Basketball ved sommer-OL 2016 - turnering for kvinner - Basketball at the 2016 Summer Olympics – Women's tournament
Turneringsdetaljer | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Vertsnasjon | Brasil | ||||||||||||
Datoer | 6. – 20. August 2016 | ||||||||||||
Lag | 12 (fra 6 føderasjoner)
|
||||||||||||
Lokaler | 2 (i 1 vertsby)
|
||||||||||||
Spill spilt | 38 | ||||||||||||
Mester |
forente stater (8. tittel)
|
||||||||||||
Turneringsledere | |||||||||||||
| |||||||||||||
Basketball ved sommer-OL 2016 | ||
---|---|---|
Kvalifikasjon | ||
menn | kvinner | |
Turnering | ||
menn | kvinner | |
Vaktlister | ||
menn | kvinner | |
Den 2016 Sommer-OL kvinners basketball turnering i Rio de Janeiro , begynte den 6. august og endte 20. august 2016.
Den USA vant sin åttende totalt og sjette rad gullmedalje ved å slå Spania 101-72 i finalen. Serbia tok sin første bronsemedalje etter å ha slått Frankrike 70–63.
Medaljene ble overrakt av Patrick Baumann fra Sveits, Sir Philip Craven fra Storbritannia, Angela Ruggiero fra De forente stater og medlemmer av Den internasjonale olympiske komité , mens gavene ble overrakt av Horacio Muratore , Lena Wallin Kantzy , José Luis Sáez , og presidenten og sentralstyremedlemmene i FIBA .
Konkurranseplan
G | Gruppespill | ¼ | Kvartfinale | ½ | Semifinaler | B | Bronsemedaljekamp | F | Endelig |
Lør 6 | Søn 7 | Man 8 | Tir 9 | Ons 10 | Tors 11 | Fre 12 | Lør 13 | Søn 14 | Man 15 | Tir 16 | Ons 17 | Tors 18 | Fre 19 | Lør 20 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | G | G | G | G | G | G | G | G | ¼ | ½ | B | F |
Kvalifikasjon
Kvalifisering | Dato | Sted | Køyer | Utdannet |
---|---|---|---|---|
2014 FIBA verdensmesterskap | 27. september - 5. oktober 2014 | Tyrkia | 1 | forente stater |
EuroBasket kvinner 2015 | 11. – 28. Juni 2015 | Diverse | 1 | Serbia |
Vertsnasjon | 9. august 2015 | Tokyo | 1 | Brasil |
2015 FIBA Americas Championship | 9. – 16. August 2015 | Edmonton | 1 | Canada |
2015 FIBA Oceania Championship | 15. – 17. August 2015 | Diverse | 1 | Australia |
2015 FIBA Asia Championship | 29. august - 5. september 2015 | Wuhan | 1 | Japan |
AfroBasket Kvinner 2015 | 24. september - 3. oktober 2015 | Yaoundé | 1 | Senegal |
2016 FIBA World Olympic Qualifying Tournament | 13. – 19. Juni 2016 | Nantes | 5 | Hviterussland |
Kina | ||||
Frankrike | ||||
Spania | ||||
Tyrkia | ||||
Total | 12 |
Tropper
Hver NOC var begrenset til ett lag per turnering. Hvert lag hadde en liste med tolv spillere, hvorav den ene kunne være en naturalisert spiller.
Dommere
Følgende dommere ble valgt til turneringen.
