Singapore ved sommer -OL 2004 - Singapore at the 2004 Summer Olympics
Singapore ved sommer -OL 2004 | |
---|---|
IOC -kode | SYND |
INGEN C | Singapore nasjonale olympiske råd |
Nettsted | www |
i Athen | |
Konkurrenter | 16 i 6 idretter |
Flaggbærer | Ronald Susilo |
Medaljer |
|
Sommer -OL -opptredener ( oversikt ) | |
Singapore konkurrerte ved sommer -OL 2004 i Athen , Hellas, fra 13. til 29. august 2004. Dette var landets trettende opptreden ved OL, bortsett fra to forskjellige utgaver. Singapore var en del av det malaysiske laget ved sommer -OL 1964 i Tokyo, men deltok ikke på sommer -OL 1980 i Moskva på grunn av sin støtte til USAs boikott .
Den Singapore nasjonale olympiske Council sendte totalt seksten idrettsutøvere til lekene, seks menn og ti kvinner, for å konkurrere i seks forskjellige idretter. Landets lagstørrelse var omtrent tettere fra Sydney av to idrettsutøvere, og ble ansett som den største delegasjonen siden sommer -OL 1956 i Melbourne . For første gang i sin olympiske historie ble Singapore representert av flere kvinnelige enn mannlige idrettsutøvere. Åtte singaporeiske idrettsutøvere hadde tidligere konkurrert i Sydney fire år tidligere; hvorav fem var svømmere, inkludert fire-tiden Olympian og fler tid Southeast Asian Games mester Joscelin Yeo . I mellomtiden ble badmintonspiller Ronald Susilo utnevnt av rådet til å bære det singapanske flagget i åpningsseremonien.
Singapore klarte imidlertid ikke å vinne en eneste olympisk medalje i Athen siden sommer -OL 1960 i Roma, hvor Tan Howe Liang tok sølv i vektløfting for menn. Bordtennisspilleren Li Jiawei bommet knapt på landets første medalje noensinne på 44 år, etter å ha tapt kampen mot Sør-Koreas Kim Kyung-Ah om bronsen.
Friidrett
Singaporeanske idrettsutøvere har så langt oppnådd kvalifiseringsstandarder i de følgende friidrettsarrangementene (opptil maksimalt 3 utøvere i hvert stevne på A -standarden og 1 på B -standarden).
- Menn
- Spor- og veihendelser
Atlet | Begivenhet | Varme | Kvartfinale | Semifinale | Endelig | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Resultat | Rang | Resultat | Rang | Resultat | Rang | Resultat | Rang | ||
Poh Seng -sang | 100 m | 10,75 | 7 | Gikk ikke videre |
- Kvinner
- Feltarrangementer
Atlet | Begivenhet | Kvalifikasjon | Endelig | ||
---|---|---|---|---|---|
Avstand | Posisjon | Avstand | Posisjon | ||
Zhang Guirong | Kulestøt | 16.58 | 24 | Gikk ikke videre |
- Nøkkel
- Merknad - Rangene som er angitt for banebegivenheter er kun innenfor utøverens heat
- Q = Kvalifisert til neste runde
- q = Kvalifisert til neste runde som en raskeste taper eller , i feltbegivenheter, etter posisjon uten å oppnå kvalifiseringsmålet
- NR = Nasjonal rekord
- I/A = Runde gjelder ikke for arrangementet
- Bye = Idrettsutøver ikke pålagt å konkurrere i runde
Badminton
Atlet | Begivenhet | Runde med 32 | 16 -delsfinale | Kvartfinale | Semifinale | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Motstanden poengsum |
Motstanden poengsum |
Motstanden poengsum |
Motstanden poengsum |
Motstanden poengsum |
Rang | ||
Ronald Susilo | Herresingler |
Lin D ( CHN ) W 15–12, 15–10 |
Joppien ( GER ) W 15–11, 15–6 |
Ponsana ( THA ) L 10–15, 1–15 |
Gikk ikke videre | ||
Jiang Yanmei | Singel for kvinner |
Jie Y ( NED ) L 9–11, 4–11 |
Gikk ikke videre | ||||
Li Li |
Gong Rn ( CHN ) L 9–11, 4–11 |
Gikk ikke videre |
Seiling
Singaporeanske seilere har kvalifisert en båt til hver av de følgende hendelsene.
