Roing ved sommer -OL 2016 - Coxless fire menn - Rowing at the 2016 Summer Olympics – Men's coxless four
Herre coxless fire på Games of the XXXI Olympiad
| |
---|---|
Sted | Rodrigo de Freitas -lagunen |
Dato | 8. – 12. August 2016 |
Konkurrenter | 52 fra 13 nasjoner |
Lag | 1. 3 |
Vinnetid | 5: 58,61 |
Medaljere | |
Roing ved sommer -OL 2016 | ||
---|---|---|
Kvalifikasjon | ||
Enkeltruller | menn | kvinner |
Coxless par | menn | kvinner |
Dobbel sculls | menn | kvinner |
Lwt dobbel sculls | menn | kvinner |
Coxless fire | menn | |
Firemannsrom | menn | kvinner |
Åtte | menn | kvinner |
Lwt coxless fire | menn | |
De menns firer uten styrmann konkurranse på Sommer-OL 2016 i Rio de Janeiro ble holdt 8-12 august ved lagunen Rodrigo de Freitas .
Medaljene for konkurransen ble overrakt av Sir Craig Reedie , Storbritannia , medlem av Den internasjonale olympiske komité , og gavene ble overrakt av Mike Tanner, Hong Kong , medlem av Executive Committee for International Rowing Federation .
Resultater
Varmer
De første tre av hvert heat kvalifiserer til semifinale, resten går til repechage.
Varme 1
Rang | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Will Lockwood Josh Dunkley-Smith Josh Booth Alexander Hill |
Australia | 5: 54,84 | SA/B |
2 |
Maximilian Korge Max Planer Anton Braun Felix Wimberger |
Tyskland | 5: 59,74 | SA/B |
3 |
Harold Langen Peter van Schie Vincent van der Want Govert Viergever |
Nederland | 6: 00.55 | SA/B |
4 |
Vlad-Dragos Aicoboae Constantin Adam Marius Cozmiuc Toader-Andrei Gontaru |
Romania | 6: 02.56 | R |
5 |
Artyom Kosov Anton Zarutskiy Vladislav Ryabtsev Nikita Morgachyov |
Russland | 6: 03,89 | R |
Varme 2
Rang | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Domenico Montrone Matteo Castaldo Matteo Lodo Giuseppe Vicino |
Italia | 5: 56,01 | SA/B |
2 |
Will Crothers Tim Schrijver Conlin McCabe Kai Langerfeld |
Canada | 5: 58,26 | SA/B |
3 |
Henrik Rummel Matthew Miller Charles Cole Seth Weil |
forente stater | 5: 58,31 | SA/B |
4 |
Vadzim Lialin Dzianis Mihal Mikalai Sharlap Ihar Pashevich |
Hviterussland | 6: 02,93 | R |
Varme 3
Rang | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Alex Gregory Moe Sbihi George Nash Constantine Louloudis |
Storbritannia | 5: 55,59 | SA/B |
2 |
Dionisis Angelopoulos Ioannis Tsilis Georgios Tziallas Ioannis Christou |
Hellas | 5: 59,65 | SA/B |
3 |
Benjamin Lang Mickaël Marteau Valentin Onfroy Théophile Onfroy |
Frankrike | 6: 00,72 | SA/B |
4 |
David Hunt Jonty Smith Vincent Breet Jake Green |
Sør-Afrika | 6: 01,64 | R |
Repechage
De tre første heatene kvalifiserer seg til semifinale.
Rang | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
David Hunt Jonty Smith Vincent Breet Jake Green |
Sør-Afrika | 6: 34,97 | SA/B |
2 |
Vadzim Lialin Dzianis Mihal Mikalai Sharlap Ihar Pashevich |
Hviterussland | 6: 36,50 | SA/B |
3 |
Artyom Kosov Anton Zarutskiy Vladislav Ryabtsev Nikita Morgachyov |
Russland | 6: 39,32 | SA/B |
4 |
Vlad-Dragos Aicoboae Constantin Adam Marius Cozmiuc Toader-Andrei Gontaru |
Romania | 6: 39,64 |
Semifinaler A/B
De tre første av hvert heat kvalifiserer seg til finalen A, resten går til finalen B.
Semifinale A/B 1
Rang | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Will Lockwood Josh Dunkley-Smith Josh Booth Alexander Hill |
Australia | 6: 11,82 | FA |
2 |
David Hunt Jonty Smith Vincent Breet Jake Green |
Sør-Afrika | 6: 15,22 | FA |
3 |
Domenico Montrone Matteo Castaldo Matteo Lodo Giuseppe Vicino |
Italia | 6: 16,54 | FA |
4 |
Henrik Rummel Matthew Miller Charles Cole Seth Weil |
forente stater | 6: 19.08 | FB |
5 |
Dionisis Angelopoulos Ioannis Tsilis Georgios Tziallas Ioannis Christou |
Hellas | 6: 24.04 | FB |
6 |
Artyom Kosov Anton Zarutskiy Vladislav Ryabtsev Nikita Morgachyov |
Russland | 6: 24,89 | FB |
Semifinale A/B 2
Rang | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Alex Gregory Moe Sbihi George Nash Constantine Louloudis |
Storbritannia | 6: 17,13 | FA |
2 |
Will Crothers Tim Schrijver Conlin McCabe Kai Langerfeld |
Canada | 6: 20,66 | FA |
3 |
Harold Langen Peter van Schie Vincent van der Want Govert Viergever |
Nederland | 6: 21.04 | FA |
4 |
Vadzim Lialin Dzianis Mihal Mikalai Sharlap Ihar Pashevich |
Hviterussland | 6: 22,46 | FB |
5 |
Benjamin Lang Mickaël Marteau Valentin Onfroy Théophile Onfroy |
Frankrike | 6: 26,94 | FB |
6 |
Maximilian Korge Max Planer Anton Braun Felix Wimberger |
Tyskland | 6: 35,90 | FB |
Finaler
Final B
Rang | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Henrik Rummel Matthew Miller Charles Cole Seth Weil |
forente stater | 5: 59,20 | |
2 |
Dionisis Angelopoulos Ioannis Tsilis Georgios Tziallas Ioannis Christou |
Hellas | 6: 00.56 | |
3 |
Vadzim Lialin Dzianis Mihal Mikalai Sharlap Ihar Pashevich |
Hviterussland | 6: 00.57 | |
4 |
Artyom Kosov Anton Zarutskiy Vladislav Ryabtsev Nikita Morgachyov |
Russland | 6: 02.09 | |
5 |
Benjamin Lang Mickaël Marteau Valentin Onfroy Théophile Onfroy |
Frankrike | 6: 02.21 | |
6 |
Maximilian Korge Max Planer Anton Braun Felix Wimberger |
Tyskland | 6: 06.24 |
Final A
Rang | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
Alex Gregory Moe Sbihi George Nash Constantine Louloudis |
Storbritannia | 5: 58,61 | ||
Will Lockwood Josh Dunkley-Smith Josh Booth Alexander Hill |
Australia | 06.00.44 | ||
Domenico Montrone Matteo Castaldo Matteo Lodo Giuseppe Vicino |
Italia | 6: 03,85 | ||
4 |
David Hunt Jonty Smith Vincent Breet Jake Green |
Sør-Afrika | 6: 05,80 | |
5 |
Harold Langen Peter van Schie Vincent van der Want Govert Viergever |
Nederland | 6: 08.38 | |
6 |
Will Crothers Tim Schrijver Conlin McCabe Kai Langerfeld |
Canada | 6: 15,93 |