- Carlos Júlio
- Leandro Lezcano
- Scott Beker
- Vaughan Mayberry
- Guilherme Locatelli
- Cristiano Maranho
- Karen Lasuik
- Stephen Seibel
- Duan Zhu
- Sreten Radović
- Natalia Cuello
- Eddie Viator
- Robert Lottermoser
- Anne Panther
- Christos Christodoulou
- Nadege Zouzou
- Hwang In-tae
- Oļegs Latiševs
- José Reyes
- Chahinaz Boussetta
- Ahmed Al-Bulushi
- Ferdinand Pascual
- Piotr Pastusiak
- Roberto Vázquez
- Ilija Belošević
- Damir Javor
- Juan Carlos García
- Carlos Peruga
- Borys Ryzhyk
- Steven Anderson
Tegne
Trekningen ble avholdt på FIBAs hovedkvarter, også kjent som "House of Basketball" i Mies , Sveits 11. mars 2016. Siden de fem vinnerne av FIBA World Olympic Qualifying Tournament for Women (OQT) 2016 ennå ikke var kjent, de ble tildelt plassholdere som "OQT 1", "OQT 2", "OQT 3", "OQT 4" og "OQT 5". Dette var potteoppdragene:
Gryte 1 | Gryte 2 | Gryte 3 | Gryte 4 | Gryte 5 | Gryte 6 |
---|---|---|---|---|---|
Serbia |
OQT 2 |
OQT 4 |
Gruppe A ble tildelt OQT 1, OQT 3 og OQT 5, mens gruppe B hadde OQT 2 og OQT 4.
Gruppespill
Alle tider er lokale ( UTC − 3 ).
Gruppe A
Pos | Team | Pld | W | L | PF | PA | PD | Pts | Kvalifikasjon |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Australia | 5 | 5 | 0 | 400 | 345 | +55 | 10 | Kvartfinale |
2 | Frankrike | 5 | 3 | 2 | 344 | 343 | +1 | 8 | |
3 | Tyrkia | 5 | 3 | 2 | 324 | 325 | −1 | 8 | |
4 | Japan | 5 | 3 | 2 | 386 | 378 | +8 | 8 | |
5 | Hviterussland | 5 | 1 | 4 | 347 | 361 | −14 | 6 | |
6 | Brasil (H) | 5 | 0 | 5 | 335 | 384 | −49 | 5 |
6. august 2016 12:00
|
Tyrkia | 39– 55 | Frankrike |
Resultat etter kvartal: 16 –8, 3– 14 , 16– 19 , 4– 14 | ||
Poeng : Yılmaz 16 Rebs : Yılmaz 6 Asts : Vardarlı 5 |
Poeng: Michel , Miyem 14 Rebs: Yacoubou 11 Asts: Epoupa 5 |
Youth Arena , Rio de Janeiro
Oppmøte: 2.042 Dommere: Guilherme Locatelli (BRA), Scott Beker (AUS), Natalia Cuello (DOM) |
6. august 2016 17:30
|
Brasil | 66– 84 | Australia |
Resultat etter kvartal: 24 –14, 15– 21 , 14– 22 , 13– 27 | ||
Poeng : Castro Marques 25 Rebs : dos Santos 13 Asts : Pinto 7 |
Poeng : Cambage 20 Rebs: Cambage 14 Asts: Mitchell 6 |
Youth Arena , Rio de Janeiro
Oppmøte: 2.368 Dommere: Ilija Belošević (SRB), Karen Lasuik (CAN), Piotr Pastusiak (POL) |
6. august 2016 19:45
|
Hviterussland | 73– 77 | Japan |
Resultat etter kvartal: 21– 26 , 19 –15, 20 –19, 13– 17 | ||
Pts : Leuchanka 15 Rebs : Verameyenka 10 ASTS : Harding 5 |
Poeng: Kurihara 20 Rebs: Yoshida 9 Asts: Yoshida 8 |
Youth Arena , Rio de Janeiro
Oppmøte: 2.586 Dommere: Damir Javor (SLO), Chahinaz Boussetta (MAR), Hwang In-tae (KOR) |
7. august 2016 17:30
