Sherbrooke bystyre - Sherbrooke City Council
Den Sherbrooke bystyret (på fransk: Conseil municipal de Sherbrooke ) er det styrende organ for ordfører-rådet regjeringen i byen Sherbrooke , i Estrie regionen i Quebec . Rådet består av en ordfører og 19 rådmenn.
Rådgivere hver sitte både på hoved bystyret og på separate borough rådene, som tjener en lignende funksjon for virksomhet som byen delegater til sine bydeler i stedet for til den primære regjeringen. Byens to minste bydeler, Brompton og Lennoxville , velger hver bare en eneste representant til hovedstyret, og dermed velger hver også to representanter som bare fungerer som bystyremedlemmer og ikke sitter i det viktigste bystyret. I de fire større bydelene er det imidlertid bare bydelens faste bystyremedlemmer som sitter i bystyret.
innhold
Borgermester
rådgivere
Brompton
- Bystyremedlem : Nicole Bergeron (Uavhengig)
- Bystyremedlem (distrikt 1.1 Beauvoir) : Benoît Dionne (uavhengig)
- Bystyremedlem (distrikt 1,2 Moulins) : Kathleen Gélinas (uavhengig)
Fleurimont
- Bystyremedlem (District 2.1 Pin-Solitaire) : Hélène Dauphinais (Uavhengig)
- Bystyremedlem (distrikt 2.2 Quatre-Saisons) : Vincent Boutin (Renouveau sherbrookois)
- Bystyremedlem (District 2.3 Desranleau) : Danielle Berthold (Renouveau sherbrookois)
- Bystyremedlem (District 2.4 Lavigerie) : Louida Brochu (Renouveau sherbrookois)
- Bystyremedlem (District 2.5 Marie-River) : Rémi Demers (Uavhengig)
Lennoxville
- Bystyremedlem : David Price (Uavhengig)
- Bystyremedlem (District 3.1 Uplands) : Linda Boulanger (Uavhengig)
- Bystyremedlem (District 3.2 Fairview) : Claude Charron (Uavhengig)
Mont-Bellevue
- Bystyremedlem (District 4.1 Center-Sud) : Serge Paquin (Renouveau sherbrookois)
- Bystyremedlem (District 4.2 Ascot) : Robert Pouliot (Renouveau sherbrookois)
- Bystyremedlem (distrikt 4.3 Croix-Lumineuse) : Nicole A. Gagnon (Renouveau sherbrookois)
- Bystyremedlem (District 4.4 Université) : Jean-François Rouleau (Uavhengig)
Rock Forest – Saint-Élie – Deauville
- Bystyremedlem ( District 5.1 Deauville) : Diane Délisle (Renouveau sherbrookois)
- Bystyremedlem (distrikt 5.2 Châteaux-d'Eau) : Bruno Vachon (Renouveau sherbrookois)
- Bystyremedlem (District 5.3 Rock Forest) : Annie Godbout (Independent)
- Bystyremedlem (distrikt 5.4 Saint-Élie) : Julien Lachance (uavhengig)
Jacques-Cartier
- Bystyremedlem (distrikt 6.1 Beckett) : Christine Ouellet (Renouveau sherbrookois)
- Bystyremedlem (distrikt 6.2 Domaine-Howard) : Chantal L'Espérance (uavhengig)
- Bystyremedlem ( distrikt 6.3 Montcalm) : Marc Denault (uavhengig)
- Bystyremedlem (distrikt 6.4 Carrefour) : Pierre Tardif (uavhengig)
Se også
Eksterne linker
- Sherbrooke bystyre (på fransk)
Denne Quebec- relaterte artikkelen er en stubbe . Du kan hjelpe Wikipedia ved å utvide den . |