Roing ved sommer -OL 2020 - Par for koksfrie kvinner - Rowing at the 2020 Summer Olympics – Women's coxless pair
Kvinneløst par for kvinner på Games of the XXXII Olympiad
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sted | Sea Forest Waterway | ||||||||||||
Datoer | 24. – 29. Juli 2021 | ||||||||||||
Konkurrenter | 26 fra 13 nasjoner | ||||||||||||
Vinnetid | 6: 50,19 | ||||||||||||
Medaljere | |||||||||||||
| |||||||||||||
Roing ved sommer -OL 2020 | ||
---|---|---|
Kvalifikasjon | ||
Enkeltruller | menn | kvinner |
Coxless par | menn | kvinner |
Dobbel sculls | menn | kvinner |
Lwt dobbel sculls | menn | kvinner |
Coxless fire | menn | kvinner |
Firemannsrom | menn | kvinner |
Åtte | menn | kvinner |
Kvinnenes coxless pair -arrangement ved sommer -OL 2020 fant sted fra 24. til 29. juli 2021 på Sea Forest Waterway . 26 roere fra 13 nasjoner konkurrerte.
Rute
Konkurransen ble arrangert over seks dager.
Alle tider er Japan Standard Time ( UTC+9 )
Dato | Tid | Rund |
---|---|---|
Lørdag, 24. juli 2021 | 9:20 | Varmer |
Søndag, 25. juli 2021 | 9:50 | Repechage |
Onsdag 28. juli 2021 | 12:20 | Semifinale A/B * |
Torsdag 29. juli 2021 | 8:40 | Final B * |
Torsdag 29. juli 2021 | 9:30 | Final A |
* Arrangementet er planlagt.
Resultater
Varmer
De tre første av hvert heat kvalifiserte seg til semifinalen, mens resten gikk til repechagen.
Varme 1
Rang | Lane | Roer | Nasjon | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 |
Caileigh -filmer Hillary Janssens |
Canada | 7: 18,34 | Sp |
2 | 2 |
Adriana Ailincăi Iuliana Buhuș |
Romania | 7: 20,36 | Sp |
3 | 3 |
Kiri Tontodonati Aisha Rocek |
Italia | 7: 22,79 | Sp |
4 | 1 |
Megan Kalmoe Tracy Eisser |
forente stater | 7: 26,95 | R |
5 | 5 |
Maria Kyridou Christina Bourmpou |
Hellas | 7: 33,94 | R |
Varme 2
Rang | Lane | Roer | Nasjon | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|---|
1 | 3 |
Jessica Morrison Annabelle McIntyre |
Australia | 7: 21,75 | Sp |
2 | 1 |
Vasilisa Stepanova Elena Oriabinskaia |
ROC | 7: 23,39 | Sp |
3 | 2 |
Helen Glover Polly Swann |
Storbritannia | 7: 23,98 | Sp |
4 | 4 |
Huang Kaifeng Liu Jinchao |
Kina | 7: 45,55 | R |
Varme 3
Rang | Lane | Roer | Nasjon | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 |
Grace Prendergast Kerri Gowler |
New Zealand | 7: 19.08 | Sp |
2 | 3 |
Hedvig Rasmussen Fie Udby Erichsen |
Danmark | 7: 22,86 | Sp |
3 | 1 |
Aina Cid Virginia Díaz Rivas |
Spania | 7: 23,14 | Sp |
4 | 4 |
Aileen Crowley Monika Dukarska |
Irland | 7: 24,71 | R |
Repechage
De tre første parene i repechagen kvalifiserte seg til semifinalen, mens det fjerde paret ble eliminert.
Rang | Lane | Roer | Nasjon | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 |
Maria Kyridou Christina Bourmpou |
Hellas | 7: 28.00 | Sp |
2 | 1 |
Megan Kalmoe Tracy Eisser |
forente stater | 7: 29,87 | Sp |
3 | 2 |
Aileen Crowley Monika Dukarska |
Irland | 7: 31,99 | Sp |
4 | 3 |
Huang Kaifeng Liu Jinchao |
Kina | 7: 45,17 |
Semifinaler
Semifinale A/B 1
Rang | Lane | Roer | Nasjon | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|---|
1 | 6 |
Maria Kyridou Christina Bourmpou |
Hellas | 6: 48,70 WB | FA |
2 | 2 |
Helen Glover Polly Swann |
Storbritannia | 6: 49,39 | FA |
3 | 3 |
Caileigh -filmer Hillary Janssens |
Canada | 6: 49,46 | FA |
4 | 4 |
Jessica Morrison Annabelle McIntyre |
Australia | 6: 49,82 | FB |
5 | 1 |
Aileen Crowley Monika Dukarska |
Irland | 7: 06.07 | FB |
6 | 5 |
Hedvig Rasmussen Fie Udby Erichsen |
Danmark | 7: 08.44 | FB |
Semifinale A/B 2
Rang | Lane | Roer | Nasjon | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 |
Grace Prendergast Kerri Gowler |
New Zealand | 6: 47,41 WB | FA, |
2 | 5 |
Vasilisa Stepanova Elena Oriabinskaia |
ROC | 6: 50,24 | FA |
3 | 6 |
Aina Cid Virginia Díaz Rivas |
Spania | 6: 50,63 | FA |
4 | 3 |
Adriana Ailincăi Iuliana Buhuș |
Romania | 6: 58,55 | FB |
5 | 1 |
Megan Kalmoe Tracy Eisser |
forente stater | 7: 02.52 | FB |
6 | 2 |
Kiri Tontodonati Aisha Rocek |
Italia | 7: 04.52 | FB |
Finaler
Final B
Rang | Lane | Roer | Nasjon | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|---|
7 | 3 |
Jessica Morrison Annabelle McIntyre |
Australia | 6: 56,46 | |
8 | 6 |
Hedvig Rasmussen Fie Udby Erichsen |
Danmark | 6: 59,48 | |
9 | 4 |
Adriana Ailincăi Iuliana Buhuș |
Romania | 7: 01.02 | |
10 | 2 |
Megan Kalmoe Tracy Eisser |
forente stater | 7: 02.16 | |
11 | 5 |
Aileen Crowley Monika Dukarska |
Irland | 7: 02.22 | |
12 | 1 |
Kiri Tontodonati Aisha Rocek |
Italia | 7: 04,46 |
Final A
Rang | Lane | Roer | Nasjon | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|---|
4 |
Grace Prendergast Kerri Gowler |
New Zealand | 6: 50,19 | ||
5 |
Vasilisa Stepanova Elena Oriabinskaia |
ROC | 6: 51,45 | ||
1 |
Caileigh -filmer Hillary Janssens |
Canada | 6: 52,10 | ||
4 | 2 |
Helen Glover Polly Swann |
Storbritannia | 6: 54,96 | |
5 | 3 |
Maria Kyridou Christina Bourmpou |
Hellas | 6: 57,11 | |
6 | 6 |
Aina Cid Virginia Díaz Rivas |
Spania | 7.00.05.05 |