|
Australia | 61 –56 | Tyrkia |
Resultat etter kvartal: 12– 15 , 14–14, 17 –12, 18 –15 | ||
Pts : Cambage 22 Rebs : Cambage 11 ASTS : Tre spillere 3 |
Poeng: Sanders 25 Rebs: Sanders 7 Asts: Vardarlı 7 |
Youth Arena , Rio de Janeiro
Fremmøte: 1 853 Dommere: Anne Panther (GER), Leandro Lezcano (ARG), Carlos Peruga (ESP) |
7. august 2016 19:45
|
Frankrike | 73 –72 | Hviterussland |
Resultat etter kvartal: 14– 22 , 20–20, 18 –11, 21 –19 | ||
Pts : Epoupa 16 Rebs : Michel 8 ASTS : Epoupa 5 |
Poeng : Likhtarovich 16 Rebs: Leuchanka 13 Asts: Harding 8 |
Youth Arena , Rio de Janeiro
Fremmøte: 2075 Dommere: Ferdinand Pascual (PHI), Duan Zhu (CHN), Vaughan Mayberry (AUS) |
8. august 2016 17:30
|
Japan | 82 –66 | Brasil |
Poengberegning av kvart: 19- 20 , 28 -13, 26 -19, 9- 14 | ||
Poeng : Tokashiki 23 Rebs : Tokashiki 9 Asts : Yoshida 11 |
Poeng: Castro Marques 20 rebs: Dos Santos 16 Asts: Pinto 6 |
Youth Arena , Rio de Janeiro
Fremmøte: 2624 Dommere: José Reyes (MEX), Carlos Peruga (ESP), Nadege Zouzou (CIV) |
9. august 2016 12:15
|
Australia | 89 –71 | Frankrike |
Resultat etter kvartal: 21 –19, 25 –10, 23 –21, 20– 21 | ||
Poeng : Taylor 31 Rebs : Cambage 7 Asts : Taylor 9 |
Poeng : Epoupa 15 Rebs: Epoupa 7 Asts: Bouderra 4 |
Youth Arena , Rio de Janeiro
Fremmøte: 1 481 Dommere: Borys Ryzhyk (UKR), Duan Zhu (CHN), Hwang In-tae (KOR) |
9. august 2016 15.30
|
Brasil | 63– 65 | Hviterussland |
Resultat etter kvartal: 28 –16, 12– 19 , 10– 15 , 13– 15 | ||
Poeng : Dantas 23 Rebs : Dos Santos 11 Asts : Pinto 4 |
Poeng: Troina 18 Rebs: Leuchanka , Verameyenka 6 Asts: Harding 6 |
Youth Arena , Rio de Janeiro
Fremmøte: 2075 Dommere: Sreten Radović (CRO), Natalia Cuello (DOM), Leandro Lezcano (ARG) |
9. august 2016 17:45
|
Tyrkia | 76 –62 | Japan |
Scoring av kvartalet: 24 -9, 14-14, 19 -16, 19- 23 | ||
Pts : Sanders 36 Rebs : Çağlar 9 Asts : Alben , Çakır 5 |
Poeng: Tokashiki 13 Rebs: Tokashiki 7 Asts: Yoshida 7 |
Youth Arena , Rio de Janeiro
Fremmøte: 2624 Dommere: Oļegs Latiševs (LAT), Ferdinand Pascual (PHI), Chanihaz Boussetta (MAR) |
11. august 2016 12:15
|
Hviterussland | 71– 74 | Tyrkia |
Resultat etter kvartal: 19 –13, 14– 20 , 21– 24 , 17–17 | ||
Poeng : Harding 17 Rebs : Leuchanka 10 Asts : Verameyenka 7 |
Poeng: Yılmaz 26 Rebs: Sanders 11 Asts: Vardarlı 7 |
Youth Arena , Rio de Janeiro
Fremmøte: 1784 Dommere: Carlos Peruga (ESP), Hwang In-tae (KOR), Carlos Júlio (ANG) |
11. august 2016 15.30
|
Frankrike | 74 –64 | Brasil |
Resultat etter kvartal: 20–20, 15 –9, 22 –19, 17 –16 | ||
Pts : Skrela 18 Rebs : Gruda 10. ASTS : Époupa 7 |
