Roing ved Sommer-OL 2016 - Firedobbel damer - Rowing at the 2016 Summer Olympics – Women's quadruple sculls
Firedobbel sculls for kvinner på lekene til XXXI-olympiaden
| |
---|---|
spillested | Rodrigo de Freitas Lagoon |
Dato | 6–11 august 2016 |
Konkurrenter | 28 fra 7 nasjoner |
Vinnertid | 06:49:39 |
vinnerne | |
Roing ved sommer-OL 2016 | ||
---|---|---|
Kvalifikasjon | ||
Enkeltsculler | menn | kvinner |
Koksfritt par | menn | kvinner |
Doble skaller | menn | kvinner |
Lvt dobbeltsculler | menn | kvinner |
Coxless fire | menn | |
Firedoblede hodeskaller | menn | kvinner |
Åtte | menn | kvinner |
Lwt coxless fire | menn | |
De kvinnene Dobbeltfirer konkurranse på Sommer-OL 2016 i Rio de Janeiro ble avholdt 6 til 11 august på lagunen Rodrigo de Freitas .
Medaljene for konkurransen ble presentert av Irena Szewińska , Polen , medlem av Den internasjonale olympiske komité , og gavene ble overrakt av Lenka Wech , Tyskland , medlem av utøvende komité for Det internasjonale roedeforbundet .
resultater
varmer
Vinnere av hvert heat kvalifiserer til finale, resten går til gjenkjenning.
Varme 1
Rang | Rower | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Daryna Verkhohliad Olena Buryak Anastasiya Kozhenkova Ievgeniia Nimchenko |
Ukraina | 6: 35.48 | FA |
2 |
Jessica Hall Kerry Hore Jennifer Cleary Madeleine Edmunds |
Australia | 6: 37,43 | R |
3 |
Chantal Achterberg Nicole Beukers Inge Janssen Carline Bouw |
Nederland | 6: 38,58 | R |
4 |
Zhang Ling Jiang Yan Wang Yuwei Zhang Xinyue |
Kina | 6: 40.21 | R |
Varme 2
Rang | Rower | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Annekatrin Thiele Carina Bär Julia Lier Lisa Schmidla |
Tyskland | 6: 30.86 | FA |
2 |
Maria Springwald Joanna Leszczyńska Agnieszka Kobus Monika Ciaciuch |
Polen | 6: 33,43 | R |
3 |
Grace Latz Tracy Eisser Megan Kalmoe Adrienne Martelli |
forente stater | 6: 40.78 | R |
repechage
De fire første av heatet kvalifiserer seg til finalen.
Rang | Rower | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
1 |
Chantal Achterberg Nicole Beukers Inge Janssen Carline Bouw |
Nederland | 6: 24.61 | FA |
2 |
Maria Springwald Joanna Leszczyńska Agnieszka Kobus Monika Ciaciuch |
Polen | 6: 25.49 | FA |
3 |
Zhang Ling Jiang Yan Wang Yuwei Zhang Xinyue |
Kina | 6: 28,49 | FA |
4 |
Grace Latz Tracy Eisser Megan Kalmoe Adrienne Martelli |
forente stater | 6: 28,54 | FA |
5 |
Jessica Hall Kerry Hore Jennifer Cleary Madeleine Edmunds |
Australia | 6: 28.60 |
Endelig
Rang | Rower | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|
Annekatrin Thiele Carina Bär Julia Lier Lisa Schmidla |
Tyskland | 06:49:39 | Bane 4 | |
Chantal Achterberg Nicole Beukers Inge Janssen Carline Bouw |
Nederland | 06:50:33 | Bane 5 | |
Maria Springwald Joanna Leszczyńska Agnieszka Kobus Monika Ciaciuch |
Polen | 6:50:86 | Bane 2 | |
4 |
Daryna Verkhohliad Olena Buryak Anastasiya Kozhenkova Ievgeniia Nimchenko |
Ukraina | 06:56:09 | Bane 3 |
5 |
Grace Latz Tracy Eisser Megan Kalmoe Adrienne Martelli |
forente stater | 6:57:67 | Bane 1 |
6 |
Zhang Ling Jiang Yan Wang Yuwei Zhang Xinyue |
Kina | 06:59:45 | Bane 6 |