- Åpen
Atlet | Begivenhet | Løp | Netto poeng | Endelig rangering | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | M* | ||||
Stanley Tan Kheng Siong | Laser | 32 | 27 | 25 | 30 | 34 | 40 | 41 | 39 | 36 |
|
18 | 322 | 37 |
M = Medaljeløp; OCS = På banesiden av startstreken; DSQ = diskvalifisert; DNF = Ble ikke ferdig; DNS = Startet ikke; RDG = Oppreisning gitt
Skyting
Singapore har kvalifisert en enkelt skytter.
- Menn
Atlet | Begivenhet | Kvalifikasjon | Endelig | ||
---|---|---|---|---|---|
Poeng | Rang | Poeng | Rang | ||
Lee Wung Yew | Felle | 115 | = 21 | Gikk ikke videre |
Svømming
Singaporeanske svømmere tjente kvalifiseringsstandarder i de følgende arrangementene (opptil maksimalt 2 svømmere i hvert arrangement på A-standardtid, og 1 på B-standardtid):
- Menn
Atlet | Begivenhet | Varme | Semifinale | Endelig | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | ||
Mark Chay | 100 m fristil | 52,83 | 56 | Gikk ikke videre | |||
200 m fristil | 1: 54,70 | 51 | Gikk ikke videre | ||||
Gary Tan | 200 m individuell medley | 2: 08.44 | 43 | Gikk ikke videre |
- Kvinner
Atlet | Begivenhet | Varme | Semifinale | Endelig | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | ||
Christel Bouvron | 200 m sommerfugl | 2: 26,21 | 32 | Gikk ikke videre | |||
Nicolette Teo | 100 m bryst | 1: 12,87 | 33 | Gikk ikke videre | |||
200 m bryst | 2: 38,17 | 30 | Gikk ikke videre | ||||
Joscelin Yeo | 100 m sommerfugl | 1: 00.81 | 27 | Gikk ikke videre | |||
200 m individuell medley | 2: 18,61 | 19 | Gikk ikke videre |
Bordtennis
Fire singaporeanske bordtennisspillere kvalifiserte seg til følgende arrangementer.
Atlet | Begivenhet | Runde 1 | Runde 2 | Runde 3 | Runde 4 | Kvartfinale | Semifinaler | Final / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Rang | ||
Jing Junhong | Singel for kvinner | Ha det |
Erdelji ( SCG ) W 4–2 |
Kim HH ( PRK ) L 1–4 |
Gikk ikke videre | ||||
Li Jiawei | Ha det |
Cada ( CAN ) W 4–0 |
Umemura ( JPN ) W 4–2 |
Wang N ( CHN ) W 4–1 |
Kim HM ( PRK ) L 3–4 |
Kim KA ( KOR ) L 1-4 |
4 | ||
Zhang Xueling | Ha det |
Fazlić ( USA ) W 4–1 |
Lee ES ( KOR ) W 4–1 |
Fujinuma ( JPN ) W 4–2 |
Kim HM ( PRK ) L 2–4 |
Gikk ikke videre | |||
Jing Junhong Li Jiawei |
Damedouble | Ha det |
Kim BR / Kim KA ( KOR ) L 3–4 |
Gikk ikke videre | |||||
Tan Paey Fern Zhang Xueling |
Ha det |
Fazlić / Ping ( USA ) W 4–0 |
Steff / Zamfir ( ROM ) W 4–1 |
Lee ES / Seok EM ( KOR ) L 0–4 |
Gikk ikke videre |