Poeng: Dantas 21 Rebs: Dos Santos 10 Asts: tre spillere 5 |
Youth Arena , Rio de Janeiro
Fremmøte: 3.128 Dommere: Juan Carlos García (ESP), Karen Lasuik (CAN), Ferdinand Pascual (PHI) |
11. august 2016 17:45
|
Japan | 86- 92 | Australia |
Resultat etter kvartal: 24 –23, 26 –25, 21 –11, 15– 33 | ||
Poeng : Tokashiki 23 Rebs : Kurihara , Tokashiki 7 Asts : Yoshida 11 |
Poeng : Cambage 37 Rebs: Cambage 10 Asts: Mitchell , Taylor 7 |
Youth Arena , Rio de Janeiro
Fremmøte: 3.315 Dommere: Anne Panther (GER), Leandro Lezcano (ARG), Ahmed Al-Bulushi (OMA) |
13. august 2016 12:15
|
Australia | 74 –66 | Hviterussland |
Resultat etter kvartal: 22– 25 , 14–14, 16– 20 , 22 –7 | ||
Pts : Cambage 17 Rebs : Cambage 9 ASTS : Lavey 6 |
Poeng: Harding 16 Rebs: Leuchanka 7 Asts: Likhtarovich , Leuchanka 4 |
Youth Arena , Rio de Janeiro
Fremmøte: 3081 Dommere: Karen Lasuik (CAN), Duan Zhu (CHN), Nadege Zouzou (CIV) |
13. august 2016 15.30
|
Tyrkia | 79 –76 (2OT) | Brasil |
Resultat etter kvartal: 8– 15 , 12– 21 , 21 –11, 19 –13, Overtid : 10–10, 9 –6 | ||
Poeng : Sanders 23 Rebs : Sanders 10 Asts : Alben 5 |
Poeng: Castro 22 Rebs: Dos Santos 12 Asts: Castro 8 |
Youth Arena , Rio de Janeiro
Fremmøte: 3075 Dommere: Juan Carlos García (ESP), Hwang In-tae (KOR), Piotr Pastusiak (POL) |
13. august 2016 17:45
|
Japan | 79 –71 | Frankrike |
Resultat etter kvartal: 17– 19 , 23 –13, 23 –22, 16– 17 | ||
Poeng : Yoshida 24 Rebs : Tokashiki 7 Asts : Yoshida 7 |
Poeng : Epoupa , Yacoubou 14 Rebs: Gruda 9 Asts: Gruda 4 |
Youth Arena , Rio de Janeiro
Fremmøte: 3 351 Dommere: Sreten Radović (CRO), Carlos Peruga (ESP), Carlos Júlio (ANG) |
Gruppe B
Pos | Team | Pld | W | L | PF | PA | PD | Pts | Kvalifikasjon |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | forente stater | 5 | 5 | 0 | 520 | 316 | +204 | 10 | Kvartfinale |
2 | Spania | 5 | 4 | 1 | 387 | 333 | +54 | 9 | |
3 | Canada | 5 | 3 | 2 | 340 | 347 | −7 | 8 | |
4 | Serbia | 5 | 2 | 3 | 385 | 406 | −21 | 7 | |
5 | Kina | 5 | 1 | 4 | 371 | 428 | −57 | 6 | |
6 | Senegal | 5 | 0 | 5 | 309 | 482 | −173 | 5 |
6. august 2016 14:15
|
Kina | 68– 90 | Canada |
Resultat etter kvartal: 9– 19 , 17– 18 , 20– 23 , 22– 30 | ||
Pts : Chen N. 13 Rebs : Sun Mengr. 5 Asts : Chen X. , Sun Mengx. 3 |
Poeng: Tatham 20 Rebs: Gaucher 10 Asts: Gaucher 7 |
Youth Arena , Rio de Janeiro
Oppmøte: 2.314 Dommere: Juan Carlos García (ESP), Carlos Júlio (ANG), Anne Panther (GER) |
7. august 2016 12:00
|
forente stater | 121 –56 | Senegal |
Resultat etter kvartal: 35 –9, 29 –12, 30 –17, 27 –18 | ||
Poeng : tre spillere 15 Rebs : Fowles , Griner 7 Asts : Bird 8 |
