Roing ved sommer -OL 2020 - Lette dobbeltsculler for kvinner - Rowing at the 2020 Summer Olympics – Women's lightweight double sculls
Lette dobbeltsculler for kvinner på Games of the XXXII Olympiad
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sted | Sea Forest Waterway | ||||||||||||
Datoer | 24. – 29. Juli 2021 | ||||||||||||
Konkurrenter | 36 fra 18 nasjoner | ||||||||||||
Vinnetid | 6: 47,54 | ||||||||||||
Medaljere | |||||||||||||
| |||||||||||||
Roing ved sommer -OL 2020 | ||
---|---|---|
Kvalifikasjon | ||
Enkeltruller | menn | kvinner |
Coxless par | menn | kvinner |
Dobbel sculls | menn | kvinner |
Lwt dobbel sculls | menn | kvinner |
Coxless fire | menn | kvinner |
Firemannsrom | menn | kvinner |
Åtte | menn | kvinner |
Kvinnenes lette dobbeltsculler -arrangement ved sommer -OL 2020 fant sted fra 24. til 29. juli 2021 på Sea Forest Waterway . 36 roere fra 18 nasjoner konkurrerte.
Rute
Konkurransen ble arrangert over seks dager.
Alle tider er Japan Standard Time ( UTC+9 )
Dato | Tid | Rund |
---|---|---|
Lørdag, 24. juli 2021 | 10:20 | Varmer |
Søndag, 25. juli 2021 | 10:20 | Repechage |
Onsdag 28. juli 2021 | 11:40 | Semifinaler A/B * |
Torsdag 29. juli 2021 | 9.00 | Final B * |
Torsdag 29. juli 2021 | 10:10 | Final A |
Torsdag 29. juli 2021 | 11:30 | Final C * |
* Arrangementet er planlagt.
Resultater
Varmer
De to første av hvert heat kvalifiserte seg til semifinalen, mens resten gikk til repechagen.
Varme 1
Rang | Lane | Roer | Nasjon | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 |
Laura Tarantola Claire Bové |
Frankrike | 7: 03.47 | Sp |
2 | 1 |
Valentina Rodini Federica Cesarini |
Italia | 7: 04,66 | Sp |
3 | 6 |
Mary Reckford Michelle Sechser |
forente stater | 7: 05.30 | R |
4 | 3 |
Patricia Merz Frédérique Rol |
Sveits | 7: 08,66 | R |
5 | 4 |
Aoife Casey Margaret Cremen |
Irland | 7: 17,67 | R |
6 | 5 |
Mutiara Rahma Putri Melani Putri |
Indonesia | 7: 52,57 | R |
Varme 2
Rang | Lane | Roer | Nasjon | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 |
Marieke Keijser Ilse Paulis |
Nederland | 7: 07,73 | Sp |
2 | 1 |
Jill Moffatt Jennifer Casson |
Canada | 7: 11.30 | Sp |
3 | 6 |
Chiaki Tomita Ayami Oishi |
Japan | 7: 22,47 | R |
4 | 5 |
Lường Thị Thảo Đinh Thị Hảo |
Vietnam | 7: 36,21 | R |
5 | 3 |
Nour El-Houda Ettaieb Khadija Krimi |
Tunisia | 7: 39,61 | R |
6 | 2 |
Yulisa López Jennieffer Zúñiga |
Guatemala | 7: 53,35 | R |
Varme 3
Rang | Lane | Roer | Nasjon | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 |
Ionela-Livia Cozmiuc Gianina Beleagă |
Romania | 7: 01,74 | Sp |
2 | 5 |
Emily Craig Imogen Grant |
Storbritannia | 7: 03.29 | Sp |
3 | 4 |
Anastasia Lebedeva Maria Botalova |
ROC | 7: 07,67 | R |
4 | 3 |
Ina Nikulina Alena Furman |
Hviterussland | 7: 10.15 | R |
5 | 2 |
Valentina Cavallar Louisa Altenhuber |
Østerrike | 7: 26,22 | R |
6 | 6 |
Milka Kraljev Evelyn Silvestro |
Argentina | 7: 29,27 | R |
Repechage
De tre første parene i repechagen kvalifiserte seg til semifinalen, mens de gjensto mannskapet til finale C.
