Tadsjikistan ved Sommer-OL 2004 - Tajikistan at the 2004 Summer Olympics
Tadsjikistan ved sommer-OL 2004 | |
---|---|
IOC-kode | TJK |
INGEN C | Den nasjonale olympiske komité for republikken Tadsjikistan |
Nettsted |
www |
i Athen | |
Konkurrenter | 9 på 5 idretter |
Flaggbærer | Nargis Nabieva |
Medaljer |
|
Sommer-OL-opptredener ( oversikt ) | |
Andre relaterte opptredener | |
Russian Empire (1900–1912) Soviet Union (1952–1988) Unified Team (1992) |
Tadsjikistan konkurrerte ved sommer-OL 2004 i Athen , Hellas , fra 13. til 29. august 2004.
Bueskyting
En tadsjikisk bueskytter kvalifiserte seg til kvinners individuelle bueskyting.
Atlet | Begivenhet | Rangering runde | Runde på 64 | Runde på 32 | 16. runde | Kvartfinale | Semifinaler | Final / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Resultat | Frø | Motstanden Score |
Motstanden Score |
Motstanden Score |
Motstanden Score |
Motstanden Score |
Motstanden Score |
Rang | ||
Nargis Nabieva | Kvinners individ | 600 | 55 |
Wu HJ ( TPE ) L 142–156 |
Gikk ikke frem |
Friidrett
Tadsjikiske idrettsutøvere har hittil oppnådd kvalifiseringsstandarder i de følgende friidrettsarrangementene (opptil maksimalt 3 idrettsutøvere i hvert arrangement på A-standarden og 1 på B-standarden).
- Nøkkel
- Merk - Rangene som er gitt for banearrangementer er bare innenfor idrettsutøverens varme
- Q = Kvalifisert til neste runde
- q = Kvalifisert til neste runde som raskeste taper eller , i feltarrangementer, etter posisjon uten å oppnå det kvalifiserende målet
- NR = Nasjonal rekord
- Ikke relevant = Runde gjelder ikke for arrangementet
- Bye = Idrettsutøver som ikke må konkurrere i runde
- Menn
- Felthendelser
Atlet | Begivenhet | Kvalifikasjon | Endelig | ||
---|---|---|---|---|---|
Avstand | Stilling | Avstand | Stilling | ||
Dilshod Nazarov | Hammerkast | NM | - | Gikk ikke frem |
- Kvinner
- Spor- og veihendelser
Atlet | Begivenhet | Endelig | |
---|---|---|---|
Resultat | Rang | ||
Gulsara Dadabaeva | Maraton | 2:50:45 | 53 |
Boksing
Tadsjikistan sendte en bokser til Athen.
Atlet | Begivenhet | Runde på 32 | 16. runde | Kvartfinale | Semifinaler | Endelig | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Rang | ||
Sherali Dostiev | Lett flyvevekt |
Tanamor ( PHI ) L 12–17 |
Gikk ikke frem |
Skyting
Tadsjikistan har kvalifisert en enkelt skytter.
- Menn
Atlet | Begivenhet | Kvalifikasjon | Endelig | ||
---|---|---|---|---|---|
Poeng | Rang | Poeng | Rang | ||
Sergey Babikov | 10 m luftpistol | 581 | 10 | Gikk ikke frem |
Bryting
- Nøkkel
- VT - Victory by Fall .
- PP - Beslutning etter poeng - taperen med tekniske poeng.
- PO - Beslutning av poeng - taperen uten tekniske poeng.
- Fristil for menn
Atlet | Begivenhet | Eliminasjonsbasseng | Kvartfinale | Semifinale | Final / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Rang | Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Rang | ||
Yusup Abdusalomov | −74 kg |
Aslanov ( AZE ) W 3–1 PP |
Igali ( CAN ) L 1–3 PP |
Ikke relevant | 2 | Gikk ikke frem | 9 | ||
Shamil Aliev | −84 kg |
Ghiţă ( ROM ) W 3–1 PP |
Sène ( SEN ) W 3–1 PP |
Sazhidov ( RUS ) L 0–3 PO |
2 | Gikk ikke frem | 8 |
- Kvinners fristil
Atlet | Begivenhet | Eliminasjonsbasseng | Klassifisering | Semifinale | Final / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Rang | Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Motstanden Resultat |
Rang | ||
Lidiya Karamchakova | −48 kg |
Merleni ( UKR ) L 0–4 ST |
Psatha ( GRE ) W 3–1 PP |
Louati ( TUN ) W 5–0 VT |
2 |
Oorzhak ( RUS ) L 0–4 ST |
Gikk ikke frem | 7 | |
Natalia Ivanova | −63 kg |
Khilko ( BLR ) L 1–3 PP |
Legrand ( FRA ) L 0–3 PO |
Ikke relevant | 3 | Gikk ikke frem | 11 |