Poeng: Dieng 10 rebs: Diarra , Ay. Traoré 5 Asts: Dieng 4 |
Youth Arena , Rio de Janeiro
Oppmøte: 2 219 Dommere: Cristiano Maranho (BRA), Ahmed Al-Bulushi (OMA), Nadege Zouzou (CIV) |
7. august 2016 14:15
|
Serbia | 59– 65 | Spania |
Scoring etter kvart: 18- 19 , 13 -12, 13- 15 , 15- 19 | ||
Poeng : Milovanović 17 Rebs : Petrović 8 Asts : A. Dabović 4 |
Poeng : Xargay 15 Rebs: Ndour 12 Asts: Palau , Torrens 5 |
Youth Arena , Rio de Janeiro
Fremmøte: 2 654 Dommere: Roberto Vázquez (PUR), Natalia Cuello (DOM), Piotr Pastusiak (POL) |
8. august 2016 12:00
|
Spania | 63– 103 | forente stater |
Resultat etter kvartal: 14– 29 , 23– 25 , 14– 20 , 12– 29 | ||
Poeng : Torrens 20 Rebs : Ndour 8 Asts : Domínguez 3 |
Poeng: Taurasi 13 Rebs: Charles 6 Asts: Bird , Charles 5 |
Youth Arena , Rio de Janeiro
Fremmøte: 2073 Dommere: Christos Christodoulou (GRE), Sreten Radović (CRO), Ahmed Al-Bulushi (OMA) |
8. august 2016 14:15
|
Canada | 71 –67 | Serbia |
Resultat etter kvartal: 21–21, 11– 19 , 13– 17 , 26 –10 | ||
Poeng : Sykepleier 25 Rebs : Raincock-Ekunwe 9 Asts : Langolis , Sykepleier 5 |
Poeng: Milovanović 19 Rebs: Side 6 Asts: A. Dabović 5 |
Youth Arena , Rio de Janeiro
Oppmøte: 2.377 Dommere: Robert Lottermoser (GER), Vaughan Mayberry (AUS), Hwang In-tae (KOR) |
8. august 2016 19:45
|
Senegal | 64- 101 | Kina |
Scoring etter kvart: 21- 26 , 17- 21 , 15- 26 , 11- 28 | ||
Poeng : As. Traoré 16 Rebs : Diarra 8 Asts : Dieng 4 |
Poeng: Shao , Sun Mengr. 17 Rebs: Lu 7 Asts: Zhao 6 |
Youth Arena , Rio de Janeiro
Fremmøte: 2 907 Dommere: Karen Lasuik (CAN), Carlos Júlio (ANG), Chahinaz Boussetta (MAR) |
10. august 2016 12:15
|
Kina | 68– 89 | Spania |
Poengberegning av kvart: 18 -14, 20- 27 , 21- 23 , 9- 25 | ||
Poeng : Shao 14 Rebs : Sun Mengr. 8 Asts : Chen 6 |
Poeng: Torrens 32 Rebs: Nicholls 10 Asts: Palau 7 |
Youth Arena , Rio de Janeiro
Fremmøte: 1.230 Dommere: Eddie Viator (FRA), Leandro Lezcano (ARG), Natalia Cuello (DOM) |
10. august 2016 15.30
|
forente stater | 110 –84 | Serbia |
Resultat etter kvartal: 31 –21, 25 –13, 28 –27, 26 –23 | ||
Poeng : Taurasi 25 Rebs : Charles 8 Asts : Taurasi 6 |
Poeng: tre spillere 15 Rebs: A. Dabović 5 Asts: A. Dabović , M. Dabović 4 |
Youth Arena , Rio de Janeiro
Oppmøte: 2490 Dommere: Piotr Pastusiak (POL), Scott Beker (AUS), Nadege Zouzou (CIV) |
10. august 2016 17:45
|
Senegal | 58– 68 | Canada |
Resultat etter kvartal: 10– 17 , 14– 16 , 17– 22 , 17 –13 | ||
Poeng : Traore 24 Rebs : Diarra 9 Asts : Diémé 6 |
Poeng: Sykepleier 14 Rebs: Tatham 10 Asts: Langolis 6 |
Youth Arena , Rio de Janeiro
Oppmøte: 2.640 Dommere: Anne Panther (GER), Carlos Júlio (ANG), Ahmed Al-Bulushi (OMA) |