Repechage -varme 1
Rang | Lane | Roer | Nasjon | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 |
Mary Reckford Michelle Sechser |
forente stater | 7: 21,25 | Sp |
2 | 2 |
Ina Nikulina Alena Furman |
Hviterussland | 7: 26,99 | Sp |
3 | 3 |
Chiaki Tomita Ayami Oishi |
Japan | 7: 34,45 | Sp |
4 | 1 |
Milka Kraljev Evelyn Silvestro |
Argentina | 7: 39,53 | FC |
5 | 5 |
Nour El-Houda Ettaieb Khadija Krimi |
Tunisia | 7: 54,95 | FC |
6 | 6 |
Mutiara Rahma Putri Melani Putri |
Indonesia | 8: 03.19 | FC |
Repechage -varme 2
Rang | Lane | Roer | Nasjon | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 |
Patricia Merz Frédérique Rol |
Sveits | 7: 22.02 | Sp |
2 | 3 |
Anastasia Lebedeva Maria Botalova |
ROC | 7: 22,72 | Sp |
3 | 5 |
Aoife Casey Margaret Cremen |
Irland | 7: 23,46 | Sp |
4 | 1 |
Valentina Cavallar Louisa Altenhuber |
Østerrike | 7: 42,31 | FC |
5 | 2 |
Lường Thị Thảo Đinh Thị Hảo |
Vietnam | 7: 53,69 | FC |
6 | 6 |
Yulisa López Jennieffer Zúñiga |
Guatemala | 8: 13.27 | FC |
Semifinaler
Semifinale A/B 1
Rang | Lane | Roer | Nasjon | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|---|
1 | 5 |
Emily Craig Imogen Grant |
Storbritannia | 6: 41,99 | FA |
2 | 3 |
Laura Tarantola Claire Bové |
Frankrike | 6: 42,92 | FA |
3 | 4 |
Marieke Keijser Ilse Paulis |
Nederland | 6: 43,85 | FA |
4 | 2 |
Patricia Merz Frédérique Rol |
Sveits | 6: 48,92 | FB |
5 | 1 |
Aoife Casey Margaret Cremen |
Irland | 6: 49,24 | FB |
6 | 6 |
Ina Nikulina Alena Furman |
Hviterussland | 6: 54,78 | FB |
Semifinale A/B 2
Rang | Lane | Roer | Nasjon | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 |
Valentina Rodini Federica Cesarini |
Italia | 6: 41,36 WB | FA |
2 | 5 |
Mary Reckford Michelle Sechser |
forente stater | 6: 41,54 | FA |
3 | 3 |
Ionela-Livia Cozmiuc Gianina Beleagă |
Romania | 6: 42,08 | FA |
4 | 1 |
Anastasia Lebedeva Maria Botalova |
ROC | 6: 45,23 | FB |
5 | 6 |
Chiaki Tomita Ayami Oishi |
Japan | 6: 56,52 | FB |
6 | 2 |
Jill Moffatt Jennifer Casson |
Canada | 7.00.82 | FB |
Finaler
Final C
Rang | Lane | Roer | Nasjon | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|---|
1. 3 | 3 |
Milka Kraljev Evelyn Silvestro |
Argentina | 7: 05,82 | |
14 | 4 |
Valentina Cavallar Louisa Altenhuber |
Østerrike | 7: 15,25 | |
15 | 2 |
Lường Thị Thảo Đinh Thị Hảo |
Vietnam | 7: 19.05 | |
16 | 5 |
Nour El-Houda Ettaieb Khadija Krimi |
Tunisia | 7: 22,25 | |
17 | 1 |
Mutiara Rahma Putri Melani Putri |
Indonesia | 7: 25.06 | |
18 | 6 |
Yulisa López Jennieffer Zúñiga |
Guatemala | 7: 27,51 |
Final B
Rang | Lane | Roer | Nasjon | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|---|
7 | 3 |
Patricia Merz Frédérique Rol |
Sveits | 6: 49,16 | |
8 | 5 |
Aoife Casey Margaret Cremen |
Irland | 6: 49,90 | |
9 | 4 |
Anastasia Lebedeva Maria Botalova |
ROC | 6: 51,65 | |
10 | 2 |
Chiaki Tomita Ayami Oishi |
Japan | 6: 54,94 | |
11 | 6 |
Ina Nikulina Alena Furman |
Hviterussland | 6: 57,84 | |
12 | 1 |
Jill Moffatt Jennifer Casson |
Canada | 6: 59,72 |
Final A
Rang | Lane | Roer | Nasjon | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|---|
4 |
Valentina Rodini Federica Cesarini |
Italia | 6: 47,54 | ||
2 |
Laura Tarantola Claire Bové |
Frankrike | 6: 47,68 | ||
1 |
Marieke Keijser Ilse Paulis |
Nederland | 6: 48,03 | ||
4 | 3 |
Emily Craig Imogen Grant |
Storbritannia | 6: 48.04 | |
5 | 5 |
Mary Reckford Michelle Sechser |
forente stater | 6: 48,54 | |
6 | 6 |
Ionela-Livia Cozmiuc Gianina Beleagă |
Romania | 6: 49,40 |