 7: 19.26 | Q |
2 |
Louise Ayling Julia Edward |
New Zealand | 7: 19.26 | Q |
3 |
Atsumi Fukumoto Akiko Iwamoto |
Japan | 7: 23,79 | Q |
4 |
Luana de Assis Fabiana Beltrame |
Brasil | 7: 27,46 | |
5 |
Pham Thi Hai Pham Thi Thao |
Vietnam | 7: 37,64 | |
6 |
Sara Mohamed Baraka Fatma Rashed |
Egypt | 7: 54.01 |
Repechage 2
Rang | Rower | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Kristin Hedstrøm Julie Nichols |
forente stater | 7: 13.82 | Q |
2 |
Lindsay Jennerich Patricia Obee |
Canada | 7: 15.37 | Q |
3 |
Yaima Velázquez Yoslaine Dominguez |
Cuba | 7: 19,33 | Q |
4 |
Kim Myung-shin Kim Sol-ji |
Sør-Korea | 7: 27.95 | |
5 |
Maria Rohner Milka Kraljev |
Argentina | 7: 40.72 |
Semifinaler A / B
Semifinal 1
Rang | roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Katherine Copeland Sophie Hosking |
Storbritannia | 7: 05,90 | Q |
2 |
Christina Giazitzidou Alexandra Tsiavou |
Hellas | 7: 09.01 | Q |
3 |
Lena Müller Anja Noske |
Tyskland | 7: 10.16 | Q |
4 |
Kristin Hedstrøm Julie Nichols |
forente stater | 7: 12.61 | |
5 |
Louise Ayling Julia Edward |
New Zealand | 7: 15,06 | |
6 |
Yaima Velasquez Yoslaine Dominguez |
Cuba | 7: 21,86 |
Semifinal 2
Rang | roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Xu Dongxiang Wenyi Huang |
Kina | 7: 10.39 | Q |
2 |
Anne Lolk Thomsen Juliane Rasmussen |
Danmark | 7: 10.93 | Q |
3 |
Bronwen Watson Hannah Every-Hall |
Australia | 7: 12.35 | Q |
4 |
Lindsay Jennerich Patricia Obee |
Canada | 7: 14,83 | |
5 |
Rianne Sigmond Maaike Head |
Nederland | 7: 19,31 | |
6 |
Atsumi Fukumoto Akiko Iwamoto |
Japan | 7: 34,23 |
finaler
Final C
Rang | canoer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Luana de Assis Fabiana Beltrame |
Brasil | 7: 41.43 | |
2 |
Kim Myung-shin Kim Sol-ji |
Sør-Korea | 7: 44.03 | |
3 |
Maria Rohner Milka Kraljev |
Argentina | 7: 44.62 | |
4 |
Pham Thi Hai Pham Thi Thao |
Vietnam | 7: 51.82 | |
5 |
Sara Mohamed Baraka Fatma Rashed |
Egypt | 8: 14.17 |
Final B
Rang | canoer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Lindsay Jennerich Patricia Obee |
Canada | 7: 17.24 | |
2 |
Rianne Sigmond Maaike Head |
Nederland | 7: 20,36 | |
3 |
Louise Ayling Julia Edward |
New Zealand | 7: 22,78 | |
4 |
Yaima Velasquez Yoslaine Dominguez |
Cuba | 7: 23.25 | |
5 |
Kristin Hedstrøm Julie Nichols |
forente stater | 7: 23,31 | |
6 |
Atsumi Fukumoto Akiko Iwamoto |
Japan | 7: 32,12 |
Avsluttende A
Rang | roere | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
Katherine Copeland Sophie Hosking |
Storbritannia | 7: 09,30 | ||
Xu Dongxiang Wenyi Huang |
Kina | 7: 11.93 | ||
Christina Giazitzidou Alexandra Tsiavou |
Hellas | 7: 12,09 | ||
4 |
Anne Lolk Thomsen Juliane Rasmussen |
Danmark | 7: 15,53 | |
5 |
Bronwen Watson Hannah Every-Hall |
Australia | 7: 20,68 | |
6 |
Lena Müller Anja Noske |
Tyskland | 7: 22,18 |