12. august 2016 12:15
|
Serbia | 80 –72 | Kina |
Resultat etter kvartal: 24 –14, 16– 20 , 26 –9, 14– 29 | ||
Poeng : A. Dabović 23 Rebs : Page , Petrović 8 Asts : Petrović 6 |
Poeng: Sun Mengr. 16 Rebs: Huang , Sun Mengr. 7 Asts: tre spillere 3 |
Youth Arena , Rio de Janeiro
Fremmøte: 2 219 Dommere: Christos Christodoulou (GRE), Natalia Cuello (DOM), Nadege Zouzou (CIV) |
12. august 2016 15.30
|
Canada | 51– 81 | forente stater |
Scoring etter kvart: 16- 18 , 6 18 , 14- 24 , 15- 21 | ||
Pts : Ayim 8 Rebs : Raincock-Ekunwe 8 ASTS : Langlois , Tatham 3 |
Poeng: Moore , Taurasi 12 Rebs: Moore 8 Asts: Bird 9 |
Youth Arena , Rio de Janeiro
Fremmøte: 3 138 Dommere: Eddie Viator (FRA), Vaughan Mayberry (AUS), Ahmed Al-Bulushi (OMA) |
12. august 2016 17:45
|
Spania | 97 –43 | Senegal |
Resultat etter kvartal: 26 –11, 20 –8, 25 –13, 26 –11 | ||
Poeng : Torrens 14 Rebs : Nicholls 7 Asts : fire spillere 5 |
Poeng: Sy 16 Rebs: Diarra 6 Asts: tre spillere 2 |
Youth Arena , Rio de Janeiro
Fremmøte: 3,329 Dommere: Scott Beker (AUS), Leandro Lezcano (ARG), Chahinaz Boussetta (MAR) |
14. august 2016 12:15
|
Kina | 62- 105 | forente stater |
Poengberegning av kvart: 9- 32 , 17- 28 , 14- 18 , 22- 27 | ||
Poeng : Sun Mengr. 16 Rebs : Chen X. 6 Asts : Chen X. 6 |
Poeng: Charles , Griner 18 Rebs: Griner 13 Asts: Moore 8 |
Youth Arena , Rio de Janeiro
Fremmøte: 2.957 Dommere: Ferdinand Pascual (PHI), Robert Lottermoser (GER), Chahinaz Boussetta (MAR) |
14. august 2016 15.30
|
Senegal | 88- 95 | Serbia |
Scoring etter kvart: 15- 27 , 28-28, 23 -21, 22 -19 | ||
Poeng : As. Traoré 30 Rebs : As. Traoré 8 Asts : Diouf 8 |
Poeng: Petrović 20 Rebs: Side 8 Asts: A. Dabović 8 |
Youth Arena , Rio de Janeiro
Fremmøte: 3.113 Dommere: Eddie Viator (FRA), Piotr Pastusiak (POL), Hwang In-tae (KOR) |
14. august 2016 17:45
|
Spania | 73 –60 | Canada |
Resultat etter kvartal: 17 –16, 16 –13, 16– 18 , 24 –13 | ||
Poeng : Torrens 20 rebs : Nicholls 12 Asts : Palau 6 |
Poeng: Felt 13 Rebs: Achonwa , Raincock-Ekunwe 7 Asts: tre spillere 2 |
Youth Arena , Rio de Janeiro
Fremmøte: 3.026 Dommere: Cristiano Maranho (BRA), Vaughan Mayberry (AUS), Natalia Cuello (DOM) |
Knockout-etappe
Brakett
Kvartfinale | Semifinaler | Gullmedalje | ||||||||
16. august | ||||||||||
Frankrike | 68 | |||||||||
18. august | ||||||||||
Canada | 63 | |||||||||
Frankrike | 67 | |||||||||
16. august | ||||||||||
forente stater | 86 | |||||||||
forente stater | 110 | |||||||||
20. august | ||||||||||
Japan | 64 | |||||||||
forente stater | 101 | |||||||||
16. august | ||||||||||
Spania | 72 | |||||||||
Spania | 64 | |||||||||
18. august | ||||||||||
Tyrkia | 62 | |||||||||
Spania | 68 | |||||||||
16. august | ||||||||||
Serbia | 54 | Bronse medalje | ||||||||
Australia | 71 | |||||||||
20. august | ||||||||||
Serbia | 73 | |||||||||
Frankrike | 63 | |||||||||
Serbia | 70 | |||||||||
Kvartfinale
16. august 2016 11:00
|
Australia | 71- 73 | Serbia |
Resultat etter kvartal: 20–20, 17 –15, 15– 16 , 19– 22 | ||
Pts : Cambage 29 Rebs : Cambage 11 ASTS : Taylor 9 |
Poeng: A. Dabović 24 Rebs: fire spillere 4 Asts: Petrović 5 |
Carioca Arena 1 , Rio de Janeiro
Fremmøte: 5630 Dommere: Eddie Viator (FRA), Karen Lasuik (CAN), Natalia Cuello (DOM) |
16. august 2016 14:30
|
Spania | 64 –62 | Tyrkia |
Resultat etter kvartal: 12– 17 , 17 –8, 13– 22 , 22 –15 | ||
Poeng : Cruz 14 Rebs : Torrens 11 Asts : Cruz 6 |
Poeng: Sanders 22 Rebs: Sanders 10 Asts: Alben 6 |
Carioca Arena 1 , Rio de Janeiro
Fremmøte: 6565 Dommere: Cristiano Maranho (BRA), Anne Panther (GER), Leandro Lezcano (ARG) |
16. august 2016 18:45
|
forente stater | 110 –64 | Japan |
Resultat etter kvartal: 30 –23, 26 –23, 25 –13, 29 –5 | ||
Poeng : Moore , Taurasi 19 Rebs : Griner 7 Asts : Charles 5 |
Poeng: Tokashiki 14 Rebs: fire spillere 3 Asts: Yoshida 8 |
Carioca Arena 1 , Rio de Janeiro
Oppmøte: 7471 Dommere: Carlos Peruga (ESP), Duan Zhu (CHN), Carlos Júlio (ANG) |
16. august 2016 22:15
|
Frankrike | 68 –63 | Canada |
Resultat etter kvartal: 16– 25 , 16 –12, 18 –13, 18 –13 | ||
Poeng : Gruda 14 Rebs : Gruda 10 Asts : Époupa 6 |
Poeng: Gaucher 15 Rebs: tre spillere 5 Asts: Tatham 4 |
Carioca Arena 1 , Rio de Janeiro
Fremmøte: 7200 Dommere: Sreten Radović (CRO), Vaughan Mayberry (AUS), Hwang In-tae (KOR) |
Semifinaler
18. august 2016 15:00
|
Spania | 68 –54 | Serbia |
Resultat etter kvartal: 20 –9, 13– 19 , 20 –10, 15– 16 | ||
Pts : Ndour , Torrens 14 Rebs : Nicholls 12 ASTS : Palau 7 |
Poeng : Čađo , Petrović 12 Rebs: Page , Petrović 7 Asts: Butulija 3 |
Carioca Arena 1 , Rio de Janeiro
Fremmøte: 8818 Dommere: Damir Javor (SLO), Scott Beker (AUS), Anne Panther (GER) |
18. august 2016 19:00
|
Frankrike | 67– 86 | forente stater |
Scoring etter kvart: 15- 19 , 21-21, 8- 25 , 23 -21 | ||
Pts : Yacoubou 14 Rebs : Gruda 6 ASTS : Michel 3 |
Poeng: Taurasi 18 Rebs: Fowles 9 Asts: Taurasi 4 |
Carioca Arena 1 , Rio de Janeiro
Fremmøte: 8.431 Dommere: Ferdinand Pascual (PHI), Karen Lasuik (CAN), Duan Zhu (CHN) |
Bronsemedaljespill
20. august 2016 11:30
|
Frankrike | 63- 70 | Serbia |
Scoring etter kvart: 10- 18 , 17 -9, 15- 28 , 21 -15 | ||
Pts : Miyem 18 Rebs : Yacoubou 10. ASTS : Époupa 4 |
Poeng: Milovanović 18 Rebs: Side 8 Asts: A. Dabović 5 |
Carioca Arena 1 , Rio de Janeiro
Fremmøte: 9 039 Dommere: Carlos Peruga (ESP), Anne Panther (GER), Natalia Cuello (DOM) |
Gullmedaljekamp
20. august 2016 15.30
|
forente stater | 101 –72 | Spania |
Resultat etter kvartal: 21 –17, 28 –15, 32 –17, 20– 23 | ||
Poeng : Whalen , Taurasi 17 Rebs : Charles , Griner 7 Asts : Whalen 6 |
Poeng: Torrens 18 Rebs: Torrens , Ndour 5 Asts: Torrens , Cruz 4 |
Carioca Arena 1 , Rio de Janeiro
Fremmøte: 9 586 Dommere: Eddie Viator (FRA), Piotr Pastusiak (POL), Hwang In-tae (KOR) |
Statistiske ledere
Individuelle statistiske ledere
Poeng
|
Rebounds
|
Hjelper
|
Blokker
|
Stjeler
|
|
Individuelle spillhøyder
Statistikk | Navn | Total |
---|---|---|
Poeng | Elizabeth Cambage ( AUS ) | 37 |
Rebounds | Clarissa dos Santos ( BRA ) | 16 |
Hjelper | Asami Yoshida ( JPN ) | 11 |
Blokker |
Danielle Page ( SRB ) Astou Ndour ( ESP ) LaToya Sanders ( TUR ) |
4 |
Stjeler | Işıl Alben ( TUR ) | 8 |
Tre pekere |
Mika Kurihara ( JPN ) Diana Taurasi ( USA ) |
6 |
Banemål % | Brittney Griner ( USA ) | 81,8% |
3 poeng% | 17 spillere uavgjort | 100% |
Frikast % | 32 spillere uavgjort | 100% |
Endelig rangering
Rangering bestemmes av:
- 1. – 4
- Resultater av gull- og bronsemedaljeleker.
- 5. – 8.
- Vinn-tap-rekord i den innledende rundegruppen
- Tabellen i den innledende rundegruppen (dvs. gruppe A's # 3 er rangert høyere enn gruppe Bs # 4.)
- 9. – 10. Og 11. – 12.
- 5. plassere i gruppene i den innledende runden er klassifisert 9. – 10. 6. plasseringer klassifisert * 11. – 12
- Vinn-tap-rekord i den innledende rundegruppen
Rang | Team | Pld | W | L | PF | PA | PD | Stående | Ny rangering |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Deltakere i gullmedalje | |||||||||
forente stater | 8 | 8 | 0 | 817 | 519 | +298 | 1 ( ) | ||
Spania | 8 | 6 | 2 | 591 | 550 | +41 | 2 ( 1) | ||
Deltakere i bronsemedaljespill | |||||||||
Serbia | 8 | 4 | 4 | 582 | 608 | –26 | 9 ( 5) | ||
4 | Frankrike | 8 | 4 | 4 | 542 | 562 | –20 | 3 ( 1) | |
Eliminert i kvartfinalen | |||||||||
5 | Australia | 6 | 5 | 1 | 471 | 418 | +53 | 4 ( 2) | |
6 | Tyrkia | 6 | 3 | 3 | 386 | 389 | –3 | A – 3 | 7 ( 3) |
7 | Canada | 6 | 3 | 3 | 403 | 415 | –12 | B – 3 | 6 ( 3) |
8 | Japan | 6 | 3 | 3 | 450 | 488 | –38 | C – 4 | 13 ( 3) |
Foreløp 5. plassering | |||||||||
9 | Hviterussland | 5 | 1 | 4 | 347 | 361 | –14 | 12 ( 2) | |
10 | Kina | 5 | 1 | 4 | 371 | 428 | –57 | 10 ( 2) | |
Foreløpige 6. plassering | |||||||||
11 | Brasil | 5 | 0 | 5 | 335 | 384 | –49 | 8 ( 1) | |
12 | Senegal | 5 | 0 | 5 | 309 | 482 | −173 | 17 ( 7) |